Keresés

Részletes keresés

Garp szerint Creative Commons License 2004.10.06 0 0 669

Na. Látom már, kicsit elmentünka fikció felé :-), akkor én még jobban elmennék egy kérdéssel:

 

Ha lefestettem a fát festékkel/lakkal/lazúrral, stb-stb, nem lehet esetleg valami hőkezelést alkalmazni a festék gyorsabb száradása és jobb keményedése végett? Gondolok itt valami szolid hőlégfúvásra, vagy ilyesmire.

 

 

mdk Creative Commons License 2004.10.06 0 0 668

Én nem tudom hol lehetne megtudni de...

Nem hinném hogy a nitronak van kompatibilis zománcfestéke.

A nitro egy elég durva dolog és a zománcfestékhez azthiszem észterhigító való.

És ha vizesbázisú lakkal próbálnád?

Tudom hogy a nitro 1/4-be kerül a vizesbázisúnak de lehet egyszerübb és biztosabb megoldás.

Szóval bekennéd az MDF et nitrolakkal amit megcsuszolnál és rákennéd a zománcfestéket amit még kicsit felhigítanál nitro higítóval?

Azon azért gondolkodj el hogy ha nem jön össze a dolog mert lepereg a festék 1 hónap múlva (akár vizesbázisúval akár nitroval csinálod)akkor dobhatod ki az egész szekrényt, esetleg kegyetlen munkával megcsiszolhatod.

Ezzel szemben kicsit drágább megoldás amit már irtam de szebb lesz és tuti megmarad rajta.

Én probáltam már azt a megoldást is hogy kicsit meghigítom a zománcfestéket de nem jött össze mert igaz hogy jól terült, de össze-vissza folyott és maradtam az eredetileg higított festéknél.

Szerintem ezzel se kísérletezz.

Nem akarlak elkeseríteni csak leirtam a véleményem.

Ezzel szemben kipróbálhatod és meséld el hogy, hogy sikerült.

Előzmény: halaloszto (667)
halaloszto Creative Commons License 2004.10.06 0 0 667

hol lehetne megtudni, hogy melyik zomancfestek kompatibilis a nitrolakkal? mert en nitrolakkal huznam be az mdf-et elsore. azt jol ki lehet kiserleteni olyan higra, hogy meg ne follyon meg de teruljon jol.

 

vajk

Előzmény: Arth (662)
AzHofi Creative Commons License 2004.10.06 0 0 666
Erzsébeti már nem is akar erre járni? Pedig úgy megmutatnám neki az ablakomat... :-)
Arth Creative Commons License 2004.10.06 0 0 665
OFF Én is úgy gondolom nem tudjátok honnan lehetne letöltei a PROlignum 3D evezetü prg.t., mert akkor már csak beírná valaki az urlt. ON
Arth Creative Commons License 2004.10.06 0 0 664
Tenni fogok bele. Eszembe nem jutott volna, hogy ez segíthet....
AzHofi Creative Commons License 2004.10.06 0 0 663

Hello!

 

Ha fehérrel fested, akkor tegyél egy lehelletnyi fekete festéket bele, annyit, hogy ne látszódjon meg a színén, és így sokkal kevésbé sárgul be, illetve sokkal később.

Előzmény: Arth (662)
Arth Creative Commons License 2004.10.06 0 0 662
Köszönöm a válaszokat. Én is arra jutottam, hogy előbb-utóbb meg fog sárgulni a festék az MDF-en és el fog ütni. Ecsettel festésben van már nekem is tapasztalatom és már festőt is látam, hogy hogy csinálja, igaz az nem mdf volt, hanem préselt lemez, illetve fenyő. A festő először lekente késtapasszal, majd azt megcsiszolta, aztán két réteg zománcfesték, az első után az is megcsiszolva. Annál szebb nekem nem kell. A késtapasszal az a gond, hogy ha az MDF éleit lecsiszolom, netán valami mintát marok bele, akkor azt nehéz lesz kikenni.
mdk Creative Commons License 2004.10.06 0 0 661

OFF

Gondolom nem tudjátok honnan lehetne letöltei a PROlignum 3D evezetü prg.t.

ON

 

Volna egy olyan kérdésem hogy nem-e ismeri vki azt a ragasztót amivel a f.szobaszekrények tükreire ragasztják rá az 5mm-es üvegből kivágott "polcokat".

Tudjátok az üveg éle van megragasztózva aztán simán csak rá van nyomva a tükörre.

Na szóval az milyen ragasztó és hol lehet kapni?(ha lehet)

Olyasmi mint a pill.ragasztó de szerintem annál masszívabb vmit képez.

Nos?

mdk Creative Commons License 2004.10.05 0 0 660

"laminált forgácsoltlap bútorok alig drágábbak"

 

Drágábbak?

Feleannyiba kerülnek.

Amit én csináltam tükörrel ,annyaggal, festéssel, fogantyúval, fiókcsuszóval, mosdókagylóval spotlámpával együtt volt 155k.

Ezzel szemben egy kb. ugyanakkora f.szobaszekrény 60-70k a b****sztorban.

Persze felszereltségben nem lehetett összehasonlítani mert pl.1200ft-os porcelán fogantyú van rajta de méretében ugyanakkora, csak egyedi.

Persze akinek egyedi kell az vagy megcsinálja, vagy megfizeti.:))

Előzmény: Soká (658)
mdk Creative Commons License 2004.10.05 0 0 659

Ebben eléggé naprakész vagyok mert most csináltam egyet.

Ha már le tudod marni a fiókok ,ajtók éleit akkor megtudod munkálni az MDF oldalakat/polcokat is.Értem itt pl. a falc bemarását a lapokba.

Szóval sztem ne spórolj azon hogy az oldallapokat b.lapból csinálod mert nem sokkal drágább az MDF szabása.

A másik ami az MDF mellett áll hogy a bútorlapot nem igazán szoktak manapság f.szobába rakni mert ott állandóan éri a víz/pára.(régen csináltak b.lapból f.szoba szekrényeket de akor még nem igazán volt MDF) ezáltal megdagad és lepereg róla az élfólia is(persze nem mindenhol)

Van még olyan ami b.lap ellen szól de azt már leirták.(szín)

Ha már a festést nézzük akkor drágább lenne az MDF-es megoldás ,de ahogy látom te magad akarod lefesteni.

Nem tudom mennyire vagy ügyes de szvsz elég nehéz szépen ecsettel lekkenni.(nem is lehet).

Egyébként a fehér selyemfényű zománcot errefele számlával 5500Ft/m2 ért fújják a magasfényüt pedig 10500ft/m2.Számla nélkül kicsit kevesebb.

 

A festése úgy müködik hogy elöször lefújják egy olyan átlátszó lakk szerü anyaggal ami megköti az MDF szálait.Erre főleg a csiszolt részeken van szükség.Ezután mikor megköt szépen felemelte a szálait a csiszolt felületen az MDF-en ezért újból megcsiszolják.

Majd megfújják alapozóval(jobb helyeken 2x) ami megadja a szinét.Ezután is megcsiszolják ,de finoman hogy ne kopjon meg az alapozó. Majd az utolsó fázis lefújni a zománcal ami szinében fehér de csak védedelmi szerepet tölt be a külső hatásokkal szemben.

Magasfényűnél még fel is polírozzák a zománcot ugyanúgy mint a kocsikat,(ezért is drágább) de sokkal sérülékenyebb mert ha letörlöd még a por is megkaristolja ami a fényben meg is látszik.

Én kétszer is meggondolnám hogy magam kenjem-e le.(persze pénz függő is a dolog.

 

Pl.én amit csináltam f.szobaszekrényt annak az anyaga 7m2 volt amiből 6,5m2 kell lefújni fehérre.

Na most az anyag 15k volt de lefújni 25k szóval nem olcsóság, de megéri mert nem lehet összehasonlítani az ecsetes módszerrel.

Egyelőre ennyi nem tom mit hagytam ki de kérdezz.

 

Előzmény: Arth (656)
Soká Creative Commons License 2004.10.05 0 0 658

Arth,

amit leírtál nem járhatatlan. De körülbelül ezt kínálja a kereskedelem és félő, hogy anyagi szempontból nem éri meg a buli. Nekem legalábbis az az érzésem, hogy olcsóbb helyeken ezek a laminált forgácsoltlap bútorok alig drágábbak, mintha lapszabásznál vennéd meg az alkatrészeket... Hány, vagy mekkora szekrényről van szó?

Az is kérdés, hogy milyen szerszámok állnak rendelkezésedre?

Persze, ha spec méretről van szó, akkor nem árt az egyedi megoldás.

A fürdőszobában ugyan csak feltételesen alkalmazható, de én nem vetném el a fa használatát sem. Ha másutt nem, de a frontlapokon jól mutat(hat)na. Persze ez függ a lakás egyéb tárgyaitól is.

Az MDF éleinek körbemarása szerintem elég minimális esztétikai előnnyel jár, viszont a vágott, mart éleket alaposan elő kell készíteni festés előtt, különben csak issza a festéket és elüt majd a frontlaptól. Szinte biztos vagyok abban, hogy a lenolaj önmagában nem elég. A pontos eljárást én nem tudom, a többiek majd biztosan elmondják.

A végső kérdés persze az, hogy olcsóbb legyen, mint a bolti, vagy szebb legyen, mint a bolti?

Egyelőre...

GPF Creative Commons License 2004.10.05 0 0 657

De, szerintem el fog.

2 év múlva meg főleg, meg nem egyformán sárgulnak.

Ezért nem is szokták utánozni a kétféle felületkezelésben egymást. Találj ki valami más színt az ajtónak vagy a korpusznak.

 

 

Előzmény: Arth (656)
Arth Creative Commons License 2004.10.05 0 0 656
Sziasztok hobbiasztalosok! Fürdőszobaszekrényt tervezek gyártani. Egyenlőre az anyag kiválasztásánál tartok. Milyen anyagokból szokás ezt manapság gyártani? Úgy gondoltam, hogy az előlapok MDF-ből lesznek, amiket az élek lemarása után beeresztek lenolajjal, majd fehér trinát zománcfestékkel lekenek. A többi oldal 19mm fehér bútorlap lenne, kivéve hátul, ami 4mm-es hátlap. Nem fog elütni a zománcfestékkel lekent előlap az oldalától? Köszi
Soká Creative Commons License 2004.10.05 0 0 655
Keresgéltem a Skil honlapján, de nem találtam utalást erre a kiegészítőre :-(
http://www.skileurope.com/hu/index.html
Soká Creative Commons License 2004.10.05 0 0 654
Köszönöm, majd utána nézek.
Előzmény: Garp szerint (653)
Garp szerint Creative Commons License 2004.10.04 0 0 653
Nem tudom, hogy alkalmas-e más géphez való csatlakoztatásra.
Előzmény: Soká (649)
mdk Creative Commons License 2004.10.04 0 0 652

Ok!

Igy már értem.

Előzmény: PETYUS (651)
PETYUS Creative Commons License 2004.10.04 0 0 651
Kb. egy 20-25cm hosszú szakasz volt szétrohadva az ablaktokból, a lépcsőzésnek pedig az volt a lényege, hogy az eredeti anyag és a pótlás nagyobb hosszban fedje át egymást, hogy több esély legyen a tartós együttmaradásra.
A korhadt szakaszon a tok teljes keresztmetszetében ki lett cserélve.
Előzmény: mdk (648)
AzHofi Creative Commons License 2004.10.04 0 0 650

Köszi, akkor bepróbálkozok máshol.

...csak Erzsébetinek mostanában nem hallom itt a hangját, biztos szabin van, várok amíg visszajön :)

Előzmény: mdk (648)
Soká Creative Commons License 2004.10.03 0 0 649

Garp!

(Bocsánat de nem vagyok egészen naprakész.)

De a homokszórási ügy nagyon érdekelne. A leírtak alapján elképzelni is nehezen tudom, de inkább az érdekelne, hogy ez a bizonyos kiegészítő csak a Skil masinákhoz csatlakoztatható?

Köszi a szerszámpark-leírást! Kész arzenál :-)

Előzmény: Garp szerint (608)
mdk Creative Commons License 2004.10.02 0 0 648

Szivesen elvállalnám de sajna sz.fehérvári vagyok és ezért csak elméleti részen tudok segíteni.

De vannak itt pesti asztalosok is pl. Erzsébeti meg azt hiszem R.Feri aki már régen nézett be.

Próbálkozz náluk hátha tudnak segíteni.

 

Azt a lépcsőzetes, vésés megoldást nem egészen értem amit irt PETYUS mert ha rohadt akkor az egészet körbe kell vésni és ha jól láttam akkor egy kapcsolt gerébtokról van szó aminek a keresztmetszete kb.45x60  és ha körbevésem nem sok marad az ablakból.

Vagy vmit félreértettem.

Előzmény: AzHofi (644)
AzHofi Creative Commons License 2004.10.01 0 0 647
index monnyon le, jól kiszedte a visszaperjeleket.
Előzmény: AzHofi (646)
AzHofi Creative Commons License 2004.10.01 0 0 646

Ezek kisebb ablakok, nem nagyok, olyan egyszárnyúak, 5 db, trapézalakban, kb így:

                                                      /

                                                    /

                                                  /

       _______ ______ ______ /

 

Lehet hogy én is megpróbálom az egyiket kivésni amíg szűz fát nem találok, és betenni oda olyan alakú protézist amilyen eredetileg volt.

 

Köszi!

 

mdk, azért még érdekelne mit mondasz rá, mert ha valamenyire emberközeli az ajánlat akkor nem látok neki próbálkozni :)

Előzmény: PETYUS (645)
PETYUS Creative Commons License 2004.10.01 0 0 645
Ilyen ablakom nekem is volt, kettő is. Az elsőt megcsináltam személyesen, jó is lett, de eléggé tele volt vele az összes hócipőm, mire kész lett.
A másiknál kihívtunk egy ablakos céget és kicseréltettük az egész 3,6m széles ablakportált hőszigetelt üvegűre, ez tavaly 300000Ft-ba került.
Egyébként amit én csináltam azt úgy csináltam, hogy kivéstem a korhadt részt meg még egy kicsit, de a keresztmetszet lépcsőivel összhangban hosszában is lépcsőzve, majd a lépcsőzetnek megfelelő átlapolással egymás mellé ragasztott lécekből kipótoltam a hiányt. Vízálló polivinilacetát ragasztóval ragasztottam össze, majd a ragasztó száradása után jól beitattam lenolajjal.
Előzmény: AzHofi (642)
AzHofi Creative Commons License 2004.10.01 0 0 644

Szia!

 

Köszi a választ.

Igazából most vettük az ingatlant, és hosszú távon szeretnénk bevackolni magunkat. Jól mondtad, az alja rohadt inkább, feljebb csak a napsütés cseszte szét (festék lehullva, fa kilátszik, szürke, taplószáraz - gondolom egy csiszolás, jó alapos beeresztés pl lenolajjal, aztán késtapasz, megint csiszolás, festés segíthet).

 

6 db ilyen ramaty ablak van, eszembe se jutott magam megcsinálni, se eszközöm, se szakértelmem. Amit én meg akarok, és meg tudok csinálni az a viszonylag egészséges részek hőlégfúvózása vagy kromofágozása, beeresztése, tapaszolása, festése (mázolása).

 

Nem tudom szabad-e itt mestert keresni, már etikailag :-) , de ha van valamelyik délután egy fél órád, feljönnél megnézni személyesen, nyilatkozni, hogy elvállalod-e, mennyiért, ilyesmi? ...ha foglalkozol egyáltalán ilyennel...

 

Helyileg az Astoriánál volna a lakás.

 

Köszi előre is!

Előzmény: mdk (643)
mdk Creative Commons License 2004.10.01 0 0 643

Ezt azért élőben is látni kellene de ha azt mondod elkezdett rohadni akkor egyértelmű a válasz:csere, vagy csak azt reparálni ami rohadt.

Gondolom az alsó 30-40 cm kezdett el rohadni. Ha igen akkor azt meglehet csinálni de nem egyszerű főleg ha vki csak hobbiból foglalkozik a szakmával.

Azt ajánlom kérdezz után a melyik lenne a jobb újat csinálni vagy reparálni az alsó részt.

Meg hogy neked mennyire éri meg tehát meddig akarod azt az tokot bennt hagyni a falba.

Ha mondjuk 5 év múlva kicserélnéd mindenképp akkor tedd meg most, de ha 10-15 évig még bennt akarod hagyni akkor reparáltasd meg.

Meg pénz függő is.

Remélem sikerült segíteni de ha nem akkor kérdezz még.

 

Előzmény: AzHofi (642)
AzHofi Creative Commons License 2004.10.01 0 0 642

Heló!

 

Itt is megkérdezem, ezzel mit lehet kezdeni, meg lehet valahogy reparálni, vagy tokcsere?

 

 

A kép is olyan szar mint a keret, de talán látható, hogy festék már nincs rajta, a fa beszürkült és elkezdett rohadni.

 

Előre is köszi!

mdk Creative Commons License 2004.09.30 0 0 641

Hály!

 

Fúrnérból.

Szebb lesz a mintázata de ezzel szemben macerásabb megcsinálni mert sok különböző műveletre van szükség és több a gépigénye.

Hogy olcsóbb-e?

Hát olcsóbb kicsit a fúrnérozott de nem sokan tudják megcsinálni otthon szemben a tömörfávál.

Sztem Bp.-n is vannak olyan helyek ahol lehet kapni fúrnérozott lapokat próbálj ott utána nézni és megérdeklődni az árát majd kezdj el számolni és már kialakul a végső ár kb.1/3-a.

Vagy válaszd a bútorlapot de ezt nem ajánlom ha van más megoldás is.

 

Röviden ennyi mert vár a munka.

 

Báj

Előzmény: GPF (640)
GPF Creative Commons License 2004.09.29 0 0 640

Hanem miből?

Előzmény: Erzsébeti (639)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!