Keresés

Részletes keresés

enel00 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146366

Köszönöm. Akkor lehet, hogy marad egyszínű. Elég sok alaktalan ~1 cm2 foltokról lenne szó.

Olyan lomfűrésszel készített kosárka a terv.

Előzmény: pali923 (146365)
pali923 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146365

Ne kísérletezz, nem fog ragadni. Az a megoldás, hogy leragasztod a ragasztandó helyeket valamilyen papírcsíkkal, amit a festők használnak (maszkolószalag), vagy szigetelőszalaggal, bármivel. A lényeg, hogy az a rész nyers maradjon.

Előzmény: enel00 (146358)
Raidx Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146364

 

Ha valakinek egy ilyen építésére támad kedve van kerekem hozzá. Kerék mérete: 22x2.125. Motor 48V 350W, 22A-s vezérlő. 48V 15Ah LiFePo4 akku. Nincs kedvem újjáépíteni a régi járgányomat, sok műanyagot kellene pótolni hozzá.

 

 Így nézett ki még el nem ütött egy figyelmes autós.

feketefelhoo Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146363

Azt tudom, hogy ez egy jó típus, de arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan ez a darab jó-e. Mintha nemrég valaki írt volna egy hasonló gépről, amit megnézett, aztán élőben már mégse volt annyira jó.

Előzmény: Törölt nick (146362)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146362

Szerintem nincs benne semmi titkos. Csak mivel fizikailag nem én láttam a gépet, csak privátban beszéltem róla egy fórumtárssal, úgy illik hogy elsőkézből jöjjön az infó, nem pedig az "azt hallotam/olvastam, hogy XY azt látta, hogy ..." :)

 

De amúgy általánosságban én is azt tudom mondani, mint Barnamedvébb: hogy otthoni/hobbis használatra több mint tökéletes egy ilyen gép.

Előzmény: ultima (146361)
ultima Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146361

Felfelé?  :-))
Akkor minél előbb gyorsan meg kell venni!

Egész kíváncsi kezdek lenni a történetre!

(ha publikus)

Előzmény: Törölt nick (146359)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146360

No, üvegvágáshoz kicsit vissza: elmentem a Bari- kolléga által ajánlott miskolci céghez, alleszusammen az 5mm-es színezett (sajna kék az pont nincs és nem is lesz) üveget, a 120x40cm (ami valójában 120x50-es táblából vágódik) -es hullámos alakot 8500 Ft-ért kaphatom meg (anyag+vágás+vágási él csiszolása). Ebből a vágás+csiszolás vmi 3000+ forint. Nos azt hiszem ennyiért egyelőre nem kísérletezek vele.

 

Mikor bementem egy idősebb kedves hölgy fogadott, elkezdtem neki mondani hogy mit is szeretnék .... de hálistennek bentről a szakik meghallották mit akarok - ja, maga az aki a hullámos vágást akarja??

 

Aztán a szaki (nem nézte a videót) elkezdte mondani, hogy akkor behozok neki egy formát (pl farostlemezt, vagy fólián rajzolt ívet), az elküldi Pestre, azt beszkennelik és akkor ott a CNC ... na itt szakítottam félbe hogy mivan?? :D Félrement a sztori a videó nélkül, azt hitték hogy a fához (kéregvonalhoz) akarom igazítani az üveget, max 1mm eltéréssel. Miután tisztáztuk hogy nem, mert pont fordítva lenne így mondták, hogy akkor ők kézzel levágják, megcsiszolják, és vihetem.

 

Szerintem nem vészes ár, ahhoz képest hogy nem éppen classic a vágás, meg nem is "nagy" a megrendelés. 

Előzmény: Törölt nick (146323)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146359

Ja, még valami: 2 nappal ezelőtt 180.000 volt az ára - inflálódott :)

Előzmény: ultima (146356)
enel00 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146358

Sziasztok!

 

Szeretnék megúszni egy kísérletezést. Arra gondoltam, összeerősítés előtt különböző

színekre lazúroznám a fadarabokat, utána lelakkoznám. Kérdés, hogy a lakozott felületeket

is lehet ragasztani faragasztóval? (Értem, hogy nem véletlenül nem lakkragasztó a neve. :-))

Esetleg már ragasztót használjak, vagy felejtsem el ezt a tarkásítást?

 

enel

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146357

Tudom :)

 

De egy fórumtárs (nem én) tegnapelőtt megnézte - most már biztos vagyok benne, mert eddig terepen voltam és csak telón néztem a képet.

Majd ő elmondja - ha akarja - mit látott/tapasztalt.

Előzmény: ultima (146356)
ultima Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146356

Ez elvileg október 9. óta ott van.

Előzmény: Törölt nick (146355)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146355

Hoppáhoppá ... de ismerős ez a gyalu.

Más fa***al nem verünk csalánt, de sztem van aki látta és olvassa is a fórumot :)

Előzmény: feketefelhoo (146352)
Barnamedvébb Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146354

Ezt a gépet esetleg megnézte valaki élőben ? Érdemes vele foglalkozni ?

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Elektra_beckum_260_as_kombinalt_gyalugep_Metabo_gyalu_71557781.htm

 

Tulajdonképp van 3 fázisom, így akkor elég lenne egy megfelelő aljzat a gyaluhoz ? A 220V elszívót tudnám automatán, a gép ki-be kapcsolásával indítani/leállítani ?

 

hello

 

én egy fél évet dolgoztam asztalosnál ingyér (tanulni)

neki volt egy ilyen gépe, korrekt

 

Előzmény: feketefelhoo (146352)
Gyula Timko Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146353

Én annyit tudok segíteni, hogy vásároltam az eladótól egy régi orosz 35cm-es kézi gyalut.

Korrekt volt, aludni is lehetett.

Előzmény: feketefelhoo (146352)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146352

Ezt a gépet esetleg megnézte valaki élőben ? Érdemes vele foglalkozni ?

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Elektra_beckum_260_as_kombinalt_gyalugep_Metabo_gyalu_71557781.htm

 

Tulajdonképp van 3 fázisom, így akkor elég lenne egy megfelelő aljzat a gyaluhoz ? A 220V elszívót tudnám automatán, a gép ki-be kapcsolásával indítani/leállítani ?

Tschaby Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146351

Tapasztalatom szerint a vizes pácot a vizes lakk oldja száradás után is.

Az oldószeressel ilyet nem tapasztaltam. Az ajtó azért lett oldószeres, mert arra mondták itt, hogy tartósabb, golyóállóbb mint a vizes.


Ennek ellenére pölö a vizessel kezelt kiságy, nem mutat károsodásokat. Az nem pácolt, csak vizes lakkozott éger.

Előzmény: pali923 (146347)
rferi Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146350

A B&D szerviz Sashalmon van, a Thököly úton. Ott biztosan adnak ilyet, nem lehet egy ökör ára sem...

Előzmény: Gad (146348)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146349

Szerintem legegyszerűbb, ha keresel egy B&D szervizt, ahol típus alapján kikeresik a robbantott rajzról az alkatrészt.

Előzmény: Gad (146348)
Gad Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146348

Sziasztok,

 

Eltört a dekopír fűrészemben ez az alkatrész, ami a fűrészlapot tartja a helyén.

 

 

 

Kértem kölcsön egy másik noname gépet és teljes meglepetésemre kompatibilis volt abban ez az alkatrész az enyémmel. Felcsillant a remény, hogy nem csak gyári Black and Deckert lehet hozzá használni.

 

Tudjátok hogy hol lehet ilyet beszerezni Bp környékén? Egyáltalán mi a neve a cuccnak?

 

Köszi előre is,

 

f

 

pali923 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146347

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat lakkügyben. Ez az ajtó erősen emlékeztet a mienkre, még a színe is. :)

Az az érdekes nekem, hogy majdnem mindenki oldószeres lakkot ajánlott, konkrét példákkal is, amik szépek, és ezek szerint tartósak is. Nekem a vizes lakk is oldotta a pácot, lehet, hogy pont azért, mert vizes? Pedig én azokat jobban kedvelem, már csak az ecset könnyebb mosása miatt is. :)

Minden esetre kijegyzeteltem minden összeállítást, aztán megpróbálok szín alapján keresni valami megfelelőt.   

Előzmény: Tschaby (146340)
Barnamedvébb Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146346

Ha ez az ötlet kiesik, belőled ezt is kinézem :)

 

8:21-től

https://www.youtube.com/watch?v=NTA775zCj4k

Előzmény: Törölt nick (146341)
Tschaby Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146345

"Érdekes lenne egy olyan kutatást csinálni, hogy hány 1-2-3 éves gyerekes családnál van vmilyen alacsony üvegasztal a szobákban."

1,5 - 4 - 6 éves. Kerek üvegtáblás dohányzóasztal. Feleségem elbarikádozza a játéktároló dobozokkal,  és elég rendesen sikerült megértetni a kölkökkel, hogy nem kalapáljuk azért néha "ráesik" ez-az. Egyelőre bírja.

Meg a tükör előlapos szekrény is. 

 

Az asztal barikád inkább a gyerekek védelmére van, mert ha nekimenne a 10mm élnek ...

 

Én törekedtem mindent gyerekbiztosra csinálni, de ez kb olyan mintha le akarnád koppintani Mózes produkcióját a Vörös-tengernél.

 

Volt olyan aki azt mondta, hogy nem a tárgyakat kell védeni. Ők sisakot tettek a gyerek fejére amikor rájött a bolondóra-félnap.

Előzmény: Törölt nick (146341)
apaf3j Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146344

Nem tudom, mennyire mérvadó, nálunk a három gyerek elég alaposan megviselte a dohányzóasztalt, igaz, az lakkozott fenyő. Pár éve újítottam fel, és volt rajta rengeteg karcolás, pár kisebb (1-3 mm mély) lyuk, meg 2-3 legalább 5 mm mély. Oké, hogy puhafa, de azért egy 5 mm mély lyukhoz már elég nagy erőhatás kell, meg persze kellően hegyes tárgy (Nagyobb méretű fémjátékok...)

Előzmény: Törölt nick (146341)
kuperta Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146343

Nekem üveglapos, bambusz asztalom van, és két  3-6 éves unokám. A család folyamatosan védi az asztalt a gyerkőcöktől, akik boldogan hancúroznak rajta alatta. Eddig nem történt baj, az alig 4 mm vastag 1,4*0,6 m-es üveggel.

Talán az az oka, hogy akár 10 cm mélyre is le tudják nyomni középen, mégse törik. A mai napig nem szóltam nekik, hogy edzett üveg. :)

Előzmény: Törölt nick (146341)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146342

No igen, eléggé buci azzal a motorral, de az öntvény ház miatt talán megérné. Esetleg át lehet építeni a gép alá a motort. Sebaj, hátha egyszer itthon találok egy hasonlót.

 

 

Mellesleg tegnap gondolkodtam a Hyundai-om etető asztalának megreformálásán. Az ötlet Matyika egyengetőjétől jött. Ez csak egy vázlat, még semmit sem mértem meg, hogy egyáltalán elfér-e és egy tekerentyű is kell valahova a fogásmélység állításához.

 

Előzmény: fejes.i (146336)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146341

Igen, az is megvan mint lehetőség. Van is gyantám, maradt ebből a projektből mindkét fajta gyantából. Tegnap megtaláltam azt a kék üveggdarabos-gyantás asztalos videót, amit valszeg te is emlegettél. Hát ez már annyira "nemgyerebe". Nekem ezek az üvegdarabok már nagyon csicsás össszhatást keltenek.

 

Azért a közvéleménykutatást mindenképp megcsinálom, mert pofára nem akarok esni (nincs attól szarabb dolog, hogy neked tetszik vmi, megcsinálod ajándékba -> szegény megajándékozott meg nem győz kínjában mosolyogni)

 

Érdekes lenne egy olyan kutatást csinálni, hogy hány 1-2-3 éves gyerekes családnál van vmilyen alacsony üvegasztal a szobákban. Pl öcséméknek van egy étkezőasztaluk, az üveg. Igaz az magas, abba nem tud belefejelni egy virgonc kiskölök. De szerintem az is igaz, ha kipárnázom az összes bútorsarkot is, tuti hogy akkor meg a fal sarkába fejel bele. Nem tudom mennyi esélye van annak hogy arccal bele abba a keskeny üvegsávba. Ha jobban belegondolok, nemcsak az étkezőasztal üveges, hanem a mostani nappalis bútorban is van egy tetőtől földig érő üvegajtós rész. Nemtom, nekem van egy olyan érzésem hogy kisgyerekkel nem tudsz elég óvatosnak lenni.

 

Na mendegy. Lehet meg lesz oldva azzal, hogyha meglátom a sógornőm képét miután megmutatok neki pár ilyen asztalnak a tervét ... :D Szerintem nem is keresek tettestársat, egyenesben megkérdezem hogy tetszene-e neki(k) egy ilyen asztalka.

Előzmény: Raidx (146338)
Tschaby Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146340

Bútornál hársot színeztem vizes páccal - Perla - majd rákentem a Köber vizes parkettalakkot.

Nem lett túl rossz.

 

A beltéri ajtókon pedig - akkor még csak 1 járásképtelen gyerekem volt, de készültünk :) - Lazurán vékonylazúr tölgy színben 1x, majd Lazurán parkettalakk 2 réteg. Natúr fenyőajtón. Nem is néz ki rosszul. Szerintem.

Na ez elég golyóálló lett. 
Amikor a 3-as számú pelenkás terrorista, közvetlenül a festett fa építőkockával végrehajtott fal összekaristolás után, a fém kisautóval az ajtón modellezi a nagy sebességű becsapódást, akkor a lakkozott felületen apró 'horpadás' keletkezik csak.

Meglepődtem, mert a hang alapján az ajtó keresztbe repedését vizionáltam, ehhez képest a lakk sérülés sem túl feltűnő. Nem repedezett össze.

Tehát normális használat mellett ez a kombó valószínűleg hosszú életű lehetne....egy másik házban ...nem az én gyerekeim mellett :)

A képen látható az ajtó, előtérben az elkövetővel.

Előzmény: pali923 (146329)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146339

"Vagy lomtalanításnál?!"

 

Vagy az emberneek leesik, hogy az IT-s lomtár a mélygarázsban közös a cég "általános" lomtárával, és nemrég cserélték le minden emeleten a konyhai gépeket, és szétnézve a raktárban lát jópár régi (de legtöbbje működő) mikrót a salgópolcokon :-O

 

Most reggel meg is kérdeztem a miskolci site "anyukáját" h mi a céljuk ezeknek, "lophatom-e". Azt mondta beáraztatja, de kb 500 Ft magasságában majd vihető. Szóval trafókérdés megoldva :)

Előzmény: ultima (146328)
Raidx Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146338

Gyantával kiöntés még szóbajöhet. Ráadásul nagyobb szabadkezet kapsz a forma alakításában és szinezhető is.

Előzmény: Törölt nick (146331)
Raidx Creative Commons License 2017.11.17 0 0 146337

Nekem volt üveglapos dohányzóasztal 6mm-es ragasztott edzett üveglappal. Az Orosházi síküveggyárba készült a lap. Sokat kibirt.

Előzmény: 409 (146326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!