Keresés

Részletes keresés

pali923 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 176243

Nekem a merülőfűrészben az a legnagyobb előny, hogy szó szerint hajszálpontosan ott vág, ahova teszem a sínt. Nagyolásra bármilyen körfűrész jó.

Előzmény: adam654321 (176236)
kukucs33 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 176242

Ez egy jópofa gép, ideális lehet lambériázáshoz, parkettázáshoz, ilyesmikhez. Ha egy ruhásszekrényt, vagy asztalt készítenél, akkor már kevésbé lesz őszinte a mosolyod használat közben. Szóval, csatlakozva az előttem szólóhoz, az első és legfontosabb tisztázandó kérdés: Mit szeretnél készíteni? Ha van egy konkrét cél, akkor ahhoz lehet venni szerszámokat, gépeket. Abban egyetértünk, hogy ha megvan a lehetőség, akkor inkább jobb minőségű szerszámokat érdemes venni, de ha valamit soha nem fogsz használni, akkor az is kidobott pénz, akármilyen jó egyébként. A garázs méretű helyet meg már most irigylem. :-)

(kb. 2,5*3,5 m-nyi helyen van asztali körfűrész, szalagűrész, asztali kombinált csiszoló, gérvágó, maróasztal, oszlopos fúró, egy gyalupad, köszörű és még egy rakás "apróság" ami most nem is jut eszembe. Akármit is csinálok, több idő a pakolás, mint az érdemi munka. De ez van, és valahogy azért működik)

Előzmény: sztibee (176238)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.19 0 0 176241

"nagyon nagy butaság lenne pl egy ilyet venni: kombinált gérvágó ?"

 

Meg ne vedd!! A kezét törném el annak aki ezt a Makinál ÍGY kitalálta ... Unokatesóm hívott meg magához tavaly egy kis emeletes gyerekágyépítésre, kérdeztem mit vigyek magamamal, mondta fűrészt ne mert vett 2 jót is. Az egyik egy DeWALT merülő, a másik meg ez az öszvér Maki. Úgy vittem magammal egy marót, egy kis DeWALT-ot.

 

- Asztali fűrész üzemmódban "libeg" az asztal. Azaz lenti állásban "rögzítve" még fel-le mozog. Azaz, bekapcsolod, ráteszel vmit és fűrészelés közben egyszercsak tovább süllyed az asztal. Ami kurvára nem vicces miközben épp fűrészelsz.

- A vezetője nemcsak ránézésre vicc. 

- Agyrém volt feltenni a hasítóéket, Pontosabban: emiatt fel se tettem.

- Gérvágóként amúgy "elmegy".

 

Ezt az összeget értelmesebben is el tudnám költeni.

 

A többire majd mások válaszolnak, itt már számtalanszor kiveséztük, meg nekem is lenne pár kérdésem de bocsi, most épp nagyon mennem kell melózni. Keresgélj kicsit a fórumon, tényleg oldalakat írtunk már erről.

Előzmény: sztibee (176238)
Tschaby Creative Commons License 2019.06.19 0 0 176240

Én használom. Széleztem vele deszkát, vágtam rétegeltet. Működ.

Vettem hozzá szorítókat is. A Hitachi név alatt forgalmazott jó bele. (és ott vettem a szomszédodban, a Szerszámdobozból :) )

Előzmény: ultima (176227)
adam654321 Creative Commons License 2019.06.19 0 1 176239

Az első és legfontosabb kérdés: mit akarsz csinálni?

Előzmény: sztibee (176238)
sztibee Creative Commons License 2019.06.19 0 0 176238

Sziasztok!

 

Most ismerkedem az asztalos szakmával és eljutottam oda, hogy az elmélet mellé gépeket vásároljak.

Egyelőre elég kis területen (garázs) fogok tudni tárolni mindent, ezért nyilván szelektálnom kell mit veszek most és mit hagyok későbbre. Gagyit nem szeretnék venni, mert az sokszor kidobott pénz.

Tanácsot szeretnék kérni pár dologban:

  •  asztalos körfűrészre nyilván szükség van, de a garázsban nem fog elférni
    darabolni viszont kell
    nagyon nagy butaság lenne pl egy ilyet venni: kombinált gérvágó ?
    vagy jobban járok ha veszek egy jó fajta merülőfűrész + vezetősínt?
    vagy oldjam meg a körfűrész tárolását, mert ezekkel esélytelen lesz?

  • felsőmaróból van e értelme venni egy kicsit, ami gyakorláshoz és induláshoz elég, vagy inkább most ruházzak be egy drágábba?

  • marószerszámokból van használható készlet, vagy inkább a számomra szükséges darabokat egyesével érdemes megvenni?

Köszi!

VargaRoland Creative Commons License 2019.06.19 0 0 176237

Küldtem mailt.

Előzmény: kutyala (176224)
adam654321 Creative Commons License 2019.06.19 0 0 176236

A valódi ára a Bosch fűrésznek kb 120e Ft volt a sínnel együtt. Ez még mindig négyszerese a Lidl-s gépnek. Én is próbálgattam néhány éve az utóbbit, de éppen az általad leírt bosszantó hibák miatt visszavittem és kifizettem a minőség árát. Persze, ha csak nagyolásra kell, akkor gyakorlatilag tökmindegy. Legutóbb pl. én is OSB-t vágtam vele sokat egy könnyűszerkezetes épület borításához, ott meg ugye tökmindegy a kipattogzás... :D

Előzmény: otyabá (176235)
otyabá Creative Commons License 2019.06.19 0 0 176235

Kb. egy év vettem ilyet a Lidl-ben. A mélységállító skála pontatlan, lötyög, 1-2 mm eltérés van a valós átvágáshoz képest. A sín leszorító gumicsík nekem nem fekszik fel a felületre, kb. 1 mm-rel magasabban van (nem láttam még másikat, de én úgy gondoltam, ennek a fához kellene simulnia). A sín tapadása sem tökéletes, én elvárnám, hogy ne mocorogjon a felületen. A gép kicsit lötyög a sínben, de ezen lehet korrigálni valamennyit.

Legtöbbször nagyolásra (hosszú deszkák keresztvágására v. táblás anyag (OSB) vágására) használtam. Ha azt nézem, hogy az előbb linkelt Bosch merülő mennyibe kerül, akkor nekem ez 30-ért megérte.

 

Előzmény: ultima (176227)
adam654321 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176234

Kinek mit jelent a durva :D

Előzmény: Kamelot (176233)
Kamelot Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176233

A lapok leírása azért elég érdekes. Átmérő 190-ig nagyon finom vágási eredmény. Átmérő 190 felett nagyon durva vágási eredmény.

Előzmény: adam654321 (176231)
halaloszto Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176232

ez kell.

 

Előzmény: adam654321 (176231)
adam654321 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176231

Ahogy ígértem, csináltam egy tesztvágást a merülőfűrész vs. laminált forgácslap és kipattogzás témához.

 

A próbát egy Bosch GKT 55 GCE típusú fűrésszel végeztem a legmagasabb, papíron 6250-es percenkénti fordulatszámon. A leeső részt egyszerűen túllógattam az asztal szélén, tehát sem alulról, sem felülről nem volt megtámasztva a vágás.

 

A fűrészlap egy használt, de jó állapotú Bosch "Expert for HighPressureLaminate" (cikkszám 2 608 644 133) volt.

Homlokszög 0°, hátszög 17°, trapéz-egyenes fogazás. Freud gyártmányú Made in Italy lap Bosch felirattal.

 

A vezetősín FSN1600 típusú, hibátlan állapotú kipattogzásgátló gumival.

 

Mellékletben az eredmény.

 

Szerintem ettől jobb minőséget nem nagyon érdemes elvárni egy kéziszerszámtól.

Sok tényező van: a fűrészgép tengelyének stabilitása, nyilván maga a fűrészlap, a fordulatszám, a kipattogzásgátló gumi, a kézi vezetés bizonytalansága és persze maga a bútorlap típusa.

 

Előzmény: coopeer82 (176222)
Mr.Gabson Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176230

20-tól (csütörtöktől) merülőfűrész a Lidlben.

Vélemények???

 

Hát, pacman_123 Jól írja!

 

Figyi, nekem más elvárásaim vannak, de a sínt veszem 20E Ft(Festool, persze fizetem a nevet, meg a német mérnök nyugdíját is és még valaki gyártja...hmm?). Leszorító azért dukál hozzá valami jó pl. ez:

 

szvsz, látatlanba szerintem jó hozzá:

 

https://www.gepdepo.hu/gep-tartozek/korfureszhez/vezetosin-es-tartozeka/makita-szorito-keszlet-2db-os-194385-5.html

 

De, bele próbálom, hogy ne-fogj mellé.

 

Egy hátránya van a Makita szorítónak, hogy a Festool asztalra nem jó, mivel rövid:

 

https://www.festool.hu/g%C3%A9peink/a-munkahely-kialak%C3%ADt%C3%A1sa/multifunkci%C3%B3s-asztal/495315---mft3

 

Ha valami hasonló munkaasztalt szeretnél akkor irány a szentély(Festool) arany árban(abból az ár-ból lehet faragni, de akkor is sok(persze-persze mihez képest))

 

szvsz

 

Gábor

 

 

Előzmény: ultima (176227)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176229

Hehe, valamennyivel többért lett meg a Dewalt sínkompatibilis fűrészem plusz 150cm sín hozzá (40 körül jött ki asszem) :D Iszonyat erő van benne, csak pár vágást csináltam vele még sín nélkül, de meggyőző.

Mondjuk nagyon jó akcióban szereztem a gépet... Még be kell állítanom a csúszkarészt, minimális kotyogás van gyári állításban, de nem sok. Egy hátrány van merülőhöz képest (na jó, elszívás is gyengébb), húzni nem lehet, mert kiugrik a védőburkolat miatt, amúgy szépen csúszik :)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (176228)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.18 0 2 176228

A tippem az, hogy először a fűrész fog elfogyni, utána a friss zsemle.

 

3 év garisan? 2 sínnel? 30 ezerért?? :-O

 

Nagyon nem foghatsz mellé...

Előzmény: ultima (176227)
ultima Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176227

20-tól (csütörtöktől) merülőfűrész a Lidlben.

Vélemények???

 

halaloszto Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176226

stadur

Előzmény: kutyala (176221)
Hobbit_G Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176225

Sziasztok

 

Érdekelne valakit méhviasz? Kb 2500-3000Ft/kg + posta

3KG a legkisebb darab, méhésztől. Nem szabályos kocka alakban, ez biztos.

 

Akit érdekel keressen privátban holnapig.

 

 

 

üdv

G

kutyala Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176224

Megköszönném az infót, a műanyag oldalúhoz a bolt nevét/elérhetőségét is akár.

 

Itt, vagy a zsolt.trenyik hernyó gmail pont komra

 

Köszi!

Előzmény: VargaRoland (176223)
VargaRoland Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176223

Én ismerek két félét, amit reklámgrafikában járatos, mindkettő kompozit néven fut, amiket én használtam, azok olyan 5mm vastagságúak. Mindkettőnek egyik oldala habosított PVC, másik oldala az egyik esetében valami keményebb műanyag, a másiknak alu lemez. Alura tudok forrást, akik postáznak is, műanyagot csak üzletben vásároltam.

 

Előzmény: kutyala (176221)
coopeer82 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176222

köszi, szívesen venném :)

Előzmény: adam654321 (176220)
kutyala Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176221

Sziasztok, kérdésem van. Keresek egy anyagot, de nem találom már a nevét sem, pláne hogy hol lehet venni. Valószínűleg nem fából van, de megkérdezem.

 

Én kempingben láttam, de máshol is előfordulhat, zuhanyzók közötti elválasztó lap. Amit láttam az sárga, de a felülete kb. olyan, mint az ikeás bútoroké, az élét viszont nem látom. Én valami táblás műanyag lapra tippelnék, de úgy, hogy kompozit, nem találok, a wpc-t kaptam még keresőszó-tippnek, de az meg jobbára teraszburkolat. Olyan 8-10 mm vastagnak tűnik kb.

 

Van tippje valakinek, hogy ez mi lehet?

 

Köszi!

adam654321 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176220

Én Bosch fűrészlapot használok a laminálthoz a merülőben. Ha szeretnéd, este megírom a cikkszámát és csinálok egy fényképet a kipattogzásról.

Előzmény: coopeer82 (176219)
coopeer82 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176219

 

fentről lefelé inkább

coopeer82 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176218

Köszi srácok, nagyon hasznos infók:)

 

kicsit úgy érzem, hogy elővágás nélkül kézi szerszámmal hiába próbálkozunk a tökéleteset elérni. Mellékelek én is egy képet, balról jobbra fordulatszámot emelek és ott igazítottam az átvágás mélyégét az előírtra. Itt nem vágtam elő, de látszik, hogy egyre jobb.

 

 

Hobbit_G Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176217
Uff

Korábban már írtam, de ismétlés xd

Sima freud univerzális lapot használok hossz és keresztvágásra.
Bútorlapot is gyönyörűen vágja, de csak úgy, hogy 1mm-re állítom a tárcsát magasságban, mind két oldalt így vágom asztali majd 15mm és tolom ismét két oldalt. Gyönyörű az eredmény csak ugye kell forgatni/tekerni a gépet hozzá.

Kézi fűrészen nem próbáltam, de meglesem majd ha egyszer lesz időm, de így tuti jó, viszont ott nehéz két oldalt, annál jó eséllyel csak felül lesz szép a vége. Már sima lappal.


Talán GPS írta anno, hogy kézi gépen bútorlapvágó ide vagy oda nem olyan szép a vége, mint asztalin bútorlapvágó.

Üdv
Előzmény: Törölt nick (176208)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.18 0 0 176216

Bocsi, most értem haza (sajna IT audit van, és az etikus hackerek hamarabb jöttek mint számítottunk rájuk(jövő hónap), de ennek így van rendjén, csak .. mindegy, ki kellett szolgálnunk őket), szóval .. elnézve az Szerker ajánlatát, én kapásból az elsőt válaszottam volna. Leginkább a fogalak miatt, nem azért mert olcsóbb. Az általad említett ár miatt gondolom, hogy a 2.-at választottad. Én csak azért vettem volna az elsőt, mert igen jó tapasztalatom van a trapéz-egyenes fogalakkal, sima fán is (sőt, ahogy írtam leginább azon). Eddig én kifejezetten bútorlapra való lapot csak ilyen lapokat láttam, gyártótól függetlenül. Negatív fogszög, trapéz-egyenes fogalak. De lehet hogy a váltott fogalak is jó .. csak .. mindegy, illetve biztos nem mindegy milyen géphez ajánlják.

 

Makid van, nekem is, te is kaptál hozzá (elvileg) 48 fogas lapot meg Maki sínt, én is ... egy nap késéssel lövök neked bútorlapos tesztet, tuti van valahahol "sima", puha laminátumú lapom valahol a műhely végén. Most már én is kíváncsi vagyok.

 

A régi testemet itt láthatod, de ez nem merülőfűrészes, hanem amint korábban írtam asztali fűrészes. Valaki kérésére játszottam különböző fűrészlapokkal, 2 féle - melanin (a tesztben igen helytelenül "melamin"-nek írtam) és "puha" (a szakmabelieket kérdezném: hogy hívják ezt rendesen? "puha" laminálás ....) borítású bútorlapon, melyik hogy viselkedik. Nem biztos hogy a legtudományosabb teszt, de egynek tán elmegy:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=140327592&t=9104263

 

Ebből kiindulva, a trapéz fog (a laminátumhoz kíméletes?) aztán az egyenes (éles?) vágás lenne a jó. Amúgy szemből nézve érdekes dolgot mutat a 2 fajta fog, a trapéz fog legmagasabb éle "magasabb", az egyesnes meg (a trapéz egy adott szakaszán belül) meg szélesebb, de a másiknál alacsonyabb. Számomra érdekes fogalak. 

 

Ezek után van váltottfogas lap, ami elővágó nélkül szebb felületet ígér, de gyakoribb élezést kíván. (a te posztod alapján). Franc tudja ....

Előzmény: coopeer82 (176213)
kuperta Creative Commons License 2019.06.17 0 0 176215

Nekem is ilyenem van.

 

 

Előzmény: halaloszto (176214)
halaloszto Creative Commons License 2019.06.17 0 0 176214

https://excentercsiszolo.arukereso.hu/maktec/mt924-p53410066/

 

nekem ilyen van. nincs fordszámszabályozás, de fára még nem hiányzott. elszívás elég jó. egy talp már elfogyott, de más baja nincs.


Vajk

Előzmény: dudi6 (176207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!