Keresés

Részletes keresés

GombocArtur Creative Commons License 2004.07.08 0 0 435
Köszi a linket, bár csak érdeklödés szintjén vagyok, egyelöre se pénzem, se bátorságom (ha elbaxnék vmit fejem verném a falba) nekiállni ilyenekkel dolgozni. A kistétel az az, amikor nem kell több köbmétert megvenni :) Védelem: a lényeget kihagytam, tehát polc, kisasztal, tehát beltérre és nem nagy igénybevételre.
Előzmény: Erzsébeti (434)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.07.07 0 0 434

hali

 

egzota kistételben: Zatik faáruház, Üllői ut *.sz. De kint a fenében az orosz laktanyán túl... persze mi a kistétel... ott szálban kaphatsz, de már láttam ennél kisebbet is...

 

ZATIK.HU

 

 

Faanyagvédelem? Ez attól függ, hogy hová, és mit szeretnél látni:))

 

Erzsébeti

Előzmény: GombocArtur (433)
GombocArtur Creative Commons License 2004.07.07 0 0 433
Profi hobbiasztalos mesterek: egzotikus fát lehet valahol venni kistételben? MÁS: ki mire esküszik a védelem terén? Lakk, lazúr, pác, zománc, diszperzit, vízfesték? :)
rferi Creative Commons License 2004.06.29 0 0 432

Szia AzHofi!

Nekem tavaly kellett ezt csinálnom, és a legolcsóbb módszer a hőlégfúvó!

Alig van szaga, és egy háromszárnyú klasszikus magas ablakot két óra alatt leszedtem vele.Kell hozzá egy háromszögű, nyeles festékkaparó (így kérd a festéküzletben, ne obiba menj!!!) és a 3500 forintos sima hőlégfúvóval mehet is.

Mint az álom, úgy leszedi

Előzmény: AzHofi (430)
BOLOND Creative Commons License 2004.06.15 0 0 431
Szia AzHofi,
Hacsak nem jottek elo valami varazspalcaval mostanaban, akkor nincs mas hatra mint elore a kromofaggal.
Minnel termeszet-baratsagosabb az anyag annal kevesbe lessz vele konnyu dolgozni.
Egy felrakas nem szedi le az osszes anyagot, tobbszor kell bekenni. Egy kicsit karcold meg a feluletet tobb helyen ahogy puhul az anyag a gittelo kes sarkaval, akkor jobban alamegy a maro anyag. Sot, drotkefet is hasznalhatsz csak a fa szaliranyaba hasznald.
Aki mar csinalta az mind utalja de nincs konnyu megoldas.
Elviheted persze nagyuzembe ahol be tudjak martani kadba tele kromofaggal, de utana szetesik az ablak.
Sok szerencset!
Előzmény: AzHofi (430)
AzHofi Creative Commons License 2004.06.14 0 0 430
Sziasztok!

Úgy rémlik, volt már téma ez valahol, talán pont itt, de azért újra megkérdezném...
Belvárosi lakás, többszörösen mázolt nyílászárók, szeretném a mázolmányt eltávolítani, vagy festővel eltávolíttatni, aztán gittelés, mázolás. A festők persze megcsiszolnák, kicsit gittelnének rajta és puffneki mint a mikutyánk "fessed pista!". Hogy lehetne a legfájdalommentesebben leszedni a régi ezer rétegű mázolmányt, hogy a fa ne sérüljön, ne legyen büdös az egész házban (égetés kizárva), meg ilyesmi? Kromofág? Tudna valaki egy rövid technológiai sort írni, hogy mit hogyan? Ajtófélfák szemszögéből is érdekelne a dolog, ami fix, nem mozdítható.

Előre is köszi!

BOLOND Creative Commons License 2004.06.10 0 0 429
A biztonsaginak van egy kis melyedes a kozepeben, a hozzaillo csavarnak meg beleillo butyok a kozepeben. Ez valszinu azert van hogy a biztonsagi csavart ne lehessen a nem- biztonsagi csavarhuzoval kivenni.
Hacsak nem veszel egy biztonsagi csavarhuzot!
Előzmény: Vikusz (428)
Vikusz Creative Commons License 2004.06.10 0 0 428
Sziasztok!
Akarok venni torx csavarozóbitet, de nem tudom mi a különbség a biztonsági(kicsit drágább) és a sima között.Tudja valaki?
Vikusz
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.08 0 0 427
Itt van egy kis segítség csiszolóválasztáshoz: http://www.bosch.hu/products/pt/hw/sz_r_t.phtml

Nekem egy kombinált rezgő és excentercsiszolóm van. A rezgés hosszú távon elég kellemetlenül zsibbasztja a kezet, a 20 m2-nek biztos nem állnék neki vele.

Előzmény: Vikusz (425)
GPF Creative Commons License 2004.06.08 0 0 426
Szerintem jó a szalagcsiszoló. Az nagyobb felületekre is használható. Többféle vászonnal kell használni. Mondjuk annak az üzemeltetése a legdrágább a szalagok miatt.
Nekem az excenter nem jött be, de lehet, hogy nem elég jó. Az csak az igazán finom dolgokra való.
Előzmény: Vikusz (425)
Vikusz Creative Commons License 2004.06.08 0 0 425
Halálosztó kösz a választ!

Szeretnék venni valami csiszológépet. A rezgőcsiszoló túl finomnak, a szalag- meg túl durvának tűnik.
Akkor vegyek excenter csiszolót?
Házilagosan szeretnék majd egyszerűbb bútorokat csinálni, most pedig egy kerítést kéne felújítanom amihez 20 m2-ert kell lecsiszolnom.
A Ferm termékét néztem eddig, de ha valakinek van valami tuti tippje azt szívesen venném.
Előre is kösz
Vikusz

PETYUS Creative Commons License 2004.06.04 0 0 424
Így már ismerős, pl. a kávéfőzők aljában ilyen szokott lenni.
Előzmény: halaloszto (423)
halaloszto Creative Commons License 2004.06.03 0 0 423
aminek egy hatagu csillag alaku lyuk van a fejeben. majdnem olyan mint a mezei 6lapu belso kulcsnyilasu, csak a lyuk nem hatszog, hanem egy fura hatszirmu virag alaku.

vajk

Előzmény: PETYUS (422)
PETYUS Creative Commons License 2004.06.03 0 0 422
Melyik az a torx csavar?
Előzmény: Vikusz (420)
halaloszto Creative Commons License 2004.06.03 0 0 421
A torx csavar nagyon szep es jo. Egyaltalan nem ugrik ki a csavarhuzo belole, es iszonyat nyomatekot lehet ratenni. Ha a megfelelo csavarhuzoval hasznalod, szinte kizart hogy kiszakitsd a fejet.

Vizallo butort rozsdamentes acelbol vagy muanyagbol kell csinalni.

Viccet felreteve, amire futja az anyagi keret. Csinalhatod tomor tolgyfabol a vazat is, ha meg olcsobb kell ugyis butorlap lesz.

vajk

Előzmény: Vikusz (420)
Vikusz Creative Commons License 2004.06.03 0 0 420
Sziasztok!
Mi a véleményetek a torx kialakítású csavarokról?
Nekem kinézetre szimpatikus, talán kevésbé ugrik ki belőle a csavarhúzó mint a csillagból.
A másik: Tömör tölgy fronthoz miből szokás a vázat csinálni a konyhabútornál(cél hogy ne rohadjon szét könnyen víz hatására)
Vikusz
PETYUS Creative Commons License 2004.06.02 0 0 419
Úgy tudom, hogy puhafát is lehet citlingelni, legalábbis lucfenyőt szálirányban biztos.
A sorját hogy tudom jól megcsinálni?
Előzmény: Erzsébeti (418)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.06.02 0 0 418
Hali!

Nyugi, lehet kapni.. Csak keresni kell:)

Egyébként a szakmában nem színlő penge a neve, hanem citling (csak fonetikusan tudom, mert leírva még nem láttam így:))

Lehet sima márkanélkülit is kapni, de van Sandvik is.A lényege az, hogy acél legyen a penge anyaga, mert ez nem az élével dolgozik, hanem az derékszögűre megformált!! élre fel kell húzni egy sorját, és ez fogja leválasztani a fáról (keményfa) a finom forgácsot.

Erzsébeti

Előzmény: PETYUS (417)
PETYUS Creative Commons License 2004.06.02 0 0 417
Mit gondoltok, színlőpengét lehet-e venni szerszámosboltokban, vagy azt csinálni kell? És ha utóbbi, akkor miből érdemes és hogyan?
Szerintem nem lehet kapni, legalábbis én még nem láttam ilyet boltban.
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 416
Nem ezt mi vezetjük, és az etetés nyilvántartására használjuk. A macskák mindig úgy tesznek, mintha három napja nem ettek volna, ezért ha nem találkozunk a párommal, nem tudjuk eldönteni, hogy melyik evett. Remélem, nem jönnek rá, hogy hogy kell megfordítani a tipliket. :-)
Előzmény: AzHofi (415)
AzHofi Creative Commons License 2004.05.28 0 0 415
Ennek a macskajelzőnek lehet tudni a pontos működését? Elképzeléseim vannak, de nem vagyok benne biztos, ez valami jelenléti ív amit a macskák vezetnek hogy ki van itthon, ki nincs? :-)
Előzmény: Törölt nick (414)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 414
Hali! A csiszológéppel kapcsolatban feladtam a harcot, viszont a dolog tovább erősítette a német termék fóbiámat.

Készült 1-2 új dolog, az albumomban megtalálható.

halaloszto Creative Commons License 2004.05.27 0 0 413
Egyetlen masik javaslatom egy finom gyalu lett volna.

vajk

Előzmény: reflekt (412)
reflekt Creative Commons License 2004.05.27 0 0 412
nahh, sikerült.

csiszolás... 30-as vászonnal kezdve.

Előzmény: reflekt (411)
reflekt Creative Commons License 2004.05.24 0 0 411
sziasztok!

próbált valaki vizes alapú lazúrt eltávolítani? (nem emlékszem a lazúr márkájára, baumaxos csoda):

fenyőt próbáltam dió színűre lazúrozni, de rettenetesen egyenetlen, foltos lett (persze a mintán, amin próbáltam jó volt).

illetve vizes páccal és lakkal jobb eredményre számíthatok?

r

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 410
Akkor nekem pechem van. Egy haver cégének a nevében vásároltam, így vissza tudta adni az áfá-t.
Előzmény: Erzsébeti (409)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.05.13 0 0 409
Hali!

Úgy van ahogy mondod. De. Attól, hogy valakinek "áfás" számlája van attól még ő lehet magánszemély!!! Tehát nem a számla "áfás" mivolta miatt van a megkülönböztetés, hanem a vevő jogi státusza miatt. Tehát ha a vásárló magánszemély, és nem vállalkozás akkor érvényesítheti ezen jogát, míg ha vállalkozás vásárolta a terméket akkor ha vitás estre kerül sor akkor jöhet a bíróság...
Ritka egy szar szabályozás ez....

A törés is lehet, garanciális probléma, még ha ezt a gyártó nem is nagyon akarja elismerni...
Ugyanis nem csak olyan törés létezik ami a felhasználó hibájából keletkezik, hanem vannak pl anyaghibára utaló törések is.

Erzsébeti

Előzmény: Magnat (407)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 408
Hm. Ez gond. Már beszéltem velük, de ezt a részét még nem említettem a dolognak.

Szerintük nem jelenthető ki, hogy törésre nem vállalnak garanciát és tartozéknak sem minősíthető a gép egy szerves alkatrésze. Úgy gondolják, jók az esélyeim és érdemes próbálkoznom. Egyelőre a szervizből kell kivernem egy hivatalos nyilatkozatot a javítás elutasításának okáról, aztán tudom beadni a panaszt.

Előzmény: Magnat (407)
Magnat Creative Commons License 2004.05.12 0 0 407
Mert a fogyasztóvédelem csak a magánszemélyeket képviseli. Úgy vannak vele, h a vállalkozsók pereljenek.
Előzmény: Törölt nick (406)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.12 0 0 406
Miért?
Előzmény: Magnat (404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!