Keresés

Részletes keresés

motor-os Creative Commons License 2019.05.25 0 0 175619
Előzmény: motor-os (175618)
motor-os Creative Commons License 2019.05.25 0 0 175618

A tanuláshoz egy kis segítség. Igaz nem mai, 1996-os és angol nyelvű, de szép képek, sőt még szőke nő is van benne.

szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.25 0 0 175617

Én is hadd... ez az egyik kedvenc témám.

Véleményem szerint kevés olyan szakma van, amit nem lehet 1 év alatt elsajátítani, akár erős szintre is (ok, bele kell adni apait-anyait). Sőt alapon úgy kell hozzáálni az élethez, hogy ne legydn gond, ha akár 7-10 évente teljesen új dolgot kell csinálnunk (mert megunod, mert megszünik az igény, mert bármi). Persze, ha valami mellett életed végéig kitartasz és meg is élsz belőle az is nagyon király! Lényeg, hogy nincs késő. Még orvos is lehetsz 31 évesen, simán (ez az egyik, ami nem megy 1 év alatt ;)))

Előzmény: Törölt nick (175548)
szabad paraszt Creative Commons License 2019.05.25 0 0 175616

Egyetértek. Ebben az árkategóriában szerintem a két gép között nincs/nem lehet nagy különbség. Döntsön a színe, vagy valami hasonló. Ha jobbat akarsz, akkor figyeld a használtpiacot, néha megjelennek 500 - 900eFt közötti szórással régebbi öntvény gépek. Pár hónapja volt 650eFt-ért Robland, na az nagyon egyben volt (nekem be se férne már a műhelybe).

Előzmény: Törölt nick (175604)
fejes.i Creative Commons License 2019.05.25 0 0 175615

31 év nagyjából semmihez sem késő. Autodidakta karmesterek vagy zongoraművészek nem ilyen korban szoktak kezdeni, de kb bármilyen szakmát el lehet kezdeni ennyi idősen.

Szerintem más kérdéseket tegyél fel magadnak. A képességeidet és érdeklődésedet Te ismered.

- alkalmazottként vagy esetleg vállalkozóként látod magad hosszabb távon?

- ha az utóbbi, írd össze-számold ki, milyen tárgyi-műszaki feltételei vannak egy asztalos vállalkozásnak.

- ezeket a feltételeket meg tudod teremteni? Van /lesz rá forrás?

- mekkora pénz az, amit vállalkozóként reálisan meg tudnál keresni? Hogyan viszonyul ez a korábban kiszámított befektetési igényhez?

 

 

- ha alkalmazottként, akkor a szakmában tapasztalható bérek megfelelőek Neked? Vagy esetleg van másik, számodra időben/térben stb elérhető szakma, ahol jobbak a lehetőségek?

 

Előzmény: Törölt nick (175548)
apaf3j Creative Commons License 2019.05.25 0 0 175614

Funkcionális különbség? Minimális. A 7491-nek kicsit erősebb a motorja, kicsit nagyobb a vágáskapacitása, kicsit nagyobb az asztala, rakható rá dado. Hobbit_G kolléga, amikor nálam járt, azt mondta, hogy a párhuzamvezetője is más egy kicsit, mint a 745-nek (nem a mechanikája, csak maga a "léc". És persze drágább :)

Itt és itt találsz angol nyelvű összehasonlításokat is.

 

Írtam mailt is.

Előzmény: bsuli76 (175603)
ultima Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175613

Ide ki lehet írni az árat?

 

Előzmény: Hobbit_G (175600)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175612

Elhinni elhittem, de akkor is kipróbálom, ha törik, ha szakad xd

 

Nemrég volt nálunk az emlegetett dw porszívó, meglepő légszállítással bírt xd de annyiból inkább elszívó lesz... Egyszer :)

 

Utána meg anyós megkapja az obist a földszintre. 

Előzmény: Törölt nick (175611)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175611

Megmondtam vagy nem megmondtam :D Csodák ritkán vannak a fizika területén. Bár a a fekete lyukak kozepében ülve biztos meglepődnénk 1-2 dolgon.

 

Ilyen képet évekkel ezelőtt egyszer én is csináltam, pont "oktatási" céllal hogy ha kell más is okuljon belőle. Kár hogy sehol nem tanálom, mert ide sosem tettem fel. Így csak a szavaim voltak ... Amit egy ideig nem hittél el, hát most VÉGRE te is tapasztaltad :-P

Előzmény: Hobbit_G (175606)
SchefferJ Creative Commons License 2019.05.24 0 1 175610

kentech.hu

Előzmény: Gyula Timko (175583)
SchefferJ Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175609

Kb. 140x70, most nem tudom pontosan lemérni... 

Előzmény: mr.York (175581)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175608

Ööö, ha nem lennék lusta lemászni, megmérném. De már nagyon befészkeltem magam az ágyba :D

 

Volt fórumbejegzés, aki ilyennel javasolta meghekkelni a gyári szögvezető lötyögését. Golyós végű hernyócsavar, vagymi:

Lehet kapni ilyen-olyan méretben, egyenesen a csodálatos Shenzenből. M4-es hernyónak előfúrsz mondjuk 4 helyen a szögvezető rúdjába, menetet vágsz bele, felváltva jobbra/balra betekered ezeket a golyós hernyókat, addig amíg szépen szorosan de könnyen futnak. Kár hogy nem írta le hogy tényleg megcsinálta-e. Itt ni. Ja, itt a mókus írja a méreteket is. Akkor ez is pipa.

 

De őszintén szólva, engem a kotyogás sosem zavart, mert önmagában a szögvezetőt sosem használtam: mindig a tolóasztallal együtt, a nútban fixen rögzítve. Akor meg nincs a kotyogós probléma.

Előzmény: apaf3j (175594)
motor-os Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175607

Köszi. Alkalomadtán jelentkezem.

Előzmény: Hobbit_G (175600)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175606

Mr Pazár Főnök.
sajnos igaza volt xd vastagolón se bírja obis szívó. Valszeg dewalt kétszűrős szívója bírná, Obi kevés.

Kép xd

 

 

Csak kelleni fog egy nyavalyás elszívó... 

Hobbit_G Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175605
Hát. Mi árulunk dewaltot és újabban boscht is. Kolléga se javasolja csak a d betűset, igaz ő az igazi márka megszállott, én nem. Laptopok közül is azt javaslom ami kell, nem azt nézem mi után kapok esetleg némi pluszt. Nem szokott változni véleményem hónapról hónapra xd

Amúgy sztem simán elég a kisebb is hobbi célra. Csinálsz alá, mellé meg mögé kis gurulóst és kész. 60cm felett amúgy se lehet könnyen vágni, nekem már 50 is kihívás, igaz egyedül vagyok. Azt már inkább kézi körfűrész plusz vezető.

Szerintem, de mindenki más.

745 most egész jó árban van. Ha kell tudunk beszélni is hétvégén, szombat délelőtt hívhatsz nyugodtan, majd küldök számot.
Előzmény: bsuli76 (175601)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175604

Nos én már számtalanszor kifejtetetm a véleményem a GTS 10-ről, nagyon már nem tudom tovább ragozni.

BSulinak is leírtam már, privátban is.

 

BSuli76: "És közben várom Pacman-t a korábbi releváns hozzászólások link-gyűjteményével :) "

 

Hmm, legyen :)  1, 2,  .... igazából mindig ugyanazt mondtam el róla. Nem tudom, tényleg nem tudom mit mondjak még.

 

Szerintem nem fogod tudni már "elengedni" a párhuzamosságot, még ha az új gépen jó is lesz. Azt kizártnek tartom hogy ez elállítódjon, főleg hogy - ahogy tapasztaltad - nem is lehet ha akarnád sem, a gyári furatnagyságokkal .

 

Én amellett kitartok hogy remek kis gép, a párhuzamvezetője sem pontatlanabb a DW-nél. Onnan tudom (mondom ezt amellett hogy nem próbáltam a DW-t, egyiket sem), hogy amikor beállítom hogy 36,8 cm-t vágjon, akkor 36,8cm-t vág, se többet se kevesebbet :) Igaz, 99%-ban mindig mérőszalaggal vagy fémvonalzóval állítom be a vágásszélességet. Inkább kifinomultabbnak mondanám a DW állítását. De mondom (ahogy párszor már itt korábban), hogy nekem nagyon tetszik az a "feature" a GTS10-en, hogy porban úszva is könnyedén tolom odébb. Amellett is kitartok, hogy a lágyindítás igenis jó dolog, még ha lehet is nélküle élni., Ha azok a fogaskerék-áttételek mesélni tudnának ... Tolóasztal: igen, lehet készíteni, nem rossz ha van, beépítve, kisebb keresztvágásokhoz sokat használtam már. Könnyen jár, VOLT egy minimális kotyogása a csúszószánnak, de plusz hekkelés nélkül, sima csavarlazítással, meghúzással állítható volt. Dado hiánya nem zavar, bár videók alapján lehet hogy használnám ha lenne rá lehetőség.

 

A DW-kről jókat olvastam itt (majdnem) mindig. Azért egy kis bogarat hadd ültessek ... Stolaz fórumtársunknál az igen meglepett, hogy a DW 7491 magasságállító menetesszára teljesen elnyalta az anya menetét. A link környéki (utáni) hozzászólások szóltak menetjavításról, de ha jól tudom rendelt hozzá pótalkatrészt Stolaz. Ebben a posztomban keresgéltem nekipár nemzetközi tapasztalatot (akkor még nem volt 100% hogy a menet volt elnyalva), úgy néz ki hogy az egy idő után elöjövő  megszoruló magasságállítás nem egyedi eset. Kérdés hogy mennyi/milyen mértékű használat után jön elő. Tudtommal más panasza nem volt rá neki.

 

Sztem nézd meg a cseredarabon a párhuzamosságot (vigyél vmi precízebb eszközt, ott nem hiszem hogy vagdoshatsz majd). Ha jó, dobj fel egy pénzérmét. Ha fej, legyen Bosch, ha írás legyen DeWALT. Komolyan nem tudok jobb döntési mechanizmust :) Ha meg nem jó, akkor - úgy tűnik - nem akarsz furatot bővíteni: gondolom nem kérdés hogy DW lesz belőle.

Előzmény: apaf3j (175602)
bsuli76 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175603

Nem kell helyettem dönteni, köszönettel egyetértek.

 

A Bosch-t ismerem, végtére is nekem is van egy! Kipróbáltam, végigvágtam vele a "mit lehet csinálni egy asztali fűrésszel'" online leckék teljes anyagát, meg még párat. Egyedül a párhuzam mizéria miatt nem akarom a végtelenségig játaszani a kibontom/kiprobálom/visszacsomagolom játékot.

 

A szerszámgépeket nem csak az első használat előtt kell beállítani, hanem periodikusan ellenőrizni/utánállítani kell. Szóval ha az új készülék ezúttal pontos, de nem állítható (lásd Pacman esete), akkor *most* jó lesz, de vajon a későbbiekben is az lesz-e.

 

Nem szeretnék kockáztatni további szabadidőpazarlást a maszek reszelgetés meg szervizzel való kommunikációra, inkább benevezek egy másik márkára.

 

Szóval a következő kérdés, hogy mi a funkcionális különbség a Dewalt 745 meg 7491 között? Érdemesebb-e drágábban a 7491, vagy inkább az olcsóbb 745.

 

Dewaltos kollégák, ha nem bánjátok, hogy hétvégén zavarlak benneteket 10 percre, küldenétek email-ben privát telefonszámot? Szivesen kérdeznék még párezer dolgot telefonon, és a fórumot nem akarom a privát bajomra kisajátítani.

 

Előzmény: apaf3j (175602)
apaf3j Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175602

Azért várd meg legalább egy Bosch-tulaj véleményét is. Azt meg szerintem ne kérd, hogy mi mondjuk meg, ebben az esetben mit csinálj. Én úgy gondolom, mindkét gép mellett és ellen is vannak érvek, és persze elég valószínű, hogy mindenki arra fog "szavazni," amit ismer és ami neki bevált. Te tudod, milyen szempontokat tartasz fontosnak, döntened neked kell :)

Előzmény: bsuli76 (175601)
bsuli76 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175601
Leegyszerűsíteni akarom, nem bonyolítani :)
Akkor Bosch vissza, és legyen Dewalt?
Ha esetleg tudnál jó deal-t, kérlek szólj privátban. Köszi!
Előzmény: Hobbit_G (175595)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175600

Szólj nyugodtan ha lesz xd

Nézzek vmi kedvcsináló árat? 

Vagy jobb ha nem fájdítom Uram.:)

Előzmény: motor-os (175598)
motor-os Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175599

Olyan ocelot mintás ormányost?

Előzmény: Egy griff (175592)
motor-os Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175598

Jobb szeretnék egy DW733-at, de marhára nincs "kedv"-em hozzá.

Előzmény: Hobbit_G (175596)
pali923 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175597

OK, de számolj azzal, hogy csak az fogja nézni, akinek nincs otthon a háztartásban legalább egy flex! ?))

Előzmény: Egy griff (175592)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175596

Ha kell dw745 vkinek csak szóljon, van még jó árban :)

 

 

 

Előzmény: Hobbit_G (175595)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175595

Szia

 

Túlbonyolítod szerintem, de nagyon a kérdést :)

 

Nekem is dw745 van, mint többünknek, akiknek én intéztem gépet majd mindnek két ékje is van, így :D

 

Angoloktól lehet rendelni éket, árban talán 12 font + szállítás volt talán, de ha megversz se fogok rá emlékezni.

 

A kicsinek (745) 610mm a vágáskapacitása tárcsától jobbra, nekem eddig általában elég volt, szélesebb amúgy is kezelhetetlen (sztem 50 felett minden az), oda jobb kézi körfűrész + vezető.

 

Felül akkor volt rajta a műanyag védő, amikor megvettem, kipróbáltam úgy is, oszt lekerült. Ha elég erős porszívó van rajta, akkor felül minimális por jön ki, egyedül szélezés a kivétel, de akkor meg nem nagy csoda.

 

 

Update: vissza nem törlök, itt a ceh:

DeWalt Table Saw Guard And Riving Knife For Dw745 Table Saw Identifier5140034-41Quantity:1Price:£6.66Sub Total:£6.66

 

Nem most volt, de nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne :D A szállítás viszont húzósabb, 7-10 font körül mozog.

partshopdirect.co.uk.

Előzmény: bsuli76 (175588)
apaf3j Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175594

Neeem, valami olyasmi dereng, hogy a Bosch teljesen egyedi horony ("mitre slot") méretet használ, amely nem kompatibilis a szabvány 3/4 hüvelykes sínekkel ("mitre bar"-okkal). Pacman? Vagy más? 

Előzmény: Egy griff (175593)
Egy griff Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175593

Bosch-nál mintha egyedi szélességű hornyokat használnának (Jól tudom, urak? Vagy ez csak valami, az agyamban megrekedt fals információ?).

 

Én írtam pár hónapja (itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150345230&t=9104263 ) hogy a Metabo hornyai fél colosak, a többi "normál" 3/4-esehez képest. De mivel nem ismerem a Bosh gépét, ezért azt nem tudom, hogy azé mekkora méretű. Lehet erre emlékeztél?

Előzmény: apaf3j (175589)
Egy griff Creative Commons License 2019.05.24 0 2 175592

Hát most elgondolkodtattál azon, hogy hogyan is állna rajtam egy top, és egy feszes, naggggyon rövid naci, de még keresnem kell hozzámillő megfelelő színű és főleg méretű tangát is! :-) :-)

Előzmény: ombuccman (175587)
Redtor Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175591

-Nútvágásnál a hasítóéket teljesen ki kell venni, nincs "alsó állás" (nem tudom, hogy nútvágásnál is lehet-e kickback, vagy az biztonságos?)


Ebben nekem is segítettek a fórumtársak, rendeltem egy új hasítóéket és flexel levágtam a főrészlap felső szintjére. Így ugyan nem tudom a felső porelszívást használni, de azt amúgy sem szoktam, csak az alsót. Nútvágásnál szerintem nincs jelentősége, ha a hasítóék nincs fent, de így nem is kell kiszedni-visszarakni.

 

-Nincs tolóasztal, csak mitre gauge (hogy van magyarul?), az lötyög, de ugyanez a Boschnál

Tolóasztalt könnyú készíteni, amit a flexes hasítóékkel lehet használni (vagy nélküle).

 

Nekem DW745 van, az olcsóbb mint a GTS 10 XC, dadot nem használok (nem is akarok).

Hozzáteszem, hogy az asztallap betét ennél sem túl combos, de abból sem nehéz rendeset gyártani rétegeltből.

Előzmény: bsuli76 (175588)
apaf3j Creative Commons License 2019.05.24 0 0 175590

Remélem, megteszi ezt egy Bosch-os kolléga is a Bosch-sal, hogy megnehezítse a dolgodat.

Előzmény: apaf3j (175589)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!