Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.24 0 0 55
Ha jól látom, ez a cég régiségekkel foglalkozik, biztos megvan pár száz éves.

Ha kicsit nagyobb lenne a kép, könnyebb lenne megcsinálni, de így sem reménytelen.

Előzmény: GombocArtur (54)
GombocArtur Creative Commons License 2004.01.23 0 0 54
Aranyos lámpa, csak tudnám mi kerül ezen több, mint fél millió forintba :D
Előzmény: MyKMaN (53)
MyKMaN Creative Commons License 2004.01.23 0 0 53
Sziasztok

Engem is elkapott a barkácsolás , és lenne pár kérdésem.
Honnan tudok keményfa ( cseresznye , tölgy )lapot / lécet kapni ami kb 1.5-2 cm vastag?
Vagy van-e olyan cég bp-en aki tervrajz alapján legyárt tömörfából egy elég kacifántos lámpát.

Ezt szeretném megcsinálni/ megcsináltatni :
http://www.strictlymission.com/FLLW.html Taliesin 2 Floor Lamp

Az eredeti ugyanis megfizethetetlen... :)

warampi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 52
Jövő héten berakom a képet.
Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.16 0 0 51
Nincs róla képed? Ha nem tudod hova feltenni, küldd el nekem, megoldom.
Előzmény: warampi (50)
warampi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 50
Szükségem volt egy komoly stilusú könyvesszekrényre.Vagy nem kapható,vagy kva drága,vagy tákolt.Megterveztem,majd maradt a kérdés:miből?Bútorlap?Nem a stilusom,Majd 19mm-es rétegelt lemeznél maradtam.5 polc lesz benne,már kivágattam.Extrák:aljára,tetejére "forditott"képkeret asztalostól,hajszál méretre vágva,polcok elejére disszegély,a jobb,bal függ részre 50mm széles léc,asztalos 3 bemarást eszközölt mindkettőre,gesztenye lazur.Eredmény:komoly,legalább 150E-nek tűnő szekrény 23E-ből.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.05 0 0 49
valakiasokkozul: rákérdeztem a vágott anyagárakra az Onixban:
- MDF 19 mm 2855/m2
- 5 mm rétegelt lemez 615/m2, de meg kell venni a táblát.

Holnap felhívom a Faktúra Duót is. Említetted, hogy van még egy hely valahol Kecskéstelepen, meg tudnád mondani a cég nevét.

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 48
Azonos vastagság esetén az MDF vagy az OSB lapnak nagyobb a teherbírása?
snejderfáni Creative Commons License 2003.12.22 0 0 47
A Fáy tanya környékén szokott lenni ingyenbe ilyen rönkféleség.
Előzmény: Pyromaster (46)
Pyromaster Creative Commons License 2003.12.22 0 0 46
hy mindenky

mondjátok csak honnan tudnék fenyő v. tölgy tönkhöz jutni?
(mielőtt tönkre megyek)
én Bp 17 ker-i vagyok.
szép nagy tönk érdekelne kb 60*70 cm es...
(dobot szeretnék belőle faragni...)

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.21 0 0 45
Köszi a felajánlást, de épp az a bajom, hogy többfélét kéne látnom a lentebb leírt két dologból, hogy eldöntsem, milyet vegyek. Szegeden is van mind3 barkácsáruház, nem tudom, hogy mennyire térhet el a választék.
Előzmény: AzHofi (44)
AzHofi Creative Commons License 2003.12.20 0 0 44
Hátőőő, obi, baumax, praktiker, ha generálcuccok kellenek. Ha speckó dolog akkor annak speciálisan kérdezz utánna. Szerintem főleg eldugott szakboltok amikről csak a beavatottak tudnak :-) Esetleg ha konkrét igényed van akkor pontosabb címmel tudok szolgálni, tán ha időm engedi megveszem becsomagolom elküldöm postán utánvéttel.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 43
Tavasz felé egyszer felmegyek Pestre beszerzési körútra. Hol lenne érdemes körülnéznem? Keresek lyukas falitáblát szerszámtartó bizgenty?kkel. Láttam továbbá az itteni OBI-ban egy univerzális gépasztalt, amire dekopírt, körf?részt és fels?marót is fel lehet tenni hanyatt, de már elvitték.

Szóval, melyikek a legnagyobb és legjobb barkácsáruházak Pesten?

PETYUS Creative Commons License 2003.12.18 0 0 42
>Nincs terheletlen állapot, mert a saját súlya is teher. :-)

Igaz, legalábbis mifelénk.

>A hajlítószilárdságot két tankönyvben is említik, mint a legfontosabb terhelési mutatót.

Akkor ez már valami komplex mutató, ami a húzó- és nyomószilárdság függvénye, de végülis definiálható, és mérésekkel is meghatározható.

>hogyan döntsem el, hogy egy 100 kilós emberre méretezett szék keresztléceit milyen vastag lécböl készítsem?

Én az adott esetben kb. 2*5cm-es lécet használnék, de az fontos, hogy a szálirányban ne legyen nagy eltérés a hosszanti irányhoz képest, és ne legyen benne görcs, ághely, egyéb anomália.
Lehet tudományosan számolni, de a természetes anyagokban akkora anomáliák rejlenek, hogy terhelési próba nélkül nem szabad elhinni semmit sem.

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 41
Nincs terheletlen állapot, mert a saját súlya is teher. :-) A hajlítószilárdságot két tankönyvben is említik, mint a legfontosabb terhelési mutatót.

Van valami javaslatod, hogy hogyan döntsem el, hogy egy 100 kilós emberre méretezett szék keresztléceit milyen vastag lécböl készítsem? Vagy használjak mindenre 10x10 centis gerendát oszt jóvan? :-)

Előzmény: PETYUS (38)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 40
Ez nem ellentmondás. A két erö eredöjét hívhatjuk akár hajlítószilárdságnak is, nem?
Előzmény: PETYUS (39)
PETYUS Creative Commons License 2003.12.17 0 0 39
Olyan sincs, hogy hajlítószilárdság. Van húzó-, nyomó- és nyírószilárdság. Hajlító igénybevétel esetén van egy húzott és egy nyomott zóna, a húzott zónában a húzószilárdság, a nyomott zónában a nyomószilárdság a mérvadó.
Előzmény: Törölt nick (37)
PETYUS Creative Commons License 2003.12.17 0 0 38
Olyan nincs, hogy "meghajlás nélkül". Minden gerenda meghajlik, terheletlen állapotban is.
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.17 0 0 37
Jó kérdés. Fogalmam sincs. Húzó- és nyomószilárdságnál még csak érteném, de hajlítószilárdságnál nem sok értelme lenne a végét nyomni. Bár az a felvetésed mellett szól, hogy az értékek mindhárom esetben hasonlóak, és úgy érzem, a hajlítószilárdságnak jóval kisebbnek kéne lenni a másik kettönél, ha a két végén alátámasztott fára ülö 420 kilós embert jelentené. :-)
Előzmény: GPF (35)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.17 0 0 36
> mely esetben, milyen méreteknél terhelhető 71N-nal a fa

Nem erre való a képlet, amit írtam? Az végül is ezt a szilárdsági mutatót alkalmazza.

A korábbi számítás ezek szerint azt jelentené, hogy egy 1 méter hosszú, a két végén alátámasztott 4x4 centis fenyö léc 413 kilót bír el meghajlás nélkül. Vajon reális ez?

Előzmény: AzHofi (33)
GPF Creative Commons License 2003.12.17 0 0 35
A száliránnyal párhuzamos erő meg azt jelenti, hogy a farudad végeit nyomod össze. Nem?
Előzmény: Törölt nick (30)
GPF Creative Commons License 2003.12.17 0 0 34
Talán a maradandó deformáció nem ugyanaz, mint a meghajlás.
Előzmény: Törölt nick (32)
AzHofi Creative Commons License 2003.12.17 0 0 33
Ezt a táblázatot nem nagyon értem, de a fizika órákon jelen voltam. Néhány tény:
Egy egy kilogramm tömegű test a földön, átlagos gravitációval számolva kb 10 N erővel nyomja az alátámasztást (9,81N pontosan, ennyi a SÚLYA mert 9,81 kg*m/s2 a grav. gyorsulás).
Ha a fenyőfának a hajlítószilárdsága 71 N/mm2 akkor ez nem tudom mit jelent, meg kéne ezt fogalmazni, hogy mely esetben, milyen méreteknél terhelhető 71N-nal a fa. Szal ettől se lettetek okosabbak de legalább írtam valamit :-))
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.17 0 0 32
Már nincs nálam a könyv, de úgy emlékszem, a szilárdság az az erö, amit az anyag maradandó deformáció nélkül elvisel.

Ha nem váltod egyformára a mértékegységeket, szerintem nem lesz jó. Most szépen kiesnek a mértékegységek és marad az N.


2 x (N/mm2) x mm
F mértékegysége = --------------------------- = N
3 x mm3
Előzmény: GPF (31)
GPF Creative Commons License 2003.12.17 0 0 31
Nekem az a gyanúm, hogy a mértékegységekkel van a baj. Lehet, hogy a szilárdságot nem kell átváltani. Átváltás nélkül az jön ki, hogy egy légytől is meghajlik, ami szerintem hihető is.

Nem tudom, mit jelent a hajlítószilárdság.
Meg mi az, hogy meghajlik? Minden meghajlik, kérdés, hogy mennyire meg mennyi idő alatt.

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.17 0 0 30
Nem. Az anyagismeret könyvben volt egy táblázat:

Előzmény: GPF (29)
GPF Creative Commons License 2003.12.17 0 0 29
Ez nem szakítószilárdság?
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.17 0 0 28
Utolsó mondat még1x:

Egyébként nem kellene nekem ilyen precíz képlet, csak valami hozzávetöleges szám, hogy mondjuk 1 cm2 keresztmetszetü anyagot 20 kilóval szabad terhelni, és ez hogyan változik a keresztmetszet növekedésével.

Előzmény: GombocArtur (26)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.17 0 0 27
L = 1000 mm = 1 méter
a = b = 40 mm = 0.04 méter
szilárdság = 97 N/mm2 = 97000000 N/m2

F = (2x97x40x40x40)/(3x1000) = 4138 N

Próbáltam úgy is, hogy mindent méterbe konvertálok , de úgy is ugyanaz jön ki (mondtam, hogy nem erösségem a matek) :-)

F = (2x97000000x0.04x0.04x0.04)/(3x1) = 4138 N

Nekem irreálisnak tünik, hogy egy 4x4-es fenyö léc egymástól két 1 méterre lévö ponton alátámasztva 4 tonnás súlyt bírjon el. Hacsak nem rosszul értelmezem a végeredményt. Bár, ha a szilárdságot megnézem aszerint 1 mm2 keresztmetszet is már 97 kilót bír el.

Egyébként nem kellene nekem ilyen precíz képlet, csak valami hozzávetöleges szám, hogy mondjuk 1 cm2/ keresztmetszetü anyagot 20 kilóval szabad terhelni, és ez hogyan változik a keresztmetszet növekedésével.

Előzmény: GombocArtur (26)
GombocArtur Creative Commons License 2003.12.16 0 0 26
Bár adatokat nem írtál, de mennyi jött ki végül? Mekkora is pontosan az a léc? :)
Előzmény: Törölt nick (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!