Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2004.11.25 0 0 1070

Hozzád irányítottam egy ismerősömet,aki gépet akar venni.

Igaz csak gyalu kéne neki,de hátha nem tudja, hogy más is kell, és köttök üzletet.

Asztalos amúgy.

Előzmény: Infomaker (882)
rferi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 1069
Ezt mondom én is csak nem ennyire bonyolultan.
Előzmény: nabala2 (1066)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.24 0 0 1068

És még egy, kicsit távolabbról.

 

 

Garp szerint Creative Commons License 2004.11.24 0 0 1067

Köszönöm szépen az infókat, ehhez már csak az kell, hogy mihamarabb Pesten járjak. Egyébként pedig az imént kifutottam és sebtiben nyomtam pár fotót, míg az idő jó. Ami küllemileg még hátravan, hogy azt a balra eső falat (amit szintén ebben a "projekt"-ben csináltam) ugyanezzel a zsindelyes fazonnal leburkoljam és a hézagokat pedig purhabbal kitöltsem. Na meg ugye belül a két helység közti nyilásba az ajtó. Íme a képek:

 

 

 

nabala2 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 1066

A MÜART-nál, ha jól emlékszem, bármilyen széles csíkot levágnak a tekercsből, mert nem méretre, hanem súlyra kell fizetni a gumiszőnyeget, a kiirt méter ár a névleges méter-súly alapján van feltüntetve (elég furcsán is nézne ki, ha a kg ár lenne kiirva).

Előzmény: rferi (1065)
rferi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 1065
Ipari gumilapot méterben kapsz klf vastagságokban a Bajcsi Zsilinszky úton Skála Metro oldalán és közelében a MŰÁRT boltban!
Előzmény: Garp szerint (1057)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.11.24 0 0 1064

Hali!

 

Kőbányán találsz egy boltot... Taurus márkabolt.

Ha jól emlékszem: X. k. Újhegyi út. *.hsz.

 

nem egy nagy áruház, de sok minden van amit a taurus gumiból-műgumiból gyárt.

szőnyegek, gumiközelek különböző vastagságban, különböző gumi biz-baszok...

 

nézd meg.

 

 

Erzsébeti

Előzmény: Garp szerint (1063)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.24 0 0 1063

Az én öreg barátom, a már 11. éves, Frodo névre hallgató óriássnacinál az első, amit bepróbáltam sok-sok éve egy jóféle régimódi erős szőnyeg volt az akkori házikójában. Azt a szőnyeget lemezvágó ollóval vágtam méretre, olyan "gyenge" kis darab volt. Azzal pl. azt csinálta, hogy míg tartott a nagy hideg (kb. -10), addig szépen járt ki-be alatta és nem bántotta, aztán az első melegebb napon nekiállt és szépen szálanként szaggatta szét. Láthatóan élvezte a dolgot. :D Hát akkor eléggé mérges voltam rá, de már csak nevetek rajta. Aztán sokmindennel próbálkoztam, és most azt gondolom, hogy talán jó lehetne egy olyan anyag, ami elég vastag és teljesen rost- és szálmentes, de nem merev. Talán azt nem szedné szét jókedvében.

 

A dologhoz hozzátartozik az is, hogy ez a kutyafajta elég jó szőrzetet hord a hátán tél ellen, pl. a mai napig is előfordul, hogy minusz 1-2-3 fokokban az én egyfejű kutyám a nappaliból a teraszra nyíló ajtó előtt alszik a kövön, néha hanyatt fekve és kéjesen hortyogva.

 

A másik kutyám, a Tücsök névre hallgató "falusi centrumkutya" is elég rendesen be van lombosodva, lehet, hogy Ő se nagyon hiányolja az ajtót, de azért én még kitartok egy utolsó próbálkozás mellett.

 

Azt, hogy tényleg hideg van, abból tudom, hogy a két kutya egykupacban fekszik a házukban és még kisebb jelzéseket is úgy oldanak meg, hogy onnan uff-antanak egyet-kettőt és ki se jönnek.

Előzmény: halaloszto (1062)
halaloszto Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1062

tenyleg!!! padloszonyeg a baratod!!! akar leccel megerositve felszogelve, akar duplan megerositve, zongorapanttal.

 

vajk

Előzmény: Garp szerint (1060)
kivi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1061
Forgóajtó? :-)
Előzmény: Garp szerint (1060)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1060
A gumilábtörlőt próbáltam, de nem elég vastag. Cipőtalp tényleg nagyon drága, azt inkább elkerülöm. A "rendes ajtó" lehetne akár jó is, de valami könnyebbet akarok, meg rugalmasat, ami nem veri atomi módon orrba a kutyákat, ha visszacsapódik. Korábban próbáltam függöny-gyanánt plédet, szőnyeget, stb-stb, de mindig leszakítják a betyár kutyái.
kivi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1059
Lábtörlő? :-) Esetleg összeszerkesztve több lábtörlő?
Előzmény: Garp szerint (1057)
halaloszto Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1058

Cipokellekbolt, cipotalp anyag? Nem lesz olcso.

 

A pvc padlo meg gondolom tul merev.

 

Miert nem csinalsz rendes ajtot? A kutyak altalaban tudjak hasznalni a kilincset is...

 

vajk

Előzmény: Garp szerint (1057)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1057
Ja. És tegnap este elkészültem a kutyaház-lépcsőaláépítéssel, a kutyák boldogan lakják is, tavasszal, ha jó lesz az idő részlegesen szét kell majd szednem, hogy a nelsejét rendesen le tudjam festeni (most már túl hideg volt hozzá). Holnap napvilágnál lefémpékezem majd, hiszen megigértem. Már csak kisebb külső dekor-elemek vannak hátra, de már majd azt is tavasszal. Egy lényeges dolog maradt ki, a belső helység ajtónyílásába vastag gumilapból szeretnék egy zsanéron lifegős ajtót csinálni (függő), de nem bírom kitalálni, honnan tudnék ilyet szerezni. Olyasmi kellene, mint amit pl. a jégpályákon használnak arra, hogy a korisok járkáljanak rajta.
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1056

Nem fordult elő még, hogy véletlenül letörött egy-egy ilyen kiállóbb rész a faragás közben?

 

Előzmény: rferi (1055)
rferi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1055

Ja, várjál!

Most olvasom csak mit is kérdeztél pontosan.

A polc éle előregyártott díszléc! Azt egy Obiban (asszem) vettem méterben.

Olyan 10mm teljes vastagságú anyag, és szerintem géppel faragták.

Én aztán beillesztettem a polcvégeket lezáró részekbe.

A teljes saját faragás a polctartó háromszög rész.

Előzmény: rferi (1054)
rferi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1054

Kés, meg véső.

Mivel az anyag vastagsága asszem 8-10 mm, és két oldalról van faragva, nem nagy anyagokat kell leválasztani róla.

Előzmény: Garp szerint (1053)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1053
Tehát pl. azt a faragott polcodat teljesen kézzel faragtad és aztán ezzel csiszoltad? Milyen eszközzel lehet ilyen szépen megfaragni a polc élét?
Előzmény: rferi (1052)
rferi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1052

"A gépkategória teremtő márka" a Proxxon volt.

Nekem az van vagy tíz éve, és a faragásaimat azzal szoktam lecsiszolni.

Keményen nyomom az anyagnak órákon át, és túlzás lenne azt mondani, hogy forrósodna.

100W-os darab, de nem a kisfeszültségű, hanem a 220-as, bár a maotorja kisfeszültségű.

És fordulatszámszabályozós ez is.

Garp szerint Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1051
Ez a KINZO meglepően korrektül működik. Késélezéshez pl. gyors fordulaton használtam, végigéleztem vele a komplett "késparkot" (nem 1 Db :)) és egy laza kézmeleg szinten nem melegedett túl.
Előzmény: Soká (1050)
Soká Creative Commons License 2004.11.23 0 0 1050

Technikai motor ügyben:

"A gépkategória-teremtő márka a Dremmel volt (ha jól tudom), de az még mindig elég drága (több 10 eFt)."

 

Hát, ez legfeljebb a barkács kategóriára igaz. Egyébként nagyon elvetemült árak is vannak ebben a géptípusban (is). Itt lóg az orrom előtt a technikai motorom és nem mostam le az árát, csak hogy "emlékezzek rá": 5 évvel ezelőtt 133.000 forintba került. Ja, és külön hozzá a "kézi darabként" emlegetett része, ez külön még 33.000 forint. Viszont azóta is kitünően működik. Én fémhez használom. 300W és 22ezret pörög. F.O.V. Italy - nem hiszem, hogy a márka sokat mondana.

 

De én is vettem egy praktikeres olcsóságot. Háát, nem egy erőbajnok(28W!), de keményviaszhoz és műanyaghoz szeretem használni, mert van rajta kis fordulatszám. Azt még többé kevésbé bírja is. Nayobb fordulatszámon ki akar esni a kezemből szegényke. De ez nem ostornyeles, a markolatban van a motor(ka) is.

Előzmény: Garp szerint (1045)
ioio Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1049
Köszi az infót, sejtettem, hogy a praktiker lehet, mert a tesco és tsaiban nem találtam ilyet :)
Előzmény: Garp szerint (1045)
Maz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1048

> fordulatszáma nagyon lassú

Nem inkább nagyon gyors? :-)

Kb 8000-30 000 ford/min között változtatható a fordulatszámuk. Majdnem mind egy "kaptafára" készül, nekem volt egy FERM, aminek leégett a tekercselése, utána vettem valami kínai utánzatát, ami pár apró dologban tér el tőle: 90 fokkal el van fordítva a tengely reteszelése, hosszabb a tengely, így a Proxxon tokmány normálisan használható hozzá, fordulatszáma 10 000-25 000 helyett 8000-30 000. Kék helyett nagyon ronda narancssárga:-) és a legfontosabb van benne hővédő kapcsoló.

 

Amúgy ideális szerszám például zárszereléshez.

Előzmény: Garp szerint (1045)
halaloszto Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1047

ha a racseppentett muszerolajat azonnal beszivja, akkor az vizes. ha nem igazan issza meg, akkor olajos.

 

vajk

Előzmény: bencuri (1046)
bencuri Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1046
Ért valaki közületek a kézzel, sima fanőkővel végzett élezéshez? Ha igen, meg tudná nekem mondani, hogy kell megkülönbözetetni az olajos meg a vizes fenőköveket?

Előre is köszönöm!
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1045

Ja, és hogy mi ez a cucc?

 

Ez majdnem olyan, mint egy miniatűr fúrógép, csak az a lényeg, hogy a fordulatszáma nagyon lassú és (fúrógépekhez képest) extrém gyors határok között szabályozható. Gyártanak hozzá ezerféle szerszámot, tulajdonképpen minden olyan munka elvégezhető vele, ami forgómozgással megoldható. Vágás, csiszolás, polírozás, stb. Maga a gép is eléggé kicsi, de a hozzá adott flexibilis hosszabbító és az állvány segítségével nagyon kicsi és nagyon pontos, kézimunkát igénylő melók is elvégezhetők. Ehhez a gépre rácsatolom a hosszabbítót (aminek a túlsó vége ugyanolyan csatlakozójú, mint maga a gép de még annál is kisebb és egészen jó a fogása) a gépet pedig felakasztom az állványára. És lehet dolgozni. Persze a gép maga is befogható, rögzíthető és akkor a munkadarabot kézben tartva lehet vele dolgozni. A gépkategória-teremtő márka a Dremmel volt (ha jól tudom), de az még mindig elég drága (több 10 eFt).

Előzmény: Garp szerint (1044)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.22 0 0 1044

Kedves IoIo! :)

 

A Praktikerben vettem és ahhoz képest, hogy milyen kiszerelés, az ára nagyon-nagyon barátságos volt.

 

Azóta már gravíroztam, kést éleztem, kiálló szögfejet levágtam, fát csiszoltam vele. "Meg fatyok elegedve!" :D

 

Ha jól emlékszem 5999 forintokba fájt.

Előzmény: ioio (1043)
ioio Creative Commons License 2004.11.21 0 0 1043

Ja! Ma vettem egy Kinzo márkájú "multitool"-t, ez egy olyan "fogorvosi gép" lenne. Már régen hesszelgetem ezeket a kisokos masinákat, de most végképp nem tudtam ellenállni. Alukofferben árulják, van hozzá egy ajándék szerszámcsomag is és egy állvány

Mi ez a cucc pontosan? És hol vetted?

Előzmény: Garp szerint (908)
droti Creative Commons License 2004.11.21 0 0 1042

mdk!

 

Hát nem most vettem. Van már vagy 1,5 éve. Úgy emlékszem 90 kilo körül lehetett, akciósan. Igen masszív gép. Én elsősorban asztalban használom. Csak az a szar benne, hogy bújkálni kell az asztal alá, ha állítani akarom.

Előzmény: mdk (1041)
mdk Creative Commons License 2004.11.20 0 0 1041

Mikor vetted és mennyiért?

Előzmény: droti (1035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!