Keresés

Részletes keresés

fejes.i Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143229

A tölgy nagyon szép is bizonyos szempontból tartós, remek anyag.

Ugyanakkor, amíg hamu nem lesz, mozog.

Meglehetősen nagy a zsugorodási hajlama.

A kültéri asztallap, ha vastagabb sem feltétlenül marad "egy tábla" az idők során. Pláne, ha éri hideg-meleg, pára, szárazság, netán nap meg víz közvetlenül.

 

 

Előzmény: inoxjewels (143226)
fejes.i Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143228

Éppen attól más, hogy szerintem nem váltják ki a szorítót.

Előzmény: Kamelot (143220)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143227

Elkészült ma az adapterem az Einhell elszívókerékhez.  

Beindítottam 2-3 percre egy próba erejéig. Szépen fut és nem is rázkódik. Úgy érzékelem kevesebb levegőt szállít, mint a soklapátos első kerék volt, viszont szívni szív ez is rendesen.

 

Sajna elég hangos a szíjas meghajtás, 86 decibelt mértem a próba alatt 1 méter távolságban a szerkezettől. Hamarosan folytatom a leválasztóval, előbb utóbb működni fog.

 

 

inoxjewels Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143226

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az ötleteket, tanácsokat!
Valamiért az a fejlövésem, hogy ragasztva is, meg csavarozva is legyen, laikusként egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy 2,5 centis sima élragasztás elegendő ahhoz, hogy az abból készült lap onnantól táblaként funkcionáljon.

Ne repedjen, terhelhető legyen, bírja a hideget, meleget, stb ...

 

Előzmény: inoxjewels (143223)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143225

"Ebből szeretnék táblásítani azzal a bizonyos 15 fokos csavarozós megoldással"

 

Látom nem engedsz a 21-ből ... :-)Te tudod ...

 

Akkor hajrá. Annyiban tudok segíteni, hogy milyet NE vegyél: a kék-szürke, unimaxost (ha még árulják). Nekem kevés furat után is oválisra kopott a fúró megvezető hüvelye.

A linkelt Wolfcraft viszont rendben van. Itt vettem:

 

https://profibarkacs.hu/Wolfcraft-Undercover-Jig-szett

 

Előzmény: inoxjewels (143223)
traktoros82 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143224

Uraim hozzáértők segítségét kérném.......

A konyhaajtó ami a teraszra nyílik megértett a cserére. A tok a küszöböt leszámítva szerintem nincs rossz állapotban egy kis csiszolás/gyalulás szerintem megoldja a gondját, ráadásul megkímélném magam a komolyabb rombolástól.

 

Ajtólapot csinált már valaki? Mennyire macerás? Komoly felszerelés kell hozzá?

Fa keretbe lenne üveg mert az ablak nem túl nagy, így próbálnék meg kicsit több fényt beengedni.

inoxjewels Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143223

Szia, igen az a bizonyos 2:20 körüli részben látható módszer, illetve az eszköze érdekelne. 
Kültérre szeretnék egy asztallapot készíteni, amelyhez meg van a kb 2,5 cm vastag tölgyfa deszkám, 7 éve légszárítom az udvaron, tető alatt.

Ebből szeretnék táblásítani azzal a bizonyos 15 fokos csavarozós megoldással úgy hogy az éleket be is fogom ragasztani.

Maximalista laikus fasz vagyok, az aranylakodalmunkon ezen szeretnék majd az asszonnyal ugrálni.
Addig bírni kell az asztalnak telet, nyarat, tető alatt, de szabadban.

:-)

Előzmény: feketefelhoo (143217)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143222

Meglehetősen különleges :)

 

Egyszerű mint a faék, mert végülis az (a lényegre tekerve)

 

https://youtu.be/VZMeXclJHY8?t=341

 

Ettől olcsóbbat nem tudok elképzelni, úgy látom Inox kollégánál most az ár is számít.

Előzmény: Kamelot (143216)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143221

Simán megfúrhatod először kis fúróval, aztán a fej alatti részt egy nagyobb fúróval.

Épp a tegnap tekertem be párat ezzel a módszerrel. Igaz két lépcsős, de jól működik. A fejet nem kell külön süllyeszteni, behúzza magát amikor meghúzod. 

Előzmény: Törölt nick (143202)
Kamelot Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143220

Ha a belső oldal nem számít, mitől ne lenne szép és tartós? Ezek a csavarok a táblásító szorítót váltják ki. Ragasztót ugyan úgy lehet használni. Arra kell ügyelni ahol profil vagy minta lesz ott ne legyen csavar.

Előzmény: fejes.i (143218)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143219

Nem tudom ugyanazt értjük-e táblásítás alatt ...

 

Ahogy felhő is megjegyezte, ezzel nem táblásítani szokás, viszont ez a rejtettcsavarozó amit keresel. Leginkább derékszögű csatlakozások kialakítására való, esetleg ragasztással megtoldva. Használtam már a műhelyszekrény korpuszaihoz. Elvileg lehetne "táblásítani" is vele .... de miért bonyolítod?

 

Ha táblásítani szeretnél, ilyesmikben gondolkozz,  mindegyik tökélestes a ragasztásos táblásításhoz:

 

https://www.uni-max.hu/szorito-fa-alkatreszek-ragasztasahoz-2-db/d/

Félcolos cső kell még hozzá, plusz kúpos menetet vágni rá, nem adják vele. Egy pár van az árban.

 

Komolyabb szorítóerejű táblásító:

https://www.uni-max.hu/csaplehuzo-1-500-mm/d/

 

Olyan mint az első, csak 3/4 colos cső kell hozzá. Elvileg masszívabb szorítást is bír. 1 db van az árban.

https://www.conrad.hu/hu/vegtelen-csavaros-fem-szorito-brueder-mannesmann-911-800740.html

 

Ha ezeket drágának találod, csinálhatsz magadnak is, nagyrészt fából, vagy fémből .... amivel jobb barátságban vagy. Egy példa:

https://www.youtube.com/watch?v=vwBaltSBHxE

 

Rengeteg videó van róla, nézz meg párat:

https://www.youtube.com/results?search_query=homemade+clamps+for+woodworking

Előzmény: inoxjewels (143215)
fejes.i Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143218

Nehezen tudom elképzelni ezzel a (szép és tartós) táblásítást.

Az amatőr "asztaloskodásban" szvsz az egyik legnehezebb dolog.

 

Előzmény: feketefelhoo (143217)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143217

http://www.wolfcraft.com/en/products/p/screwing_tools/1_undercover_jig_set/s/p/index.html

 

Nem pont táblásítás, de a linken van egy videó, 2:20 körül mutatja az egy síkban lévő lapok kötését. Valószínűleg kell majd egy hosszabb fúró/csavarozó szár.

 

Mondjuk táblásítani inkább ragasztással szokás. Az nem jöhet szóba ?

Előzmény: inoxjewels (143215)
Kamelot Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143216

Ha ezt a képet megnézed és elképzeled a két vizszintes anyagot akkor szerintem jó. Bár ez a módszer a táblásítás elég különleges tipusa.

Előzmény: inoxjewels (143215)
inoxjewels Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143215

Szia, először is köszönöm! Igen, nekem is ez a nem túl drága, csak ezzel attól tartok hogy nem lehet táblásítani, mert derékszögű lapok összecsavarozására való. Vagy tévedek? Mert ha a vízszintes toldást is "tudja" (tábásításra is jó), akkor már veszem is ...

 

Előzmény: feketefelhoo (143199)
Tie Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143214

Akinek Parkside PNTS 1500 B3 porszívója van, amihez a papír motorszűrő való a különálló rögzítőtányérral:

 

Kis mókolással fel lehet rá tenni a B2-höz való mosható, fémhálós szűrőt is (ennek az alja teli műanyag). 

Fúrtam rá egy 40-es lukat, azon épp átfér az eredeti rögítőkorong pöcke, a régi szűrőről meg letéptem a gumigyűrűt. Kicsit passzentos így, mert egy picit magasabb a rátett gumival az új szűrő, de még épp belekap a rögzítőpöcök. Kikentem szépen körben fekete szilóval, hibátlan. :)

 

ton____jo Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143213

Nekem is lenne egy kérdésem.

Vettem egy fenyő bútort, le szeretném szedni a lakott.

Van erre valami spec eljárás?

Válaszokat köszönöm.

ton____jo Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143212

Nekem Makita van most, semmi gond nincs vele.

Azt írtad ritkán kapcsolgatja az ember.Szerintem ez nem igaz mert gyors tokmánynál elég sűrűn használom a kapcsolót.

Előzmény: stukov1 (143209)
GPS Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143211

 

Ni mit lőttem ma a lengyelpiacon. Ha nem lenne itthon már egy (sőt, kettő) - akkor biztos már az itthoni asztalomon fényképeztem volna le :-))

 

Zsír-új volt, használatlan*.

 

Nagyon érdekes megoldású volt - mert bár fogasléces - a fogaslécet (a fejjel együtt) tetszőleges helyzetbe lehetett rögzíteni az oszlopon (le-fel-körbe-körbe) ám a rögzítés után, 80 mm-es munkalökettel dolgozott, fogasléces előtolással.

 

12 rugót kért érte (a többségi lakossághoz pont felzárkózni igyekvő) árus - ám amikor látta, hogy tudom mire való, azt mondta, hogy egy 10-esért vihetem

Ez lengyelpiaci nyelven azt jelenti, hogy 8 ezer....bár ezért meg kell dolgozni egy kicsit (pl. otthagyni és zárás előtt visszamenni. ha még megvan, akkor tuti 8-ért vihető)

 

* Az a kategória volt amelyik le szzokott esni a akmionról rakodáskor, vagy amelyikből véletlenül 1 darabbal többet rakott fel a szállító - és ezt már se bekönyvelni, se visszaküldeni nem lehetett. Más magyarázat nincs :-)))

 

 

fejes.i Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143210

Mindkét fajta volt nekem több fúrógépen. Egyikkel se volt sose gond.

Illetve van egy 750 wattos kék Bosch, ami kemény 15 évvel a háta mögött még működik, na annál néha kontakthibás az áttoló kapcsoló. De az az érzésem, hogy talán csak ki kellene tisztítani.

 

Előzmény: stukov1 (143209)
stukov1 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143209

más. Érdeklődnék, hogy egy kézi (vezetékes) fúrógépnél van-e jelentősége az irányváltó kapcsoló kialakításának?

Nyilván ritkán kapcsolgatja az ember, de nekem szimpatikusabb a Bosch féle "áttolós" verzió, mint a a pl Makitánál alkalmazott jobbra, balra pöcök. És sajna a többi gépnél is ezt látom gyakoribbnak...

 

?

 

    

stukov1 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143208

Heló! Én tavasszal vettem egy ilyet, akkor is akciós volt, kb pont ennyi volt az ára.

Előtte egy Parkside volt, elromlott rajta a motorfék....

 

Hasonló árban van Metabo, zöld Bosch, Maktec meg talán Flex is. (az olcsóbbakat nem említve)

 

Amiért a Dewaltot választottam, az az állítható rezgésszám (!) meg a 280W.

A többi nem tud ilyet (a zöld Bosch de:)

 

Szeretem, mert 1 kezes, rámegy a Lidl-ös csiszolópapír, meg elvileg profi gép. Az elszívására passzol a porszívó is.

Előzmény: Tie (143204)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143207
Előzmény: feketefelhoo (143206)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143206
Előzmény: Hobbiasztalos.blog.hu (143196)
409 Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143205

"...az m5 elég vékonyka, kellene valami komolyabb csap kettő darab, ami nem engedi elfordulni, akkor a csavarok csak egybetartanák."

 

 Meglehet, hogy az szándékosan olyan, hogy baj esetén ott szakadjon ketté a hajtás. (nyírókuplung)

 

(katonaságnál a hómarók maróasztal meghajtásához elfogyott a hozzávaló nyírócsavar. Tettünk bele sima csavarokat, de azokat már kicsi terhelésre is eltépte. A helikopteresek adtak "erős" csavarokat. Azzal meg feltekerte a szalagkorlátot is......)

Előzmény: halaloszto (143186)
Tie Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143204

Úgy néz ki, lassan meghal a legalább 5-6 éves Parkside excentercsiszolóm (mondjuk a 100nm lambéria felcsiszolása fejjel lefelé tartva, elszívó nélkül valszeg be is tett neki), nézegetekújat, ha nem lehet csapágyat cserélni benne. 

 

Erről mit gondoltok? 

https://www.zakanyszerszamhaz.hu/termek=11104_DeWalt-DWE6423-QS-excentercsiszolo

 

Mégiscsak Dewalt, azok azért nem szarok. Egyedül az első markolatot hiányolom róla.

halaloszto Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143203

igen.

de egy ilyen fúró pár forint, és kapsz sok helyen.

Előzmény: Törölt nick (143202)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143202

Köszönöm mindenkinek az oldható kötéses tippeket!

 

A konfirmátor tűnik a legegyszerűbbnek - de ahogy olvasgatok róla, köll neki a spéci fúrószár. Ahogy nézem ezt sima fúróval nem fogom előfúrni, mert több lépcsőben kellene - magmérettel a menetes résznek, aztán nagyobb átmérővel a fej alatti résznek és még ott a fej elsüllyesztése is hogy bedugózhassam. És mindegyik furatot központosan egymáshoz képest, kézi fúróval - ha jól sejtem, nélküle nemigen kezdhetek neki, igaz?

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143201

Max a stellerre tennék T-profilt, ütközőt, szorítőfésűt felfogni. De neked az sem érdekes, mert az gépépítő profilod by default ad nútokat.

Én maradnék az U mellett.  Leginkább az egyszerűbb tisztíthatóság/tolóasztal kivétel miatt.

Előzmény: fejes.i (143194)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 143200

Nekem EUR-ba átszámolva, itthon, webshopos vásárlás, a 6 db-os készlet volt 103 EUR (33.000 Ft).

Nem tudom ott most mennyi darabra, mert a webshop (http://shop.woodholz.eu/) technikai okok miatt zárva ...

 

Előzmény: Pillanatragasz (143183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!