Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.01.27 0 0 69
Maradandó alakváltozás lehet szerintem a hajlás is, ha a faanyag úgy is marad hajlott állapotban. Ekkor az alakja maradandóan megváltozott, nem? :-)
Előzmény: halaloszto (67)
AzHofi Creative Commons License 2004.01.26 0 0 68
Szia!

a maradando alakvaltozas az a tores, a hajlas az a nem maradando
Hát ezt anyaga válogatja. Fával kapcsolatban valszeg igazad van, de vasnál a hajlás az lehet maradandó alakváltozás is (húzott oldalon nyúlás, nyomott oldalon zömülés formájában), szal ami nem marad úgy, visszahajlik eredeti állapotába az a nem maradandó, a többit képzeld mellé :)

(Amúgy van 1-2 olyan fafajta is amit ha túlhajlítasz nem törik el csak a terhelés megszűntével ,,úgymarad'' meghajolva, görbén)

Előzmény: halaloszto (67)
halaloszto Creative Commons License 2004.01.26 0 0 67
sziasztok!

most talaltam a topicot (thx to gpf)

vegre valami elet! majd lesz kerdesem is, meg latom mar hogy a szilardsag tema lecsengett, de vegigolvasva lenne ket megjegyzesem:

1. meretezesnel eleg jo alapszabaly, hogy nezzuk meg, a hozzaertok hogyan csinaltak. tehat ha egy profi szeken az adott alkatresz 3x6 cm, akkor az tuti jo lesz.

2. valaki olyant irt, hogy az adott adat (szakitoszilardsag vagy mi) azt mondja meg, hogy maradando alakvaltozas nelkul mennyire terhelheto. a maradando alakvaltozas az a tores, a hajlas az a nem maradando.

vajk

PETYUS Creative Commons License 2004.01.26 0 0 66
De ha minden "csigolyában" van még egy függőleges lyuk, akkor úgy elfér benne a kábel, mint a gerincben a gerincvelő.
Előzmény: MyKMaN (65)
MyKMaN Creative Commons License 2004.01.26 0 0 65
Bár ha egy fém cso van az oszlop közepén és abban megy a kábel , akkor elképzelhető hogy az tartja a lapokat is.
Előzmény: PETYUS (63)
MyKMaN Creative Commons License 2004.01.26 0 0 64
Középen a kábel megy szvsz :)
A lampakretek oldalrol vannak rogzitve ,az lathato a kozeli kepen.A lapok viszont fogalmam sincs hogy vannak. Mivel ugy néz ki az oszlop egy darabbol van.
Előzmény: PETYUS (63)
PETYUS Creative Commons License 2004.01.26 0 0 63
Szerintem a középoszlopban van egy végigmenő hosszú csavar.
Előzmény: MyKMaN (62)
MyKMaN Creative Commons License 2004.01.26 0 0 62
Tökéleltesen igazad van , Ö amerika egyik legnagyobb építésze.Persze amíg élt akkor is a felső tízezer bírta megfizetni , amióta meg meghalt....
A terveket már megrajzoltam , csak pl a képeken nem látni se csavart , se más rögzítést.Ezert gondolom ragasztották.
Voltam praktikerben is de ott lucfenyőn kívül nincs semmi.Azért kérdeztem , hol lehet nemes fákat is venni.
Előzmény: Törölt nick (57)
portu geza Creative Commons License 2004.01.25 0 0 61
Petyus, Bond

köszönöm. :-)
hmm jogos. hacsak így nem! :-(

Előzmény: Törölt nick (59)
PETYUS Creative Commons License 2004.01.25 0 0 60
Előzmény: portu geza (58)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.25 0 0 59
A cím csak a .html-ig tart! Úgy próbáltad?
Előzmény: portu geza (58)
portu geza Creative Commons License 2004.01.25 0 0 58
Nekem valahogy sehogy sem akar ez az oldal lejönni.(mint ahogyan a tár és az extra sem) Megtenné vki, hogy ideteszi ezt a lámpát? Ha lenne olyan szíves. Nagyon érdekelne hogy néz ki.
:-)
Előzmény: MyKMaN (53)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.25 0 0 57
6 láb 8.125 inch magas, az kb 6x30+8.125x2.54 centi=pont 2 méter.

A szélességre és mélységre különbözö méreteket írtak, de szerintem csak elírás. Valószínüleg mindkettö 40 centi.

A súlya kb 22 kiló.

Másutt utánanézve, a tervez?je (Frank LLoyd Wright) 1867-1959 között élt, híres építész volt. Viszont a lap tetején az van, hogy ezek reprodukciók, nem régi lámpák.

Előzmény: GombocArtur (56)
GombocArtur Creative Commons License 2004.01.24 0 0 56
Szóval régi... :)

Amúgy ha nem is lesz ilyen 100%-ban, akkor sem gáz, mert nem hamisítani akarunk, hanem egy hasonlóan jól kinézö lámpát összerakni :)

Amúgy ez mekkora is pontosan? Sajnos nem értettem egy szót sem az angolszász méretekböl :(

Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.24 0 0 55
Ha jól látom, ez a cég régiségekkel foglalkozik, biztos megvan pár száz éves.

Ha kicsit nagyobb lenne a kép, könnyebb lenne megcsinálni, de így sem reménytelen.

Előzmény: GombocArtur (54)
GombocArtur Creative Commons License 2004.01.23 0 0 54
Aranyos lámpa, csak tudnám mi kerül ezen több, mint fél millió forintba :D
Előzmény: MyKMaN (53)
MyKMaN Creative Commons License 2004.01.23 0 0 53
Sziasztok

Engem is elkapott a barkácsolás , és lenne pár kérdésem.
Honnan tudok keményfa ( cseresznye , tölgy )lapot / lécet kapni ami kb 1.5-2 cm vastag?
Vagy van-e olyan cég bp-en aki tervrajz alapján legyárt tömörfából egy elég kacifántos lámpát.

Ezt szeretném megcsinálni/ megcsináltatni :
http://www.strictlymission.com/FLLW.html Taliesin 2 Floor Lamp

Az eredeti ugyanis megfizethetetlen... :)

warampi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 52
Jövő héten berakom a képet.
Előzmény: Törölt nick (51)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.16 0 0 51
Nincs róla képed? Ha nem tudod hova feltenni, küldd el nekem, megoldom.
Előzmény: warampi (50)
warampi Creative Commons License 2004.01.16 0 0 50
Szükségem volt egy komoly stilusú könyvesszekrényre.Vagy nem kapható,vagy kva drága,vagy tákolt.Megterveztem,majd maradt a kérdés:miből?Bútorlap?Nem a stilusom,Majd 19mm-es rétegelt lemeznél maradtam.5 polc lesz benne,már kivágattam.Extrák:aljára,tetejére "forditott"képkeret asztalostól,hajszál méretre vágva,polcok elejére disszegély,a jobb,bal függ részre 50mm széles léc,asztalos 3 bemarást eszközölt mindkettőre,gesztenye lazur.Eredmény:komoly,legalább 150E-nek tűnő szekrény 23E-ből.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.05 0 0 49
valakiasokkozul: rákérdeztem a vágott anyagárakra az Onixban:
- MDF 19 mm 2855/m2
- 5 mm rétegelt lemez 615/m2, de meg kell venni a táblát.

Holnap felhívom a Faktúra Duót is. Említetted, hogy van még egy hely valahol Kecskéstelepen, meg tudnád mondani a cég nevét.

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 48
Azonos vastagság esetén az MDF vagy az OSB lapnak nagyobb a teherbírása?
snejderfáni Creative Commons License 2003.12.22 0 0 47
A Fáy tanya környékén szokott lenni ingyenbe ilyen rönkféleség.
Előzmény: Pyromaster (46)
Pyromaster Creative Commons License 2003.12.22 0 0 46
hy mindenky

mondjátok csak honnan tudnék fenyő v. tölgy tönkhöz jutni?
(mielőtt tönkre megyek)
én Bp 17 ker-i vagyok.
szép nagy tönk érdekelne kb 60*70 cm es...
(dobot szeretnék belőle faragni...)

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.21 0 0 45
Köszi a felajánlást, de épp az a bajom, hogy többfélét kéne látnom a lentebb leírt két dologból, hogy eldöntsem, milyet vegyek. Szegeden is van mind3 barkácsáruház, nem tudom, hogy mennyire térhet el a választék.
Előzmény: AzHofi (44)
AzHofi Creative Commons License 2003.12.20 0 0 44
Hátőőő, obi, baumax, praktiker, ha generálcuccok kellenek. Ha speckó dolog akkor annak speciálisan kérdezz utánna. Szerintem főleg eldugott szakboltok amikről csak a beavatottak tudnak :-) Esetleg ha konkrét igényed van akkor pontosabb címmel tudok szolgálni, tán ha időm engedi megveszem becsomagolom elküldöm postán utánvéttel.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.20 0 0 43
Tavasz felé egyszer felmegyek Pestre beszerzési körútra. Hol lenne érdemes körülnéznem? Keresek lyukas falitáblát szerszámtartó bizgenty?kkel. Láttam továbbá az itteni OBI-ban egy univerzális gépasztalt, amire dekopírt, körf?részt és fels?marót is fel lehet tenni hanyatt, de már elvitték.

Szóval, melyikek a legnagyobb és legjobb barkácsáruházak Pesten?

PETYUS Creative Commons License 2003.12.18 0 0 42
>Nincs terheletlen állapot, mert a saját súlya is teher. :-)

Igaz, legalábbis mifelénk.

>A hajlítószilárdságot két tankönyvben is említik, mint a legfontosabb terhelési mutatót.

Akkor ez már valami komplex mutató, ami a húzó- és nyomószilárdság függvénye, de végülis definiálható, és mérésekkel is meghatározható.

>hogyan döntsem el, hogy egy 100 kilós emberre méretezett szék keresztléceit milyen vastag lécböl készítsem?

Én az adott esetben kb. 2*5cm-es lécet használnék, de az fontos, hogy a szálirányban ne legyen nagy eltérés a hosszanti irányhoz képest, és ne legyen benne görcs, ághely, egyéb anomália.
Lehet tudományosan számolni, de a természetes anyagokban akkora anomáliák rejlenek, hogy terhelési próba nélkül nem szabad elhinni semmit sem.

Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 41
Nincs terheletlen állapot, mert a saját súlya is teher. :-) A hajlítószilárdságot két tankönyvben is említik, mint a legfontosabb terhelési mutatót.

Van valami javaslatod, hogy hogyan döntsem el, hogy egy 100 kilós emberre méretezett szék keresztléceit milyen vastag lécböl készítsem? Vagy használjak mindenre 10x10 centis gerendát oszt jóvan? :-)

Előzmény: PETYUS (38)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.18 0 0 40
Ez nem ellentmondás. A két erö eredöjét hívhatjuk akár hajlítószilárdságnak is, nem?
Előzmény: PETYUS (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!