Keresés

Részletes keresés

Áfony Creative Commons License 2004.11.12 0 0 952
Ferrario két komponensű repesztőlakk: Az egyik üvegben átlátszatlan fehéres kulimász van, ezt kell elsőre felkenni, teljesen átlátszó lesz az anyagon, vársz vele, aztán meg a másik lakkot, ami víztiszta.

Ez a tetején reped csak. Tehát van egy adott színű felületed, rámázolod az egyik komponenst, ami teljesen átlátszó, vársz vele 8-16 órát és megy rá a szintén átlátszó lakk. Ebbe dörgölöd bele a patinát, ami besötétíti az egész felületet, és ha vártál két napot, le is lakkozhatod, ez lesz a végleges színe.

Ez egy idézet a http://www.utd.hu/giny/lap.hu/kisokos.htm  deku kisokosból, ott találsz lelőhelyeket is. Az első 3 oldalon minden infót megtaláltok.

Bocs hogy belekotyogtam:)))

szuszetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 951

Megpróbálom röviden (nem röhögni!:))))

 

Műantik felületkezelés:

Repesztésnél két színben kell gondolkodni. Egy szín lesz a teljes felületen, egy pedig a repedésből fog elővillanni. A másodszorra felvitt festégréteg lesz a teljes felületen látható, az fog megrepedni.

 

1. repesztési mód

--Lealapozzuk a fát (itt pl. fehérre).

--Felkenjük a repesztőlakkot, ez (többnyire) vízbázisú, átlátszóra száradó lakk.

--Száradás után felkenjük a második réteg festéket (ez esetben a zöldet)

A második(zöld) réteg száradás közben megtöredezik, és a repedezések alól elővillan a (fehér) alapszín .

 

 

2. repesztési mód 

--Lealapozzuk a tárgyat (itt elefántcsont)

--Felkenjük a repesztőlakkot

--Száradás után felkenünk vízbázisú lakkot, de nem ecsetvonásokkal, hanem szivaccsal felpacsmagoljuk

--A vízbázisú lakkunk száradás közben megrepedezik, de átlátszó lesz. A kialakult repedésekbe belegyömöszölünk az alaptól eltérő színanyagot (hobbifesték, porpasztell, olajfesték, stb), így láthatóvá válnak a repedések (itt bronz-gyöngyház volt a tömködő-szín). Betömködés után a felületről visszatöröljük, így csak a repedésben lesz ott az elütő szín.

Ha ugyanezt a vízbázisú lakkot jóó vastagon, és csíkozva kenjük fel ecsettel, akkor nem repedés, hanem inkább hasadás lesz belőle, az ecsetvonások irányával megegyezően.

 

Ezt a két repesztést a legegyszerűbb és legolcsóbb repesztőlakkal készítettem.

 

 

3. repesztési mód

Alapszín a narancs, és színes a repesztőlakk (zöld). Alapozás után a színes repesztőt felkenjük, az száradás közben megrepedezik.

Randa színekben kapható, hanyagolható.

 

 

4. repesztési mód (Gladiolusz készítette)

Az egyik legdrágább, de kétségtelenül a legszebb repesztést produkáló szer. Kétfázisú repesztőlakk.

Itt a két komponens egymáson reped meg.

Első felken-->megszárad-->második felken-->ez száradás közben megrepedezik, de átlátszó lesz--> kialakult repedéseket kiemeljük vmilyen színanyaggal.

 

Rengeteg repesztő szer és módszer létezik. Többnyire vízbázisúak, ezért az alapozásnál nem rossz, ha ezt figyelembevesszük. Alapszín lehet a fa természetes színe is, de jó, ha lazán lelakkozzuk, mert beszívhatja a repesztőlakkot, és nem lesz minek repesztenie. Az is általános, hogy a második rétegünket nem szabad kétszer kenni, figyelni kell arra, hogy az ecsetvonások se fedjék egymást.

A repedés (általában) a másodszorra felvitt réteg vastagságától függ.

Van olyan repesztő,  a Stamperia , ami eleve meghatározza, hogy mekkora lesz a repedés.

 

Ezek "kisflaskás" repesztők, nagy felületre nyilván költségesek. Külhonban használnak nagyobb - és nyilván ezért olcsóbb repesztőt is a falfestésnél pl., itthon hiába kerestem, sehol sem hallottak még róla eddig. Ilyen a ProFaux márka is.

Ha valaki lát, szóljon:)

 

A repesztésen kívül van még rengeteg "műantikolási módszer" is, de az már másik téma:)

 

Sziasztok!

Szuszetti

rferi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 950

Írd le légyszi, mert nem off!

Ráfogjuk, hogy "műantik felületkezelés" és máris itt a helye :))))))))))

A dekupázsosból kihámozni majdnem lehetetlen, annyit írtok bele.... 

 

       egy másik kukkoló

                   Feri

 

Előzmény: szuszetti (948)
GPF Creative Commons License 2004.11.12 0 0 949

Mit írsz le?

 

Szerintem nem gond.

Előzmény: szuszetti (948)
szuszetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 948

:))

 

Leírom szívesen, de nem gond, ha itt off?

Előzmény: GPF (947)
GPF Creative Commons License 2004.11.12 0 0 947

 

A repesztőlakkot felkenem, mondjuk pár óra alatt megszilárdul, akkor le lehet kenni mással és másnapra megrepedezik, vagy hogy van ez?

 

Ezt a vízbázusú lakkos dolgot nem értem.

 

Nincs kép valami ilyesmikről? (Csak azt ne mondd, hogy nézzem végig a decu topikot. Szoktam azért azt meg én titokban. Meg a könyvkötést.)

 

A fa és a könyv viszonya nagyon foglalkoztat, de még nem találtam ki a kettő ötvözését.

 

 

Előzmény: szuszetti (944)
rferi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 946

Kreatív hobbi boltokban kapsz, egy deci körüli kiszerelés párszáz pénz.

Ilyen bolt van a Margit körúton a hídi megállóval szemben, az Üllői úton a Kálvin térhez közel, egy másik szemben az Iparművészeti Múzeummal, a valamikori Bartók mozi helyén, az átjáróudvarban a Károly körúton, a nagykörúton az Oktogonnál lévő házasságkötő mellett........

Előzmény: GPF (945)
GPF Creative Commons License 2004.11.12 0 0 945
Mi az a repesztőlakk? Hol lehet olyat kapni? Lehet kis kiszerelést nem aranyárban egy próbához?
Előzmény: szuszetti (944)
szuszetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 944

Buszmágusz!

A fát vízzáró réteggel lekened (célszerű, hogy ne nyelje be a repesztőlakkot), rákened a repesztőlakkot, száradás az után alapszítnől elütő festégréteget viszel rá, az megreped, és az alapszín át fog átütni a repedésekben.

Vagy vízbázisú lakkot kensz a repesztőlakkra, ekkor viszont a lakk kialakult repedéseibe olyan színt tudsz tenni, amit csak akarsz:)

 

Sziasztok

Szuszetti

lelkes olvasótok a decupage-topikból:))

Előzmény: buszmágusz (938)
bencuri Creative Commons License 2004.11.12 0 0 943
Üdv mindenkinek!

Nem tudjátok véletlenül, hol lehet 100.000 alatt vastagsági gyalugépet venni (lehetőleg elfogadható minőségben dolgozót)?

Előre is köszi!
mdk Creative Commons License 2004.11.12 0 0 942
Igen ez megvolt, de a Paliszander kft.-nek nincs vmi honlapja?
Előzmény: rferi (919)
kivi Creative Commons License 2004.11.11 0 0 941
Előzmény: GuMiSZu (940)
GuMiSZu Creative Commons License 2004.11.11 0 0 940

Hali ! nem tudnád a képet emailban elküldeni? nem látom sajna az indexes képeket :(

 

gumiszu@vipmail.hu

 

thx

Előzmény: buszmágusz (935)
rferi Creative Commons License 2004.11.11 0 0 939

A repesztéses cuccokat előbb egy spec lakkal lekenik, és utána megy rá a repesztőlakk.Az repeszti az első bevonatot, és úgy néz ki, a fa repedt.Bővebben a Dekupázsos topicban találod a megoldást a hölgyektől

-

www.zatik.hu a külső űllői út végtelenben

Előzmény: buszmágusz (938)
buszmágusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 938

Volna két kérdésem:

Hogyan tudok fát repeszteni úgy, hogy a hatása olyan legyen, mntha ezer éves volna. Egy dohányzóasztalt szeretnék csinálni, de csak olyan deszkám van, amin nincs repedés....

Hol lehet fenyőn kívül más, exkluzivabb faanyagot venni, de nem rönkfát, hanem vágottat, esetleg ahol én le is tudom vágatni.

Köszi

buszmágusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 937

 

 

Akkor itt a kép.....

 

buszmágusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 936

És egy kép, most hogy már a feltölt gombot is megnyomtam...:)

buszmágusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 935

Sziasztok!

 

Ma találtam erre az oldalra, igaz csak az utolsó lapot olvastam el. Itt az a kérdés merült fel, hogy lehet ajtókeretet csinálni lécből. Pontosan most vagyok benne egy beépített szekrény "gyártásában". 200x260cm, 7 ajtó, polcok, stb. Eddig 6 ajtó készült el. Elég egyszerű, összesen 4 furatot kell eltüntetni, és akkor kb. 3 óra alatt kész is van. A méretre levágott léceket átfedéssel a felső sarkaiban összecsavaroztam M5x80-as pozdorjacsavarral, aminek a fejét besüllyesztettem. A léceket még az összecsavarozás előtt sík felületre fektettem, szorítókkal az asztalra rögzítettem és egy 3-as fémfúróval 65-70mm hosszon befúrtam. Abba a lécbe, amiben a furat indul, 4-es fúróval kitágítottam a furatot, hogy a bekerülő csavar összefeszítse a két lécet, nem csak egymás mellett tartsa. A végeket és a felületeket egy rezgőcsiszolóval 100-as papírral összecsiszoltam,majd parkettajavítóval(bükk színű) a csavar süllyesztékét kitöltöttem. Szerintem nagyon frankó.

GuMiSZu Creative Commons License 2004.11.11 0 0 934

különböző adaptereket hol lehet venni?

 

Tegnap az OBIban láttam olyat, hogy a dekopírt alulra felszerelem, és felül meg egy rugós kar van > lombfúrész. meg van utközője is > pontos vágás nem kell asztali körfűrész  (10pénz)

 

flexre rakható lamellózó (lapostiplimaró)

 

meg ilyenek a márkája asszem LUXX ilyen dolgokat hol lehet megnézni mert ott biztos olcsóbb lenne....

 

meg jó lenne egy köldökcsap sablon is :) más nem kell

 

meg még 1 : ha van kézi körfűrész abból lehetne asztalit csinálni? köszönöm....

GuMiSZu Creative Commons License 2004.11.11 0 0 933

A baumaxban (budaörs) még van pár darab

 

Előzmény: GPF (931)
rferi Creative Commons License 2004.11.11 0 0 932

40x40-esben nem nagyon tudod elrontani, pláne azzal a felsőmaróval, de hadd segítsek annyiban, hogy ne szégyellj akár hulladék lamináltlapokból "befogószerszámot" csinálni a maráshoz!

Előszőr csak kikapcsoltan próbálgasd a marást, és ha bizonytalannak érzed, ha "dülöngél"  a cucc a kezedben, akkor csinálj neki kalodát, amibe a munkadarabot teszed, és megtámasztja a maró talpát.És ütközővel akadályozd meg, hogy a talpat tulságosan a rossz irányba eltolva túlmard a kelleténél az anyagot.

És akkor tökéletes lesz!

Előzmény: GuMiSZu (930)
GPF Creative Commons License 2004.11.11 0 0 931
Hol vetted?
Előzmény: GuMiSZu (930)
GuMiSZu Creative Commons License 2004.11.11 0 0 930

:) köszönöm a sok helpet.

 

tegnap vettem FERM felsőmarót FBF1050 asszem adtak hozzá grátisz 10 marófejet

13 pénzért :) az aby... nál ez 11+Fa lett volna . (36hó gari) a mélységállítás is intelligens  höh..

 

Az ajtó: hát kb 40*40-es lesz és 2 /3 cm vastag. ez lesz az első dolog, amit asztaloskodok .. teszt szekrény...

 

a könyvet megrendeltem ...

Előzmény: rferi (929)
rferi Creative Commons License 2004.11.11 0 0 929

Gumiszunak :

a felsorolt szerszámokkal könnyű megcsinálni,

de ha kisebb az ajtó, akkor már egy szike, egy jóminőségű kézi illesztőfűrész és néhány szorító is elég lehet.Persze azért egy asztalba rakott körfűrész  kell a darboláshoz és a filung hornyának kivágásához.

A lapolt kötést kézzel is simán ki lehet vágni, csak ha fenyőből dolgozol, akkor az anyag lapján a határolóvonal mellett a fűrészelés előtt egy vonalzó mentén szikével vágd át a rostokat, olyan 1-1,5mm mélyen, két három húzással.

Ez azért kell, mert akkor nagyon szép felületet kapsz.

Aztán a lécek hosszát a keret elkészülte után vágd kész méretre.Első leszabáskor hagyd hosszabra olyan 1-1 centivel a végeket hagyd rá.Vagyis kiszámolod a lapoláshoz milyen közel van egymáshoz a két BELSŐ vágás (ami merőleges az anyag lapjára) és azt szikézed, aztán elkészíted a lapolást, és mikor összeállítottad az egészet, akkor vágod le a lapolásból kilógó felesleget,é s ezzel hajszálpontos lett az ajtód.

Én egy jó széles lapú Stanley kézifűrésszel már szobaajtót is csináltam így és tizenkét éve tologatják elégedetten. (mondjuk leizzadtam benne, de az 10 centis pallóanyagból készült. Ráadásul kollégának készült, aki még tegnap is itt kanyargott körülöttem.Ha elrontom, életem végéig hallgathatom :))))))) )

Előzmény: Soká (925)
Infomaker Creative Commons License 2004.11.11 0 0 928
oké, arra megyek, hátha 6ig nyitva van este.
Előzmény: rferi (927)
rferi Creative Commons License 2004.11.11 0 0 927

Semmit a világon.

Egyszerűen besétáltunk, árak láttán kisétáltunk, mert tudtuk:semmit nem fogunk ott venni.

De eladni lehet...... :)

Előzmény: Infomaker (926)
Infomaker Creative Commons License 2004.11.11 0 0 926

Köszi!

 

Egy telefonszámot sem tudsz esetleg?

Előzmény: rferi (923)
Soká Creative Commons License 2004.11.10 0 0 925

mdk:

 

CMT: megkésve bár, de www.tutensili.com ez szerepel a katalógusukon

Hasonló márka a DIMAR, forgalmazó www.anest.hu kapható a Kisvakondban (Zugló)

 

GuMISZu:

 

amit leírtál megoldható, legegyszerűbben és legkorrektebben felsőmaróval, de egy jó szalagfűrésszel  és utánmunkálással is.

 

Asztalosipari könyv:

a jobbak közül való: HOBBIASZTALOS Cser Kiadó 1999. 3000ft (becsületére váljon annak a hobbistának, aki mind megtanulja!)

A gyakorlatot persze nem pótolja.

rferi Creative Commons License 2004.11.10 0 0 924
Mekkora méretű az ajtó?
Előzmény: GuMiSZu (922)
rferi Creative Commons License 2004.11.10 0 0 923

Van több helyütt is az országban, de a kapott összeg nagymértékben le fog csökkenni.

Eleve ott kezdik ugye, hogy 20 % az államé.

Az mindjárt 200 ezres.

Aztán még nekik is legyen hasznuk rajta, olyan 75-100%, mert ugye bizonytlan, meddig áll benne  a pénzük.

Szerintem jó ha négy kilót adnak érte.

De egy hely pesten:Határ út, mégy a duna felé, és a lakótelep előtti utolsó sarok, még családi házas.Udvaron rengeteg masina elég húzós árakon.

Kérdezz rá náluk, vigyél fényképeket.

És Lajosmizsénis van egy manus, annak is hasonlóan nagy készlete van gépekből.

Még asszem az út mentén hirdetőtáblája is van.

Pontos neveket egyiknél sem tudok, sajna

Előzmény: Infomaker (921)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!