Keresés

Részletes keresés

BözsiBözsi Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227566

Lásd a sok magyar szakit, aki azért veszi meg a parkside-ot mert tudja, hogy van rá három év gari és a boltban nem fognak vitatkozni vele, hogy ezt nem barkácscélokra használta.

 

 

Ehhez azért az is kell, hogy ne áfa-s számlára vegye meg, mert ha áfa-st kér akkor nix 3 év gari!

 

Sőt már évek óta nem a bolt veszi vissza ezeket bizonyos idő után (néhány nap-hét) henem egy  külön hely-cég, és az intézi.

 

 

Ez a  bolti csere csak a 3 napon belüli dolgokra érvényes.

Előzmény: Soká (227564)
Amadeus214 Creative Commons License 2024.02.16 -1 1 227565

Az IKEA titka a méretgazdaságosságban, az etikátlan üzleti megoldásokban és az adózási szabályok kijátszásában optimalizásában van, illetve abban, hogy az átlagember ízlésvilágát reprezentálják. :)

Előzmény: tfe_tng (227561)
Soká Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227564

 

"Jol leirtad, sehol nem mondja hogy tomor fa"
Én jól leírtam, de Te azért még tegnap azt írtad, hogy:

"Azt allitja hogy tomor fa butor, de kozben csak furnerozott butorlap."

 

Persze, ikeáék tudnak jogászkodni, de a júzerek meg tudnak egymásnak ellentmondó dolgokat állítani. És kétségtelen tény, hogy valaki vagy megtanulja az ikea nyelvezetét, és szerez bizonyos faipari szakismeretet, vagy nem fogja tudni, hogy mit vesz meg.

 

stolaz

 

Én természetesen elhiszem Neked amit írtál, ugyanakkor elég hihetetlen, de legalábbis speciális eset ami veled történt. Merthogy nehéz lenne elhinni, hogy ugyanabból a termékből (ugyanaz a név, ugyanaz az ár) kétfélét gyártsanak. Én azt tudom elképzelni, hogy esetleg történt egy gyártmánymódosítás, a régit még tömörfából készítették, az utódját már valamilyen olcsósított formában. És Te éppen elkaptad a váltást, a boltban még a régi volt kiállítva, a raktárban már az új. Mondjuk az kevéssé fair, ha ugyanazon a néven forgalmazzák a nem ugyanolyan beltartalmú tárgyat.
Én is jártam egyébként már úgy az ikeával - mégsem mondom, hogy ez lenne az általános - hogy megvettünk egy fenyő emeletes ágyat és kicsomagolásnál derült ki, hogy egy olyan darabot csomagoltak be szépen, ami valahol már jó ideig össze volt állítva és egyszerűen az átlapolásoknál látszódott, hol kapott fényt a bútor és hol nem. Bizony, reklamáltam, kicseréltük.
De ez már megint nem annyira az IKEA cég/márka sara, sokkal inkább a magyarországi dolgozók umbuldája. Hányszor hallottam jég hátán is megélő hazánkfiától, hogy kiment akárhová dolgozni, megvette az ikeás bútort, hogy legyen bútora, aztán a lejárat előtt visszavitte, hogy köszöni, meggondolta magát. Ez az a mentalitás, amire sok multi nincs felkészülve. Lásd a sok magyar szakit, aki azért veszi meg a parkside-ot mert tudja, hogy van rá három év gari és a boltban nem fognak vitatkozni vele, hogy ezt nem barkácscélokra használta.

 

Előzmény: mr.York (227538)
BJaca Creative Commons License 2024.02.16 0 2 227563

Hagyja a forgácslapot másra.

Engem vigyen fel a padlásra!

Előzmény: BözsiBözsi (227562)
BözsiBözsi Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227562

II. világháború után találták ki a farostlemezt,

 

 

Hát azért volt az jócskán előtte is...

 

Lehet, hogy már írtam, de a forgácslap szabadalmát még (elvileg) Petőfi Sándor is láthatta volna, ha érdekli...

Előzmény: tfe_tng (227561)
tfe_tng Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227561

Csak random belenéztem az utolsó linkbe, egy 2 személyes 180x200-as ágykeret 1400 ajró. 545e kemény magyar forint. Ha jól láttam, akkor ehhez még kell a fejfa, a rács, stb. Ránézésre fenyőnek tippelem. 

 

Értem, hogy tömörfa, de ezt kevesen fizetik ki. 

 

Az IKEA titka a méretgazdaságosságban van, illetve abban, hogy az átlagember ízlésvilágát reprezentálják. Lehet imádni vagy utálni, de ez van. Egész egyszerűen a bolygó nem bírná, ha mindenki az összes bútorát keményfából akarná elkészítettni. (nem vicc, a II. világháború után találták ki a farostlemezt, pontosan azért, hogy az újáépítés alat az embereknek legyen egy olcsó és gyorsan elkészíthető alternatívája a bútorokra. Tömörfából esélytelen lett volna mindez, például azért, mert nem volt annyi fa)

 

Szóval igen, lehet sznoboskodni a tömörfával (félre ne érts, és is jobban szeretem) de NEM ez az egyetlen járható út. Jó minőségű lamináltból is nagyon tartós és jó bútorokat lehet csinálni, töredék idő alatt, töredék pénzért. 

Előzmény: rfc (227525)
stolaz Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227560

Én linkelnék, de már nem tudok. 15 éve vettem az IKEA-ból tömörfa asztalt. Összeragasztott lécekből állt, nagy asztal volt, 2mx1.5m, étkezőasztal, 10x10cm átmérő hasáb lábakkal. Nagyon drága volt. De megvettük, mert ez volt az első igazán "igazi" bútorunk. Meg is tapogattam, kopogtattam a boltban. Ez nem szédszedhető, egyben volt. Ingyenesen szállították.

 

Csak éppen nem olyat, mint amit megtapogattam és megvizsgáltam az áruházban.

Duplingolt natúr bútorlap, fóliázva! Megtévesztésig hasonlított a bolti kiállított termékre. Telefonáltam - kizártnak tartották. Írtam, és feljelentést tettem, amit mellékeltem, de írtam, hogy egyelőre eza feljelentés csak másolat. Ha nem kártalanítanak, akkor továbbítom a megfelelő helyre. 2 óra múlva ők hívtak fel, hogy ha most otthon vagyunk, akkor kicserélik az asztalt. Így is lett. Azóta is itt áll a nappaliban.

Előzmény: Soká (227529)
Tschaby Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227559

Mármint a beszólásokért ...

Előzmény: Tschaby (227558)
Tschaby Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227558

És szemét módon mindenki Jacát piszkálja :))))))

Előzmény: 409 (227554)
Hausch Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227557

... azt is csak ceruzával 😀😀

Előzmény: BJaca (227556)
BJaca Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227556

A megrendelő látta a kockás vágódeszkát, és ilyenre kérte. És bízok benne, hogy nem mutogatja mindenkinek, nehogy másnak is ilyen kelljen. Az biztos, hogy legközelebb csak maximum csíkosat csinálok.

Előzmény: VargaRoland (227552)
BJaca Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227555

Ezen hangosan felröhögtem, de vissza kellett néznem, mit írtam. :)))

Előzmény: 409 (227554)
409 Creative Commons License 2024.02.16 0 2 227554

Nyúl??  De hát írta, hogy egy örny.  :)

Előzmény: Paco155 (227551)
Tschaby Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227553

Nem látod, hogy forgács? :))

Előzmény: Paco155 (227551)
VargaRoland Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227552

A kihíváson kívül volt oka, hogy bütüsre csináltad azt az elemet, amit a kutya nem fog soha nézegetni, és karrierjének több, mint 99,x%-ában be lesz zárva egy fegyverszekrénybe?

Vagy kirakati darab lesz? Mert akkor nem szóltam :)

Előzmény: BJaca (227550)
Paco155 Creative Commons License 2024.02.16 0 1 227551

Ez egy vérnyúl?

Előzmény: BJaca (227550)
BJaca Creative Commons License 2024.02.16 0 2 227550

Izgulós az egész projekt. Mikor ragasztás után elkezdtem csiszolni, hogy sík legyen, a csiszolás hőjétől megpúposodott. Az aljára még kap léceket, hogy ne a földön legyen, azokat tiplizni fogom. Viszont így, hogy ki van könnyítve, annyira nem parázok.
Egy fotó erejéig kiraktam a napra.

 

Ez a felsőrész, ami a csövet fogja támasztani, a sablon már kész hozzá:

 

És előjött egy fúróorrú faszörny is:

Előzmény: Amadeus214 (227540)
BJaca Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227549

5-10 szál léc elkészítését viszont megint nem lehet összehasonlítani egy bolti készlet legyártásával. De a barkácsáruház szerintem 50% árréssel legalább dolgozik. Egy kifejezetten fabarkács áruházzal összehasonlítva: obi luc 18X36 588Ft/m, fabarkács, borovi 20X35 477Ft/m, 907e / 680e köbmétere.

Előzmény: kofic (227537)
mr.York Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227548

Tiszta sor elore megegyeztunk az arban...

Ra is ertem, szoval a semminel tobb, de en kb. fele idot gondoltam ra :).

Mondjuk ha eloveszem a marogepet, akkor lehet toredeke ido az elletores...

 

Igy tanul az ember.

Előzmény: kofic (227544)
mr.York Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227547

Miert mirol van szo.

a, megveszed a barkacs aruhazban "mereg draga"

b, megcsinaltatod az asztalossal "mereg dragan"

c, megcsinalod magadnak ... de felszerszamozni egy muhelyt ugye nem olcso...

 

Es igen ne hasonlitsd az epitesi fenyohoz, en legutobb 220eft/m3 korul lattam a muszaritott fenyot...

Előzmény: Fűrész Elek (227545)
VargaRoland Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227546

No de ha nincs hozzá semmi eszközöd, akkor mégis honnan akasztod le olcsóbban? A korábban linkelt M8-as anyában sem nézzük meg, mennyi az acél kg-os ára (sokkal rosszabb az aránya, mint a fenyőnek 400-ért köbmétere), mert nem azt fogod megfizetni, hanem azt, hogy beballagsz vasárnap reggel az Obiba, leveszed a polcról, hazaviszed és boldog vagy.

Előzmény: Fűrész Elek (227545)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.02.16 0 1 227545

Ezt jól levezetted, de azért itt nagyon nem erről van szó. 

Ezeket automatikusan gyártják, nagy gépeken, nagy gyalukon (persze ezeknek a berendezéseknek is komoly bekerülési értéke van), szóval kétlem, hogy azon a 24x48-as lécen másfél órát szöszmötölt Pista bácsi. :)

Nem tudom, mikor láttál utoljára barkácsáruházban lécet, de amit a minőségről írsz... az egy szép elmélet. 

Mindegy, én nem akarok senkit meggyőzni semmiről, nekem meglepően soknak tűnik, és akkor még finom voltam.

Előzmény: kofic (227537)
kofic Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227544

már előttem megírták a választ

vagy előre megegyeztek és megtanulsz árazni 

vagy veszteséget termelsz 

vagy olyan bizalmi a viszony, hogy megmondod mennyi az óradíj, kb. mennyi időd megy rá és a végén elszámoltok 

vagy sajnálod, de nem tudod elvállalni. És ezt tartom a 2. legjobb válasznak - mert ismerős és feltételez.

Előzmény: mr.York (227539)
Paco155 Creative Commons License 2024.02.16 0 3 227543

Én ezt nagyon egyszerűen oldom meg.  

Barátnak ingyen dolgozom, szívességből, és azt amit elvállalok, ha nem akarom megcsinálni nem vállalom el. 

Rokonnak, és ismerősnek meg NEM dolgozom. 

Előzmény: vizesbalint (227542)
vizesbalint Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227542

Az a baj ezekkel az ismerősös sztorikkal, hogy ha előre nem egyeztetek meg és a munka elvégeztével elkéred korrektül amit kell (mert azt be kell látni, hogy az idejét kell megfizetni az  embereknek nem a  0.0001 m3 faanyag értéke a tétel és ezt sajnos nagyon sokan nem értik meg), abból kikerekedett szemek lesznek.

Előzmény: mr.York (227539)
rferi Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227541

Én ilyen árazásnál szoktam megkérdezni az "ismerős havert" (aki csak ilyenkor haver igen sokszor!!), hogy neked mennyi egy napod bére?

És mennyit ér ehhez képest a szabadidőd? Ugye, hogy többet?

Na, ahhoz árazd be az én időmet is!

Előzmény: mr.York (227539)
Amadeus214 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227540

f@sz@ lett :)

 

Telibe’ körbe van keretezve a bütüs lap?  Nem zgulsz, hogy kap egy kis párát és szétrepeszti? Legalább gyorsan felületkezelném.

Előzmény: BJaca (227535)
mr.York Creative Commons License 2024.02.16 0 1 227539

Egy ismeros megkert hogy bukkbol csinaljak neki papirtarto kocskakat 20db-ot lsd. kep.

Talaltam a garazsban a felretett maradekok kozott kigyalult ide pont jo anyagot.

Korfuresszel bevagtam a papir helyet felcsszoltam 80, 120, feldaraboltam, eddig ment gyorsan.

Majd egyesevel megcsiszoltam (excenterrel) a butut, majd kezzel letortem az eleket.

Kapot egy vizezest, majd visszacsiszoltam mindet, ezutan tungolajjal lekezeltem.

Hipp hopp elment ra egy laza fel nap, mennyiert kellene adnom oket ? :)

 

Előzmény: kofic (227537)
mr.York Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 227538

Jol leirtad, sehol nem mondja hogy tomor fa, csak azt hogy fenyo es ugy nez ki mintha tomor lenne, mert az se irja hogy nem tomor, es aki nem ert hozza az el is hiszi, hogy az. Errol szol, ki van jogaszkodva...

En azt latom az utobbi jo par evben sokat gyengult az ikea minosege, egyre tobb a papir betes butor, es eltuntek a minosegibb termekek.

De mindenki azt vesz amit akar... vagy amit a penztarcaja enged...

 

Előzmény: Soká (227529)
kofic Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 227537

Én meglepődtem, hogy csak ennyi. Mondom ezt, hogy nem láttam a kérdéses lécet. Sima, profilozott stb. Ugye most nem a epítőipari fenyő árával hasonlítgatod? Eleve ezeket a léceket lehetőleg csomómentes, az átlagosnál jobb minőségű anyagból lehet kimunkálni. 

 

Ha bemész egy asztaloshoz, - nem haver vagy falubeli- rendelsz  tőle azonnalra! néhány méter lécecskét akkor:  

 

Eleve mire elmondod, vakarózik és nem utasítja el a hihetetlen ajánlatot 10 perc

Keres valami alkalmas anyagot - megrendelő szerint hulladékot              10 perc 

Gyalulás , vastagolás, esetleg körfűrész                                                15 perc 

 

nálam a marógép alaphelyzetben a raktárban van ha be kell békázni       10 perc 

beállítésa                                                                                            10-15 perc 

 

elszámolás, anekdotázás, integetés                                                       10 perc 

 

fejben vissza az eredeti munkához, maró elpakolása,                               20 perc 

 

Nagyjából leszarnám a fenyő jelenlegi köbméter árát a számla kiállításakor.

Előzmény: Fűrész Elek (227536)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!