E topik a http://www.fortepan.hu gyűjteményben fellelhető városképek, részletek, helyszínek, esetleg korszakok-időpontok, személyek, járművek beazonosítására szolgál. A honlap szerkesztői az itt olvasható azonosításokat veszik át.
A Fortepan új kulcsszó-címke rendszeréről a Fortepan címkézés topikon kaphattok bővebb információt. Testvértopikunk a Budapest anno...
A Fortepanhoz lazán kapcsolódó egyéb témákkal forduljatok a
Kávézóna a FortePan-hoz topichoz
...és amikor véletlenül úgy kattintok a Mentés gombra, hogy nem választottam ki a meglévő listát illetve nem írta új lista nevet a Név rovatba, akkor a kis piros fortepan megőrül és csak forog, forog, forog, forog, forog és nem lehet visszalépni, hogy korrigáljak. :((
A keresőben kiválasztok egy csoportot (pl. felfújható csónakok) A megjelenő képeket egyenként tudom hozzáadni (kiválasztás és Listához gomb, majd ott a Mentés gomb) a meglévő (vagy új) listámhoz. Pompás lenne, ha egyszerre akár több képet tudnék kijelölni, de sajnos csak egyesével működik.
A masodik attol felek egy sokkal bonyolultabb es nagyobb idot igenylo beavatkozas lenne. Heteket toltottunk a kereso tokeletesitesevel es voltak helyzetek, amik csak ilyen hibakkal voltak megoldhatoak. Sajnos a Fortepan szerves, kilenc eves mukodese olyan adattipusokat is hozott, amiket csak egy teljes revizioval lehetne rendberakni. Erre most nem vallalkoztunk. igy valoban lesz par mezo, amik nem tokeletesen kereshetoek, vagy az adat nem a legmegfelelobb helyen keresheto.
Termeszetesen ettol fuggetlenul megnezzuk hogy mit tehetunk.
- Ha 2 külön sorból választunk ki opciót, pl. adományozó + város, akkor a szűrés után jobbra haladva az első kép képaláírása megmarad minden képnél. Bizonyos esetekben beáll a helyes képalárend, pl. az évszámra kattintva (bár akkor néha nem lehet balra visszaléptetni) vagy valamelyik bélyegképre kattintva s utána egy másikra kattintva vagy léptetve.
- Olyan címkésített földrajzi nevek, mint pl. Óbuda,Margitsziget vagy budai Vár nem választhatók ki ill nem adnak találatot sem az Ország, földrajzi név sem a Város, település sorban, hanem a Cím, személy, leírás, szerző... sorba kell beírni őket, ami nem adekvát. Sztem a 3. sort nevezzük át Város, település, településrész névre - úgyis idejönnek a budapesti kerületek is - és ezek is jöjjenek ide.
Az amerikai államok pl. Kalifornia állam érdekes mód a Város, település sorból kereshetők, sztem inkább Ország, földrajzi név sorba kéne tartozniuk
A Krim félsziget vagy az Adria pl. helyesen az Ország, földrajzi név sorból kereshetők.