Keresés

Részletes keresés

andreas19 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 14765

Szerintem kevesebb krimit kellene olvasnod.

:)

Előzmény: nofRETRO (14764)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.26 0 0 14764

ez most egy próba volt volt , és huh

 

Shockwave Flash - ezt letiltani ! kellett, (én csak a rákérdezés opciót állítottam be)

de hogy ez mire jó, vagy miért rossz, azt nem tudom, perpill másra fordítom az energiámat

 

nade mégis:

Drasztikus lépésre készül a Microsoft
A jövőben száműzi az Office 365-ből a Flash, Shockwave és Silverlight tartalmakat.

https://computerworld.hu/biztonsag/drasztikus-lepesre-keszul-a-microsoft-248224.html

 

ez érinti a szövegszerkesztőt is, érdemes megjegyezni a linket.

nofRETRO Creative Commons License 2018.05.26 0 0 14763

Még egy jó képkereső a nagytakarítás után

Search by Image - Reverse Image Search

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/search_by_image/?src=curated

Előzmény: Tamas(Ottawa) (14761)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.25 0 0 14762

A legújabb 60.0 -s Firefox miatt ahol a flash tartalmat, (vagy ilyesmi) korlátozzák, külön engedélyezni kellene. Azóta javították a firefoxot, de ez nem változott, átállítani meg biztonsági okokból nem akarom a böngészőt. Letöltöttem az operát, de az is detto. Nyilván van vmi oka ennek a korlátozásnak.

 

A fül emlékeit megkapod szerintem, ha megnyitod a listából, és onnan visszafelé tudsz lépni. Most kevés van nyitva, nem tudom megnézni.

 

Előzmény: Tamas(Ottawa) (14761)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2018.05.25 0 0 14761

Ez a 1tab majdnem jó nekem. Olyanra vágyom, ami a fül teljes történetére is emléxik. Volt korábban egy ilyen (az eredeti session manager), de az fűbe harapott a legutóbbi nagygenerál után...

 

De miért nem tudsz képet betenni?

Előzmény: nofRETRO (14760)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.25 0 0 14760

próba

hát nem megy. Az Operát letöltöttem, sokkal könnyedebb, mint a már javított FF, de itt is akadályba ütközöm a képfeltöltési kíasérletnél.

 

Firefoxhoz viszont találtam egy nagyon jó kiegészítőt, a sok megnyitott lapot egy kattintással egy listába gyűjti, keresni is, meg menteni is egyszerűbb.

 

OneTab  Szabadítson fel 95% memóriát és szüntesse meg a lapok káoszát

nofRETRO Creative Commons License 2018.05.25 0 0 14759

Jó ötlet, köszönöm! Bár nem hiszem, hogy kellene nekik, nem komplett sorozat. Egy közeli évjáratot láttam egybekötve 3600 Ft-ért, az jobban megérné nekik az ingyenes tucatnyi darab helyett.

 

Bár az Arcanum gyakran arculcsap, hogy csak előfizetéssel olvasható el az a sok találat, amit mutogat. Jelezniük kellene előtte, hogy mire számíthatok a  keresési után ..:( Most meg már a Budapest folyóiratban sem lehet megnézni, ma vettem észre. Szomorú.

Előzmény: Goldman Emma (14755)
Goldman Emma Creative Commons License 2018.05.17 0 2 14758

Pesti Hírlap, 1891. július

 

Hazatért gyerekek.
Harminc leányka érkezett ma reggel 9 órakor a hajón Visegrádról Budapestre. Egy hónap előtt telepítette őket Visegrádra a szünidei gyermek- telep egyesület; halaványan vitték őket oda, és piros pozsgás színben, naptól lesülve, egészségesen hozták vissza. Még ma is ott lennének, ha nem kellene másik csoportnak átengedni helyüket.
A szülök kitörő örömmel fogadták csemetéiket a Petőfi-téri állomásnál; a fiatal gyerek-lányok nem győztek eleget mesélni a pompás vidékről és élet-módról.
De nemcsak a szülők örültek a leánykák pompás egészségének, hanem a nemes hivatásu egyesület részéről megjelent urak is: gr. Teleki Géza, dr. Degen Gusztáv, Herzog Péter és dr. Klein, akik szívélyes szavakat intéztek hozzájuk és szüleikhez.
Vasváry Béni fővárosi reáliskolai tanár átadta a gyerekeket szüleiknek, Degen Gusztáv al- elnöknek pedig a gyerekek nyújtottak át egy pompás csokrot, melyet a visegrádi erdőben kötöttek.
Hogy micsoda áldás a szegény fővárosi gyerekekre az egyesület működése, azt már többször említettük. Ingyen kapnak ruhát, nyári lakást, ingyen étkeznek és üdülnek szellemileg és testileg.
Visegrádon telepük a Bakody-villában van, Bakody ingyen bocsájtotta villája belső emeleti részét az egyesület javára s igy a kis lányok olyan helyre jutottak, melynél kellemesebbet nem is kívánhatnak. Erdő oldalán tanyázhatnak naphosszat, játszanak, esznek, isznak, pihennek, szóval vidám életet élnek és hogy bajuk ne legyen, erről szeretetreméltóan gondoskodik Vasváry Béni fővárosi reáliskolai tanár és kedves neje.
Rózsás arccal, 2—3 kilóval meghízva tértek vissza a kicsinyek, pedig csak egy hónapig voltak oda. Hátha még egy 2-ik hónapot is tölthettek volna ott. Ha még tovább is azon a kitűnő koszton maradhattak volna, a milyet például vasárnaponkint kaptak. Reggelire tej fehér kenyérrel, délelőtt kenyér, délben marhahusleves, marhahús káposzta-főzelékkel, kirántott csirke, túrós-lepény és egy kis pohár vörös bor. Délután túrót és vajas kenyeret, este pedig tápláló tápszer-levest kaplak.
Mikor látnak ők otthon ilyen lukullusi lakomákat? 
De nagy örömöt okoz a kis leányoknak az uszoda is, mely szintén rendelkezésükre van bocsájtva. Vígan lubickolnak a vízben, akár csak a halak.
Mintegy 30 leány-gyerek volt a villában elhelyezve, közülük 20 a földszinti nagyteremben, 10 egy első emeleti szobában. 7—11 évesek lehettek a leányok és mikor kivitték őket, valamennyi beteges volt.
No hát a visegrádiakra nem valami nagy dicsőség, hogy ezeket a beteg gyermekeket nem igen jó szemmel nézték s a gyógyszerészen kivül a legkisebb áldozatot sem hoztak a szegényekért. A humanizmus nagyon szép dolog ám!
Az ujabbi szállítmányt, melyet az egyesület már fölruházott, holnap délután 2 órakor viszi ki Visegrádra Vasváry, a ki gyöngéd bánásmódjáért és buzgalmáért nejével együtt megérdemli az elismerést.

Előzmény: Goldman Emma (14757)
Goldman Emma Creative Commons License 2018.05.17 0 1 14757

Azt nem tudom, de az Arcanum szerint ebben az időben Visegrádon volt Bakody-villa.

Előzmény: Szt2016 (14756)
Szt2016 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 14756

Hol készült? Leányfaluban, vagy nem Leányfaluban. :o

 

Goldman Emma Creative Commons License 2018.05.16 0 0 14755

Nekem is volt rengeteg, apukám gyűjtötte éveken át, aztán rútul megváltam tőlük. Viszont miért nem ajánlod fel az Arcanumnak?

Előzmény: nofRETRO (14752)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14754

Köszönöm, megnéztem, de nem ugyanaz, a címe is más kicsit. Az Új látóhatár emigráns folyóirat, nem is itthon jelent meg. A enyém csak egyszerűen : Látóhatár.

Előzmény: andreas19 (14753)
andreas19 Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14753
Előzmény: nofRETRO (14752)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.15 0 0 14752

Ezen tipródom már pár hónapja, hogy tartogassam-e még? Vagy ez is fel fog kerülni a netre?

Milyen jó kiadványok voltak anno. Sajnos a pincében kapott egy kis szagot, hiába napoztatom, szellőztetem, nem tudom eltüntetni. A kis teraszomon várja a sorsát. De legalább ennyi, ez a fotó megmarad.

 

( Nna. Visszatettem a korábbi FF-ot, köszönet illeti ->  http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147813642&t=9039091 )

 

 

nofRETRO Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14751

Fél siker, hogy nem írja ki: sikertelen feltöltés. Talán újraindítom a gépet.

Előzmény: nofRETRO (14750)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14750
Előzmény: nofRETRO (14749)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14749

próba:

Előzmény: nofRETRO (14748)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14748

No mindjárt kipróbálom, mert a hibabejelentés topikban írta az admin, hogy tudnak róla, rajta vannak. Ha megcsinálták , gyorsak voltak.

Előzmény: andreas19 (14747)
andreas19 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14747

"Csak szólok, a firefox 60.0 a ludas."

 

vagy mégsem; most frissítettem

Előzmény: andreas19 (14746)
andreas19 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14746

Előzmény: nofRETRO (14745)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14745

Semmi rejtély. A Firefox új verziójával nem lehet képet feltölteni :)

Csak szólok, a firefox 60.0 a ludas.

Előzmény: nofRETRO (14744)
nofRETRO Creative Commons License 2018.05.14 0 0 14744

Kidobhatom? Nem dobhatom ki? Pedig ki kellene dobni. Dobjam, ne dobjam .

 

látóhatár.jpg

 

se az indafotó, se ez a topik nem veszi be.  :(

ehh, technika

Szt2016 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 14743

A képen Szántó Piroska festő látható, a kép 1938-1940 között készült.

Amíg nincs cáfolat :)

Előzmény: andreas19 (14742)
andreas19 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 14742

A fotón a szentendrei Blagovesztenszka templom tornya látszik, innen:

fortepan 120837

 

 

Előzmény: Szt2016 (14741)
Szt2016 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 14741

Ki a festő a képen? Talán Szántó Piroska (1913-1998)?

 

2ly Creative Commons License 2018.04.30 0 0 14740

Levelet kaptunk:

 

Kedves Barátaink!

1-2 év ötletelgetés és fél év programozói munka után ma reggeltől elérhető a Fortepan legújabb fejlesztése, a ForteGo alkalmazás. Pár napig még csak az Appstore-ban, de hamarosan Android változatban is ingyenesen letölthető - tessék kipróbálni!

A rövid leírás szerint "a ForteGo-val a közeledben készült archív fotókat
-böngészhetsz
-fotózhatsz újra
-majd oszthatsz meg képpár formában."

De mi is ez kicsit bővebben? Két évvel ezelőtt a Moszkva-téren vártam valakire és eszembe jutott, hogy közben megnézem a a térről készült Fortepan fotókat a telefonomon. Kínszenvedés volt, a honlap telefonos változatban teljesen alkalmatlan erre. Kicsit jobb lett a helyzet, miután megjelent a Fortepan App (sajnos csak Iphone változatban), de még ezzel is nehézkes a helyszíni keresés, be kell pötyögni az utcaneveket, nincs térképes keresés stb. Valami olyasmiről álmodoztam, hogy az ember sétál a városban (Budapesten, Szombathelyen, Almádiban) és a zsebében szól a telefon, hogy hahó, itt egy archív kép az utcáról. Nézd, mások is éltek itt régen. Ebből az álomból indult a ForteGo.

És milyen lett a valóságban? Kicsit rosszabb és sokkal jobb. Rosszabb, mert ez a telefonra küldött értesítés végül nem valósult meg. Az elérhető képeket térképes navigációval lehet megtalálni. Vagyis egy filmcsíkon végigpörgethetjük a pozíciónkhoz legközelebbi fotókat és ha kiválasztunk egyet, az App segít odatalálni. És itt jön a csavar, ettől lett sokkal jobb. Arra gondoltunk, hogy ha már ott áll az ember egy 50-70 évvel ezelőtti fotós lábnyomán (helyén), jó lenne készíteni egy mai fotót ugyanonnan. Játékból, dokumentarizmusból, viccből. Innen csak egy lépés volt, hogy a két fotót, az archív képet és a mait összefűzze az App egy virtuális képeslappá, amit elmenthetünk, vagy megoszthatunk.

Szombaton - még csak a teszt verziót - kipróbáltuk az Egyetem-téren és a Károlyi-kertben. Szerintem elképesztő! Mellékelek két kockát, de nem biztos hogy a végeredmény visszaadja a keresést, a fotózást és a rácsodálkozást. Jé, itt állt az esküvői fotós / ide temették az 56-os áldozatokat. Pont itt, ahol mi állunk, ugyanerre nézett, akár mi is lehetnénk. És ez csak 200 méter, 2 fotó a város életéből. 

És most jönnek a rossz hírek. A ForteGo pillanatnyilag 250 képpel működik. Ez a kísérleti változat a jövő hét végi Budapest100 fesztiválra készült, azokra a terekre, ahol nyitott házak várják majd a látogatókat (minket). 23 kisebb-nagyobb térről van szó (részletek itt http://budapest100.hu/) Vagyis a ForteGo térképén csak ezek a helyszínek szerepelnek. Ahhoz, hogy mondjuk az összes budapesti fotónk (33000 kép!) elérhető legyen a ForteGo-n, sok-sok adatolásra, helyszíni bejárásra, vagyis szerkesztői segítségre lesz szükségünk. De ígérjük, folyamatosan kerülnek majd fel új képek az Appba. És vidéki helyszíneket, városokat is szeretnénk adatolni, hogy 1-2 éven belül ne csak a Károlyi-kertben, de Jászdózsán is legyen ForteGo.

Bocsánat ha hosszú volt a bevezető, tényleg nagyon lelkes vagyok, szerintem tök jó lett a dolog.És a legfontosabb: köszönöm Jávor Luca (szerkesztés), Pálfi András (programozás) és Sándor Dávid (design) munkáját. Itt most tényleg áll: ha ők nincsenek, ez sincs. András hihetetlen munkát végzett, használat közben érezni igazán, hogy milyen klassz lett minden részlet és eszköz. (Ja igen, selfie változatban is működik)

Örömmel és kíváncsian várunk minden hozzászólást, tapasztalatot, kritikát, vagy akár kész képpárokat is. Akár már ma ki tudják próbálni, sétáljanak a Fortego-val! 
barátsággal:
Tamási Miklós
https://www.facebook.com/fortegoapp/

 

Szt2016 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 14739

A képen egy Chevrolet Impala Cabrio típusú személygépkocsi látható, 1962-ben gyártották először. 

Köszönet! :)  

Előzmény: Szt2016 (14732)
Szt2016 Creative Commons License 2018.04.28 0 0 14738

Köszönöm a jó ötleteket! :) 

andreas19 Creative Commons License 2018.04.27 0 0 14737

Anno (családkutatás során elkövetett garázdaság esete) sminkecsettel púder finom kő vagy téglaport pamacsoltunk az alig olvasható (családinak vélt) sírkő feliratokba és a felesleget akkus csónakpumpával lefújtuk. Volt, amikor az így fotózott szöveg kis babrálással egész olvasható lett.

Igaz, azok nem cirill betűkkel írt szövegek voltak.

Előzmény: Szt2016 (14733)
nofRETRO Creative Commons License 2018.04.27 0 0 14736

:)

Előzmény: 2ly (14734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!