Keresés

Részletes keresés

ksanci Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10897

Rendben...

Előzmény: ksanyi52 (10896)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.18 0 1 10896

Voltál már ebbe a topikba? https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9198378

Na itt igazán kevés szó esik a kistraktorról. még sem nyavalyog senki. Trécselgetünk, beszélgetünk, kinek mi jut az eszébe. Nem mindenki van minden topikban, ha valami olyan kerül szóba, rákérdezünk.

Előzmény: ksanci (10895)
ksanci Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10895

Kezdem érteni, miért lett elegük máshol...

Egy szóval sem írtam, hogy a pelletnek semmi köze nincs az áramhoz, meg a többit, csak éppen nem itt kell kivesézni a szolárrendszereket. 

De akkor tessék, társalogjunk a szélerőművekről meg az atomerőművekről is. Ugyanaz.

Lehet direkt nem érteni valamit meg durcáskodni, meg leszarni azokat, akik idejönnek és tucatnyi hozzászóláson keresztül kizárólag napelemről olvasnak és kétszer nézik meg, melyik topikban vannak.

70 éveket emlegetsz, de úgy viselkedsz, mint egy óvodás.

Előzmény: Puding19 (10889)
espace.hu Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10894

Itt vannak a szállítási díjak : https://enkertem.hu/shop_contact.php?tab=shipping

Ezt a 25 zsákot most 15.320Ft -ért hozzák (nyilván nem érné meg , csak próbára rendeltem) ... bár így is bruttó 270ft/kg-körül jön ki ami mostani árakhoz nézve nem is annyira rosz .

 

Amúgy a pénzügyesük mondta (akivel az előlegbekérőt intéztem) , hogy írni kell a logisztika@sateam.hu  -ra , és raklapos szállításra adnak kalkulációt , rövidebb távra saját kocsival , országos szinten PaletWay-el szállítatnak (Paletway-s elvileg 40e körül 6 raklappal le szokott hozni , anno dara-szenet rendeltem azt annyiért hozták , emelőhátfalas autóval úgyhogy lerakták szépen ....)

Előzmény: durkonorbi (10891)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10893

Nem esett szó a visszatermelésről? Régi az órád? Vagy van valami trükk, hogy nem termel vissza?

Szerintem ez még a legnagyobb kérdés.

 

Előzmény: Puding19 (10889)
KissJozias Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10892

Ha Micronova vezerlő van benne J045 szerintem, annak van termosztát benente.  Küldj képet, és megmondom hova kell kötni.

Előzmény: Zsoccca69 (10881)
durkonorbi Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10891

Na majd irj, milyen a cucc. Mennyiert viszik ki a 25 zsakkal?

Előzmény: espace.hu (10887)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.18 0 1 10890
Előzmény: Puding19 (10889)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10889

Ez a rendszer egy gyári rendszer.

 

Német, osztrák TÜV engedélyekkel. Nincs az a hülye, még én sem, -  aki el tudja baszni az összegyugását, annyira ki van találva. És zavartalnul működik. Nem mérek én semmit, csak nézem az okosdugaljat amikor betölt, hogy éppen hány darab wattal...köszönöm a figyelmeztetést, ezzel ezt a témát lezártam.

 

Rám szóltak, hogy ez pellet topik és a pelletfűtésnek semmi köze az áramfogyasztáshoz.

 

Ugyan figyelmen kívül hagyhatnám, mert azoknak válaszolok akiket érdekel, de nem úgy van az. Ez egy pellet topik. :)

 

 

 

Előzmény: durkonorbi (10886)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10888

Nem vitatja senki, ahogyan azt sem, hogy a pellet fűtéshez áram is kell, nem is néked akarok ezzel újat mondani. :)

 

Ezt onnan tudom, hogy jól vagyok ellátva ezekből a pelletes szerkezetekből is.

 

Ha van valaki akinek idejét rabolom azzal, hogy nyáron jelentősen letudja vinni az áramfogyasztást azért, hogy télen, amikor a pelletszerkentyűk is fogyasztóvá válnak és esetleg, tehát esetleg ezzel az éves 2.523kwh-s limit alatt tudja tartani a fogyasztását, - amire a rezsicsökkentés még vonatkozik, - ne vegyen engem komolyan.

 

Jeleztem egy lehetőséget és vannak akiket ez érdekelt. 

 

Jelzem van a gúgl, ahol a balkonszolárról, valamint egyéb külföldi oldalak ahol erről mindent meglehet tunni...én kérek azért elnézést, hogy vannak akik ezt nem találják.

 

Próbáltam mankókat adni, hát eljutottunk addig, mint a focimeccseken. :)

 

További jó kajtatást az olcsó pellet után, de ha nincs, ott hajolok le a forintért, ahol megcsillan. Mert nekem legalábbis mindegy, hogy milyen megoldásban tudom fölvenni. Ha már a földön vagyok éppen.

 

Ezennel részemről ezt a témát és amúgy mindent lezártam azzal, hogy semmi nem függ össze semmivel. 

 

 

Előzmény: ksanci (10884)
espace.hu Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10887

Lengyel Alaska Pellet  100% fenyő A1 :

https://enkertem.hu/Fenyofa-pellet-A1-enPlus-100-fenyofa-15-kg-zsakos?gclid=CjwKCAiAkfucBhBBEiwAFjbkr5nnODtpWNHRg9_qW1oQIG5yWhHhlJNnXyE2kRnsR81gwYSZk2EPiBoC0VYQAvD_BwE

3.404 Ft/15kg-s zsák

 

Rendeltem próbára 25 zsákkal ....

Esetleg ismeri/használta már valaki ??

durkonorbi Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10886

En sem akarom szet offolni a topikit, de szerintem az is AC csatlakozo a mikroinvertetek sorolasahoz az AC agon.... De esetleg ha ugy van majd merj ra (ovatosan, mert ha megis AC, gond ne legyen belole)… ;)

Előzmény: Puding19 (10883)
ksanci Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10885

Nem értem ezeket a szobatermosztátos kérdéseket.

A termosztátok úgy működnek, hogy általában van egy relé kimenetük (DI, digitális kimenet), amire a fűtőberendezés ad ki egy feszültséget. Ha a relé meghúz, rövidrezár, fűtés elindul. Ugyanezt éred el, ha a csatlakozón a megfelelő lábakat rövidrezárod.

Teljesen tökmindegy, milyen termosztátot raksz rá. Kivéve az okosmegoldások egyedi, buszon kommunikáló cuccait, de az más tészta.

Ha nincs ilyen csatlakozás a cuccodon, akkor nem fogad külső termosztátot, bár azt nem hiszem.

Előzmény: Zsoccca69 (10881)
ksanci Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10884

Ez még még mindig a pellet fűtés topik...

Puding19 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10883

Egyik oldalán kettő elem csatlakozása MC4 stekerrel és a speckó, vízálló hálózati kiállás, hozzá külön egy 3 méteres kábellel ( kérhető hosszabbal, térítéssel ) - gondolom hosszabítót tudol babrálni hozzá.

 

A másik oldalon szintén kettő elemnek a csatlakozói és egy aksi kivezetés vízálló dugózárással. ( Opció biztosan van ide is a kábelnak.)

 

Nekem a pakkban ez a típus van, - olcsóbban is van. Illusztrációként küldöm:https://www.comstern.at/de/product/hoymiles-hm-1500-microinverter-fuer-4x-solarmodul-29951838?parnr=12833412&utm_source=google&utm_medium=shopping&utm_campaign=freeshopping_de&parnr=12833412&gclid=CjwKCAiAkfucBhBBEiwAFjbkr_4NUMGD5CinL_tSkcbdwUVYhoOqKHnWCo-i6KAfrV-oYugMCwmYwRoC3S4QAvD_BwE

Előzmény: durkonorbi (10880)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10882

Igen, ahogyan írtad. Van aksi kivezetés.

Előzmény: durkonorbi (10880)
Zsoccca69 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10881

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Egy 7 éves Edilkamin point plus (légbefújús) kandalóhoz keresek szoba termosztátot. No meg egy szakembert aki össze is tudná hangolni.
Tud ajánlani vakai ilyen szakembert?


durkonorbi Creative Commons License 2022.12.18 0 0 10880

Ez biztosan tud aksi kivezetest, nem csak a sorolashoz van rajta plussz AC output? Nezted mar esetleg?

Előzmény: Puding19 (10879)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10879

Olvastam a kérdésedet az osztrák elszámolásokkal kapcsolatban, - mivel konkrétan nem vagyok érintett - amikor Bécsben vagyok ott lakásunk van - marhaságot nem akarok írni. Igyekszem tájékozódni, - annyit most.

 

Az osztrák ahogyan az országa "más" helyzetben van, én látatlanban arra hajlok, hogy van pénzük szigetüzemre, - illetve.

 

Nem akar többet nyerni a Naptól, mint amennyit a saját házában fogyaszt. Vagyis nem "terheli" illetve nézi a szolgáltatóját egy kvázi akumlátornak, ahová betölt és amikor kell neki kiveszi...továbbá az osztrákok az Eu. irányelveit figyelembe veszik, ahol a visszatöltést nem kultiválják. Náluk sok helyen az elemek úgy forognak a Nap után, mint kacsalábán a kastély...szintén ugye a hanyatló nyugat.

 

Egyik fórumtárs a cikket már linkelte, most akkor én is:  https://telex.hu/gazdasag/2022/12/16/napelemes-haztartasi-kiseromu-eves-szaldoelszamolas-kivezetese-havi-szaldo

 

Nem tudván melyik céltopikban ugrottak neked, pár héttel ezelőtt sokban szétnéztem és ott tényleg nagyon savanyújóskák és humortalan száraz adat, volt, amper, herz, watt, ohm és még mittudomén milyen adatbajnokok kardoznak és vívják bonyolult harcaikat az elemekkel, dobálóznak olyan dolgokkal ...miközben csak be kell gyugni, ez még özvegy Krombachné Stancinéninek is megy.

 

A kérdésedre...kettő hete csak ledobáltam a talajra, egyáltalán, hogy mit csinál. A tájolás jó, de szinte dőlésszög nélkül. Csak felhős idő, meg sűrű köd volt eddig, egyszer sütött, akkor ebben az állásban 800 watt volt a töltése, - okosdugaljon látom.

 

Az elemeket lentebbi hsz-ben  linkeltem az invertert, csak annak megfelelően lehet összedugni, amúgy párhuzamos, elcseszni se lehet a Stancinéninek, mert az MC4-s steckerek ezt nem engedik.

 

Gondolom elírtad, az elemek 385 wattosak darabonként. 

 

Nem szigetüzem, de az inverterre lehet akksit is tenni, van kivezetése. 

 

Nem tudom mit üzemelek vele, mert mert ez a "termelés" behalad a konnektoron keresztül a ház hálózatába, ami fogyasztó éppen megy, azt táplálja.- ismétlem optimális esetben, - de majd ha odáig jutok erre is ránézek.

 

Az E-on azt pampogta, hogyha a hálózaton dolgoznak és egy ilyen rendszer közben meg betölt, a szerelő ezt megbánhatja. 

Az volt az első, hogy kipróbáljam. Ha a kismegszakítóval leválok a rendszerről az inverter is leáll...ilyen indokkal a telepített rendszerek nem csípik a szerelőt? 

 

Nekem semmi más célom nincs, minthogy az évi 2523kwh alatt tartsam a fogyasztásomat,  3 fázis van, tehát mérőóránként. Ugyanis azon ár alatt áramot termelni lehet, de nagyon drágán. Egy összegben fizet ki több évtized számláját és előre úgy, hogy azt se lehet tudni, holnap fölkel e?

 

Vagyis nem célom, hogy ne fizessek az E-onnak, de ugyan már hadd lopjam  a Napot is és ne csak az ágyon.

 

Szépen kérek mindenkit arra, hogy vegye úgy. Nem akarok senkit rábeszélni semmire, amit nem akar. Amit akar, azt pedig tegye önszántából, ezzel együtt ha kérdeznek és tudok rá választ, nem vagyok irigy a szabadon gondolkodók számára. :)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ksanyi52 (10878)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10878

Ez most teljesen szigetüzem, vagy be van csatlakoztatva a hálózatba? És mit működtetsz róla? Hány volton működik az invertel. Azt látom hogy 35 Voltos napelemek, de hogy vannak kötve, sorosan, vagy párhuzamosan? 

Előzmény: Puding19 (10876)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10877
Előzmény: Jacktwoo (10875)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10876

Jacktwoo polgártárs, e pillanatban akartam elölről kezdeni azzal, hogy elnézést kérek. Annyira belekeveredtem a számokba, hogy a komplett rendszert 500-550 euróra írtam. Ez nem így van. Én 1.125 euróért vettem, ami 400Ft-s árfolyammal 450.000 Ft. 4 elem és az inverter, elemenként 385watt.

 

Nem sok a kérdés, mert nem sok. Azért sem, mert e pillanatban ezek szerint erről én tudok többet, de másban biztosan vannak gyengeségeim és akkor én szorulok támogatásra. 

Tanultam itt sokat a pelletről a többektől mikor az utolsó majd 8.000 hozzászóláson átrágtam magam mikor a csajom nem üzekedett és volt rá időm.

 

Ez egy komplett szett, 4 elemmel (385 watt/db) egy inverterrel és amikor összedugod odaballagsz a kiszemelt dugaljhoz és bedugod. Azonnal elkezd villogni pirosan a lámpácskája és kb. egy perc múlva zölden villog. Egészen addig, míg a kerti szolárlámpák ki nem gyulladnak.

 

Kitérő:Ha az elhelyezésből adódóan a kábelok nem érnek az invetrterig, komolyabb boltban kéred az MC4 nevezésű csatlakozót, 4 (vagy 6) mm kábellal és ha nem bölcsészszakon végeztél magad elkészíted a "hosszabbítókat" hozzá. A gúglba beütöd MC4 csatlakozó.

 

Vissza a szetthez: tehát addig dolgozik, míg a kerti kislámpák ki nem gyulladnak, pont azért, mert fordított a dolguk. A kerti 2 ceruzaakus lámpácska nappal magába szíjja a napsütést, - most ugyan csak fényt amit összeboronál, tehát ebből is igazolható, hogyha nem is nagy teljesítménnyel, de a fényből is kivesz valamennyit, nem hajnalig világít, hanem csak mittudomén 3 óra hosszat.

 

Amikor lámpácska már nem gyűjt, hanem kiadja magából a fényt,  szinte akkor kapcsol ki az inverter, mert ugye az csak gyűjt, de nincs aksija, ezért befejezi aznapra a konnektoron át a betöltést. (Az inverteren van akkutöltési kivezetés is, vagyis akura is dolgozhat.

 

Ha egy okosdugaljba dugod, - pl. Praktiker 7.500Ft. - mindig az aktuális állapotot mutatja, illetve összegez is, ez okosdugalj fajtafüggő.

 

Én nem vagyok ilyen irányú szakember,  de a logikámat ne akarják megbaszni egy egyszavas tiltó rendelkezéssel, hogy: tilos. (Évtizedeken át színpadtechnikával foglalkoztam - és kurvára figyeltem a villanyosvégzettségűek szakirányú véleményeit - nem középszer alatt, hanem a felsőkategóriában, értve ezelatt a bandákat is. Bár az utóbbi években sokan hullanak innen is a népek, - jöjjenek a fiatalok, csak ne tehetségkutatókból mingyá a nagyszínpadra. ) 

 

Meg szeretek a magam feje után is haladni, ha látom az ostobaságot hegyekben állni.

 

A jobboldalon a stekker az akutöltés kivezetése. https://frenchman-energy.eu/de-at/products/hoymiles-hm-1500-microinverter-modulwechselrichter?variant=43583025021195&utm_medium=smart_campaign&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=gs-2021-04-20&gclid=CjwKCAiA7vWcBhBUEiwAXieItmKxqZBR-o4l_A72wyLJVQMJr0ccZ5oyF-bB4I0Wb9zZuCBo9h_UjhoCzmIQAvD_BwE

 

Az elem típusa: PV-Modul JA Solar JAM60S20-385/MR - 385 Wp

 

Méretei: 1769x1052x35 mm und Gewicht: ca. 20 kg

 

 

 

Előzmény: Jacktwoo (10875)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10875

Remek.

Napelemek mekkorák? Teljesítményre. ?

400W-os rendszerke mit kóstál árban? 

Illetve visszatáplálás problémája meg van oldva?

 

Tudom sok a kérdés, de egy úttörőnek se volt könnyű. :)

Hajrá Papa!!!!!

Előzmény: Puding19 (10873)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10874

Szia! Leírnád nekem(ünk) hogy Ausztriában hogy fizet az állam a visszatermelt áramért, mert a céltopikban nagyon lehurrogtak az írásom miatt.?

Előzmény: Puding19 (10873)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10873

A céltopikról...többet is találtam, rebellis gerillaharcosként bedobtam a témát. A lényegtelennel kezdtek el foglalkozni a technokrata üzemmódúak. 

 

A stílusommal meg azzal, hogy "politizálni" máshol, miközben a politika már a nászágyat is kezdi átszőni. 

 

Addig rágták valami moderátornak a heréit, míg ignorálva nem lettem. :) Nem baj, bajlódjanak a befektetéseikkel.

 

Jó nekem itt, szépen beszélnek velem. 

 

Te is szépen beszélsz velem, elárulom, mert ha ártani nem tudok szeretek segíteni, ártani pedig nem szeretek.

 

EU-s adószámra áfa mentesen kb 500-550 euro egy szett, ez 4 elem és az inverter. Az inverteren van akkutöltő kivezetés is.

Ebben a balkon kategóriában ez a "legerősebb", - de van 800 és 400 wattos is, az elemek felezéseivel. 

 

Az osztrák magánszemélynek nem ad el, illetve lehet, hogy igen, nem tudom. Csakhogy akkor a számla és a vele járó garancia macerás. Az osztrák sem ellensége a pénzének, de vannak vonalak, amiket a társadalmi szocializálódása miatt nem lép át...na, megint a politika.

 

Volt, hogy használt cuccot vettem hirdetés után. Általában tényleg reális árat kérnek, tudják mit adnak el és az mennyit ér. Szóval mentem és nem alkudtam egy szaunára. Szépen el volt készítve elemeire, minden szépen csomagolva. Kifizettem az 550 eurót. Visszaadott 50-t, mert nem próbáltam meg alkudni, mondta a burgenlandi földműves, hogy neki az 500 volt az elképzelése. 

Lehet, hogy kivétel, de ez volt.

 

Előzmény: Jacktwoo (10868)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10872

Hasonlóan rugózik az agyunk arra, - amikor a kivédhetetlen feltűnik a láthatáron. 

Előzmény: ksanci (10869)
Puding19 Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10871

Egyelőre "ledobáltam" talajra, - kóstolgatom. Okosdugaljba gyugtam, olvasható a pillanatnyi dolgozása. Pár tíz W-tól, (felhős időben, vagy olyan ködben, hogy szamár se talál haza ), illetve félnapos időben eddig a csúcs 800W-t írt befelé,  hangsúlyozom. A földön és szinte dőlésszög sincs, - mintegy própaüzemet tartok, mielőtt végleges helyére teszem, - nagy a terület és nincs semmilyen árnyékolás, tehát talajra.

 

Nyáridőben kelet-nyugat irányban, kissé körívben, a dőlészöget is állíthatóan, amúgy kerekeket is kapnak. Ha unatkoznék és tologatnám.

 

Lentebb néhányan komolyan hozzászóltak, nálam mélyebb szaktudással, - ezek figyelembe vételével, ha kell átalakításokkal, ehhez van "csecsen" emberem. :D 

 

 

Előzmény: Jacktwoo (10868)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10870

Egy szóval sem mondtam, hogy ne lenne igaza. Sőt.

Előzmény: ksanci (10869)
ksanci Creative Commons License 2022.12.17 0 0 10869

Azért abban igaza van, hogy a tehetősebbek alaposan túlméretezték a rendszerüket és maximálisan kihasználták az éves szaldót, és nem kevesen voltak ilyenek.

 

Ami engem illet, én általában magasról teszek a "megtérülésre", egyrészt mert ez egy szimplán befektetési, pénzügyi fogalom és nem mindent lehet pénzben mérni, akármit is gondolnak egyesek. Másrészt megtérülést csak hosszú távon, stabil gazdasági környezetben lehet értelmezni, na, most meg minden van, csak az nem. Elég, ha csak a mostani napelemes mizériát nézzük.

Nem, nekem a fő szempontom volt a felújítás-hőszigetelés-fűtési rendszernél is: amikor (nem ha, amikor) beüt a krach, kurvára nem lesz mindegy, hogy mivel és mennyivel fűtöm ki a házat. Persze, azon lehet vitatkozni, hogy a pelletet sem csak úgy szarják, de azért abban egyetérthetünk, hogy mégis könnyebben állítom elő, mint a földgázt. Vagy mint az atomreaktort... Mondjuk ha bedöglik a kályha, akkor én is baszhatom. Viszont kémény van, radiátorok vannak, kicsit egyszerűbb megoldani, mint egy hőszivattyút. Keringetőszivattyút is lehet tákolni, ha már minden elfogyott... Áram kell, de arra ott a napelem, lásd lejjebb.
Aki meg szart az egészre, mert az árából 30 évig fizeti úgyis az óccsó gázt, minek soha-meg-nem-térülő beruházás, az meg ott fog megfagyni. Csak télen, persze.

Napelem ugyanez: leszarom, mennyibe került a kis rendszer, amikor a szolgáltató majd hetekre leáll, mert lesz áramom a legszükségesebbekre. Aki meg számolgatta a dollárjelekkel a szemében a megtérülést, és nem csinált semmit, az jó mélyen fel is dughatja majd a seggébe. Persze, max. 20-30 évig működik ez is, illetve invertert sem egyszerű tákolni, de ezt a problémát majd akkor kell megoldani.

Túlzottan pesszimistának tűnik valakinek a fenti szösszenet? Hát az nyissa ki a szemét oszt' nézzen körül, mi folyik a világban. Ha képes rá, persze.

És az a legjobb az egészben, hogy ha tévedek, az a jó :)

Előzmény: Jacktwoo (10868)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.16 0 0 10868

Hello

Ugyan gyere már át a céltopikba és meséld el (ha sikerült, gondolom igen) hogy a rendszer ami felkerült Neked ( felkerült? ) hogyan működik és megoldott-e a vissza nem táplálás.

Köszi Papa!!!

Előzmény: Puding19 (10867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!