Keresés

Részletes keresés

imi972 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 21
Mázlista! :-)
Előzmény: Leopold (20)
Leopold Creative Commons License 2008.10.06 0 0 20
Letöltöttem az internetről. Közelebbről, itt lőttem a fórumokon. Vagy Ő engem, ez az egy elvi síkra terelődött vita van köztünk mindössze.:-D
Előzmény: imi972 (19)
imi972 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 19
"Feleségem ultimátumot adott nekem, hogyha most már nem építek azonnal-de-rögtön egy terepasztalt mert nagyon óhajtana villanyvasutazni (amiért mellesleg egy jó ideje nyúz már) akkor rettenetes dolgok fognak történni,"

Hol lehet ilyen feleséget beszerezni vagy a régit hasonló konfigurációra átalakíttatni? :-)
Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 18
Ezután villanyoltás, miután a szervíz nem volt betervezve, elszállt az este is.

A következő lépés a fiókban a készlet összevetése az anyaglistával, majd a pálya vázának (pl. külső kör) véglegesítése, aztán a hiányzó darabok beszerzése.

Eközben még este letöltöttem kivágható papírmodelleket az állomásépületekhez, a peronokhoz, mutatós, hangulatos darabok azok is.

Eddigi költségek:
Padlófilc: 1700 Ft (egyedül ez került most pénzbe, minden más volt itthon)
Ragasztó: pár méter kell, de tekercsenként kb. egy ezres vagy kevesebb, legyen 2.000 összesen
Habszivacs táblák: darabja kb. 250, összesen 1.000

Van keményebb, más méretben is, jóval drágábban. ennek a szilárdsága, merevsége a jelek szerint elegendő, ha nincs nyomós ok, nem érdemes többet költeni rá.

Kerekítve 5.000 forintból van meg, bár az összeg csalóka, ugyanis ragasztóból csak 2-300 forintnyi kell de ugye kapni csak tekercsben lehet.

Folyt.köv.
Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 17
Felevatjuk a pályát a startkészlet járműveivel, ám csak döcög a mozdony. Hazsnált cucc, ideje szétszedni.

Előkerül a szervíz, csavarhúzó készlet, csipeszek, szike, fogó, dezodorok (alkohol, levegő), papírvatta, ecsetek, olaj, zsír.

Mozdonyt szétszed, kiganyéz, motort is, érintkezőket is, kerekeket is, olaj, zsír nekik aztán máris jobban fut.






Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 16
Terepasztal építésről nincs topik, külön utánanéztem.

A Modellvasút építés kimondottan tematikus, oda ez nem fér be, a Kispénzű az túl tág tematikájú, a nagy topik pedig ehhez túl nagy.

Én azt szeretném, ha egy építés folyamatában követhető lenne, több ilyen sok képes, esetleírásos beírással, azaz időnként egy nagy adag jön valakitől amikor éppen csinált valamit. Ez megér egy szakosított topikot.
Előzmény: fityisz (14)
Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 15
Most ugrik a majom a vízbe, mi kerüljön az asztalra? (Persze nem most, de így drámaiabban hangzik.:-DDD)

A méretből adódóan a H0 csak kínkeservesen jöhetne szóba, domborzatot, hegyi pályát nem volt kedvem kialakítani, ugyanis ekkora méretben az tudná csak "eladni" ezt a méretarányt.

Fleischmann van a háztájiban (mindkét méretben), így az N-es lett a cél. Nézzük, mi van a fiókban.

- Tervezési segédlet
- Pár doboz alapkészlet és kiegészítő meg egy-két marék sín vegyesen.

Mániám a fordítókorong az első terv ami a kezembe akadt az 100x200-as alapon körfűtőházzal... Csak a rend kedvéért végiglapoztam mindkét doksit, más hasonló sem volt, ez bíza szerelem első látásra.:-)

Nyilván nem egy este fog elkészülni az egész hóbelevanc, így a meglévő anyagokból a pálya külső szakaszát vázlatosan megcsinálom, úgy bemelegítésképp.






fityisz Creative Commons License 2008.10.05 0 0 14

Figyelmetlen voltam...

 

ám akkor nem értem ezen új, építéssel foglalkozó topikot :O

Előzmény: fityisz (13)
fityisz Creative Commons License 2008.10.05 0 0 13

:)))

 

 

 

Előzmény: Leopold (11)
Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 12
Ezután már csak egy gyors porszívózás, majd a helyére kerül az alap. Juteszembe... a szélét PowerTape-pel lefedtem, mégse a habszivacs virítson ott.

Idáig egy fél délután volt, tán 2 óra az egész, mindenestül, azaz kitalálva röptében a technológiát is.



Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 11
Remek topikok, különösen a Börze tetszik, jó fej csóka lehet aki nyitotta...:-)))
Előzmény: fityisz (7)
Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 10
A legkényesebb rész következik, a szélétől indulva a felragasztás. A filc szélére teljes hosszban kétoldalas ragasztót húztam ki, majd lefektettük a táblát a filcre és (utolsó lehetőség!!!) beigazítottuk pontosan a karcolásokhoz. Ezután felhajtottuk a szélet és rányomkodtuk a táblára. PowerTape-pel megerősítettük.

Innen a geometria már fix, ha ferdén csináltuk akkor örökre vasalva.:-)

Felállítjuk a táblát majd szép minták rajzolásával a kétoldalassal jól megküldjük a filcet. Megint kétemberes rész jön, a segítő finoman kifeszítve tartja a filcet miközben a másik dönti rá a táblát.

Innen már pimfli a dolog, a másik szélre is ragasztó, felhajtás és PowerTape.

Az első képen már a ragasztás utáni fázis van, a szél felragasztását fektetve kell csinálni. A szél alatt nem a tábla szélét értjük hanem a filc szélét ami a tábla aljára kerül. A tábla szélét nem ragasztjuk.

A második kép egyértelmű, a harmadikon látszik a filc szélén a ragasztó még a felhajtás és ragasztás előtt.





Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 9
Messze vagyok attól, hogy oktathassak, de elmondom, hogy én hogy csináltam. Aztán jön valaki más aki szebbet és jobbat csinál ügyesebben és jobban és majd ő is elmondja képek kíséretében.
Előzmény: Törölt nick (6)
Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 8
Az alap elképzelésem az volt, hogy [b ]erős kétoldalas padlószőnyeg ragasztóval a 4 darab táblából 1 nagyot csinálok és ezt borítom be a műfűvel.

Megcsináltam az éleknél a ragasztást (elég erős lett), majd PowerTape-pel alul-felül masszívan megerősítettem, nem eshet szét semmiképpen.

Ezután a padlófilcre rátettem a táblát és bejelöltem karcolással a széleket (ide kell a csavarhúzó) majd a fémvonalzó mellett erősen bekarcoltam (stancoltam) az anyagot. Természetesen ez nem a színe hanem a fonákja, ez fog ragadni majd a táblához.

Aztán élére állítottam a táblát és az aláhajtáshoz szükséges újabb karcolásokat is megejtettem.

Természetesen ezek általában nem egyemberes munkák, feleségem lelkesen segített eközben amikor kellett.

A képeken először a nyers tábla már összeragasztva, majd az előkarcolás, végül a mélykarcolás, aminek okán szépen sarkosan lehetett hajlítani az anyagot.






fityisz Creative Commons License 2008.10.05 0 0 7

Hááát ez királysáááág!  :P

 

 

figyelmedbe ajánlanék néhány topikot:

 

Börze, ahol adok/veszek meyg keményen: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119466

 

A fő vasútmodellezős topik: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9005919

 

A kifejezetten a terepaztal építésről szóló topik: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9130964

 

A "kispénzű" vasútmodellező topik, ahol elegáns, frappáns megoldásokra lelhetsz: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9089049

 

A Digitális topik, ahol a vasútmodellezés csúcsát képező digitális vezérlés a téma: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9089049

 

Ha esetleg csatlakoznál valamelyik vasútmodellező klubhoz: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9089049

 

És végül Európa legnagyobb digitális terepasztala Keszthelyen épül, tekintd meg és ámulj: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9176413

 

...és persze ott vannak még a szaktopikok is, pl a TT-be kezdtem....stb.

 

 

üdv és sok sikert

 

(tegyél fel linket, képeket a Vasútmodellezés topikba)

 

Előzmény: Leopold (-)
Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 5
Helyes, rituális nullázás meg is volt, akkor építhetünk.

A két darabos munkaasztalom szét lett "robbantva" kétfelé, s az egyik része a nappali másik oldalára került. A mérete 190x95, de egy picit lelóghat róla a terepasztal, így 100x200 lett meghatározva. A hordozó anyagot hamar el tudtam dönteni, az 50x100-as építkezési habszivacs (Nikecell, Hungarocell, satöbbi néven ismert) táblából kell 4 darab, mitadisten volt is a padláson...:-)

Igazából a borításával voltam csak gondban, A visszahajtásokkal együtt bő 2,5m2 fűszőnyeget is elvinne, sokallottam. Bementünk tegnap a Bricostore-ba (csak nézelődni) és mit látok a padlószőnyeg részlegen? Vékony, fűzöld, a leírása szerint is fűutánzatú padlófilcet, négyzetméterenként 700 forintért... A hülyének is megéri, nem hogy nekem, azonnal levágattam a kétméteresből 120-at és boldogan mentünk haza.

A garázsból előkerült vagy 4 tekercs különféle kétoldalas meg PowerTape ragasztó, egy fémvonalzó meg kézbe akadt a trabantos korszakomból egy fanyelű csavarhúzó (fontos szerepe lesz).

Az első képen a célpont, a másodikon az alapanyagok.



Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2008.10.05 0 0 3
A 0-zásban most profi vagyok!
Előzmény: Törölt nick (2)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2008.10.05 0 0 0
0!
Leopold Creative Commons License 2008.10.05 0 0 topiknyitó
Hát akkor kezdjünk neki. Jelen asztalnál a cél a következő volt:
- beleférjen 100x200 cm-es határok közé (adott helyre kerül)
- olcsó legyen
- gyorsan kivitelezhető legyen
- élményt is adjon ekkorában

Vajh mi fog kisülni ebből?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!