Keresés

Részletes keresés

Kamelot Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146547

"A mostani gyorstokmányos gépeken"

  • Egyhüvelyű gyorstokmány : itt a tokmány nem osztott és nincs közel a házhoz. 
    • Duplahüvelyű gyorstokmány : itt a tokmány osztott itt a nagykezűek valóban hátrányban vannak.
Előzmény: rferi (146533)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146546

Rendes vagy. Égjek én porrá mi? :-P

 

Bár páran máglyára vetnének .. hát max nekik teszek egy szívességet. Feri már segített is a másik topikban (köszi itt is!) ha van eredmény beszámolok (és ha beszámolok, akkor olyan rossz nem lehet :D)

Előzmény: Egy griff (146541)
Computerguru Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146545

Nincs régi Stanley-m. Az Stanley SW-nál kb. kétszer nehezebb. 

Nagyon nehéz és masszív szerkezet. Csomókon csak átnyargal magától és az élét is sokkal tovább tartja az eltérő megmunkálási technológiának köszönhetően.

Előzmény: fejes.i (146414)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146544

Itt:

 

http://www.mibim.hu/hajtastechnika/linearis_technika/linearis_tengely_es_csapagy/kor_keresztmetszetu_linearis_tengely_dte_markaju_2727

 

Nemtom ... biztos van olcsóbb "sima" acéltengely is, nem sokat keresgéltem. Most bruttó 4700 a 20-as métere, anno megvettem egy métert, az sok mindenre elég volt.

Előzmény: halaloszto (146543)
halaloszto Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146543

tengelyt hol vettél?

Előzmény: Törölt nick (146538)
rferi Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146542

Érdemes Y csapágyazásban gondolkodnod!

Ez nagyon olcsó, és a csapágyházat is adják vele.

Egy 20-as porvédett csapágy, a csapágyházban önbeálló, mélyhornyú golyóscsapággyal kábé 3000 forint kompletten itt. (nem SKF persze).

Ezeket a csapágyazásokat kifejezetten mezőgazdasági gépek poros üzemére tervezték, olcsóra, mert sokat kellhet cserélni.

 

http://bearing.hu/hu/szolgaltatasok/termekek_gordulo_es_siklo_csapagyak/reszletek/556/

 

 

 

https://www.csapagy.hu/ucp204_18826

 

Ez pl egy huszas tengelyre való

Előzmény: Pillanatragasz (146535)
Egy griff Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146541

Ha sikerül találni, és megépíted, akkor majd én is! De megvárlak vele, biztos ami biztos! :-)

Előzmény: Törölt nick (146534)
pali923 Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146540

A fészbúkon jött szembe ez a lombfűrész hirdetés. Nem tudom, ez a gép milyen, de most elég jó áron lehet venni, ha valakit érdekel. Remélem, nem átverés.

kutyala Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146539

Nekem is van egy ilyen bosch. Van egy fölös autóakkum, vettem sarut, fúrtam-faragtam, megcsináltam vezetékesre (a műhelyben jó lenne), aztán a végén kiderült, hogy rosszul emlékeztem, szar a csavarozó :(

Előzmény: halaloszto (146532)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.20 0 1 146538

Szia Ragasz!

 

Ha ilyesmi nagyobb csiszolóra gondolsz,

 

https://youtu.be/udCzb_n3uEc?t=4

 

... én 20mm-es tengelyt vettem a 2 hengernek, és ahhoz való csapágyat, porvédettet. KBS gyártmány, az itthon az óccó kategória, de mivel 4 csapágy kell, talán érdemes márkásabbat, pl Koyo-t venni, az ebben a méretben kis hazánkban ~1000 Ft/db, nemtom Csíkföldön hogyé adják.

 

A csapágy jelölése nekem 6004 2RS, azaz 42mm külső átmérő, 20 mm tengely (belső) átmérő, mindkét oldalán gumiborítású porvédelem. Érdemes úgy is a csapágyat választani, hogy ha te csinálod meg fából a csapágyfészket, legyen méretben hozzáillő forstnered, annak azért kézzel igen nehéz passzentos házat faragni. Vagy: veszel hozzá külön csapágyházat.

Előzmény: Pillanatragasz (146535)
rferi Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146537

December 31.-ig cserélhető, onnantól már az eddig cserélhető is eldobhatós lesz!

 

A napokban körözi a Liss gyár a szórólapját, hogy ha használni akarod a régi szódásszifonodat, akkor gumit kell cserélni benne!

 

http://liss.hu/

Előzmény: Mindenváró Ádám (146536)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146536

Érdekes dolog ezek az akkumulátoros gépek. Gyártanak már flexet, fúrókalapácsot meg mindent.
Egész biztosan jó dolog, mert az ember (én is) először az akkus csavarozóhoz nyúl, ha ott van. 

Én mégis rühellem, hogy folyamatosak az akku problémák, folyton lemerül, tönkremegy... bár a feleségem szerint a  márkás akkus cuccok évekig megbízhatóan működnek, de azoknak meg az ára horror.

 

Nem tudom vajon egy 20 forintos széndioxid patronnal mennyi ideig lehetne működtetni egy csavarozót energetikai szempontból, de lehet hogy ezt kellene feltalálni. Sosem romlik el, olcsó és pikk-pakk cserélhető ha  "lemerül"...

 

 

Pillanatragasz Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146535

Házi készítésű szalagcsíszolót építek , szerinted mekkora csapágyakat  milyen vastag tengelyt vegyek? olyan tengelynekvaló kéne ami pont találna  a csapágy belsejébe ,ne kelljen esztergályoshoz vigyem .

Előzmény: Törölt nick (146534)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146534

"#Kellegyilyen! :-))))"

 

És egy ilyen? :)

 

https://youtu.be/7lVMnKm5d8Q?t=209

 

Megyek offra ezzal az "oil burner ignition transformer" kapcsolatban. De elnézve a mókus videóját, szívem szerint ilyennel égetnék inkább.

Előzmény: Egy griff (146457)
rferi Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146533

Hasonló megfontolások miatt nincs akksi a legelső fúrógépembe, de asszem rosszul döntöttem, és mégis fel fogom szerelni.

Nem tudom, ki hogyan van vele, de nekem ezek a gyorstokmányok nem használhatóak!

Abban meg még fogaskoszorús van....

 

A mostani gyorstokmányos gépeken nem tudom megszorítani rendesen a tokmányt sosem, mert olyan közel van a házhoz, és akkora átmérője van a fix részének, hogy nem fér oda a kezem. A 220voltos Skil gépen már esztergáltam rá egy gallért, hogy legyen mit megfogjak!

Előzmény: halaloszto (146532)
halaloszto Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146532

nekem is van egy 15éves BD csavarhúzóm, amit nagyon szerettem. egyszer vettem is neki új akksit. (12V NiCd). most megint halott. nézegetem én is, hogy megcsinálom, de egy készlet normális nicad cella is 7-8ezer, egy rendes ilyen LiIon mutatvány is annyi. Akkor meg inkább próbálok pénteken venni a lidlben 9ért egy komplett gépet. ja nem, mert van másik kettő gépem ami jó...

Előzmény: fejes.i (146531)
fejes.i Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146531

Nos, ez elég vészesen hangzik, de mint mondani szokás, az okos más kárán tanul, a hülye meg másén se - szóval ki fogom hajítani ezeket az ulrafire akksikat.

Az más kérdés, hogy samsung akksival meg már nem igazából gazdaságos az ilyen mutatvány.

 

Előzmény: mezcalito (146527)
BigFic Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146530

Csiszolás közben a sarokcsiszolómból eltűnt a korongfelfogatáshoz használt reteszelő gomb. Hirtelen szeget beledugva oldottam meg a kontrázást, de valami korrekt megoldást kellene kitalálni, mert a gépben a luk oldalát kikezdi, akkor már nem lesz jó semmire sem. Volt már valaki ilyen cipőben és talált jó megoldást?

Ilyen a masina, látszik rajta a gomb is.

https://www.aldi.hu/fileadmin/fm-dam/products/si_2015/kw38/Hasznalati_utmutato_-_Sarokcsiszolo.pdf

mezcalito Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146529

Erről már régebben kifejtettem a véleményemet, újból elmondom. Külföldön több a pénz, több pénzük van a barkácsolóknak, a kisiparosoknak, eladják megunják stb emberi áron 200 angol font környékén adnak néha 300 elelktra hc 260 vagy metabot .

Csak itthon divat a leharcolt szar fost 200.000Ft-ért adni ami egyből 600 700 angol font, amit szintén külföldről hoztak be mert itthon ilyen gépeik nem voltak a kisiparosoknak mert nem volt rá pénzük nyilván az itthoni használtgéppiac is sokkal kisebb, meg ugye vannak a házilag barkácsolt gépek is kétséges milyen minőségben de annál komolyabb árakon.

A használtgéppiacot kicsit a használtautó piachoz hasonlítanám, németországban vannak szervizelt jó állapotú autók amikért kimegy a magyar míg itthon drágágbban szarabbat veszel.

Előzmény: Barnamedvébb (146466)
mezcalito Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146528

Vannak Cr123-as tölthető akksik de a nagy többsége tényleg nem az. Pont azért hogy vásárolják az emberek folyamatosan a túlárazott cr123-as akksit az a biznisz, nem is tudom talán 3 4 kell egy éjellátóba természetesen csak cr123 jó bele és tudod használni 7 8 órát és kuka , aznap éjjeled 8 10 ezer forintba kerül , ezért nem erőltetik a tölthetőt mert óriási üzlet nekik.

Előzmény: motor-os (146400)
mezcalito Creative Commons License 2017.11.20 0 0 146527

Ultrafire -t nem veszünk mert szar és robbanásveszélyes, pár éve tagja vagyok a candlepowerforumnak és a budgetlightforumnak is, van egy minimál másik hobbim a zseblámpák , rendeltem is 1 2 őt nagyon jók ( és drágák egyik 100USD volt vámmal együtt a másik 60.000Ft).

Nem akarok belemenni nagyon a dolgokba a jó lámpa jó de ott is tudni kell mi a jó és mi a nagyon durván túlárazott gagyi, és mi a túlárazott jó minőség ,és mi az ok ár jó minőség , és mi az ok ár életveszélyesen szar kategória.

AZ ultrafire az az életveszélyesen szar kategória a surefire a durván drága kategória. 

Ha veszel ilyen 18650-es méretű akksit akkor vegyél Samsungot, LG-t védőelektronikásat vagy anélkülit, légy tisztában vele hogy ezt a fajta Li-ion akksit milyen gyorsan merítheted le védőelektonika nélkül stb stb stb( a fórumokon a hozzáértők is ezeket javasolják).

A Li.ion akksi egyszerre háromféleképpen ég: kémiai égés, fémes égés,vegyi égés, rendkívül mérgező a füstje, nem tudod oltani, nem kell az égéshez oxigén, ha vízzel oltod akkor vmi gáz képződik és az robban be.

a redditen is van egy zseblámpamániás oldal ott fel van sorolva mik a trusted gyártók ami nincs felsorolva az vagy kimaradt vagy gagyi és kerülendő.

Előzmény: hj51 (146390)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146526
Előzmény: Törölt nick (146523)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146525

Azok a jó egyszerű japán csapolások ... :-O  /és láttam már furfangosabbakat is/

 

https://www.youtube.com/watch?v=lBLApZ2MLHE

 

... viszont cserébe nem nagyon ragasztós a kezük.

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146524

A többiek már leírták hogy vedd meg, csatlakozom. Nekem egy OBI-s "klónja" van, 1500W, master-slave kapcsolós de lidliben már tapogattam ilyet, más színű/alakú a kapcsolója, kerekek ugyanazok, és nem lennék meglepve ha pl a motor is ugyanaz lenne.

 

Már 3 éve lassan hogy nyúzom, de tényleg, legalábbis hobbista szinten.

 

Porleválasztást tervezz hozzá! (már ha a műhelymunkára akarod fogni és nem az asszonynak veszed takarítani). Épp ma gondoltam hogy megnézem mi van a tartályban, úgy 2-3 hónap után. Nem sok. 

 

Pedig a leválasztóhoz illesztett 60L-es fahordót ma ürítettem másodszor a legutolsó porszívótakarítás óta. Egy viszont tény: a porszívó szűrőjét (vagy a ráhúzott vmilyen porzsákot) időnként illik takarítani. Az enyim ma így nézett ki, szegényke:

Ez még az eredeti szűrő. Kompresszorral kifújtam, még mindig teszi a dolgát (még mindig szép sárga színű lesz, amilyen eredetileg is volt) de lassan azért kicserélem a tartalékba megvett szűrőre. Ez az enyémre 5000 Ft.

 

Más dolog: mivel most veszel elszívót, lehet előtte még nem volt. Amire NEM alkalmas, az ez:

Azaz gyalugép elszívása. Illetve:  kompromisszumokkal. Ezt a csonkot elsősorban egyengetéskor teszed a gyalugép alá. Amikor ma a tölgyet egyengettem, annak olyan kis porszerű forgácsa volt. Azt még csak-csak. A cseresznye már kicsit hosszabb forgácsot adott .. nade a juhar (az a világos hosszú forgács), na azt nem szerette. Látszik hogy ide 100-as elszívó kell (van is csak sz*r még mindig a motorja), gondoltam teszek egy próbát, de ez így ennyit tud. 

 

Viszont finom por elszívására (csiszológépek, asztali körfűrész, kézi körfűrész, gérvágó, kicsi kézi gyalu, stb kisgépek) kiválóan alkalmas. Csak legyen porleválasztásod :-) Nekem a porszívóhoz ilyen van, mint jópárunknak itt a fórumon. Szerintem mindenhol teszi a dolgát.

Előzmény: antaljanos (146422)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146523

Mintha rémlene, hogy Pillanatragasz írta hogy egyszer rakott (vagy látta vkitől? vagy akarta?) sörétet a fa kerítésoszlopba, mert mindig ellopták a szorgos gyűjtögetők tüzelőnek. "Hadd szóljon egyet otthona kályha" alapon :D

 

Előzmény: Mindenváró Ádám (146497)
fejes.i Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146522

ó igen. Újabb idős ismerős hunyt el, aki esőben nem használta a nemdohányzó gyaluját.

Előzmény: feketefelhoo (146516)
feketefelhoo Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146521

https://www.alibaba.com/product-detail/10-Portable-Wood-Planer-Jointer-Thicknesser_400901654.html

 

Érdekes : ez is egy Hyundai klón, viszont "rendes" felfogatása van az asztaloknak.

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146520

Semmi baj nincs vele, épp ma toltam le a torkán pár hosszabb (2000x200 és 100x27) tölgy deszkát, meg kisebb juhart, cseresznyét.

Hát .. nem egy leányálom ekkorát egyengetni vele, majd lecullantottam magam mire az egyengetőn átzúztam. Ilyenkor azért nem lenne rossz egy min. 2m asztalhosszú öntöttvas tank ... az lesz még egy érdekes mutatvány, amikor a 2 colos és 2m+, 20 és 10 centi széles gőzölt bükk szalad át rajta. Szerintem kihullik a hajam + jól ki is fogok combosodni - kellett azért passzírozni már ezt a "vékony" tölgyet is, folyamatosan az asztalra.

 

De egyébként meg "hibátlan", a kezdeti összeszerelésbeli hiányosság, meg az itteni jótanácsok (beállítás) után már egészen összemelegedtünk.

Év elején volt egyszer egy kattogó hangja, arról kérdeztem is itt, meg tettem fel egy rövidke videót. De érdekes módon megszűnt magától, pedig csak késeket cseréltem benne :O

Előzmény: Barnamedvébb (146518)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146519

Köszi :-) Ma demóznom kellett a fél családnak, itt volt tesóm, sógorasszony, még muter is letotyogott a műhelybe, megpörköltem ma is pár deszkát.

 

Viszont a polc a fiadnak .. nagyon tuti! A videó meg zseniális, egy pillanatig nem jutott eszembe hogy beletekerjek, grat az egészért úgy ahogy van! A saját táblásítás miatt külön kalapemelés.

 

13:10-nél az a tekintet .. na ezért (is) megérhette ez a munka :)

Előzmény: Egy griff (146457)
Barnamedvébb Creative Commons License 2017.11.19 0 0 146518

 

Így tényleg elég öszvérnek néz ki szegény .. aztán ki tudja, lehet 3x körbefutná a metabomat.

 

 

pacman, már elég rég használod a Metabot

van valami baj vele? vélemény?

milyen típus is?

Előzmény: Törölt nick (146515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!