Keresés

Részletes keresés

borbolya7 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2011

Nagyon köszönöm a gyors választ. A hiányzó infók: a lakásban van gáz, arról megy egy ócska gáztűzhely. De bármilyen változtatásnál, átalakításnál újra kell terveztetni, engedélyeztetni, ez kb. 100 e Ft. Ezért erősen gondolkodom, hogy a gázt teljesen ki kellene köttetni a lakásból. A cserépkályha elektromos, és az előző lakó állítása szerint átalányban kb. 10 e Ft villanyszámlát fizettek. Azt nem tudom, hány fok volt a lakásban, ő állítja, hogy még a konyháig is eljutott a meleg. A melegvizet borzalmas, háború előtti kütyük szolgáltatták a "fürdőszobában". Az a kérdés, hogy egy rossz hatásfokú gázkonvektorhoz képest vajon egy jó hatásfokú modern villanyfűtés versenyképes-e. Parapetes gázkonvektort persze majdnem biztos, hogy nem engedélyeznek, de annak a fogyasztásáról van fogalmam. Igazából azt szeretném tudni, hogy mondjuk két db. hőtárolós kályhával és szintén vezérelt áramról működtetett melegvízbojlerrel 20 ezer alatt maradhat-e az ember a téli hónapokban egy ilyen lakásban. (Alul, felül, oldalt lakások, K-Ny fekvés, 3. emelet)

Előzmény: Törölt nick (2004)
dejódió Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2010

SEER az éves hatásfok energiafelhasználás adata de klíma esetén ritkán adják meg.

Előzmény: dejódió (2009)
dejódió Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2009

Azért írtam be a többi topikot is. Ott van aki  klímával és még  sok alternatív dologgal fűt.

A klímák jósági foka( a felhasznált  elektromos energia/leadott hőenergia jelen esetben) arányszáma a COP-vel jelölt adat. Ha 4 felett van akkor jó már a helyzet. Itt  +7C környezeti hőmérséklet esetén számolnak mért értékekkel többnyire(Eurovent adatok pl). Mivel lehet több és kevesebb valamint részterhelés is a klíma szempontjából(mekg a kültéri egység körülményei is befolyásolják pl 0 fok körül magas páratartalom esetén a jegesedés) a  jósági fok csak egy jó irányszám ettől jelentős lehet az eltérés lefelé és felfelé is.

Ezért teljes fűtési szezon amit nézni kell.

Lényeges a készülék méretezése is .

A megfelelő fűtőteljesítményt le kell adnuia a legnagyobb hidegben is.

Ha komplex megoldás kelpl a levegő-víz hőszivattyú esetleg de az a horrorba szalad sokszor.

Ott ügyelni kell a hőleadókra minél alacsonyabb hőmérsékletűek legyenek.

 

 Szóvel előny-hátrány. Mint mindenben és mérlegelni kell.

Tényleg ilyen szép  egy időszakban ha H tarifát(vezérelt áram) számolsz é ami kb 30%-al kevesebb és hatásfokot ami 4,5 körüli az annyit jelenthet. 4-e 5-öde költségben.

És hűt is.

Van időszak amikor majdnem annyi a fogyasztás mintha csupasz villany lenne.

Hátránya a társasházban a köültéri elhelyezése és a csepegő víz az adott esetben magasabb szervízköltség(klímánál nem vész de  hőszivattyúnak nevezett olyan VTSZ-ű gépeknél néha csuklós kasza).

 

Előzmény: Törölt nick (2008)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2008

 Nos  a tanács tényleg jó : 

 

"tájékozódj széleskörűen."

 

 de hihető, hogy 

 

  "azaz a villanyhoz képest 1/4-ed kedvezmény esetén 1/5-1/6-od üzemelési áron tudja ugyanazt a fűtőteljesítményt,"

  azaz 25 % -a a villanynak vagy kedvezmény esetén

 

 1/5   az 20 %-a , az 1/6 az meg 16 % - a .

 tényleg ilyen szép ?

  Nos van egy 28 m2 -es lakásom, ott a fűtés kb. 125 eft / tél. ( villannyal, vezérelttel ) Ha a fele lenne a fűtési költség, akkor már nem problémáznék rajta.

 

 

Előzmény: dejódió (2005)
dejódió Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2007

Persze külső hőmérsékletfüggő.  -15 fokban is csak a fele költség rendes áron mint a villany.

Előzmény: dejódió (2005)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2006

 Amúgy a lakás védettnek tünik, hiszen mint írtad felette van még egy szint. Másfelől mennyi a további  védettség ?  oldalt alúl ? A falak általában 45 cm -esek vagy több. A klima tényleg jó ötlet ( egyik rokon is most szereltetett egyet ilyen fűtésre - igaz neki csak 26 m2 -et kell fűteni ) Viszont a klímánál a kültéri praktikus elhelyezésére is gondolni kell. Akárhová nem szabad!

 Az ablakokat javítani kell vagy cserélni !!

Előzmény: borbolya7 (2002)
dejódió Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2005

Esetleg klíma?(levegő-levegő hőszivattyú)  esetleg kedvezményes  H áram tarifával Igaz annak csepeg a kültérije, de meg lehet oldani.  Társasház a hang is  lényeges.

Egy Fujitsu Nocria esetleg.

Jósági foka 4 feletti aza a villanyhoz képest 1/4-ed  kedvezmény esetén 1/5-1/6-od  üzemelési áron tudja ugyanazt a fűtőteljesítményt, Vagy  még jobb hatásfokkal részterhelésen az inverteres csúcsgép. Ára még elfogadható,  van ahol bőven 300 E alatt inkább 250 közelében van a bruttó ár(+ telepítés)

Opcióban hűt is:)

Csendes a kültéri is.

Nézz át ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055259

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018927

meg ide:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9101605

ez igen érdekes topik.

 

Meg ide:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9115542

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9077595

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9144206

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9175621

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9203870

 

tájékozódj széleskörűen.

Előzmény: borbolya7 (2002)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2004

 Helló !

 A héra az általában gázról megy. Egy speciál gázégő fűti a cserépkályhát.

 ha villany 'héra',   az sem játékszer,  csak nagyon drága az üzemeltetés .

 Az vagy megy, vagy sem.

 két út lehetséges : ha van un. vezérelt áram a lakásban azt használni a későbbi villanyfűtésre, vagy lenyelni a békát csak a gázban gondolkodni tovább.

 De nem derül ki van é egyáltalán gáz a lakásban ?

 A kémény bélelés tényleg sok, de az a gáztervezői díj elhanyagolható az összes költséghez képest.

 Sok megoldás létezik akár villanynál akár gáznál.

 De a villany mindig lényegesen drágább ( kb. 3 x-os ) mint a gázfűtés.

 Több info kéne a további tanácsokhoz.

 Melegvíz  előállítás ? Főzés  mivel történik ??

Előzmény: borbolya7 (2002)
KömKel Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2003

Ki kellene számolni a lakás hőveszteségét, és aszerint dönteni.

Ha tényleg legalább közepesen szigetelt a lakás, akkor lehet megéri egy hűtő-fűtő klima.

 

 

Előzmény: borbolya7 (2002)
borbolya7 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2002

Sziasztok! Most bukkantam erre az oldalra, és nagy segítségre lenne szükségem. A belvárosban vettem egy kis garzont (35 nm) a szigetelése közepes, század eleji ház, közepes régi ablakokkal. Sajnos a fűtéssel bajban vagyok, eddig egy villany hérával ment az egész lakás, de a hozzáértők szerint ez játékszer, ajánlatos modernebbre cserélni. Gáz vagy villany, ez a kérdés. A gáz telepítése horribilis, fölöttünk van még 4 m lakás + 8 m padlástér, a kéménybélelés sokba kerül, nem beszélve a gáztervekről stb. Ha a villanyfűtés mellett döntünk, akkor is sokféle opció van, jó lenne a leggazdaságosabb mellett dönteni, hogy a gyerekem a 90.000 Ft-os kezdő fizetéséből ne gebedjen bele. Van valaki, akinek tuti ötlete van? Nagyon megköszönném.

ktm250 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2001

:)

 

Előzmény: ktm250 (2000)
ktm250 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2000

Oké ,szólj ha meg van a céged !

 

Előzmény: Törölt nick (1998)
stokhokm Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1999

?

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1998

És én evvel most mit csináljak?

Nekem klímát szerelt, az ötleteim meg sajátok. Ha gondolod csinálok egy céget, és aprópénzért megcsináltatom neked valamelyik verziót ;)

Előzmény: ktm250 (1997)
ktm250 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1997

Szervusz!Felhivtam azt a céget akitől a klimát vásároltad ,elmondtam az embernek hogy mit szeretnék és hogyan ,ahogy leirtad azt a 3om variáciot,az emberke meg teljessen hülyének nézett, és hogy gondolom azt hogy én majd klimával fűtök stb,még a végén nekem kellett elnézést kérni,ja meg ki is nyögte a a beszélgetés végén hogy Ozone Aqua klimával már nem is foglalkozik :(!

De nem gond meyek tovább csak lessz olyan cég aki csinált már ilyet!

Előzmény: Törölt nick (1996)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1996

117nm nettó, 150bruttó alapterület (65cm fal), 360légköbméter egyedülálló családi ház.

Előzmény: Dunit (1995)
Dunit Creative Commons License 2012.07.09 0 0 1995

 Mekkora a lakásod ?

Előzmény: Törölt nick (1994)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1994

Jól látod. Inverteres klímával, különösen átmeneti időszakokban (ősz, tavasz) gombokért lehet fűteni.

Ha nem jól szigetelt az épület, akkor érdemes szobánként egy-egy kisebb inverteres modellt beszereltetni. Ha modern az épület, akkor elég nagyobb légterekre egy. Ha pedig olyan a házad mint az enyém (elrontott passziv ház, 45Kwh/nm/év) akkor akár egy ilyn fűtő inverteres klíma elég.

Én ezen a télen már így fűtöttem, mindössze 45 000Ft volt a fűtési költségem. Most pedig élvezem, hogy a klíma hűteni is tud :DDD

Előzmény: demográfiai háború (1992)
Émile Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1993

 És a szivattyú mozgási energiája mivé alakul vajon ??

Előzmény: demográfiai háború (1992)
demográfiai háború Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1992

Bocs hogy beleszólok, DE

Őszel tétettem gázközpontit, és tettem rá egy fogyasztásmérőt 110W a fogyasztása, ha megy a keringetés. Namármost a kondenzációs kazán akkor üzemel jól hogyha állandóan megy kis teljesítményen. Igen ám de akkor állandóan zabálja azt a 110W-ot. Az inverteres klímák felé tévedtem máma és ott látom hogy kb 4-es COP-al elüzemelgetnek a szezon nagyobbik részén (fűtési), tehát ha nem a radiátoros keringetésre megy el az a 110W (kazán szivattyúja) akkor termel nekem 440 W hőt egyenletesen eloszlatva (inverteres klíma). Két szobát lakunk szerintem szept15-nov15 illetve márc1-ápr15 között abból a 110W-nyi kazánszivattyú fogyasztásból elmenne a fűtés nagy része inverteres klímával. Vélemény? Valakinek tapasztalat?

Előzmény: doktordrog (1991)
doktordrog Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1991

Köszönöm a válaszokat. Inkább nem erőltetem ezt a villany dolgot.

Előzmény: Dunit (1989)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1990

"Következtetés : villannyal csak egészen kicsi (30 m2 alatti ) és egészen jó energetikai lakásokat ( passzívhoz közelítőt ) érdemes fűteni."

 

Ahogy kiszámoltam, rezeg még a léc a hőszivattyús fűtés (pl. klíma) esetén. Itt ugye a fűtés nem a villamos árammal történik, de mégis kell villamos energia a működtetéséhez, tehát bizonyos szempontból ez is villanyfűtés. Csak éppen harmad-negyedannyi villamos energiát vesz fel, mint amekkora fűtőteljesítményt lead. A két éve bevezetett, törvény szerint max. a vezérelt áram árába kerülő H-tarifával ez alternatívája lehet a gázfűtésnek, ráadásul nyáron hűteni is lehet vele (mondjuk azt már nem H-tarifáért, mert a H-tarifa csak szept.15-től ápr.15-ig vehető igénybe).

 

De azért mondtam, hogy rezeg a léc, mert ennek azért már a beruházása is drágább: csak kicsit kevesebb, mint egy cirkóé, ahogy számoltam. Új házban én is cirkót csináltatnék.

Előzmény: Dunit (1989)
Dunit Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1989

  

Helló !

 

A kételyeid jogosak !

 

Egyszerűen nem éri meg , az üzemeltetés annyira drága, hogy abba belegebedsz.

Mint az utánad szóló írta az energai árak azok stimmelnek.

 

Gondolom ez egy 2 x 67 m2 -es azaz 134 m2 ház lesz.

Ennek gázos beruházása nagyjából 1,2 milla, ugyan ez villannyal nagyon jó esetben 600 eft tehát a fele.

Igen ám, de a plusz 600 eft csak egyszer jelentkezik, a villanyenergia költsége meg mindenévben.

Nos a konkrét számítás helyett , hogy mennyi lesz a fogyasztásod azt kiszámolni nem lehet.

De ! De egy prognozist lehet adni.

Tehát úgy tervezteted és építeted meg a házadat, hogy az éves fűtési gáz energia felhasználás lesz majd 1500 m3, ennek a jelenlegi ára nagyjából 220 eft. Villamos energiából ez mefelel 15 000 kWórának , annak az ára 25 órás áramnál 750 eft, egy vezérelt áramnál is 465 eft. Az első esetben másfél év után , a másodikban is 2-2,5 év után a villanyos beruházás és gázos beruh. összege közti külömbség eltünik.

De ha még ennél is jobb házat csináltatsz - közelítve a passzív házhoz ( 15 kwó/m2 /év ) mondjuk egy 50 kWó /m2 /év fogyasztású ház sikeredik, annak villany fogyasztása fűtésre 6700 kWó, az annyi mint 335 eft ill. vez. -nél 210 eft, de ekkor a gázfűtés összege is kissebb az lesz kb. 98 - 100 eft. Tehát itt is pár év alatt elolvad a beruházáson nyert összeg.

 

Következtetés : villannyal csak egészen kicsi (30 m2 alatti ) és egészen jó energetikai lakásokat ( passzívhoz közelítőt ) érdemes fűteni.

Aki más mond, az mellé beszél, vagy a portékáját akarja eladni.

 

Persze én is fűtők lakást villannyal, de az pici és bérlő lakja. Ha rákérdez a fűtésre, én is ködösítek. Csak annyit mondok sok, de ki lehet bírni.

Gázfűtésre lenne kb. 7 - 800 eft a fűtés kiépítése, az már soha sem lesz meg, majd jön a buldózer !!

Előzmény: doktordrog (1985)
KömKel Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1988

Küld át nekem a ház adatait.

 

Kell:

- falfelület nagysága (nyilászárók nélkül) és rétegrend

- nyilászáró összefelület és U értékét

- padló nagysága és rétegrend

- födém rétegrend

- lábazat magasság

 

- belmagasság

 

ha ezek megvannak, akkor kiszámolom neked.

Előzmény: doktordrog (1987)
doktordrog Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1987

Kedves KömKel!

 

És ezt hogyan tudom kiszámolni?

 

köszönettel

d

Előzmény: KömKel (1986)
KömKel Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1986

Egy kWh fűtési energia előállitása:

- gázból 17 Ft

- nappali árammal 50 Ft

- éjszakai árammal kb 32 Ft

 

Ki kell számolni, hogy ekkora épületnél mekkora a konkrét hőigényed. Mert ha 2 kW körül van (amit gyanitok), akkor nem feltétlenül éri meg a gázos-vizes rendszer, mert nagyobb kezdeti beruházást igényel.

Előzmény: doktordrog (1985)
doktordrog Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1985

Sziasztok!

 

Seretnék segítséget kérni. Egy kétszintes ház építését tervezzük, 67m2-es alapterülettel. A terv a padlófűtés volt eddig, de most valaki nagyon dícsérte az elektromos fűtést. Az vilgos, hogy annak a kiépítése olcsóbb, de a havi számlával kapcsolatban már vannak kételyeim. Várhatóan, hogyan alakulnának ezek a költségek?

 

köszönettel

d

kerdezodo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1984

"nehány szolgáltató próbál ebből minél nagyobb hasznot húzni magának. És hatóságként viselkedik !!"

 

A hatóságok meg hagyják, sőt, támogatják ezt. Az ugyanaz, mintha ők maguk esnének neki.

Előzmény: Zoltanuss (1983)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1983

  

A cirkónak se esnek neki a hatóságok, csak nehány szolgáltató próbál ebből minél nagyobb hasznot húzni magának.  És hatóságként viselkedik !!

De a gáz egy veszélyes üzem.

A sorrend a veszélyekre :

1. robbanás veszély -itt ha bekövetkezik, szörnyű károk keletkezhetnek, akár százmilliós is.

2. tűzesetek, a károk itt is jeletősek lehetnek

 

3. aztán néha füst vagy CO mérgezés,

itt előfordulnak halálesetek is, de közel se annyi, mint az érdekeltek állítják.

Természetesen az első kettőnél is előfordulnak halálesetek, de a dominancia az anyagi kár.

Előzmény: kerdezodo (1982)
kerdezodo Creative Commons License 2012.07.06 0 0 1982

Én azt olvastam, hogy a nem-inverteres klíma nem ajánlott -5- -7 fok alatt. De ilyen klímára amúgy se kapnék H-tarifát.

 

Azt gondolom, hogy mivel a H-tarifát az Orbán-kormány alatt vezették be, talán politikai okokból - legalábbis ez alatt a kormány alatt - nem fekszenek úgy keresztbe a megigénylésének a hatóságok, mint mondjuk egy cirkónak.

Előzmény: Zöldár (1981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!