Keresés

Részletes keresés

Infomaker Creative Commons License 2004.11.04 0 0 882

Sziasztok!

 

Ideírom, hátha érdekelne valakit:

 

Apukám felszámolja a famintakészítő műhelyét.

 

Van 7 db. eladó gépe, lehetőleg egyben, hátha érdekelne valakit:

 

(Minden gép 380V-os (illetve már 400 manapság :)

 

1. Öntöttvas szalagfűrész, 600-as

2. Vastagsági gyalu, 400-as

3. Abrikter, 250-es

4. Korongcsiszoló

5. Faesztergapad késekkel

6. Állványos fúrógép

7. Vízszintes tengelyű marógép (vagy körfűrész, amit teszel rá)

 

 

Mennyit érhet ez egyben? A gépek jó állapotban vannak.

 

1 milliót gondoltunk rá, ami jó árnak mondható.

 

rferi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 881

Ja!

Még eszembe jutott, hogy mintha láttam volna OBIban is ezeknek a vasalatrendszereknek egységeit.Persze aranyárban.Esetleg ott is érdemes körbenézni.Persze ott szakértő segítséget ne várj, és arra is felkészítenélek, hogy én a katalógusban annó láttam vagy tízféle görgőrendszert, szal hogy mi mihez lesz jó a sok kitett cuccból ,szvsz komoly szakértelemmel lehet megtudni, mert ugye az eladókat még lasszóval is alig tudod majd odahívni és általában olyan hülyék, hogy .....

Előzmény: rferi (880)
rferi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 880

Tudok, de hogy mi a bánat a nevük azt ne kérdezd..... :)

És a világ végétől egy méterre innen vannak, már bocsi a 11 kerületi olvasóktól.... :)

Szóval 11 ker Kondorosi út, méghozzá az M7-es felőli végén voltak, egy családi házban, sarokház.Vagy a Csurgói, vagy a Csorbai utca sarkán, ha jól emlékszem.

Ők voltak valami német vasalatgyártó cég magyar képviselete.Előtte érdemes elmenni az Etele úton, a Keveháza utcával szemben levő 10 emeletes pontház alatt levő bútorvasalatboltba, és ott megkérdezni hol vannak, annak idején engem is ők küldtek oda, hogy katalógusból válasszak.

Illetve elővenni egy hirdetési ujságot, és kinézni belőle, hogy a Stanley-nak most hol van boltja (a Sugárban levőt az átalakítás miatt szétverték), és azokat is megnézni.

Érzésem szerint ez utóbbiak kétszer drágábbak lesznek, de ez nem biztos.

-

Nekem is kell csinálnom egy ilyen tolóajtót az egyik szobára, de én nem adok tízezreket a vasalatért.

Vettem kisméretű görkorigörgőt, és az fog gurulni, a "sín" meg valamilyen vasidomból lesz.

Reményeim szerint ez sokkal csendesebben fog futni, mint a gyári.Ez ui. nálam lényeges szempont egy szobaajtónál.Alvó ember ne ébredjen fel rá.

Előzmény: mammamija (879)
mammamija Creative Commons License 2004.11.04 0 0 879
Tolójtóvasalatos üzletet tudsz ajánlani? Vagy bárhol van, ahol kész tolóajtókat árulnak??
Előzmény: rferi (877)
mammamija Creative Commons License 2004.11.04 0 0 878

Ezer köszönet.

Azért aggódtam az alsó vezetés miatt mert az én lakásomban nincs sehol küszöb.

Értem amit írtál (persze férfiember segítségével fogom megcsinálni)!

Előzmény: rferi (876)
rferi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 877

Létezik!

Én eddig csak olyat használtam.

Van olyan -ez a gyakoribb- ami kb 1centi magas, és 3-4 centi széles U profil, amibe belecsúsztatod az üveget, és belülről egy műanyagcsavarral szorítod.

Fogantyú hasonlóan van hozzá.A forgáspont a szekrény aljában és tetejében egy műanyagbetét.

Fekete és króm színben használtam eddig.

A másik jobb, de ritkán kapható.

Az króm és aranyban van, sőt létezik közécsukódó, és rácsukódó is.

Itt négyzetet látsz kívülről, és a zsanér mindkét darabja fém, a keretre kell rácsavarozni az álló részét.Az üveget itt is belülről csavarral szorítjuk bele.

Előzmény: Törölt nick (875)
rferi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 876

Én annó úgy csináltam, hogy felül futott görgőkön, ezeken lógott, ezek vitték az ajtó súlyát.

Alul pedig egy fejreállított T aluidomot tettünk az ajtófélfa elé, lecsavarozva a földre.

Ez kábé 10 centi hosszú darab volt.

Az ajtó aljában pedig egy horony futott végig, abba nyúlt bele a T szára.

Elég egy ilyen kis darab, nem kell az egész küszöb előtt fusson, mert csak a lengések ellen van.Oda kell tenni, ahol nyitott ajtóval még, csukott ajtóval már belelóg az ajtólapba.

Szerintem ez a legjobb módszer kisebb méretű ajtók esetében, mert nincs a küszöbnél mindenféle buktató és koszfogó cucc.

Érthető volt?

Előzmény: mammamija (873)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.04 0 0 875
Könyvespolc-szerűségre szeretnék üvegajtót szerelni. Meg lehet ezt úszni az üveg kifúrása nélkül? Létezik olyan zsanér, ami valahogy beszorítja az üveget?
gruntow Creative Commons License 2004.11.03 0 0 874
Vigyazz!Azert az ajto sulya sem mellekes foleg ha felso gorgosben gondolkozol. Alul nem kell vegig megvezetni, van olyan hogy csak egy ponton kell lefurni egy kis "bigyot" ami nyitott ill. csukott helyzetben is az ajto alatti reszenmarad.
mammamija Creative Commons License 2004.11.03 0 0 873
Köszi a választ!
És ha alul is csúszik az nem áll ki a parkettából, vagy be kell süllyeszteni?
Előzmény: Garp szerint (872)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.03 0 0 872

Ha alul nem vezeted meg, akkor lengeni fog. Egyébként létezik pl. ilyen szerelvény-csomag is, aminek "tolóajtó-vasalat" a neve. Van olyan is, ami alul gurul és felül támaszkodik, van, ami fordítva és van, ami alul-felül csúszik. Nekem az vált be a legjobban, ami felül gurul és alul csúszik, vagy támaszkodik (majdnem ugyanaz).

 

Ja, és az ajtó kis igazításokkal biztosan használható.

Előzmény: mammamija (871)
mammamija Creative Commons License 2004.11.03 0 0 871

Szép jó napot mindenkinek!

 

Szeretném a gyerekszoba-fürdőszoba ajtót "tolóajtósítani"...

Kérdésem a következő:

 

- felhasználhatom-e a jelenlegi nyíló ajtót, ha leszedem a tokról? - egyébként semmi baja nincs...

- a felső izébe amin az ajtó tolódik, hol vegyek szerelvény??

- muszály-e alul megvezetni? vagy elég ha a felső sinben fut? (keskenyebb egy szabvány ajtónál)

 

várom a válaszokat....és köszönöm:))

rferi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 870

Szalagfűrészhez keresel _szalagot_?

A 3-as busz vonalán, valahol budafok Háros környékén, a vasúttal szemben van egy csiszolóanyaggyár.

A mintaboltjukban vettem utoljára, de nem idén.Pontosabb címet nem tudok, nekem is úgy mondták el, aztán bóklászással kerestem meg.

De hajtogatott és élezett szalagot nem fogsz kapni!

Azt csináltathatsz, a sokat emlegetett Boronkaynál, lásd alant.

Előzmény: kami1 (869)
kami1 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 869

Sziasztok!

Hol lehet előre kihajtogatott és élezett szalagfűrészhez, lapot kapni?

Érdhez, Bp-hez közel.

 

Köszi

Garp szerint Creative Commons License 2004.11.01 0 0 868
Ma kutyaházat kezdtem el beépíteni a bejárati ajtóhoz vezető lépcső alá. Szóval a lépcső alatti területet tulajdonképpen "kitöltöm" a kutyaházzal. Hőszigetelt lesz és megfelelő méretű, hogy a két kutyám pont jól érezze benne magát. Holnap folytatom, meg akarom csinálni, mielőtt bejön az igazán szar idő.
kivi Creative Commons License 2004.11.01 0 0 867
Kipróbáltam ma az új 64 fogú fűrészlapot. Keresztirányban és szögben remekül vág, akár sima deszkát, akár laminált bútorlapot vagy laminált parkettát vágok vele. Még az alsó (kilépő) oldalon sem pattogzott le a laminált lap külső rétege, legfeljebb 1-2mm-re részeken.
Hosszirányban kicsit nehezebben boldogult a 35mm-es fenyőléccel, de még az elviselhető volt. Valszeg fejtéshez visszarakom majd a 20 fogút.

Ami furcsa volt, hogy ez a lap érzékenyebb a megszorulásra. A levágandó darabot nem elég az asztalhoz szorítani, hanem egy icipicit felfelé is kell emelni, ekkor vajpuhán megy benne a fűrész. Ez főleg akkor érződik ha a maximális átvágási magasság környéki deszkáról van szó.
Erzsébeti Creative Commons License 2004.10.30 0 0 866

Lepődj meg!

 

Ezeket nem én lakkoztam ezek "gyári" lakkozások!! ráégetett!

Olyan anyaggal amit a gyár úgy gondol, hogy pont erre találtak ki.. Most akkor képzeld el, hogy milyen lehet ha nem kimondottan "cél lakkot" használsz;)

 

Erzsébeti

Előzmény: mdk (841)
kivi Creative Commons License 2004.10.30 0 0 865
Nem himi-humi műhelyecskére gondoltam, csak valami klasszikus régivágású kisiparosra. A köpeny kék volt! :-)
Előzmény: rferi (864)
rferi Creative Commons License 2004.10.30 0 0 864

Hát gondolod, hogy elküldtünk volna egy himi-humi műhelyecskébe???

Nagyon csípem az öreget, igazi 'szaki".És szívesen osztogatja az észt, nem tartogatja magának.Egyébként, fogadjunk, hogy köpenyben volt, talán még barnában is! :)

Előzmény: kivi (858)
Garp szerint Creative Commons License 2004.10.30 0 0 863

Amikor a micsodám tele a számítógéppel, akkor levonulok a "műhelyembe" és csinálok valamit. Mostanában elég sokat járok ott. :) Egyébként pedig azért van elég sok faanyagom, mert úgy gondoltam, legyen jó száraz fa, ha valamit jól szeretnék jó anyagból csinálni. :)

 

Holnap éppen postaládát fogok, ahhoz mondjuk elég kevés anyag kell majd. Elegem van az évente szétrozsdálló gyári gagyi postaládákból. Már csináltam egyet fából egy barátomnak, az volt 2 éve, kutya baja, most már muszáj magamnak is egy.

Előzmény: kivi (862)
kivi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 862
Atyaúristen, természetesen gyűlt, nem gyúlt...
Előzmény: kivi (861)
kivi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 861
Te állandóan dolgozol valamin (ezért gyúlt fel ennyi anyagod) vagy egyszer jól bevásároltál? :-)
Előzmény: Garp szerint (859)
Garp szerint Creative Commons License 2004.10.29 0 0 860
Kivi PowerHammer! :D
Előzmény: kivi (857)
Garp szerint Creative Commons License 2004.10.29 0 0 859

Vannak tartalékban lambéria-leceim és hajópadló-deszkáim, jópár darab mindegyikből. Eddig párnafákat tettem a földre (betonra) és azokon hevertek ezek, de nagyon útban voltak, hát most csináltam a falra egy "tartót". 4-4 konzol, mindegyikre rácsavarozva egy-egy darab OSB lapocska, ezeken a konzolokon aztán szépen végig tudom fektetni a deszkákat az élükre állítva.

 

Nem is volt rossz az egész, addig, amig pár konzol simán le nem szakadt. :(

 

Most vettem erősebb konzolokat. Saccolhattam volna, hogy ezek a konzolok nem bírják a terhet. :)

 

Béna Garp.

 

Ez egy pincehelység, de jó száraz. Az egyik fal mentén lesznek a konzolokon a "leceim", a másik fal mentén pedig a nagyobb lapok (rétegel lemez, stb). Azokat alumínium rudakra fogom állítani (a rudakat lefektetem a betonra, lecsavarozom, és rácsavarozok egy-egy D-betű formájú falecet, mégse legyen a natúr alun a fatábla, még elcsúszna, ugye). Ez a "raktár".

 

Sokkal jobban szeretek igazi fával dolgozni, mint bútorlapokkal. Ti?

kivi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 858
No, ma volt időm és elmentem a Boronkayhoz. Én egy kis műhelyecskét vártam, benne egy barnaköpenyes, szemüveges bácsival (70-es éves stílusban). De kiderült hogy ők nem ilyen kispályások, komoly cégek számára gyártanak/éleznek tárcsákat, szalagokat, fúrókat, mindent.
Előadtam az igényeimet, az eladó nagyon kedves volt, és még a főnököt is kihívta, mert "ő ért ehhez igazán". Hát értett is, csal úgy repkedtek az élszögek, homlokszögek, fogszámok, vágásirányok.
Végül 8600-ért egy 200x30 méretű, 64 fogú tárcsával + egy 30/16mm-res szűkítőgyűrűvel lettem gazdagabb.
Kibróbálom majd ezt a tárcsát "normál" fenyődeszkán is, szerintem ott is jó lesz, nem csak a laminálton.
kivi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 857
Én legutóbb 240 wattot teljesítettem a sportorvosi vizsgálaton, tehát kb. ennyi a kalapács is. :-)
Előzmény: Garp szerint (845)
rferi Creative Commons License 2004.10.29 0 0 856

Nem akartalak megfogni, pontosan ezért írtam, hogy sok példát lehet mondani olyanra, amikor igenis kell a gyorsabban haladó, kevésbé szép felületet adó lap.

-

"Nem tudom miért érzik itt a fórumokon azt egyes emberek, hogy harcolniuk kell valamiért... Meglepően sok "támadást" kapok, pedig úgy gondolom, hogy nem szolgáltam rá:("

 

Ha ezt nekem (is) szánod, akkor hadd reflektáljak rá annyit -minden indulat nélkül, de tényleg-, hogy egyáltalán nem harcolni akartam, csak a katalógusod igenis félrevezeti az embereket a kizárólag alura használható negatív lapokkal.

Ennyi, nem több.

Én mondtam valamit egy társunknak, erre te reagáltál, és csípőből tagadtad amit mondtam.

Én pedig megpróbálom cáfolni a tagadásodat.

(cáfolni:érvekkel alátámasztott ellenkezés, tagadás:érv nélküli ellenkezés)

Amiben szrintem igazad volt,azonnal elismertem.

Még egyszer mondom:mindenféle indulattól mentesen vitázom, azért, mert a vita az ami kihozza az érveket, amiből tanulunk!

El ne menj innen! :))))

Előzmény: Erzsébeti (851)
halaloszto Creative Commons License 2004.10.29 0 0 855

Szia Erzsbeti!

 

Me ne sertodj! tisztan csak arrol van szo, hogy senki nem irja le az egesz gondolatot amikor kommunikal, hanem csak azt a reszet, amirol ugy gondolja hogy uj lesz a tobbieknek. Mivel az egyik asztalos a masik meg programozo, nyilvanvaloan mas az, amit alapbol ujnak gondol. A programozo azt mondja, hogy a kevesfogu gyoprsanvago felesleges, mert a sokfoguval is lehet puhafat vagni tokeletesen. Es az o szemszogebol ez tokre igaz is. A tiedbol meg nem.

 

De egy asztalosnak nem is egy furesze van, es ha beinditja nem 4 darabot szab le, hanem 40-et vagy neadjisten 400-at. Van is neki nagyolo, keresztvago, hosszvago, kemenyfahoz, puhafahoz fureszlapja. Nem gond kicserelni, mert amit azzal elveszit azt megnyeri a haladosabb munkaval. Az sem gond, hogy 10 korongja van, mert ugyis kell evente venni egy-kettot, es igy ritkabban megy az elezohoz.

 

A hobbista utalna ha allandoan cserelgetnie kellene az egyetlen fureszben, semmi kedve szazezreket parkolni fureszlapokban, es elezot esetleg eleteben nem latott. Bazira nem erdekli hogy a negy darab lecet amibol kepkeret lesz 1 sec vagy 10 sec alatt vagja le, mert elotte 3 orat toltott a tervezessel.

 

vezessuk be, hogy mindenki a hozzaszolasa vegen, az alairas alatt odairja, hogy az elmult heten mennyi idot toltott a muhelyben.

 

vajk

0

Előzmény: Erzsébeti (851)
GPF Creative Commons License 2004.10.29 0 0 854

Igen, néha lehet, hogy kissé durvább a hangnem, mint amit az ember kapásból elvárna, de nehogy megsértődj.

 

Van pár ember, aki úgy ért meg igazán dolgokat, úgy tudja magáévá tenni, ha minden kételyét ellenvetését rázúdítja a másikra. Nem feltétlenül azért, mert nem hisz a másiknak, csak mert ilyen a feje. Az enyém is ilyen, de próbálom visszafogni magam.

 

El ne menj innen, mert bennem pl. az a kép alakult ki, hogy a te tudásod mély és megbízható.

 

És hogy ne csak nyalizzak:

 

Azt hiszem a legtöbben itt nem foglalkozunk olyan komolyan az asztalossággal, mint Te. Pl. nem hiszem, hogy sokunkat veszélyeztetne egy olyan munka, mint amit az előbb leírtál. És mert hobbi, ezért komnpromisszumos megoldásokat keresünk, nem kell mindig a legoptimálisabb. 

Előzmény: Erzsébeti (851)
Garp szerint Creative Commons License 2004.10.29 0 0 853

Ne háborúzz, szerelmeskedj! :DDDDDD Ez a mondat is már lassan 40 éves. Talán Ők nem tudják, vagy nincs kivel. :DDD

 

Bocs. :D

Előzmény: Erzsébeti (851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!