Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2005.02.04 0 0 1640

Hát végigtologattam a hengert a fán.Nem tudtam, hogy ez nekem nem kéne menjen, nem is foglalkoztam vele festésenként fél óránál többet.

Még arra sem figyeltem, hogy ne menjek csámpásan.

Aztán tök jó lett, még én is meglepődtem rajta.

Előzmény: Garp szerint (1639)
Garp szerint Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1639
Akkor mondd el, hogy csináltad.
Előzmény: rferi (1638)
rferi Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1638
nem nem... a tok nálam hagyományos, szal tiz centinél szélesebb részek is voltak és 5 centis szivacshengerrel dolgoztam....
Előzmény: Garp szerint (1637)
Garp szerint Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1637

Ez azért lehet, mert gondolom, hogy az ablaktokon egy-egy síkot egyben át tudtál festeni a hengerrel, míg pl. egy ajtófelületen többször kell egymás mellett ugyanazon a síkon végighúzni a hengert.

 

Nem lehet esetleg jó megoldás a henger és az ecset valamilyen kombinációja? (hengerelés és utána a pályák találkozásainál valamilyen maszatolás, hogy az ott lévő vastagabb festékréteget segítsen eloszlatni)

Előzmény: rferi (1636)
rferi Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1636

Én az ablaktokot kentem ezzel a hengerrel pölö és nekem nagyon szépnek tűnő bevonatot adott, lényegesen jobbat, mint ecsettel szoktam.

Nem tudom..... Pedig nem vagyok egy nagy piktor.....

Igaz, előtte - mint még soha- végigcsináltam a kötelező gyakorlatokat: kétszer csiszolás, beeresztés, glett, csiszolás, glett megint, csiszolás, alapozás kétszer mert megitta, zománc kétszer.

peaso25 Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1635
szvsz egyértelműen ecet,csak el kell többször egymásra merőlegesen, egyre finomabba nyomva, a végén meg abba az irányba ,hogy a barázdák a gravitávió miítt lefollyanak. és akkor töksima lesz. lehet, hogy butaságot írtam, de én így szoktam.
Előzmény: Arth (1634)
Arth Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1634
Nálam is ez volt. Ha ecsettel festek, akkor a bevonat vastagsága nem lesz olyan egyenletes, de kisimul. Ha hengerrel, akkor egyenletes lesz, de nem simul ki. Ha hengerrel több festéket viszek fel, akkor kisimul ugyan, de buborékos lesz. Talán hígabb festéket kellene használni.
Előzmény: nebamun (1633)
nebamun Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1633

A Bosch szórópisztoly elég drága (20e fölött van), a Wagner és Casals is gyárt ilyeneket, lényegesen jobb áron. Ezek minőségét nem tudom, de nem hiszem, hogy baj lenne velük.

A hengeres zománcozást én is próbáltam, nekem valami furcsa okból nem feszült ki a felület, hanem finoman rücskös maradt. Nem is értettem, mert ugyanez a festék ecsettek kenve teljesen sima lett, eltűntek a szálcsíkok. Pedig próbáltam szivacshengerrel és drága bársonyhengerrel is.

Előzmény: monyesz (1631)
Infomaker Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1632
Ha érdekelne 220ért, akkor 20/980-5732 hívj
Előzmény: czebemarci (1625)
monyesz Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1631
Köszi, akkor lehet megpróbálom a szivacsossal festeni, vagy megnézni ezt a Bosch-t milyen és mennyi.
Infomaker Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1630

hát az kár :-)

 

Na majd lesz valahogy, olyan még nem volt, hogy sehogy sem lett volna :)

Előzmény: rferi (1629)
rferi Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1629
Majd alkuszik az, aki meg akarja venni! :) Én nem akarok semmit se venni
Előzmény: Infomaker (1628)
Infomaker Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1628
Akkor alkudj abból a kettőből :)
Előzmény: rferi (1627)
rferi Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1627
A faesztergát és a körfűrészt tulzottan magas árúnak tartom, de a többi ár sztem korrekt.
Előzmény: Infomaker (1626)
Infomaker Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1626

Oké!

 

Az árak külön:

 

Szalagfűrész: 220.000 ft

Körfűrész:85.000 ft

Asztali fúró:80.000 ft

Korongcsiszoló:125.000 ft

Esztergapad:125.000 ft

Egyengető:175.000 ft

Vastagoló:300.000 ft

 

Ha érdekel, Monoron lehet megnézni, bármikor.

 

Üdv.

Előzmény: czebemarci (1625)
czebemarci Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1625

 

Infomaker,

a képek jók lettek, mostmár csak be kellene árazni egyesével mindegyik gépet. Egyben nem hiszem, hogy el tudnád adni. Engem a szalagfűrész kifejezetten érdekel...

 

a http://www.faipar.hu -n is meghirdetheted, de árakat ott is kellene írni.

 

kösz:

czebemarci

 

Előzmény: Infomaker (1624)
Infomaker Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1624

Megnézed a gépeket az oldalamon?

 

1milla jó ár nem?

 

kep.tar.hu/infomaker

Előzmény: rferi (1623)
rferi Creative Commons License 2005.01.28 0 0 1623

Ha fehérre akarsz festeni, és nem szeretnéd, hogy hamar besárguljon, akkor ajánlom a TRinát mesterzománcból (mert tényleg nagyon jó) a RADIÁTORZOMÁNCOT!

Ez valszeg a magas hőre méretezett összetétele miatt nem sárgul.

Sztem nem érdemes fújni, a szivacshengeres festés sokkal egyszerűbb.

Mondom ezt úgy, hogy van festékszóróm, kompresszoros, nem is gagyi, és használom is lakkozáshoz.

Egyszerűen csodaszép és nagyon gyors festést tesz lehetővé ez a kis hengerke.

Én a legolcsóbb hengert vettem meg az obiban, egy kis tálkával volt készletben, szal még a csodadrága hipiszupi cuccra sincs szükség - szerintem

 

 

nebamun Creative Commons License 2005.01.27 0 0 1622

Nekem Bosch PSP260-am van. Jónéhány ajtót lefújtam vele. A lényeg, hogy vízszintes legyen és a megfelelő sűrűségűre kell a festéket keverni. Ezt részletesen leírják a hozzáadott gépkönyvben, van egy adott méretű lyukas edényke hozzá, azt kell telemerni és mérni, hogy hány másodperc alatt folyik ki belőle. 25-30mp körüli ami zománcfestékhez jó. A festéket érdemes alaposan megválogatni. Legjobb tapasztalaton a Trinát Mesterzománccal van (Mesterzomác! ez a neve, csak fehér színben létezik, nem a sima magasfényű 'mester minőség', az egy sz*r) illetve a LevisLux is hasonlóan jó (drágább is, de ezt elvileg színre is kikeverik).

A Dulux-szal nagyon rossz a tapasztalatom, igaz csak a selyemfényűt próbáltam. Fél év után már piszkosszürke, mindig megfolyt, és még drágább is mint az emlíettt fenti kettő.

Előzmény: monyesz (1620)
czebemarci Creative Commons License 2005.01.27 0 0 1621

 

Monyesz,

annyi ajtód nem lehet, akkor nem csinálnád sk!  : ))

Nyugodtan csinald kezzel, sokkal tobb bajod lenne a szetporlado festekkel (ha bent a szobaban fested). Persze, ha megengedheted, akkor vehetsz egy kompresszort, azzal biztosan gyorsabban végzel, csak elveszik a munka öröme...

 

Ha bakon akarod fújni, akkor meg úgyis száradnia kell egy napot mielőtt megfordítod, túl sok időt nem nyersz vele...

 

Olyan kis festékszórót még én sem használtam, de kompresszorral már fújtam radiátort, mindenképp kell szerezned egy komolyabb pormaszkot (ami lakkszórásra is használható), nagyon kellemetlen a zománcfesték a tüdőben!

 

czebemarci

 

Előzmény: monyesz (1620)
monyesz Creative Commons License 2005.01.27 0 0 1620

Sziasztok !

Nyáron festés-mázolás lesz nálunk, és szeretném az ajtókat sk festeni. Viszont annyi van, hogy arra gondoltam esetleg megérné venni egy gépet. Mivel zománcfesték van rajtuk, nem tudom ezt mi bírja fújni.  Praktikerben vannak kis festékszórók (asszem talán Ferm márkájúak), meg persze kompresszoros csodák is.Tehát tudjátok-e, hogy kis kézi festékszóróval lehet-e zománcfestéket szórni rendesen ?

czebemarci Creative Commons License 2005.01.27 0 0 1619

 

Lenolaj jo lesz a gyalura, a talpat nem kell kezelni (esetleg mehviasszal)

czebemarci

 

bencuri Creative Commons License 2005.01.26 0 0 1618
Köszi, megnéztem. Mostmár értem hogy működik.

Lenne még egy kérdésem -ettől teljesen eltérő-, mégpedig az, hogy fa kézigyalut mivel ajánlott felületkezelni? Simán lenolajjal fussak át rajta, vagy a talpára valamilyen egyéb ellenálló anyag is kellene?

Előzmény: SaGa (1617)
SaGa Creative Commons License 2005.01.26 0 0 1617
A Gelko-nál ezen a lapon , a vége felé van egy Metabo befogva egy ilyen szerkezetbe, munka közben. A Bosch (vagy B&D), aminek most nem találom a beszerzési forrását ugyanilyen.

A dolog lényege, hogy a gyalu meghatározott magasságban van a munkaasztal fölött rögzítve, így ha áttolod a fát közöttük, akkor egyenletes vastagságú lesz. Probeléma, hogy a kézi gépek teljesítménye miatt 1-2 mm-nél többet nem tud vékonyítani, így valószinű többmenetes a dolog...

SaGa
Előzmény: bencuri (1616)
bencuri Creative Commons License 2005.01.26 0 0 1616
Sziasztok!

Tudna valaki nekem képet beszúrni olyan állványról, amibe kézi gyalugépet befogva vastagolni lehet? Olyan képek kellenének, amiről látom, hogy hogyan működik az ilyen szerkezet.

Köszi!
Infomaker Creative Commons License 2005.01.25 0 0 1615

na fent vannak a képek

 

kep.tar.hu/infomaker

Előzmény: Infomaker (1614)
Infomaker Creative Commons License 2005.01.25 0 0 1614

Az lesz, este tuti fotózok!

 

Aztán ha nem zavarok, hozok ide is képeket.

Előzmény: rferi (1613)
rferi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 1613

Lehet termelésben cégben használni mindenféle gépet, ha előtte hatósági vizsgáztatást kérsz rájuk - vastag pénzért persze - munkavédelmi szempontból valamelyik munkavédelmi hatóságtól, pontos név, cím nincs nálam.

A barátom a saját maga által készített burkolóanyagkészítő gépeire kérte meg ezeket, és három gépre fizetett valami 2,5 millát! a gépek együtt nem kerültek ennyibe, van ami dexionból van :)

Ezért én is amondó vagyok, hogy képezd le körbe ezeket a masinákat, és azután tedd fel a netre!

Előzmény: halaloszto (1612)
halaloszto Creative Commons License 2005.01.25 0 0 1612

Ha jol ismerem a jogi szituaciot, ezeket az oreg, papir nelkuli gepeket senki nem tudja termelesben cegben hasznalni. Innentol mindenfele maganembereknek, hobbiasztalosoknak meg hasonloknak tudod eladni. Ezek az emberek viszont ennyi nformacio alapjan hogy 400-as szalagfuresz nem szaladnak el megvenni.

 

Szerintem csinalj fotokat, arazd be oket egyenkent es tedd fel valahova.

 

vajk

Előzmény: Infomaker (1610)
rferi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 1611

Sajna lombos anyag nincs, és a műszárításról csak annyit, hogy én előre hónapokkal megveszem az anyagot, hogy otthon tető alatt kiszáradjon valamelyest, mert itt még tető sincs a telepen.

Viszont az ár 48 bruttó köbmétere és nem tiszta göcsört az anyag......

Előzmény: czebemarci (1608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!