Keresés

Részletes keresés

mdk Creative Commons License 2004.11.13 0 0 965

Teljeséggel ki lehet zárnia polirpaszták használatát.

Ahogy Ezsébeti is mondta ez egy teljesen szerves anyag.

Pontosabban rovarokból és azok ürülékéből készül a sellakk.(nem M.o.-on élő rovarokból)

A "spiritusz" pedig egy 99-100%os alkohol amibe szoktak egy kis ízrontó anyagot tenni hogy ne fogyon olyan gyorsan.:)))(megjegyezném,hogy még így se olyan rossz)

Van még a "habkő" ami a pólusok eltömítésére szolgál.Ez pedig szószerint habból készül amit kiszárítanak majd összezúznak és lesz egy kemény porszerü anyag.(majdnem olyan apró mint a liszt).

 

Ha már itt tartok leirom mi kell hozzá:

Sellakk, spiritusz,habkő megvolt, kell még lenvászon, gyapjú(100%os)amit a lenvászonba csomagolunk,és a legvégén pedig parafinolaj.Ezek a főbb "szerszámok".

De pl. az se mind1 ,hogy mikor, milyen sürüségű sellakkot használsz.

Na abbahagyom, mert hosszú lenne.:)

 

Előzmény: Garp szerint (963)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.11.13 0 0 964

nemvalószínű....

 

A politúr az egy természetes anyag (szerves!) míg egy kocsi fényezésére ezt ritkán mondhatjuk el:)

 

Minden lehetséges.. de azért én nagyon nem bíznák ebben:)

 

Erzsébeti

Előzmény: Garp szerint (963)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.13 0 0 963
Erre nem használhatók az egyébként autókhoz való polírpaszták/viaszok?
Előzmény: szuszetti (962)
szuszetti Creative Commons License 2004.11.13 0 0 962

mdk!

Amit olvastam eddig róla, engem is arról győzött meg, hogy nem egyszerű:))

Annyira még meg nem karcos, hogy szakemberhez vigyem javíttatni, csak -gondoltam-, hátha tudtok valami politúrozást-pótló pucolószert:)

 

Köszi

Szuszetti

 

Előzmény: mdk (961)
mdk Creative Commons License 2004.11.13 0 0 961

NE TEDD!

 

Én 4évig tanultam politúrozni és az évfolyamba a legjobban éreztem rá a dolog lényegére, de elmondhatom, hogy még 4év politúrozás rám fért volna, hogy megközelítsem a mesterem.

Szóval a lényeg, hogy ez nem ilyen egyszerű, hogy áthúzkodod azt kész.

Ha áthúzkodnád akkor...hú el se merem mondani.

 

El lehet tüntetni, de ezt vagy végezze szakember vagy olvass utána rendesen és gyakorolj.

Én a szakember mellett voksolok mert ez az a dolog amit soha nem fogsz megtanulni könyvből akármilyen jól van leirva.

Ezért nem is kezdek bele az irásba, mert nincs annyi papír(még indexen se)ami elég lenne.(és gondolom nem akarsz nekem rosszat azzal:"hogy irjam csak":))) )

 

Bocs, hogy lehangoltalak de ez a nagy helyzet.

Előzmény: szuszetti (953)
kivi Creative Commons License 2004.11.13 0 0 960
Én terveztem, építettem. Akkor még nem tudtam hogy a többi bútor hogy lesz, mekkora hely marad a feljárónak, így egy közönséges "egyágú" alu létrát építettem be. De télen olyan rohadt hidegek a létrafokok. :-)
Előzmény: Garp szerint (959)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.13 0 0 959

Hat, a fene tudja. Köszi az ötletet, ha jobb nem jön, lehet, hogy odapróbálok egy lábtörlőt.

 

A galériaágyhoz hogy-hogy nem volt eredetileg létra?

Előzmény: kivi (958)
kivi Creative Commons License 2004.11.13 0 0 958
Ez most hirtelen jutott eszembe: nem tudom mekkora lesz az "ajtó", de egy gumi lábtörlő nem lenne jó? Annak a fonákja általában síma, az lehetne kifelé, a "recés" pedig befelé.
Előzmény: Garp szerint (956)
kivi Creative Commons License 2004.11.13 0 0 957
Képeket, képeket!

Én most egy létrán agyalok. A galériaágyhoz évekkel ezelőtt egy (akkor ideiglenes megoldásnak szánt) alu létrát társítottam. Most már ideje normális feljárót alkotni. Majd berakom a terveket, kiváncsi vagyok a véleményekre.

Ha már ágy... Az ágy körül (3 oldalról) lambéria van a falon. Nagyon szép fenyő, mindenféle felületkezelés nélkül. Most kb. 2 éves a lambéria, és nem változott a színe. Szerintetek mire számítsak? Előbb-utóbb sötétedni fog? Ez ellen ( vagy ettől függetlenül) érdemes lenne lelakkozni? A felület igazán nincs kitéve semmilyen nagyobb strapának, csak amennyit egy ágy melletti fal kap. :-)
Előzmény: Garp szerint (955)
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.13 0 0 956
Aha! Van egy kérdésem is ide! Milyen cégnél lehet vajon vastag (kb. félcentis) gumilapot kapni? Miskolcon. Szóval inkább az a kérdés, hogy miféle profilú cégek foglalkoznak ilyennel?
Garp szerint Creative Commons License 2004.11.13 0 0 955

Hát, emberek, nincs annál nagyobb szívás, mint amikor az a feladat, hogy egy adott térbe beleépítsenek valamit.  Már hosszú napok óta kínlódok azzal, hogy a házam bejáratához vezető betonlépcső alatti teret a kutyáim számára beépítsem. Szóval kutyaház-project ... na, talán holnap végre végzek vele.

 

 

     _____

    /         |

  /           |

/             |

 

Valami ilyesmi formájú a dolog, csak a lépcső sokkal laposabban elnyújtott. Közben már kőműveskedtem is, a nagyon alacson és így nem igazán kihasználható részt szépen lefalaztam falazóblokkokal (válaszfal-elem, 7,5 cm vastag). A szar a dologban az, hogy ezen a helyen a kőműves is leginkább négykézláb járhatott, így a határoló felületek egyike sem egyenes teljesen, ráadásul a lépcső alulsó oldala frankón be van fröcskölve cementpéppel, de nincs lesimítva .... stb-stb.

 

Majdnem teljesen OSB-ből van, két részre lesz tagolva, a belső rész hőszigetelt falakkal készült és egy zsanéron lengő vastag gumilapot akarok ajtó gyanánt oda tenni. Talán azt nem tépik le merő játékból a kutyák (1 Db óriás snaci, és 1 Db falusi centrumkutya). Belül az éleket/sarkokat festhető akrillal tömítettem ki a hőszigetelés dupla falban üveggyapot. Úgy csinálom meg a frontját, hogy néhány csavar segítségével könnyen le lehessen szedni, ha akármiért be kell oda jutni (a snacim már 10 éves múlt, és nem lesz fiatalabb - lehet majd egyszer, hogy ápolni kell). A front is OSB-ből lesz, de a látható felületét 10 centi széles csíkokból csinálom, amiket olyan "amerikai faház" stílusban zsindelyszerűen fogok felrakni. Kívül-belül vizesbázisú Bondex fedőfestékkel fogom lefesteni, belül főleg azért, hogy az OSB kipárolgását meggátoljam. Kívül meg azért, hogy szebb legyen. A padlóborítás 5 mm vastag parafa lemez, úgy veszem észre, az állatok szeretnek rajta heverészni. Jó meleg, nem túl kemény és eléggé strapabíró.

 

Bocs a terjedelemért, csak gondoltam, megosztom ... :)

 

Ha gondoljátok, majd teszek fel képeket.

GPF Creative Commons License 2004.11.12 0 0 954

Köszi a leírásokat, szerintem nagyon hasznos volt.

 

Láttam a farudast, az annyira nem tetszik. Meg az az igazság, hogy szerintem azok inkább díszkönyvek. Nekem elég intenzív használatra kellene.

A falaposra nem emlékszem, de megnézem megint.

Előzmény: szuszetti (953)
szuszetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 953

Áfony!

No, igen, kétségtelenül rövidebb lett volna így:)

 

GPF!

Könyv borítójának remek a falap, a könyves topikban van farudas és sima falapos példa is:)

 

Kérdeznék:

Hogy a túróban tudom némileg karcmentessé tenni a gyerek által autópályának használt politúrozott felületet?

Nem akarom az egészet újrapolitúroztatnini, de valamit mégis tenni kellene vele.

Anno olvastam azt, hogy politúrhoz használt sellakk nagyon híg oldata jó lehet átkenésnek, afféle nedves-törlés szerűen...

Nem mertem kipróbálni.

Ne is tegyem, ugye?

Áfony Creative Commons License 2004.11.12 0 0 952
Ferrario két komponensű repesztőlakk: Az egyik üvegben átlátszatlan fehéres kulimász van, ezt kell elsőre felkenni, teljesen átlátszó lesz az anyagon, vársz vele, aztán meg a másik lakkot, ami víztiszta.

Ez a tetején reped csak. Tehát van egy adott színű felületed, rámázolod az egyik komponenst, ami teljesen átlátszó, vársz vele 8-16 órát és megy rá a szintén átlátszó lakk. Ebbe dörgölöd bele a patinát, ami besötétíti az egész felületet, és ha vártál két napot, le is lakkozhatod, ez lesz a végleges színe.

Ez egy idézet a http://www.utd.hu/giny/lap.hu/kisokos.htm  deku kisokosból, ott találsz lelőhelyeket is. Az első 3 oldalon minden infót megtaláltok.

Bocs hogy belekotyogtam:)))

szuszetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 951

Megpróbálom röviden (nem röhögni!:))))

 

Műantik felületkezelés:

Repesztésnél két színben kell gondolkodni. Egy szín lesz a teljes felületen, egy pedig a repedésből fog elővillanni. A másodszorra felvitt festégréteg lesz a teljes felületen látható, az fog megrepedni.

 

1. repesztési mód

--Lealapozzuk a fát (itt pl. fehérre).

--Felkenjük a repesztőlakkot, ez (többnyire) vízbázisú, átlátszóra száradó lakk.

--Száradás után felkenjük a második réteg festéket (ez esetben a zöldet)

A második(zöld) réteg száradás közben megtöredezik, és a repedezések alól elővillan a (fehér) alapszín .

 

 

2. repesztési mód 

--Lealapozzuk a tárgyat (itt elefántcsont)

--Felkenjük a repesztőlakkot

--Száradás után felkenünk vízbázisú lakkot, de nem ecsetvonásokkal, hanem szivaccsal felpacsmagoljuk

--A vízbázisú lakkunk száradás közben megrepedezik, de átlátszó lesz. A kialakult repedésekbe belegyömöszölünk az alaptól eltérő színanyagot (hobbifesték, porpasztell, olajfesték, stb), így láthatóvá válnak a repedések (itt bronz-gyöngyház volt a tömködő-szín). Betömködés után a felületről visszatöröljük, így csak a repedésben lesz ott az elütő szín.

Ha ugyanezt a vízbázisú lakkot jóó vastagon, és csíkozva kenjük fel ecsettel, akkor nem repedés, hanem inkább hasadás lesz belőle, az ecsetvonások irányával megegyezően.

 

Ezt a két repesztést a legegyszerűbb és legolcsóbb repesztőlakkal készítettem.

 

 

3. repesztési mód

Alapszín a narancs, és színes a repesztőlakk (zöld). Alapozás után a színes repesztőt felkenjük, az száradás közben megrepedezik.

Randa színekben kapható, hanyagolható.

 

 

4. repesztési mód (Gladiolusz készítette)

Az egyik legdrágább, de kétségtelenül a legszebb repesztést produkáló szer. Kétfázisú repesztőlakk.

Itt a két komponens egymáson reped meg.

Első felken-->megszárad-->második felken-->ez száradás közben megrepedezik, de átlátszó lesz--> kialakult repedéseket kiemeljük vmilyen színanyaggal.

 

Rengeteg repesztő szer és módszer létezik. Többnyire vízbázisúak, ezért az alapozásnál nem rossz, ha ezt figyelembevesszük. Alapszín lehet a fa természetes színe is, de jó, ha lazán lelakkozzuk, mert beszívhatja a repesztőlakkot, és nem lesz minek repesztenie. Az is általános, hogy a második rétegünket nem szabad kétszer kenni, figyelni kell arra, hogy az ecsetvonások se fedjék egymást.

A repedés (általában) a másodszorra felvitt réteg vastagságától függ.

Van olyan repesztő,  a Stamperia , ami eleve meghatározza, hogy mekkora lesz a repedés.

 

Ezek "kisflaskás" repesztők, nagy felületre nyilván költségesek. Külhonban használnak nagyobb - és nyilván ezért olcsóbb repesztőt is a falfestésnél pl., itthon hiába kerestem, sehol sem hallottak még róla eddig. Ilyen a ProFaux márka is.

Ha valaki lát, szóljon:)

 

A repesztésen kívül van még rengeteg "műantikolási módszer" is, de az már másik téma:)

 

Sziasztok!

Szuszetti

rferi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 950

Írd le légyszi, mert nem off!

Ráfogjuk, hogy "műantik felületkezelés" és máris itt a helye :))))))))))

A dekupázsosból kihámozni majdnem lehetetlen, annyit írtok bele.... 

 

       egy másik kukkoló

                   Feri

 

Előzmény: szuszetti (948)
GPF Creative Commons License 2004.11.12 0 0 949

Mit írsz le?

 

Szerintem nem gond.

Előzmény: szuszetti (948)
szuszetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 948

:))

 

Leírom szívesen, de nem gond, ha itt off?

Előzmény: GPF (947)
GPF Creative Commons License 2004.11.12 0 0 947

 

A repesztőlakkot felkenem, mondjuk pár óra alatt megszilárdul, akkor le lehet kenni mással és másnapra megrepedezik, vagy hogy van ez?

 

Ezt a vízbázusú lakkos dolgot nem értem.

 

Nincs kép valami ilyesmikről? (Csak azt ne mondd, hogy nézzem végig a decu topikot. Szoktam azért azt meg én titokban. Meg a könyvkötést.)

 

A fa és a könyv viszonya nagyon foglalkoztat, de még nem találtam ki a kettő ötvözését.

 

 

Előzmény: szuszetti (944)
rferi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 946

Kreatív hobbi boltokban kapsz, egy deci körüli kiszerelés párszáz pénz.

Ilyen bolt van a Margit körúton a hídi megállóval szemben, az Üllői úton a Kálvin térhez közel, egy másik szemben az Iparművészeti Múzeummal, a valamikori Bartók mozi helyén, az átjáróudvarban a Károly körúton, a nagykörúton az Oktogonnál lévő házasságkötő mellett........

Előzmény: GPF (945)
GPF Creative Commons License 2004.11.12 0 0 945
Mi az a repesztőlakk? Hol lehet olyat kapni? Lehet kis kiszerelést nem aranyárban egy próbához?
Előzmény: szuszetti (944)
szuszetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 944

Buszmágusz!

A fát vízzáró réteggel lekened (célszerű, hogy ne nyelje be a repesztőlakkot), rákened a repesztőlakkot, száradás az után alapszítnől elütő festégréteget viszel rá, az megreped, és az alapszín át fog átütni a repedésekben.

Vagy vízbázisú lakkot kensz a repesztőlakkra, ekkor viszont a lakk kialakult repedéseibe olyan színt tudsz tenni, amit csak akarsz:)

 

Sziasztok

Szuszetti

lelkes olvasótok a decupage-topikból:))

Előzmény: buszmágusz (938)
bencuri Creative Commons License 2004.11.12 0 0 943
Üdv mindenkinek!

Nem tudjátok véletlenül, hol lehet 100.000 alatt vastagsági gyalugépet venni (lehetőleg elfogadható minőségben dolgozót)?

Előre is köszi!
mdk Creative Commons License 2004.11.12 0 0 942
Igen ez megvolt, de a Paliszander kft.-nek nincs vmi honlapja?
Előzmény: rferi (919)
kivi Creative Commons License 2004.11.11 0 0 941
Előzmény: GuMiSZu (940)
GuMiSZu Creative Commons License 2004.11.11 0 0 940

Hali ! nem tudnád a képet emailban elküldeni? nem látom sajna az indexes képeket :(

 

gumiszu@vipmail.hu

 

thx

Előzmény: buszmágusz (935)
rferi Creative Commons License 2004.11.11 0 0 939

A repesztéses cuccokat előbb egy spec lakkal lekenik, és utána megy rá a repesztőlakk.Az repeszti az első bevonatot, és úgy néz ki, a fa repedt.Bővebben a Dekupázsos topicban találod a megoldást a hölgyektől

-

www.zatik.hu a külső űllői út végtelenben

Előzmény: buszmágusz (938)
buszmágusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 938

Volna két kérdésem:

Hogyan tudok fát repeszteni úgy, hogy a hatása olyan legyen, mntha ezer éves volna. Egy dohányzóasztalt szeretnék csinálni, de csak olyan deszkám van, amin nincs repedés....

Hol lehet fenyőn kívül más, exkluzivabb faanyagot venni, de nem rönkfát, hanem vágottat, esetleg ahol én le is tudom vágatni.

Köszi

buszmágusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 937

 

 

Akkor itt a kép.....

 

buszmágusz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 936

És egy kép, most hogy már a feltölt gombot is megnyomtam...:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!