E topik a http://www.fortepan.hu gyűjteményben fellelhető városképek, részletek, helyszínek, esetleg korszakok-időpontok, személyek, járművek beazonosítására szolgál. A honlap szerkesztői az itt olvasható azonosításokat veszik át.
A Fortepan új kulcsszó-címke rendszeréről a Fortepan címkézés topikon kaphattok bővebb információt. Testvértopikunk a Budapest anno...
A Fortepanhoz lazán kapcsolódó egyéb témákkal forduljatok a
Kávézóna a FortePan-hoz topichoz
Remek :) Köszönöm a segítséget! Időközben arra is rájöttem, hogy rákattra nyíló linket nyilván a szövegablak alatti kis kockában tudok beszúrni... No, majd a következő adagnál :)
Senki nem kövezett meg. A nagy munkával elkészített http://www.c6.hu/~lovigabi/fortepan_projekt.xls táblázat mellett az index oldalán is található egy kereső. Ebbe beírod a számot, sajnos külön ki kell választani a gyorskeresés innen funkciót és az ok megnyomásával kidobja volt-e már az adott kép.
Kedves 2ely, tegnap este jártam itt először, nem volt erőm az összes hozzászólást tüzetesen végigolvasni. De ha 21-ből 11 nem volt még, akkor talán mégse kell hogy megkövezzetek. (Csakugyan sokkal jobb lenne, ha rögtön a képekhez lehetne illeszteni a megoldást és a kommenteket.) És sajnálom, hogy ilyen bénán tettem fel őket, azt reméltem, rákattra megjelenő linkeket rakok fel :(
Az 1944 –es hsz szerint azért benned is van némi kétely a János szanatóriummal kapcsolatban? Nekem az utca felöli kialakítás a tetőszerkezet tagoltsága, valahogy nem passzol a képen látható udvari homlokzathoz. http://www.comp-press-data.hu/Portal/Archives/Hegy/2002/07/he06.pdf oldalon található udvart ábrázoló kép is, a mai udvaron található kiugró épületrészhez hasonlít. Sajnos nem tudom, hogy merre kellene elindulni. Üdv.
www.fortepan.hu/_photo/display/3162.jpg - Gellért fürdő www.fortepan.hu/_photo/display/3164.jpg - pesti alsó rakpart a Vigadó térnél a sárga jegyárusító házikóval www.fortepan.hu/_photo/display/3165.jpg - a Széchenyi fürdő ivókútja (Szent István forrás) www.fortepan.hu/_photo/display/3469.jpg - a Rudas fürdő a Gellérthegyről, balra még áll a régi szállóépület www.fortepan.hu/_photo/display/7580.jpg - Belgrád rakpart, nemzetközi hajóállomás www.fortepan.hu/_photo/display/9512.jpg - a Ferenc József hídon fúj a szél :) www.fortepan.hu/_photo/display/7552.jpg - Belgrád rakpart a híd lábától www.fortepan.hu/_photo/display/9473.jpg - Palota út, lent a Váralja utca házai www.fortepan.hu/_photo/display/6785.jpg - a Szabadság tér északkeleti sarka www.fortepan.hu/_photo/display/6940.jpg - a gellérthegyi Szent Iván barlang www.fortepan.hu/_photo/display/1916.jpg - Palota (ma Dózsa György) tér a Bethlen udvar mellett, még megvan a medence és jobbra a testőrlaktanya www.fortepan.hu/_photo/display/6829.jpg - Döbrentei téri park az Erzsébet-híd lábánál www.fortepan.hu/_photo/display/3504.jpg - Kossuth tér északi vége, a "szomorú Kossuth" szoborral www.fortepan.hu/_photo/display/5821.jpg - Palota út, 1945 nyár www.fortepan.hu/_photo/display/5822.jpg - Rudas fürdő, 1945 nyár www.fortepan.hu/_photo/display/5823.jpg - Gellért tér, szovjet hősi emlékművel 1945 www.fortepan.hu/_photo/display/5826.jpg - a Vérmező déli vége az Attila út környékével www.fortepan.hu/_photo/display/9103.jpg - Clark Ádám tér, a Kereskedelmi Minisztérium hűlt helye, a Sikló alsó házikója még áll www.fortepan.hu/_photo/display/8448.jpg - a Hangli terasza (Vigadó tér) www.fortepan.hu/_photo/display/9131.jpg - Deák tér - Deák F. u. sarok, a templom előtt és a kedvencem (nem egészen jó helyen az időrendben, mert háború előtti: www.fortepan.hu/_photo/display/8464.jpg - a Döbrentei utca vége káposztáskerttel, háttérben az 1942-ben felállított, 1944-ben felrobbantott Gömbös Gyula szobor. A cukrászda egyik felében ma borbolt, a másikban transzformátorállomás van.
http://fortepan.hu/image.php?id=6824 Talán Budapest, XII. Városmajor utca - János szanatórium déli (kert felőli) homlokzata? Ma: Szív- és érsebészeti klinika
A Beszkárt megalakulása előtt a Nyugatitól a mai Boráros térig, ill. a Margit híd felé két különböző társaság üzemeltette a villamosvonalakat, így a Nyugati téren nem volt a körúton olyan átmenő vonal, mint ma.