Keresés

Részletes keresés

elterito Creative Commons License 2002.05.14 0 0 20
Kedves Vigor, Azt írod Jézus klónozásával kapcsolatban: "Egyebkent nem csodalkoznek, ha pl. a Hit Gyulekezete tamogatna ezt a projectet"
Sajnos, hála Istennek azt kell mondjam neked hogy a Hit Gyülekezetének esze ágában sincs egy istentelen, tudománytalan és erkölcstelen projectet támogatni.
Remélem megnyugtattalak
elterito
Előzmény: vigor (0)
elterito Creative Commons License 2002.05.14 0 0 19
Kedves Iván Gábor,
Remélem a hozzászólásommal nem negyvenedszer ismétlek másokat, nem volt időm elolvasni az egész topicot. :-)
Igazából nem az a kérdés, hogy lehet -e klónozni Jézust, hanem az hogy ez egy újabb eljövetele lenne -e. Biztosan nem. Mert az embert a szelleme határozza meg. A klónozott Jézus test egy teljesen más szellemet kapna, egy egészen "hétköznapit". Eközben Jézus Krisztus testben feltámadott állapotban vár a visszajövetelére, amelynek időpontja nem függ az emberek klónozási kísérleteitől.
Üdv Elterito
Előzmény: Iván Gábor (18)
Iván Gábor Creative Commons License 2002.05.13 0 0 18
Akkor éppen itt az ideje feltámasztani ezt a topikot.

Ma is foglalkozott Czeizer Endre Jézus klónozásának kérdésével egy példa kapcsán.

Ha a torinói lepel valódi, akkor megvan az esélye, hogy Jézus klónozni lehetséges.

Hajrá. Ez ellen már csak nics ellenvetése a Római Katoknak.

Bard Creative Commons License 2000.09.28 0 0 17
Értem, ezt csak arra irtam, hogy végülis joguk van visszatartani információt, és nem kötelesek külön megmagyarázni, hogy miért. Kérdés, hogy ez mennyire használ a hit terjedésének... Persze megértem az indokaikat is, dehát, ha Jézust nem is, de más embereket úgyis klónozni fognak, abba úgysem szólhatnak bele, és az eredmények hatással lesznek majd az emberek gondolkodására. Ez ellen meg ők nem tehetnek semmit.

Bard

Előzmény: pottompanni (16)
pottompanni Creative Commons License 2000.09.28 0 0 16
Szia Bard!
Én itt most nem a lepelről beszéltem, aminek valódiságában én nem hiszek. Csak az egyházak (és nem csak a katolikus egyház)klónozáshoz való hozzáállásáról, illetve annak általam feltételezett okáról.

Panni

Előzmény: Bard (15)
Bard Creative Commons License 2000.09.28 0 0 15
Szia!

Végülis az egyház tulajdonában van a lepel, tehát ha nem akarja odaadni nem adja oda. :-)

Bard

Előzmény: pottompanni (13)
drotmalac Creative Commons License 2000.09.28 0 0 14
Mar megirtam egy hasonlo nevu topicban, hogy ezt egyesek elore megjosoltak.
Pl. Marilyn Manson, az Antichrist Superstar nevu albuman megemliti:
"Go ahead and build a new messiah.
We can dig another grave"

A kovetkezo albumon szinten felleheto ez az otlet:

Build a new god
to medicate and to ape
sell us ersatz dressed up and real fake.

Egyebkent ez a kiserlet hogy eloidezzuk Jezus masodik eljovetelet, szorosan
osszefugg az emberi termeszettel.Az embernek kell valmi amiben higgyen, amivel
megmagyarazza hogy miert is szar az elet (azert szar mer ugyis a mennybe jutunk s ott
milyen jo lesz jujj).
Ez mindig igy volt.Az ember irta a Bibliat, o talalta fel az isten fogalmat, ez vitathatatlan.
Most eljutott az evolucio azon lepcsofokara amikor beavatkozobbnak probal feltunni.
Lassan mindenkinek lesz egy szemelyes megvaltoja a zsebeben esetleg a mobiltelefonon
tárolva.

pottompanni Creative Commons License 2000.09.27 0 0 13
Szia Bard!
Nincs erre nagyon kidolgozott elméletem. Csak mikor elolvastuk a cikket, a barátnőmmel elkezdtük agyalni erről. Hogy az Antikrisztus mindenben majdnem olyan lesz (olyannak kell lennie), mint Jézus Krisztus volt, így fogja tudni elhitetni az embereket. Ha mondjuk ebbe azt is belevesszük, hogy nem normál úton kell megszületnie, akkor belefér az is, hogy mondjuk egy klón legyen, mert ahhoz elég egyetlen sejt is, ugye. Hát valahogy így gondoltam.

Az egyházak pedig véleményem szerint azért tiltakoznak bármiféle klónozás ellen, mert ezt már Isten dolgába való avatkozásnak tekintik. Nekem is úgy tűnik, hogy ez durvább a babiloni "építsünk tornyot" esetnél, annak pedig tudjuk, mi lett a következménye a Biblia szerint.

Panni

Előzmény: Bard (11)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.27 0 0 12
Mindenképpen jó ötlet szerintem klónozni a Torinói Leplen talát sejtet, mert kiderülhet, többek közt az, hogy a lepel valóban Jézuson volt-e. Ugyanis ha a klón egyáltalán nem lesz olyan típus (monnyuk kínai nő lesz teszem azt), amilyennek állítólag Jézusnak kellet lennie akkor fiaskó van a dologban.
Továbbá esetleg még az is kiderülhet, hogy Jézus hogyan nézhett ki egykor. És átfesthetjük festményeinket átvéshetjük szobrainkat...

Valamint talán még kiderülhet az is, hogy létezik e testtől független lélek !

1. Ha nem létezik ilyen és az, amit léleknek hiszünk csupán az agynak köszönhető, akkor talán a klónozott Jézus huszonévesen már prédikálni fog a szeretetről, sőt tán még csodákat is tesz itt-ott... :)

2. Viszont ha létezik lélek, akkor meglhet, hogy egy emberke lesz, aki ugyan hasonlít Jézushoz, de Krisztus Szent Lelke nem fog belészállni.

Na persze az is lehet, hogy úgy dönt Jézus lelke, hogy ha már a testet legyártották, akkor elérkezett az idő a második eljövetelre és beugrik a klón-testbe, végül is ez is lehetséges már az 1.-es esetnél is... ;-)

Üdv
Big

Bard Creative Commons License 2000.09.27 0 0 11
Én is úgy nézem, hogy ezek komplett hülyék, vagy csalók, de ettől függetlenül érdekes kisérlet lenne. Vajon mit veszthetnénk? Hiszen a legtöbb vallás szerint nem is sikerülne a dolog. Az meg ugyebár őket igazolná.

Az meg, hogy ezzel az Antikrisztus jönne létre, ez is érdekes. Kifejtenéd bővebben pottompanni?

Bard

Christian Death Creative Commons License 2000.09.26 0 0 10
Megnéztem ezt a site-ot, és szerintem csalás az egész. Megakadt a szemem azon mondaton, amikor az olvasókat adományok eljuttatására szólítják fel. Kételyeim,

- nincs olyan (ál)tudományos kisérlet amit adományokból kellene záros határidőn belül megvalósítani (a site-on április végéig várják az adományokat)
- Honnan szerzik azt a teljesen ép testi sejtet amit felhasználnak a klónozáshoz, és ha lenne is ilyen, akkor mi a bizonyíték arra hogy az Jézus testéből származik? Találtak már ugyan 10ezer éves teljesen ép sejteket is, de azok egy jégbe fagyott mammutból származtak.

pottompanni Creative Commons License 2000.09.26 0 0 9
Szia vigor!

Tudom, hogy nem kifejezetten vagy odáig a Hit Gyülekezetéért, de azért ezt mégsem kellene feltételezned. Tudod, mi abban hiszünk, hogy Jézus maga fog visszajönni a rendelt időben, nem pedig nekünk kell klónoznunk magunknak egyet. Mert így nem lenne értelme az egész megváltásnak. A magam részéről, ha már valakit, akkor inkább az antikrisztust tudom elképzelni egy klónozással létrejött lénynek (szándékosan nem írok embert). Többiek mit gondoltok erről?

Panni

Előzmény: vigor (0)
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.26 0 0 8
Brumi,
klonozassal rendesen csecsemo jon letre, csak a genallomanya ugyanaz, mint az elodjenek.
Szoval elvileg ugyanaz az ember, de nem 2000 evesen maszik ki a tartalybol:) Foleg, mert rendesen anya kell, hogy szulje.

Udv,
Orltran

Ja, mindazonaltal, hihi:)

Előzmény: Brumimackó (7)
Brumimackó Creative Commons License 2000.09.26 0 0 7
Ez qrva jó! Az istenkáromlás korunk és kultúrkörünk legnagyobb poénja. Persze ha sikerrel járnának is csak egy kétezer éves zakkant futóbolond kászálódna ki a tartályból, de legalább el lehetne szórakozni vele, meg összeismertetni a Napóleonokkal.

MrngStar Creative Commons License 2000.09.25 0 0 6
Hello Mindenki !

Korulbeleul ugy egy eve az egyik Los Angelesi radioallomason (AM6.40)a Phil Henry shown (ami egy orszagos kiterjedesu humoros "talk show" hangzott el ez az otlet. Azt nem tudom hogy a weboldal letrehozatalat ez a haromoras talk show inditotta el, vagy inspiralta, de az biztos , hogy ez egy rendkivul izgalmas harom ora volt, mert a behivok vernyomasa a plafonon volt. Oriasi hecc volt es minden elkepzelheto okorseg felmerult az "uj megvaltoval" kapcsolatban. Talan a radioallomas, vagy a fan-ek weboldalan is van errol valami.

Udv.
MrngStar.

Törölt nick Creative Commons License 2000.09.25 0 0 5
dear evribodry

Azért ne feletkezzünk meg arról, hogy Jézus Krisztus nem a fizikai test volt hanem egy szellemi entitás. Attól hogy gentikailag azonos a test, kétszer ugyanaz a szellem nem fog ugyanoda leinkarnálódni. (ugyanezért tartom hülyeségnek a Hitler klónozásáról szóló storykat is)

Másodsorban pedig, a történelmi és egyéb körülmények nem fognak megismétlődni. Képzelhetjük milyen lenne egy mai világban felnevelkedő Jézus... Neki akkor, és ott kellett lennie, nem most és itt, klónozva.:(

Bullshit!!

Adept

Caloway Creative Commons License 2000.09.25 0 0 4
Furcs gondolat, bár hibás. Hiszen a Torinói lepelről kiderült, hogy "csak" 7-800 éves, akkor pedig honnan vennék a megfelelő "mintát". Szerintem ez csak vicc.
Előzmény: Genialis (-)
Kenet Kapitány Creative Commons License 2000.09.25 0 0 3
Megnéztem. :)
Röviden: Zsibbasztó. :))
Előzmény: Genialis (-)
Biga Cubensis Creative Commons License 2000.09.25 0 0 2
Hát ez az oldal kissé túlzás....
Sci-fi nek jó lenne, bár egyeseknek biztos sértő még a gondolat is.
Jómagam is érzek benne egy jó adag megszentségtelenítést.
Előzmény: belll (1)
belll Creative Commons License 2000.09.25 0 0 1
Vigorka!
Tudjuk, hogy betegesen gyűlölöd a Hit Gyülekezetét, de már megint nagyon mellélőttél.:)
A lehetséges támogatókat inkább ott keresheted, ahol olyan torzult világképük van a Binliáról, hogy pl. az angyalokat kis szárnyas pufók csecsmőknek képzelik.:)
üdv
belll
Előzmény: vigor (0)
vigor Creative Commons License 2000.09.25 0 0 0
Megneztem.
Ha komolyan gondolta, aki kitalalta, nagyon perverz lehetett. De szerintem ez egy rafinalt istenkaromlo trukk, vagy valami ujabb szelhamossag, amin valaki meg akar gazdagodni az emberek hiszekenyseget kihasznalva. Egyebkent nem csodalkoznek, ha pl. a Hit Gyulekezete tamogatna ezt a projectet.

Igor

Előzmény: Genialis (-)
Genialis Creative Commons License 2000.09.24 0 0 topiknyitó
Üdv mindenkinek!

Előszöri is nézze meg mindenki a honlapot: http://www.clonejesus.com/

Aztán írja ide mindenki a véleményét a dologról.

MG.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!