E topik a http://www.fortepan.hu gyűjteményben fellelhető városképek, részletek, helyszínek, esetleg korszakok-időpontok, személyek, járművek beazonosítására szolgál. A honlap szerkesztői az itt olvasható azonosításokat veszik át.
A Fortepan új kulcsszó-címke rendszeréről a Fortepan címkézés topikon kaphattok bővebb információt. Testvértopikunk a Budapest anno...
A Fortepanhoz lazán kapcsolódó egyéb témákkal forduljatok a
Kávézóna a FortePan-hoz topichoz
ez valahol a Római-forrás alatt, a vasút és a Balaton között kellett készüljön, kb a mai "Szépkilátói strand" helyén, a háttérben a becehegyi pincékkel
és akkor a nemrég a Szalay kolléga által megfejtett györöki strandos képek helye is megvan, a mai Szépkilátói strand (akkor: becehegyi szabadstrand)
az ide vágó képek belinkelése meghaladja a képességeimet, mert reggeltöl estig meló van, már az is nagy eredmény, hogy ennyit bírtam bibelödni a képekkel, úgyhogy mindnekitöl elnézést ezügyben.
Nagy valószínűséggel a györöki úttörőtábor képeit látjuk, annak életét örökítették meg. Találgatni nem szeretnék, a kapcsolatot megpróbáltam felvenni az adományozóval. A Lipovits sorozatban még többször szerepelnek képek a györöki táborozásról, így 1967, 1968... Ezek alapján, itt láthatók a képek is.: http://liroly.hu/index.php?inc=gal&gal=gal&dir=1966 (A másik táborozás: a vonyarchegyi, de ott később készültek képek.)
Salgótarján, előtérben a Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű Rt.Társulati Népiskolájának (ma Petőfi Sándor Általános Iskola) tornyos épülete, háttérben az acélgyár
Pécs,kilátás a Minaretből, balra a Miasszonyunk zárdatemplom, szemben a Szent Ferenc-templom, mellette a távolban a Havihegyi kápolna, jobbra a Városháza tornya látszik.
Salgótarján, előtérben a Rimamurány-Salgótarjáni Vasmű Rt.Társulati Népiskolájának (ma Petőfi Sándor Általános Iskola) tornyos épülete, háttérben az acélgyár
Üllői út a 93. szám (Törvényszéki Orvostani Intézet. ma Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-orvostani, valamint II. sz. Patológiai Intézet) felől, jobb szélen fent a Stefánia kórház (ma I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika) látszik a Bókay (Gólya) utca sarkon.
korcsolyapálya a Könyves Kálmán körút mellett a Reguly Antal (Család) és Bíró Lajos (Szabóky) utca között, az előbbi felé nézve, balra a Népliget, jobbra a háttérben az akkori Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Gyűjteménye és Tisztviselőtelepi Gimnázium (ma Országos Pedagógiai Múzeum és Könyvtár).
korcsolyapálya a Könyves Kálmán körút mellett a Reguly Antal (Család) és Bíró Lajos (Szabóky) utca között, háttérben a Villám utca 19. és 21. számú házak.
korcsolyapálya a Könyves Kálmán körút mellett a Reguly Antal (Család) és Bíró Lajos (Szabóky) utca között, az utóbbi felé nézve, jobbra a háttérben a Népliget.