Kicsit lehet késve, nem szép, de tökéletes és működik:
Éppen amit találtam és megfogtam.
2 40x40 zártszelvény, s 20x20-as szögvas az alap, pár csavar, 2 hulladék, de egyenes bútorlap a zártszelvények alatt.
170 hosszú a két zártszelvény, így kb 150cm hosszan tudok egyengetni vele jelenleg. Tervben van hosszabb kialakítás, de lehet nem kell, mert van vastagoló, arra akarok vmi jobb megoldást kiagyalni, ha lesz rá időm :)
De lehet ez marad alapnak, mert kész van. Meglepően gyorsan haladok egy kb egyengetéssel egyik oldalt, utána be vastagolni és újra ez az oldal szépítés végett.
35mm-es tisztítófejem van, 12mm szárral, 1-2mm fogással bírja szépen a maktec 1600w, de futni azért nem lehet itt már :D
Asztalos szemmel undorító a sok vas benne, de nem kopik és működik.
A Jack és a scrub két különböző dolog. A jack plane egy hibrid, ami mindefélére jó ("Jack of all trades"). Lehet vele egyengetni, de nem olyan hosszú, mint a 7-es, 8-as. Lehet vele simítani, de nem olyan jól, mint a 4-4 1/2-es.
A scrub, egy speciális gyalu, amit régen kivénhedt 4-esből csináltak. Maximumra van nyitva a szája és majdnem félkörívre van élezve a kés. Pár perc alatt nagyon agresszív módon le lehet szedni 1 centit egy pallóból. Láttam fogazott pengével is, az még durvább.
Na arra nem is emlékeztem. Akkor az ékléc mögül nem "néz ki "eléggé a kés? Vmi miatt elnevezték "eldobhatónak". De lehet csak a "használd és vedd" elv mentén.
Egy próbát megérhet. Nekem megvannak még az eldobható kések, annyira nem rossz/életlen állapotban hogy ki ne tudd próbálni. Ha érdekel: ingyé' a tied és van egy teszt-késpárod, az élezést kipróbálandó.
Nekem eddig a stanley 220-as block van, még nem élezve, de jó tudni hogy a sarkokat le kéne picit törni.
Most jött a 2 db no. 4-es FERVI, ezeket simítóra illetve Paul Seller szóhasználatával scrub-ra élezném :) ezért a kettő (nah meg mert rendelési határ volt ahonnan jöttek a gyaluk :) )
Illetve régebben vettem használtan egy no.5-ös orosz gyalut. Ebben vmi brutál vastag penge van, sőt a penge mind2 fele le van köszörülve..élezés nélkül is brutál éles... sosem volt használva csak picit rozsdás volt.
Az állító mechanizmusa viszont a stanley sb3/4-re hajaz ez nem szimpi, de egyelőre könnyebben beállítom mint a FERVI-ket.
Pont a Paul Seller videók alapján kaptam kedvet a kézi gyalukhoz :)
Én azt már meg nem mondom, de többfélével is próbálkoztam, viszonylag "durvábbakkal" (valahol a P100 környékén lehettek), bár finomabbal kezdtem, de azzal az erővel selyemkendővel is simogathattam volna :)
Kézi gyalu ügyben sokat igyekeztem tanulni Paul Sellerstől. Részben a blogján, részben a youtube-on is kiváló anyagai vannak, stanley irányból közelítve.
Érdemes olvasni.
Nekem mostmár van egy 5-ös, "jack" formára élezett pengével.
Egy No 4 szélesebb ívre, igazán a simító és a jack közé. És van egy 4 1/2 simítónak élezve, éppencsak letört sarokkal, hogy ne hagyjon csíkot. és egy 4-es (sw4) szintén ugyanígy élezve-fenve. Keveset állítgatom menet közben, mert ez így kb teljesen kielégíti, ahogy használtam a gyalukat.
Jan 3-a környékén írtam ide az olcsó gyémánt lapokról, szerintem működnek. Fel kell ragasztani valamire, mert túl vékonyak, magukban nincs tartásuk.
Nekem egy ebay-es No 5 van, kb. 0,4 mm homorulattal. Próbáltam lecsiszolni, de nem ment. Pedig tologattam két-három órát üveglapra ragasztott csiszolópapíron. Itt is azt tanácsolták, hogy házilag nem érdemes próbálkozni vele, síkköszörűshöz kell vinni. Mivel a 7-es hosszabb, és a homorulat is nagyobb, szerintem nálad is ez lenne a vége.
Egyelőre jók a tapasztalataim. 120-as papíron nézve a talp sík, bár van egy kis pötty illetve öntési pontatlanság a talpban de alapvetően sík.
Az oldalak derékszögét még nem ellenőriztem remélem az is stimmel.
A kés is elég vastag ha érdekel vkit lemérhetem, de tippre 2-3 mm.
Viszont elég sorjás és életlen de mint tudjuk a stanleyk is úgy jönnek :)
Próbáltam szabadkézzel élezni...hát van mit gyakorolni :) meg egy jobb kő sem ártana a praktikeres egyszerű élező kő helyett :)
azt hiszem ma rendelek ebayes gyémátosakat aztán meglátjuk meddig bírják :)
Viszont ezt a fajta kés állító mechanizmust még szoknom/tanulnom kell :)
Karácsonyra kaptam egy stanley block gyalut (12-220) is, azt is meg kéne már élezni. Szép kis darab az is :)
Könnyű egykézzel is használni, próbálgattam azt is picit :) egyelőre nagyon szimpatikus :)
Azt hiszem én is gyűjtő lettem :)))))
Még nagyon vágynék egy no.7-esre :) abból lehet egy silverline lesz ebay-ről....olvasni hogy van a talpában 0,75-1 mm de sok-sok csiszolással sztem ez helyre hozható...és 17ezerért nem is olyan rossz fogás talán :)
Mennyire van értelme ...? Nézd, HSS élezhető kések, 3mm vastagok. Ami meg benne van .. az is jó, egy ideig. De töredék ideig a HSS késhez képest, plusz nem is élezhető (bár urban legend szerint 1x igen. Kérdés: mivel az eldobható éklécben nincs magasságállítás, élezés után mizu a kés magasságával, elég lesz neki? fogadó asztallal lehetne persze mókuskodni, de akar a halál, elég azt egyszer beállítani )
Úgy kb egy éve van a gyalumban, nem mondom hogy azóta 5 m3 gőzölt bükköt toltam át rajta, de volt bőven tölgy, cseresznye, juhar, kis bükk is (vágódeszkák, fa focilabdák, kisszék, kisasztal, kispö**öm, stb), és nagyon jól bírja a gyári (!) élezés is, még most is.
Egyszeri nagyobb beruházás és ha értő cég élezi (azaz nem ba***a el holkerosra, na ilyen céget Miskolc környékén még keresnem kell, Bari- csak olyat tud ami neki is elqrta a késeit) akkor bőven visszahozza az árát - X idő alatt. X = ? - kérdés te milyen gyakran gyalulsz. De sztem te sem tudod előre vetíteni. Plusz: most hogy van egy masszívabb gyalud, lehet a kedved is nagyobb lesz a nyersfa iránt:)
Aha, akkor ez maradt meg a fejemben. :) Volt valami afférunk az Ebay-en, az eladó valami pár $-os bóvlit küldött a rendelt helyett, majd el sem lehetett érni. Bejelentettük és visszautalták a pénzt.
Hmm, nekem restelnem kellett a pwd-t de beengedett, még a rendelésemet is mutatja:
Nemtom nálad mi a gebasz.
Annyit még meg kell jegyezzek: AKKOR az FFX azt mondta a magyar címre hogy ló***szt, így vontuk be hugomat a londoni címével. Késeket azért nem, mert egyrészt máshonnan is rendeltük és nem is ért volna időben oda Londonba mikor hugi hazaröppent. Plusz néztek volna a reptéri szkennelésnél ha felviszi a gépre (mostanában mindig kézipoggyásszal jön), és valszeg megy rögtön a kukába. Na ezeket hozattuk haza az angolcsomaggal, akkor is 10eHUF volt az alsó határ ezért néztem nagyot mikor a futárnak csak 9e-t kellett odaadni.
Várj ... lassan leesik: neked a "pöckös" ékléced van (hiszen hiányoltad a rendeltről), de élezhetőt szeretnél - mert az ajánlott az eldobható?
Ha jól tudom akkor nem úszod meg azt a rendelést amit mi is. Vagy: maradsz az eldobható mellett.
Szóval az élezhető (3mm vastag HSS kés) az nincs olyan ami illene az eldobhatóhoz való ékléchez. Tudtommal.
Én hekkelgetni meg nem hekkelgetném a késeket ... nem szeretném ha szétrepülnének 6500-ös fordulaton mert szarul fúrtam/marattam ki a pöckök helyét. 50 fontos beruházás mellett főleg nem :-)
Ami miatt belementünk a macerás ebayes rendelésbe, az az hogy anno generaátoros kolléga nézett utána a magyar Metabo kereskedőknél, hogyé fájna egy ékléc/lezhető kés páros rendelés, vmi 50e ft felett jött ki (55e?). Így hogy kintről rendeltük és volt benne félig angolcsomag pont eu-s szállítás is (ékléceket hugom hozta haza) így álleszcuzámmen 36.500 HUF körüli összegbe fájt per kopf.
Amit mi rendeltünk késeket a Metabókba (EB-kbe) abban furat egyáltalán nincs, mert cserélhetős ékléchez valók. Amúgy ékléceket is akkor rendeltünk, mert mindannyiunknak csak a gyári, eldobható (2 élű) ékléces cuccunk volt.
Ékléc (ebay-es linkről jutottunk ide). Ez most 2 fonttal olcsóbb is mint amikor mi vettük:
Teljesen jó és érthető példa volt, csak valahogy úgy értettem, mintha a funkcionalitás teljesen "eltörölné a stílust" - miközben elkerülhetetlen, hogy ezzel is stílust teremt.
Az aldis felsőmaróhoz adtak elég széles fejet, csak azt nem tudom, hogy hogy fektessem fel az asztalra, hogy ne inogjon. Homorú felével lefelé jobb akkor?
Oké, de az nem is kétséges, hogy a tartályban magas hőmérsékleten, vizgőzben túlnyomás van. Hogy ezt miként lehet megvalósítani otthon, azon én nem gondolkodtam.
"Mindamellett azért ez (bauhaus) mégiscsak stílus..."
Perszem stílus is, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy egy másféle gondolkodásmód mint az előző korok "díszítésre hajlamos" művészete. Ahogyan az absztakt festészet is eltér a korábbi ábrázoló jellegű stílusoktól.
A bauhaus sakkot meg csak azért említettem, mert az kifejezi számomra azt, hogy egy logikus gondolkodás milyen eredményre jut, ugyanakkor arra is rávilágít, hogy az ember mégsem feltétlenül az ilyen rációk mentén képes élni. Ember legyen a talpán, aki egy bauhaus sakkal szívesen lejátszik egy partit. Egyszerűen nem jó játszani vele, mert nem forgástest, mert aki tud sakkozni, annak nem hiányzik a bábuban megmutatott lépésmód. Azért nem véletlen, hogy a mestersakk a klasszikus Staunton(?) vagy hogy hívják...
Bitang erősek a lapok, kézi menetes szorítóval nem tudzam úgy összehúzni, de satuval sikerült jobban de megszenvedtem, mire beraktam a satuba, jó nehéz. Lehet hogy kellett neki 2 nap, mire kiegyenesedett? Most jobb mint mikor csináltam,
"Két collos anyagot házilag lehetne gőzölve hajtani?"
Most egy óráig keresgéltem a facebookon azt a nyomorult videót, amit 1-2-3 napja láttam, de már megsajdult az ujjam a görgetéstől és nem találom :( A "házilag" az talán túlzás, a filmen nem látszik, hogy miféle tartályból húznak ki a srácok 3-4m hosszú anyagot, de hajlítgatták enyhe íven (a hajó lehetett vagy 10m hosszú...
Majdnem elkezdtem írni a videós linkemet, szemléltetésnek de látom megtaláltad te is. Sztem - ha van maród - akkor tényleg ez a legegyszerűbb módszer.
Illetve, talán nem kell ennyire túlcizellálni alu sínekkel meg műanyag alkatrészekkel, legalábbis ha csak mostanbra kell (bár ha vannak ezek az anyagok kéznél akkor miért ne) egy tényleg egyenes/sík lécpár is megteszi, persze sík felületre fektetve:
Vagy spéci errevaló bit, mondjuk konkrétan ENNEK a cuccnak nem túl bíztató az approx 6mm befogószára. Maga a 6mm sem túl bíztató egy 32 mm széles marófejhez, az hogy meg körülbelül 6mm, az meg pláne nem (mégis mennyire 6mm? :D) , csak a példa kedvéért linkelem hogy igazán mi való erre a célra :
Felsőmarót rászereled egy sík bútorlapra, mint asztalra, beleraksz egy hengeres marót, olyat, ami átéri a 2cm vastagságot, az egészet ráteszed két bakra, és kész a cájg.
Kell még hozzá egy 160 centi hosszú egyenes vonalú támasztó, aminek nekitámasztva tolod végig az anyagot, és kész. Pl. egy alu ölesléc/acél zártszelvény/lapszabászaton levágott bútorlapcsík.
Ha nincs bak, akkor két szorítóval/csavarokkal stb. felszorítod egy asztalra, hogy a maró éppen az asztal szélénél legyen.
Flexes csiszoló korongnak elég nagy az anyaglehordása, elvileg lehetséges vele vékonyítani. Csak nagyon ügyesnek kell lenni, hogy ott és úgy csiszolj, ahol kell.
Ezek közül csak a felsőmarót használnám. Rögzíteni kéne a gépet akár asztal alá, akár fölé és egy egyenes vezetőléc és a marószerszám között eltolni az egyengetni való anyagot. Gondolom először a homorú felével a vezetőléc felé, majd fordítva.
Pont ez a lényeg, hogy elmélkedtek velem itt közösen, ez a segítség, köszönöm!
Igaz, hogy az 5 éves tervben van szék készítés, de az elmúlt 46 évben nem merült még fel a gőz alatt hajlítás. Csak most.
Azért kezdtem ezen agyalni, mert mondjuk 8-10 cm vastag anyagot nem tudok szerezni/venni igazán, hanem azt lehet, hogy a mondjuk 50-55-65-ös anyagból olyan széleset venni, ami széltében adja ki fűrészeléssel a méretet. Ez volt az első gondolatom, de megkérdeztem, hátha valakinek van más.
De az se biztos, hogy ilyen lesz a tárgy.
Ami biztos, hogy van a helyiségben két nagyobb bútor, ami "toszkán" stílusú, sötétbarna (valami trópusi anyagnak tűnik, de sötétebbre van színezve valahogy.)
Első gondolat, hogy próbáljunk hasonlót csinálni (ami hasonló asztalt lehet kapni, nem igazán tetszik). VAGY éppen nagyon eltérőt, hogy fel se merüljön annak gondolata, hogy olyant próbáltunk csak nem sikerült.
2: ha már saját készítés, valami "örök darab" kellene
3: asztalt szívesebben készítenék kemény, mint puha fából
4: a helyiség eleve nem egy szigorú stílus, mert egy konyha-nappali együtt. A nappaliban a toszkán bútorok vannak, de a konyha abszolút modern, nem fa. Az asztal épp a két tér rész választóvonalában lenne
5: A méret kb. 150x90, de legyen kihúzható-toldható 200-210 cm-ig
6: a forma olyan legyen, hogy befér rendesen az emberek lába. (jelenleg egy rozoga kihúzható asztal van, annál pl nem bírod a térded rendesen betenni az asztal alá
7: szerencsére a tervezett költségvetés ésszerű határok között nem korlátoz. 0,1-0,2 m3 közötti nyersanyagot saccolok elsőre. viszont ez elég nagy szórás és épp annak a választóvonala, hogy belefér sötét trópusi keményfa (ha közel tudok maradni a 0,1-hez, akkor igen) vagy sem (ha 0,2, akkor azért hazai fa lesz)
8: ha sötét lesz, akkor nem nagyon lehet "másmilyen" sötét, mint a meglevő toszkán. Emiatt dió, feketedió nem igazán jöhet szóba
9: Ne legyen nagyon robusztus (8-10 cm vastag 4 láb nem szimpatikus) de azért ne legyen nyekenyóca se. Olyan 3,5 cm vastag lapot gondolok.
10: A megszokottól eltérő megoldások is lehetnek, ha ésszerűen képes vagyok megcsinálni.
11: Most az ágy után nagyon megtetszett a páromnak is a tölgy, így már látja, hogy az nagyon szép (is) tud lenni, nemcsak "country" stílust lehet belőle előállítani. Mellette szól, hogy utólag azért lehet színezni, ha mégsem jön be a világos. Ellene, hogy azért nagyon karakteres a rajzolata.
Nekem a paypal mögé egy netes virtuális kártya van téve, aminek a limitjét úgy állítom, hogy vételár + 10-15%. Lehet, hogy kicsit többe kerül, mert a kártyát is fenn kell tartani, plusz egy sms a netbankhoz minden alkalommal, de erről nehéz levonni kétszer bármit :)
Szerintetek mivel lenne érdemes 80*15*2 cm gőzölt bükk lécekből "kiszedni" a "hasat" bocsi a rossz szóhasználatért, de nem tudom a szakszavakat. egymás mellé tenneék 4 db 15cm széles lécet, táblásítás szerűen, de egyenlőre nem akarnám összeragasztani. Nem kell 100. mm pontosnak lennie, de a mostani fél cm hordó hasakat csökkenteném. Excenterrel 60as papírral próbáltam, dr azzal évekig tartana. Gyalugépem sőt kézi gyalum nincs. Amire gondoltam, flexre legyezőcsiszolót, vagy esetleg a felsőmaróval, valami állványszerűvel? Más ötlet?
Porelszívó ügyben érdeklődnék. Valaki említette, hogy használ Hyundai fm230-at. Ez tényleg csak 78 dB(A) hangteljesítményszinten működik? Azért kérdezem, mert a másik, amit kinéztem a gyengébb teljesítmény ellenére -550:750 W- 98 dB(A)-en működik (Metabo SP1200). Nekem fontos lenne a halkabb működés a szomszédok miatt (Tudom a gyalugép mellett eltörpül a hangja, de nem csak gyalugéppel használnám).
És amikor majd viszed az ajándékot, te se a csúnyádat takarod majd el? :D
A hajlítás lenne (talán) a legkevesebb anyagvesztéssel járó módszer, volt egy ilyen felvetésed is az elején. Az persze igaz, hogy nem mindegy milyen egyéb befektetett energiával éred ezt el.
Én úgy vélem ha kész a gőzölőd (máskor is jól jöhet) azt talán nem kell ebbe beleszámolni - meg tényleg elenyésző tétel lehet az összktsghez képest.
Inkább a megfelelő szorítók - de abból te pont csináltál masszívakat magadnak párat.
Inkább itt az van hogy ha mondjuk 2 colos anyagból mondjuk 5 centi széles csíkokat vágsz majd gőzölsz/hajlítasz , abból - ha mondjuk csak 40 centi széles lábakat akarnál, de lehet szélesebbet - akkor is 2x40/5= 16 csíkot kell gőzölnöd. Hajlítani/szárítani annyit tudsz amilyen magas/masszív vagy amennyi hajlítósablont csinálsz, legyen mondjuk 2-t egyezerre. 2 napi száradást feltételezve is 16 nap, csak a gőzölés/hajlítás.
Szóval én inkább időigényesnek látom, mintsem költségesnek. Hajlítósablon, gőzölő: felhasználhatóak máshoz is, később is. A gőz az ami elszáll (meg persze a ráfordított tüzifa/gáz/stb) de tán az nem olyan nagy anyagi tétel az egészhez képest.
Nem rábeszélni akarlak csak elmélkedek :-)
Ja, fahajlítás: van nálam egy kis anyag ami erről szól. Gőzöléses, kerfeléses, laminálós, ammóniás .. stb hajlító módszer. 12 oldal. Elkezdtem fordítani mert jó régen megígértem hogy megteszem, de még mindig csak a 4. fejezetnél járok (jó ideje nem néztem rá). Azért igyekszek hogy ne legyen befejezetlen bútorlapszabász-sztori (bocs' GPS :D ) De aki bírja az angol szöveget, annak íme:
Aztán amikor meg elkezdtem volna fordítani, az angol változat eltűnt. Így írtam az oldal tulajának, Koji Katsuraginak aki volt olyan szíves és elküldte bezippelve, ebből van a fenti pdf. Annyit kért cserébe hogy említsem meg az oldalát. Megtettem és megteszem újra ha már ilyen segítőkész volt, japán (?) nyelven értők előnyben :)
Ez a 40 nap akkor lehet igaz, ha Neked a PayPal accountodhoz egy hitelkártya van rendelve. Azt a fizetéskor azonnal megterhelik, de Neked a költésed visszafizetése a bankod felé, csak akár 40 nap múlva lesz esedékes.
Hát igen - de attól félek, ha az emberfia mondjuk annyit hajlítana, mint ami egy ilyen asztalhoz kell, akkor annyi lesz a járulékos költség, mintha simán kifűrészelném vastagabb anyagból... szóval egy ilyen dolog miatt nem biztos, hogy bele kellene vágni.
Amúgy most még csak tervezgetek, egyelőre a "tervezési célok" vannak meg, na az igazi Mátyás királynak ajándékot vivő lány esete...
naja, de az "húszfillér" (az egész projekthez képest) és "gyorsan" megvan.
A többiek már ismernek, ilyenkor jön a "Baktassak ha nem meghajlítok egy 2 colos csíkot" :D
Amúgy már régen izgat ez is, a gőzölőhöz éppen lenne is anyag, egy óra alatt össze is állhatna. Csak nincs mit meggőzölnöm. Egy 10 centis kicsi anyag maradt a tavaly előtti 2 colos bükkből. Az nem elég ...
Na majd elnézek a jafhoz, hátha van a "leesett" rakatban szebb göcsmentes anyag. De legalább egy része legyen az.
Komolyan érdekel hogy néz ki a gyakorlatban. Videókon olyan egyszerűnek tűnik.
Nyilván elő kell rá készülni, masszív hajlítósablont csinálni, megfelelő szorítók ill előtte az odahúzatás módszerét kell kiagyalni.
Sehogy nem lelem most azt a videót ahol szintén fiatalok de nem hajóhoz hanem vmi máshoz de brutál vastag fát gőzöltek/hajlítottak. És nem volt hidraulikus présük :) Na majd még keresgélek. De a titok szerintem inkább a megfelelő fa megfelelő gőzölése.
Jelenleg a műhelybe úgy kell beállnom, hogy két darab 150*150*4000-es stafnira gurulok fel, mert különben a hajlatnál leérne az alja. A gumim 235-ös. Úgy gondolom, hogy ha az én majd másfél tonnás autómat elbírja a 23,5 centi széles gumi 15 centis feltámasztáson akkor egy könnyű autónak is meg kell ugrania ezt a feladatot 20 centis feltámasztáson.
Mindamellett azért ez (bauhaus) mégiscsak stílus... mert lehetett volna ez a sakkészlet papír korongokból, ráfestve bábu jelét. Na az csak funkcionális... így azért az anyag is forma minimalista, de ez maga a stílus is. Vagy rosszul gondolom?
Siman lerakjuk es majd latjuk milyen erohatasoknak lesz kiteve, es akkor aszerint oldjuk meg a feladatot. Keresztbe nutolt fa (vagy gumilap-kosz Paco) lesz a megoldas ugy erzem. (Egy regi Marcos-rol van szo, nagy valoszinuseggel 145-osnel szelesebb gumikkal van szerelve.)
A 60-as évek kockaházai nem egészen "a" szocreál. Sőt, kimondottan nem az. Bizonyos értelemben közelebb áll szerintem a bauhaus-féle funkcionalista megközelítéshez azzal a jelentős különbséggel, hogy kényszer és némi igénytelenség szülte, túl azon, hogy le akartak számolni a "népinek" nevezett építészet vályogfalas világával. Ez a kockaház akart lenni a mindenki számára elérhető jólét és luxus megtestesítője, ráadásul úgy, hogy mindenkiből egyen-polgárt (elvtársat) szerettek volna faragni. Meghatározóvá tette a településképet évtizedekre, de éppen a napokban beszélgettem egy építész barátommal, amikor ilyen telepet fotóztunk, és az volt a kérdésem, hogy van-e kishazánkban olyan település, ahol esetleg védik ezt a településképet? Mert még 1-2 évtized és már nem lesz hol filmet forgatni a 60-as évekről, mert az új házak mindenhol beékelődnek a régiek közé. :) De azt hiszem, ott még nem tartunk, hogy ezt védeni akarná bárki is :)
A szocreál egyébként nem intézhető el egyetlen mondattal. Voltak ennek előremutató irányai is, alapvetően jó volt mesterségbelileg, inkább a hozzá társuló egységesítő szellem volt lehangoló. Alapjaiban valamiféle klasszicizáló szellemet képviselt és gyakorlatilag az alkotó képességeitől függött, hogy jó volt-e a dolog vagy megmaradt a sztálinbarokk színvonalán. Én sokszor visszasírom az 50-es évek szobrait a mostani műemlék szobrokhoz képest...
Én is csak halkan írom így este, de a bauhaust én is imádom. Voltunk pár napi Brnoban tavaly, de nem tudtunk bejutni ebbe a villába, annyival korábban kellett volna helyet foglalni, pedig március volt. A bauhaus hihetetlen szép példája ez, és ha megnézed itt, rájössz, hogy ez nem szocreál, de a mai napig hat.
Kamu hirdető oldalakkal kapcsolatban még egy kis csavar. Most találtam egy bejegyzést a facebookon, ott is azt kérdezték, érdemes-e rendelni 99€-ért 1900 helyett. Az egyik válasz: "Nehogy megrendeld mert csalás! Egy ismerősöm rendelt innen és kapásból kétszer vették le az összeget amíg le nem tiltotta a kártyát!"
Vagyis nem elég, hogy átvernek, annyi pénzedet viszik el, amennyit hagysz nekik.
Hálásan köszönöm a felvilágosítást! Igazán szemléletes a sakk készletes hasonlat. Lehet, hogy off a téma de ilyen későn talán elfér itt. A szocreál akkor melyik stilusjegyeket hordozza? lehet rossz a kérdés? A 100-150 éves parasztházainkra büszkék vagyunk és talán szégyelni való sincs , akkor a 10x10-es szocreálnak is mondható "családi házaink" miért ördögtől valók? Na jó nem bonyolítom a témát, de a könyvek a régi időkről művészetekről egyebekről mindíg elérzékenyítenek. Nem lesz teljesen off téma, ha hozzáteszem, hogy a fecskefarkas csapozás is elbűvöl, ahogy a funkcionalitásból egy díszítő ( művészetnek is nevezhetném ha kézzel készül) kép tárul a néző elé.
Az art deco-t úgy próbáld megközelíteni, mint egy újabb stílusfejezetet a sorban, míg a bauhaus egy olyan modern gondolkodásmód, ami megpróbálja levetkőzni a "stílusokkal" együttjáró ilyen-olyan kellékeket. Leegyszerűsítés amit mondok, de ha megnézed az eklektikát, a szecessziót, az art decot, akkor mindig belebotlasz a "díszítő" jellegbe. Erre hajlik, arra kunkorodik... ezzel szemben a bauhaus igyekezett elhagyni ezeket a "sallangokat" és a funkció határozta meg a formát. Nézz meg egy akármilyen stílusú sakkkészletet, meg nézd meg a bauhaus sakk-készletét (Hartwig), érteni fogod a különbséget.
Ilyen pontosan nem emlékszem, de 94-ben vettem a lakásom és akkor hoztam helyre a háborus sérüléseket. kb 3.50 magas redönytokos erkélyajtó, csak 8-10cm-el dölt befelé és ekkor kellettek ilyen csavarok, miután visszatettem az eredeti helyére a monstrumot. A kari ajándékod igazi kincs. A bau haus ,az nem ez az art deco? ahogy így hírtelen a neten olvasom mindkettő a múlt század 20-30-as éveiben formálódott.
Nem néztem alaposabban, csak megláttam, hogy vékonyodik az asztallap és örültem, hogy mégsem egy sima bútorlap. De így meg nekem olyan felemás, ezek után már abban sem vagyok tutira biztos, hogy a láb az aminek kinéz. Számomra nem túl logikus, hogy a láb tömörfa az asztallap meg furnérozott valami. Az a "gombóc", ami rögzítést jelzi, az sem tudom mit takarhat valójában?
Az asztal hornyához illesztett esztergakéssel megigazítani megoldást ne válasszátok. Nagyon komoly felkészültséget és gyakorlatot igényel. Azt is megmerem kockáztatni, hogy az új furatot szoros illesztésűre csinálni. Nem baj ha úgy kell felütni a tengelyre, persze nem 20kg-os kalapács segítségével. Ha lenne akkora esztergám ahol elfér a 300mm átmérő én megcsinálnám neked. Azért merem ezt mondani mert nekem van egy ilyen gépem amit én szerkesztettem és a tárcsát a méret miatt esztergályoshoz vittem és a vége az lett, hogy hasonló hibás termék lett belőle. A tulaj édesapja jó barátom volt és erre való tekintettel átadták a pályát. Amikor elkészültem megdicsértek és ajándékba kaptam egy téglatest alaku (köszörő)követ, hogy ezzel fel is tükrösíthetem, mondani sem kell nem éltem a lehetőséggel, mert nem tudtam volna olyan pontosan tologatni a követ kézből, ahogy ezt kell.
Hiltinek is, meg a Fishernek is létezik olyan tipli-csavar kombinációja, ami áthidalja ezt a hat centis vastagságot. Úgy szokták megoldani, hogy a fán is át kell dugni a tiplit is, annak a nyaka a fában is végigfut, csakúgy mint a csavar. Ilyet keress.
Én a konyhaszekrényem alsó részére tettem fel 5 centis staflit hiltivel, a tipli és a csavar hossza kábé 160mm volt, lukacsos téglában.
Na, itt az 1. és 3. kép már beszédes, Ez alapján egyértelmű, hogy tömörfa, négy darabból és nem hajlítva van ez, hanem ívesre fűrészelve. És már az első kép alapján is mondani akartam, hogy az asztallap nem hiszem, hogy ilyen vékony lenne, egyszerűen nem is illik a robusztus lábakhoz. Most már látszik, hogy körben el van vékonyítva az asztallap. És a lényeg, hogy középen legyen a tömegközéppont, hogy minél kevésbé legyen borulékony az asztal.
Egyébként éppen a napokban láttam a fb-on egy videót arról, ahogy fiatal srácok egy nagy hajót építenek és bizony a kétcolos gőzölt anyagot melegében szorítózták fel a vázra szép ívesen. Sajnos már nem emlékszem, kinél láttam a filmet.
Szia! A tengely csak arra lesz jó, hogy megtudja állapítani a tárcsáról, hogy üt vagy nem üt. Valószínű jó lesz a tárcsád is ,a motortengely sem lesz vacak. A hibát én abban látom, illetve valószínűsítem, hogy A tárcsa furat mérete nem azonos a tengely méretével. A megoldás az lehetne, hogy a tárcsát valahogy felfogni úgy hogy lehetőleg centírozni és szoros illeszttéssel felperselyezni, majd egy pontos furat elkészítése után felszabályozni.
A 200 x 4000mm-t azt értem, de keveslem ezt a szélességet mégha virslikerekü 145mm-es kerekei vannak az autónak. Oldalanként marad 2.5 cm, ez nekem is kevés pedíg sokat álltam fel autóval ilyen hasonló építményekre. A másik fontos méret pedíig az hogy 4 méter hosszon milyen magassági különbség van, mert ha csak 40-50 cm az 10-12%-os lejtő amit talán még csúszásmentesíteni sem biztos, hogy kell. A gumi nem tudom hogy válna be, inkább akác lécek benútolva és max 1cm kiállás 7-8 cm- enként.
Hát erre nem is mertem gondolni. A legjobb megoldás biztos az lett volna amit itt ajánlottak, hogy a villanymotor forgórészével együtt kiszedni, de az elég körülményes lett volna. Így aztán ezt találtam járhatóbb útnak. Egyébként a tárcsa közepe kb. 1 mm-el beljebb van mint a tárcsa két széle. Ezt egy egyenes fémvonalzóval ellenőriztem. Ha a tárcsa felületét síkra esztergálják már az is nagy előrelépés. Ha az ütéseket is kitudják venni belőle, az főnyeremény! De ha csökkentik az ütéseket már az fél siker lenne. Úgy gondolom, ha az esztergályozással csak csökkenteni tudják az ütések nagyságát, a tárcsára szerelhető tépőzárral ezek az ütések minimalizálhatóak lesznek. Én ebben reménykedem!
Ha netán neked lenne igazad és a saját tengelyén ugyanúgy üt, akkor esetleg még mindig adott az a lehetőség amit szintén itt a fórumon olvastam valaki hozzászólásából. Mégpedig, hogy a tárcsát a csiszológép működése során, az asztal hornyához rögzített esztergakéssel kell megigazítani. Nem tudom az mennyire bonyolult művelet lenne, de ezt is meglehetne próbálni. Mármint végső esetben!
De ismered a mondást, " A remény hal meg utoljára" !!!
Szerintem elég sokan koppintották már ezt a formát ,aztán mindenki úgy csinálja ahogy számára egyszerűbb vagy amilyen lehetősége van. Van aki tömör fából van aki furnéroz.
Az első képen mintha a lábak végén látni lehetne a bütüt, nem hiszem hogy furnéros lenne ez a változat.
A harmadik képen a lábak "első deszkája" nem azonos erezetű, lehet hogy 4 darabból van csapozva a láb? Legalábbis ez a verzió úgy tűnik.
A kettes kép már egy másik varia, nincs dugó a láb végén.
Tengelyt azért csinál, mert valamire fel kell tenni a tárcsát központosan. Az eszterga tokmányába fogva ez reménytelen. Befog egy "vasat", megesztergálja tengely méretre. Ez így biztosan központos lesz. (egy tengely méretű rudat is hiába fogna be, az nem futna központosan. Az esztergák tokmánya ennyire nem pontos) Ezek után ráteszi a tárcsát, és rögtön kiderül, hogy valóban az üt, vagy máshol kell keresni a hibát.
Igen, koszonom Neked is, ez is egy nagyon jo alternativa.
Jobban belegondolva gumi se kellene, csak a nutolasok (kb 20mm melyen), amikbe kapaszkodna a kerek. Egyedul a puhafa mivolta miatt roncsolodna/kopna gyorsan...
Egy 40x12x6 cm-es fatestet szeretnék a falra rögzíteni. Az lenne a kérdésem, hogy milyen csavarral tudom ezt úgy megtenni, hogy ezt a 6 cm-es vastagságot át tudjam hidalni és a falba is 8-10 cm mélyen be tudjam csavarni. (Ez a fatest lesz az alátétje egy reggelizőpultnak az egyik oldalon, tehát a kötésnek teherbírónak és teljesen stabilnak is kell lennie!)
Értem én de hát a "gyári tárcsáról se gondolná az ember hogy üthet meg egyáltalán egy gyári terméket kisiparilag kelljen javítani.
Ha meg már levették a tárcsát nem sokból tart indikátor órával mérni egyet.
Amikor a szalagfűrészt raktam össze a hajtott tárcsa szerelésénél észrevettem hogy tojás van a kerékben,
elsőre a tengelyt okoltam hogy görbe, meg hogy a kerék üt, de mindent sorra ellenőrizve kiderült hogy a csapágy üt kb 0,8 mm-ert pedig az árát megmérték rendesen.
Vissza kiszereltem és bevittem a boltba egy videóval bizonyítva az igazam amin szemmel látható volt hogy a csapágy külső gyűrűje fel le ugrál.
Először hitetlenkedve néztek rám de miután rámértek a csapágyra és megnézték a videót szó nélkül cserélték.
És ha még szereted a kihívásokat, a gumi csíkoknak lehetne egy nútot fűrészelni, marni úgy fele vastagságban, hogy ne csak a szög vagy csavar fogja hanem a nút oldala is. mondjuk így kéne vagy 8-10 mm vastag gumilemez vagy szövetbetétes gumi.
a gyári tengely egy villanymotor tengelye. komoly az esélye hogy nem az üt. ha mégis, akkor fel kell szabályozni. de elsőre miért ne próbálná meg az ember azt az irányt, ami 98% hogy helyes?
Szia! Nem vagyok esztergályos de valamit nem értek. Ha csinál egy tengelyt, és ahhoz felszabályozza a tárcsát és visszaszereled a saját tengelyére, attól még ugyan úgy ütni fog ha pl a saját tengely a görbe!
Vagy a tengelyvég illesztése is üthet, vagy azt kizártátok?
A tárcsa vastagsága egyforma volt a kerületen mérve?
Tényleg nem kötekedésből kérdem, érdekel a logika ami miatt az jött ki hogy a tárcsa a ludas nem a tengely.
Az biztos hogy ne kezdenék hajlítgatni. Gőzölve azért nem tuti nem egyformára ugranának ki. Ragasztva meg azért nem sok anyag esik ki. Meg a képhez képest "randa" lenne ... mondjuk "dió rétegelt lemez" feelingje lenne.
Inkább valahogy így kezdenék neki.
Kivágás után ráragasztani egy sablonra és tisztítómaróval egyformára szabni.
Ha ügyesen ragasztod össze, sztem nem igényelne különösebben sok csiszolást.
Viszont végiggondolva: ez ugye csak táblásított anyagból jönne ki, az meg az ívek miatt nem adna ki olyan "összefüggő" mintázatot mint a képen, az ívek néhol metszenék a lecek egyenes vonalai.
Nemtom, akkor meg csak a gőzölt hajlítás, de azt meg úgy összeragasztani hogy ne tölts fél életet a síkba csiszolással, csak valami jóféle ragasztósablonnal tudom elképzelni, ami elég masszív hogy a nem egyformára hajolt csíkokat egy síkba kényszeríti.
Vagy: gőzölt hajlítás, és egyesével ragasztani össze csíkokat, minden frissen ragasztott elemet szorítókkal ugyanarra, az előző általi elem által kiadott ívre kényszeríteni.
Szia. Kösz Neked is. Igen, értem hogy azzal kell állítani. Ennek ellenére beállítás után elindult kifelé. Az lett gyanús hogy a piros tekerentyűt menet közben mindig ugyanabba az állasba tekertem vissza akkor futott tovább szépen. Tehát lelazult.
Probald uresen jaratni hanyatt,kb 30-40 mp-et. latni fogod hogy a piros tekerentyu szep lassan lelazul. Körmös alátét van rajta, de ez edes keves. De lehet hogy csak az enyemnel tul laza ez a menet.
Járt nálam az esztergályos, sikerült szépen levenni a tengelyről a tárcsát. A tárcsa érdekessége, hogy a tárcsa hátlapján több légterelő lapát van öntve, hogy a tárcsa forgása során nagyobb lendületet adjon a lecsiszolt pornak. A mester készít egy tengelyt a tárcsának, ezzel együtt forgatja meg az esztergagépben.
Nagyon bízok benne, minden zökkenőmentesen fog menni. Ha elkészül a tárcsa, egyenlőre öntapadós csiszolópapírt ragasztok fel, mert vettem hozzá +3 darabot. Ha ezt a három papírt elhasználtam, veszek a tárcsára tépőzárat, és utána tépőzáras csiszolópapírral fogom használni. Jövőhéten már készen is lesz a tárcsa.
Én még nem használtam. Vásárlást követően ugyan a dobozból kivettem, beindítottam, terhelés nélkül nem mászik el rajta a szalag. A gép bal elején van rajta egy piros tekerő amivel a szalag futását lehet beállítani. Ha ezzel nem sikerül beállítani akkor valami baj van vele. Használat közben nem volna szabad nagyon csúszkálni a szalagnak. Ha kicsit elcsúszik az nem probléma, ez lehet attól is, hogy hol erősebben, hol pedig gyengédebben nyomod a csiszolandó faanyagnak. Legalábbis szerintem!
Ha nincs más anyag ne parázz, jó lesz az úgy ahogy tervezted. 100x200 anyag bőven elbírja. Csúszásmentesítéshez meg 5 centinként teljes szélességben egy 5mmx20mm gumicsíkot szegezz rá, mintha egy bordás csirkelétra lenne.
Ez a képről ítélve a 150-180mm-es kicsi gázelszívó venti. Szerinted az megfelelő szállítólevegő-mennyiséget tud a 100W-os motorjával produkálni porelszíváshoz?
Koszonom a tipped! Anyagvalasztasra meg van kotve a kezunk leven h ilyen adott meretu anyag all rendelkezesre tehat abbol foznenk amink van. (Bontott raklap anyag teljesen kezeletlen, "spröd" felulettel).
szia mondmeg neki hogy a 50es anyag felejtős. vegyen 15x7,5cm keresztmetszetű anyagot. ebből 2-2 összefogva egymás mellé hogy 30cm széles legyen. alulról heveder fával de akár keresztül fúrva menetes szárral összehuzva is jó. ez nem szakad le. nem kell gyalulni kicsit átdrótkefézni, picit megcsiszolni a szálkák miatt. aztán fáradt motor olajjal kenjétek le osztcsá
Gepjarmu felhajtot szeretne egy ismerosom fabol (50x100-as fenyo anyagbol), a kerdesem h mikent lehetne a feluletet csuszasmentesse tenni? Nem lenne meredek (roppant kicsi a jarmu hasmagassaga es alacsony az onsuly), kb 4m lenne a hossz.
Reszemrol az otlet 4-4 elere allitva, osszecsavarozva (kapupanttal v meretre vagott menetesszarral)
A "kezelt" felulet:200x4000mm lenne (oldalankent).
Szonyeg csikok rakapcsozva, csuszasmentes alulemez (tgk rakter padlo)? Kulteren tarolva, nem napi hasznalatos rampa lenne.
Láthatóan,pl,rendesen megnőtt,de redesen "megvárt",és megérettlehetett a kivágásra,és nem mai az alapanyag,az egyenletes irány miatt,nulla a feszültség,de nálunk szinte csak vacak van,és nem is található,kb!..
Egyfelől megtekerednek, másfelől talán már kellően "kirúgott" állapotban gyalulták készre, harmadsorban szerintem alulról meg van vasalva... Ha biztosítják az állandó páratartalmat akkor már nem mozog úgy.
Gondolj bele, az az 1 ezrelék is (de szerintem ennél jóval többen hajlamosak bedőlni) fog majd szavazni a választáson. Tényleg nagy az isten állatkertje.
Mivel perverzióból még tagja vagyok a Facebook-os Barkácsklubnak (99%-ban moslék, de azért 1% jó ötlet ill. hasznis tanács is van), látom, hogy kb. egy hónapja naponta minimum egy ember tesz be csodálkozva egy linket (szinte mindig különböző oldalakra), ahol állítólag 1-200 euróért lehet komplett DeWalt, Milwaukee és hasonló akkus szerszámcsomagokat venni. A jelek szerint ez most egy divatos lehúzási próbálkozás. Ha az oda tévedőknek csak 1 ezreléke "vesz" is valamit, már megéri. Mármint az oldal működtetőjének. Azt hiszem, józanul gondolkozó, és az internetet egy kicsit is ismerő emberben ilyenkor azonnal megszólal a vészcsengő (kb. ugyanúgy, mint az ismeretlen címről érkező, izgalmas tartalmat ígérő csatolmányú e-maileknél). Nem érdemes még egy kattintást sem pazarolni rá.
Kötöttem már pár bukós "üzletet" életemben, de ilyenbe sose futottam. Nem is értem, hogy lehet.
Pár éve egy ismerősöm a kanapéját hirdette a jófogáson. Kapott egy üzenetet, hogy valaki megvenné az USA-ból, 800 dollárért ( :-DD), de utaljon 200 dollárt szállítási előlegre. Erre az ismerős jön hozzám, hogy hogyan tudunk utalni az USA-ba? Mondom sehogy...
Ezután a "vevő" még perrel meg ha jól emlékszem FBI-al fenyegette, ha nem utal. Édes Istenem... bár egészen szürreális világot élünk és néha látni vélem már a békaembereket az ürgebőrbe varrt üzenetekkel...
Én meg arra az irodára tippelek, amelyik a UPS-bolt előtt van - a járdán - ahol most csak egy sales-manager dolgozik pont.
Gondolom, amikor megjönnek a kollégái terepről, ők is hozzák magukkal az íróasztalaikat - oda a járdára.
(egyébként rendkívül ésszerű megoldás - mert így roppant alacsony a rezsiköltség, pláne egy ilyen elit helyen - ezért tudnak ilyen fantasztikus ár-kedvezményeket is biztosítani erre a remek termékre)
Jó, de azért tudományosan meg is van magyarázva, hogy hogy is van ez. Hát így:
" hogy törvényt ne sértsenek, sugározzák ezt a jelet, de csak nagyon alacsony frekvencián, ami miatt szinte semmilyen antenna nem képes biztosan fogni azt."
Ugye, hogy ugye? Alacsony frekvencián - érted ? :-)))
Akkor ehhez mit szólsz? Még szállítási cím se kell, csak fizess. Ez egy szobaantanna amit komoly felárral úgy reklámoz valaki, hogy ingyen foghatod vele a kábeles csatornákat. Mert a kábel mellett ki is kell sugározni. Ismerős keresett meg, hogy adja a pénzt mert neki nincs bankszámlája.
Az ilyen "szenzációs" ajánlatok esetében, nem árt megkeresni az oldalon a cég székhelyének a címét, telefonszámát, egyéb elérhetőségét - illetve a céghez köthető, nyilvános referenciákat.
Aki ezeket megtalálja ezen az oldalon, kérem jelezze.
Amennyiben egy ilyen cég nem tesz közzé semmilyen elérhetőséget egy email-címen kívül - szerintem erőst el lehet kezdeni gyanakodni arra a "kihagyhatatlan ajánlatra".
Pláne, amikor a bemutatózójukban ezzel a (enyhén kifogásolható) mondattal indítanak: "About US - We are professional online company in the world."
De részemről semmilyen címüket, vagy más elérhetőségüket nem találtam.
Én egy ilyen cégnek még karácsonyi üdvözlőt sem küldenék - nem hogy pénzt.
Románul tudókat kérdezem: Jól fordította le a google translate az (erddigi) egyetlen román kommentet, hogy nevezetesen 3 hete rendelt vmit és semmit nem kapott még? (meglepődtünk volna ha kapna valamit ...)
Köszönöm én is egy hasonló megoldást találtam. Ezekből már lehet építeni az elképzeléseket és könnyebb kivitelezni, mint gondoltam. Egy kicsit túlkomplikáltam magamban először. Pedig elég lesz ez így is :)
Okosabb akkor lehetnél, ha a gyakorlatban lenne módod kipróbálni. Nem tudom, hogy mennyiben vagy elméleti gépész és mennyiben gyakorlati is, de feltételezem, hogy nem nehéz elképzelned, mit jelent az, amikor egy gép nincs úgymond "túlmerevítve". Én nem beszélnélek le róla, mert árban ennyiért újonnan jobbat nem kapnál. Ha abból a feltételezésből indulok ki, hogy a motor rendben van és nem ég le fél óra alatt, hogy nem üt az orsó, hogy nem szorul az áttételezés, hogy orsó és asztal derékszöget zárnak be nagyjából, akkor a legfontosabbak már teljesültek. Az, hogy ne erőből akarj megoldani egy fúrást, hogy éles szerszámokat használj, hogy kis lépésközöket válassz, ez velejárója a műfajnak. Ha kinövöd és jobbat szeretnél, még mindig eladhatod féláron és szerintem nem vesztesz annyit, amit tanul az ember egy ilyen gép kapcsán.
Igen, 3 csatolt fájl jön a visszaigazoló emailben, 2 PDF (érdektelen) és egy .HTM kiterjesztésű. Na az a "számla". Amit majd papíron is elküldenek a csomagban.
Apámnak van otthon régi zöld bosch ütvefúrója, nem lehet kinyírni sem, ugyanakkor az akkus fúróit boschnak 2 évente veszi, mert mind tönkremegy. Nem értem márkahűségét, de mindig boscht vesz :D
A régi B&D még iparinak számított, mostani nem, tudatosan nem, mert B&D létrehozta a Dewalt márkát, ami az ipari szegmense, innen kezdve ne is vár el azt a régi minőséget. Erre már csak a szokásos felhasználói társadalmi szrság jön rá, ami még inkább elcseszi a dolgokat :(
Nemrégiben boldog tulaja lettem egy zöld Bosch fúrókalapácsnak, hát sokat nem ment nálam, hamar túladtam rajta. Valahogy furán néztem, amikor a 8-as falfuratból kiesett a 8-as tipli, a 10-es pont belement passzentosan. Egy kicsit ütött a tokmánya, 8-as szárral 10-es lyuk :D
Befogtam azt az sds plus szárat a sima dewalt ütvefúrómba (éppen meg tudtam fogatni vele), halálpontos volt. Bosch el szervizbe, megcsinálták, szabványt teljesíti címszavak, nagyon jó, már csak 9-est fúrt, de sírt kegyetlenül forgatásnál :D Eladtam, lett Metabo fúrókalapács, ráfizettem még 30-at (20-ért ment a bosch, alig buktam szerencsére, idő közben megdrágult alapára vagy 10.000-el :D, új tulaj nem szólt semmit, pedig mondtam neki 3 napig visszaveszem, ha gondja van vele), metabo teljesítménye 3x akkora szinte ugyanannyi watt mellett és boschal ellentétben nem kellett neki fordulat a tisztességes pofonokhoz.
Fura is volt, hogy a dewalt ütvefúró ugyanúgy nyesi a téglafalat, mint a fúrókalapácsnak becézett bosch, Metabo más, nagyon más.
Szóval minden márka megy lefele az árverseny miatt, de pl makita tokmánya se tetszik nekem a dewalthoz képest.
Majd még ki kell találni a kövek síkolását is, lassan ráfér.
Nekem javarészt alacsonyabb finomságú köveim vizesek, magasabb olajos kövek. A síkbahúzást ha 4000-es azt 1200 -es végzi az 1200-est a 800-as meg nem vicc kaszakő végzi. Tanuló koromban egy koptató(homokkő) 80-120 grid követ pl.: egy fellocsolt járdán csináltuk 1988-ban.
Vettem egyszer egy sorozat csiszolópapírt, ami a melegedéstől hajlamos volt elengedni a ragasztást. Valahol elindult szétválni, ahol csiszoláskor döcögött, és használhatatlan lett. Ebből gondoltam, hogy a kis görgőnél a nagyobb melegedés nem előnyös. Hangsúlyozom, ez csak elmélet, tapasztalatom nincs.
Egyébként meg a nagyobb súly sokak szerint inkább előny: a súlya éppen a megfelelő nyomást adja a csiszoláshoz, csak terelgetni kell.
Majd még ki kell találni a kövek síkolását is, lassan ráfér:
Vagy veszek vmi gyémántlapot vagy üveglap+vizespapír.
Jobbra amit én éleztem (bütügyalué), a másik a gyári (a simítóé). A gyári "élezés" max bőrradírra jó, szőrt nem viszi. Egy gyorsat tologattam egy kis juharon,
a beállítást majd gyakorolni kell de elsőre azt mondanám: az árát bőven megéri ez a trió.
Köszönöm a válaszod. :) Persze, gondoltam, hogy az univerzális gépnél csupa kompromisszum az élet. De ez csak példa volt öszvér megoldásokra :). Engem továbbra is érdekelne egy másik "gányolás", hogy kézikörfűrészből hogyan lehet gérvágót készíteni. Esetleg látott valaki ilyet youtube-n vagy valahol?
Nekem az egyik egykezes szorítómnak szintén letört a műanyag ravasza. Egy vastag alu tömbből készítettem egy új ravaszt kompletten. Jó ki újgyakorlat volt a sok fűrészelés meg reszelgetés. Kicsit még reszelni kéne rajta mert szorosan működik, de már nincs lelkierőm tovább bíbelődni vele. Ahogy kész lettem ezzel a szorítóval sikerült eltörnöm még egyet. Ennek majd keményfából csinálok ravaszt ha lesz rá időm.
A beallitocsavar is lelazul ahogy írod. Hanyatt járattam egy picit es egy idő után elkezdett kfelé mászni és láttam hogy a gép rezgésétől a csavar szépen, alig láthatóan de tekeredik kifelé.... kösz mindenkinek, nem viszem vissza.
Eladnám kihasználatlanság miatt,az évek alatt,néhány alkalommal használt,bontalan,és még nem élezett,Dewalt 682-es lapostipli marómat,35.000 ezer fixen az ára!
Esetleg csere is szóba jöhet,értékegyeztetéssel,pl 1 ok,vagy felújítható,és komplett,sínes,Slavia 631 érdekel,és fotó!..
Van ilyen ikeás székem, pontosabban nem az én tulajdonom, de ez most túl bonyolult.... (Szerintem) tök jó a formája, jó rajta ülni. Van vagy 20 db belőle.
Több különböző időben vettem belőlük. Volt egy "sorozat", amit 1-2 év után szét kellett szedni és újra ragasztani. Érdekes, hogy ez néhány, egyszerre vett darabnál jelentkezett. De a többi illetve az újra ragasztottak is teszik a dolgokat, olyan helyen, ahol senki sem vigyáz rájuk.
Hyundai -om csinálta ezt. Két dolog segített rajta.
Az egyik, amit Vajk javasolt itt: az első henger közepére feltekerni pár menetnyi szigszalagot, hogy cseppet hordós formája legyen.
Ez is segített önmagában, viszont nehézkessé vált a szalag csere. (nem lazított eleget a lazító kallanytú)
Később rájöttem, hogy az eredendő baja az volt, hogy túl laza volt a beállító csavarja. Van rajta egy feszítőrugó, de az bakfittty. Ezért akárhová állítottad, pár másodpercen belül elállítódott és rögtön megint befele húzta miatta a szalagot.
Végül beragasztóztam az állítócsavar menetét. Most nehezen tekerhető, viszont tartja a beállítást.
Más: vizsgálgattam a napokban a székcsinálás kérdését és arra jutottam, hogy tök igazatok van. Valóban nehéz dolog jó széket csinálni, kellene hozzá min. egy szalagfűrész, de még jobb volna ha fel volnék szerelve ahhoz, hogy meghajlítsak több centi vastag anyagokat. Mivel ilyenem nincsen, továbbá meglepően sok anyag és munka is belement volna ezért letettem róla. Érdemesebb ezt készen venni.
de végül (mivel az asszony nem akart kárpitos ülőlapot) benéztünk még az Ikeába is .
És volt nekik szép egyszerű vonalú fenyő székük alig 9 ezer forintért (family kártyára)...bár keményebb anyagot jobb szerettem volna, de ennyiért nem volt mit gondolkozni rajta, ez lett.
Egy kicsit nekem is billeg, de úgy tartom, hogy két kézzel és az egyik ujjamat, asszem a jobb gyűrűst, lelógatom és azt tulképp a az élező lapon húzom. Így minimális a billegés, mondjuk a körmöm néha elkopik. Biztos nem tökéletes így, de annyira jók a gyalu élek, hogy nem morfondírozom rajta.
Tervezek valami eszközt, de erre nem szeretnék sokat költeni, és még nem értem rá hekkölni .
Múltkor olvastam, hogy valaki eltörte a lidl-ös egykezes szorítóját. Most nekem is sikerült, pedig nem ez volt a cél.(nem a bazi nagy csipesz forma, hanem a sines). szerintetek azt is gariba cserélik, vagy cseszhetem? Mondjuk megpróbálnám megcsinálni, mert a "ravasza" törött le.
Nekem volt egy ehhez hasonló 2:1-ben gépem, nagyon megörültem amikor végre sikerült megszabadulnom tőle.
Ezek a gépeket főleg a parkettások használják, másra nem nagyon alkalmas. Az asztal része nagyon pici, csak pár centi széles faanyagok vágására alkalmas. A gérvágó úgyszintén.
Én nem is akartam most komolyabb gépet, ennek ellenére a teljesitménnyel elégedett vagyok. Amúgy az elmúlt időszakban több b&d barkácsgépet vettem, enyhénszólva sem a régi. Tudom miről beszélek mert van egy kb 30-35 éves b&d ütvefúróm, amiben eddig csak zsírt kellett cserélni és kapcsolót.
Sztem előbb elkopik, mint tönkremegy még ilyen viszonylag kis átmérőnél is.
Drágább, mint lidl féle, de ha tippelni kéne sztem tartósabb is. Más kérdés, hogy ezt nem feltétlen mi vesszük, mert egy szalag sokáig elég, még exceteren is elvagyok eggyel hónapokig (bár most sokat nem tudok lent dolgozni).
Ha kell ilyen gép sztem Black lesz, volt kézben, csak sajnos nem egy nádszálkisasszony súlyra :)
Nos .... sajnos nem :-/ Minden este elkapott valaki. Hol noti újratelepítés, hol tesóm házfelújítása... Most jutott némi levegő, szóval éppen ezt csinálom:
Irigylem akinek megy kézből is. Megpróbáltam de nekem "libeg" húzogatás közben. Ezért egyelőre maradok az élezősablon mellett.
Lehet, hogy ez is csak egy mánia nálam, de ezeket a kis görgős gépeket én nem kedvelem. Az az elméletem, hogy a szalagot jobban terheli az elején, könnyebben tönkremehet. Aztán lehet, hogy ez a gyakorlatban nem probléma, de nem lepődnék meg, ha mégis.
Úgy tűnik beállt szalagcsere után, mintha a szalag lett volna megnyúlt/hibás. Valóban nagyon kis állításra is elmászik és nem szabad nyösztetni. Szét szedtem ,összeraktam az is lehet hogy ott volt valami hiba. Amugy ezek ellenére tetszik a gép. Köszönöm a segítségeteket. Mivel több, fával kapcsolatos feladatba is belefogtam, ezután feltehetőleg gyakrabban benézek és zaklatlak benneteket a hülye kérdéseimmel.
Én lassan ha kell majd a Black&Decker KA88-at veszem majd.
Amúgy poén, látsz köztük némi hasonlóságot? :D:
(ugye Stanley, Black&Decker, Dewalt egy cég, csak utóbbi ipari, Stanley elvileg az, de inkább egy átmenet a kettő között, Black& barkács)
Youtube-on kerestem ka88-ra, hogy lehet-e fejre állítva használni és feltűnt a Stanley, ami emlékeztetett nagyon KA88-ra, mert párszor eladáskor volt kezemben utóbbi, s jót röhögtem is rajta.
Akkor 2 lehetőséget javaslok kipróbálni: ezredmilliméterenként próbáld meg a tekerőt állítgatni (nem vicc). Ha megtalálod az optimális beállítást, heppiend.
Ha mégsem, becsomagol, visszavisz a boltba, és eldönti, hogy megpróbál-e egy másikat ebből, vagy eláll a vételtől.
Nem szabad a szalagnak csúszkálni, így nem lehet vele dolgozni. És a lentiek szerint van ebből jól működő példány is.
Közben eszembe jutott még valami: az enyémen is elmegy a szalag, ha nagyon erősen nyomom. Ezeket elvileg nem kell túl erősen az anyagra nyomni, csak enyhén.
Én is megvettem egy ilyen lidlis szalagcsiszolot. Valoszinű en vagyok béna, mivel az első szalagcsiszolom de szinte lehetetlen beállítani hogy ne másszon le vagy fel a szalag.
Nekem is van - de nem mászik. Még nem néztem meg, hogy álíítható-e tengelyfutása a görgőnek (mivel nem kellett) - de vélhetően lesz rajta valamilyen állítás.
Egyébként jó gép - csak kurva hangos és azt se tudom, hogy meddig fogja bírni a talpa a koptatást. Igaz, nem iparszerűen használom - de amikor kellett, jó szolgálatot tett. Főleg a hanyat-fekve funkcióját használtam sokat.
Kéne lennie oldalt egy csavarnak, ami vagy csavarhúzóval, vagy simán kézzel (valamelyiken szép piros gomb van erre a célra), amivel lehet állítani a szalag mászkálást. Finoman szabad vele csak bánni (seregben mondták, mikor a rádió gombját csavargattam, hogy csak finoman, mintha mellbimbót birizgálnék). :))
2 van otthon, mindegyik a hagyományos. Sajnos kezd megkopni kissé, de nem bízok semmi másban csak a szememben, s pillanatok alatt használható.
Előbb venném az órásat, mint digitálisat, csak órás meg sérülékeny, nekem nem való :D
Egyiket még szakközépbe kaptam, még bele is van karcolva a nevem, másik egy kínai. A kettő között van minimális pontatlanság, ezen jót mosolyogtam anno :D
Sziasztok. Én is megvettem egy ilyen lidlis szalagcsiszolot. Valoszinű en vagyok béna, mivel az első szalagcsiszolom de szinte lehetetlen beállítani hogy ne másszon le vagy fel a szalag. A hátán még szépen fut de munka közben mászik. Vagy ezeket munka közben nem szabad oldaliranyban mozgatni, csak előre-hátra??
Most látom, hogy van olyan, ami asztali körfűrész és gérvágó 2:1-ben. Akkor nem is olyan elvetemült dolog, hogy azon gondolkodom vajon lehetne a kézi körfűrészemből gérvágót készíteni? Nyilván erősen hobbi célokra csupán.
Úgy tűnik a hozzászólások alapján, hogy nem egyértelmű a digitális tolómérők minősége.
A digi-tolómérők általában jók. Sőt, nagyon jók - még az olcsó, piaci példányok is.
Tapasztalatból mondom, 10 éve használok egyet, fűszerüzletit - igen zord, terep-körülmények közt.
Volt, hogy teljesen elázott eszterga-emulzióban, volt, hogy kint maradt a napon és 70 fokos lett - annyira, hogy teljesen elfeketedett a kijelzője. Oszt kihülés után megint kutyabaja. De volt, hogy úgy telement kosszal, hogy már nem mozgott - akkor szétszedés, mosás-tisztítás - és go on.
Mire figyelj oda: ezekben 2 különböző szoftver szokott lenni (ennyit ismerek én, legalábbis).
Szoftver1: Amelyik csak ON gombról indul és az OFF megnyomásáig folyamatosan üzemel. Ezt nagyon nem ajánlom, rosszak vele a tapasztalatok.
Szoftver2: Amelyik szundi állapotból, a kocsi bármilyen megmozdítására beindul magától - és x perc inaktivitás után kikapcsol szintén magától. De úgy, hogy megőrzi az utolsó mért értéket.
Ez a második jó fajta - ezt ajánlom. Ebbe intenzív használat mellett is minimum 1 év az elem-élettartam (de inkább több)
Könnyen ellenőrizheted hogy melyik szoft van benne:(ha van benne elem). Ha bármilyen mozdulatra beindul magától - akkor a jófajta. Ha van egy kis időd, azt is megvárhatod, hogy lásd, hogy kikapcsol magától. Ha csak ON gombra indul, akkor szerintem felejtős.
A reproduktibilitást is egyszerű ellenőrizni: lenullázod (vagy mérsz vele valamit és észbe tartod az értéket) azután durván és gyorsan húzogatod jobbra-balra bő 10 centiket - és újból nullára viszed (vagy a az előzőleg mért értékre).
Ha jó, akkor megint nullát, (vagy az előbb mért érteket) kell mutassa.
Persze, a századoknál mutathat 1-2 egység eltérést, mert az nyomás-függő is.
Nekem van egy kontroll ezüst-acélom, az 10,02 mm (komoly mikróval mérve). Ennyit mutatott a tolómérőm is ezelőtt 10 évvel - ennyit mutat ma is (az 1-2 század eltéréssel, ami a nyomás, illetve az esetleges hőmérséklet-különbségből adódhat).
De ugyanez az eltérés fennáll a méregdrága mechanikus (órás) tolómérőknél is - ugyanígy - tehát ez nem a digi-tolómérő sara egyedül.
Köszönöm, ez így nálam sajnos kivitelezhetetlen. Most "nyaralok" Parádsasváron, nem tudom megmutatni képekkel, hogy miért, de ha hazaértem, levideózom. Azért agyalok még a megoldáson.
Keresel valami múanyag csövet amibe beledugod a szűröket. Nemárt bonthatóra csinálni a szűrő csere/takarítás miatt. A bemenetnél lévő szűrő vége zárt, hogy kivölről befelé legyen az irány. A többi nyitott és úgy rakod össze. A kimenetnél az utolsó szűrő közepe a kimenőnyílás. De fából ids elkészítheted mert nem feltétal a kör keresztmetszet.
Mindet a jófogáson vettem használtan, a gyalu kivételével mindegyik (és egyébként a jófogáson árult scheppach Kitty stb gépek esetében általában) garanciában visszavett és javított.
Általában mindnek van apró nyűge, de azért jól használhatóak. Ár-érték arányban nekem jónak tűnnek.
A gérvágót mostanában használtam lécek darabolására, elég pontosan vág, a lézere is jól használható, viszont amikor leáll, szikrázik egyet a motor... Nem tudom, hogy ez mennyire természetes dolog.
Az asztali fúrógép és a digitális sublert összeköti egy dolog: nagyon ellentétes tapasztalatokat olvasni ezekről a kütyükről. Ami részben a gyártási szórásból eredhet (a tolómérőnél bizonyosan) illetve az eltérő használati szokásokból.
A fúrógép esetén 8-10 évvel ezelőtt az volt az általános konlúzió itt a topikban, hogy az 500Wattos megéri a pénzt, a 350W-os gyengécske. Az én tapasztalatom az, hogy hobbiasztalos célra megfelelő választás annak, aki pl. az 50mm-es fúrási mélységgel beéri. Fémipari felhasználásra már nem merném ajánlani, mert ahhoz tényleg gyenge konstrukció, hogy nagyobb furatokat gond nélkül és főleg pontosan teljesítsen. Annak való, aki nem tud 60-70ezret rászánni egy használt békebeli 50-60kg-os (háromfázisú) fúrógépre.
Az aldis fotó alapján annyi látszik, hogy ez a gép részleteiben nem ugyanaz mint a korábbiak! - de valószínűleg csak a látszatelemeket dizájnolták meg kicsit és az alapkonstrukció a régi. (rosszabb esetben tovább csökkentették a gyártási költséget...)
A tolómérő esetében van egy olyan érzésem, hogy rontottak a minőségen. Nekem legalábbis a 6-7 éves darabom kifogástalanul működik, Igaz, néha hetekig elő sem veszem és vigyázok is rá, de ma már úgy használom, hogy nem érzem szükségét leellenőrizni egy hagyományos sublerrel. :) Én a Lidlben vettem Powerfix néven, sosem felejtem el, egy ötvös/fogtechnikus-szerszámüzletben 18.000Ft-ért vesztegették, nehogy gyanúsan olcsó legyen, különben meg sem veszik... :)
pacman, köszi, hogy felidézted a maróasztal projektet! :) azóta sem volt ilyen gépépítős projektem, sajnos.
táblásítás ügyben: nem tudom, hogy mennyire jellemző, de nekem sikerült gyönyörű borovi táblásított anyagot vennem. Nem volt olcsó, de kimondottan szép anyag volt. Legalábbis szerintem ez szép:
"A történet vége az lett, hogy ujratekercseltettem, és iszonyú gyenge lett,"
Hát, ez azért nagyon szomorú. Nem elég, hogy megveszel valamit és leég, de utána még a javíttatás költsége is hiábavalónak bizonyul... Látod, ez eszembe sem jutott volna, azt hittem, ha valaki áttekercseltet valamit, az csak jó lehet. Nem is értem, aki csinálta, nem tudta előre, hogy romlik a teljesítmény?
Az esetedtől függetlenül én azért nem temettem el ezt a Scheppach HS105-t, mert mástól azért nem olvastam ilyen durva hibát. Ha a Te eseted lenne az általános, akkor valószínűleg sokkal több panaszt hallanánk. Arról nem beszélve, hogy ugyanezt a gépet Toolson néven a Bauhaus 5 év garival árulja. Amiből ha csak kettőt veszünk komolyan, az is elég arra, hogy kiderüljenek a gyengeségek.
Apropo, Te külföldről vagy kéz alól vetted a gépet. Az kizárható, hogy az eladó egy olyan gépet sózott rád, amiről ő pontosan tudta, hogy (valamiért) véres a nyaka?
Úgy tűnik a hozzászólások alapján, hogy nem egyértelmű a digitális tolómérők minősége. Szerencsére annyira nem nagy összeg. Megveszem és majd kiderül, hogy használható-e.
meg miközben nézed, van mihez kötni. tudod hogy az a kerek basz, az lesz a közepén a miskulancia, a lukak meg ahova a füle jön. ha nem mutatta meg előre mit csinál, akkor csak fadarab1, fadarab2
Hát én annyira nem érteni englisül, maxi talán annyi , hogy : hello, how do you do, így nem próbálok belemélyedni a yt szerződéses feltételeibe. Ezek után, meg amit mondasz, főleg. Viszont most összeraktam egy kis videót a műhelyről, a mai napon, főszerepben a 3 fiammal, kicsit rendhagyó, kicsit személyes, de még mindenképpen hobbiasztalos video. Még alakítgatok rajta, de ha gondoljátok (vannak itt nagycsaládos hobbisták is, nekik ajánlva) megosztom.
A kritikákat pedig mégegyszer mindenkinek köszönöm! :-)
Abszolút igazad van, már (miután megcsináltam már jópár videót) nekem is eszembe ötlött, hogy sok-sok yt-os videóban azt szerettem, amikor az elején megmutatják, hogy::"na én most ezt fogom csinálni". És ekkor végignéztem ha érdekelt, vagy nem néztem tovább mert számomra érdektelen egy 48. féle sámli készítése... (A sámlitól vonatkoztassatok el, bármivel be lehet helyettesíteni :-) )
Szóval a következő videóimat úgy fogom összevágni, hogy az elején megmutatom, hogy miről is fog szólni a videó. Aztán vagy arról fog szólni vagy nem! :-)
Most olvasgattam a youtube adsence szerződési feltételek változását az angol nyelvű leírásban. Nagyon zavaros elmélettel alkották meg ezt az új szabályt. Arra hivatkoztak hogy sok spam videó, meg amúgy is akik most kiesnek a bevétel szerzésből azok úgyis csak 1-20 $ bevételt szereztek, az állításuk szerint a kifizetések 90%-a ilyen kis összegű, és ezzel az intézkedéssel akarják megvédeni a profi minőségi tartalomgyártókat.
Ez egy nagy kamu hazugság már első olvasatra is. A valóság az szerintem, hogy mivel drasztikusan sokan kezdtek bele a videó blogolásba, így nagyon sokat kellett apró tételben kifizetniük. Most a kifizetések 90%-át ezek után megússzák. Azaz növelni akarják a nyereségüket rendesen. A profik megvédése is hazugság, hiszen továbbra is lehet feltölteni bármit.
Egy szubjektív megjegyzés tőlem is: lehet, hogy csak az én mániám, de én szeretem, ha a videó elején is ott van, ami majd a végén az eredmény lesz. Lehet, hogy csak azért, mert megnéztem már sok olyat, amiről kiderült, hogy a végeredmény nem tetszik, vagy nem érdekel. :) De az is lehet, hogy nem árt tudni menet közben is, hogy melyik rész hogyan készül, mi is az, amit éppen vágnak/fúrnak, és lesz egy kerete is a történetnek.
Délután füllentettem, nem 4, csak 3 szűrő van összedugva. Ennek kell csinálnom valami ládát, és 5 szűrőt tennék bele. Abban már kívülről befelé lenne az áramlás.
A hamuporszívó bödönét szétvágtam és betoldottam egy akkora csíkot, hogy a szűrő alul/felül pont illeszkedjen. Az eredeti szűrő "biztonsági" kapcsolóit kikötöttem.
Ez a szűrő pont illeszkedik a motor nyakára. (külső átmérő 18cm, a magassága 30cm)
Ezzel a géppel a csiszológépeket és a maróasztalt használom, (meg a padlót porszívózom) de van előtte egy ciklon, 60literes hordóval. Kb. 3hónpja tettem bele ezt a szűrőt, és mostanában sokat csiszoltam. Az eredeti szűrője ennyitől mát többször eldugult volna.
"Csak" hozza a tőle megszokott színvonalat. Ha nem csalnak az emlékeim azért küzdött vele eleget, talán a síkköszörűssel? Az öntőformát? inkább fa mintadarabot meg felajánlotta itt a fórumon, ha valaki kedvet kapott volna egy hasonlóan masszív darabhoz. Remélem nem csalnak az emlékeim, és nem beszélek egetverő hülyeségeket, de az én fejem se káptalan.
"de hagy erre egy kicsit több időt mielőtt megjelenik. A videó végén a kész "terméket" jobban mutasd meg"
" mert az zavaró, ha letakarják a kész terméket"
Ok, ezek szerint itt-ott kevés, ezt jó tudni. Illetve jó hallani, hogy mások mit látnak máshogy. Mert ugye nekem a kész termék már adott, én már láttam sok-sok órán keresztül, nem gondoltam volna, hogy keveset mutatom, de ezek szerint mégis! :-) Figyelek majd erre ezek után!
Mivel még nem elsődleges cél a youtube-os pénzkereset, így nem annyira izgat a történet, bár hátsó szándékként ott volt, hogy ha esetleg jó nézettségeket érnek el a videók, akkor abból is csurranhat, cseppenhet. Mondjuk ehhez azért több videós ismeret és tudásanyag szükségeltetne..... Na innentől kezdve ez már hátsó szándék sem lehet, mert azt a nézettséget szerintem ma magyarországon nem lehet ilyen típusú videókkal elérni ( illetve hobbiból elérni), így marad a videokészítés öröméből és a hobbiasztalos közönség szórakoztatásából eredő filmkészítés! Ezekért viszont nem kaphatok mást, maximum (és itt most idézném Pacman kollégát:)
"rengeteg elismerő üzenet meg pluszolás meg este az asszony hálálkodása"
Szóval mindezek után a derékszöges videóm is elkészült, mindjárt be is linkelem! :-)
Vadonatúj hólapát nyele direkt a bolt előtt három helyt törött el vittem is vissza rögtön. Pedig csak segíteni akartam a csajnak egy kicsít. Az pedig megragasztva se volt sehol se.
Nekem csak egy javaslatom van a videó készítésekkel kapcsolatban. A videók végén látom, hogy már van amelyiknél megjelennek az "ajánló kockák" a további videókhoz. Ez jó, de hagy erre egy kicsit több időt mielőtt megjelenik. A videó végén a kész "terméket" jobban mutasd meg, legalább 5-10 másodperc, de lehet több is, és csak ezután jelenjen meg az "ajánló kockák" , mert az zavaró, ha letakarják a kész terméket, mielőtt azt alaposabban látni lehetne.
Én csak egy 3 lábú teleszkópos fotó állvánnyal készítem a videókat, ehhez csináltam fából egy feltétet amibe bele tudom fogatni a digit fényképezőt és egy másik feltétet amibe meg a mobil telefont lehet befogni. A telefonnal jobb felbontású videót tudok csinálni.
A youtube-nak most van egy elég geci húzása ami miatt már nem érdemes arra hajtani, hogy pénzt is keress a videóiddal. Én ma kaptam meg a levelüket, hogy teljesítsek egy hónap alatt 10.000 megtekintést, különben kizárnak a partner programból. Ezt én nem tudom teljesíteni, úgyhogy bukom ezt a lehetőséget.
Vagy két éve vettem táblásított lapot leszabtam méretre az egyik elem szélén kb 2 cm-es léc került, volt az illesztésbe kb 1 mm lépcső. Nézegettem, hmm hmm biztos nem csiszolták ki, de nem ! Vagy 50 cm hosszon ragasztó nyoma sem volt! Még 3 alkatrész volt hibás.
Melóhely, ablak gyártás, ahogy kiejtettem az üveglécet az szépen 20-50 centis darabokra esett szét a hossztoldás mentén.
Ment a reklamáció, válasz: hát Szása oda biztos nem tett ragasztót, mert lehet másnapos volt.
Táblásított lap, lakkozás, előtte csiszolás 3 lépcsőben, vizezés csiszolás, majd az alapozó lakk olyan barázdákat csinált mint a szomszéd az őszi mélyszántáskor. Kévés volt 1 vizezés.
A táblásítás után a kalibrálást valami rossz hengercsiszoló gépen durva papírral csinálták ami szinte visszanyomta a szálakat, ezt 1 vizezés nem hozta ki.
Forgatás szinte teljes mellőzése, nem a minőség számít hanem a mennyiség.
Hossztoldás. Azért egy igényes bútoron az nem valami szép, a toldás nélküli göcsmentes tábla ára nem két kopejka. És forgatás nuku.
Olcsó áruházi fa bútoroknál nem számít a forgatás vagy az erezet, ott a pénz a lényeg . A minőségi bútorgyártók szerintem mind maguknak ragasztanak.
Vannak esetek amikor az ember piszkos anyagiak miatt kénytelen alkut kötni, vagy nincs lehetősége táblásítani.
DE !!! Az én munkámért én tartom a hátam nem Szása.
István, te az ágy kapcsán csináltál költségvetést vagy nem mertél? :D Azt láttam hogy az ötletadó ágyad 1165 GBP, majd' 400 ropi. Itthon nemtom lehet-e pont olyat kapni. Itt egy majdnem lebegő "rusztikus" tölgyfaágy, ez is majd' 400 ropi.
Bár mellékszál, de kíváncsi vagyok, hogy húzzák ki a fiókot? Körömmel egy kicsit kikapirgálják a tetején, aztán már bele lehet akaszkodni? :DDD Ha már rusztikus, én tennék le egy vagy inkább két kötéldarabot, ami megy hozzá.
Korábbi akcióban vettem Aldiban a Skil gépemhez csiszolószalagot, az 75*457-es, tehát olyat is árultak, az biztos. Lehet, hogy többféle méretet árulnak a németek.
Lehet, hogy a most árult gép más szalagot igényel. Ez a mostani gép erősen hajaz a Bosch csiszolókra, legalábbis formára, és azokhoz pl 75*533-as szalag kell. Nagyon nem mindegy. Mérd le, akár egy cérnával mekkora kell neked.
Nekem van aldis, eddig mindent megmértem vele, amit akartam, igaz, nem várok tőle századpontos eredményt (nincs is referenciám, tehát nem tudom, hogy mit tud), de arra bőven jó, hogy egy tengely mekkora, egy lyuk kb. mekkora stb. Ha tuti kell, akkor valóban a drága, de szerintem ez a kategória nem feltétlenül pontosságban különbözik, csak türelmesebben, finomabban kell bánni vele.
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy hogyan alakul a végtelenített szalagok méretezése? Láttam ma még lidl.be. olyant, hogy 75*533 nem mertem megvenni,mert más rémlett. Itthon megnéztem egy szalagot ennyi van rajta. Más méretezés lehet? Pedig ezt is parkside gépen használom.
A fejtámla mögött van merevítés ? Vagy a tábla magában áll? Nem félsz hogy meghajlik?
Azért a szerszámot ne számold bele mert nem kopott el ezzel az egy melóval. Az meg a másik igazság hogy pl a gyalugéped sokkal jobban tartja az értékét mint egy lemezvázas csoda, ha esetleg pár év múlva el akarod adni lehet hogy még picit nyersz is rajta:-)
Pont így jártam az egykezes szorítókkal. 2 db is eltört. A többi 8 nem. Persze akkor már nem volt a boltban. Na mondom 1 év a garancia, majd ha megint lesz cseréljük. 11 hónapra rá lett is a boltba. Visszavittem. Mondja a kis hölgy, hogy a boltban csak 1 hónapon belül kártalanítanak. Írjak az ügyfélszolgálatnak. Írtam.
Válasz:
"Sajnálattal értesültünk, hogy az üzletünkben vásárolt termékkel kapcsolatban kellemetlensége adódott.
A termékre (276614 Asztalos szorító) szavatosság vonatkozik.
Szavatosság: szavatoljuk, hogy a termék az eladás időpontjában nem volt hibás. A szavatosság a vásárlástól számított 2 évig tart minden tartós fogyasztási cikk esetén. A vásárlástól számított első 6 hónapban jelentkező hiba esetén a kereskedő köteles bizonyítani, hogy a termék hibája a vásárláskor nem állt fent. Hat hónap elteltével a vásárlónak kell bizonyítania, hogy a hiba oka már a vásárláskor megvolt a termékben és azt nem rendeltetésellenes használat okozta.
Amennyiben beigazolódik, hogy a vásárlást megelőzően is fennállt a meghibásodás, akkor természetesen a termék és a vizsgálat árát is megtérítjük.
Sajnálom, hogy nem tudtunk segíteni, de természetesen a későbbiekben szívesen állunk rendelkezésére az alább megadott elérhetőségeken, bármilyen felmerülő kérdés vagy probléma esetén.
Amennyiben válaszunkkal nem elégedett, úgy panaszával a lakóhelye szerinti békéltető testülethez fordulhat, melyet a mellékelt listában megtalál."
Ma. Az előbb jöttem haza. Vásároltam a Lidl-ben. Csakis élelmiszert.
Vettem egy leárazott felvágottat. 1db-ot. A számla elején ott is van. Helyesen. ár mínusz kedvezmény.
A számla kétharmadánál ugyanez a termék teljes áron. 500Ft.
Úgy, hogy tessék odafigyelni. Ugyanúgy átvernek, mint a Tescoban.
Tegnapelőtt megrendeltem a táblásító szorítókat, meg a derékszög vonalzót. Ma írták, hogy nehezebb a csomag, mint ami belefér a postába : the parcel 42870815 exceeds the requirements to be shipped with B2C Europe.
Választhatok másik szállítási módot, vagy felosztják a csomagot két kisebbre. Utóbbit kértem.
De minden télen dolgoztam lent. Idén találtam egy elektromos radiátort, azt vetem be, sokat számít, 1 óra után szinte mellény se kell. Ajtót jól leszigeteltem, most már ott se húz sehol levegő.
Még a plafon van hátra a szigetelésből, az kap hungarocellből 2 centiset mostanság. Kíváncsi vagyok mennyit fog számítani. Még a kivitelezésen agyalok, mert nem teljesen tökéletes a plafon, de nem fogom bonyolítani. Azért is kell vmi, mert pár helyen csepeg a víz, ha leszigetelem a végén le tud majd csepegni ami le akar, de nem a fára csepegjen nekem, azt nem engedem meg neki xd
Ezzel a lidlis/aldis tolómérővel sok embernek sokféle tapasztalata van, akár csak az itteni írások alapján is. Én pl. már évekkel ezelőtt vettem, és semmi elemgondot nem tapasztaltam. Egyszer már cseréltem benne talán, de ez elég természetes. Emlékszem, amikor vettem, valaki itt leírta, mennyire rossz az övé, amiből az enyémen semmi ilyesmi nem volt jellemző. Lehet, hogy nem egyforma szériák jönnek ki, vagy én kifogtam egy szerencsés példányt, de én jónak tartom. Különösen asztalos célokra elég, de pl. a helyi esztergályos ember is ilyet használ, mondta, hogy ezt legalább látja. :)
Szóval aki vesz, próbálja ki, aztán cseréljen, ha valami baj van vele. Előbb-utóbb lehet ebből jól használhatót is találni. Aki meg komolyan gondolja, úgysem ilyet vesz. :)
Október végén volt egy hősugárzójuk 3KW. Megvettem. Ajándék lett. Bejöttek a hidegek elő lett véve. Nem úgy fűt ahogy egy 3KW -tól elvárható. Sebaj. Ügyfélszolgálat felhív. Nincs magyar szerviz. Felveszik a kapcsolatot a külföldi szervizel. Rendben. 4 nap múlva a válasz e-mailben egy teljesen mellékes mondatomra amit az ügyfélszolgálat leírt. Hogy ezért meg azért nem tudják cserélni. Visszaírtam és fel is hívtam őket, hogy nem az a gond, hogy nem megy, hanem az hogy nem fűt. Konkrétan langyos levegőt fúj ki magából teljes fokozaton. Nem kértem se cserét sem visszatérítést, hanem hogy javíttassák meg. Ok rendben. Továbbítják a minőségbiztosítási osztályra. Eltelt egy hét, semmi. Felhívom őket. Ja nem kapták meg az emailt. Erre ma jött a válasz, hogy volt egy hónapunk. Addig cserélték volna. Amúgy meg hogy nem melegít az nem hiba. Meg hogy csak nagyon kis helyen és jól szigetelt helységben használható. Na itt szakadt el a cérna. Hétfőn fogyasztóvédelem.
Szóval ha vesztek akkor egy hónapon belül próbáljátok ki mert utána úgy nézem már nem olyanok mint régen a garanciás javításokkal.
A legdrágábbat poénból raktam be, összehasonlításhoz, hogy ennyiért is van. :) És ez még nem a speciális kategória csak a sima 0-150 mm általános használat. :D
Én magam a legolcsóbb digitálist használom, ami 25k HUF de még az is messze túl van a 10 ezres határon. Van egy Aldisom is, azt amikor megvettem egy óra múlva visszavittem, mert szétállt a pofája, de a csere már jó volt. És van egy mechanikus Mitutoyom is az olyan 8 ezer körül volt.
Az Aldis is elég pontos - annak egy nagy baja van. Amikor nem használod megeszi az elemet. Ki kell venni belőle különben lemerül. Vagy tárolni 2-3 tartalékot a dobozában. A Mitutoyo ha kikapcsolom és egy hónap múlva veszem elő ugyanott van mint amikor kikapcsoltam.
Nekem is van ilyen, szintén Aldi-s. A görgős tekerőjével használom és elfogadható, de mióta megvan, mindíg csinálok kontroll mérést a régi magyar ( MOM ) tolómérővel. 5.-nek most egy mérőórást tervezek bespájzolni, szerintem jobbak mint a digitális.
Workzone digitális tolómérő - Aldi Felhasználhatóság: 0/5 Ár: 3000
Vettem, csak hogy legyen. Kár volt. Valami igen komoly tervezési hiba van benne. Ha a kijelzős résznél fogva húzod, sokszor nem hajtja folytonosan a számlálót és centiket elcsúszik a mérés. A kis keréknél forgatva működik, de úgy meg igen körülményes hajtani. Ha épp olyanja van, akkor lehet vele tizedeket is mérni, ha épp nem, akkor háromból háromszor mást mutat cm eltéréssel. A ráragasztott papír skálával többre megyek, mint a kijelzővel.
Mondjuk a 3x annyibva kerülő MIB is vacakol néha, ha merül az elem: simán lezérózza menet közben az értéket.
Aztán a Homoki Zár -nál vettem egy Högert tolómérőt. Na az fasza. Eddig legalábbis (~1 éves) Csak linket nem tudok hozzá küldeni, kb egy árban volt a MIB tolóval. Itt volt róla nemrég pár kép:
Lényegében két költségvetés van, egy szerszámokkal, meg egy anélkül ;-)
Viccet félretéve:
- volt 2 db 190x13 cm-es tölgy pallóm és 2 db 170x15-ös. Ezek azért nem voltak csomómentesek, de olyan helyre tudtam tenni, ahol nem látszanak. Ezeknek nem is tudom, hanyagoljuk el az árát, mert sok éve vettem az erdőn rönkben.
- dió csík szintén régi félretett maradék volt.
- Beépítettem 2 db 200x4,5x4,5-ös gyalult tölgy stafnit, ezekből lett a hosszgerenda, ezek is maradtak korábban egy lépcsőkorlátból, de ez mondjuk megcsinálhattam volna a régi és az új anyagból is, de nem adta ki. Szőrös szívűen számoljuk a Zatik árán, mert onnan volt pár éve 8000 ft a két db(?)
- Közel 70 ezerért vettem az OF szárított tölgyet.
- 26 ezerért a rétegelt lemezt a rácshoz. Ez egy tábla volt, megmaradt 125x80 cm belőle. Legyen mondjuk 18 ezer?
- Ezeket hazavittem a saját autómmal.
- vasanyag, csavarok mondjuk 5e.
Aztán vannak az olyan dolgok, amiket emiatt vettem ugyan, de nem fogytak el. Saccra mondjuk rákentem 1500 ft tungolajat meg 1000 ft viaszt? Legyen ennyi.
Meg legyen mondjuk 1000 ft ragasztó?
Azt nehezen vagyok képes kiszámolni, hogy mondjuk mennyi áramot, tűzifát evett meg a műhely, amíg készült, de legyen ez is 10e.
Ez sacc / kb 115e körül van.
(Megjegyzem, hogy ha rusztikus stílus lett volna a cél, az meglehetett volna olcsóbb anyagból, de nem akartam pl. csomót, repedést stb. Volt, hogy óvatos véséssel is repesztettem a fát, annyira száraz volt, mint a gyufa)
A valóság persze az, hogy közben jó sokat költöttem szerszámra, amivel együtt messze többen vagyok, viszont 2-3 hasonló volumenű ügyből mondjuk akár nullára lehetne jutni, ha azt is beleszámolnám ;-)
Lesz nemsoká asztal projekt, kellenek éjjeliszekrények az ágy mellé és egy előszobafal, szintén otthonra.
Ha a funkcionalitás nézzük, akkor már ezzel szemben is buktam
Szvsz akkor érheti meg ez, ha tényleg olyant csinálunk, amit nagyon drágán vehetnénk meg egyébként.
Karácsony előtt kinn jártam egy budaörsi bútor áruházban, vagyis lényegében "pláza", mert több kisebb cég van benne, nem ikea.
Az alábbi tölgy asztal zártszelvény lábakkal (talán 180x90 cm-es lappal) több, mint 300e ft volt.
Bocsássatok meg, de ezért én nem adnék (ennyi) pénzt. Ha magadnak csinálod, mert ilyen fád van, az teljesen rendben van. De ez kb léckerítésnek való anyag, amit azzal marketingelnek, hogy ez hűde lábon száradt fa és ezért nem kellett kivágni egy élő fát sem...
nade mibe kerülhet akkor egy olyan asztal, amihez a 450e ft/m3-es tölgyet használják? Mert ez akár lábon száradt, akár nem, nem volt annyi. És láthatóan beletettek minden szálkát, amit csak bírtak. Több hasonló ár-értékű dolog is volt ott.
Köszönöm szépen, próbálkozom! Most belejöttem a videózásba, bár van még mit tanulni ezen a téren is, és nem beszélve a technikáról, melyre szintén csilliókat lehetne költeni. De egyenlőre ez a szint adott, (egy darab iphone5s és egy darab sjcam (4000-es sorozat) action kamera egy darab kicsi, asztali állvány és egy darab selfibot! (nem röhög:-) jelenleg a videos géppark) majd lesz jobb technika, ha jobban tudok videózni és esetleg meg is éri majd.....
Addig is próbálok minden munkámról, eseményről, alkalomról videót csinálni, hátha tudok másnak ezzel segíteni, vagy egyszerűen csak pár perc kikapcsolódást okozni.... :-)
A vágást pedig egy 2013-as macbook air-en végzem, nem erőgép, de tökéletesen elboldogulok még vele. Ha lehet 1080p-s anyagokkal dolgozom, ezt még bírja. A program a gépen levő gyári iMovie, ingyenes, egyszerű, így tudása sem egy óriási, de nekem még bőven megteszi.
Nézegessétek nyugodtan a videóimat, a csatorna bemutató kezdő videóban megemlítettelek titeket is, mint akinek ajánlom a videóimat! :-)))
És az egészséges kritikát is bírom :-) úgyhogy nyugodtan lehet azt is, sőt ugye abból is tanulhatok bőven....
Annyi hogy hamarosan kínai újév, nekem dec 6-tól kicsivel több mint egy hónap volt míg ideért a porom. Ha a kínai újévbe beleesik a rendelésed (nekem egyszer beleesett) akkor 2 hónap vagy hosszabb is lehet simán.
Ha precíz munkára szeretnéd venni, inkább gyújts még hozzá és vegyél inkább Pilana, CMT vagy Freud lapot, de még a Boch Optiline sorozata is sokkal jobb. Vagy 2 éve mikor akciós volt vettem én is belőle (bliszterben 2db 250-es lap 30-as furattal, 44, és 80 foggal), de nem volt jó vétel. Tűzifát vagdalni elmegy, de pontos munkára nem jó. Vagy kifogtam 2 rossz példány is. Kicsit ütnek, nagyon kicsik a vídia betétek rajta, talán 2× ha élezhető lenne. És az éle sem 100%-os. Már új korában égette a fát a vágás mindkét oldalán. Hosszvágásra teljesen alkalmatlan (túl sok fog, nagyon porol és égeti a fát), keresztben még hagyján. Nem néztem a mostani akcióban milyen lapok lesznek, és milyen áron, de biztosan jobban jársz normálisabb körfűrészlappal.
Körbe az a bemélyedés zavar, olyan érzés mintha el volna száradva de mégse hisz mindenhol egyforma . Na de ha kitölteném valamivel akkor .... Amúgy tetszik csaknem akarom elkapkodni. Rám van bízva hogy eladjam.
Nem írtad mennyibe fog kerülni... (vagy nem sikerült detektálnom az őrült dekódolás közepette :-) )
Én pár éve 15 ezer forintért vettem az Achanban ilyesmi gépet. Annyit megért, sokat használom, de precíziós munkára nem alkalmas. Ha mondjuk az ára már 25-30 ezer volna ma, akkor keresnék inkább használt régi ipari gépet. 40 körül szoktak árulni régi magyar gépeket, klasszisokkal jobbak.
Ez mindig attól függ, hogy mennyit szeretnéd használni. Nekem egy másik ilyen üzletből származó gépem van, ugyanilyen teljesítményű.
Azért az olcsóság látszik. Tehát az asztal nem egy pontos dolog, nekem nem is volt merőleges a fúrókra, lehet orvosolni, de mivel gyenge anyag így hajlamos elmozdulásra fúrás közben.(lehet úgy is marad) sajna a leglassabb fokozatnak az ékszíjpályája kikopott, 1-2 szíjcsúszás eredményeképp.
Amit nagyon kevesellek az az 50 mm fúrásmélység.
Viszonylag sokat használom, kompromisszumokkal használható.
Másik javaslat: keresőbe beírni ott balra: Workzone, Parkside, Aldi, Lidl, Einhell oszlopos fúrógép szavakat, esetleg különféle variációkban. Biztosan lesz legalább 100 találat. Benne lesz a felhasználók véleménye, és az is, hogyan lehet kicsit feljavítani ezeket a gépeket. :))
A Scheppach egy ugyanolyan márkanév csak, mint a Hecht vagy az Einhell. Attól még lehetnek jobb darabjai, de ezek is csak valahol gyártatott gépek, amit felcímkéznek. Ettől még valószínűleg vannak jobb gépei, de nem mindenki dicsérte itt fórumon sem ezt a márkát, ha jól emlékszem.
Ezt pl. szívesen kipróbálnám, nekem ez a kategória igazi megoldás lenne, ha jó lenne. De mintha ilyen is lenne Bernardo, Axminster meg más neveken is, azok meg állítólag csak kompromisszumokkal használhatók, még ha jobbak is, mint az enyém.
Nekem egy hengercsiszolóm van ebből a márkából, az pl. jó. Viszont ez is annyira univerzális, hogy Triton forgórészt vettem a motorjába (hibásan vettem eleve), és tökéletesen passzol bele. Gyanítom, hogy találnál még hasonló egyezéseket más márkanevekkel is más gépeknél.
A karácsonyi ágy építésem, bár én nem törekedtem a csomómentességre, de csak a benőttek maradtak benne, vörösfenyőből és boroviból (rács). Keményolajjal kezelve, ágyvasalattal, redőnygurtnival, kicsivel 60eft alatti anyagár volt.
Hű, most jót nevettem :D Nem rosszmájúan de ez volt az első reakcióm. Meg akik ismernek sztem azok is. Háááát ... hogy is mondjam: pont hogy nem :D Ha valaki akkor én biztos nem. Illetve megfordítom: ha egy profi asztalos úgy gondolkodik ahogy én, keresse meg rögtön a legközelebbi szegénykonyha címét is mert szüksége lesz rá. Az ipart meg adja vissza.
"Pont az a hobbistának a lényeg amit te itt mellékesnek minősítesz."
Nekem ez épp csak a homlokomra nincs tetoválva, hidd el ha valaki én ezt vallom. Azt hittem ez kiderült pár év alatt. Valami itt félrement, az egészet olvasd el.
Vagy lehet hogy megint ez a fránya virtuális kommunikáció, akkor átszerkesztem:
"ez MOSTmellékes"
Mármint most amikor a tisztán megéri/nem éri sztorit latolgatod.
"Azt ugye számtalanszor megállapítottuk hogy a vérbeli hobbista nem számolgat, de azért néha akad 1-2 eset amikor "'muszáj"."
"Merthogy itt most nem a sajátommal verem a csalánt."
Amikor csak számolsz, anyagiakat, akkor muszáj vagy kizárni az emóciót ezzel sztem egyet lehet érteni. Kb erre akartam utalni. Ahogy volt kollegám mondta mindig (hiszen ő is ismert): Andris, kérd el rendesen azt a k. pénzt, szerelemből nem élsz meg. Vagy pl jól esik a rengeteg elismerő üzenet meg pluszolás meg este az asszony hálálkodása - de a bank nem fogadja el befizetésként :)
A hamuporszívóst majd este fényképezem. Szűrőt nem vettem, használtakat használok, mert szervizelünk egy cégnek Fiat kistehereket, a lecserélteket használom. A nagy elszívóhoz ebből most 4-et használok, de az még nincs kész, kellene csinálnom hozzá egy ládát. Pillanatnyilag csak sorba vannak dugva cső darabokkal, mert ugye elsőre próbát kell csinálni. :)) Közel 1éve van így, szűrőt még nem cseréltem.
Az egyik "fűszerüzletbe' (négybötűs, továbbá a magyar ábécé legelső betűjével kezdődő nevű)
jövő csvatertektül elvileg elcsíphető lesz egy (leánynevén: munkaterület márkájú) asztali fúrógép.
Sajnos nem tudok linket beszúrni, így csak a termék leírást teszem ide.
Tisztelettel kérlek Benneteket, amennyiben netán öszve gyütt illen-ollan perszonális tapasztalat/horribile dictu ellenjavallat/jótanács, kérem írjátok meg. (Hisz' ezek ún. visszatérő termékek)
hálózati feszültség: 230 V, ~ 50 Hz teljesítmény: 500 W fordulatszám: 500 - 2 500 fordulat/perc (9 fokozat) fúróasztal dőlésszöge: 0 - 45° fúrószár: Ø 1,5 - 16 mm max. fúrási mélység: 50 mm az asztal magassága fokozatmentesen állítható
Föltett szándékom, hogy a pízügyminiszter(né/nő) mindent látó szeme előtt/alatt lábujjhegyen,
kobakom vállim közé jó behúzva elosonok, s birtokba veszek egyet...egy íletem, egy halálom.
1. A fogyasztói szerződés keretében vásárolt, tartós fogyasztási cikk termék(ek)re a GARLAND distributor s.r.o. az alábbi időre és feltételekkel vállal jótállást (garanciát):
Scheppach, Scheppach Special Edition, Woodster, DWT, Kity márkájú termék(ek): 2 év gyártói garancia, amely további 2 évvel meghosszabbítható, amennyiben a fogyasztó a terméket garanciális szerviz felülvizsgálatra beszolgáltatja a vásárlás / üzembe helyezés időpontjától számított 24. (huszonnegyedik) hónap folyamán. A garanciális szerviz felülvizsgálattal kapcsolatos költségek a fogyasztót terhelik. A meghosszabbított garancia időtartama alatt a szervizelésre nem vonatkozik a jogszabályban előírt 15 napos határidő. Amennyiben az érintett termék beépített Briggs&Stratton, Honda, Kawasaki és/vagy Kohler motorral került értékesítésre, a termék motorjára értelemszerűen a Briggs&Stratton, Honda, Kawasaki és/vagy Kohler mindenkori jótállási feltételei vonatkoznak.
Lehet, hogy érdemes lenne a kulcsszavakat beleírni a szövegbe, amilyen úton te megtaláltad a videót, hogy pl. Jóska Pista gyalu érdesítés ragasztó (hashtag-szerűen, persze azon a nyelven, ahogyan a youtube-on pl. keresni kell).
Így ha az a videó el is tűnik, van rá esély, hogy az így szűkített kereséssel te vagy más ráakad gyorsan.
A Scheppach egy fogalom! Már 90 éve kínál kompromisszummentes, professzionális szerszámokat a műhelymunkákhoz. Hagyományos német precizitás, kifinomult részletkidolgozás, több mint 70 szabadalom és kiváló szervizhálózat, csúcsra emelte a márkát. A Scheppach márka alatt most már megjelentek az igényes barkácsszerszámok is, melyek ötvözik az évtizedes mérnöki tapasztalatokat és extra ráadásként - az elérhetőséget mindenki számára. Amennyiben csak barkácsol, de mégis kiváló minőségű, 4 év garanciával* rendelkező gépre van szüksége, akkor a Scheppach a legjobb választás."
"most tényleg csak a lóvé része van figyelembe véve. Hasznos időtöltés, az asszony és a fórumtársak dícsérete és ezzel a magam öröme - ez most mellékes."
Pont az a hobbistának a lényeg amit te itt mellékesnek minősítesz.
Ha így gondolkodnánk akkor a hozzászólások arról szólnának, hogy hogy rakjam össze az IKEJÁS szekrényemet/asztalomat/ágyamat/stb.
Egyet még adj hozzá: igaz, hogy nincs infláció (a hírekben), de azért kicsit megváltoztak az árak 2015 óta. Te a mai árakkal számoltál, Zoli meg az akkorival.
Ez a derékszög annak idején nekem is tetszett, ezért kimentem solymárra és bizony élőben elment a kedvem. Az acél része lapjára fektetve íves és kettőt egymással szembe állítva egy sík felületen ( a talp van vízszíntesen) ,bizony nem zárnak össze az élek. Amit a technikai adatok címszó alatt ír az pedíg tök ellentmondásos. Eddíg elkerülte a figyelmemet nekem is. Az egy százados pontosság 1cm-re vonatkozik, ahogy írja ( remélem jól értelmezem). 40 cm-en ez 0.4mm, ami szerintem nem annyira szigorú brit szabvány.
A történet vége az lett, hogy ujratekercseltettem, és iszonyú gyenge lett, szétkaptam hogy azt teszem régi fűrész asztalára, de még nem sikerült. Vettem egy Makita 2712-est, annak készítettem réteget lemezből asztalt, azzal megvagyok.
Zoli szekrénye kapcsán ma is tartom, hogy olyan szép táblásítást nem kapsz meg a boltban. Még a csomómentes se olyan szépen válogatott, mint az.
Valami gebasz mindig van benne.
Pisti ágyával kapcsolatban pedig szerintem itthoni árnak a négyszázzal eléggé alálőttél. Kint lehet, hogy ennyi, de itthon nem ennyi lenne, onnan hozatva meg rájönne pár ezres szállításnak.
Valaki nemrég linkelte a hedue oldalát, ahol vett körzőt, meg vonalzót. Megnéztem én is és nagy hirtelen rendeltem gyorsan 2 db derékszöget (és egy körzőt :-) ) is az oldalról. Hát..... lehet hogy elhamarkodott lépés volt. Ez a (kisebb) derékszög tökéletes a próbáim során.
Ez a nagyobb viszont nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, nem pontos ez sem.
Hiába írja az oldal idézem: Ez a derékszög még a legszigorúbb brit DS3322 szabványnak is megfelel. Pontosság0,01 mm / 1 cm
A körző viszont nagyon pontos, akárhogy mértem a rajzolt kört, az jó volt! :-)))
Persze csináltam erről is egy gyors kisfilmet, ha kész leszek vele teljesen belinkelem.
Csak merő kíváncsiságból visszatekertem Árvai Zoli szekrényére, annak idején (azta ... lassan 3 éve) sokat hüledeztünk milyen szép lett. Hát nemtom mikor implemetálták a pluszolást (más fórumok kommentjei alapján 2015 körül), Abszolút a teljesség igénye nélkül, Zoli szekrényének a környékéről válogatva a képes beszámolókból: Zoli posztjai 1-2-3 lájkosak, Kroy Prince ágya 0 lájk még, torony78 ágya szintén, buats1950 zsalugátere 1 de pl Slam Jr. kisasztala már szárnyalt, 5 lájkkal. Tovább nem tekeregtem 2015 posztjai között.
Nade félretéve a lájkvadászatot, így lefekvés előtt eszembe jutott hogy egy örökzöld témán rágódjak: a megéri vagy nem. Azt ugye számtalanszor megállapítottuk hogy a vérbeli hobbista nem számolgat, de azért néha akad 1-2 eset amikor "'muszáj". Pl öcsém lépcsőburkolása kapcsán. Merthogy itt most nem a sajátommal verem a csalánt. Saját táblásítás vagy lóf****, és vegyük meg készen. Utóbbi lesz mert időben nem fér bele hogy pihentessünk, meg megint pihentessünk és utána megint egy kicsit. Árban talán jók lennénk, főleg ha a vastag (40mm) táblaárakat nézzük. Persze lesz még más famunka is aminél nemigen fogunk táblásítani, csak kreatívkodni. Pl a kazán környéke úgy néz ki mint a Win95 képernyővédője, el kén' takarni. Meg lesz még padlófűtés-elosztók eltakarása, ezek mind költözés előtti teendők.
Aztán ha meg szeretném csinálni Zoli szekrényét ... Zoli korabeli beszámolói kapcsán megint számolgattam, hogy ha olyan fanatikusak vagyunk mint ő volt anno, ( nettó 16,19 m2-nyi táblásított anyagot épített be) és magunk vágjuk csomómentesremajd gyaluljuk, ragasszuk, csiszoljuk nemtom hány órányi munkával, akkor megérné-e magunknak táblásítani az anyagot. Hangsúlyozva, hogy most tényleg csak a lóvé része van figyelembe véve. Hasznos időtöltés, az asszony és a fórumtársak dícsérete és ezzel a magam öröme - ez most mellékes.
Szóval, 16,19 m2 csomómentes, hossztoldás nélküli 18mm-es táblásított borovi pl itt 127.884 Ft De ennyi anyagot csak 6 tábla, azaz 18m2 ad ki, szóval az ár inkább 142.187 Ft. Kb.
Namost Zoli (illetve a pénzügyminisztere! :D) szerint az egész móka került 236e Ft-ba, ebből a 3x-i faanyag beszerzés utánfutóbérlésestül, benzinestül 172.000 Ft. Azt most hagyjuk hogy a megmaradt csomós fát máshova is fel tudja használni, meg a leszélezett darabokat el tudja tüzelni: ő ennyit költött hogy csomómentesen le tudjon táblásítani annyit amiből a szekrény kijött. Nem számolom a 1,5 vödör ragasztót, meg azt a pár kW megevett áramot -> EB HC 300 + Hyundai elszívó, szalagfűrész + elszívó, excentercsiszoló + elszívó párosok is szaladgálhattak eleget.
Hát így meg az jön ki hogy nem óriási bukás, de nem jó biznisz. A saját táblásítás. Vagy vmit elszámoltam. Pedig Zoli tán' utánajárt az anyagáraknak, nem az OBI-ból vett gyalult fenyőt. Az viszont esélyes, hogy a teljes anyagköltségért, 236e ft-ért egy profi asztalos ilyen csomómentes és szép kivitelben, ilyen szekrényparaméterekkel a küszöböt nem lépi át, nem hogy legyártja a szekrényt (teljesen jogosan).
István, te az ágy kapcsán csináltál költségvetést vagy nem mertél? :D Azt láttam hogy az ötletadó ágyad 1165 GBP, majd' 400 ropi. Itthon nemtom lehet-e pont olyat kapni. Itt egy majdnem lebegő "rusztikus" tölgyfaágy, ez is majd' 400 ropi.
Már nem emlékszem rá, 1-2 éve erről valaki beszámolt itt, mármint, hogy leégett az alumíniummal tekercselt motorja. Nem Te voltál az? És mi lett a történet vége? Volt garancia? Megcsináltattad?
Közben visszaolvastam, a Te géped volt az. :) Jó lenne tudni, hogy valóban az átlagosnál gyengébb-e az a motor vagy Te voltál peches és kifogtál egy hibás darabot? Nem írtad meg, hogy mi lett a történet vége.
Ezt csak azért kérdezem, mert egyébként egy olyan gépről van szó, ami kinézetre és árban pont megfelelő lehetne azoknak, akik nem feleáron az aldi/lidl darabjaiban gondolkodnak a züld Bosch pedig már sok nekik. Sokszor látom, hogy érdeklődnek ez után a gép után. Amit a bauhausban Toolson néven árulnak de a dobozról kiderül, hogy a Scheppach a gyártó.
Nedvességmérő. Én a Stihl szaküzletben vettem 5000 Ft körüli pénzért még 4-5 éve, de a mai napig jól szuperál. Tényleg nem egy nagy darab, de teszi a dolgát. Szerintem bármelyik Stihl szaküzlet a környékeden tart ilyet.
A nedvességmérő elemét ellenőrizd le mielőtt visszaviszed. Én pár éve vettem ennek a nagyobb változatát, abban az elemen volt egy vékony fólia, hogy ne tudjon bekapcsolni és lemerülni az elem a vákuum tasakban. Az elem feszültségét is mérd meg, ha van műszered.
Volt egy HS105-ösöm, kb 1 perc alatt leégett. Ez az egyetlen gép amit leégettem, vigyázok a gépeimre. A tekercs bekötései égtek el, azok hihetetlenül vékonyak. Én többet Scheppachot és egyéb "gazdaságos" gépet biztosan nem veszek. Napokban kettő ilyet is láttam a jófogáson 40 000 környékén, + egy tök ugyanilyet toolsoon márkanéven.
Én vettem egyet, nagyon kényelmes és pontos. Megtérülni nekem sosem fog, de nagyon szép, és vágytam rá. Csak jót tudok mondani róla :D Ha Dunaújváros nincs neked messze kipróbálhatod. (Van egy adlisom is, hááát érdemes ugyan azt csinálni velük egymás után ...)
Hááát, ami abban van az hamar feladja. Legalábbis az enyém gyorsan telítődött és a második takarítás már nem segített rajta. Aztán a szűrője mégcsak nem is olcsó. Átalakítottam, most abban is egy tgk szűrő teszi a dolgát.
Működik a dolog, nekem is tgk szűrők szűrik, de szerintem ebből legalább 2db kellene* és olyan, amin kívül nincs az a lyukacsos burkolat. A levegő kívülről befelé áramoljon, így takarítható lesz.
* A motorok légnyelése jóval kisebb mint amit ezek a barkács elszívók is megmozgatnak levegőt.
Nem mutat a nulla százalékon kívül semmit! Próbáltam fenyővel, kőrissel, tölggyel, felnyővel, borovival.
Bevizeztem a felületét, bedobtam vízbe! Semmi! Reset után is ua. Holnap visszaviszem.
"Kanyarfúróadapter"
Kicsomagolva meglepett a súlya. Gépbe fogva szépen, simán forog, nem remeg, nem rángat.
Mágneses a befogója. a biteket megtartja. Használatát szokni kell, mert automatikusan a gépre támaszkodok csavarozáskor, ehelyett az adapterre kell.
A kapott 4-5-6-os fúrók közül a 4-6-os üt. Mindegy, hogy adapterben vagy közvetlenül a tokmányban van. Az 5-ös rendben van. Mindegyik éles, de kérdés, hogy meddig.
Annyit tudok, hogy valami autó légszűrővel kompatibilis. De autókhoz nem értek. Elektromos bringám van. Oda meg nem kell légszűrő.Valamikor volt egy kolegám aki faesztergályozással foglalkozott másodállásba. Ő Csinált olyan légszűrót, hogy tőbb trabantszűrő volt egy doboz tetelyére szerelve. Valószínű akkoriba az volt a legolcsóbb.
Nem emlékszem, hogy lett volna eddig 22 lájkolás! :)
És még nincs vége a napnak!
Nekem is kéne ágyat csinálnom, és baromira tetszik ez az ágy. Minál többször visszatekerek, annál inkább. Kár, hogy muszáj sok tárolófiókosat csinálnom, mert máshol nem tudom kiterítve eltárolni a nagyméretű könyvkötőpapírjaimat.... :((((
A tárcsacsiszológép vásárlásakor több barkácsgépemet is el kellett adni, hogy hirtelen pénzhez jussak. Így volt ez a 600 wattos Parkside szalagcsiszolóval is. Úgy voltam vele majd alkalomadtán veszek egy másikat, mert jó az ha van a műhelybe. Akkor még nem gondoltam, hogy ilyen hamar meg is lesz az új szalagcsiszolóm! Most a Lidl-ben ismét kapható a csiszológép, de már a 900 wattos változatban. Gondoltam beújítok egy ilyen gépet, az elődje is jó szolgálatot tett annak idején!
Talán elég lenne csak akkor törölni, ha nincs mellette "érdemi szöveg". Most nem tudom felidézni, de nekem már volt olyan, hogy a videó linkje nem élt, de a hozzáfűzött szöveg segített elindulni. Talán ez egy jó apropó, hogy megköszönjem a sok videót és a hozzáfűzött magyarázatokat. (Erre a fórumra hobbiasztalos.blog.hu segítségével bukkantam rá.)
Az lenne a kérésem, hogy ha találtok olyan bejegyzést a blogon, ahol már nem él a videó, akkor írjátok be a videó kommentjébe, ilyenkor törlöm a teljes bejegyzést, hogy más ne fusson vele lyukra. A blog kezelő felületén látom a friss hozzászólásokat, így hamar le tudom venni a már nem élő videós írásokat. 2.000 cikk körül járok már, másként nem tudom ekkora mennyiséget figyelemmel kísérni. A youtube meg mostanában elég sok videót meg felhasználót töröl, így csoportosan szünnek meg a videók is.
Nem a beivódás érdekében érdesítette fel, hanem azért, hogy a ragasztó a barázdákba tudjon kapaszkodni. A felérdesítés után ugyanazon alapterületen jóval nagyobb lesz a hupli-völgy felület miatt a kapaszkodó felület. Műanyagokat is ugyanígy kell felérdesíteni ragasztás előtt.
Mint idézted is az angol szöveget. A csiszolás felnyitja a fa pórusait. A gyalu lezárja. Azért is olyan fényes. A nyitott pórusokba beszívódik, bepréselődik a folyadék.
Lehet, veszek egy Parkside-ot, már csak a hozzá adott cuccok miatt is. Aztán max később egy Handy Maxit pl. Az a flexibilis szár elég hasznosnak tűnik aprólékos matatásnál. A Parkhoz adott kiegészítők meg gondolom beleműthetők a Handybe (remélem).
A fejtámla "földig ér" (majdnem, mert van két kis 2-2 cm-es lábacskája, hogy ne billegjen sehol)
A fejtámlától 150 cm-re (vagyis a végétől 50-re vissza) van egy teljes szélességű kereszttartó, 4,5 cm vastag palló, élére állítva. Ennek a két végére feltámaszkodnak az oldalak (rejtve, mert be van vésve a helyük). A kereszttartó a föld felé rövidül, ott csak 120 cm hosszú, vagyis egy trapézról van szó, aminek a rövidebbik párhuzamos oldala van a földön.
Ezzel együtt hosszában fut egy "gerenda" középen, ami meg be van vésve a kereszttartóba és kiér a végdeszkáig, azt alátámasztja és persze alátámasztja a rácsot is, aminek a szélei meg az oldaldeszkákra támaszkodnak klasszikusan. A gerenda a fejrészbe is be van vésve.
Az oldaldeszkák végül 30 mm vastagok lettek (32-őt szerettem volna, de az egyengetés utáni vékonyító fűrészelés - vastagolás - után meggörbült kicsit, újra kellett egyengetni és így már nem adta ki csak a 30-at)
Magyarul: egy kereszt van az ágy alatt. A két láb voltaképpen a fejrész és egy "rejtett" kereszttartó, amiket hosszgerenda tart össze. Illetve az oldaldeszkák is részt vesznek az összetartásban. Az oldaldeszkák és a hosszgerenda hozzá van csavarozva a fejrészhez, a kereszttartót pedig mind e kettővel szétszedhető "csapolás" tartja össze.
Azaz a ragasztó is jobban beivódik, meg a festék is. Szóval ha nem csak a színezés a fontos, hanem az is, hogy a favédelem jobban bejusson, akkor érdemes mindig megcsiszolni.
Amúgy rákeresve a "planing vs sanding"-re, azt lehet mondani, hogyha csak a felület szépsége számít, akkor általában azt mondják, hogy a csiszolatlan csak gyalult felület szebben mutat, gyorsabb, és kevesebb festéket, olajat, pácot, stb vesz fel, azaz olcsóbb is.
@fejes.i: Ez az ágy meg rohadt jól néz ki. Max respect!!! Érdekelne, hogy hogyan van a láb megoldva.
Én vettem állítható stanley-t, nem volt pontos, még a wolfcraft féle is pontosabb volt, pedig az se jó, a modeco olcsó szutykom volt eddig a legpontosabb.
De hirtelen haragomban ebay.com és kerestem ilyet. Észak Koreából jött egy derékszög, állítható, kiírva a pontossága, ami jónak mutatkozott, berendeltem, bíztam benne jó lesz mert bő 7000 volt, majdnem 7500 :D
Bejött, ilyen pontos derékszögem még sose nem vót. Az átfordítós tesztet amikor csináltam először nem tetszett, kerestem már anyagot, azon meg halál pontos. Amin próbáltam egy élfóliázott valami volt, lehet nem úgy feküdt fel ahogy kellett volna neki. Azóta többször vizsgálva is pontosnak mondható.
Wolfcraft elment csak előrajzolóba, mélységjelölőbe, semmi másra nem használom már (nem mint ha eddig túl lett volna használva, pláne, hogy a festése sok helyen lejött, így egyenes vonal húzására se volt már jó :D)
Egész szépséghibája a dolognak amióta megjött a jó derékszög alig vagyok lent idő híján xd
Én a "szamurájtól" láttam az oktatóvideójában, mielőtt a gyalupadja asztallapját és oldalsó sínét ragasztotta volna össze, hogy a tükörsimára gyalult felületeket "felérdesítette" 80-as papírral. Gondolom a jobb ragasztás (jobb ragasztó beívódás) végett.
(videóban: "so you open up the pore of the wood", amúgy maple azaz juharból csinálta)
Hát ... így képeken nézve gyönyörű tájon laksz. Mondjuk ezt már korábban is láttam. Viszont: ha minden nap ennyi hó esne errefelé, annak nem örülnék. Első nap még vicces és lelkes az ember hólapátolás témában. Az azt követő napokban én már nem annyira. Bár inkább az mint a medve :D
Szépen belecsempészted a barkácstémát is a Wolfcraft vonalzóval :)
Nézegettem az írásod, és közben erősen agyaltam azon, hogy miért olyan furcsa a Berger szorító. Hiszen nekem is ilyen van, csak kék színű. Mire rájöttem, hogy nekem nem Berger van, hanem:
BERNER! :-)
Mondjuk ebből éppen 10 db, és én meg ezt ajánlom. A Piherek után! :-)
Nagyon köszönöm mindenkinek a gyors reakciót a gravírozókkal kapcsolatban. Ez a Lidl-ös Parkside jó lehet, azt mondjátok? Nem gyenge az az akksis mivolta miatt? Inkább egyen áramot, és használhatóbb legyen :) A Handy Maxidrill-es videót is meglestem, az pl elég szimpatikusnak hat, de ha van egyéb ötlet, azt is szívesen fogadom.
Aliról valahogy ilyet nem mernék rendelni. Félek, hogy ultragyenge, aztán max tévedek. Fejeket még oké, legrosszabb esetben bukok némi játékpénzt.
Én pont ilyen szorítókat vettem múlt héten, csak Piherből. Azok is hihetetlen jók. Kérdem a boltban: ez is eltörik, mint a lidlis? Mondták, hogy a forgalmazó felajánlott mindenféle kedvezményeket, ha el tudják törni, de nem sikerült nekik. Én is ebben bízom. :)
Több oka van annak, hogy gyalulás után majdnem mindíg csiszolok: A kézivel nem tudok profi módon dolgozni. A gépi pedíg csak élesítés után ad igazán szép felületet. A másik probléma pedíg az, hogy hiába látom szépnek ,jónak a gyalult felületet , valami belső kényszer vagy bizonytalanság mindíg megcsiszoltatja velem a fát. Citlingel is próbálkozom néha, de csak kisebb darabok esetében, ez igazán nyerő tud lenni.
Nem nagyon szeretem azokat a keresztező íveket, amit a gyalugép legtöbbször hagy. Ha nagyon figyelek és lassan tolom, akkor szinte nem láthatóak, de csak szinte. Amikor olaj kerül a felületre és úgy esik a fény, akkor kidobja. Ezért pl. azokat ez elemeket és kézi gyalultam, amit egy darabban át tudtam tolni a gyalun.
Én úgy vagyok vele, hogy frissen gyalult anyagot csak akkor csiszolok, ha egy pamut rongyot nem tudok akadás nélkül végighúzni rajta, vagy ha a felületkezelés felhúzza a szálakat. Mondjuk az is igaz, hogy ha lehetne, indent bontott legalább 50 éves anyagból csinálnék, tehát nem biztos, hogy mérvadó a véleményem :)
Az hiszem befejeztem a szorítók vásárlását ezennel.
A Berger szorítóból volt már pár darabom, nagyon jó minőségűek és szinte eltörhetetlenek. Nem olcsóak de legalább jók. 110cm a hosszuk.
Van kb 40 db egykezes szorítóm, meg kb másik 40 db csavarós szorítóm különböző méretben és típusban de a régi öntöttvas csavarós szorítóim után ez a Berger a legjobb.
Fiatal házas koromban kibéreltünk egy házat, ott volt cserépkályha a nagy szobában. A beköltözés télen volt, így azonnal be kellett fűteni. A kertben volt egy szép nagy farakás amit eltüzelhettünk. Pár óra fűtés után az egyik pillanatról a másikra beszakadt a kályha teteje teljes terjedelmében rá a tűzre. A kihívott szaki mondta, hogy szarrá volt égve belül a samot. Persze festhettünk is utána. :(
Ennyire azért nem szeretnék fekete öves lenni a kéziszerszámok terén ;-)
Egyébként az éjjel már az új ágyon aludtam :-D
Nem volt valamiféle magasztos cél a kézi gyalulás, hanem egyszerűen rájöttem, hogy szebb felületet tudok vele létrehozni, mint a szalagcsiszolóval. A szálforgóknál (nem is tudom, ez így helyes kifejezés-e) kellett vigyázni.
Gondot a tölgy pórusok fekete porral való telítődése okozott. Arra jöttem rá, hogy első lépésben a gyalu hagy fekete-szürke nyomokat, ahogy kopik a gyalutalp. De olajozás előtt ezeket még lehet tisztítani, kézzel finom 400-as csiszpapírral átszaladva.
Hanem olajozás után (valami weboldal általi javaslatra) 000-ás acélgyapottal próbáltam fényesíteni. Ez tett be a pórusoknak igazán.
Emiatt a fejtámlát újra kellett gyalulni, mert nem volt szép (bár van, aki éppen ilyenre "finiseli" a tölgyet.
Még holnap itt a helyén megigazítok pár illesztési helyet finoman, de a lényeg készen van.
Félkész állapotban is nagy segítségem volt a gyalupad, most megérdemli, hogy befejezzem.
Valószínűleg nem lősz mellé, ez mégiscsak profi kategória. Kérdés, hogy minden más szerszám, amire szükséged lesz már rendelkezésedre áll? A lapostiplimaró nem tartozik a megkerülhetetlen, legfontosabb gépek közé. Elsősorban azok használják, akik napi rendszerességgel állítanak össze bútorokat ezzel e technológiával. De a hobbisták első körben általában beérik egy fúrógéppel és egy tipliző sablonnal.
De ezzel nem lebeszélni akarlak. A barkács lapostipli marókkal is lehet dolgozni, de azért azokról mindig olvas lehangoló tapasztalatokat az ember.
Nem használtam még ezt a Makitát, de elég sok ember véleménye szerint bátran meg lehet venni, ha van rá ekkora keret. A profinak nevezhető gépek között valószínűleg ez a legolcsóbb.
Nem tudom, Tritont vett-e valaki a környéken, de szerintem nem sokan. Én még nem hallottam/olvastam ilyen emberről. Az biztos, hogy bármi van, a Makita 3 éves garanciáját könnyebb lesz érvényesíteni, mint a Tritonét.
Mondjuk én nem vagyok mester, meg nem is használtam ezt a marót, de az én véleményem az, hogy nagyon drága. De ha Te tudod, hogy mi miatt keresel ilyen kategóriában, akkor inkább Te segíts nekem megérteni, hogy miért választottad ezt?
Nekem is Braun volt (10 éve vettem) 2-3 év után nekem is kiszakadt a gombot fedő puha gumi borítás, és fekete trutymó jött ki belőle. De azért használtam tovább. Aztán egyre nagyobb erővel kellett nyomni a gombot, hogy menjen, majd végleg meghalt.
Utána következett egy aldis. Pofára a boltban jónak tűnt. Haza vittem nagyon hangos volt. Ezt még elviseltem volna. Viszont a "fejében" ahol a penge van, a tengely körül nem volt rendes gumi "tömítés", csak egy nagyon laza, lifegős gumipersely, így mixelés után a trutymó szépen szivárgott kifelé, amit előtte a gép felnyomott a szárba. Így ez számomra elfogadhatatlan volt. Vittem vissza.
Azután jött egy Bosch 600 wattos, ez rendben megy 3 éve (picit hangosabb lett idővel, azóta anyám "örökölte"), nekem meg most van egy ilyen Bosch (vateráról 11 ezer volt újonnan), meg vagyok vele elégedve. Napi szinten használom pár percet. Most is Bosch-t vennék. De, hogy rosszat is mondjak róla. 750 watt, de nem érzem erősebbnek, mint a korábbi 400 wattos Braunt. Azt hittem, hogy ez egy erőgép lesz, de nem.
Érdeklődnék, hogy a mestereknek mi a véleménye erről a lapostiplimaróról.
Én még sosem használtam de felmerült pár bútor készítése a felújítás során és erősen gondolkodom egy ilyen maró szerkezet beszerzésén. Még a Triton TBJ001 jöhetne szóba az kedvezőbb árú.
Sosem használtam még, így a segítségeteket kérem a döntésben.