Keresés

Részletes keresés

Bendegoose Creative Commons License 2000.11.28 0 0 10
Sziasztok!

Két variáció van:
1 Jézus Isten fia volt, és Vele egylényegű, Istenember

2 Jézus egy sima pali volt, aki jókat mondott

Az egész kérdésnek csupán a 2. esetben van értelme. Ha az 1. eset az igaz (én ezt hiszem), akkor mindegy, hogy mit csinálnak. Az a test volt Jézusé, és abban a testben Isten lelke lakott.
(Most ne menjünk bele megfogalmazási vitákba!) Ha azt a testet klónozzák, akkor - ha sikerül - kapnak egy OLYAN testet, mint Jézusé, de nem AZT a testet. És ráadásul a lényeg - a lélek - egészen más lesz.

Ezért , mint hívő keresztény, nem hiszem, hogy hitben nagy újdonság lenne.
Társadalmilag érdekes lenne, etikailag (mint minden emberklónozás) elítélhető.

Annyi haszna lenne, hoyg a Jézusról szóló filmekben egy olyan fizimiskájú ember lehetne a színész, mint amilyen Jézus valóban volt.

Kérdés:
És mi lenne szegény emberrel? Az ő lelkével?

Bende

dr.Jones Creative Commons License 2000.11.27 0 0 9
Egyetértek. Tehát Jézust nem lehet 'újrateremteni'. Kivéve persze, ha Ő úgy dönt, hogy újra leszületik közénk. De közel sem biztos, hogy úgyanúgy néz majd ki - lehet például nő.
dr.Jones
Előzmény: Magustanonc (8)
Magustanonc Creative Commons License 2000.11.27 0 0 8
doki: hozzatennem, hogy a szuletesnel mas csillagallasok lennenek, mint anno volt. Raadasul meg sem tudjuk hatarozni pontosan, hogy mikor szuletett Jezus, mert a romaiak elszamoltak az egeszet.
Előzmény: dr.Jones (7)
dr.Jones Creative Commons License 2000.11.26 0 0 7
Mivel magam is kedvelem a sci-fi-t, ez az időutazó teória tetszik. Van viszont vele egy kis bibi. Ha Jézus időutazó, és mivel a huszadik századig nem találkoztunk vele, valószínűleg a távolabbi jövőből mehetett vissza az időszámítás kezdetéig, amit pont őóta számítanak. Miért nem jelentkezett más korokban?
Volt egy remek film, a Braziliai fiúk. Hitlert több példányban klónozták, majd a kisfiúkat olyan családoknál helyezték el, ahol hasonló körülmények voltak, mint Hitler eredeti családjában. A gyerekek fejlődése mégis eltért.
Szerintem ha Jézust klónoznák és ugyanaz a lélek költözne bele, sem lenne ugyanaz a személy. Más körülmények, más világ.
dr.Jones
Előzmény: Teflon (5)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.26 0 0 6
Na ya, ez logikus, akkor mar meg is van oldva a masodik eljovetel
Előzmény: Teflon (5)
Teflon Creative Commons License 2000.11.26 0 0 5
Kedves dr.Jones

Köszönöm hozzászolásodat!!Erre én is gondoltam már.Mármint a lélek ügyre...Szerintem ha ugyanazt a nevelést is kapná,mint annak elött,mert ugye a lelket a nevelés befolyásolja,akkor sem lenne különb egyik embertársunknál se.Tudom hihetetlenül hangzik amit most fogok mondani,Jézus lehet nem előadóművész,hanem időutazó...,vagy UFO volt.
Mégegyszer köszönöm hozzászólásodat.
Üdv...

Előzmény: dr.Jones (4)
dr.Jones Creative Commons License 2000.11.25 0 0 4
Jézus kolónzásával a leírtakon túl van még más bibi is. Ami minden test klonózásával : csak a testet keltik újjá, de a lélek? Ki állítja, hogy egy klonózott Jézusban is az ő lelke kel életre?
Jézus, mint előadóművész... hmmm...
dr.Jones
Előzmény: Teflon (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 3
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 2
Előzmény: Teflon (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 1
Na figyelj, csávó!
Ez valami baromi sok kérdést, problémát vetne föl.

1.: Külön téma a torinoi lepel!!! HITELES EGYÁLTALÁN? Ez nincs bizonyítva!! Tényleg lehet, hogy köze se volt Jézushoz.

2.: EMBERI KLÓNOZÁS? Megint egy érdekes téma... Engedélyeznék egy rejtélyes lepelről egy ismeretlen DNS alapján valamelyik országban? Alig hinném... Nincs bizonyítva semmi a lepelről, nem hinném, hogy így valak is belemenne...

3.: Ha sikerülne is, mit eredményezne ez? A történelem első emberklónját, feltehetőleg. DE KI LENNE AZ? Tegyük föl, JÉZUS KRISZTUS. Jézus klónozása beláthatatlan következményekkel járna. A Biblia szerint Jézus ELJÖN MÁSODSZOR! Talán a Biblia a KLÓNOZÁSRA GONDOLT? Ha igen, rendben.
De ha nem. Jézus a Mennyben figyel, közben meg mi itt lenn lazán klónozzuk őt egy DNS-mintából. Mi lenne akkor?
MIT CSINÁLNA MA JÉZUS, MONDJUK LOS ANGELESBEN?
És ha TÖBB PÉLDÁNYBAN KLÓNOZNÁK?
Totális káosz...
Hát nem tudom.
Jézus klónozásával az emberiség veszélyes vizekre evezne...
Na, gyere és olvasd el a válaszom!
Üdv!

Előzmény: Teflon (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 0
MEGMENTVE!
MINDJÁRT VÁLASZOLOK IS!
Előzmény: Teflon (-)
Teflon Creative Commons License 2000.11.24 0 0 topiknyitó
Helló Mindenkinek!!
Ezt a hirt olvastam nem rég a újságba.A torinoi leplen találtak bizonyos DNS mintákat,és ez alapján klónozni akarják Jézust.Szerintem ez nem túl jó ötlet.Mi van ha az nem is az ő DNS mintája, vagy ha az ővé is szerintem jobb ha nem tudunk meg róla semmit.Kiderülhet hogy Jézus egy szélhámos volt.Tudom ezzel a mondatommal sok embert megsértek,de ez saját vélemény..
Én szerintem Jézus egy kitűnő előadóművész volt.
Na mindegy.
Várom a hozzászólásaitokat!
Üdv Mindenkinek!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!