Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135604

Továbbvágod dekopírral?

Felülről magával a Makival?

 

Az a rész már a "mindegy milyen szép" rész, de ha szépen akarod akkor a Makival felülről meghosszabbítod. Ha kicsit ott szélesebb vájat kell akkor meg ráspollyal kiszélesíted. Én így csinálnám.

Előzmény: peppino (135603)
peppino Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135603

Összeállt a Paoson-féle kombigépem. Még a fűrészlap betétje és a lyukfűrész meg a maró felszerelése van hátra, meg persze a tolószán, és egyéb kiegészítők, de az összeszerelés végén belefutottam egy problémába.

 

 

 

Van ugye a fűrészlap visszarúgásgátló tolla vagy minek hívják. A munkalapba bemartam a gép lapjának helyét, és rögzítettem, majd lassan felfele tolva átvágtam a nyílását teljesen feltolt állapotig.


Igen ám, de a toll így sem rakható fel, mert hosszabb vágat kellene, de a gép nem tudja így tovább vágni. Felmegy a fűrészlap valameddig, de csak kb 2 cm látszik ki. Ha kiszerelem és kézzel tartva tovább tolom akkor nyilván menne, vagy akár fentről is... Alulról már nem férek hozzá kényelmesen a láda oldallapjaitól. Felülről meg attól félek, hogy félrerúg, és mellévágok...
Hogy csináljam?

 

Itt egy videó a problémáról: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aqAbw6P1yKA&feature=youtu.be

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135602

Jah, keresett innen engem valaki Jászberényből? :D

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135601

SZia

 

 

Ez a fazon valóban jókat csinál és minimálisan még talán állítható is a cucca.

 

Osb nem rossz anyag, de ha meglesed nem csak egy irányban van lapjára szerelve. Elől-hátul van keresztben 1-1 kis lap mind a két oldalt, így már tart annyit, amennyi kell. Kalapálni nem fogok felette, azt már nem szeretné túlzottan, de fűrészelésre elég lehet, pláne, hogy kap majd még középen is állítva 1-1 lapot még :)

 

Ha meg nagyon kell meg lehet erősíteni kis deszka betétekkel, de így is bitang nehéz már, nem kell még nehezebbé tenni :D

Előzmény: Törölt nick (135556)
Nobody1 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135600

Na tessék. Pedig nekem most pont kombinátor csavar kellene a kombinátorhoz. :)

Igaz ez nem asztalos téma...

Előzmény: Egy griff (135588)
Myrtyl Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135599

Decoupage-re rákenni színtelent? vagy? van ragasztója is, ami egyben lakk is? Wax?

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135598

Szia

 

Csapolásnak jó lehet a köldökcsap is? Jó magyar nevén fatipli? Mert ahogy én használni kezdtem most otthon még akár elég is lehet, bőven. Csak padnál mondjuk nem a 4cm hosszút használnám, hanem vennék hosszú rudat és többet nyomnék be. Mocsok erősen képes tartani.

 

Ezt tesztelték is már páran jutyúbon és meglepődtek az ósdi technika mennyire jó :)

 

 

Szia

Előzmény: Egy griff (135570)
Myrtyl Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135597

Köszi, éppen arra amiket írtál..lefesteni, antikolni kisbútorokat, képkereteket, stb..:-)

Én Vintage Dekor paint vettem, háááát, nagyon drága, 7-8 ezer ft egy 7 decis. 

Jókat írsz a másikról, szinte ugyanazokat tudja..mennyibe kerül?

Előzmény: rogergerro (135596)
rogergerro Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135596

Van 1-2 dolog otthon azzal van lefestve (+waxolva). Mindkettő Annie Sloan.

Nincs vele semmi gond (az árán kívül). ;-)

Találtam az Obiban egy saját márkás 2 az 1-ben (alapozó+fedő) festéket, alapszínekben, selyemfényű és fényes kivitelben.

Én azokat használom. Gyorsan szárad, kopásálló, antikolható, lehet decoupage-t is csinálni.

Nem tudom mire kellene! :-)

Üdv,

Gerro

Előzmény: Myrtyl (135564)
Mrteo Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135595

Köszönöm, ez nagyon tetszik.

Elvonulok tervezgetni :)

Előzmény: Törölt nick (135593)
Kamelot Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135594

Tolóasztalra ez is lehet egy megoldás.

Előzmény: Mrteo (135584)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135593

Golyós fióksínt csak egyik irányban tudod hosszan mozgatni. Plusz teljesen kihúzva/kitolva, anyagot rátéve se hajlana el? Szerintem nem túl atombiztos módszer.

 

Vagy nagyon hosszú sínt kellene használnod ... vagy inkább valami csapágyas/görgős/sínes megoldásban gondolkodnék.

Hasonlóban mint annál a nagy csúszkaasztalnál, a porra is kevésbé lenne kényes. (amiből azért jut egy ilyen asztal alá).

 

https://www.youtube.com/watch?v=jhCoSbW7a4c

 

04:01-től mutatja a csúszkaasztal képeit. 04:12-nél jól látszik a módszer lényege.

 

Előzmény: Mrteo (135591)
Tschaby Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135592

A francba.

Azt hittem tanulok ma valami újat :)

Mindegy, akkor maradok ilyen ..

Előzmény: Egy griff (135588)
Mrteo Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135591

Az első egy sima tolóasztal, ez nem kihívás :)

A második viszont már keményebb dió, de nagyon tetszik.

Arra gondoltam, hogy golyós fióksint használnék. Ez hülye ötlet?

Esetleg van ebből olyan ami a lap alá tehető és nem az oldalára?

Előzmény: Törölt nick (135587)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135590

Meg akartam hagyni Paconak, de nem bírtam ki :-P

Előzmény: Egy griff (135588)
gergem Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135589

Köszi szépen a biztatást! Én tavaly nyár végén kezdtem csak el érdeklődni az egész iránt és a szabadidőm mennyisége finoman szólva is eléggé hullámzik :). Lassan járok, tovább érek? :) Nem félek belefogni dolgokba, de tisztában vagyok a korlátokkal. Sebaj, tanulok. Ennek a fórumnak én is borzasztóan hálás vagyok, nagyon sok hasznos tanácsot, tudást kaptam már itt! Pár év múlva... meglátjuk mi lesz :). Azért amikor körbenézek, hogy ki mit csinál, akkor úgy hiszem több idő kell majd pár évnél :).

Előzmény: Egy griff (135578)
Egy griff Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135588

Csak a kedvedért KONFIRMÁTOR! :-)))

Előzmény: Törölt nick (135586)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135587

Nem tudom ilyen kicsiben érdemes-e megcsinálni. Szerintem ennek bőven alternatívája (ekkora méretben) ez a fajta csúszkaasztal:

 

https://www.youtube.com/watch?v=FPYkImHs9mM

 

De ha már olyat csinálsz, gondolkodj nagyban :)

 

https://youtu.be/FbIMJMPeWfs?t=131

 

Előzmény: Mrteo (135584)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135586

Na még egyszer :D

Előzmény: Egy griff (135585)
Egy griff Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135585

Egyem meg a kis kezem :-)

Komfirmátor akart az lenni....köszi! :-)

 

Előzmény: Tschaby (135583)
Mrteo Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135584

"Az a csúszóasztal egy PTS10 csúszóasztala. Ilysemit is akarsz eszkábálni rá? (később mondjuk?) Akkor meg főleg ne jobbra tedd szerintem a gépet, hanem inkább középre. És tőle jobbra marógép, balra csúszóasztal. "

 

Ez annyira megtetszett, hogy be akarom dolgozni valahogy a tervbe. A kérdésem, hogy ez csapágyazott megoldású, vagy a profilok csúsznak egy nútban?

Erre a megoldásra tudtok egy jó youtube keresőszót? :)

Előzmény: Törölt nick (135576)
Tschaby Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135583

"Itt tudtam meg pl mi az a kombinátor csavar,"

ezt én is megtanulnám szívesen :P :)

Előzmény: Egy griff (135578)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135582

Pedig szerintem nem kellene félned tőle. A nút legyen párhuzamos a fűrészlappal. Marsz egy (két, de akkor azért azok párhuzamosak legyenek, vezető mellett az sem kihívás)) nútot, 

A fűrészgépet (annak fűrészlapját) meg hozzáállítod. Minimális holtjátokot kalkulálj a felfogatásnál és meg is van az állítás lehetősége.

 

A saját vezetőd felfogatását, "sínrendszerét" meg szintén állíthatóra csináld, megintcsak nem vállalsz így nagy kockázatot. 

 

Akármelyik verziót is választod, lesz /kell benne lennie/ "saját gyártású" derékszögnek és állíthatóságnak is. (a saját vezető miatt), 1-nél max több az odafigyelnivaló.

Előzmény: Mrteo (135580)
Mrteo Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135581

Igen, leszerelt gyári gyári asztal lenne ha a telilapos megoldás lesz.

A bordás alj megoldás lehet, de annyit nem akarok vacakolni :)

Előzmény: Törölt nick (135577)
Mrteo Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135580

Igazából a teli lapot szeretném, de nagyon félek, hogy nem lesznek tökéletesek a derékszögek és párhuzamok, és akkor az egész nem ér egy fabatkát sem.

 

Előzmény: Törölt nick (135576)
Mrteo Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135579

Jogos, azt elfelejtettem leírni, hogy kb. 2cm-t bemarnék az asztallapba alulról ahol a gépház van, így ennyivel kisebb lenne a veszteség.

 

Előzmény: 409 (135575)
Egy griff Creative Commons License 2017.03.21 0 1 135578

én valami egyszerűbbel kezdenék egyelőre, mert nincs nagy tapasztalatom és nem vagyok még túl ügyes

No erre egy picit bővebben reagálok. De csak azért, hogy biztassalak, és a saját példámat elmesélve meggyőzzelek arról, hogy pont most van itt az ideje a padod csapolással történő összerakásának. Az történt ugyanis, hogy 2015-ben kezdtem el itthon hobbiból asztaloskodni. 2 régi pad felújítása és egy db fogmosópohártartó (de tényleg :-) ) elkészítése után nekiálltam csinálni egy emeletes ágyat. Vagyis 3-at, a 3 fiamnak. Csapolásokkal, szédszethetőre, de masszívra kellett tervezni és csinálni. Tapasztalatom nem volt, csak erő, kitartás, kíváncsiság és idő! Rengeteg olvasás, utánajárás, pár óra videónézegetés kellett ehhez, amit neked is ajánlok. Itt a fórumon is rengeteget segítettek, és itt találtam meg azt a rengeteg asztaloskönyvet is, amit mind leszedtem elolvastam, megtanultam.

Itt tudtam meg pl mi az a kombinátor csavar, amit használtam is az ágyaimhoz, de még sok mindent tanultam itt.

 

És az ágyak is elkészültek! :-)

És szerintem így leszel ezzel te is, ha egy-két év múlva visszatekintesz, és ücsörögsz a saját magad által készített padon. :-)

Szóval szerintem hajrá, ha az idő nem sürget, akkor nyugodtan csapolgass. Hidd el, nem fogja annyira gyengíteni, mint ahogyan azt gondolnád, hiszen a csaplyukat elvileg a csap (és a ragasztó) teljesen kitölti, mi több a ragasztó bizony erősebb magánál a fánál is!

Előzmény: gergem (135574)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135577

"akkor elveszik a 38mm mínusz eredeti asztatlvastagság"

 

Köszi, igen .... ezt kihagytam az "1. hátrányai" listából. Mondjuk "csak" 38mm veszne el, ha jól értettem Teo tervét (leszerelt gyári asztal + új munkafelület).

 

De lehet nem kellene 38mm-es munkalap. Inkább 18-25 mm rétegelt lemez, plusz 2-3 mm vastag fémborítás. A rétegelt lemezt pedig alulról bordás merevítésekkel megerősíteni, kihagyva a fűrészgép testét, de annyi felületen már nem hajolna be ilyen vastag rétegelt lemez, ha körülötte megvan a bordás merevítés alulról. Vagy ... hülye 5let?

 

Előzmény: 409 (135575)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135576

Szerintem:

 

1. előnye: nem kell síkbaigazítással bajlódni

1. hátránya: marhatsz bele vezetőnútokat a szögvezetőnek

 

2. előnye: megvannak a gyári nútok (mondjuk nem tudom mennyire jók, mennyire párhuzamosak a lappal, egymáshoz képest, stb)

2. hátránya: a kivágás miatt "meggyengített" munkalap + síkbaigazítás a gyári asztallal

 

Ha jól fel tudod rögzíteni az új munkafelületedre a gép testét, én az 1-re szavaznék, bár több munkád lesz vele.

Ha már ennyi munkát ölsz bele, én a gyári vezetőt kidobnám és csinálnék stabilabbat/hosszabbat. De erről pont nemrég linkeltünk jópár videót. Akkor meg főleg ki is kell dobnod, ha univerzális vezetőt (a maróhoz is) szeretnél.

 

Még valami: én jobbos vagyok (fűrészelés terén) ezért én min. középre igazítanám a fűrészgépet. A maród így is elférne, és 2 irányban lenne relatíve nagy vágókapacitásod. De lehet hogy nem véletlenül tetted ennyire jobbra?

 

Munkafelületre tuti tippem nincs, de a rozsdamentes borítás jó ötletnek tűnik.

 

Az a csúszóasztal egy PTS10 csúszóasztala. Ilysemit is akarsz eszkábálni rá? (később mondjuk?) Akkor meg főleg ne jobbra tedd szerintem a gépet, hanem inkább középre. És tőle jobbra marógép, balra csúszóasztal. 

Előzmény: Mrteo (135571)
409 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 135575

 

 A 2.-ra voksolok. Ha ráteszel egy 38mm-es munkalapot, akkor elveszik a 38mm mínusz eredeti asztatlvastagság a vágás magasságból. Plusz a nagyon széles kivágás kell, hogy dönteni is lehessen a lapot.

Az asztal kopásától én nem tartanék, ha nem ezt használod munkapadnak is.

Előzmény: Mrteo (135571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!