Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2004.08.03 0 0 495

Ez a woodexpress nagyon korrektnek tűnik fóliás ajtókban. Érdemes megjegyezni.

Kár, hogy én most fát keresek.

Előzmény: kirumiru (492)
rferi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 494

Skacok!

Most jövök a praktikerből, ahol éppen vettem egy felsőmarót.

Kinzo gyártmány, 10990-. volt brutto.

Ez még nem érdekes így annyira, de 1800Wattos, és 8-12mm patronok vannak hozzá.

Fordulatszámszabályozós, lágyan indító elektronikával.A bekapcsológombja olyan nem bentmaradós (asszem ugrik a gari, és átteszem fixen benntmaradósra).

A függőleges megvezetés korrektnek és erősnek tűnik.

A hozzáadott párhuzamvezető nem lemez, hanem öntvény.

Ami gyengének tűnik rajta, az a tengelyrögzítés, amikor kiveszed/beteszed a marót.Ezen esetleg be kell fejezni a gyártást.

Illetve gyengécske még a függőleges méretbeállító alkatrészei, de ezek nem is érdekelnek, mert azt én tolóméterrel szoktam állítani, nem a gyári szerkezettel.

Akit érdekel még lehet menni venni....

GPF Creative Commons License 2004.08.03 0 0 493

Van a Lemex-nél minden. Az előbb beszéltem velük, fa ajtók is vannak, és azoknak sincs kinn az ára.

 

Oldalról szokták rácsavarozni. Igazából nem tudom, miért. Lehet, hogy pont az általad is említett méretproblémák miatt. Az IKEÁS-nál az alsó oldalról van, a felső felülről, de az egy más vastagságú fedlap.

 

Kösz a linket, megnézem.

Előzmény: kirumiru (492)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.03 0 0 492
Amit neztem:
http://www.woodexpress.hu/

A lemex weboldalan csak feher almit talaltam. De ellatogatok korbeszaglaszni egy kicsit.

Akkor maradok a csavarnal, a sullyesztesre en is gondoltam. :-)
Egyebkent nem fog latszani mert vegig szekreny lesz.
A csavarozas mar ok. A tervezesnel (meretek) az nem vilagos hogy ha 20 mm-rel szamolok 19mm helyett akkor ha egy polcot vagok a szekrenybe akkor 1-1 mm lesz a ket oldalan. Ha a polc az ilyen kis polctarto pockokon van akkor nem gond, de kell idonkent berakni egy merevitot is legalabb a 2m magas szekrenybe, ott pedig nem lehet 2 mm elteres mert a csavar tul osszehuzna a szekrenyt es akkor nem lenne egyenes az oldala.

HA kiindulok a legalso vizszintes butorlapbol akkor erre az oldallapokat rarakjam (alulrol csavarozom) vagy oldalrol csavarozzam.
Ha oldalrol csavarozom akkor tuti jok lesznek a bevagott polcok akar pockokon akar csavarral fogatom ossze.
Előzmény: GPF (490)
GPF Creative Commons License 2004.08.03 0 0 491
Szerintem először próbálj meg egy kis éjjeli szekrényt csinálni egy ajtóval meg egy fiókkal. Azon sok mindent megtapasztalsz, és utána vágj bele a nagy műbe.
Előzmény: kirumiru (488)
GPF Creative Commons License 2004.08.03 0 0 490

Mi az a cég, ahol az ajtókat találtad? Nézted a Lemex-et? Az az egyik legnagyobb, legjobb ilyesmivel foglalkozó társaság.

Szerintem nézd meg a lehajtós asztal vasalatát. Jó lesz az a billentyűzetnek.

 

Az összeerősítésnek a csavar a legegyszerűbb módja. Arra van esély, hogy gyakorlat nélkül is viszonylag pontosan meg tudod csinálni. Van a Reiser pozdorjacsavar vagy a már említett konfirmátor csavar, mindkettő ilyesmire van kitalálva. Mindkettőhöz lehet kapni kupakot so színben, akár még igazi fából is. Ha egymás mellett vannak a bútorok, nem látszik a csavar.

 

Vannak más módszerek is. Léteznek bútorösszehúzó szerelvények. Ezek közül a legegyszerűbb egy belülre felerősíthető derékszög, azt kell felcsavarozni rövid, vastag csavarokkal.

 

Van a csapozás, ami a legláthatatlanabb. Az azért nem egyszerű meló. És nem is lesz oldható a kötés.

Köldökcsapozáshoz lehet kapni átjelölő bizbaszokat olcsón, az szerintem tök jó.

Van a piskóta csapozás, amihez spéci gép kell, de kicsit állítható amíg meg nem köt így pontos lesz. Most a Praktikerben 20 ezer alatt van ehhez való Ferm lamellózó.

 

Előzmény: kirumiru (488)
ragyabacsi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 489
Én a bútorlapokat csapolni szoktam, 8-as köldökcsappal. Pontos sablon kell, hogy "fussanak" a furatok. Ha nem kell több költözést kibirnia, jó a csavarozás. 4 x 50-ex pozdorjacsavar kell, a fejét az anyagba kell süllyeszteni. Látszik, de csak a szélső szekrény oldalán. Lehet kapni hozzá a bútorlaphoz hasonló szinű sapkát. Az előzőekben emlitett konfirmátorcsavarral nincsenek tapasztalataim, de igen erősnek tűnik. Ehhez is kapható sapka.
Előzmény: kirumiru (488)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.03 0 0 488
Nem szeretnem 2,7m magasra mert tul sok teret venne el es a tetejere igy egy-ket disztargyat tudok rarakni majd (vaza, stb.)
Egy 37 nm-s lakasrol van szo amiben 23 nm a szoba nagysaga.
Ruhasszekrenyem mar van egy masik falreszen, az toloajtos es 2,7m magas.
Azt hiszem, hogy nagyon sok teret elvenne ha ez is 2,7m magas lenne.

A fioksinre en is gondoltam, de a problema meg mindig megvan. A monitort takarni szeretnem ha nem hasznalom, de ha lehajthatos az asztal es mondjuk 60cm mely(magas) a lehajthato resz akkor tul messze lesz a monitor. ha kevesebb akkor meg a monitor nem fog beferni.

Egyebkent mindnhol racsukodo ajtokat szeretnek.

Egyebnkent ilyen bontasban kepzeltem el a szekrenysort:
1 duplaajots szekreny
1 szimpla konyvespolc (benne helykihagyassal a hatso hangfalnak)
1 konyvespolc vagy cd/dvd tarto
1 duplaajtos szekreny szamitogep asztal funkcioval
1 fel magas polc, alatta a hangfallal

kozben talaltam egy ceget ahol vannak szekrenyajtok 10e Ft/nm-ert.
Azt meg megmondhatna valaki hogy hogyan illesztem ossze a laminalt butorlapokat. Gondolom nem csavarral mert az latszana. A konyhaszekrenyem ugy tunik mintha csapokkal lenne osszerakva.

az ajtok 297, 397, 407, 597 szelesek lehetnek. En 497-est fogok hasznalni akkor a duplaajtos szekreny se lesz 1m-nel szelesebb.
Előzmény: GPF (475)
halaloszto Creative Commons License 2004.08.03 0 0 487

[i]Glettelik, tapétázzák?[/i]

 

Pontosan ebben a sorrendben. A ketto kozott esetleg meg csiszoljak is.

 


v

Előzmény: mammamija (486)
mammamija Creative Commons License 2004.08.03 0 0 486
Hajaj, tudtam, hogy nem lesz egyszerű:))

Még valamit kérdeznék. Rengeteg helyen (Lakáskultúra....stb) látom az ún. gipszkartonos falifülkéket. Nekem ez úgy jön le, hogy előbb egy vázat kell készíteni, és azt burkolni gipszkartonnal. Ha jól megnézem, maga a polc 3-4 cm. De mitől lesznek az élek borotvaélesek???? Glettelik, tapétázzák?

És ha valakinek lenne ötlete régi konvektor "kandallósítására" szívesen venném...:)
mammamija Creative Commons License 2004.08.03 0 0 485
Hajaj, tudtam, hogy nem lesz egyszerű:))

Még valamit kérdeznék. Rengeteg helyen (Lakáskultúra....stb) látom az ún. gipszkartonos falifülkéket. Nekem ez úgy jön le, hogy előbb egy vázat kell készíteni, és azt burkolni gipszkartonnal. Ha jól megnézem, maga a polc 3-4 cm. De mitől lesznek az élek borotvaélesek???? Glettelik, tapétázzák?

És ha valakinek lenne ötlete régi konvektor "kandallósítására" szívesen venném...:)
ragyabacsi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 484
Ha a kiszakadt részt szabályos alakúra lehet vésni, vagy fúrni, akkor bele lehet ragasztani egy belepasszitott fadarabot. Ebben megállnak a csavarok. Az is megoldás, ha olyan kivetőpántra cseréled, aminek a talpában máshova esnek a furatok. Ha csak 3-4 pántról van szó,mindet érdemes kicserélni, mert lehet, hogy nemsokára a többi is "elfárad".
Előzmény: mammamija (481)
Garp szerint Creative Commons License 2004.08.02 0 0 483
Én legutóbb a praktikerben vettem ilyet, Miskolcon.
Előzmény: GPF (477)
GPF Creative Commons License 2004.08.02 0 0 482

Igen, de az ajtóba fog kelleni egy új luk. Erre nagyobb összegben mernék fogadni.

 

Nem kell egyformán lenni a két félen.

Előzmény: mammamija (481)
mammamija Creative Commons License 2004.08.02 0 0 481
Hát ha a szekrény oldalát a szekrény vázának tekintjük, akkor onnan jött ki, az ajtón fixen áll (még).
Ez egy önálló gardróbszekrény, magas és keskeny (40 cm).
Tehát akkor kivető le - gondolom a szemben lévő párjával együtt - és lejjebb be.
Ugye?
Előzmény: GPF (480)
GPF Creative Commons License 2004.08.02 0 0 480

Az ajtó nyithatóságát nem befolyásolja a pánt lejjebb tevése. Én ezt tenném, nem ragasztanék. Az ajtólapba van belefúrva, a szekrényvázra csavarozva. Melyik jött szét?

 

Közben találtam laminált ajtókat a Zatiknál:

 

Ajtók (posztformingolt) 2600 mm hosszúságig méretre szabható. Szélesség: 295, 395, 495, 595 mm.

Tehát 30-40-50-60 széles ill. ezek kétszereséhez jók.

Előzmény: mammamija (479)
mammamija Creative Commons License 2004.08.02 0 0 479
Szervusztok, de jó hogy megvagytok:)))

Legelőször 007-nek minden elismerésem!!! A japán lámpája number one (csak tudnám, hogy lett ferde a szélén a léc????!!) A faóra is nagyon tetszik, de miért kellett marni, amikor tök sima ez eleje??? A műhelyről már nem is szólok, bár azt a gyönyörűséges bútorlapot otthonra is elfogadnám:)

Jóvanna, jóvanna, én is nőihölgy vagyok:)))

Nademost kérdeznék.

Egy laminált lapokból készült gardrobszekrény kivetőpántja a lappal együtt úgyszólván elvált:(
Elég lesz-é valamilyen erős ragasztóval "aládolgozni" szorítani míg megfogja és ugyanoda a kivetőpántot, avagy
kicsit lejjebb tenni a kivetőpántot és az elájult rész utólag pótolni? befolyásolja-e a szekrény nyithatóságát a pánt lejjebb tevése?
Azt hiszem a kivetőpánt a rácsavarozós módszerrel van rátéve, nincs az a kerek izé ami amúgy normális szekrényeknél van.

Köszi a válaszokat:)
halaloszto Creative Commons License 2004.08.02 0 0 478

En ugy ket eve nezegettem az interspan (vagy bubiv span, vagy mi) mintaboltban a devai-lehel utca sarkon. konyhaszekrenyajtok, szinte nem voltak dragabbak mint a vakuumozott mart mdf. gyonyoruek voltak, de nem birtam elkepzelni a panelkonyhaba. Majd ha egyszer lesz egy 20nm vilagos konyham...

 

vajk

Előzmény: GPF (470)
GPF Creative Commons License 2004.08.02 0 0 477
Hol lehet fa ajtókat kapni???
Garp szerint Creative Commons License 2004.08.02 0 0 476

Még én is hozzászólnék a méretezéshez. A polcmagasságokat és a polc- illetve szekrénymélységeket úgy érdemes méretezni, hogy a bele pakolandó lomokhoz passzoljon. Tehát pl. a könyvespolcokat úgy kell méretezni, hogy a könyvek jól beleférjenek, de ne maradjon túl sok hely fölötte és előtte, stb. Ha van akasztós rész ruháknak, ott a magasság és a mélység olyan legyen, hogy a fogasra akasztott ruha ne érjen le a szekrény aljára és a vállfa ruhástul férjen jól be.

 

Érdemes a méretezés előtt megnézni a kapható vasalatokat és egyéb bútorkellékeket is, mert pl. már vállfákhoz nem csak a hagyományos elrendezésű rudat szokták használni, hanem van olyan is, ami merőlegesen áll és kihúzható (fémből van). Ezzel lehet egészen csekély mélységű akasztós szekrényt csinálni. Érdemes előre kiválasztani, hogy a fiók-káva (oldala-alja-háta) miféle lesz, mert ez meghatározza a méretezést. A fiók "arca" méretezésénél figyelni kell arra is, hogy alatta-felette-mellette mi lesz. Mert pl.  ha a fiók alatt szekrényajtó van, akkor az fog a határoló (onnan nézve) felső lapra rátakarni, míg ha nyilt polc, akkor a fiók arca.

 

A polcokat teherbírás szempontjából is méretezni kell, ahogy azt GPF is mondta. Lehet kicsit csalni, pl. lehet a polcot dupla anyagból csinálni, vagy meg lehet az alját "vasalni" (én csináltam már olyat, hogy belemartam egy kicsit az aljába és beleraktam a nútba egy aluprofilt. Ilyen huncutságokat akkor csinálnak, ha muszáj a nagyobb áthidaló távolság (pl. kanapé/ágy fölött) illetve ha nehezebb motyó kerül rá (pl. TV). Ahová (elektromos) vezetékek kellenek (pl. TV-hez, stb) ott  a hátlapra majd akkora körkivágás kell, hogy a _csatlakozók_ is átférjenek rajta. Ezen kívül világítás és egyéb elektromos dolgok esetén oda kell figyelni a megfelelő szellőzésre is, nehogy pl. a TV elromoljon, mert nem tud hűlni, vagy tüzet okozzon a villanylámpa-izzó.

 

Arra is oda kell figyelni, hogy ha tényleg faltól falig, padlótól plafonig passzoló beépítést akarsz csinálni, akkor legjobb előbb csinálni egy "keretet", amin belül már pontosan méretezhetsz, és ezzel kiküszöbölhetők a kőművesek trehányságai (ha vannak, persze). Ha pedig nem beépített szekrény lesz, akkor akkora darabokra érdemes bontani az egészet, hogy az funkcionálisan is jó legyen (lásd GPF) és ha pl. festés van, vagy ilyesmi, könnyen mozgathatók legyenek az egyes darabok.

 

Ha tolóajtókat használsz, akkor használj _csak_ azokat, ha nyílókat, akkor ugyanígy. Legalábbis szerintem nem szép a két fazon keverése. A frontokat pedig nem muszáj laminátból csinálni, lehet kapni pl. valódi fából készülteket is, amik széltében adott méretek, hosszában pedig vághatók. Ezeket pedig lehet szépen pácolni, színes lakkokkal és egyéb módokon kezelni. Tolóajtóknál azzal is számolni kell, hogy azok a polc/szekrény belvilágából vesznek el helyet. Ruhás szekrényeknél érdemes tervezni bele valamiféle szellőzési lehetőséget is, lehetőleg molybiztos változatban. :D

 

Furatok és egyéb rögzítési pontok, kivetőpánt-fészkek, stb-stb tervezésénél arra is számolni kell, hogy amikor azokra felszerelsz, a szerszámmal hozzá is férj majd. :D

 

Előzmény: kirumiru (471)
GPF Creative Commons License 2004.08.02 0 0 475

A parkettszegélyt vagy felszeded, vagy kivágsz a szekrény oldalából kis darabokat.

Nincs akkora választék a laminált farostból, mint a bútorlapból, de hátha találsz jót.

 

Van lehajtós asztalhoz való szerelvény. Vagy bárszekrény szerelvény, azzal meg lehet oldani az asztalt. De ennek azért nem olyan nagy a teherbírása.

Fióksínekkel is lehetne kihúzható asztalkát csinálni a billentyűzetnek.

 

 

Miért nem 2,7 magas lesz a szekrény? Kb akkora egy lap. Az ajtó szabványokat nem tudom, de szerintem 60-as, 70-es 80-as 90-es szélességű bútorokhoz van. A 120 az már soknak tűnik. Meg fog hajolni.

 

Van egy fenékfúrónak nevezett fúró, azzal lehet kifúrni a kivetőpánt helyét. Aki azt bevési, azt elismerem. (Erdész vagy Förstner fúrónak is hívják.) Ha az 1 mm-rel elcsúszik, már nem tudod rendesen nyitni zárni a szekrényt. Kell tudni, hogy közézáródó vagy rácsukódó ajtókat akarsz, ahhoz venni pántot, ahhoz venni fenékfúrót, azzal fúrni.

Előzmény: kirumiru (474)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.02 0 0 474
Ha nincs lab akkor mit csinaljak a parkettaszegellyel?
5 reszbol fog allni, de reszenkent 2 oldallappal kell szamolni es igy nem 5 hanem 10 mm elteres lesz a vegen (nem veszes).

A laminalty farostlemezbol is van mindenfele szinu hatlaphoz? (egy helyen latszani fog, a hangfalnaknak kell kihagyast csinalni.

De lenne itt meg egy erdekes kerdesem. Most jelenleg van egy szamitogep asztalom de ezt szeretnem a szekrenybe beepiteni. Egy valamilyen lenyithato szekrenyre gondoltam . Szoval maga az ejto lenne a bill. tarto a belsejeben lenne a monitor.
Egyetlen gond van hogy tul mely billentytarto kene. Van valami otletetek hogy lehetne ilyet kivitelezni?

Milyen magas szokott altalaban lenni egy szekreny? (elehet hogy nem 2,1 m-re kene terveznem, a lakas 2,7m magas).

Ajtokbol mik a szabvanymeretek?

szelessegben azthiszem 60cm, 120cm altalaban en is igy tervezek. majd a konyvespolc resze nem lesz ennyi hogy kitoltse a 4,3m-t.

egyebkent allvanyos furo is van. :-)
egyebkent azt nem lehet bevesni az ajtoba? Nekem elso ranezesre ugy tunt hogy be van vesve.
Előzmény: GPF (472)
GPF Creative Commons License 2004.08.02 0 0 473

A Lemex-nél 1260 Ft a fehér lap nm-e.

Javaslom, hogy azt nézd meg, van ott minden.

Előzmény: kirumiru (464)
GPF Creative Commons License 2004.08.02 0 0 472

Szerintem nem kell állítható láb.

Ha 4 részre osztod a távot, akkor 1 m-nél nagyobb szekrényeket kapsz, az sok. Legyen inkább 5 vagy méginkább 6 rész. Macerásabb, de jobban bírja az anyag.

 

Lehet ajtókat venni. Ugyanúgy méterre, szabvány szélességekben. Bizony, ahhoz kell tervezni a bútort.  A kivetőpántokat érdemes befúratni, mert ahhoz állványos fúró, meg spéci fej kell.

 

19-es a laminált lap. Ha 7 részre osztod a szobát, akkor is csak 7 mm eltérés lesz. Ha ennél egyenesebb a falad, akkor köszönd meg a kőmívesnek. Lehet, hogy a széleken takaróléc kell. De szerintem nem tudod olyan pontosan megcsinálni, hogy a 19 és a 20 mm közti különbség számítson.

A vázat sima laminált bútorlapból (pozdorja) szokták még a bútoráruházak is csinálni. Ebből van mindenféle szín, minta. Pl. bükk is.

Meg lehet nézni pl. az IKEA-ban, hogy milyen ajtók vannak, azt is fel lehet használni, ahhoz is lehet tervezni.

Hátlaphoz van laminált farostlemez, azzal szokták csinálni. 3.5 mm vastag.

 

 

Előzmény: kirumiru (471)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.02 0 0 471
Koszi mindenkinek a valaszt! :-))

Furo, csavarbehajto, dekopirfuresz, kalapacs stb van. egy vizszintezot meg beszerzek (kolcsonkerek).
Az a kerdes hogy hogyan merjem le a meretet. Egy 4,3m hosszu fal menten(faltol falig) szeretnek egy szekrenysort csinalni ugy 2,1 m magassagig.
A szekrenyeket a vizszint elerese erdekeben ugye celszeru allithato labakra helyezni?
Ugy gondoltam hogy nem egybe lenne a szekrenysor hanem 4 reszre osztanam, gondolom ezzel nincs kulonosebb gond.

A masik problemam az ajtok. Ha laminalt butorlapbol csinalom akkor nagyon hulyen fog kinezni. Kulon ajtokat lehet venni? Ezek szabvany meruetuek? Mert akkor ugy kell tervezni a butort.
19 mm-s lamibol csnialjam? olvastam valahol hogy a tervezeskor 20-szal szoktak szamolni de az osszerakasnal a 19 miatt kb fel cm csuszas szokott lenni.

Most akkor MDF vagy HDF-bol keszitsem a butort?

A hatlapot laminalt butorlapbol csinaljam a szekrenyeknek vagy farost lemezt rakjak ra?

a butor egyebkent vilagos bukk szinu lamibol keszulne es ilyesmi ajtokat is szeretnek ra.
GPF Creative Commons License 2004.08.02 0 0 470
Hol lehet kapni igazi fából szekrényajtókat? Sokféle méretben, nem aranyáron? (Főleg bükk érdekelne és Pest meg vonzáskörzete.)
ARic Creative Commons License 2004.08.02 0 0 469
Köszi a választ mindenesetre. Azért megpróbáljuk, veszteni nem lehet. A legnagyobb baj az, hogy ha nem lehet lazúrozni, nem tudjuk, milyenre festessük, mert a fehér túl világos a ház színéhez, a színesek meg olyan "műk"...
Előzmény: rferi (468)
rferi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 468

Bocsi, hogy ennyire későn reagálok, nem jártam erre régen.

Szóval nem kormoz, mert nem égeted meg a festéket.A meleg felolvasztja, de csak képlékeny lesz.

Lehet, hogy lehetne utána lazúrozni, de az a leszedés után derül ki, mert lehet, hogy ronda az alja.Tele van esetleg glettelve, mert vacak volt a faanyag.Ezt nem lehet előre látni.A glettet meg nem úgy fogja általában a lazúr, mint a fát, és elkezd világítani lazúrozás után.

Szvsz a festők nem könnyíteni akartak. :(

Előzmény: ARic (449)
rferi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 467
Kézben fogott masina, de előtte kézzel nagyoltam.A csiszolás volt fogorvosi zümmögő masinával.
Előzmény: Garp szerint (446)
rferi Creative Commons License 2004.08.02 0 0 466

Kirumiru!

A fehér laminált bútorlap, ha nem brico izébe mégy még kétezer sincsen.

Felejtsd el a brico izéket, és olyat keress, hogy BÚTORLAP SZABÁSZAT.

Ott mindenféléket tudnak csinálni, és sokkal olcsóbban.

Laminált:a fenti fehér bútorlap, ami forgácsból készül (forgácslap)

MDF (Medium Density Fiberboard) ez fűrészporból készül, műgyantával, látni kell, de mutatnak neked ilyet, ha bemégy egy lapszabászatra

HDF (High Density Fiberboard) ugyanaz, mint előző, de sűrűbb, nehezebb.

Élfólia helyett a műanyagozás jobb, de kicsit drágább, olyan 350-500 között van métere.

És igen, meg tudjátok csinálni.

Kell egy részletes tervet csinálni a szekrényekről, arról kell egy alkatrészlistát írni, hogy milyen méretűre vágjanak.Ezt a vágáslistát elviszed a lapszabászatba, ott levágják és élezik (fólia, vagy műanyag), hazaviszitek, kifurkáljátok ahol kell és összecsavarozzátok.

A pozdorja (=forgácslap= lamináltlap) lapokat KONFIRMÁTORCSAVARRAL kell összefogatni, ugyanott kapsz.

Meg vasalatokat, úgymint fióksín, fogantyúk, tolóajtó sínje, kivetőpántok, sőt, még ezekhez az egyszerűbb szerszámok is kaphatók, fúrók, ilyesmi.

Előzmény: kirumiru (464)
GPF Creative Commons License 2004.08.02 0 0 465

Hello!

 

Hát, az 5700 tényleg soknak tűnik. Ráadásul a fehér bútorlap a legolcsóbb. A 2000 reálisnak tűnik.

 

A laminálás egy technológia, amivel műanyag fóliát visznek fel a bútorlapra. Laminált lap lehet pozdorja és MDF is. (A HDF-et és az ABS-t nem tudom, mi.)

Általában a bútor váza pozdorja, az ajtók, íves, mart  felületek szoktak MDF-ből lenni. Ennek sokkal finomabb a szerkezete, szebben megmunkálható.

 

Meg lehet csinálni házilag, de azért sok szöszmötölés van vele. Fúrógép, jó csavarok, dekopírfűrész, esetleg egy csavarbehajtó nem árt.

 

Tudni kell a lapok teherbírását mert könnyen meghajlanak. Pl egy 70 centis könyvespolc már hajlik. Kb ez a határ, amit még lehet alátámasztás, erősítés nélkül bútorlapból csinálni.

 

Ajtók, fiókok elég macerásak. Tudni kell, hogy a pántok sinek hogy működnek, mekkora ráhagyásokat kell számolni.

 

Brico izék helyett érdemes barkácsboltokat megnézni, főleg a szerelvények, csavarok ötödárban vannak.

 

Kérdezz, többen csináltunk már ilyet, biztos össze tudjuk szedni a válaszokat.

Előzmény: kirumiru (464)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.01 0 0 464
Sziasztok!

Bevallom nem sok kozom van a furas/faragashoz, de lenne par kerdesem. Most csinaltattam egy beepitett szekrenyt. A reszletes ajanlatra az volt irva hogy laminalt butorlap - feher 20 nm. 5700Ft/nm aron.
nos en utananeztem (persze lehet hogy nem jol) es 2000 Ft/nm-ert talaltam.

A masik problema hogy abszolut nem vagyok tisztaban az olyan fogalmakkal mint laminalt, HDF, MDF stb.

Szeretnek csinaltatni egy szekrenysort (szekreny, polc, konyvespolc) es arra gondoltam nem azzal fogom aki a ruhasszekrenyt csinalta hanem lemerem a mereteket, megtervezem es meretre szabott butorlapokat veszek elfoliazva (jobb lenne ABS-szel, de nem tudom hogy olyat az ilyen brico izekben csinalnak-e).
Aztan mivel szerszam az van (meg segitseg akinek azert tobb kezugyessege van mint nekem) szepen osszeraknank a szekrenyeket.

Szerintetek ez lehetseges lenne igy?
Tudnatok mondani ilyen laminalt/hdf/mdf-re negyzetmeter arat (ugy kb)?
Mert igy megis csak harmadaert ossze lehetne allitani egy szekrenyt, meg legalabb nem unatkozik az ember hetvegen. :-)

koszi!
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.29 0 0 463
Szinte. :D
Előzmény: ragyabacsi (460)
GombocArtur Creative Commons License 2004.07.29 0 0 462
Akkor kezdetnek mégis csak a gyalu vagy a fúró a megoldás, hiszen azzal nehéz elveszteni testrészt... ha mégis sikerül, akkor valaki csalt :)
Előzmény: Törölt nick (461)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.29 0 0 461
Szerintem a várható veszteséget kell nézni. Felsőmaróval 1-2 ujjat lehet veszteni, körfűrésszel kart, szalagfűrésszel fejet. Ennek arányában kell félni tőlük. :-D
Előzmény: Garp szerint (457)
ragyabacsi Creative Commons License 2004.07.29 0 0 460
Sziasztok! Most találtam erre a fórumra, szuper!
Bútorlapból is lehet csinálni ezt-azt, de a fakalapács nem elég hozzá. Egy sima kétajtós szekrény tényleg kocka hatású. Egy komolyabb konyhabútor beépített eszközökkel és világítással, díszléces ajtókkal azért már elmegy. Ilyet "igazi" fából, hobbyasztalos műhelyben, szerintem szinte lehetetlen csinálni.
Előzmény: Garp szerint (457)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.29 0 0 459

És még a gombáról annyit (az a kék izé, ugye), hogy nem annyira jó ellenük a felületi megmunkálás, mert a gombafonalak behatolnak a fába és a spórák pedig összeszennyezik a felületet. És még arra is jó vigyázni, hogy azzal a szerszámmal (kézzel), amivel ilyen fát illettél, jobb nem nyúlni az egészséges anyaghoz.

 

Röhejes lehet a dolog, de volt már, hogy a fűrészlapot és a fűrész talpát hasonló okból ilyen gombaölő faalapozóval, majd még gombaölő falfesték-alapozóval is lemostam és utána szárazra töröltem.

Előzmény: Vikusz (454)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.29 0 0 458

Ha egyenes az oldala és durva nagyon, akkor gyalulni. Ha egyenes és nem nagyon durva, vagy ha nem egyenes, akkor meg csiszolni.

 

Az a kék gomba nagyon ciki. Elég nehéz hatásosan kinyírni és nagyon gyorsan gyilkolja a faanyagot. Asszem, a fa, amiből az csinálva lett már eleve meg lehetett vele valahol fertőzve és esetleg nedves is volt eléggé és arra mehetett az a valamilyen lakk. Ha csak 1-2 darabot érint és azokat ki lehet cserélni, én nem kínlódnék vele, hanem kidobnám és tennék fel helyette másikat. Ha sokat, akkor megpróbálnám kezelni pl. Xylamon-nal, vagy valami ilyesmivel és utána festeném vagy lazúroznám.

 

Én úgy tudom, hogy a natúr fa + lakk kombináció kültérben alkalmazva semmire se jó. Nem ismerek olyan lakkot, ami bírja a tartós külszolgálatot. Én Xylamonnal szoktam alapozni, hogy szinte tocsog, amikor kenem, akár nem is egy sorral, majd fedőfesték, vagy vastagréteg-lazúr.

 

Nekem nagyon beváltak a Tikkurila-s lazúrok és festékek is ilyen célra, a vizes bázisúak.

 

Próbaképpen használtam persze lakkokat is, de az intenzív napot egyik se bírja a víz is csak a csónaklakknak smakkol. Az viszont kinyiffan a száraz melegtől.

 

 

Előzmény: Vikusz (454)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.28 0 0 457

Vedd tudomásul, hogy nem vitázol és punk-tumm!! :D Mert én is így gondolom, ahogy mondod, de - sarkítva kicsit - bútorlapbó csinálni valamit: ahhoz elég egy jó csavarozó és egy fakalapács.

 

Vezető mellett minden szerszám tuti, de a felsőmaró, csak úgy kézből kapásból kipróbálva eléggé veszett élmény volt. Persze a gyalu is, már csak a hangja miatt is. :DD Víííííííííííí!

 

És én is szeretem a csokoládét!

 

Előzmény: GombocArtur (456)
GombocArtur Creative Commons License 2004.07.28 0 0 456
Garp szerint: Kicsit vitázom veled, ha nem gond :) Szerintem az alap szerzámozás attól függ, ki mibe akar először belekóstolni. Egyeseknek még egy csavarbehajtó is félelmetes, aztán sokan hiába olvasnak utána, könnyen megzavarodhatnak a csapok, ragasztások sokféleségébe. Nekem az a véleményem, hogy elöször csak szögletes dolgokat csináljon az ember bútrlapból. Jó, kocka hatás, gagyinak tűnés, de kezdetnek a legjobb. Nem sok munka van vele, nem is kell sok szerszám. Én most fogok összerakni egy 10x10-es hangszórótartó polcot. Pici, ráadásul egy régi szögletes szekrény két oldalára megy. Nekem ide, erre tökéletes megoldás :) A felsömarótól én is tartottam kicsit, de nem tudom, miért, pedig szerintem egy gyalu vagy egy fűrész veszélyesebb tud lenni.
Előzmény: Garp szerint (437)
GombocArtur Creative Commons License 2004.07.28 0 0 455
Erzsébeti: köszi a választ a védelemmel kapcsolatban, most már jobban képben vagyok. Bár igazából nem csak védelemre, hanem a szépítésre is gondoltam, ezért írtam a pácot. Lehet, hogy vízfesték az is, én momentán az általános iskolában használtra gondoltam. Persze az is csak vicc volt :D A zománc viszont nem biztos, hogy rossz, ha nem fában gondolkodunk, hanem pl MDF-ben. Szerintem nagyon szép fürdőszobabútort lehet csinálni MDF-ből fehérre festve... Itt gondolom elöször nem árt lakk, hogy simább legyen, majd alapozó és végül zománc. Vagy ezt máshogy kell csinálni? Én még ilyet sem csináltam, ezért lehet, hogy a zománc helyett van speciálisabb festék is ilyen munkára :) FÉLOFF: Exota/egzóta.... én úgy látom, hogy ez az exotic/egzotikus szóból jött létre, s mindegyik helyes lehet, bár ha van magyar megfelelö, akkor azt illik használni.
Vikusz Creative Commons License 2004.07.28 0 0 454

Garp!

Az erkély "oldala" lesz fából, könyöklő nem, lesz rajta.

A kerítésem borovi deszkái két éve lettek feltéve(valami lakkal lekenték)

Mostanra kékes gomba jelent meg rajta. Valaki a másik topicban azt ajánlotta hogy kenjem le ipari hypóval, majd jöhet a lazúr.

De azt nem sikerült megtudnom mi az az ipari hypo, és hol kapható.

Jó ez a megoldás vagy le kell csiszolni

Vikusz

Garp szerint Creative Commons License 2004.07.18 0 0 453
De nem az erkélykorlát könyöklője, hanem csak az "oldala" a korlátnak?
Előzmény: Vikusz (451)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.18 0 0 452

Szevasztok Forgácspöndörítő Kollégák! :D

 

Azt szeretném kérdezni, hogy:

 

 1. hol lehet kapni nagyobb választékban vasalatokat (gurulós asztalhoz kellene guruló, de nem akármilyen figura és kiynitható, ablak elé szerelhető zsalugáterhez való vasalat).

 

2. hol lehet kapni olyan vastag hullámpapírszerű töltőanyagot, amit ajtók belsejébe szoktak tenni az ajtó két felülete közé, mint töltőanyagot. Én nikecellben gondolkodtam eredetileg, de ez a dolog asszem könnyebb és jobban merevíti az ajtófelületet. Belső ajtókat szeretnék csinálni fenyőfa vázra vékony rétegelt lemezből. Ezt fogom pácolni és lakkozni.

 

3. ha egy gyalu nem tud 15 eRPM-et forogni, hanem csak pl. 7000 RPM-et, akkor az mennyivel lesz rosszabbul használható a gyorsabbnál?

Vikusz Creative Commons License 2004.07.17 0 0 451
Mit kell csinálni(gyalulni?csiszolni?) lazúrozás előtt a szélezett vörösfenyő deszkával(erkélykorlátnak lesz),és mennyi lehet a körülbelüli számla nélküli munkadíja+ még az éleket lekéne csapni, ezt nem tudom mivel csinálják(maró?), de így van a kerítéseünkön azért kéne ennek is ílyennek lenni.Az anyag:55 méter 13 centi széles, 1 coll vastag szélezett vörösfenyő deszka(felület 17 m2)Az árat azért klérdezem mert nem tudom hogy magam csináljam-e, és ha nem akkor ne verjenek nagyon át.Vikusz
ARic Creative Commons License 2004.07.15 0 0 450

Szia,

 

ez a pác-dolog megfogott. Egy "elöregedett", sokáig kezeletlen, tök száraz fafelületet lazúroztunk, de sajnos átüt valahogy a "szürkesége", és nem túl szép. A pác+lakk megoldással el lehtne érni szebb felületet? Vagy a lazúrra lehet még valamit kenni? Olyan most, mintha "szomjas" lenne

Előzmény: Erzsébeti (436)
ARic Creative Commons License 2004.07.15 0 0 449

Szia Rferi,

 

a hőlégfúvó, jól gondolom, h. "megolvasztja" a festéket, és azért lehet leszedni? (nőből vagyok...) És ez nem kormoz mondjuk?

 

Csak nagyon megörültem, h. esetleg mégis lehetne lazúrozni az ablakjainkat, zománcozás helyett. A régi tulaj ugyanis az új fa ablakait rögtön fehérre mázolta, lazúr helyett... Ősszel a festők azt mondták, ezt már csak zománcozni lehet(volt egy olyan sanda gyanúm, h. a festők csak meg akarták könnyíteni a saját dolgukat...), de mivel külső felújítás is volt, csak valami fehér alapozót tettek rá, most jönne az ablakok végső lekenése.

Vegyek akkor hőlégfúvót?

 

 

Előzmény: rferi (432)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.15 0 0 448
Nem a munkadarabbal, hanem a maróval kell hanyattfeküdni egy asztal alá. Az asztal aljára kell szegelni a munkadarabot. :-D
Előzmény: Garp szerint (447)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.15 0 0 447
Na jó, azt még értem, hogy hanyattfekszem, a munkadarabbal a kezeimben. És, hogyan tovább? :DDDDD
Előzmény: Törölt nick (443)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.14 0 0 446
Azokat a helyes faragásokat a polcodon Te mivel csináltad? Elektromos masinával, vagy teljesen kézzel?
Előzmény: rferi (444)
GPF Creative Commons License 2004.07.13 0 0 445
Na, az olajok engem is érdekelnének. A lenolaj sem rossz, csak sokallom a 2 napi száradást.
Előzmény: halaloszto (442)
rferi Creative Commons License 2004.07.13 0 0 444

Az nagyon jó, hogy a felsőmaróval kapásból elrettentél! :)

Legalább alázattal közelítesz hozzá, ui. eszméletlen balesetek forrása lehet, ha valaki figyelmetlen vagy kapkodós vele.

Szabadkézzel nem lehet használni, ez szinte biztos.

Ha valami díszítést akarsz alkalmazni, akkor MDFből kivágod a mintát, és a másológyűrűvel, amit Bond említett már vezetés mellett dolgozhatsz.

Amúgy egy asztalba érdemes beletenni, fejjel lefelé, és akkor az asztalon tolva az anyagot sok szépre lehet használni.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.13 0 0 443
Szerintem szabadkézben majdnem reménytelen marni, inkább hanyatt, az anyagot mozgatva. Viszont ha nem vagy lusta sablont csinálni, akkor a másológyűrűvel lehet klassz díszítéseket csinálni. Szabadkézi díszítésre talán inkább a Dremel féle pici marók alkalmasak.

Van köztünk fafaragó, keresd rferi polcát. :-)

Én is Palma Fa Expresst használok, eddig még nem esett szét semmi. Az elején próbáltam eltörni egy ragasztást, nekem a fa hasadt el szálirányban.
Előzmény: Garp szerint (441)
halaloszto Creative Commons License 2004.07.13 0 0 442
Elorebocsatom, hogy amator vagyok : )


Kérdésem lenne, hogy Ti milyen faragasztót használtok/ajánltok. Én Palma faragasztókat használok, amik elég jók, de azért az, hogy "erősebb a ragasztás, mint a fa" messze nem jön be velük.

En is, de nekem bejott. Nagyon fugg tole, hogy milyen fat ragasztasz vele. Fenyot lap-lap kotesben ragasztva, nekem meg mindig a fabol szakadt le egy reteg ha szet akartam fesziteni. Kemenyfak kinosabbak, de ha a megfelelo durvasaguak es nagyon sikak, osszefekvoek a feluletek, akkor ott is tuti. Meg persze jol ossze kell szoritani szaradasig.

És még egy kérdés, hogy a mostanában egyre több helyen kapható faviaszokat használta-e már valaki és milyenek a tapasztalatok? Azért izgat ez a dolog, mert van 1-2 olyan fa a lakásban (galéria korlátja, stb), amiket nagyon sokat "fogdosunk" és ezek az eredetileg is elég szépen megcsinált és szépen lelakkozott fák ettől gyönyörű felületűek lettek.

Ez nekem is gyengem. Eddig vettem ketfelet (jo dragak). Mindkettot barkacaruhazban, az egyik ilyen bordo konzervdoboz, na az egy turo. Szo szerint egy vizes turoszeru ize van benne, minden szepen lecsiszolt felulet felhullamosodik tole. Utanna csiszolni meg nem tudod, mert a viasz eltomi a csiszolovasznat. A masik egy befottesuveg szeru tegely, fem csavaros fedellel, jo terpentin szaga van, na abban tenyleg van valami viasz meg olajok. Ez mar egesz jo. (majd otthon megnezem a neveiket) Ezenkivul probalkoztam gyertyaparaffinnal, egesz jo feluletet lehet vele polirozni. A hohatas es a polirozas mindegyiknel nagyon fontos, anelkul nem kapod meg amire vagysz. Nagyon erdekelnenek meg a mindenfele olajok, amik beivodnak es levegore kemenyednek, de eddig csak padlo-parketta uzletben lattam soktiz negyzetmeterre valo kiszerelesben.

És még 1. :D Hogyan lehet egy vadonat új fenyő fafelületet kicsit "megöregíteni", hogy a korábban elkészült darabok közül ne virítson annyira?

Warning: mega-amateur
En hypoval, sosavval probalkoznek. Utanna szappanos oblites sokszor, szaritas. Ha nem az agyonszaradt, kifeheredett oregsegre, hanem a szepen beerett besotetedett fenyore gondolsz, akkor lenolaj, meg fel ev a napon.


vajk

Előzmény: Garp szerint (441)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.13 0 0 441

Igen, vannak olyan stílusú bútorok, ahova ezek a motívumok elengedhetetlenek. Nem is mondom én sem, hogy nem kell, csak azt, hogy én még élesben nem használtam. Az az igazság, hogy amikor vettem egy marót, első dolgom volt, hogy kipróbáljam és szabályosan megrettentem tőle, miközben csinos kis rajzocskákat karistoltam egy darab deszkába. Iszonyú nehéz uralni egy ilyet, nehezen tudom elképzelni, hogy kvázi szabadkézi díszítő maratásra hogyan bírnám használni. Persze élmegmunkálásra és hasonlókra nagyon jó, főleg vezetőléc, vagy gyűrű használatával, de akkor nagyon elment a kedvem tőle és még nem jött meg. :D

 

A másik dolog, hogy nagyon jó lenne, ha járna erre valaki, aki benne van a vésőkkel és késekkel való szabadkézi famegmunkálásban (fafaragás), jó lenne ebbe is belekóstolni.

 

Kérdésem lenne, hogy Ti milyen faragasztót használtok/ajánltok. Én Palma faragasztókat használok, amik elég jók, de azért az, hogy "erősebb a ragasztás, mint a fa" messze nem jön be velük.

 

És még egy kérdés, hogy a mostanában egyre több helyen kapható faviaszokat használta-e már valaki és milyenek a tapasztalatok? Azért izgat ez a dolog, mert van 1-2 olyan fa a lakásban (galéria korlátja, stb), amiket nagyon sokat "fogdosunk" és ezek az eredetileg is elég szépen megcsinált és szépen lelakkozott fák ettől gyönyörű felületűek lettek.

 

És még 1. :D Hogyan lehet egy vadonat új fenyő fafelületet kicsit "megöregíteni", hogy a korábban elkészült darabok közül ne virítson annyira?

Előzmény: Törölt nick (440)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 440
Az Edison Szegeden és Pesten van. Én csak a szegedi üzletet ismerem, a legtöbb barkácsgép szervizét itt ők csinálják, meg árusítanak is. http://www.tiszanet.hu/edisonszerszam/

Nem teljesen értek egyet azzal, hogy nem kell valamilyen maró. A finom kerekítések, ízléses díszítések enélkül elég nehezek. Szerintem az ilyesmi igényesebb kinézetet ad a bútornak, a "mindenütt kocka" bútornak olyan olcsó hatása van.
Előzmény: Garp szerint (437)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.12 0 0 439
Köszi, nézem!
Előzmény: halaloszto (438)
halaloszto Creative Commons License 2004.07.12 0 0 438
Másik téma: láttam a TV-ben a múltkor véletlenül egy műsort, ahol volt az asztalosnak egy olyan fúrógépbe szerelhető szerszáma, amivel csavarfejek eltakarására lehetett fa"gombokat" kifúrni (kimetszeni?). Hol lehet ilyet kapni?

Amikor a korong projekten kuzdottem, en is nezegettem ezeket. A http://www.rivker.hu/ oldalon az arlistaban van, gorcskifuronak hivjak. Egyutt van egy forstner furo, es egy azonos atmeroju dugot vago szerszam. Ha veszel, nagyon erdekelne, hogy szerinted hasznalhato-e keves csiszolast igenylo, 25-40mm atmeroju korongok gyartasara.

Amugy a korong projekt is haladt, majd beszamolok.

vajk

Előzmény: Garp szerint (437)
Garp szerint Creative Commons License 2004.07.12 0 0 437

Üdvözlet mindenkinek, ez a topic nagyon tetszik, asszem törzstag leszek! Persze csak ha nem baj. :)

 

Elkezdtem elolvasni az elejétől és néhány válasz:

 

rFeri: Találkoztam én is a Fein kis szerszámjával, szuper-univerzális tényleg és nagyon jó, csak most kicsit szokom az árát ahhoz képest. :( Kb. 50 eFt-ot kicsit sokallok kapásból érte. Most még legalábbis.

 

Vizes (Tikkurila) festékek: ha tehetem már CSAK vizes anyagokkal festek, pácolok, lakkozok. Használtam már Tikkurilát, Bondexet, Faust-ot ...

 

Általános tapasztalatom az, hogy azon kívül, hogy nem halsz be a szagától, ráadásul a festéknyomok (lecsöppenés, kezem összefestékezése, ruha, stb) frissen nagyon szépen megszüntethetőek, ecsetmosás pofon egyszerű és ha a festék "megköt" jobb az "állósága" (időjárás, kopás, stb), mint az oldószereseké. Pl. a kerítésemet Tikkurila-val pingáltam kb. 10 éve (!) és még mindig príma, minden szomszédom már legalább 3x festette az övét azóta.

 

Ide egy kis tipp (akinek nincs meg): az ecsetmosást én mindig hideg vízzel csinálom, úgy, hogy a tenyerembe nyomok egy kis folyékony szappant, majd megmarkolom az ecset "tollát" és alaposan "összemorzsolom", majd jól kiöblítem és kész. Folyóvíz alatt érdemes öblíteni és utána még egy pár másodpercig engedni szoktam a vizet, hogy a lefolyó is kiöblítődjön jól, lejjebb is.

 

James Bond: hol van az az Edison?

 

Magnat: Galéria témakörben tudom ajánlani (tényleg) Miskolcon a Garzon-Galéria Bt-t (Hegedűs Sándor tul/vez.). Nekem a családi házamban van a (volt) garázsban kialakítva az irodám (szoftveres vagyok hivatásszerűen) és abba Ő(k) csinálták a galériás bútort. Fanatikus asztalos a manusz, maximalista. Érdemes megnézni a munkáit.

 

Erzsébeti: előszöris köszönet, hogy bejössz ide a műkedvelők közé és nem azt mondod, hogy "Nem értetek Ti ehhez, menjetek jáccani!", hanem segitesz. Ez klassz! Másik téma: láttam a TV-ben a múltkor véletlenül egy műsort, ahol volt az asztalosnak egy olyan fúrógépbe szerelhető szerszáma, amivel csavarfejek eltakarására lehetett fa"gombokat" kifúrni (kimetszeni?). Hol lehet ilyet kapni?

 

És még egy kérdés: majdnem vettem egy deWalt gyalut, csak drágálltam és közben megvette más, :( , aztán meg láttam a Praktikerben egy B&D-t, 17900,- -ért, ami szintén tetszett, de csak 7000 RPM-et tud. A jelenlegi gyalum egy ProStar (tudom, nem márka) ami 2-késes és 15000 RPM-es. Ez meglepően jól bevált, csak a kés, ami benne van nem kapható (régebbi fajta) és eléggé lágy anyag is, elég hamar elkopik (aztán élezések után vége lesz 1-2-re). Szóval a kérdés az, hogy ha egy jó gyalut akarnék venni, akkor az milyen legyen (kések száma, fordulatszám, stb). Olyat szeretnék, amivel gyalulni és falcolni is tudnék, gyalulni legalább 2 mm-ig.

 

Csináltam már pár dolgot én is macskaház/kutyaháztól a virágládán és postaládán át az irodába falburkolatig, polcokig és galériára utólag ágy-ig. Most éppen 2 Db fenyő ágyat készülök csinálni a barátném gyermekeinek. Gépparkról és egyebekről majd még később én is írok.

 

Szerintem az alap-szerszámozás kb.:

 

fúró

akkus csavarozó (több is lehet)

kézi körfűrész

kézi elektromos csalu

dekopírfűrész

elektromos gérvágó fűrész

rezgőcsiszoló

kézi vésők

kalapács

gumikalapács

fakalapács

csavarozó és fúróhegyek

csapozó

ár

sikattyúk (rövidebbek és hosszúak is)

alumínium rudak (rövid és hosszú is) párhuzamvezetőnek

vízmérték

asztalos-derékszög/szögmérő

kézi (nem elektromos) csiszolótuskó, az a műanyag, aminek habgumi talpa van és a hosszabbik végein rögzíthető rá a vászon

ecsetek

kézi fareszelők és ráspolyok

szögek (átmeneti rögzítésre is)

racsnis pántoló szalag (összehúzásra)

 

nem árt ha van (de nem áll meg az élet nélkülük se):

 

fúróállvány

felsőmaró

asztalos körfűrész

 

Ezeket ide nem okoskodás-képpen írtam, csak ez a személyes tapasztalatom. Érdekes, hogy  - bár vettem felsőmarót én is - élesben még sosem használtam. Élletöréshez a gyalut és/vagy a csiszoló eszközöket, illetve először simán fareszelőt használtam (majd csiszoló papírt). A fúró ugye általánosan nagyon jól használható és a csavarozó is, de ezek után a legtöbbet a körfűrésszel és a dekopírral (ha muszáj) dolgozok és a csiszológéppel. Szerintem a legjobban használható csiszoló a rezgő, mert ez formája és működése miatt is a leguniverzálisabb és nagyon szépen lehet vele dolgozni. De ebből is csak a tépőzáras talpú a tuti.

 

Könyvben nekem is a Hobbiasztalos jött be a legjobban, nagyon jó kis alapmű. Korrekt, érthető, elég a "túléléshez".

Erzsébeti Creative Commons License 2004.07.09 0 0 436

Hali!

 

A honalpon láttam, hogy van olyan egzóta (és nem exota!!! Ez egy baromság, de így írták a honlapon...sajnos..) fajta amiből van egyszerű 1-2 méter hosszúságú darabjuk is. Ennél kisebbet ne keress a kereskedelemben.

 

A védelem.

 

Válaszd le a sorból a fapácot. Ez nem védőanyag, hanem egyszerű szinező!

Lehet akár vízfestéknek is mondani, de azért ez nem nagyon szakszerű:)

 

A pácokat az életben az oldószerük alapján különböztetjük meg. Lehet vízbázisú, vagy alkoholos (denaturált szesz), de akár oldószeres (vagyis pl lakkbenzin).

Én rendszeresen használom a vízbázisut, egyszerűen azért mert ez a legolcsóbb! Kell a porpác, ehhez meg víz (kb ingyen van:)) és hozzá egy kis ecet. Ennyiből már lehet is pácolni. Az is igaz, hogy a nagyobb igénybevételnél azért jobb a szeszes pác, mert az "jobban" belemaródik a fába, és így tartósabb.

A pác után mindig kell, hogy kapjon a fa felületkezelés még ami általában valamilyen lakk..

A nitro lakk az alap bútoripari lakk, de mivel ez eléggé gyengus dolog így a használata erősen korlátozott. Én gyak arra használom, hogy alapozzam a fedőlakkot, ami vagy egyszerű csónaklakk, vagy valami parkettlakk. Persze vannak más lakkok is...

a diszperzitet azért felejtsd el:))) de gondolom ez csak vitz vót!:))

A pác-lakk variációnak az a lényege, hogy ha te kevered a pácot akkor gyak csak a fantáziád szab határt ahhoz, hogy olyan faközeli árnyalatokat keverj amit éppen szeretnél!:)

Ha mázolod (zománc) akkor elfeded a fa rajzolatát, de mint gondolom ez is csak vitz vót:)

 

A lazúr nem igazán erre van kitalálva, de azért használható ide is. Ennek nagy előnye az, hogy a lazúrozás után nem kell még egy munkafolyamatot beiktatni, mint a pácolás során.

A lazúrok közül is megkülönböztetünk vékony, és vastaglazúrt. Ez az anyag "vastagságára " vonatkozik. a vékony inkább hasonlít a páchoz.

 

Én szeretem a pácolt-lakkozott dolgokat, nekem jobban bejönnek mint a lazurosak. Igaz vanak olyan helyek ahol én is inkébb a lazúrt választanám elsődlegesen. Ilyen pl a nyílászárók, vagy pl az ereszalja stb. De itt az is közrejátszik, hogy ezek részben kültérben vanak.

 

Erzsébeti

 

Előzmény: GombocArtur (435)
GombocArtur Creative Commons License 2004.07.08 0 0 435
Köszi a linket, bár csak érdeklödés szintjén vagyok, egyelöre se pénzem, se bátorságom (ha elbaxnék vmit fejem verném a falba) nekiállni ilyenekkel dolgozni. A kistétel az az, amikor nem kell több köbmétert megvenni :) Védelem: a lényeget kihagytam, tehát polc, kisasztal, tehát beltérre és nem nagy igénybevételre.
Előzmény: Erzsébeti (434)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.07.07 0 0 434

hali

 

egzota kistételben: Zatik faáruház, Üllői ut *.sz. De kint a fenében az orosz laktanyán túl... persze mi a kistétel... ott szálban kaphatsz, de már láttam ennél kisebbet is...

 

ZATIK.HU

 

 

Faanyagvédelem? Ez attól függ, hogy hová, és mit szeretnél látni:))

 

Erzsébeti

Előzmény: GombocArtur (433)
GombocArtur Creative Commons License 2004.07.07 0 0 433
Profi hobbiasztalos mesterek: egzotikus fát lehet valahol venni kistételben? MÁS: ki mire esküszik a védelem terén? Lakk, lazúr, pác, zománc, diszperzit, vízfesték? :)
rferi Creative Commons License 2004.06.29 0 0 432

Szia AzHofi!

Nekem tavaly kellett ezt csinálnom, és a legolcsóbb módszer a hőlégfúvó!

Alig van szaga, és egy háromszárnyú klasszikus magas ablakot két óra alatt leszedtem vele.Kell hozzá egy háromszögű, nyeles festékkaparó (így kérd a festéküzletben, ne obiba menj!!!) és a 3500 forintos sima hőlégfúvóval mehet is.

Mint az álom, úgy leszedi

Előzmény: AzHofi (430)
BOLOND Creative Commons License 2004.06.15 0 0 431
Szia AzHofi,
Hacsak nem jottek elo valami varazspalcaval mostanaban, akkor nincs mas hatra mint elore a kromofaggal.
Minnel termeszet-baratsagosabb az anyag annal kevesbe lessz vele konnyu dolgozni.
Egy felrakas nem szedi le az osszes anyagot, tobbszor kell bekenni. Egy kicsit karcold meg a feluletet tobb helyen ahogy puhul az anyag a gittelo kes sarkaval, akkor jobban alamegy a maro anyag. Sot, drotkefet is hasznalhatsz csak a fa szaliranyaba hasznald.
Aki mar csinalta az mind utalja de nincs konnyu megoldas.
Elviheted persze nagyuzembe ahol be tudjak martani kadba tele kromofaggal, de utana szetesik az ablak.
Sok szerencset!
Előzmény: AzHofi (430)
AzHofi Creative Commons License 2004.06.14 0 0 430
Sziasztok!

Úgy rémlik, volt már téma ez valahol, talán pont itt, de azért újra megkérdezném...
Belvárosi lakás, többszörösen mázolt nyílászárók, szeretném a mázolmányt eltávolítani, vagy festővel eltávolíttatni, aztán gittelés, mázolás. A festők persze megcsiszolnák, kicsit gittelnének rajta és puffneki mint a mikutyánk "fessed pista!". Hogy lehetne a legfájdalommentesebben leszedni a régi ezer rétegű mázolmányt, hogy a fa ne sérüljön, ne legyen büdös az egész házban (égetés kizárva), meg ilyesmi? Kromofág? Tudna valaki egy rövid technológiai sort írni, hogy mit hogyan? Ajtófélfák szemszögéből is érdekelne a dolog, ami fix, nem mozdítható.

Előre is köszi!

BOLOND Creative Commons License 2004.06.10 0 0 429
A biztonsaginak van egy kis melyedes a kozepeben, a hozzaillo csavarnak meg beleillo butyok a kozepeben. Ez valszinu azert van hogy a biztonsagi csavart ne lehessen a nem- biztonsagi csavarhuzoval kivenni.
Hacsak nem veszel egy biztonsagi csavarhuzot!
Előzmény: Vikusz (428)
Vikusz Creative Commons License 2004.06.10 0 0 428
Sziasztok!
Akarok venni torx csavarozóbitet, de nem tudom mi a különbség a biztonsági(kicsit drágább) és a sima között.Tudja valaki?
Vikusz
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.08 0 0 427
Itt van egy kis segítség csiszolóválasztáshoz: http://www.bosch.hu/products/pt/hw/sz_r_t.phtml

Nekem egy kombinált rezgő és excentercsiszolóm van. A rezgés hosszú távon elég kellemetlenül zsibbasztja a kezet, a 20 m2-nek biztos nem állnék neki vele.

Előzmény: Vikusz (425)
GPF Creative Commons License 2004.06.08 0 0 426
Szerintem jó a szalagcsiszoló. Az nagyobb felületekre is használható. Többféle vászonnal kell használni. Mondjuk annak az üzemeltetése a legdrágább a szalagok miatt.
Nekem az excenter nem jött be, de lehet, hogy nem elég jó. Az csak az igazán finom dolgokra való.
Előzmény: Vikusz (425)
Vikusz Creative Commons License 2004.06.08 0 0 425
Halálosztó kösz a választ!

Szeretnék venni valami csiszológépet. A rezgőcsiszoló túl finomnak, a szalag- meg túl durvának tűnik.
Akkor vegyek excenter csiszolót?
Házilagosan szeretnék majd egyszerűbb bútorokat csinálni, most pedig egy kerítést kéne felújítanom amihez 20 m2-ert kell lecsiszolnom.
A Ferm termékét néztem eddig, de ha valakinek van valami tuti tippje azt szívesen venném.
Előre is kösz
Vikusz

PETYUS Creative Commons License 2004.06.04 0 0 424
Így már ismerős, pl. a kávéfőzők aljában ilyen szokott lenni.
Előzmény: halaloszto (423)
halaloszto Creative Commons License 2004.06.03 0 0 423
aminek egy hatagu csillag alaku lyuk van a fejeben. majdnem olyan mint a mezei 6lapu belso kulcsnyilasu, csak a lyuk nem hatszog, hanem egy fura hatszirmu virag alaku.

vajk

Előzmény: PETYUS (422)
PETYUS Creative Commons License 2004.06.03 0 0 422
Melyik az a torx csavar?
Előzmény: Vikusz (420)
halaloszto Creative Commons License 2004.06.03 0 0 421
A torx csavar nagyon szep es jo. Egyaltalan nem ugrik ki a csavarhuzo belole, es iszonyat nyomatekot lehet ratenni. Ha a megfelelo csavarhuzoval hasznalod, szinte kizart hogy kiszakitsd a fejet.

Vizallo butort rozsdamentes acelbol vagy muanyagbol kell csinalni.

Viccet felreteve, amire futja az anyagi keret. Csinalhatod tomor tolgyfabol a vazat is, ha meg olcsobb kell ugyis butorlap lesz.

vajk

Előzmény: Vikusz (420)
Vikusz Creative Commons License 2004.06.03 0 0 420
Sziasztok!
Mi a véleményetek a torx kialakítású csavarokról?
Nekem kinézetre szimpatikus, talán kevésbé ugrik ki belőle a csavarhúzó mint a csillagból.
A másik: Tömör tölgy fronthoz miből szokás a vázat csinálni a konyhabútornál(cél hogy ne rohadjon szét könnyen víz hatására)
Vikusz
PETYUS Creative Commons License 2004.06.02 0 0 419
Úgy tudom, hogy puhafát is lehet citlingelni, legalábbis lucfenyőt szálirányban biztos.
A sorját hogy tudom jól megcsinálni?
Előzmény: Erzsébeti (418)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.06.02 0 0 418
Hali!

Nyugi, lehet kapni.. Csak keresni kell:)

Egyébként a szakmában nem színlő penge a neve, hanem citling (csak fonetikusan tudom, mert leírva még nem láttam így:))

Lehet sima márkanélkülit is kapni, de van Sandvik is.A lényege az, hogy acél legyen a penge anyaga, mert ez nem az élével dolgozik, hanem az derékszögűre megformált!! élre fel kell húzni egy sorját, és ez fogja leválasztani a fáról (keményfa) a finom forgácsot.

Erzsébeti

Előzmény: PETYUS (417)
PETYUS Creative Commons License 2004.06.02 0 0 417
Mit gondoltok, színlőpengét lehet-e venni szerszámosboltokban, vagy azt csinálni kell? És ha utóbbi, akkor miből érdemes és hogyan?
Szerintem nem lehet kapni, legalábbis én még nem láttam ilyet boltban.
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 416
Nem ezt mi vezetjük, és az etetés nyilvántartására használjuk. A macskák mindig úgy tesznek, mintha három napja nem ettek volna, ezért ha nem találkozunk a párommal, nem tudjuk eldönteni, hogy melyik evett. Remélem, nem jönnek rá, hogy hogy kell megfordítani a tipliket. :-)
Előzmény: AzHofi (415)
AzHofi Creative Commons License 2004.05.28 0 0 415
Ennek a macskajelzőnek lehet tudni a pontos működését? Elképzeléseim vannak, de nem vagyok benne biztos, ez valami jelenléti ív amit a macskák vezetnek hogy ki van itthon, ki nincs? :-)
Előzmény: Törölt nick (414)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.28 0 0 414
Hali! A csiszológéppel kapcsolatban feladtam a harcot, viszont a dolog tovább erősítette a német termék fóbiámat.

Készült 1-2 új dolog, az albumomban megtalálható.

halaloszto Creative Commons License 2004.05.27 0 0 413
Egyetlen masik javaslatom egy finom gyalu lett volna.

vajk

Előzmény: reflekt (412)
reflekt Creative Commons License 2004.05.27 0 0 412
nahh, sikerült.

csiszolás... 30-as vászonnal kezdve.

Előzmény: reflekt (411)
reflekt Creative Commons License 2004.05.24 0 0 411
sziasztok!

próbált valaki vizes alapú lazúrt eltávolítani? (nem emlékszem a lazúr márkájára, baumaxos csoda):

fenyőt próbáltam dió színűre lazúrozni, de rettenetesen egyenetlen, foltos lett (persze a mintán, amin próbáltam jó volt).

illetve vizes páccal és lakkal jobb eredményre számíthatok?

r

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 410
Akkor nekem pechem van. Egy haver cégének a nevében vásároltam, így vissza tudta adni az áfá-t.
Előzmény: Erzsébeti (409)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.05.13 0 0 409
Hali!

Úgy van ahogy mondod. De. Attól, hogy valakinek "áfás" számlája van attól még ő lehet magánszemély!!! Tehát nem a számla "áfás" mivolta miatt van a megkülönböztetés, hanem a vevő jogi státusza miatt. Tehát ha a vásárló magánszemély, és nem vállalkozás akkor érvényesítheti ezen jogát, míg ha vállalkozás vásárolta a terméket akkor ha vitás estre kerül sor akkor jöhet a bíróság...
Ritka egy szar szabályozás ez....

A törés is lehet, garanciális probléma, még ha ezt a gyártó nem is nagyon akarja elismerni...
Ugyanis nem csak olyan törés létezik ami a felhasználó hibájából keletkezik, hanem vannak pl anyaghibára utaló törések is.

Erzsébeti

Előzmény: Magnat (407)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 408
Hm. Ez gond. Már beszéltem velük, de ezt a részét még nem említettem a dolognak.

Szerintük nem jelenthető ki, hogy törésre nem vállalnak garanciát és tartozéknak sem minősíthető a gép egy szerves alkatrésze. Úgy gondolják, jók az esélyeim és érdemes próbálkoznom. Egyelőre a szervizből kell kivernem egy hivatalos nyilatkozatot a javítás elutasításának okáról, aztán tudom beadni a panaszt.

Előzmény: Magnat (407)
Magnat Creative Commons License 2004.05.12 0 0 407
Mert a fogyasztóvédelem csak a magánszemélyeket képviseli. Úgy vannak vele, h a vállalkozsók pereljenek.
Előzmény: Törölt nick (406)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.12 0 0 406
Miért?
Előzmény: Magnat (404)
Vikusz Creative Commons License 2004.05.12 0 0 405
Sziasztok!
Tömör tölgyből szeretnék(majd valamikor )konyhabútort, de azt nem tudom ehhez milyen váz kéne.A bútorlap, mdf érzékeny a vízre.Talán a vázat is tömörfából kéne? Miből szokták csinálni a tömörfa(tölgy) ajtós szekrények vázát?
Előre is kösz
Magnat Creative Commons License 2004.05.11 0 0 404
Próbáld meg, hátha bejön. Persze csak akkor tudod, ha nem kértél áfás számlát.
Előzmény: Törölt nick (403)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.11 0 0 403
Van egy B&D multicsiszolóm, eltört a delta talp rögzítése. Két okból sem cserélik ki: 1. törést nem cserélnek, 2. tartozéknak számít, vegyek másikat. Így én is tudnék 2 év garanciát vállalni egy termékre, sőt, akár 10-et is. Nyilván nem a villanymotor fog tönkremenni.

Ezzel szemben az én véleményem:

1. A törés szerintem egyértelműen rossz tervezés eredménye. Egy masszív, 3 mm vastag fém alátéttel kell a gépre rögzíteni a talpat, viszont ezt a fém alátétet műanyagba süllyesztették és kb. 2 mm széles, 2 mm vastag műanyag gyűrű tartja a helyén. Na ez tört el, alig 10-15 óra csiszolás után.


2. A garancialevélben valóban van ilyen, hogy tartozékra nem érvényes a garancia, de sehonnan nem lehet kideríteni, hogy ennél a gépnél mi a tartozék. Önkényesem döntik el? A felsőmaró motorja is tartozék lesz majd egyszer?

Szerintetek erőlködjek a Kerminél meg a fogyasztóvédelemnél, vagy úgyse nyerhetek egy multival szemben, nincs értelme?

Legközelebb nyilván 3-4 kínai gagyit fogok venni a B&D árából.

Magnat Creative Commons License 2004.05.08 0 0 402
Kösz mindenkinek a válaszokat. Időközben én is megnéztem 1et tüzetesen, képeket is csináltam, méretet is vettem. Szerencsére Baumaxban van gyalult anyag, már ki is néztem, mi kell hozzá, csak ott sajna minden ilyen faanyag 3 méteres kiszerelésben van, és nem tudom pontosan, h az elég lesz-e nekem. Amit nem tudok, és sajnos megnézni is elfelejtettem: a falhoz rögzített tartóoszlopokhoz hogy rögzítsem a gerendát? Csavarozni, szögelni macera, mivel a gerenda elég magas. Valami erős ragasztó elég?
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.07 0 0 401
Mennyi helyet hagytál az ágy fölött?
Előzmény: kivi (399)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.07 0 0 400
Van valami dugófúró herkentyű is, aminek nincs a közepén fúrószár és deszkák görcseinek helyére lehet vele dugókat készíteni.

A csiszolásra nincs ötletem, csak be kéne fogni valahogy egy fúróba, különben nehéz lesz kerekre csinálni. Kéne eszkábálni valamit, aminek egyik vége befér a tokmányba, a másik meg tudja fogni a korongot. És még középpontos is... :-)

Előzmény: halaloszto (396)
kivi Creative Commons License 2004.05.07 0 0 399
Igazi galériát még nem, de galéria-ágyat (ha egyáltalán ez a jó szó rá...) építettem. Még nem szakadt le. :-)
Előzmény: Magnat (397)
halaloszto Creative Commons License 2004.05.06 0 0 398
Meg nem epitettem, de a multkor lattam egyet, amit "szakember" csinalt.

Tkp nem hiszem, hogy komoly gond lenne vele, csak nem tunt tul preciznek.

Fenyogerendabol volt az egesz vaza, rajta hajopadlo. Jo sok facsavarral osszerakva, csapolas egy darab sem. A falra az alatamasztasoknal fel volt csavarozva egy kb 5x5 lec, es azon tamaszkodtak a gerendak.

Ami fontos tanulsagnak tunik, hogy az egesz osszeszerelese elott le kell gyalulni, csiszolni es lakkozni/kezelni is, mert ha kesz van, iszonyat sok oldala, sarka miazmas van. Akar osszerakni, szetszedni, lekezelni es utanna ujra osszerakni.

vajk

Előzmény: Magnat (397)
Magnat Creative Commons License 2004.05.06 0 0 397
Sziasztok,

van itt valaki, aki épített már galériát? A Házépítés topikban nem sokat találtam erről, csak egy linket egy kivitelezőre, de én magam szeretném megoldani. Igazából az érdekelne, hogy kell méretezni, milyen sűrűn merevíteni, stb.

halaloszto Creative Commons License 2004.05.06 0 0 396
Sziasztok!

Szeretnek sok fakorongot gyartani. Mondjuk 30 es 50 mm atmerokkel, 20mm vastagsaggal. Eddig probaltam:

1. veszek rudat, es felkarikazom. A rud amit venni lehet nem igazan kerek, a fene tudja milyen fabol van, es raadasul igy a korongra meroleges lesz a szalirany, en pedig azt szeretnem, hogy parhuzamos legyen.

2. veszek egy deszkat, es egy "lyukfureszt". Igy ugye lesz a korong kozepen egy lyuk, amit el szeretnek kerulni. Ha kiveszem a furot a kozepebol, es allvanyba fogom a fureszt, akkor tudok lyuk nelkulit vagni, de kicsit veszlyesnek tunik, es nem mindig lesz szep.

Vannak otleteim meg, amiket nem probaltam:

3. a lyukfureszhez csinalok egy lyukas deszkat, amit a munkadarab tetejere teszek, es a lyuk benne megvezeti a furokoronat.

4. levagom a cuccot nyolcszognek, es addig csiszolom, amig kerek nem lesz. Csak ugye kerekre csiszolni is ugy lenne egyszeru, ha lenne benne lyuk, es a csiszolokorongtol fix tavra fel tudnam szurni. akkor mar csak forgatnom kellene lassan.

Minden otlet erdekel!

Kulon gondom, hogy hogyan fogom a palastot felcsiszolni.

Bizom bennetek, hajra!

vajk

rferi Creative Commons License 2004.04.20 0 0 395
És akkor most potyára dolgoztál?
Majd télen, mikor hideg lesz, csak úgy hasítanak befelé.A mienk is abban kucorog éjjelente.
Előzmény: Törölt nick (394)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.15 0 0 394
Már vagy nyolcat megpróbáltam beletenni, de utálják. :-)
Előzmény: rferi (392)
GPF Creative Commons License 2004.04.15 0 0 393
Arról is van szó ott, láttad?
Előzmény: halaloszto (391)
rferi Creative Commons License 2004.04.15 0 0 392
Pont ilyen a mi macsekunk is, csak öt csíkja van a fején. :--)
Jó kis láda lesz, de hogyan döntik el a cicáid, melyik menjen bele?
Előzmény: Törölt nick (385)
halaloszto Creative Commons License 2004.04.15 0 0 391
Igen, ugy jatsszuk.
Nem ismertem a ceget, koszi a linket.
Engem meg mindig inkabb a technikai reszletek kotnek le, hogyan lehet pontosan dolgozni, szepen polirozott feluleteket kialakitani, stb.

vajk

Előzmény: GPF (390)
GPF Creative Commons License 2004.04.15 0 0 390
Én is csináltam. Úgy játsszátok, hogy az ellenfél adja, hogy mit tehetsz le?

Az eredetijét a Gigamic gyártja, érdemes elmenni a honlapjukra, nagyon jó és nagyon szép fából készült játékaik vannak.
www.gigamic.com

Előzmény: halaloszto (389)
halaloszto Creative Commons License 2004.04.15 0 0 389
A hetvegen csinaltuk kedvesemmel.

Jo nehez logikai jatek, legalabbis nekem nagyon nem all ra az agyam.


Törölt nick Creative Commons License 2004.04.13 0 0 388
Én a Bosch Titanium készletet használom, az egész jól bírta eddig az általam elkövetett hibákat.
Előzmény: Vikusz (387)
Vikusz Creative Commons License 2004.04.12 0 0 387
Sziasztok!
Fúró-csavarozóhoz milyen csavarozó-fejet érdemes venni?
Tartósat szeretnék.Amit eddig láttam(obi):Lux márkájú: profi, és profi plus. Az egyik kb kétszer annyiba kerül mint a másik.
Ti milyen márkát használtok, melyik a legkeményebb, ami nem megy szét a csavarozástól?
Vikusz
Erzsébeti Creative Commons License 2004.04.12 0 0 386
Hali!

Gratula a ládiáért!!:))

A gyantatáskákat ki kell kaparni valami vékony lemezzel, és denaturáltszesszel kimosni-lemosni ott ahol összemaszatolódott.
Persze az sem mindegy, hogy mennyi táska van adott területen:))

Erzsébeti

Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.12 0 0 385
Kipróbáltam a körfűrésszel a kétoldalas darabolást. Használható az eredmény, bár a gerenda két oldala nem volt teljesen párhuzamos, ezért 1-2 milliméteres eltérések voltak. De gyaluval lehet korrigálni, csak rá kell számolni vágáskor a vastagságra. Össze is dobtam gyorsan egy kis kerítést hulladékból.

Mit lehet tenni az olyan lécekkel, amiben gyantávak teli üregek vannak? Selejt?

Készül a macskaláda is.

GargaPitics Creative Commons License 2004.04.09 0 0 384
Hű, pont ilyenre vágyok!

Köszönöm szépen, az infót!

GPF Creative Commons License 2004.04.08 0 0 383
Ilyet keresel?

http://www.wolfcraft.de/en/produkte/products/productDetail3559.html

Az Audaxtrade a magyar képviselő.
De néha a BauMax-ban is lehet kapni.
Vagy a Kisvakond boltjában.

Fecskefark.

Előzmény: GargaPitics (382)
GargaPitics Creative Commons License 2004.04.08 0 0 382
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hol tudok felsőmaróhoz olyan sablont venni, amivel
a kötéseket könnyen ki tudom marni?
(Pl a rókafark kötésre gondolok, azt hiszem így hívják.)

Nem tartom magam olyan ügyesnek, hogy
sablon nélkül megpróbáljam.

Vagy van esetleg erre valami trükk?

Előre is köszönöm a választ!

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.04 0 0 381
Látom, mindenki a műhelyben dolgozik, senki se ér rá írni. :-) Elkészult a gyógyszeres szekrényke.
halaloszto Creative Commons License 2004.03.26 0 0 380
Mar ertem! Mondjuk nem tudom, en hol fogok egy maros ismerost szerezni.

Cserebe kerdezek meg:
- az alu fel lett polirozva, vagy le lett lakkozva? nem fogja meg a fat?
- jol latom, hogy az egesz motor hobelevanc az aluontvenyhez van csak rogzitve, szoval nem lehet csak egyszeruen az asztalt lekapni a geprol?

A valaszokat koszonom.

vajk

Előzmény: Törölt nick (379)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.26 0 0 379
Az asztalt szétkaptam és elvittem egy környékbeli maróshoz (vidéki ismerős, mikor ott laktam), aki legyalulta síkba, mert olyan volt az aluöntvény, mintha középen meghajlott volna, pedig nem is tudott volna, csak törni. Volt benne 1-2 mm, épp hol mértem, na az eltűnt.
A 0ás inzert alatt pedig azt értem, hogy kicseréltem az eredeti piros bélést a tárcsa mellett egy vágat nélküli, formára mart fehér műanyagra (nem jut eszembe az anyag neve), amibe beleeresztettem a fűrészlapot, így jóformán játék nélkül fut, nem tud lepattanni a laminált.
A CMT lap viszont jó befektetés, ha lamináltat akar vágni az ember, a többihez nekem elég volt a gyári tárcsa.
Összesen ennyit csináltam, mert az Incra még várat magára. Se píz, se posztó...
Előzmény: halaloszto (370)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.03.25 0 0 378
Köszönöm a tippet, megnézem!

ny.

Előzmény: rferi (374)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.24 0 0 377
KOszi.
Előzmény: rferi (376)
rferi Creative Commons License 2004.03.24 0 0 376
Nem nevezném kínai piacnak, mert sok az ukrán és a lengyel is.
A Sibrik Miklós út megy neki a bejáratának, Maglódi út.
Az van kiírva a kapura:Kőbányai Bazár.
Előzmény: halaloszto (375)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.24 0 0 375
KObanyai bazar alatt a kinai piacot erted? Ha nem, legyszi irj egy utcanevet.

vajk

Előzmény: rferi (374)
rferi Creative Commons License 2004.03.24 0 0 374
Ekkora lapokat, jó minőségben a Kőbányai bazárban, a bejárattól balra, középtájon árul egy fickó.Elég sokféle van neki, és rendszeresen frissül a kínálat.Olcsó, jó lapok.
Eredeti gyári kemény műanyagfóliába vannak csomagolva, és felaggatva az árúsítófülke oldalára.
Előzmény: nyuszi_ (371)
GPF Creative Commons License 2004.03.24 0 0 373
Meg ezt nézd meg:
http://www.ezaz.hu/dimar/sites/produkte.htm
Előzmény: nyuszi_ (371)
GPF Creative Commons License 2004.03.24 0 0 372
Van az az élező üzem, Boronkai(y) az Egressy úton, közel a Mexikóihoz. Ott lapokat is árulnak, de nem tudom, hogy pont ilyen van-e, meg kellene kérdezni.
Előzmény: nyuszi_ (371)
nyuszi_ Creative Commons License 2004.03.23 0 0 371
Sziasztok!

Tudna valaki egy tippet adni, hol kaphatok körfűrészhez fűrésztárcsát 140 mm külső és 16 mm belső átmérővel?
Nagyobb barkácsáruházakat néztem eddig, 130x16-os és 150x16-os volt, 140x16-os eddig sehol...

üdv és köszi,
nyuszi

halaloszto Creative Commons License 2004.03.23 0 0 370
Bontokalapacs!

Irtad, hogy elvegeztel nehany beallitast a fureszeden, meg bemarattad az asztalt, hogy egyenes legyen. Nagyon erdekelnenek a reszletek, foleg hogy hol/hogyan tudnam az enyemet is kiegyenesiteni, es barmi info arrol, hogy mik a gyenge pontok, milyen beallitasi lehetosegeket talaltal. A hozzakapott doski enyhen szolva szukszavu, es helybol allati nehez hozzaferni barmijehez. Minden erdekel, fotok, leiras, telefonalas, maganba levelezes, talalkozas.

vajk

rferi Creative Commons License 2004.03.23 0 0 369
A vetemedés tuti?Tehát tényleg hajolnak elfele, meg csavarodnak is?
Mert akkor inkább tényleg cserélni kéne.
Ha csak repedeznek, akkor még egy fűtési idénnyel később már ha festeni akarod, akkor alá lehet glettelni, és festés után nem látszik.
Ha lakkozni, vagy csak lazúrozni akarod, akkor ez sem járható.Akkor is csak csere van.
-
Olcsó ajtónak híg a leve :--))
Előzmény: Csinbarát (368)
Csinbarát Creative Commons License 2004.03.22 0 0 368
Sziasztok!

Látom csupa hozzáértő lakozik itt, így bátorkodnék én is tanácsot, ötletet kérni.

Egy viszonylag új lakásban (kb. 2 éve) lakom, s olyan problémám van, hogy az ajtóim erőssen vetemednek, repednek. Ezek a szokványos beltéri ajtók, semmi extra (gondolom ez volt a legolcsóbb az építetőnek, s ráadásúl még vizes is lehetett) Érdemes sk kezdeni velük valamit, s ha igen mit, vagy gondolkodjak a cserén!
Azért kérek tanácsot, mert én csak butorlapszabász voltam (ebből kifolyólag csak a laminálthoz értek), de két újjam bánta! :-((((

Csinbarát.

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.22 0 0 367
Tényleg. Itt viszont a vágásmagasság is csak 43 mm! Összecserélték az adatokat valamelyik nagyobb testvérrel?
Előzmény: halaloszto (366)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.22 0 0 366
James,

a tks800 az tuti hogy 800W nem 1500, azt csak elirtak.

http://www.einhell.de/scripts/products.asp?CompanyID=16&LanguageID=1&Path=2021|608|714|2237|2255

engem inkabb a mellette levo idegesit, mert az ugy nez ki, mint a FERM nagyobbik furesze, ami az ALbynal 80000FT korul volt, es itt 45000.

vajk

Előzmény: Törölt nick (358)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.22 0 0 365
Szia Tybald!

Szerintem a leegetett, csiszolt felulet nem lesz olyan, mintha az uj fa, ha pacolod nem lesz olyan mint ha eredetileg pacolt fa lett volna.

Viszont lattam mar olyan ajtot, amit leegettek, felcsiszoltak, es lelakkoztak parkettalakkal. Eleg jol nez ki.

Takarolecileg szerintem keress egy asztalost. Ha nem egy ajtorol van szo, nem lessz sokkal dragabb, mint a barkacsaruhaz, viszont sokkal szebb lesz. Sajnos ajanlani nem tudok, de elsore pl vegig lehet telefonalni egy par kozeli asztalost a telefonkonyvbol.

vajk

Előzmény: Törölt nick (361)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.22 0 0 364
Feltettem képeket a megégett fogasról. Készülőben van a tálca is, már csak a lakkozás hiányzik.
rferi Creative Commons License 2004.03.22 0 0 363
1-A fordulatszámot vedd le, ha lehet, akkor nem éget, és több menetben vágd ki a teljes mélységet.
2- igen, bevált szokás.Fiókelőlapnál, padlónál, lambériánál is használják.
3-gondoltam rád, mikor megláttam a hirdetést, hasonlóan grrr volt
Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.21 0 0 362
Nekem is lenne két kérdésem:

1. Körbemartam egy darab ragasztott fenyő polclapot. Szálirányban nincs semmi baj. Szálirányra merőlegesen marva sima lesz, de nagyon megég a fa. 45 fokban nem ég meg, de kicsit felszaggatja a maró a rostokat. Lehet a fordulatszámon vagy az előtoláson úgy változtatni, hogy ezek ne legyenek?

2. Olvastam most egy újságban, hogy az asztallapokba alul marjunk be 15 centinként hosszú hornyokat, ezzel kiküszöbölhető a csavarodás. Tényleg igaz ez?

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.20 0 0 361
Sziasztok!
Egy régi panelben lévő 25X átfestett ajtókereteket szeretnék rendbehozni. Elkezdtem leégetni hőlégfúvóval a festéket, de így is elég lassú, gondoltam lekapom a takaróléceket és legalább azzal nem kell szöszölni (szeretném cseresznye színnel beereszteni az egészet) aztán majd új léceket teszek fel a régi helyett ami eleve sokat dobna rajta.
Kérdés, hogy hol lehet kapni ilyen takaróléceket, ugyanis ahol én néztem (Mórczon a villamos végállomásánál, Bakos) ott csak kb. 2,5 cm-esek voltak és a bemarás is elég vékonyka volt rajtuk.
BKV-val megközelíthető helyen, esetleg XV vagy IV kerületben valahol tudtok jó áron ilyesmit?
Ja és mire érdemes ilyen melónál odafigyelni?
halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 360
A tipli? Nem irtad hogy mekkora a tipikus darab amit ragasztani akarsz, de a 8mm tipi, ha 19mm-re beledugod a butorlapba iszonyat eros. Van 10mm tipli is. Mind a 120db mas alaku?

Pedig mar pont azt akartam irni, hogy ha pl 10db T-t akarsz, akkor osszeragaszthatod a ket lecet, hogy a keresztmetszet T legyen, es ha megszaradt akkor szeleteled fel. Aztan eljatszol a "hogyan parkettazzunk le AxB meretu szobat T betukkel, korbeszogeled negy leccel, es irany a csiszolas.

Tenyleg, ez jo otlet, ilyet a hetvegen csinalok is.

A kep beszurast elszurtam, igazan csinalhatna az index preview(submit/back) lepest a postolasba(mondjuk kihagyhatora). Azert akkor sikerult megnezni, orulok.

Nem ismerem a darabjaidat, de viszonylag generikusan elhelyezett tiplikkel es mondjuk meg ekekkel (az ek tipli feloli oldalara csiszolopapirt ragasztani, hatha ugy nem csuszik ki) (Asszem a profik ket szemberakott eket hasznalnak, amiknek az osszero oldala tapad egymason) talan nem kell minden alkatreszhez uj lyukakat furni.

vajk

Előzmény: GPF (357)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.19 0 0 359
Esetleg olyan sarokszorítóval is próbálkozhatnál, ami ezen a képen van:

http://invitel.hu/somlai.n/Fotok/Barkacs/Japan%20lampa/slides/IMG_9006.html

Előzmény: GPF (356)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.19 0 0 358
Grrr. Mérges vagyok. Ugyanannyiért lehet most venni egy másik hordozható asztali körfűrészt (Einhell TKS 800) a BauMax-ban, ami mindent tud, amit az enyém plusz még:
- 4 helyett 8 centis vágásmagasságú, 800 helyett 1500 W-os
- másfélszer akkora az asztala
- egy tekerővel lehet vágásmagasságot állítani, nem 6 csavarral
- dönthető a fűrészlap.

Vagy elírták az árát?

GPF Creative Commons License 2004.03.19 0 0 357
Megvan a kép, köszi.
Nem tudom, a tipli elég erős-e.
Előzmény: halaloszto (355)
GPF Creative Commons License 2004.03.19 0 0 356
Na, elég jól indulnak az ötletek.
Az nem tudom, világos volt-e, hogy minden elkészült darab különböző.
Várom a képet!
halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 355
Kozben persze rajottem, hogy a lenyeg, hogy 120db-ot kell osszeragassz, es ha egy sablonod van, akkor csak egymasutan megy, ami sok ido, ha meg sok sablonod, akkor nagyobb melo a sablon csinalas mint az egesz.

Kitalaltam egy erdekes sablont:

Egy laminalt butorlapra lerakod a cuccokat, korben alkalmas helyeken a butorlapba fursz 8mm lyukakat. Ezekbe rakott tiplikk alkotjak a sablont. Ujrafelhasznalhato, ha van egy zacsko levagott tiplid, akkor nem nagy melo megcsinalni sem. Olyan lyukmintat nem talaltam, ami altalanosan jo lenne, barmilyen darabok ragasztasahoz, de a sablon anyagszukseglete igy is csak egy butorlap hulladek.

Egy sikba meg mindig kezzel kell lenyomni a cuccokat, de azert az nem akkora gond szerintem.


A sargak a tiplik, a zoldet teszed be eloszor, a keket masodszor.

A tipliket papirral, szigetelo szallaggal betekerve jusztirozhatod a szorossagot, es nem is lesz tamasztek ott, ahol a ragaszto kijon es beleragadhatna. (a laminatrol altalaban jol lejon).

Tkp tiplik helyett barmilyen lecdarab jo, ha az egyik oldala raadasul ives, es excentrikusan szogeled oda, akkor szorito is egyben, persze ez megint sok melova valtoztatja a dolgot.

a kepet mindjart feltoltom.

vajk

Előzmény: halaloszto (353)
rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 354
Szerintem csinálni kéne egy ragasztókalodát.
Az alapja valami nagyon sima és egyenes:laminált sima fehér pozdorja.
Erre kéne felrakni ütközőnek keményfa bakokat, pontosan beállítva.Az alapot a megfelelő helyeken kivágva, a lukon asztalos vagy G szorítót átdugva rögzíteni az elemeket, és egy másik szorítóval összeszorítani a ragasztást.
Egy lapon elférhet több ilyen blokk is, nem kell szétvágni.Egy ragasztás elvileg 3 szorító, kettő le, egy pedig össze.Hattal egyszerre kettőt szoríthatsz.Óránként egy tucat ragasztás, egy nap alatt megvan az egész.
Az alapra sütőpapír a leragadás ellen, vagy folpack.
Előzmény: GPF (352)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.19 0 0 353
Tapasztalatom szerint a problema az, hogy a ragaszto csuszik, es minel jobban nyomod, annal nagyobb az esely, hogy a vegen nem lesz pontos. Ha meg nem nyomod...

Szoval en mindenkeppen keszitenek pontos sablont, ami minden iranybol megvezeti. Ha ilyen ipari mennyiseget csinalsz, akkor nem lehet problema ugyanabbol a lecbol, amibol a cucc van sablont csinalni egy jol sik dologra, pl laminalt butorlapra. felragasztod a sablon darabjait, es amikor megszaradt atfurod, es odacsavarozod. Hogy a termek ne ragadjon a sablonhoz, zsirpapir.

Mindjart rajzolok egyet.

vajk

Előzmény: GPF (352)
GPF Creative Commons License 2004.03.19 0 0 352
Tanácsot szeretnék kérni.
Hétvégén belekezdek egy nagyobb kocka vágó ragasztó melóba, mondjuk a vágást meg tudom csinálni.
De a ragasztáshoz kellenének ötletek. Nagyon sokat kell és nagyon pontosan. Pl T alakúra összeragasztani két rudat. Meg ilyesmik. Nem akarok tiplizni, mert az macerás, meg nem is annyira pontos. Az eddigi tapasztalatom az, hogy ha jó erősen összeszorítom, az eléggé tart.
De hogyan szorítsam össze, hogy biztosan merőleges legyen, középen legyen, pontos legyen...

(Úgy kell elképzelni, mintha kockákat ragasztanék teljes lapjukon, de a T-nél a vízszintes rész 3 kockából áll, azt egyben fogom kivágni...)

Van 4-5 pillanatszorítóm, de arra esély sincs, hogy azzal elmozdulás nélkül össze tudjam szorítani. Hajlandó vagyok egyszerűbb segédeszközöket csinálni ehhez a művelethez, de nem érzem, hogy meglenne a nagy ötlet.
Kb 300 kockányi mennyiséget kell ragasztanom, kb 120 elem, 70-80 ragasztás. Ráadásul nem egy hónapig akarom csinálni. A faragasztóm kb. 5-10 perc alatt köt.

rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 351
Miért ne lenne jó.Hegyi juhar.Az is juhar, csak egy fajta.Háromféle juhart árulnak a Zatikban ahogy látom, abból az egyik a hegyi.
Előzmény: GPF (345)
rferi Creative Commons License 2004.03.19 0 0 350
Én tulképpen négyet használok, kettőt itt bent a mh-en, kettőt otthon.
Itt bent a monitorokat ezzel szedjük szét-rakjuk össze.Az egy BD kc9019, egyenes fajta.Hiába volt 18 ezer, az akksi kaksi volt.Kicseréltettem egy akkus céggel benne, és azóta olyan bika, mint az állat.Erre az otthoni 3600forintosban is kicseréltettem, és az még nagyobb álleejtős változás volt.Simán végigtekeri a konfirmátorcsavart a pozdorjalapon át úgy, hogy a túlvégen kilukad, és szétesik a két lap.Szal hanem figyelek oda, akkor teljesen hazavágom vele a munkát.Iszonyat erő van a motorban, de az akkukat nagyon gyengére hagyják.
Előzmény: Törölt nick (349)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.18 0 0 349
Én nem számítottam sokkal többre. Az egész csavarhúzó akkora, mint egy rendes darabnál az akku. Ha megfogom, a kisujjam már nem fér rá a markolatra. Ekkora akkuval ez nem rossz teljesítmény. A műhelyben mindig rá lehet tenni a töltőre, hordozgatásra meg nem való.

Jól értem, hogy neked is ilyen van, kicseréltetted az aksit és azóta jó?

Előzmény: rferi (342)
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 348
Teljesen hobbi. Azt szeretnm, ha nekem lenne a legnagyobb fa logikaijáték-gyűjteményem.

Vannak gyalult keményfák. Akác is volt sok, de azt nem néztem, valamiért nem szimpatikus.

Bükk volt sok. 20 mm körüliek biztosan, én is olyasmiket kerestem.

Meg van táblásítva is bükk is akác is. Könyöklőnek, polcnak, lépcsőnek. Ezek 18-35 mm vastagok.

Fenyőből külön volt asztalos és építkezési minőségű, de ezek nem voltak gyalultak. Mondjuk olyan asztalost nem nehéz találni, aki legyalulja. Sokkal olcsób, mint ha barkácsboltban veszi az ember.
Volt gyalult fenyő is, de azt sem néztem.

Nem kicsi a hely.

Előzmény: halaloszto (347)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.18 0 0 347
Hi!

1. GPF: klasszak a jatekok. hobbybol csinalod, vagy arulod is?

2. en is gyujtom a neveket, eddig ez van:


birch nyir
maple juhar, jávor linde
boxwood bukszus, puszpáng????
beech bükk
oak tölgy eichen
fir erdei fenyo fichte
pine erdei fenyo
larch vörösfenyo
elm szilfa
basswood hárs
poplar nyár
ash koris
alder

3. Azt mondod, hogy voltak gyalult kenyfak is? Nagyon orulnek ha mondjuk 20-22mm bukk vagy akac deszka lenne.

Meg csomomentes fenyo deszka. Kellene egy csomo lec, es egyszerubb lenne (meg sokkal olcsobb) venni egy gyalult deszkat es felszeletelni. Csak ha sok benne a csomo (hajopadlo) a 8mm leceim atlagos hossza 1m alatti lesz.

KOSZONJUK A BESZAMOLOT ES A KEPEKET!!!

vajk

GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 346
Nem tudtok valakit, aki hajlandó lenne nekem 2-cm-es kockákat csinálni nagyobb számban?
Keményfából, élek letörve kicsit.
Kb 1000 db kéne, de elég pontos, szóval a derékszög derékszög legyen és az oldalak hosszingadozása bőven mm-en belül legyen. (Nem tudom, írhatok-e tized mm-t.)
Persze nem ingyen, de nem is vagyok krőzus.
Az élek letörése lehet koptatással is, szóval nem kellene minden darabot egyesével kézbe venni és 12 élet lecsiszolni.
A pontosság nagyon fontos. Jó gépekkel szerintem meg lehet csinálni.
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 345
Na, akkor azt nem tudom, jó-e.
Egy amerikai lapon olvastam egy pasitól, hogy "maple" fából csinálja a cuccait. Megnéztem a szótárban, ott az volt, hogy juhar, jávor.
Mit tud az a fa?

Nekem akkor jó, ha kemény, de viszonylag könnyű megmunkálni. Csiszolásra szép fényes lesz. Zárt lyukacsú (vagy mi, szóval nem tölgy pl.) Jól fűrészelhető, nem nagyon szálkásodik.

A gőzölt bükk-öt csípem, de az kicsit unalmas már. Meg azért azt nehéz csiszolni.

Előzmény: rferi (343)
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 344
Na, akkor azt nem tudom, jó-e.
Egy amerikai lapon olvastam egy pasitól, hogy "maple" fából csinálja a cuccait. Megnéztem a szótárban, ott az volt, hogy juhar, jávor.
Előzmény: rferi (343)
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 343
A hegyi juhart szokták nevezni jávornak
Előzmény: GPF (341)
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 342
Hát ez nagyon karcsú!
22 csavar és 16 előfúrás???
Szvsz még nem volt az az akksi rendesen feltöltve.Még egy párszor feltöltöd és javulnia kell.
Ha nem javul, akkor azok gyenge elfekvő akksik voltak.Nekem több száz csavart (konfirmátort) bír ki a kicserélt akksival.Az eredeti hasonlóan sz@r volt, de szvsz valami régi döglött cuccot raktak bele gyárilag.
Előzmény: Törölt nick (340)
GPF Creative Commons License 2004.03.18 0 0 341
Na, elszállt egy csomó beírásom.

A Zatik-ról infókat lehet találni a www.zatik.hu címen. Korrekt.

Vettem:

Jávort (vagy juhart, az ungyanaz, nem?) gőzölt bükköt, körtét, és valami trópusit, nem tudom, milyet. Világos a fa és rózsaszín erezete van. Szép.

A körte fűrészáru, a többi gyalult, sőt a jávor az táblásított. Ez volt majdnem az ár fele, de ez biztosan párhuzamos, 2 centi vastag...

Összesen kb 6 ezret fizettem, de nem tudok mennyiségeket mondani. Sok akciós cucc van, amiből nincs méretválaszték, meg utolsó darabok. (Volt pl. balzafa, hát az elég érdekes.) Rengeteg szép cucc van. Inkább a fűrészáruk közt.
Ráadásul szombaton is nyitva.

Nekem sokféle fa kell, de kevés. Játékokat csinálok. Nincsenek fenn a neten direkt képek, de múltkor voltam egy előadást tartani, arról készültek fotók:

http://www.komal.hu/hirek/anket/2003/anketkepek2003.h.shtml?kep=79
Sok kép van, még a következő 20 közül is az elsők az én játékaimról vannak. A 80-ason vagyok én )-:

Előzmény: halaloszto (338)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.18 0 0 340
22 csavart (nagy része 6 centis facsavar) és 16 előfúrást bírt ki az IXO egy feltöltéssel. A lassú fordulatszám és a hozzá adott túl vékony fúrószár (2mm) miatt előfúrásra jobb a fúrógép, így olyan 40-50 csavarra lehet számítani. Azzal együtt, hogy bármikor vissza lehet tenni a töltőre, barkács célokra szerintem elfogadható.
rferi Creative Commons License 2004.03.18 0 0 339
És hol van ez a ZATIK?

(én is tudok sokat olvasni :--))

Előzmény: GPF (337)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.17 0 0 338
GPF,

Milyen fakat vettel?
fureszarut vagy gyalultat?
Mennyibe kerult?
Egzotikus fakat is vettel?
Hol vannak a fotok?
Mi lesz belole?

En basi sokat birok irni, de olvasni is szeretek am!!!!

vajk

Előzmény: GPF (337)
GPF Creative Commons License 2004.03.17 0 0 337
Én meg voltam a Zatik-ban és vettem szép fákat.
Van mindenféle trópusi is, de a 1.5 milliós vengerből vagy miből nem vettem.
halaloszto Creative Commons License 2004.03.16 0 0 336
En meg megvettem a CMT fureszlapot, 80 fog, felvaltva trapez es teglalap fogakkal. Otthon meg nem mondtam meg, es kiprobalni sem tudtam.

vajk

Előzmény: Törölt nick (335)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.16 0 0 335
Megvettem a Bosch IXO kis csavarhúzót. Aranyos. Az ereje kb. olyan, mint az enyém (átlagos), amit ő nem bír tovább húzni, azon már én is csak 1-2 fordulatot bírok csavarni. Erősebb kezű barátom 3-4-et is tudott. Az 5-ös csavart előfúrás nélkül is behajtotta fenyőbe, tölgybe viszont 2 mm-es előfúrással is kézzel kellett az utolsó 2-3 fordulatot megcsinálni.

Okos ötlet benne, hogy reteszelve van a forgórész, ha nincs áram alatt, és így az esetleg szükséges kézi csavarozást is meg lehet vele csinálni, nem kell másik csavarhúzót kézbe venni. Bár ilyenkor félek, hogy eltöröm.

5 óra alatt lehet feltölteni. Most számolom a csavarokat, kíváncsi vagyok, meddig bírja az akku.

Erzsébeti Creative Commons License 2004.03.12 0 0 334
persze, hogy tudok...:)
Én nekem muszály profi gépet használnom, és a profi gépeken a hasítóéket be lehet állítani bizonyos magasságban:) Mivel nem mindig azonos átmérőjű lap kerülhet a gépbe:)

Erzsébeti

Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.12 0 0 333
A hasítóék nálam is kb. 1.5 mm vastag csak, a fűrészlap meg 3mm-t fog.

Jó neked, hogy tudsz úgy falcolást és kétoldalas vágást csinálni, hogy nem veszed le az éket. Nekem is a fűrészlap fölé nyúlik az ék kb. 1 centivel, ezért az anyag elakad benne. Mondjuk a flexes ötlet nem hülyeség...

Nekem is elég jól megy már a vonal melletti szabadkézi vágás, ha a kézvédőt leszedem (nem látok tőle). Egy 40x50-es rétegelt lemez darabot vágtam le egy nagyobb táblából, meg egy 10 centi széles lécet daraboltam föl és tűrhető lett, nem kellett gyalulni, csak csiszolni. Mondjuk ezt is könnyebb lenne úgy, ha szemben állnék, de még nem merek. :-) De ha nagyon lassan csinálom, akkor időben tudom korrigálni, ha elmozdulnék valamerre.

Előzmény: Erzsébeti (327)
rferi Creative Commons License 2004.03.12 0 0 332
Én ott veszem, ahol éleztetem.Boronkay élezőműhely, az Egressy úton.Házszámot nem tudok, (talán 23??) de ha a belvárosból jössz, akkor elhagyod a vasuti felüljárót, és 100 méter után jobbra, egy gyártelepen vannak.A kaputól be lehet látni, a műhelyépület sarkán fel van akasztva egy stilizált körfűrészlap.A gyárépület közvetlenül az utcafronton van, de beljebb mint a többi, és mellette a kapu.Szemben vele valami utca.
Előzmény: halaloszto (329)
rferi Creative Commons License 2004.03.12 0 0 331
Na igen, csak az én lapjaim, ahány darab, annyiféle szélesség.És mind szélesebb, mint az ék, amit a géphez adtak.
Én nem állok neki legyártani mindenféle lemezekből egy sorozatot!
Ráadásul, még akkor sem lenne jó, mert a gépen állítani kéne, hogy a fűrészlappal pont központos legyen a vastagság tekintetében.Tehát a vastagságának irányában tudni kéne tologatni, mert ha felteszek egy vastagabb anyagból készítettet, akkor az nem egysíkú a fűrészlappal.
Nem tudom, érthető voltam?
Előzmény: Erzsébeti (327)
PETYUS Creative Commons License 2004.03.12 0 0 330
Ja, értem már. Így csak teljes átvágásra használható.
Előzmény: PETYUS (328)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.12 0 0 329
Hat a ferm-hez amit adtak, az nem vastagabb mint a lap.

Viszont kb 5 cm-el magasabb, mint a fureszlap, hogy tarsa azt a buta kalapot a fureszlapon. Emiatt nem lehet fedett vagast csinalni, csak ha leveveszem. Meg nem lehet bazi vastagot tobb menetben atvagni.

Mar nagyon akartam kerdezni, hogy irjatok meg legyszilegyszi legyszives, hogy hol kell jo minosegu fureszlapot olcson venni? Most talaltam CMT-t olyant mint a nemregi linken volt, hogy egy kerek egy szogletes fog, de azt mondtak 16000Ft.

Erzsbeti: Ha csinalok magamnak hasitoeket fabol az nagyon ga'z??

vajk

Előzmény: PETYUS (328)
PETYUS Creative Commons License 2004.03.12 0 0 328
Az miért baj, ha magas a hasítóék?
Előzmény: halaloszto (325)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.03.12 0 0 327
Hali!

Arra azért ne vegyél mérget, hogy nem kell a fűrész vágásirányában állni... Nem kell persze... de van úgy, hogy más lehetőség nincs.
A hasítóéknek nagyon fontos szerepe van!!! Lehet élni nélküle is, de ez még nam azt jelenti, hogy nem kell használni...
A hasítóék vastagságának mindig nagyobbnak kell lennie mint a használt fűrészlap fogásvastagsága!!
Ez az eltrés kb 2-5 tizedminiméter. szal ennyivel KELL nagyobbnak lennie, mint a fűrész vágásszélessége.
Egyébként ne hidd azt, hogy ha vezetővonalzót használsz a vágáshoz akkor már ki is kerülheted a hasítóék használatát!
Én csak akkor veszem le a gépemről, mikor azt a feladat kimondottan megkívánja, pl ha falcolok a géppel. Szerintem nem mindig kell levenni ha kétoldali vágást csinálunk, ugyanis akkor nem játszik szerepet az, hogy mennyire pontos a vágásmagasság, ugyanis ott eleve többet vágunk át mint 50%... Van úgy, hogy kétoldali vágásnál nem éri át a körfűrészlap a teljes vastagságot, de akkor meg szintén nem nagy gond a magasság pontossága, mert a kétoldali vágás után úgy is át kell még valamivel vágni a fennmaradó anyagot...

Más:
Nem nagy ördöngőség szabadkézzel (vonalzó nélkül) vágni... gyakorlás kérdése. Ajánlott berajzolni vonalzó mellett a vágást, de még az sem kötelező... persze ehhez már megfelelő gyakorlat kell. A lényege ennek a munkafolyamatnak az, hogy a körfűrész vágáshosszának függvényében nem szabad csak nagyon kis mértékbel "elfordítani az anyagot", és itt játszik az, hogy mennyi is az érzéke ehhez az embernek:)

Erzsébeti

Előzmény: rferi (326)
rferi Creative Commons License 2004.03.12 0 0 326
Ez így elméletben igaz is, és a gyárak, meg az importőr le is tudja vele a biztonsági előírásokat, de akkor is baromság az egész, mert vékonyabb a fűrészlapoknál.És akkor már simán hozzáér a fűrészlaphoz az anyag, és sz@rt se ér.
Ezért kaptam le , és tíz éve nem vágott pofán semmi sem.
Egyébként arról nagyon hamar szokjatok le, hogy a körfűrésznek szemből toljátok az anyagot.Én soha nem állok a fűrészlap síkjába, és ezért esélye sincs, hogy a képembe vágjon bármit is.
Mondjuk még nem is akart, de csak azért, mert szabadkézzel nem vágok vele, csak vezető mellett.
Előzmény: halaloszto (325)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.11 0 0 325
A hasitoek feladata, hogy megakadajozza a munkadarab fureszlaphoz szorulasat azon az oldalon, ahol a fureszlap felfele mozog. Mer ugye ha nem, akkor a fadarabodat felemeli, es akar el is repul.

Az hogy a bal!@#@! europai szabalyozas miatt korfureszt csak ugy lehet eladni, hogy a fureszlap felett van az a szar takaro, ami megakadalyozna hogy ha atnyulsz felette belevagjon az alkarodba. Emiatt aztan a hasitoeket olyanra csinaljak, hogy a teteje magasabb mint a fureszlap teteje. A multkor mar a kezemben volt a flex, de nem ertem ra. Ami kesik nem mulik.

Előzmény: rferi (322)
rferi Creative Commons License 2004.03.11 0 0 324
Pont ebben a méretben tudtam szerezni sűrűn fogazott cseh lapot, negatív élszöggel (-6fok), amivel remekül lehet vágni keresztirányban is, főleg fenyőanyagnál, szép szálkamentesen.7000 körül volt.
Ha kell neked is, szólj....
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.11 0 0 323
De csökkenti az esélyét, hogy a fűrészlap az arcodba dobja a frissen levágott darabot. :-)
Előzmény: rferi (322)
rferi Creative Commons License 2004.03.11 0 0 322
Na az a hasítóék volt az egyik, amit naggggyon hamar leszereltem, és eldobtam.....
Szvsz semmi értelme, a kezemet nem védi, ha olyan marha vagyok, hogy odatolom.
Előzmény: Törölt nick (320)
PETYUS Creative Commons License 2004.03.11 0 0 321
Vagy 3-4mm vastag lemeznek az évgyűrűkre közel merőlegesen szeletelve. Nekem legalábbis pont ilyen anyag kellene mostanában.
Előzmény: Törölt nick (320)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.11 0 0 320
205 mm-es, 30-as lyukkal.

A kétoldali vágás kicsit macerásabb, mint gondoltam. Le kell szerelni hozzá a hasítóéket, ami 8 csavart jelent. Aztán visszarakni és újra beállítani.

Van itthon egy csomó 10x8-as meg 8x5-ös körüli fenyőgerenda darab, olyan 30-80 centi hosszúak. Építkezésből kimaradt és nekem adták. Sajnálom őket eltüzelni, inkább felvágnám 2-3 centi vastag deszkának.

Előzmény: rferi (319)
rferi Creative Commons License 2004.03.11 0 0 319
Szerintem ennyi pénzért ez tök jó.
Mekkora lap kell bele?
Előzmény: Törölt nick (317)
GPF Creative Commons License 2004.03.10 0 0 318
Nézd meg, miket csinál! Ahhoz kell azért a pontosság.
Előzmény: halaloszto (316)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.10 0 0 317
Megvettem a pici körfürészt. Meister, 17000 Ft, 800W, 2900-as fordulat, 40x50-es asztal. Próbálgattam egy kicsit, jelentem, megvan minden ujjam és látok is. :-)

Tettem föl képeket ide. A vágásképeknél a vágás közben alul lévő oldal van felül. A vékony lemezeket csak úgy kézzel nyomtam alá, azért görbék (bár próbáltam egyenesen tartani, 1 milliméternél többet mozgott).

Első benyomások:

Jó:
- olcsó
- nagyon csendes (direkt meghajtás)
- elég jó vágáskép
- könnyű (13 kg)
- abszolút nem rezonál
- alapállásban az asztallap és a fűrészlap derékszögben van.
- van hozzá tolható szögvezető, mint rferi rajzán
- az asztal síkjának emelése elviselhetőnek tűnik: 4 csavar az egyik oldalon, ami biztosítja, hogy derékszögű marad, és 2 csavarral egy támasztékot kell utánaállítani a másikon.
- 2 év garancia

Rossz:
- a kézvédő csak 4 centiig nyílik föl, vastagabb darabok kétoldali vágása esetén le kell venni
- az asztallap túl vékony fémből van, hajladozik
- a párhuzamvezető le-felrakása kicsit macerás, nem lehet csak úgy lehúzni oldalt, teljesen ki kell csavarni a rögzítőcsavarokat
- a szögvezető hol lötyög a tolósínben, hol szorul (ezt majd korrigálom)
- a magyar használati utasítást egy Németországban élő kínai írta, akinek talán az ükapja tizenhatodrészt magyar volt. :-) Az angolt ugyanez az ember írta.

halaloszto Creative Commons License 2004.03.10 0 0 316
Hat ez allat jo. Most csak atfutottam, (dolgozni is kell) de erzem, hogy a ficko megfogta a problemat. Talan ha szorol szora elolvasom, en is felfogom.

Persze a legnagyobb alapja a dolognak, hogy rovid, egyenes darabokkal foglalkozik, es a korfureszt kb gyalunak vagy marogepnek hasznalja.

Azon en is gondolkoztam, hogy valami olyan csuszoasztalt (dobozt) utok ossze, amiben rogziteni tudom az amorf fadarabot, ugy hogy egy oldala kilatszik, es akkor a dobozt vezetve a vezeto mellett a kilogo oldalt sikba tudtam vagni.

KOSZONET minden eddigi otletert is. Ha a korfuresz nem eleg preciz, megfontolom a gyalu asztalra rogzitesei is, bar akkor mar nem hanyatt tennem, hanem derekszogben, hogy olyan vezetoket csinalhassak hozza mint egy rendes marogephez.

vajk

Előzmény: GPF (315)
GPF Creative Commons License 2004.03.10 0 0 315
Szerintem, ha minden oldalát kétszer vágod, jó lesz.
Nagyon hasonló kérdést feszeget ez:

http://www.puzzzlevision.com/ttt.html

Előzmény: halaloszto (311)
rferi Creative Commons License 2004.03.10 0 0 314
Láttam ám én már barkács elektromos kézigyaluhoz is asztalt, amibe fejel lefelé, tehát késsel felfelé befogva abrikternek lehetett használni.
Azzal már három oldalát le lehet egymásra derékszögben venni.
Ha a fűrész átviszi a neked megfelelő vastagságot, akkor a negyedik oldalt lehet azzal, vezető mellett.Egy éles, sok fogú lap olyan vágási felületet tud produkálni, hogy már nem kell gyalulni.
De szvsz nem nagy feladat lehet egy ilyen gyaluból egy kicsi vastagolót applikálni néhány MDF-ből kivágott lap és egy fémlap (ez lenne az asztal) segítségével.
Sőt az asztala lehet még zártszelvénydarab is, mert ez olyan keskeny, ilyen méretben még van zártszelvény.
Előzmény: halaloszto (311)
rferi Creative Commons License 2004.03.10 0 0 313
Szerintem is a 2-3 a jó válasz.
Mondjuk az MDF rossz választás a kérdés eldöntése szempontjából, mert azt lehet gyalulni.
De a forgácslap iszonyat hamar megeszi a gyalukést, ezért azt csak végszükségben vágom otthon, és akkor is csak akkorákat amiket vezető mellett lehet.
Előzmény: Törölt nick (309)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.10 0 0 312
Nem én vagyok az ideális válaszoló erre, de éppen most volt ilyen esetem. Elrontottam ugyanis a tálcámhoz vett 3x1.5 profilléc marását, így a tálca egyik oldala nem jött ki. Ezért nem volt kedvem boltba menni, nekiestem egy 10x2.5x400-as szőrös lécnek. Levágtam keresztbe egy darabot, aztán hosszába dekopírral egy kb 3.5 centi széleset. Aztán nekiestem az elektromos gyaluval. A lapja egyenes volt, azt csak méretre kellett gyalulni kétoldalról. Az élén durva fűrésznyomok voltak és az egész trapéz alakú volt. Ezért az él gyalulása közben tekergettem a gyalulási mélység állítóját, hogy szintbe hozzam. Végül több, egyre finomabb gyalulási menet után lett egy minden oldalról derékszögű lécem.

Erzsébeti, bocs, ha traumát okoztam volna a leírással. Tulajdonképpen tőled várjuk a választ. :-)

Előzmény: halaloszto (311)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.09 0 0 311
Kicsit pofatlansag a kerdes, de azert megprobalom.

Szoval elmondanatok, hogy hogyan kell furesztelepi (szo"ro:s) pallobol barkacs elektromos kezigyalu es asztali korfuresz segitsegevel pontos (inkabb egyenes, derekszog, a meret kevesbe szamit) leceket csinalni?

Gondolom a profik negyfejes gyalugeppel, vagy legalabbis egyengeto gyalu, vastagsagi gyalu, korfuresz modszerrel csinaljak.

Vehetek lecet persze, de nem tarthatok otthon szortimentet, de soha nincs otthon olyan amilyen kellene. Meg erdekel is, hogy meg lehet-e csinalni.

vajk

Erzsébeti Creative Commons License 2004.03.09 0 0 310
Hali!

A válasz: 2;3.

ha dilemmában vagytok, hogy hogy lehet "nagy" anyagot vágni...
Vonal berajzol...vonal mellett elvág (szabadkézzel)...kb úgy, hogy maradjon 2 mm...
ezután neki a gyalugéppel, ami lehet kézi, de akár asztali is....
2-3 db anyagnál ez nem nagyon játszik szerepet.. mondjuk 50-60 tételnél már kicsit macerás, de egy hobbiasztalos ne "iparkodjon":))
Nem olyan bonyi ez...

Erzsébeti

Előzmény: Törölt nick (309)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.09 0 0 309
Nem gondolom, hogy rá akarsz beszélni. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de egyre kevésbé értem, hogy mire való egy asztali körfűrész. :-)

Tegyük fel, hogy megveszem a nagy Einhell-t, aminek a képét beraktam korábban. Annak 96x96-os asztala van, tegyük fel, hogy a vezetőléc ezen az egész asztalon mozgatható (nem így van egyébként, csak a középső kicsin). Ez esetben kb. 48 centiig lehet a vezetőt használni.

Namármost, akarok csinálni egy 100x100x50-es szekrényt, mondjuk 200x200-as MDF táblából. Ez áll 100x100 és 100x50-es lapokból (durván véve). Ennek a szekrénynek egyetlen vágásához sem tudom használni a vezetőlécet!

Nekem ebből úgy látszik, hogy

1. Egy bolti körfűrész használhatatlan ezért mindenki azzal kezdi, hogy átalakitja kétszer akkorára.

vagy

2. Kézzel vezetik az anyagot a gépre.

vagy

3. Mindenki csak hosszirányú vágásra (esetleg pici lécdarabkák keresztirányú vágására) és tűzifához használja és lapszabászatban vágat le minden táblaanyagot.

Melyik az igaz?

Előzmény: rferi (308)
rferi Creative Commons License 2004.03.09 0 0 308
Figyelj, én nem akarok senkit semmire rábeszélni, de szép munkát körfűrésszel kézben vezetve nem lehet szvsz végezni.Az legfeljebb az ácsoknak jó!
Gondold el, hogy a szekrényajtót vágod!Keresztbe!
Ha csak egy kicsit is mellémegy, már ordít a hiba!
Én eleinte azt csináltam, hogy a faanyagra felszorítottam a vezetőt megf. távolságban a vágástól, és az mellett toltam kézben a gépet.
Az eleje-vége még így is macera volt, mert ott nem fog a talp akkora felületen.Aztán ezt meguntam, és lett ez az asztal, de még egy gépet akarok csinálni, ami kifejezetten nagyobb lapok keresztbe vágására, ill. ferde vágásra lesz, és elővágó is van benne.Olyasmi lesz, mint a lapszabászműhelyekben van, csak a jobbra-balra menet marad ki, egyszerűen függölegesen lehet majd huzkodni a gépet.Alatta a lapot meg akár ferdén is be lehet tenni, és akkor szögben vág.
Olyan 220-250 cm magasra gondoltam.
Előzmény: Törölt nick (307)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.09 0 0 307
Elhiszem, hogy valamivel könnyebb megtartani nagyobb asztalon, de ennyivel? Szerintem másik alátámasztás nélkül (én egy létrát szoktam használni) így is mérleghintásat játszol. A hosszabb vezetőt elismerem, hogy sokkal jobb.

Kicsit még mindig furcsállom, hogy kézzel nem lehet vezetni az anyagot legalább keresztvágásnál. Akkor a kézi körfűrésszel is reménytelen egyenesen vágni ha a párhuzamvezetőt nem tudod használni?

Előzmény: rferi (306)
rferi Creative Commons License 2004.03.09 0 0 306
billegtess egyszer egy kicsi asztalon keresztben, de akár hosszában is egy két-három méteres anyagot, majd megtudod!
Én komoly elvárásokkal állok a körfűrésszel szemben, mert amit azzal levágok, azt már gyalulni se nagyon akarom, olyan pontos legyen.Ennek egyik feltétele a nagy asztal, mert minél nagyobb az asztal, annál pontosabban vezethetsz.A vezető is hosszabb, a vezetett hossz is, ezért az esetleg kicsit görbe szélű anyag ( mondjuk 1mm hullámosságú) is egy tolás során kisebb hibával vágható le.
Előzmény: Törölt nick (305)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.09 0 0 305
Most már értem. De ez a kicsi asztalon is megoldható, nem? Mihez van szükséged leginkább a nagy asztalra?
Előzmény: rferi (304)
rferi Creative Commons License 2004.03.09 0 0 304

A szögvezető stilizáltan van rajzolva, mert ennél azért összetettebb cucc.
Előzmény: Törölt nick (303)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.09 0 0 303
Nem egészen értem. Lerajzolnád?
Előzmény: rferi (302)
rferi Creative Commons License 2004.03.09 0 0 302
Ha a kerék átbillent, akkor már akármerre lehet tolni, mert az asztal súlya nem engedi visszabillenni.Az ütközőt oda kell tenni, ahol már stabil.
-
Miért is tudok 60 centit vágni?
Ja keresztbe?
Nem.
Az asztalom szélére feltettem egy vezetősínt, amin végigtolhatok egy szögbeállítót, és ha keresztbe kell vágni pl egy 200x20 centis darabot, akkor beállítom a szöget, nekiszorítom az anyagot a szögbeállítónak, és azzal együtt tolom ezáltal a vágás egyenes, bár nem párhuzamos egyik oldallal sem (akár).A szögbeállító nem éri el a fűrészlapot, tehát azt nem vágom át.
Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.09 0 0 301
Az ötlet jó, bár én mindig elfelejteném, hogy melyik irányba szabad tolni. :-) Esetleg ha lehet szerezni fékezhető kereket, hasonlót babakocsin lévőhöz, akkor fel lehetne szerelni fixre is.

A te körfűrészeddel ezek szerint kb. 60 centiig tudsz hosszra vágni. És mit csinálsz utána? Mondjuk egy 4 méteres lécet fel szeretnél darabolni 1 méteres polcoknak.

Előzmény: rferi (300)
rferi Creative Commons License 2004.03.08 0 0 300
Na itt van:

Oldalanként két láb van együtt egy menetes szálon, anyákkal és alátétekkel megakadályozva a jobbra-balra csuszkálást.Ezt a szálat lehet lábbal átfordítani egyik állásból a másikba.Először az egyik oldalon, aztán a másikon.
rferi Creative Commons License 2004.03.08 0 0 299
Árat nézve tényleg nem nagy kockázat....
"Tényleg, vezető nélkül mennyire nehéz egyenesen vágni vele? Ha csak berajzolok egy vonalat egy táblán és kézzel irányítom a fűrész alá, könnyű követni a vonalat?
"

Szinte egyáltalán nem lesz egyenes, és visít is majd rendesen, meg a kilépőélnél vakarja az anyagot.Én csak a tüzifát vágom rajta vezetés nélkül...
"A nagy fűrész sehogy se fér el a garázsban, akárhogy agyalok. Még ha sikerülne is besuvasztani egy sarokba, ahhoz kicsit túl nehéz, hogy mindig kivonszoljam az udvarra egyedül vágni"
Erre nekem van egy nagyszerű megoldásom.Négy kerék rajta, de csak akkor van a keréken a cucc, amikor tologatom.Fűrészelésnél a kerekek fent vannak, és stabilan áll.
Rajzoltam egy skiccet, lefényképeztem, majd megy a tárba.
Előzmény: Törölt nick (298)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.08 0 0 298
1 - Úgy néztem, hogy a nagyobb körfűrészeknek is van egy alapasztala, és kihajtható támaszok oldalra és hátra. Viszont a vezetőléc csak a kb. 60x60-as alapasztalon mozgatható. Vagy rosszul gondolom?

2 - Itt kicsit pontatlanul írtam le. A legalsó állásban (max. vágásmagasság) van egy fix ütköző, itt nem kell mindig állítgatni. Ha feljebb akarom emelni a lapot pl. hornyoláshoz, akkor kell.

Még mindig úgy érzem, hogy az árat nézve nem olyan nagy kockázat egy ilyet kipróbálni. Szerintem elsősorban hosszvágásra használnám, mert abban igazad van, hogy ha le kell vágnom egy sorozat 50 centis lécet, akkor már nem tudom használni a vezetőjét. Ekkor maradna a kézi gérvágó (10 centi szélességig).

Tényleg, vezető nélkül mennyire nehéz egyenesen vágni vele? Ha csak berajzolok egy vonalat egy táblán és kézzel irányítom a fűrész alá, könnyű követni a vonalat?

A nagy fűrész sehogy se fér el a garázsban, akárhogy agyalok. Még ha sikerülne is besuvasztani egy sarokba, ahhoz kicsit túl nehéz, hogy mindig kivonszoljam az udvarra egyedül vágni. Alternatívaként maradna még a kézi körfűrész.

Előzmény: rferi (295)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.08 0 0 297
Sajnos nem néztem meg ennyire alaposan. De ilyen vágásmélységért nem szívesen fizetek ennyit, egy fülvédő csak 500 Ft. :-)
Előzmény: halaloszto (296)
halaloszto Creative Commons License 2004.03.08 0 0 296
Az a ferm aminek csak 55mm volt az atvagasa az milyen tipus volt pontosan? mert lehet hogy azert volt kicsi, mert aszinkron motor es direkt hajtas. Azert az megfontolando. halk, nincsenek szenkefek, normalis felfutas, nincs fogaskerek hajtomu.

vajk

Előzmény: Törölt nick (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!