Keresés

Részletes keresés

Állomásfőnök Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6067
Nincsenek kőbe vésett feltételei, minden klub más és más. Van, amelyik teljesen zárt, nem tag se olvasni, se írni nem tudja. Van olyan, amit bárki olvashat, de csak a tagok írhatják. Ami a lényeg lehet: a topicnyitó, vagy a grémium határozhatja meg a tagokat, illetve ők szólnak, ha moderálásra van szükség a klubban.
A klub szabályzata a topicleírás, amit szintén az előbb említettek alkotnak meg.
Előzmény: ssssi (6066)
ssssi Creative Commons License 2009.10.14 0 0 6066

Hol találom a "klubosodás" feltételeit?

 

Előzmény: Állomásfőnök (6051)
seeman Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6065
Tisztelt moderátorok!

Kérem a Fotó-Videó fórum "Objektívtesztek, felhasználói vélemények" c. topikjából törölni a 74651. sz. hsz-omat. Hátha kitör a béke!

Köszönöm!
BBéci Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6064
 Lockerzfan néven üzleti célú hozzászólásokat, hirdetéseket találtam (eddig) négy topikban, lásd: Plazma vagy LCD TV? 12783.
alsó madárfogás Creative Commons License 2009.10.13 0 0 6063
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=94192001&t=9002130

Félek, a "letölthető" gyakorlatilag warezt jelent; értékes nickek hullanak el az ilyen kérdésekre való - szerintem jogos - kioktatás után. Ha lehet, kéretik törölni, megelőzve a vitát.
ZöPö Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6061

Az iGO topicban http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147777  kérek szépen egy törlést (7398)-tól végig.

 

Köszönöm.

Kommer Fulcrum Creative Commons License 2009.10.12 0 0 6060

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9122838&la=94176400

 

7912 hozászólás.

 

Ismét vissza jött butus kis ellenforumának bizniszelős részét hirdetni. Sokadszorra.

Előzmény: Kommer Fulcrum (5949)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6059
...és hogy mindjárt igazoljam is magam, nyilván el tudod dönteni szakmailag, hogy a

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9002130

topicban az 59317 vajon warez téma-e.

Ugyanis és ránézésre tudom. De lássuk neked megy-e.
Előzmény: Törölt nick (6058)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6058
Ez is egy módja az önigazolásnak... csak hát egy elnézés kérés stílusosabb lett volna.

De hát mit vártunk...

...egyetlen kérdést ha megengedsz még.. de ha nem akkor is, ha nem: Hol tudom véglegesen a hozzászólásaimmal együtt törölni a nickemet?
Mert ezt a funkciót valahogy nem találom az Index remek fórumfelületén.. csatolhatok nicket, csinálhatok újat csinálhatok blogot, miegymást... de a fórumnicket és a hozzászólásokat... no azt nem törölhetem.



Te pedig légy boldog azzal a tudattal, hogy mindent meg lehet magyarázni, de az éremnek mindig két oldala van. Érdekes módon traktor és állomásfőnök ezeket a szabályokat valahogy sosem értelmezte így... és mi akik a jelek szerint kicsit jobban értünk nálad a témához (egyáltalán hogy lehet így moderálni?) ezt szoktuk meg.
Tolerálandó és különösképpen a latban sokat nyomó dolog a szokásjog és a szabályok addigi értelmezése.

De hát új seprő jól seper... tegye azt, remélem hasonló szakmai kvalitásaid is vannak, amivel majd el tudod dönteni mi minősül a fórumszabályzat megsértésének. Bár ahogy látom az, amiről te úgy gondolod, hogy a szabályzat megsértése... akár az, akár nem.


Előzmény: Csőszné, Manyi néni (6035)
Állomásfőnök Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6056
Akkor egy lehetőség maradt: nem szabad szóbaállni vele.
Előzmény: nagyon.unalmas (6053)
resolv.conf Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6055
mellett
Előzmény: resolv.conf (6054)
resolv.conf Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6054
Pont a nyíltság a nagy ereje ennek a topiknak. A rengeteg off mellet ha bárki beesik bármilyen fotós kérdéssel, belátható időn belül kap értelmes választ... Ezt hazavágná a klubosodás. A biztonság kedvéért én azért kiköltözök belőle.
Előzmény: Állomásfőnök (6051)
nagyon.unalmas Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6053
Igazad lehet, de az a megoldás, hogy megfutamodunk? Arról nem is beszélve, hogy sokan ismerik ezt a jó kis topikot és a Google-ból is nagyon sokan idetalálhatnak: első oldalon vagyunk. Mondjuk utóbbi időben, jobb ha nem vetődik ide senki...

Állomásfőnök, betartanám a szabályzatot és nem trécselnék a moderációs topikban.

Üdv!
Előzmény: Állomásfőnök (6049)
Lencseválogató Fluxus Bizottmány Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6052
Az Indexen működhet a klub.
Előzmény: speedlight (6050)
Állomásfőnök Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6051
A klubok is az Index fórumán vannak...

Annyi a különbség, hogy nem írhat be bárki.
Előzmény: speedlight (6050)
speedlight Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6050
Az indexnek nem az lenne az érdeke, hogy megtartsa az olvasóközönségét? :)
Előzmény: Állomásfőnök (6049)
Állomásfőnök Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6049
A vonatosoknál is van egy-két ápolt, akik képesek voltak hazavágni teljesen jól működő topicokat. Ezek most klubosodtak, illetve van egy "Jelentkezős" topic, ahol az újonnan érkezők jelentkeznek.

A dolog prímán működik...
Előzmény: nagyon.unalmas (6046)
speedlight Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6048
Mit egy... kettőről is tudok.
Előzmény: speedlight (6047)
speedlight Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6047
Egy társaság már megtette, hogy átklubosodott egy másik fórumra. Most a következő adag ember készül megtenni ugyanezt...
Előzmény: Állomásfőnök (6045)
nagyon.unalmas Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6046
Ez nagyon jó ötlet (nem is tudtam ilyenről), de az a baj vele, hogy az újonnan érkezők, akik valóban fotózásról akarnak beszélgetni, tanácsot kérni, azok nem tudnak majd kérdezni. Ördögi kör.
Előzmény: Állomásfőnök (6045)
Állomásfőnök Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6045
Miért nem klubosodtok? Akkor csak annak van írási joga a topicba, akit a többség elfogad...
Előzmény: nagyon.unalmas (6043)
Százbolha Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6044

resolv.conf, kérlek nevezd meg, hogy a szabályzat mely pontját sértettem meg a linkelt hsz-ben.

 

Szeretnék rá a késöbbiekben hivatkozni.

Köszi!

 

***

 

Tisztelt moderátorok:

 

resolv.conf, állításával ellentétben a hsz-em semmilyen szemelyeskedést nem tartalmazt, és amit zsarolásnak nevez az az Index szabályzatának betartatására vonatkozó általa is alkalmazott eljárás.

 

Százbolha

 

 

Előzmény: resolv.conf (6041)
nagyon.unalmas Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6043
T. Csőszné, Manyi néni!

Régebbi fórumosként csatlakoznék topiktársamhoz, resolv.conf-hoz és kérném, hogy ha lesz egy kis ideje nézzen szét ebben a topikban.
Canon.Eos különböző nickeken már teljesen tönkretette ezt a topikot, valamint a sorozatos törlések miatt olvashatatlan az egész. Egyetlen megoldást látok a dologra, hogy soha senki nem szól hozzá. Sajnos ezt páran nem tudják megállni, és nem itt jelentik, hanem vitába szállnak vele, pedig többször be lett írva a topikba, hogy aki vitába száll vele az repül, mert szabályzatot szeg. De mind hiába. Százbolha is megállhatná, de nem teszi és ebből is flémek kerekednek. Újabban már arra buzdítja a társaságot, hogy ne a válaszra nyomva vitázzanak vele, hanem külön hozzászólásban, mert akkor nem vesznek oda lánctörlésben amit írtak Canon.Eos írásaival ellenben. De ezek is haszontalan és OFF hozzászólások maradnak és a témáhaz egyáltalán nem passzolnak.

Csak azért regisztráltam új nicket, mert nem akarok összetűzésbe kerülni a problémás emberekkel.

Köszönöm, hogy elolvasta!
resolv.conf Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6041
F.E.K. Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6040
Értem, köszönöm :)

Előzmény: Állomásfőnök (6038)
Állomásfőnök Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6039
szóval opció...
Előzmény: Állomásfőnök (6038)
Állomásfőnök Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6038
A törölt hozzászólás levélben való elküldése opicó, amivel vagy él a moderátor, vagy nem.
Előzmény: F.E.K. (6037)
F.E.K. Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6037
Üdv!

Csupán érdeklődésképpen kérdezném: ha egy hozzászólás moderálásra kerül, akkor arról nem automatikusan kap az érintett nick e-mailt? A napokban estem bele egy nagyobb "suhintásba" egy hozzászólásommal, ami ugyan nem volt megítélésem szerint a moderációs elveket sértő, csak rossz helyen volt rosz időben (konkrétan pont beleesett egy nagyobb moderált szakaszba).

Ellenben nem kaptam róla értesítést, pedig úgy tudtam ez ilyenkor automatikusan küldődik. Rosszul tudtam?
resolv.conf Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6036
Csőszné, Manyi néni Creative Commons License 2009.10.11 0 0 6035
Végszó:
A moderációs topikok használatának rendjét igen jól leírja Szabályzatunk és az Állásfoglalások. Nem úgy rendeljük be a modit egy topikba, hogy gyere be, hanem a kifogásolt hozzászólás linkjét adjuk meg, lehetőleg még akkor, mikor még senki sem válaszolt rá.
Akkor törődünk fórummal,mikor van rá időnk. Ha hozzászólásos linket kapunk, pár mozdulattal tudunk törölni, tiltani. De ha azt látjuk, hogy egy topikban régóta tart a szabálysértés, személyeskedés, stb., akkor az nagy munka, és félretesszük akkora, mikor ráérünk. Ha elaludt a lányom, csend van a házban és el tudom olvasni azt a néhány ezer hozzászólást, hogy kiválogassam a törlendőket és a tiltandókat. Ha úgy látjuk, hogy sok lesz a takarítandó, akkor ideiglenesen törölni szoktuk a topikot. Ebben az esetben ezt most nem tettem meg , mert úgy láttam kollégáim nemrég jártak a topikban...
Térjünk vissza a moderációs topik rombolásra. Ha, akár régi megbecsül nikkek nekiállnak a modrációs topikban beszégetni, vagy csak csatlkoznak egy feljelenéshez szabálytalanul, erősen akadályzzák munkánkat. Minden egyes oktalan idejövetelünk a a szüksges törléstől, tiltástól veszi el időnket. Ez nem egy két-háromezer hozzászólásos fórum, hanem egy százmilliós, havi 50-300000 moderátori intézkedéssel. Az ilyen munkánkat akadályozó viselkedésre adandó szankcióinkat, és a topikban való mozgás mikéntjére tanácsokkal az Állásfoglalások 21-es pontja szolgál.
Ugyanezen Állaáfoglallásokban szögezik le, mit is tekintünk elfogadható, és mit elfogadhatatlna reklámtevékenységnek. Ha valaki mindenáron meg kívánja osztani fórumtársaival máshol íírott dolgait, és amennyiben nem ütközik jogba, szabályzatba, akkor nyugodtan emelje be mondanivalóját fórumunkra, ne pedig folyamatos az index.hu hátán juttasson más internetes oldalt a keresőkben nemesebb helyre. Mert ha ezen linkadás a moderátori társaság bármely tagja szerint túlzásba vitt, a nicket összes hozzászólásával kötelességünk eltávolítani az index.hu szerveréről.

Legvégszóként:
átírtam a GPS, PDA, térképszoftverek, egyéb bigyók alfórum leírását. Felhívom mindenk figyelmét arra, hogy a törlés a warezt hirdetőkkel, publikálókkal társalgó nikkekre is vonatkozik

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!