E topik a http://www.fortepan.hu gyűjteményben fellelhető városképek, részletek, helyszínek, esetleg korszakok-időpontok, személyek, járművek beazonosítására szolgál. A honlap szerkesztői az itt olvasható azonosításokat veszik át.
A Fortepan új kulcsszó-címke rendszeréről a Fortepan címkézés topikon kaphattok bővebb információt. Testvértopikunk a Budapest anno...
A Fortepanhoz lazán kapcsolódó egyéb témákkal forduljatok a
Kávézóna a FortePan-hoz topichoz
A múlt héten új magyar film felvételei kezdődtek meg a stúdióban. A Dúvad című film Sarkadi Imre novellájából készül, rendezője Fábri Zoltán és a külső felvételeket e héten Kiskunlacházán készítik el.
Új magyar film felvételei kezdődtek meg a Hunnia stúdióban. A Dúvad című fim Sarkad Imre novellájából készül, rendezője Fábri Zoltán, főszereplője Medgyesi Mária, a kecskeméti színház tagja. A külső felvételeket Kiskunlacházán készítik el.
szerintem a cikk hamarabb jelent meg, mint a Fortepan közlés (vagy kb egyidőben) és én datáltam mindkettőt, nem figyelve a részletekre. Szóval elronthattam én is a datlálást
az a tippem, hogy itt a Szentendrei Művésztelepen láthatók, ahova 1969 végén költöztek (ekkor indult a Szentendrei Új Művésztelep) , Jávor Piroska 69-ben végzett csak a főiskolán, 70-ben készült velük több interjú (igaz, a Pest megyei Hírlapban Urbán Tamás képei jelentek meg, lsd 8723187232)
mert az index cikk írói még kaphattak infót, lévén azt még talán hozzá lehet költeni, hogy Kártyázók a vonaton, de, hogy azt önhatalmúlag 1965-re tegyék
Természetesen ez nem kritika volt a képaláírásszerkesztők felé, akik mindent gyorsan, lekiismeretesen megosztanak. Sőt, nem is kritika egyáltalán. Valahol korábban akadhatott el az infó, mert az index cikk írói még kaphattak infót, lévén azt még talán hozzá lehet költeni, hogy Kártyázók a vonaton, de, hogy azt önhatalmúlag 1965-re tegyék (miközben a fortepanon 1961-es dátumnál szerepel), azt nem hiszem, hogy megtenné egy index/24.hu/capakozpont stb. cikkíró.
Apróság, de a szerkesztők minden rendelkezésükre bocsátott infót megosztanak a legrövidebb idő alatt. Az lehet, hogy néhány hetet csúszik a közlésük. Mert ha nem kerülnek kiszedésre, a fórumon már valamilyen kommenttel ellátott képek, akkor azért "kapunk" hideget - meleget. :)
az idevonatkozó index cikk alapján a Gábor Viktor képek cím és dátum INFÓ-val rendelkezhetnek; ez eddig itt nem lett megosztva
ugyanakkor a cikkben is van dátumellentmondás, hiszen a most 1965-ös 193908-re 1964-et mond, a valószínűleg ugyanakkor készült most szintén 1965-ös 193910-re pedig 1967-t (persze egy ilyen elírás beférhet egy ilyen cikk-be is)
a 194058-ról is nehezen hiszem, hogy 1971-es lenne, mint a cikk állítja
Kossuth Tsz., a felvétel a Dúvad című film forgatása közben készült, bal szélen Fábri Zoltán rendező, mellette Bessenyei Ferenc színművész, jobb szélen Szécsényi Ferenc operatőr.
1960 >>> 1959 a filmet 59-ben forgatták, de csak 61-ben mutatták be
a helyszin csak esélyes, a fotós a Pesti Megyei Hírlap fotósa volt, a film egy részét a ceglédi Kossuth TSZ-ben vették fel
Víziváros határai a fortepanon megegyeznek a wikipédián jelölt határokkal? Ybl Milós tér - Duna - Bem József u. - Margit krt- Széll K. tér - Várfok u. - keleti Várfal ?
Biztos vagy a Petőfi térben? Mert akkor mögöttük az Erzsébet hídnak kéne látszania, de ez szerintem a Szabadság híd. (Az Erzsébet hídnak nincs meder pillérje.) Mert akkor a Gellért tér, és az Erzsébetnek csak a sziluettje látszik mögöttük.
Ők javasolták a saját zenekar létrehozását, és Miklós Tibor, aki konkrétan felajánlotta segítségét, így sem ment egykönnyen a dolog, csak 78-ban tudtuk megszervezni az együttest. Nem akartunk feltétlenül rockot játszani, az együttes neve Európa lett, hogy ők külön is felléphessenek. Annak igen örülök, hogy az Európán belül van a zeneszerző és Várkúti Gábor személyében a hangszerelő.
A házat Rácz György és Cs. Juhász Sára építészek tervezték, 1961-ben épült. A többemeletes társasház oldalhomlokzatát Apáczai Csere János, a magyar enciklopédia megalkotójának emlékjele díszíti.
Balatonszabadi Balaton-partja, ami kb az Aradi utcától a mai Siófok-Balatonvilágos határig tartott (tehát a vasútállomás Balatonszabadi területén volt) 1950-ben került át Siófokhoz, amikor a két település átkerült Veszprém megyéből Somogy megyébe.
A mai Szabadifürdőt a Kádár korban Siófok Balatonszabadi-fürdőtelepnek, Szabadisóstót Siófok Balatonszabadi-sóstónak hívták.
5632256147 kérdésesek, ugyan rádióállomást Balatonszabadi rádióállomásnak nevezték el 1953-ban, viszont a rádióállomás helye ma Siófokon található, és azt sem nem tudjuk, hogy a jelzett ünnepség pontosan hol is volt, tehát talán maradjon a Balatonszabadi
Minden névnél azt kell nézni, hogy 1. van-e közismert magyar neve, 2. ha nincs, egyáltalán szükséges-e leforditani.
Ennek a pályaudvarnak van -hacsak ritkán használt, de akkor is- magyar neve (mentrend!), ami az, amit leírtam, nem pedig a "fordítás", így az általad feltett kérdés teljességgel felesleges. Az, hogy más esetben mi a helyes, ezen névnél teljességgel irreleváns.
Ott van pl. a "Luzsnyiki-stadion" vs. "Lenin", az egyik esetben "ny"-et írunk az "i" elött, a másikban "n"-t, pedig mindkettöben "ny"-et kellene az orosz nevek átírßási szabálya miatt, de utóbbi esetben az "n" rögzült. A fenti állomásnál pedig a "Masarykovo" alak a rögzült.
Csak halk, bizonytalan gondolatmenet: biztos, hogy a szláv nyelveknél meg kell tartani a magyar fordításban is a ragozást, a birtokos esetet? Gondolok itt arra, hogy pl. az orosz ZiL (Завод имени Лихачёва [Zavod imenyi Lihacsova]) gyárat sem "lihacsova gyár"-ként, hanem Lihacsov Autógyár-ként emlegetjük, vagy a ZiU (Завод имени Урицкого [Zavod imenyi Urickovo]) is Urickij Autógyár, nem "urickovo"...
Így én inkább a "Masaryk pályaudvar" mellett tenném le a voksomat... :-)
A Prágai Masarykovo pályaudvar ( Praha Masarykovo nádraí) felől a
Vítkov (Praská ploina), más néven ikov domb, a tetején az akkoriban Klement Gottwald mauzóleum ( eredetileg a Nemzeti Felszabadítás Emlékműve), előtte Bohumil Kafka Jan ika lovas szobra.
Lost in Translation...
itt még (majdnem) helyesen Prágai Masarykovo pályaudvar a mai neve, (egészen pontosan magyarul "Prága Masarykovo pályaudvar"), de a képalába valamiárt "Masaryk pályaudvar" néven került be, viszont a kép készítésekor még Praha střed volt, a "Masaryk pályaudvar" viszont semmiképp nem helyes, hiába jelenti egyébként azt a "Masarykovo nádraí", mert hivatalosan senki se nevezi "Masaryk pályaudvar"-nak. Ez van...
lemaradt, bár lehet, hogy az volt a gond, hogy nem látszik rajta a ika szobor, valamint eredetileg nem volt Nemzeti Felszabadítás Emlékműve, hanem a Csehszlovák Légió és az I. Vh.-s csehszlovák ellenállás emlékműve volt.
jelenlegi neve: Vitkovi Nemzeti Emlémű vagy esetleg Nemzeti Emlékmű a Vitkov-hegyen
Szabadság út 1-3., Debreceni Agrártudományi Egyetem Szarvasi Mezőgazdasági Főiskolai Kar (később Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Kar Tessedik Campus).
*kieg.:
ma:
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Campus Szarvasi Képzési Hely
"A főiskola az 1970-es évektől a Debreceni Egyetemhez tartozott egészen 2000-ig, amikor megalapításra került a Tessedik Sámuel Főiskola. A Tessedik Sámuel Főiskola 2009-ben integrálódott a Szent István Egyetembe, amely 2021. évtől átalakult, azóta és jelenleg is Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem néven működik tovább."
Ez az eset is jól mutatja, hogy nem célszerü a mai elnevezésre koncentrálni, mert az folyton változhat, hanem mindig csak a kép készítésekori állapotot figyelembe venni, különben állandóan update-elni kellene egy csomó képet.
Szabadság út 1-3., Debreceni Agrártudományi Egyetem Szarvasi Mezőgazdasági Főiskolai Kar (később Szent István Egyetem Gazdasági, Agrár- és Egészségtudományi Kar Tessedik Campus).
a felvétel a Szomolya és Eger közötti úton készült, háttérben a Nagy-Eged hegy látható.
>
Eger, a 25. számú főút a várostól délre (háttérben a Nagy-Eged)
ahogy a megfejtés is mondja, ez a 25-os út. A 60-as években biztos nem volt ilyen minőségű út Szomolya felé, meg aztán a látkép is más ott. Itt viszont pont ilyen:
annál, amikor több év munka után kiderül, hogy valami nem 67, hanem hanem 68, csak az a jobb, amikor több munka után bebizonyosodik, hogy a 67 tényleg 67 ... :)
Budapest XIII., a Fiastyúk (Thälmann) utcai lakótelep, Tahi utca, a felvétel a 66. és 68. számú épület között készült. Szemben a Fiastyúk utca 69-es számú ház után balra a 67-es számú épület látható.
Budapest XIII., a Fiastyúk (Thälmann) utcai lakótelep, a felvétel a Tahi utca 62., 64. és 66. számú ház előtt készült. Háttérben a Hajdú köz - Göncöl utca - Madarász Viktor utca között épületek láthatók.
A templomot Csaba László tervezte, (19841986), és gondolom a fényképeket is ő készítette.
A két fotón a kész templomot is látnunk kéne... ezért gondoltam, talán a katolikus méltóságok és a környéken élők azért gyűlhettek össze hogy a leendő templom területét megáldják.
jav. az épülő panelház alapján (balra a 8 emeletes is a 60-s évek közepén épült)
1961 >>> 1970
"AZ ELSŐ házgyári épület Megkezdték Ózdon a leendő városközpont első lakóépületének összeszerelését. A miskolci házgyár termékeiből a tízemeletesés tíz lépcsőházas lakóépület első emelete alig egy hét alatt elkészült"
Észak-Magyarország 1970. április (26. évfolyam, 76-100. szám)1970-04-15 / 87. szám
Budapest II., XII., villamosmegálló Szépilona és a Széll Kálmán tér között
olvasható, h 44-es és 81-es (villamos), előbbi Állatkert, utóbbi Széll Kálmán tér végállomással
44-es:
1921. október 24-én indult újra Erzsébet híd Rákóczi út Köztemető út Orczy út Golgota utca Népliget útvonalon. 1924-ben budai végállomása Szépilonához, majd 1926. július 12-én pesti végállomása az Állatkerthez került.
jobbra az egykori Karmelita kolostor, távolabb a Dísz tér 18. számú épületben a II. világháború alatt a tábori püspökség volt.
DÍSZ TÉR 18.helyén.
Volt hivatali épület jellege:Szabadonálló, U alakú beépítésű, egyemeletes ház, klasszicista homlokzattal. Története:Több elpusztult középkori lakóház helyén már a XVIII. sz.-ban épült egy kisebb épület, amely valószínűleg a karmelita kolostorhoz tartozott. A XIX. sz. közepén valószínűleg a kolostor átépítésével egyidejűleg történt végleges alakjában való kiépítése, egyszerű, klasszicista homlokzattal, hivatali épület céljára. A XIX. sz. végén a kir. mérnökkari igazgatóság, majd később a tábori püspökség épülete volt. 194445-ben háborús sérüléseket szenvedett, tetőzete és födémei elpusztultak, de falai állva maradtak. 1951-ben megmaradt részeit teljesen lebontották.
Tegnap a Mátrában túráztunk, ott fotóztam. Kékestetőn a tv torony mellett és a Szanatórium között. Sajnos pont a másik oldalát... :) Fogalmam nincs mi lehet... Meterológiai állomás? A régi tv állomás?
Tegnap a Mátrában túráztunk, ott fotóztam. Kékestetőn a tv torony mellett és a Szanatórium között. Sajnos pont a másik oldalát... :) Fogalmam nincs mi lehet... Meterológiai állomás? A régi tv állomás?
Teljesen egyetértek. A KÖZÉRT vagy Közért betűszó egy vállalat neve volt, míg a közért egy köznyelvi szinoníma az élelmiszerboltra.
Jó, hogy ennek a megfejtésnek a kapcsán rámutattál erre, hiszen az utóbbi 11 évben 36 megfejtés jött létre erre a boltra 4 különböző írásmóddal és egyik sem az, amit javasolsz. Én csak a leggyakoribb jelenlegi változatot copy-paste-eltem.
A felvetés apropóján megjegyzem, én "éjjel-nappali közért", vagy csak "az éjjel-nappali" néven ismertem, és úgy nézem, ez a megnevezés majdnem olyan gyakori volt nyomtatásban, mint az "éjjel-nappal közért".
Blaha Lujza tér, szemben az Erzsébet (Lenin) körút - Rákóczi út sarkon az Éjjel-nappal Közért (Csemege Áruház) épülete.
Érdekes, hogy a köznyelvbe már nagyon korán (a hatvanas évek legelején, talán még korábban is) közért* (kisbetűvel, mint köznevesült mozaikszó!) névvel ment át ez a Csemege** (volt Julius Meinl) üzlet, holott a két cég teljesen különálló volt. Valóban mindenki "éjjel-nappal közért"-nek hívta, pedig a "csemege-kosár", amiben kezdetben még a Meinl emblémája (arab kávésfiú fej, fezzel) is benne volt, jól látható volt mindenhol. De ez a népnyelv furcsasága.
Azonban javasolt, hogy ezt a köznépi elnevezését mi is csak idézőjelben és kisbetűvel - hiszen nem egyedi azonosító, nem tulajdonnév - tegyük közzé. Tehát:
--> Blaha Lujza tér, szemben az Erzsébet (Lenin) körút - Rákóczi út sarkon az "éjjel-nappal közért" (Csemege Áruház) épülete.
* Az eredeti Közért (vagy KÖZÉRT, Községi Élelmiszerkereskedelmi Rt.) 1948-ban alakult, üzlethálózata az Általános Fogyasztási, Termelési és Értékesítő Szövetkezet, a Magyar Köztisztviselők Fogyasztási Termelő és Értékesítő Szövetkezete, valamint a korábbi Budapest Székesfőváros Községi Élelmiszerárusító Üzeme boltjaiból állt össze. Fő feladata a közellátás biztosítása volt.
** A Csemege Kereskedelmi Vállalat az 1952-ben magyar tulajdonba került, egykori Julius Meinl boltokból állt össze, mint állami vállalat.
"A közönség által már ismert és kedvelt automata pavilonjával vesz részt a BNV-n az Utasellátó Vállalat. A pavilonban a múlt évinél kettővel több, összesen 11 automata szolgálja ki az éhes és szomjas vásárlátogatókat. Az ételautomaták közül kettő, összesen 20 féle büféárut értékesít, egy hűtött automata készétellel, egy pedig hidegkonyhai és cukrásztermékekkel szolgálja ki a közönséget. Az ételeket mikrohullámú automata melegítőben lehet felforrósítani, s utána fogyasztható ugyancsak automatákból presszókávé és hűtött szörp."
Állampusztai Országos Büntetésvégrehajtási Intézet kapuja, munkából visszatérők ellenőrzése.
Solt, vagy Harta?
Ez is, a többi is véleményem szerint Állampuszta, nem pedig Schönfeld-puszta, azaz a kérdésedre válaszolva Harta, nem pedig Solt. Ha megnézed, ezen a képen a háttérben látszanak épületek, ha Schönfeld-puszta lenne, akkor azon épületek helyén nem lenne semmi. A többi képen is olyan helyzetben vannak az épületek, ami alapján Schönfeld-puszta nem igazán lehet.
A marhavágóhídon, a nagyüzemi termelés mellett rituális vágást is végeznek. A közel-keleti export idején Mekkának fordított állatokat öltek arab-mohamedán ellenőrzés mellett. Minden hétfőn és kedden zsidó metsző öli a barmokat vallása szabályai szerint.
Az asztalra véres, lucskos, rongyhoz hasonlatos valamit dobnak. Aztán nem akarok hinni a szememnek. Bekapcsolnak egy szovjet gyártmányú Rakéta porszívót. Csak éppen ezt itt nem szívásra, hanem fújásra használják. Most jön a varázslat nevet Sándor bácsi. Mi ez? mutatok a véres izére. A tüdő mondja az öreg, ezzel fölfújja a légcsövön keresztül. Az összelottyadt anyag hirtelen föléled. Sikk Ernő tenyérrel csapkodja, hogy valamennyi kis légbuborék megteljék levegővel. A véres izé gyönyörű, vörösmárványszerű anyaggá domborodik. A sakter óvatosan végighúzza a tenyerét a tüdő réseiben. Finom tapintással keresi a hegeket, a gyulladásnyomokat, lábokat. S hogy nem talál semmi rendelleneset, , ujjával hirtelen kilyukasztja a tüdőt. Kóser! mondja elégedetten.
Igen, csak nem tudtam beazonosítani, hogy melyik... már ha lényeges.
Köszi!
kieg.:
ha megnézed az elötérben a gyalogút helyzetét a jobb oldalt lévö szalagházhoz képest, akkor a háttérben lévö épület csak a Waldemannstrasse 45. szám lehet. a 31-esnél a gyalogút párhuzamos, a 61-nél klévönél túl távol van a szalagház, a 75-nél meg van egy épület a látómezöben
Svédország, Stockholm, Hötorgskraporna , más néven Hötorgshusen vagy De fem trombetstötarna (eredeti nevén Sveavägen höghus ) , a Hötorget és a Sergels torg között épült irodaházak a Sergels torg felől.
...........Mezei Gyula, a Fővárosi Tanács szakfelügyeleti és továbbképzési csoportjának igazgatója, a Pedagógus Szakszervezet országos elnökségének tagja tartott előadást.
talán, ahogy az eredeti megfejtésben volt, "a Rádió védelmében 1956-ban elesett hősök" kifejezést érdemes lenne idézőjelbe tenni, ahogy esetleg az emléktáblára ki volt írva vagy, ahogy a programot meghirdették.
idézőjel nélkül úgy tűnhet, hogy a fortepan azt gondolja, hogy a Rádió védelmében okt. 23-án elesettek valóban hősök voltak
Magyarország, Budapest VIII., Bródy Sándor utca 5.-7., Magyar Rádió. A rádió és televízió vezetői, valamint a tömegszervezetek képviselői a felszabadulási évforduló alkalmából megkoszorúzták a Rádió védelmében 1956-ban elesett hősök emléktábláját. Az ünnepség résztvevői az udvaron a Pagoda előtt.
Levélben érkezett:
Én jól felismerhető vagyok ...
A dátumra persze nem emlékszem. Viszont az 1970 biztosan nem stimmel, mert én 1974-ben kerültem a Rádióhoz.
Szinte biztos, hogy a kép valamikor a 70-es végén, 80-as évek elején készülhetett. A maximum 1983, mert a középen álló, magas, ősz Tömpe István a Wikipédia szerint addig volt a Rádió és Televízió Bizottság elnöke. Csak spekulálok, hogy a 25. évforduló 1981-ben egy lehetőség lenne.
Feltűnő a képen, hogy kevés az ismerős rádiós arc, nagy a sokadalom. Feltételezem, hogy sokan az áldozatok hozzátartozói.
"A Pest megyei Állami Építőipari Vállalat szerelői a Stromfeld Aurél lakótelep hetedik toronyházának nyolcadik emeletén illesztik helyükre a függönytartó karnisokat"
Szentháromság tér a Halászbástya felől, balra Szent István szobra (Stróbl Alajos, 1906.), jobbra a Mátyás-templom, szemben a Tárnok utca - Szentháromság utca sarkán a régi budai Városháza épülete.
Illés Zoltán politikus, országgyűlési képviselő, 1990. júniustól decemberig a Környezetvédelmi és Területfejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára volt.
a domborzat hasonló, ugyanakkor nem tudom beazonosítani a középen távol látható kőbányát. Illetve, lehet, h érzékcsalódás, de minta épp lefelé néznénk egy enyhén lejtő völgyben. Jobbra van egy utca, ahol a kacsák rohangálnak, ami nem lehet a Szépvölgyi, mert sztem jobbra felfelé megy, ki a képből. Balra a kép szélén lévő telek pedig emelkedik balra, tehát azon túl sem lehet a Szépvölgyi
Oktogon (November 7. tér) 2, a Millenniumi Földalatti Vasút állomásának lejárója az Abbázia kávéház előtt. Háttérben balra az Andrássy út (Népköztársaság útja).
268182 Magyarország, Abony, víztorony építése / az újszászi víztorony is 1971-ben épült, nagyon hasonlít, viszont ott a felső szerkezet kivágása más, eltérés van /
A 288836-os fotót megosztottam. A fotó 1987-nél szerepel. Jó lehet?
"1982 áprilistól fehér alapon fekete az összes BKV busz rendszáma, azonkívül a képen látható GC 99-03 rendszámú 280-ast 1981. december 8-án selejtezték!"
Annyival kiegészíteném/pontosítanám, hogy a "Mezögazdasági Kiállítás" nem a terület elnevezése volt, hanem csak a területen megrendezett vásár neve., ill. a Mezögazdasági Vásár (OMÉK) sosem volt része a Budapesti Nemzetközi Vásárnak (BNV-nek), mindig is külön rendezvény volt.
A terület neve Budapesti Vásárközpont, majd Köbányai Vásárváros volt, legújabb neve pedig "Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ".
"Ragyogó kocsik, ragyogó színek jellemezték a korábbiakhoz képest most hatalmasranőtt Fiat-bemutatót. Nem csak arról van szó, hogy az 506-tól a 2300-ig kereken tucatnyi modellt szállítottak a BNV-re. Mert nem maradtak Torinóban a valóban újnakmondható típusok sem, mint például a 124-es Spider Coupé variációk. Impozáns látvány volt ez a gyűjtemény, amely középpontba állította a 124-es alaptípust. Ennektestvérei, a sötétszürke Combi, majd a világoskék, illetve élénkpiros Sport-változatokegyaránt kiváltották a nézők elismerését. A leggyakoribb kérdés az volt, hogy milyengyors lehet a kétfajta 124-es sportszerű..."
Autó-Motor, 1967. január-június (20. évfolyam 1-12. szám)1967-06-06 / 11. szám
Magyarország, Abony, víztorony építése / az újszászi víztorony is 1971-ben épült, nagyon hasonlít, viszont ott a felső szerkezet kivágása más, eltérés van /
"A Forsmark atomerőmű Forsmark városán kívül, az upplandi Östhammar településen található. Az atomerőmű a Forsmarks Kraftgrupp AB (FKA) tulajdonában van, ahol az állami tulajdonú Vattenfall AB a fő tulajdonos, a Melansvensk kraftgrupp körülbelül negyedét, a Sydkraft atompower AB pedig körülbelül a tizedét birtokolja." - https://www.visitforsmark.se/app/uploads/sites/6/2016/10/information_om_forsmark_2013.pdf
A Forsmark 1 és a Forsmark 2 az 1970-es évek végén épült.
268321 szintén ide tartozik (csíkos ruhás nő) és ez alapján a kép nem a Salamon-torony átadásához kapcsolódik. Inkább valami külföldi delegációról van szó
Ady Endre út a Boldog Sándor István (Ságvári Endre) körút felé nézve, középen a háttérben a Vízügyi székház, jobbra a távolban a Xavéri Szent Ferenc-kápolna.
1978 >>> 1976
még épül a Domus, kész van a Vízügyi székház és a Centrum áruház
Szentháromság tér, balra a BME Shönherz Zoltán Kollégiuma (az egykori Pénzügyminisztérium épülete), középen az egykori jezsuita kollégium (később Hilton szálló).
Igen, Lauda a Formula-V kategóriában indult akkor, több verseny volt egy napon a Népligetben. Arra már nem emlékszem, hogy a Túraautók EB kategóriában külön indultak-e köbcenti szerint (úgy rémlik, hogy nem), vagy csak az értékelés volt külön. Mintha egyszerre gurult volna a pályán pl. Fiat 600 Abbarth, meg 2000-es BMW is...
Emlékeim szerint többször, több évben is volt ilyen Túraautó EB futam a Népligetben. Dieter Quester biztosan nyert legalább az egyiken, ő szinte egy legenda volt akkor a kategóriában. Az egyiken pedig - talán több évben is - mintha egy osztrák fiú is indult volna, valami Nikolaus Lauda... ;-)
Tolnai Népújság, 2014. április (25. évfolyam, 76-100. szám) 2014-04-23 / 94. szám
"Dombóvár Ha lassan is, de idővel Dombóváron is eleget tesznek a törvényi előírásból fakadó közterület-átnevezéseknek. A képviselő-testület legutóbbi ülésén döntött az első, a harmadik, a negyedik, az ötödik,a hetedik és a nyolcadik számú egyéni választókerületekterületén lévő új elnevezésekről a XX. század önkényuralmi rendszereihez köthető utcanevek helyett. A határozatot azérintett lakók és a közterületi elnevezéseket véleményező kuratórium javaslatait is figyelembe véve fogadták el. Eszerint a Népköztársaság utcából Pannónia utca (a Népköztársaság utca 1-1/G-ből pedig Park utca) lesz, a Zalka Mátéból Fészek, az Árpilis 4. utcából Delta. A Reich Béla utca a Monostor nevet kapja, a Vörössugár pedig Szent Vendel utca lesz. A Rózsa Ferencet Bakadombra keresztelik át, a Tanácsköztársaság teret Platán térre. A Latinka Sándor utca új neve Böhm Ferenc, a Rajk Lászlóé Sagály Károly, a Fürst Sándoré Bernát János, a Zay Dezsőé Fehérvári József utca, míg a Gorkij utcát Horvay János utcára nevezik át. A Kilián György utcából Őrház utca, az Udvari Vince utcából Borsos Miklós utca lesz. A határozat végrehajtásának határideje azonban csak 2015.január 1"
ezt én is sokáig nézegettem, hogy a Práter-e, talán a lámpák miatt nem az? ha alaposan megnézed, a fix bécsi képen a lámpák piros bigyón vannak, ezen a képen meg sárgák, ill. a kocsi színe is más, meg a sín is eltérö.
viszont a kocsik is, a sínek is pont olyanok, minta budapesti képeken.
ezt én is sokáig nézegettem, hogy a Práter-e, talán a lámpák miatt nem az? ha alaposan megnézed, a fix bécsi képen a lámpák piros bigyón vannak, ezen a képen meg sárgák, ill. a kocsi színe is más, meg a sín is eltérö.
A vidámpark - a keresőmezőben minden szóeleji egyezést felhoz - a teljes adatbázisból, így a szinonimák közöttieket is, a kattintható kulcsszavak kevesebb képet hoznak elő.
Esetünkben a kulcsszóként kattintható vidámpark, csak Kulcsszó: vidámpark177 kép
nem teljesen kirát kizárt, bár a 263270 és a 263267-n egy egyes kocsit látunk, valamint a 263267-n nincsenek lámpák, miközben a magyar változat hármas kocsikkal ment, lsd 77826188130
--
amúgy nem értem, vajon a hullámvasút keresőszó miért ad ki egy csomó másik vidámparki képet, amelyiken nincs hullámvasút
a Ferenciek tere (Felszabadulás tér) aluljárórendszerének kiépítése, a Kossuth Lajos utca feletti ideiglenes gyalogos felüljáróról a Szabad sajtó út felé nézve.
a Ferenciek tere (Felszabadulás tér) aluljárórendszerének kiépítése, a Kossuth Lajos utca feletti ideiglenes gyalogos felüljáróról a az akkori Károlyi Mihály utca felé nézve.
Budapest II., Herman Ottó utca 15., kilátás a Magyar Tudományos Akadémia Talajtani és Agrokémiai Kutatóintézetéből a Központi Élelmiszeripari Kutató Intézet épületei felé..
még mielőtt valaki félreértené mind a három felvételhez
A Károlyi-palotában, a Petőfi Irodalmi Múzeumban megrendezett "Ady-kép" című képzőművészeti kiállításra készülő kompozíció egyik szobrának agyagmintáján dolgozik Melocco Miklós szobrászművész.
Budapest V., Károlyi (Egyetem) utca 6., Károlyi-palota, Petőfi Irodalmi Múzeum. Az "Ady-kép" című képzőművészeti kiállításra készített gipsz kompozíció egyik alakját viszi a helyére Melocco Miklós szobrászművész.
A Károlyi-palotában, a Petőfi Irodalmi Múzeumban megrendezett "Ady-kép" című képzőművészeti kiállításra készülő kompozíció megvalósításában résztvevők kávéznak, a jobbról második Melocco Miklós szobrászművésszel.
A Károlyi-palotában, a Petőfi Irodalmi Múzeumban megrendezett "Ady-kép" című képzőművészeti kiállításra készülő kompozíció egyik szobrának agyagmintáján dolgozik Melocco Miklós szobrászművész.
A Károlyi-palotában, a Petőfi Irodalmi Múzeumban megrendezett "Ady-kép" című képzőművészeti kiállításra készülő kompozíció egyik szobrának agyagmintáján dolgozik Melocco Miklós szobrászművész. Háttérben az alkotás többi alakjának gipszalakja látható.
Budapest V., Károlyi (Egyetem) utca 6., Károlyi-palota, Petőfi Irodalmi Múzeum. Melocco Miklós Ady-emlékszobor tervének, az "Ady-kép" című képzőművészeti kiállításra készített gipsz kompozíció részlete.
Károlyi (Egyetem) utca 6., Károlyi-palota, Petőfi Irodalmi Múzeum. Melocco Miklós Ady-emlékszobor tervének, az "Ady-kép" című képzőművészeti kiállításra készített gipsz kompozíciója, a szobor márvány változata Pécsre került a Barbakán kertbe. Balra a Willendorfi Vénusz (ősanyánk) szobra látható.
289969 biztos hiszen a "maszk" látható a 289968 -as képen
289970 nem kéne átrakni és ezért nem is Zsámbék
Melocco Miklós szobrászművész a Végvári vitéz című szobrával. Ez a felvétel feltehetően még nem a Tatai várban, a szobor végleges helyén készült, ezért 1980 >>> 1977.
Budapest VIII., Vas utca, jobbra a 9-11. szám alatti, korábban Gróf Széchenyi István Felső Kereskedelmi Fiúiskola, ekkor Széchenyi István Gyakorló Kereskedelmi Szakközépiskola, majd BGSZC Széchenyi István Kereskedelmi Technikum (építette Lajta Béla).
Vas utca 9-11. Gróf Széchenyi István Felső Kereskedelmi Fiúiskola, ma Szakközépiskola és Gimnázium (építette Lajta Béla).
>>>
Budapest VIII., Vas utca 9-11. Gróf Széchenyi István Felső Kereskedelmi Fiúiskola, később Széchenyi István Gyakorló Kereskedelmi Szakközépiskola, majd BGSZC Széchenyi István Kereskedelmi Technikum (építette Lajta Béla).
Hurbanovo námestie (egykor Nagy Lajos tér), balra a Vármegyeház tér (upné námestie) és a Trinitáriusok temploma, jobbra a háttérben a Suché mýto ulica (egykor Frigyes főherceg utca).
Ezt a házat 1980 augusztus 23.-án robbantással lebontották. 1978 tavaszától ideiglenes utat és villamospályát építettek a jobb szélen látható pavilon helyén. Tehát ez a kép max 77-es lehet.
ha korrekciót írsz egy képhez, akkor mindig írj képszámot, mert különben azt a hsz-t nem lehet késöbb megtalálni, ha valaki az adott képhez keresi a hsz-okat.