Keresés

Részletes keresés

cam aro Creative Commons License 2021.08.01 0 0 208323

sziasztok urak. 

 

van egy cirka masfel eve acsolt ebedlo asztalom, belteri hasznalatra, cirka 180x80 meretben, fenyo ~40x70mm- es 'lecekbol' barkatsolva.. 

szeretnem a tetejet kulturalizalni, ( sikba rakni ) , es mugyantas felontesre gondoltam.. ez max 2-3 mm ha csak a sikot nezem. 

ellenben emlekszem  -talan - Paco ur monologjara miszerint a halott fa is elo fa. 

...vagyis mozog. 

 

 van erre a hotagulasi/egyeb/  kulonbsegre valami megoldas, ,vagy hagyjam inkabb a pitsbe mert ugyis megfog repedni a gyanta a fa tetejen  ? 

------------

ugyanitt alkalmazhato fakotesekrol/csapolasokrol kernek egy gyermekeknek valo ablak zsirafot kepes formaban, mert csak otletekre van szuksegem.. 

 

koszonom. 

jo munkat a brigadnak. 

rferi Creative Commons License 2021.08.01 0 3 208322

A facebookról vettem ezt a képet, Györkő Zsombor képe a mecseki kirándulóhelyről.

Érdemes tanulmányozni az ácsolatot!

Hobbit_G Creative Commons License 2021.08.01 0 0 208321

Rotexhez képest a kis bosch polírozó egy álom használatra, nem nehéz, viszonylag irányítható, jó a fogása, nem kell küzdeni emiatt, max helyen tartani a forgás miatt, ugyanakkor ez vízszintes felületen igaz... 

 

Nagyon jó a rotex, de előbb vennék pl metabo turbotec-et vagy milwaukee ros duplakörös excentert + ezt a bosch polírozót, mert kényelmesebb velük a munka, még ha kicsit lassabb is (mert tuti lassabb, ez nem vitás :)) 

De én nem vagyok festool fan 

 

Előzmény: Paco155 (208318)
Hobbit_G Creative Commons License 2021.08.01 0 2 208320

Azt ne feledjük, hogy Kína tud jót és szart is gyártani, adott gyártó mit rendel. Ezt úgy értsd kínai megírja a szerződést alkatrészekre bontva, a szerződő végigpipálja miből mit kér, látva a gyártási árakat.

 

Hozzáteszem makita tele kínai alkatrésszel, csak románok szerelik össze, festool szintén sok kínai elemet alkalmaz, csak németek teszik össze, nincsenek csodák. 

Előzmény: szabad paraszt (208258)
adam654321 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208319

pappr

 

Én is GST160CE fűrészt használok.

 

 

Kérdés:

A tiéd is kellemetlenül melegszik a markolat tövénél, ahol a hüvelyk- és mutatóujjaddal "körbefogod" a gépet?

Előzmény: pappr (208300)
Paco155 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208318

Nem lenne meg, az Auro viasz max két óráig fényezhető ha jól Mléxem. Én épp az említett géppel csináltam egy óra múlva, és géppel is maga volt a kis halál. :) 

Előzmény: halaloszto (208316)
halaloszto Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208317

Bocs, a viasz volt az, amire ezek vonatkoztak. Holnap megkeresem a dobozt.

Előzmény: halaloszto (208316)
halaloszto Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208316

Én olajoztam auróval fenyőt. A leírás azt mondta, hogy minnél többet várok a kidörzsöléssel, annál fényesebb lesz, de annál többet fogok káromkodni. És pont így is volt. Ha 20perc múlva ronggyal felsörzsöltem, utánna hagytam állni, akkor szép selyemfényűre keményedett ki. Ha egy órát vártam, akkor elég izzasztó volt ronggyal egyenletesre dolgozni, és fényesebb lett. El tudom képzelni, hogy ha várnék mondjuk 8 órát, és nekimennék egy polírozógéppel, akkor meglenne a rendesen fényes felület. Pláne ha nem fenyő az alap.

Előzmény: tfe_tng (208310)
Paco155 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208315

Elviszem a sörös estre. :)   Idő nem számít. Már vagy két éve nem vettem elő a táskájából, szóval ha egy évet parkol nálad mielőtt nekikezdesz a projektednek akkor sem gond. 

Előzmény: tfe_tng (208314)
tfe_tng Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208314

Köszi, lehet élni fogok majd vele ha eljutok odáig (szeptember előtt nem hiszem). De igazából azért vettem a rotexet, mert polírozó is, szóval jó lenne legalább kipróbálni :)

Előzmény: Paco155 (208312)
tfe_tng Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208313

Jaja, láttam már olyat, ahol egy mikroszálas kendőt raktak a csiszolótalp alá, azzal dolgozták be a cuccot. 

Előzmény: Paco155 (208311)
Paco155 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208312

Ja, és még valami.   Tudok neked kölcsönadni egy 1000-3000 közötti fordulatszámú polírozógépet 180 mm átmérővel, azzal tutira meg lehet csinálni és megfelelő szivacs is található hozzá. 

Előzmény: Paco155 (208311)
Paco155 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208311

Amit a gépre adtak az egy nagylyukú cucc 3-4 milliméteres lyukakkal és valami műanyagból szóval szinte egyáltalán nem tartott magában olajat csak ami a felületére kenődött.   

Belegondolva a dologba ha találsz 150mm-es vastag filcet tépőzárral talán az lenne a legjobb. 

Előzmény: tfe_tng (208310)
tfe_tng Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208310

Nem feltétlen tungolaj, lehet auro, rubio, akármi. 

 

Mondom másképp :)

 

Konyhát csinálok, egyenlőre még tervezési fázis, azt sem tudom mennyi anyag kellene, és még meg sem néztem a furnéros forgácslemez árakat, szóval még bizakodom hogy abból lesznek a frontok (aztán majd jól pofára esek, ha meglátom az árakat :) Lényeg hogy egyenlőre még fejben szexelek - ahogy pacman mester mondta - ha összejön, akkor furnéros frontokat szeretnék. 

 

Emiatt elatíve nagy mennyiségű, nagy felületű frontot kellene olajoznom, akármivel. Az asztal lábait is olajoztam annó, főleg a buffolás részét utáltam csinálni, ezért gondoltam valami gépi megoldásra. Innen a kérdés.

 

Gyulladás: Nem a fordulat miatti gyulladásra gondolok, hanem az olajok természetes öngyulladására. Kipróbáltam szivacshengerrel az olaj felvitelt az asztalnál, 20 perccel a befejezés után füstölt a henger és rettenet büdös volt. Szóval nem legenda az öngyulladás, az hétszentség :)

(btw, nem jó ötlet a szivacshenger, rengeteg olajat szív magába, szóval elég pazarló, és semmivel nem jobb az eredmény, mint ha egy ronggyal "feltörli" az ember a felületre, vagy egy műanyag lappal eloszlatja)

 

Jah, gondolom kimosni ezeket az olajokat a szivacsokból szinte esélytelen, szóval egyszer használatos sajna, gondoltam egy kérdést megér, hátha tudtok valami tuti megoldást (azért annyira nem olcsók ezek a szivacsok, főleg ha ződfekete)

 

Ha jól értelek, akkor valami szivacs cuccot vegyek, ne ezeket a gyapjúkorongokat, ha buffolni akarok. 

 

Mindenesetre köszi. 

 

Előzmény: Paco155 (208308)
Paco155 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208309

Mármint már akkor ránéztem amikor feltetted. 

Előzmény: Paco155 (208308)
Paco155 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208308

Ránéztem és gondolkodtam egy kicsit, hogy válaszoljak-e de végül nem tettem. 

 

Mi az oka?  Az, hogy bár csináltam már ezt a technikát amikor a padlómat raktam le, de nem tungolajjal.  Sőt tungolaj még soha nem is volt a kezemben. A saját esetemben a nagy padlócsiszoló géppel és a hozzávaló szivaccsal vittem be az olajat, majd utána báránybőr párnával fényesítettem fel.  Nagyon alacsony fordulata van.  A rotexet is le lehet venni eddig a fordulatig szóval alkalmas lehet direkt módban. Természetesen ezen a fordulaton nem gyullad meg. :P

Szivacsot a nagy géphez különbözőket lehet kapni a legfinomabbat kértem, de ez is hivatalosan valami 4-600 körüli. Így én polírkorongból is a durvát választanám. És semmiképp sem "tojástartósat" hanem sima felületűt. Azt a kérdésedet hogy utána eldobandó-e nem is értem, mert te is tudod, hogy a keményolaj a levegő oxigénjére keményedik meg és ezt a szivacsban is megteszi szóval ha nem tudod kimosni belőle (mint a políranyagot lehet egyébként) akkor bizony az egy nap múlva már kuka.  És nem tudom mivel lehetne kimosni.  A báránybőr az nem kidobandó de az meg a buffoláshoz nem kell, csak nekem a viaszos keményolajhoz. :) 

 

Fentiek tisztán feltételezések, és a pudingpróbán át kell menniük, de én nem látom lehetetlennek a használatát.  

Előzmény: tfe_tng (208307)
tfe_tng Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208307

Izé, Paco, megtennéd hogy ránézel erre a kérdésemre ? Benned bízom, hátha mondasz valami okosat :)

Előzmény: tfe_tng (208298)
tfe_tng Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208306

Olyan oroszos. A gép viszont meglepő módon egészen frankó, sikerült megfogni a domino lényegét. Nyilván pontosságban, sebességben sehol nincs, de igyekezetből ötös. Nem lennék meglepve, ha a steller pontosan ugyanazokkal a dimenziókkal készült volna, mint az eredeti :)

Előzmény: Paco155 (208305)
Paco155 Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208305

Meg a 3 db lötyögő idegencsap is ütős :)

Előzmény: tfe_tng (208303)
ZolKa Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208304

Nem lakkozom le, illetve a réz csavar is logikus, próbáltam is venni de a mi kis városunkban egyik csavar boltban sincs réz csavar. Jövőhéten nézek a megyeszékhelyen.

 

Köszönöm neked is és mindenkinek a tanácsot!

Előzmény: BözsiBözsi (208281)
tfe_tng Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208303

Zseniális...

A németnek talán egy picit jobb az elszívása :)

Előzmény: Kamelot (208302)
Kamelot Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208302

Orosz dominó nincs túlbonyolítva. Kevesebb állítási lehetőség, de működik.

Slam Jr. Creative Commons License 2021.07.31 0 2 208301

Talán szegény GPS mondta és ebben igaza volt, hogy a made in china felirat semmit nem mond el egy termék minőségéről. Ott olyan minőséget gyártanak, amilyet kérnek tőlük.

Előzmény: pappr (208300)
pappr Creative Commons License 2021.07.31 0 0 208300

A "Kínában készül minden, de közben meg nem is" témában az a vicc jutott eszembe  amikor a rabbi mindkét vitatkozónak igazat ad, aztán amikor erre rákérdeznek, hogy nem lehet mindkettőnek igaza, arra is azt mondja, hogy neked is igazad van.

 

Mindenesetre én megörültem annak, amikor megláttam, hogy a Bosch GST 160 CE dekopíron Made in Hungary van.

VargaRoland Creative Commons License 2021.07.30 0 0 208299

halaloszto / Vajk!

 

Nem tudom figyeled-e, küldtem mailt.

tfe_tng Creative Commons License 2021.07.30 0 0 208298

Régóta látom USA videókon, hogy a különböző felületkezeléseket "buff"-olják. Valami puha koronggal polírozzák, többnyire valami olajos vagy olaj-szerű finisheket. Itt éppen a rubio monocoat-ot:

https://youtu.be/DrF-UWvcB6I?t=209

 

 

Ez jóval gyorsabbnak és egyszerűbbnek tűnik, mint a rongyos visszatörlés, illetve egyenletesebb, szebb felületet ad. 

 

Viszont maradt bennem pár kérdés:

- Mennyire jó ötlet ez, ha mondjuk tung / auro olajokat akarok így beledolgozni a fába ? 

- Rotexre milyen feltétet érdemes venni ehhez ?

- Felhasználható újra a polírkorong, vagy egy projekt egy korong ?

- Gondolom itt sem árt odafigyelni, hogy nehogy öngyulladjon az olaj.

- Ha már rotex, akkor gondolom ezt a brutál üzemmódban kell hajtani, vagy rosszul gondolom ?

 

Előre is köszi !

sr1 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 208297

Egyenletes terhelés esetén (ha a két oldala nem tud kifutni), egy ilyen ív tonnákat is kibír.

Amikor zsaluzunk, (ha az tervező eldobj az agyát) kell készítsünk néha íves zsalukat- ilyesmi, mind a képen- enyvezés nélkül, de kívül van néhány borda is , ezeken  keresztül kötünk. A beton nyomása óriási és a bordákon megkötött zsalu bírja, még a vibrálást is.  

Előzmény: Törölt nick (208295)
Paco155 Creative Commons License 2021.07.30 0 0 208296

106 kiló az azért nem sok ha a vákuumról van szó. Ha csak 0.9 barra tudod lehúzni a nyomást akkor is egy négyzetméter felületre ezer kilogramm levegő nehezedik. Ha 0.5-re húzod le akkor meg ötezer.   És 0.9-et egy porszívó is simán tud.

Előzmény: Törölt nick (208295)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.30 0 0 208295

"de recsegett robogott amikor kicsitt nagyobb lett a vakum. "

 

Én ezt el nem tudom képzelni, hogy ha így csinálod és ragasztod rendesen, ez hogyan lehetséges.

 

 

Nemhogy a vákummal, de a 106 kilómmal ha rátérdelek a palástra, akkor SEM nyekereg semmit. És azért ugyanezt-ugyanígy 18-as rétegeltből ... nem kicsit nem lenne kedvem emelgetni.

 

Ja, ha "dobozt" csináltál 6-os rétegeltből, akkor nem csoda hogy nyökögött. De én nem is azt mondtam hogy doboz legyen, hanem 40 szegmensből áló hordó :) Az nem recseg, nem horpad, hidd el /illetve higgye el más is :)/.

Előzmény: mr.York (208293)
BJaca Creative Commons License 2021.07.30 0 0 208294

Szinte mindenben van valami kínai. Egyszer a cégnél javíttattunk egy ipari tintasugaras nyomtatót (ami pöttyökből nyomtat dátumot a termékekre, flakonokra, zacskókra). Eldurrant benne egy szűrő, kolléga meg szekálta a szervizest, aki a helyi képviselet főnöke volt, hogy biztos azért, mert kínai. Ő meg nem vette a poént, és erősködött, hogy angol gyártmány. Aztán felnyitotta a tetejét, és a tápegységén ott virított egy sárga piros made in china matrica. Jött is a magyarázkodás, hogy jó, hát a tápot ők, de a többi angliában készült...

Előzmény: Computerguru (208292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!