Keresés

Részletes keresés

AzHofi Creative Commons License 2003.12.16 0 0 18
Első réteg lakk vagy sellak után érdemes, mert felágaskodnak a kis szálak. Nagyon finom papírral vagy ,,dörzsikével''.
Előzmény: GPF (17)
GPF Creative Commons License 2003.12.16 0 0 17
Kezdetben én is ragasztott polclappal meg MDF-fel meg bútorlappal dolgozgattam.

Ma már a nemesebb fákat keresem, igaz a készítendő dolgok mérete is lecsökkent.

3 éve van otthon egy mahagóni pallóm, de nem mertem még elvágni.

Persze csiszolni sem egyszerű. Sőt, a jól gyalult fát alig kell csiszolni.

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 16
Én is megkérdeztem asztalost, de a választ meglehetösen dogmatikusnak éreztem: "Fürészelés után gyalulni kell." Én sem éreztem annyira szükségét, mert a barkácsboltokban vett dolgokat általában csak hosszravágni kell és az élet kell rendbetenni.

Meg aztán a f?résztelepen meggyalulják nekem az árut, ha mégis ott vásárolnék. De egyébként is félek a f?résztelepi deszkáktól, hogy nagyon vetemednek. Van egy 5 centi vastag palló itthon, 3 hónapja vettem, olyan görbe szegény, hogy csövet lehet lassan készíteni belöle. :-)

Arra meg nincs helyem, hogy hónapokig, évekig szárítgassam. Akkor inkább a ragasztott polclap vagy az MDF lap.

Előzmény: GPF (14)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 15
Láttam azt a topicot, igaz, csak utólag. Szerintem nem baj, ha van egy csak famunkákra specializált topic. A neten egész site-ok vannak csak famunkákra.
Előzmény: GPF (13)
GPF Creative Commons License 2003.12.16 0 0 14
Ezért lehet, hogy megkövezne egy profi, de szerintem nem fontos a gyalu.
Egy jó fűrész kb. gyalult minőséget ad.
Előzmény: Törölt nick (12)
GPF Creative Commons License 2003.12.16 0 0 13
Van egy barkácsolós topic:

Barkácsolás, fajátékok, Lego, K'Nex a címe. Ott már sok mindent megbeszéltünk, de persze nem baj, ha új topicok nyílnak.

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 12
Szerintetek mennyire fontos a gyalu a magunkfajta barkácsolónak? Vagy úgyis barkács anyagokat veszünk, amit csiszolni is elég?
GombocArtur Creative Commons License 2003.12.16 0 0 11
Én sem vagyok profi, legtöbbször a haveromat kérdezgetem a dolgokról, aki asztalos. Akkor kattantam rá ezekre, mikor néhány haveromnak be kellett gépelnem a szakdolgozatát :))

Most épp tervben van egy íróasztal, néhány fiók, amiben ha a szélességet nézzük, egy spirál füzet fér el. Tökéletes tanulóasztal :)

Meg aztán egy szekrényt akarok összerakni, aminek a tetejére nyomtató kerül, az alsó részeiben pedig cdknek, dvdknek polc.

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 10
Múltkor elmentem a könyvtárba és vettem ki pár könyvet. Némi kritika: :-)

Asztalos munkák a lakásban: van benne néhány jó fogás, de sajnos az egész könyv a Csináld Magad sorozatra gyakran jellemzö zavarossággal van megírva.

A m?kedvelö asztalos: szép nagy képes könyv, 25 bútor ötlettel. Az elkészítés leírásai viszont nem kezdönek valók, egy bonyolultabb bútorról is max 2 oldal van, és a fényképek sem a legbonyolultabb technikai részleteket mutatják.

Faipari anyagismeret: Tankönyv, mindenképpen érdemes legalább 1x elolvasni. Én innen tudtam meg, hogy mi a különbség a farostlemez és a faforgácslap közt. :-)

Hobbiasztalos: ez tetszik, röviden bár, de jól összefoglalja a szerszámok használatának módját, csapolási módszereket és minden egyebet. Ezt megvettem a BauMaxban.

Famunkák szakszer?en: Ebben is nagyon sok hasznos dolgot találtam.

Ma viszem vissza öket és keresek még.

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 9
Én még túl kezdö vagyok ahhoz, hogy erre válaszoljak. :-) De ahogy magamat ismerem, nem fogok müszaki rajzokat készíteni, de azért alaposan átgondolom, hogy mit is akarok csinálni, meg tanulmányozok hasonló terveket. Hangsúlyozom, hogy egyelöre még a tanulásnál és a szerszámválasztásnál tartok, amit eddig csinálgattam (óra fadarabból, japán stílusú lámpa profillécekböl) az nem igazán asztalos munka.

Itt a lista. Egész hosszú listám van, amit meg akarok csinálni. Persze a kisebbekkel kezdeném:

- munkaasztal, 2 db 40 széles szekrényen egy konyhai munkalap
- macskaaltató láda: ez egy 400x250x250-es láda, 30x30-as horonymart léckeret, benne 6 mm-es rétegelt lemez, teteje párnázott polclap, nyitható (hogy a macskát akkor is ki lehessen venni, ha ö nem akarja.) :-)
- gyógyszeres szekrényke, 1 ajtós, lécbetétes ajtóval.
- kellene új ágy, még nem tudom, hogy 2 heverö vagy egy francia, lehetöleg szétszedhetö.
- igényesebb szúnyoghálós ajtó, alsó 1/3 zárt, macskaajtóval.
- számítógép sarokasztal, kihúzható gép és billentyüzettartó, felsö polcrendszer, fiókok.

Előzmény: GombocArtur (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.16 0 0 8
Igen, érdekel, köszönöm.
Előzmény: valakiasokközül (6)
GombocArtur Creative Commons License 2003.12.16 0 0 7
Üdv minden kedves farigcsálónak :)

Mennyire szoktatok előre megtervezni valamit? Rendes rajzot csináltok, vagy csak nagyjából, esetleg majd jön, aminek jönnie kell? :)

A Bosch jó márka, strapabíró és megbízható. A szerszámok tekintetében az ember inkább vegyen 5-10%-kal drágábban egy jót, mint egy nevenincstescogazdaságos gépet, ami az első használatkor elromlik.

valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.16 0 0 6
Igen adnak méretre vágva is.
Ha egész táblát veszel akkor x Ft-ba kerül négyzetmétere, de ha méretre vágatod akkor kb 30%-al többet kérnek a négyzetméterenként.

Hasonló kaliberű üzlet van a Dorozsmai Út 35. alatt is (Volt DÉLÉP telep) Ha jól emlékszem Faktúra Duó a cégnév. (Ők olcsóbbak az előző cégnél) és itt is adnak méretre vágva.
Egy asztalos ismerősömtől hallottam, hogy van még egy tuti hely (talán Szegeden a legolcsóbb).Pontos címet nem tudok, csak annyit hogy Kecskéstelepen van ( műjégpályától 400-500méterre)
Ha érdekel utánanézek :)

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 5
Erösen gondolkozom egy Bosch POF 600 ACE felsömaró vásárlásán. Valakinek van ilyen? Tudtok róla véleményt mondani?
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 4
Köszi, megnézem, ezt a helyet nem ismertem. Most éppen rétegelt lemezt kerestem volna, mert egy ládát szeretnék csinálni, aminek kerete van és az oldalfalai 5-6 mm-es rétegelt lemezböl lennének. Nem tudod, meg kell venni egy egész táblát, vagy adnak kevesebbet is?
Előzmény: valakiasokközül (3)
valakiasokközül Creative Commons License 2003.12.15 0 0 3
Talán az Onix-ban érdeklődj...(Bérkert u. végén)
Talán itt van az egyik legnagyobb árúkínálat.

Attól függ amúgy, hogy mit szeretnél, mekkora mennyiségben...

Előzmény: Törölt nick (0)
Vad Creative Commons License 2003.12.15 0 0 2
Pesten a Bakáts téren pl.
Előzmény: portu geza (1)
portu geza Creative Commons License 2003.12.14 0 0 1
Én sajnos Pesten sem ismerek ilyen helyet, de érdekelne. :-)
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.14 0 0 0
Hogy a nullázás is meglegyen: 0 darab jó helyet ismerek Szegeden, ahol rétegelt lemezt vagy valódi fával furnérozott bútorlapot be lehet szerezni. Ismer valaki ilyet?
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.13 0 0 topiknyitó
Meglepetésemre egyetlen famunkával foglalkozó topicot sem találtam, pedig biztos nem vagyok egyedül, akit érdekel az ilyesmi.

A téma: asztalos munka otthon. Módszerek, anyagok, szerszámok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!