Keresés

Részletes keresés

2Bela60 Creative Commons License 5 perce 0 0 230892

Még visszavihetem és ráfizetek ha jobb a 150-es

Előzmény: Paco155 (230891)
Paco155 Creative Commons License 2 órája 0 0 230891

Ha már megvetted a 125-öst akkor pluszban beruháznál a 150-re?  Így számold azt hogy megéri-e.

Előzmény: 2Bela60 (230890)
2Bela60 Creative Commons License 2 órája 0 0 230890

Jó hép e, megéri e 450-es az állítható rezgőkör és a nagyobb talp?

Előzmény: tfe_tng (230887)
stolaz Creative Commons License 2 órája 0 1 230889

BJaca Creative Commons License 4 órája 0 0 230888

Szerintem az első mondat, és a válasz az, hogy van. Csak meg kellene találni az illetőt :)

Előzmény: tfe_tng (230887)
tfe_tng Creative Commons License 4 órája 0 0 230887

De mi a kérdés ? :)

Előzmény: 2Bela60 (230886)
2Bela60 Creative Commons License 9 órája 0 0 230886

Sziasztok,  van valakinek tapasztalata a METABO SXE425 TURBOTEC EXCENTERCSISZOLÓ-val? 

Megvettem a 125-öst de elbizonytalanodtam, hogy a150  nem lett volna jobb. Aboszolut hobbisza vagyok  álltalában táblásított anyagot kell csiszolnom. Van másik kicsi  könnyű 125 ös is, de régóta csorgattam a nyálam egy komolyabb csiszolóra.

Egy griff Creative Commons License 10 órája 0 0 230885

Ok, szövegértés 1-es, leülhetek! :-) Kell a zsanér is. Mondjuk ez esetben a legegyszerűbb is megfelelő.

Előzmény: 409 (230879)
sujgojo Creative Commons License 13 órája 0 0 230884

a szarszamaoutletben volt 3 belovo, egy arketegoriaban, 15-20e kozott, ketto gude meg meg egy yato, ha jol emlekszem. sokaig hezitalatam, megkerdeztem, ficko azt mondta, hogy szerint kb. ua kinai, csak mas a matrica, aztan az egyik gudet megvettem. tud max 50mm tuszeget es 5.7mm szeles kapcsokat, abbol is talan 40mmig. tokeletes hobbi celra, kis muanyag kofferben, es a bostitch loszer jo hozza de az aldi lidl is arul igy nem gond  loszer beszerzes. ja es levegos.

Előzmény: TrOn (230883)
TrOn Creative Commons License 14 órája 0 0 230883

Melyik szögbelövőt vetted meg végül, ami ennyire bejött?

Előzmény: sujgojo (230882)
sujgojo Creative Commons License 15 órája -2 0 230882

igen, bar februarban volt kitermelve, de majusig az erdoben fekudt. en ugy tudom, hogy a barmilyen celu fafeldolgozas mindig friss ronkbol tortenik, hiszen ronkot egeszben senki nem szarit, legalabbis ipari meretekben  nem. persze a fa mozgasatol kicsit felek, vorosfenyore szoktak mondani, hogy mozog. de remelem azert rendben lesz. sok elotetot, filagoriat csinalnak telibe lamberiazva es mukodik.

egyebkent 2-3 honap 30-35 fok...a muszaritoban sincs ennel sokkal melegebb:)

Előzmény: szabad paraszt (230875)
pali923 Creative Commons License 16 órája 0 0 230881

Ez lett volna a B-verzió, csak vágatott bútorlapból lesz, célszerű lenne kimarni a helyét. Meg tudom csinálni, csak valahogy ezt nem érzem olyan szépnek.

A pince egyébként azt jelenti itt, hogy a pince felett van egy lakrész, olyan 60 éves bútorokat cseréltünk le éppen benne.

Előzmény: PacMan123_reloaded (230880)
PacMan123_reloaded Creative Commons License 23 órája 0 2 230880

Lehet, hogy nagyon egyszerű leszek, de: zongorapánt? Ha jól értem, ez a doboz csak ágyneműt fog tárolni, nem fekszenek rajta, néha felnyitják és vagy ki- vagy betesznek ágyneműt. Egy "zsinór", ami épp addig engedi a tetőt felnyílni (túlnyílni a függőlegesen), hogy ne csapódjon az ember kezére míg pakolgat.

 

Nem?

 

Nem mondom, hogy nem menő Józsi gázteleszkópos felvetése, vagy a kivetőpánt, csak szerintem amire neked kellene: ágyúval verébre. Főleg egy pincébe. (mondjuk nálam a pince a "hűvös", "nedves", "párás", "dohos" szavakkal is kapcsolódik, ágyneműt ilyen helyen .... de akkor após pincéje csontszáraz?)

Előzmény: pali923 (230877)
409 Creative Commons License 24 órája 0 1 230879

 

 Aztán akkor nem is kell hozzá zsanér??  :P

Előzmény: Egy griff (230878)
Egy griff Creative Commons License 26 órája 0 0 230878

Valamikor sok évvel ezelőtt mind a 3 fiamnak csináltam kincsesládákat, felnyíló ajtóval. Az egyikhez gázteleszkópokat használtam. Olcsó, megbízható, nézz utána, hátha jó lehet neked is.

Előzmény: pali923 (230877)
pali923 Creative Commons License 29 órája 0 0 230877

Asszonypajtás rendelt egy egyszerű ágyneműtartót após pincéjébe. Egy doboz lesz, aminek a teteje felhajtható, kb. 90x30 centis. Ilyet még nem csináltam, szeretnék kérni egy tippet ennek a felhajtható ajtónak a zsanérjára, legyen az bármilyen is. Első körben egyszerű kivetőpántra gondoltam, de lehet, hogy van jobb megoldás erre. 

BJaca Creative Commons License 1 napja -3 0 230876

Ha rögzítve van, akkor már úgy fog megszáradni, talán csak zsugorodni fog. Nekem tetőlécen fútyült a rigó, mikor hozták, de ami lesúlyozva (rögzítve) száradt, az egyenes maradt.

Előzmény: szabad paraszt (230875)
szabad paraszt Creative Commons License 1 napja 0 0 230875

Jól értem, hogy nedves fából vágtátok és gyalultátok a deszkákat. Nem tartasz attól, hogy el fog mászni az egész, dacára a nagy nyári melegnek?

Előzmény: sujgojo (230872)
BJaca Creative Commons License 2 napja -3 0 230874

Szép munka!

Előzmény: sujgojo (230872)
tfe_tng Creative Commons License 2 napja 0 0 230873

Grat és kitartást a maradékhoz! :)

Előzmény: sujgojo (230872)
sujgojo Creative Commons License 2 napja 0 15 230872

sziasztok,

talan emlekeztek, hogy a tavasszal keszultem egy nagy lamberiazasra es itt kertem tanacsot. azota a csur 80%-ban elkeszult, beszamolok rola, hatha vaélakinek meg hasznos lehet.

 

A vorofenyo ronkbol haver kifureszelte a 16-17mm deszkat amit aztan le is gyalult es szerencsere a marast is vallalta, sima aruhazi kezi maroval. szep lett az anyag, volt egy ket kifli alaku lamberia, de a nagyresze szep egyenes volt, gyonyoru rajzolattal. a szornyu nagy hosegben szepen meg is szaradt.

 

a csur lamberiazasat julius 24 kornyeken kezdtem es egy honapig csinaltam. sokat voltam szabin, ilyenkor reggeltol estig csinaltam, eleinte 8kor kezdtem, aztan a hoseg miatt egyre korabban. neha fejlampaval fejeztem be. volt, hogy dolgoztam, ilyenkor csak munkido utan csinaltam sotetig. egyik masik fiam neha segitett. 

 

a tenyleges lamberiazas elott megprobaltam minel jobban sikba hozni a feluletet, de ez nem mindig volt lehetseges, mert annyit kellett volna elgyalulni a szarufakbol hogy elfogyott volna. ahol melyebb volt, ott kipotoltam deszkaval es szepen eldolgoztam a szeleket. A legdomborubb tetoresz lamberiazasa kozben jottem ra, hogy minden domborulat gyakorlatilag olyan mint egy hordo, amit idealis esetben lehetetlen parhuzamos szelu deszkakkal lefedni, nem veletlenul ives a hordo donga. ezert a domboru feluletek kozepe mindig lemaradt lamberiazas kozben, es a letrejovo reseket egyre nehezebb volt feszegetessel, ekelessel eltuntetni. amikor ez mar nem volt jarhato, fel kellett darabolnom a deszkakat es igy folytatni. keserves volt. ezert a masodik teto oldalt, ami jobban is sikerult, nagyon alaposan sikoltam. ennek deszkazasa mar sokkal jobban ment. egyebkent szornyu munka volt es amikor mar 9 napja reggeltol estig lamberiaztam, beiktattam egy piheno napot. de meg messze volt a vege ezert folytatni kellett. a rosszul sikerult oldal nagyon dimbes dombos lett, ezert 60cm-kent kizsinoroztam es a mert ertekeknek megfelelo ellenleceket gyalultam, ezek aztan szepen kihoztak sikba, es a cserepezesen mar nem is latszik, milyen szar volt.

 

az utolso heten iszonyu hajrat nyitottam es ami belefert csinaltam, megsem keszultem el a nyaron, de csak 2 nap hianyzott a cserepezeshez. ez szeptember elso heteben jott ossze, es vegul a cserepezes is megtortent 3 fiam es 3 szomszed fiu segtisegevel.

 

apro szepseghiba, hogy meg mindig nincs teljesen kesz, mert nem csak az idom fogyott el, hanem a lamberia is. a hatralevo konyot lenejlonoztam, igy mar nem azik. deszkabeszerzes folyamatban, szamitasaim szerint meg 6 nap kell, hogy kesz legyek, az oszinszunetre tervezem a befejezest.

 

meg roviden annyit, hogy ti javasoltatok a tuszegezot, kicsit hezitaltam, de az igazsag az, hogy meg belegondolni is rossz, mi lett volna, ha nincs. tokeletesen bevalt, az 50mm szeget is siman lotte be a kemenyfaba. es mar meg van a masodik melo is, amire fogom hasznalni. nalam egyertelmuen megnyerte az "Ev szerszama" dijat.

BJaca Creative Commons License 2 napja -3 0 230871

Tied a hangszóró!

Előzmény: 409 (230819)
Ricardo 007 Creative Commons License 2 napja -2 0 230870

JAJJ  B+!!!   

 

 

 

 

 

Idegen csap = rétegeltlemezből kivágott lamellókeksz= 5mm vastag, két sorban 100mm ként, arányosan osztva a vastagságot.

 

De lehet három sorban is eltologatva , hogy ne legyen szimetrikus egy vonalban , mint ahogy a kisméretű téglákat rakják-falazzák

 

A legolcsóbb lamellózógépel ki lehet vitelezni !

 

Vagy kétsorban végignútolni 15mm mélyen és rétegeltlemez tetszőleges vastagságban akár 10mmm, kézikőrfűrészgéppel meg lehet röhögve becsukott szemmel csinálni.

 

A kantnit meg miután össze vannak illesztve , meg kell canolni ragasztás előtt, ha nincs hozzá canoló kézigyalu akkor egy vasfűrészlappal is meglehet óvatosan érdesíteni a ragasztandó éleket=kantnit.. 

 

Vagy 36-os csiszolópapírral steknivel=egyenesre gyalult deszkára ragasztott csiszolópapír.

Előzmény: Fricu1 (230857)
BözsiBözsi Creative Commons License 2 napja 0 0 230869

Hallgass Kofic-re.

Előzmény: Fricu1 (230867)
Fricu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 230868
Előzmény: Fricu1 (230867)
Fricu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 230867

Neves nagy gyártóknak - drágán - is van ilyen marója. Van amelyik párban árulja, külön a két félhez.

Ez valami kínai csoda.

Lényegesen nagyobb lesz a ragasztott felület, még a gyalulási hiba ellenére is. Úgy vélem legalábbis.

Egy nagy megmunkáló központtal nyilván megoldható lenne a dolog, de nincs...

 

Nem készül belőle több, hogy érdemes legyen felszerszámozni.

 

Valahogy meg kell oldanom. Azzal, ami van.

Előzmény: kofic (230865)
Fricu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 230866

Nem jól érted, lehet nem jól fogalmaztam.

Tehát a gépet, a saját kis talpával és a szerszammal felfelé fogtam be.

Mintha egy asztalba lenne beépítve, csak kicsi a saját asztalkája.

De azt használod akkor is, mikor te vezeted a munkadarabon.

Ezen a kis asztalkán vezettem a próbadarabot.

Nem szabad kézből - az öngyilkosság lenne...

Előzmény: Paco155 (230864)
kofic Creative Commons License 3 napja 0 3 230865

Írhatnám, hogy szerintem vagy ha magamnak csinálnám.....

 

A mai ragasztók mellett nem tartom indokoltnak a bigéző használatát. A rossz gyalulási minőség nem váltható ki ennek a szerszámnak a használatával. 

Amit javasolnék: az élek megfelelő megmunkálása, majd lapos tipli, és szotítás. De marhatsz bele nútot is, idegnecsapos illesztéssel, ahogy tetszik. 

 

Van bigéző marófejem valahol,- asztali marógépbe való-előtölóm is, de így sem venném elő! Nehézkes a beállítása, ha pici eltérés van benne, soka az utómunka, és jelentős az anyagveszteség ha keskeny anyaggal dolgozol. 

 

 

 

Azt meg külön nem értem, ki az a barom aki egyáltalán  kézi felsőmaróban legyártotta ezt a szerszámot? 

Előzmény: Fricu1 (230857)
Paco155 Creative Commons License 3 napja 0 0 230864

"Befogtam a felsőmarót a kinyitható munkaasztalba fejjel lefelé.

Ezért fogtam a munkadarabot, nem a gépet. Szint kitépte a kezemből, akármennyire is óvatosan adagoltam az előtolást."

 

Csak, hogy jól értem-e....     Befogtad a gépet fejjel lefelé, majd a munkadarabot kézben tartva a levegőben nekinyomtad?    Nos vannak akiknek semmi félelemérzetük nincs.    Viszont az nem maróasztal.  A maróasztalnál a munkadarab alulról is és a marókés felőli oldalon is meg van támasztva. 

Előzmény: Fricu1 (230862)
Fricu1 Creative Commons License 3 napja 0 0 230863

Igen, de nincsenek nútok, szabadon elforgatható - ezt már néztem.

Előzmény: Paco155 (230860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!