Egyik jó ismerősöm megkért, hogy csináljak már neki a lókarámjához egy kaput.
A stílusa a kapunak az ilyen jellegű mint a képen, csak két vízszintes tagból.
Félbevágott száraz akácrönkfa. A kapu mérete (tömege) kissé gondolkodóba ejtett, mert 4m szélest, és 1,70 magasat képzelt el egy tagból, kétirányban nyílót. Sima keret lenne egy andráskereszttel.
Mivel még nem csináltam ilyet, kérdezném, hogy sima 8*60-as szerkezetépítő csavarokkal elég-e összefogatni, vagy lapolást is kell alkalmazni, illetve mire kell odafigyelni az elkészítésénél?
Most beszélt éppen a millásreggeliben egy szakértő arról, hogy egy gombabetegség pusztítja a Bakony kőrisfáit. Nem csak itt, egész Európában probléma ez. Akár hatalmas fák kidőlése is előfordulhat, mert a gyökere is elpusztul, a kirándulókat is veszélyeztetheti. Azt állítja, hogy 10 év múlva eltűnhet ez a fafaj a Bakonyból. :(
Ilyen esetekben sűrűn szoktam fényképezni, az összerakáskor jó tud lenni, ha rögzíted az eredeti állapotot minden fázisnál. Ha tudsz videózni, az is jó, de talán a fényképek is megteszik, ha nem találsz rajzot.
Visszatérve az AEG HTH 75 gyalugépre, ez igen régi modell, a 70-s évekből való. Ami szimpatikus benne, hogy mindenféle állvány nélkül, csak szorítóval lehet megfordítva, fix gépként használni. Az enyémnek nagy baja az időn kívül nincsen, teljesen szét kell szedni és kitisztítani. Tapasztalatom szerint ilyenkor jól jöhet egy robbantott ábra, főleg ha időben kicsit elhúzódik a folyamat. Köszönöm, üdvözlettel mindenkinek.
Kifejezetten ellenjavalt, ha csiszolni is akarod utana, mert ez mergezo anyag, ami a fa poraval egyutt a levegobe kerul es ha belelegzed az nem egeszseges.
Mennyire különbözik vajon pl. ettől vagy ettől? Ha már a robbantott ábra kell. Lehetne próbálkozni német keresőszavakkal: Ersatzteile, Explosionszeichnung. Van több kép is, most nincs időm nézegetni.
AEG HTH 75 kézi gyalugép karbantartásához keresek robbantott rajzot. Ha esetleg valakinek van, kérem küldjön egy másolatot, a neten sehol sem találtam. Előre is köszönöm!
Ez nagyon érdekes, mert a szerkesztőprogramban meg végig hallani a "preview" alatt ... /amúgy a végén az maradt le hogy "Használni kell a ciklont, amikor csak lehet. Köszönöm hogy megnéztétek, sziasztok!"/
Igen, a "mínusz K-t" azt észrevettem, de majd 40 percig renderelte ezt a 13 perces videót, jó mérges is voltam de még egyszer már nem volt kedvem elindítani :D
"Bohemit QB Forte faanyagvédőszert használva, 11 méteres hosszúságig képes a fenyfűrészáru 100%-os kártevővőmentesítésére, impregnálására, amelyet tanusítvánnyal igazolunk.
A merítőkádban kezelt faanyag egy hidraulikus platformra kerül, ami összefogja és 45 percre az impregnáló folyadékba meríti azt, így a kezelőanyag garantáltan minden oldalról egyenletesen bevonja a gerendákat."
Jobban járok, ha felületmegmunkálás után magam kezelem le valamivel?
Ha nem csak beépíted, hanem hanem további műveleteket is végzel az anyaggal, akkor szerintem nem érdemes. Én inkább gyalultatni szoktam a fatelepen az ilyen anyagokat, úgyis kap felületkezelést. A készülő műhelyem elé is készítettem így szőlő tám rendszert.
Bár a szőlő még nem nagyon látszik, de majd megnő.
Nekem az a tapasztalatm, hogy az impregnálás kb annyiban merül, ki, hogy bemártják a kádba és már ki is veszik. Ami a felületén beszívódik kb annyi. Legalábbis a zöld anyagok vágásképe ezt mutatja. Azt a réteget egy csiszolással vagy gyalulással azonnal le is szeded róla. A színtelennél ez nem okoz gondot mert amennyi rajta marad az sem látszik. A zöldnél viszont lehet, hogy többet kell gyalulnod/csiszolnod mire a legutolsó folt is eltűnik.
DE! Ha náluk ez másképpen van és mondjuk áztatják egy napot akkor más a helyzet.
Fenyő gerendákat vennék, és a fatelepen impergnálják is. Kérdésem, ha fel akarom csiszolni / gyalulni, akkor is érdemes kérni rá? Köbméterenként 12 ezer az impregnálás.
Létezik olyan konyhabútor amiben van torony, és nincs mellette felső szekrény?
Ha meg van az oda van rögzítve a falhoz, és ehhez meg a torony. Szal nem szükséges ebben az esetben.
Elfogadom azt, hogy egy egyenes szakasznál, ha minden pakolórész fiókos, akkor előfordulhat olyan helyzet, hogy ha ki van húzva a fiókok zöme akkor megmozdulhat (netán fel is dőlhet) a sor, de ez a konstelláció azért nem nagyon szokott összejönni.
Persze a biztonság kedvéért egy vagy kettő L vasat fel lehet fúrni a szekrény hátához. Bőven megfogja a doboz elindulását..
Van-e torony ? Azt illik falhoz fúrni. Ha van torony, akkor az tartani fogja az alsó szekrényt is.
De ha nincs torony és egy egyenes szekrényről van szó, ami történetesen tele vagy fiókokkal, akkor az isten nem fogja megfogni a szekrényt, ha minden le van terhelve és teljesen ki van húzva. Ebben az esetben úgy esik pofára a szekrény, hogy öröm nézni.
U, L alaknál tökmindegy, az nem fog eldőlni (ha eléggé össze van fogatva), de extrém esetben azért nem árthat (ha pl nagyon hosszú a szár és csak 1-2 csavarral vannak összeheftelve a korpuszok)