SZerintem befogható a gép, bár én kapásból azzal a flexibilis hosszabbító szerszámmal használtam. Azt meg persze hogy kézben. Azért holnap jól megnézem, esetleg le is fotózom és fogom mondani, mi újság.
Más téma: nem tudom, hogy nektek is lejött-e a dolog, de most több "márkanév" alatt is lehet egyidejűleg olyan gépeket kapni, amik pontosan ugyanazt a 12V-os akkut használják. Esetleg érdemes lehet vásárolni. Az OBI árul egy csavarozót, ami minden szempontból azonos azzal a csavarozóval, ami nekem "Budget" márkanév alatt van meg. Az ára most 2999,- forint bruttó. A Praktikerben kapható egy Kinzo készlet, ami 2Db akkuval 3 Db gépet tartalmaz műanyag-kofferben (deltacsiszoló, beszúrófűrész és csavarozó). Stb-stb. Szóval én most azon gondolkodom, hogy veszek egy ilyen csomagot, mert nagyon szimpatikus dolog a zsinór nélküli beszúrófűrész és a másik két gépet se dobnám ki. De ha csak a 2 akkut nézem, már akkor is megérheti az árát (ha jól emlékszem 9999,- Ft).
Az említett csavarozó nekem már kb. 1 éve megvan, 2 akkuval és egy intelligens töltővel árulják (asszem most is kapható). Eddig kifogástalanul működött, mind a gép, mind az akkuk.
En egy hammer szerszambolt nevu helyen vettem, nagyon rendesek, ertenek is hozza, ok is ugy hozzak valami nagykerbol, de felhivtak amikor kiderult az ara, felhivtak amikor meglett, es meg kevesebb is lett mint elore mondtak. (pedig ugye a nagyobb szamra azt mondtam hogy kell, szonelkul adhattak volna annyiert)
Ja! Ma vettem egy Kinzo márkájú "multitool"-t, ez egy olyan "fogorvosi gép" lenne. Már régen hesszelgetem ezeket a kisokos masinákat, de most végképp nem tudtam ellenállni. Alukofferben árulják, van hozzá egy ajándék szerszámcsomag is és egy állvány, amire fellógatható a ketyere, meg egy flexibilis hosszabbító, amivel igen kényelmesen lehet dolgozni. Ki is próbáltam, korrektül működik, tudom ajánlani. Ja, és mindezért az ára valami 5990 (vagy 6990, már nem is emlékszem) forint. A komolyabb márkáknál csak az alapkészülék messze 10 eFt felett van. Fordulatszabályozós, nem is nagyon melegszik, stb-stb. Tetszik.
Megmondom őszintén, hogy én a felsőmarónak a mérőkéit nem igazán használom, inkább azt csinálom, hogy még kikapcsolt állapotban odamérem a munkadarabhoz, beállítom a beállítanivalókat, aztán bedugom, bekapcsolom és csinálom vele, amit kell. Igazából azt tapasztaltam, hogy az összes kéziszerszámon olyan gagyi módon vannak megcsinálva a mércék és beállítási lehetőségek, mintha egyenesen büntetnék velük a szakikat. :( És itt nem csak felsőmarókra gondolok.
Marónál szerintem előny, ha a gombja rögzíthető (bekapcsolva tud maradni), masszívak a beállítókái és legalább 8-as patron bele tud menni.
szerintem mennie kell. elotte probald ki, hogy melyik szalirany az amivel kevesbe toredezik ki az a 2.5mm resz. en ugy tippelem hogy az lenne a jo ha a szelere meroleges lenne, de nem biztos. az illesztes kiprobalasanal probald ki lakkozva is, hogy ne legyen meglepetes (mar ha lakkozni akarod).
A Boronkaynál teljesen készre csinálják, de attól még viheted te a lapot, ha valamiért tudsz olcsóbban szerezni, mint amennyiért ők adják.Mert náluk is lehet venni.
Árakat már nem tudok, kérdezd meg őket, cím alant, telefonkönyv elő, oszt tárcsázz! :)
legyen az anyag 4mm lemez. 6x6x6 belso meretu kocek az 68x68x68 kulmeret.
a fele 34mm. 2mm lesz az egymasbacuppanas, ergo
vagsz egy 36mm csikot, akar az egyik szelet 45fokban ha az tetszik.
a masik szelenel az egyik elebol felsomaroval vagy amivel tetszik kiveszel egy 2mm x 2mm reszt.
elfelezed, az egyik felet megforditod, es a ket lepcsos resz egymasbaillik. ez fogja adni a fedel zarodasat. igy kivul nem kozepen lesz a zarovonal, de majd kiszamolod jobban. ga 45fokos illesztest akarsz, akkor kulon kell a ket csikot csinald, egyik-masik oldalon marva a 2mm x 2mm-t.
ezekbol a csikokbol lesz a doboz meg a teto negy-negy oldala, a feneke meg a teteje kell meg.
Tudok hosszban 45-fokban vágni, ha az oldala gérben van, akkor szebb is, meg talán erősebb, mint az él-lap ragasztás. Meg könnyebb is szorítani, hiszen adja magát a derékszög.
A zárás nem annyira OK, mert kb 5-ös rétegeltlemezt képzelnék, abba meg nem igen lehet hornyot marni.
Ötleteket várnék, hogy hogyan csináljak sok kicsi fadobozt. 6*6*6-os belméret körüli nagyságúak kellenének. Valahogy zárni is kellene, de csak annyira, hogy magától ne nyíljon ki. Vékony. könnyű legyen. Lehetőleg fém nélkül, de ez nem fő szempont.
nem tudtok arról, hogy hol lehetne az asztalooság alapjait megtanulni, nem nappali képzés formájában? vagy esetleg egy mestert, akinek hétvégénte be lehetne segíteni?:)