Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2004.05.13 0 0 409
Hali!

Úgy van ahogy mondod. De. Attól, hogy valakinek "áfás" számlája van attól még ő lehet magánszemély!!! Tehát nem a számla "áfás" mivolta miatt van a megkülönböztetés, hanem a vevő jogi státusza miatt. Tehát ha a vásárló magánszemély, és nem vállalkozás akkor érvényesítheti ezen jogát, míg ha vállalkozás vásárolta a terméket akkor ha vitás estre kerül sor akkor jöhet a bíróság...
Ritka egy szar szabályozás ez....

A törés is lehet, garanciális probléma, még ha ezt a gyártó nem is nagyon akarja elismerni...
Ugyanis nem csak olyan törés létezik ami a felhasználó hibájából keletkezik, hanem vannak pl anyaghibára utaló törések is.

Erzsébeti

Előzmény: Magnat (407)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 408
Hm. Ez gond. Már beszéltem velük, de ezt a részét még nem említettem a dolognak.

Szerintük nem jelenthető ki, hogy törésre nem vállalnak garanciát és tartozéknak sem minősíthető a gép egy szerves alkatrésze. Úgy gondolják, jók az esélyeim és érdemes próbálkoznom. Egyelőre a szervizből kell kivernem egy hivatalos nyilatkozatot a javítás elutasításának okáról, aztán tudom beadni a panaszt.

Előzmény: Magnat (407)
Magnat Creative Commons License 2004.05.12 0 0 407
Mert a fogyasztóvédelem csak a magánszemélyeket képviseli. Úgy vannak vele, h a vállalkozsók pereljenek.
Előzmény: Törölt nick (406)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.12 0 0 406
Miért?
Előzmény: Magnat (404)
Vikusz Creative Commons License 2004.05.12 0 0 405
Sziasztok!
Tömör tölgyből szeretnék(majd valamikor )konyhabútort, de azt nem tudom ehhez milyen váz kéne.A bútorlap, mdf érzékeny a vízre.Talán a vázat is tömörfából kéne? Miből szokták csinálni a tömörfa(tölgy) ajtós szekrények vázát?
Előre is kösz
Magnat Creative Commons License 2004.05.11 0 0 404
Próbáld meg, hátha bejön. Persze csak akkor tudod, ha nem kértél áfás számlát.
Előzmény: Törölt nick (403)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.11 0 0 403
Van egy B&D multicsiszolóm, eltört a delta talp rögzítése. Két okból sem cserélik ki: 1. törést nem cserélnek, 2. tartozéknak számít, vegyek másikat. Így én is tudnék 2 év garanciát vállalni egy termékre, sőt, akár 10-et is. Nyilván nem a villanymotor fog tönkremenni.

Ezzel szemben az én véleményem:

1. A törés szerintem egyértelműen rossz tervezés eredménye. Egy masszív, 3 mm vastag fém alátéttel kell a gépre rögzíteni a talpat, viszont ezt a fém alátétet műanyagba süllyesztették és kb. 2 mm széles, 2 mm vastag műanyag gyűrű tartja a helyén. Na ez tört el, alig 10-15 óra csiszolás után.


2. A garancialevélben valóban van ilyen, hogy tartozékra nem érvényes a garancia, de sehonnan nem lehet kideríteni, hogy ennél a gépnél mi a tartozék. Önkényesem döntik el? A felsőmaró motorja is tartozék lesz majd egyszer?

Szerintetek erőlködjek a Kerminél meg a fogyasztóvédelemnél, vagy úgyse nyerhetek egy multival szemben, nincs értelme?

Legközelebb nyilván 3-4 kínai gagyit fogok venni a B&D árából.

Magnat Creative Commons License 2004.05.08 0 0 402
Kösz mindenkinek a válaszokat. Időközben én is megnéztem 1et tüzetesen, képeket is csináltam, méretet is vettem. Szerencsére Baumaxban van gyalult anyag, már ki is néztem, mi kell hozzá, csak ott sajna minden ilyen faanyag 3 méteres kiszerelésben van, és nem tudom pontosan, h az elég lesz-e nekem. Amit nem tudok, és sajnos megnézni is elfelejtettem: a falhoz rögzített tartóoszlopokhoz hogy rögzítsem a gerendát? Csavarozni, szögelni macera, mivel a gerenda elég magas. Valami erős ragasztó elég?
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.07 0 0 401
Mennyi helyet hagytál az ágy fölött?
Előzmény: kivi (399)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.07 0 0 400
Van valami dugófúró herkentyű is, aminek nincs a közepén fúrószár és deszkák görcseinek helyére lehet vele dugókat készíteni.

A csiszolásra nincs ötletem, csak be kéne fogni valahogy egy fúróba, különben nehéz lesz kerekre csinálni. Kéne eszkábálni valamit, aminek egyik vége befér a tokmányba, a másik meg tudja fogni a korongot. És még középpontos is... :-)

Előzmény: halaloszto (396)
kivi Creative Commons License 2004.05.07 0 0 399
Igazi galériát még nem, de galéria-ágyat (ha egyáltalán ez a jó szó rá...) építettem. Még nem szakadt le. :-)
Előzmény: Magnat (397)
halaloszto Creative Commons License 2004.05.06 0 0 398
Meg nem epitettem, de a multkor lattam egyet, amit "szakember" csinalt.

Tkp nem hiszem, hogy komoly gond lenne vele, csak nem tunt tul preciznek.

Fenyogerendabol volt az egesz vaza, rajta hajopadlo. Jo sok facsavarral osszerakva, csapolas egy darab sem. A falra az alatamasztasoknal fel volt csavarozva egy kb 5x5 lec, es azon tamaszkodtak a gerendak.

Ami fontos tanulsagnak tunik, hogy az egesz osszeszerelese elott le kell gyalulni, csiszolni es lakkozni/kezelni is, mert ha kesz van, iszonyat sok oldala, sarka miazmas van. Akar osszerakni, szetszedni, lekezelni es utanna ujra osszerakni.

vajk

Előzmény: Magnat (397)
Magnat Creative Commons License 2004.05.06 0 0 397
Sziasztok,

van itt valaki, aki épített már galériát? A Házépítés topikban nem sokat találtam erről, csak egy linket egy kivitelezőre, de én magam szeretném megoldani. Igazából az érdekelne, hogy kell méretezni, milyen sűrűn merevíteni, stb.

halaloszto Creative Commons License 2004.05.06 0 0 396
Sziasztok!

Szeretnek sok fakorongot gyartani. Mondjuk 30 es 50 mm atmerokkel, 20mm vastagsaggal. Eddig probaltam:

1. veszek rudat, es felkarikazom. A rud amit venni lehet nem igazan kerek, a fene tudja milyen fabol van, es raadasul igy a korongra meroleges lesz a szalirany, en pedig azt szeretnem, hogy parhuzamos legyen.

2. veszek egy deszkat, es egy "lyukfureszt". Igy ugye lesz a korong kozepen egy lyuk, amit el szeretnek kerulni. Ha kiveszem a furot a kozepebol, es allvanyba fogom a fureszt, akkor tudok lyuk nelkulit vagni, de kicsit veszlyesnek tunik, es nem mindig lesz szep.

Vannak otleteim meg, amiket nem probaltam:

3. a lyukfureszhez csinalok egy lyukas deszkat, amit a munkadarab tetejere teszek, es a lyuk benne megvezeti a furokoronat.

4. levagom a cuccot nyolcszognek, es addig csiszolom, amig kerek nem lesz. Csak ugye kerekre csiszolni is ugy lenne egyszeru, ha lenne benne lyuk, es a csiszolokorongtol fix tavra fel tudnam szurni. akkor mar csak forgatnom kellene lassan.

Minden otlet erdekel!

Kulon gondom, hogy hogyan fogom a palastot felcsiszolni.

Bizom bennetek, hajra!

vajk

rferi Creative Commons License 2004.04.20 0 0 395
És akkor most potyára dolgoztál?
Majd télen, mikor hideg lesz, csak úgy hasítanak befelé.A mienk is abban kucorog éjjelente.
Előzmény: Törölt nick (394)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.15 0 0 394
Már vagy nyolcat megpróbáltam beletenni, de utálják. :-)
Előzmény: rferi (392)
GPF Creative Commons License 2004.04.15 0 0 393
Arról is van szó ott, láttad?
Előzmény: halaloszto (391)
rferi Creative Commons License 2004.04.15 0 0 392
Pont ilyen a mi macsekunk is, csak öt csíkja van a fején. :--)
Jó kis láda lesz, de hogyan döntik el a cicáid, melyik menjen bele?
Előzmény: Törölt nick (385)
halaloszto Creative Commons License 2004.04.15 0 0 391
Igen, ugy jatsszuk.
Nem ismertem a ceget, koszi a linket.
Engem meg mindig inkabb a technikai reszletek kotnek le, hogyan lehet pontosan dolgozni, szepen polirozott feluleteket kialakitani, stb.

vajk

Előzmény: GPF (390)
GPF Creative Commons License 2004.04.15 0 0 390
Én is csináltam. Úgy játsszátok, hogy az ellenfél adja, hogy mit tehetsz le?

Az eredetijét a Gigamic gyártja, érdemes elmenni a honlapjukra, nagyon jó és nagyon szép fából készült játékaik vannak.
www.gigamic.com

Előzmény: halaloszto (389)
halaloszto Creative Commons License 2004.04.15 0 0 389
A hetvegen csinaltuk kedvesemmel.

Jo nehez logikai jatek, legalabbis nekem nagyon nem all ra az agyam.


Törölt nick Creative Commons License 2004.04.13 0 0 388
Én a Bosch Titanium készletet használom, az egész jól bírta eddig az általam elkövetett hibákat.
Előzmény: Vikusz (387)
Vikusz Creative Commons License 2004.04.12 0 0 387
Sziasztok!
Fúró-csavarozóhoz milyen csavarozó-fejet érdemes venni?
Tartósat szeretnék.Amit eddig láttam(obi):Lux márkájú: profi, és profi plus. Az egyik kb kétszer annyiba kerül mint a másik.
Ti milyen márkát használtok, melyik a legkeményebb, ami nem megy szét a csavarozástól?
Vikusz
Erzsébeti Creative Commons License 2004.04.12 0 0 386
Hali!

Gratula a ládiáért!!:))

A gyantatáskákat ki kell kaparni valami vékony lemezzel, és denaturáltszesszel kimosni-lemosni ott ahol összemaszatolódott.
Persze az sem mindegy, hogy mennyi táska van adott területen:))

Erzsébeti

Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.12 0 0 385
Kipróbáltam a körfűrésszel a kétoldalas darabolást. Használható az eredmény, bár a gerenda két oldala nem volt teljesen párhuzamos, ezért 1-2 milliméteres eltérések voltak. De gyaluval lehet korrigálni, csak rá kell számolni vágáskor a vastagságra. Össze is dobtam gyorsan egy kis kerítést hulladékból.

Mit lehet tenni az olyan lécekkel, amiben gyantávak teli üregek vannak? Selejt?

Készül a macskaláda is.

GargaPitics Creative Commons License 2004.04.09 0 0 384
Hű, pont ilyenre vágyok!

Köszönöm szépen, az infót!

GPF Creative Commons License 2004.04.08 0 0 383
Ilyet keresel?

http://www.wolfcraft.de/en/produkte/products/productDetail3559.html

Az Audaxtrade a magyar képviselő.
De néha a BauMax-ban is lehet kapni.
Vagy a Kisvakond boltjában.

Fecskefark.

Előzmény: GargaPitics (382)
GargaPitics Creative Commons License 2004.04.08 0 0 382
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hol tudok felsőmaróhoz olyan sablont venni, amivel
a kötéseket könnyen ki tudom marni?
(Pl a rókafark kötésre gondolok, azt hiszem így hívják.)

Nem tartom magam olyan ügyesnek, hogy
sablon nélkül megpróbáljam.

Vagy van esetleg erre valami trükk?

Előre is köszönöm a választ!

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.04 0 0 381
Látom, mindenki a műhelyben dolgozik, senki se ér rá írni. :-) Elkészult a gyógyszeres szekrényke.
halaloszto Creative Commons License 2004.03.26 0 0 380
Mar ertem! Mondjuk nem tudom, en hol fogok egy maros ismerost szerezni.

Cserebe kerdezek meg:
- az alu fel lett polirozva, vagy le lett lakkozva? nem fogja meg a fat?
- jol latom, hogy az egesz motor hobelevanc az aluontvenyhez van csak rogzitve, szoval nem lehet csak egyszeruen az asztalt lekapni a geprol?

A valaszokat koszonom.

vajk

Előzmény: Törölt nick (379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!