Keresés

Részletes keresés

ragyabacsi Creative Commons License 2004.08.06 0 0 516
Szerintem a reiser- csavarral egyszerűbb, de a konfirmátorcsavar erősebb. Ha megadod a lapok méretét, az első méret szokott lenni a szálirány. Vagyis a 60 x 40-es elemnél hosszanti, a 40 x 60-asnál keresztirányú az erezet. Szabásmintát nem kell mellékelni, csak a méreteket és a darabszámokat kell bediktálni. Érdemes figyelni, nehogy valaki eltévesszen valamit, volt, hogy a 10 db 100 x 90-es hátlap helyett 10 db 100 x 9-es kaptam. Mondjuk azonnal elismerték a hibát, de hátha vannak kevésbé rendes cégek is. Azt nem tudom, hogy az élfóliázást hogy kell jelölni, mert azt én szoktam csinálni.
kirumiru Creative Commons License 2004.08.06 0 0 515
megneztem a 2 fajta csavart. a konfirmator csavar brutalisan nez ki. de ahhoz minidig elo kene furnom azt hiszem raadasul a 19mm-eshez kicsit vastagnak tunik.
melyikkel konnyebb dolgozni?

butorlapszabasnal a minta iranyat megadhatom? En mindegyik lapnal azt szeretnem ha a hosszabbik oldallal lenne parhuzamos a minta. Ezt kulon meg kell adni? remelem ilyen esetben nem kell tablarajzot keszitenem.
Előzmény: ragyabacsi (514)
ragyabacsi Creative Commons License 2004.08.06 0 0 514
Én 3,5 vagy 4 x 50-es reisercsavart szoktam használni. Ahol keresztülmegy a bútorlapon, 3-al fúrok elő, ahol az anyag élébe megy semmivel. Igy nem kell besüllyeszteni a fejét, mert behúzza magát az anyagba.
Előzmény: kirumiru (513)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.06 0 0 513
attol fugg mikor jossz vissza... :-) szerdan rendelem meg az anyagot
22 nm laminalt butorlap kell + 9 nm hatfal + 9 ajto

Csavarbol milyenb hosszusagut vegyek? vagy ezek csak egyfele hosszusagban leteznek? (konfirmator, reiser poszdorja csavar).
Ezeknek kell elofurni?

meg valahogy a szallitast is meg kell oldani mert a hatamon megsem tudom elvinni. Lemexnel vallalnak szallitast is? remelem nem csillagaszati aron
Előzmény: GPF (512)
GPF Creative Commons License 2004.08.06 0 0 512

Jól hangzik. Hajrá, lehet csinálni!

Holnap elutazom, mire visszajövök kész lesz?

Előzmény: kirumiru (511)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.05 0 0 511
most voltam a woodexpressnel. Korrektnek tunik a tarsasag. barmilyen meretben tudnak csinalni ajtot raadasul a szinvalasztek is tetszik.
Kulon elony hogy pont ugyanolyan mintaju bukk szinu ajtot tudnak csinalni mint amilyet lehet kapni pl. a Lemexnel.
Mindketto Interspan 381-s. Pont volt egy ilyen butorlap es szinminta is es alig lehetett elterest latni. szinben pont olyan volt, mintaban egy hangyanyit eltert, persze csak ha 10 cm-nel kozelebbrol neztem.

vallalnak panthelybefurast 100 Ft/db aron.
Augusztus 20-tol lesz butorlap szabaszatuk is es vallalnak majd elfoliazast, ABS-eszest. Persze a butorlapokat - szenben az ajtokkal - nem ott fogjak foliazni, csak szabjak majd.
Az ajtokat onnan fogom rendelni ez tuti.


GPF Creative Commons License 2004.08.05 0 0 510

Ha ki tudod vágni az ellipszis alakú lyukat, akkor tud menni felsőmaróval, mert ahhoz létezik másolósablon. Ill. léteznek olyan kések, amiknek az alján van egy golyóscsapágy, ami megvezeti a kést. Pont ilyenekre van kitalálva. De lehet, hogy egy ilyen kés ára összemérhető magával a géppel. Ez valószínűleg olyan beruházás, ami nem biztos, hogy hosszú távon is megéri. Egyébként nehéz dolgozni a bútorlappal. Pl. a dekopírfűrész kését összevissza hajlítgatja kicsorbítja. Másrészt a felső oldalon kipattogzik a laminálás és nem lesz szép. Ezért ha dekopírral vág az ember a nem látszó oldal legyen felül. Marógépnél nincs ilyen probléma, az nagyon gyorsan pörög és sokkal élesebbek a kések.

Evés közben jön meg az étvágy? Vagyis egyelőre evés előtt.

Előzmény: kirumiru (509)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.05 0 0 509
emlitesre kerult itt egy felsomaro nevezetu gepecske. Ez jo uveglapnak a hely bemarasara?
A szekreny utan majd szeretnek csinalni egy dohanyzo asztalt. Nem lenne tul bonyolult. Egy ellipszis alaku butorlapban egy masik (kisebb) ellipszist vagnek ki es oda egy uveglapot helyeznek. gondolom hogy a kivagott ellipszisnek kisebbnek kell lennie egy kicsivel mint az uveglap es a szelen felsomaroval(?) uveglapvastagsagut leszedni.
Ez igy mukodik szerintetek?
Ilyet csinalnak valahol? (nem hinnem hogy egy ellipszis menten en kepes lennek ilyenre).

mas kerdes:
a szinkodoknal altalaban 2 fele gyartot lehet letni ill. siznkodot: interspan es falco
A ketto kozott van kulonbseg? (ugyanannal a mintanal, szinnel)

kirumiru Creative Commons License 2004.08.04 0 0 508
ize, fok akart lenni. :-) 90 fok. PI/2 :-)
Előzmény: GPF (506)
nabala2 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 507

Sziasztok

 

Én natúr fenyő ajtókkal, csomós fenyő bútorlapból készítettem a konyhabútorunkat. Mikor kibontottam a megrendelt ajtókat, megijesztett a nagy árnyalat különbség a két anyag között, pedig az üzletben (Bubiv Span) mondták, hogy a kiállított minta ajtó kb. két éves, azért van olyan szép érett színe. Kb. fél év alatt az ajtók sötétedtek annyit, hogy az árnyalat különbség már abszolút nem volt feltűnő, jelenleg (2,5 év) pedig teljesen szinkronban vannak a színek.

GPF Creative Commons License 2004.08.04 0 0 506
Mi 90 cm?
Előzmény: kirumiru (505)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.04 0 0 505
90 cm eleg nekem. :-) Szerintem woodexpress lesz, majd megkerdezem meg voltam ott. Ma vagy holnap elnezek oda es megkerdezem.
Előzmény: GPF (504)
GPF Creative Commons License 2004.08.04 0 0 504

Nem kell előbb megvenni a pántokat, csak döntsd el, hogy milyen lesz, és beszéld meg az ajtósokkal. Lehet hogy woodexpress lesz az ajtó? Ott vállalnak pánthelyfúrást?

 

Pántokból van olyan, ami 90 fokot nyílik, ez a legolcsóbb, legelterjedtebb. Van 110 és 180 fokos is.

Előzmény: kirumiru (503)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.04 0 0 503
Egyedul meg az az atkozott szin nincs eldontve. OK. elobb megveszem a kivetopantokat es utana rendelem meg az ajtot. Elobb a gomb, aztan a kabat! :)

majd rakok fel kepeket ha mar keszul a butor (bar lassan fog).
Előzmény: GPF (502)
GPF Creative Commons License 2004.08.04 0 0 502

Van vízbázisú lakk, aminek nincs szaga. Csak úgy mondom. De ez vicc, tényleg sokkal macerásabb.

 

Kivetőpánt függő a lyuk helye. De szinte mindegyiket azonos helyre kell fúrni. Ha jól emlékszem, 22.5 mm-re a széltől egy 35 mm átmérőjű lyuk kell a legtöbb pántnak rácsukódó pántnak. Ha valami nagyon extrát akarsz, ahhoz lehet, hogy más kell. De érdemes a pánt megvétele vagy legalábbis eldöntése után fúrni vagy furatni.

 

Na, kezdd már csinálni, kíváncsi vagyok a beszámolókra!

Előzmény: kirumiru (501)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.04 0 0 501
mutatott olyat is a csavo a Lemexnel de annak a szine is eltert az ajtoetol es azt meg lakkozni is kell. Ennyi lakk iszonyu sokba kerulne. Ezt azt hiszem kihagynam.
Raadasul nincs kedvem 1 hetig lakkszagban aludni...
azt hiszem maradok a butorlap + MDF megoldasnal, csak a szineket kell kivalasztani.

az ajtonal a panthely az szabvanyos tavolsagra van a szeletol mindig?
Előzmény: GPF (499)
GPF Creative Commons License 2004.08.04 0 0 500
Nincs Lemex-es bükk ajtó árjegyzéked? Ha van, feltehetnél pár árat!
Előzmény: kirumiru (496)
GPF Creative Commons License 2004.08.04 0 0 499
Akkor már nem akarsz igazi fával borított furnérozott bútorépítő lapokkal dolgozni? Az még macerásabb, de mégiscsak fa.
Előzmény: kirumiru (496)
GPF Creative Commons License 2004.08.04 0 0 498

Szerintem a woodexpress-nél nincsenek bútorlapok.

Azt is kérdezd meg, hogy befúrják-e a pánthelyeket.

Vasalatokat nem néztél a Lemex-nél?

Előzmény: kirumiru (496)
ragyabacsi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 497
A fa ajtók idővel sötétülnek, pár év mulva az ajtó lessz "vörösesebb". Lehet az ajtókat is az eredeti bútorlapból csinálni, ez igénytelenebb, de olcsóbb. Az ilyen ajtót fel lehet dobni gyári öntapadós diszekkel (drága), vagy a bútorlaphoz pácolt, lakkozott fa diszlécekkel.
Előzmény: kirumiru (496)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.03 0 0 496
Elmentem a Lemexhez. Jok a fa ajtok csak van egy kis bibi. A butorlap (bukk) es a valodi fabol keszult ajot nagyon elut egymastol szinben. Nem is igazan mintaban, a butorlap vorosesebb sajna.
A masik gond hogy ha MDF-bol csinatatom az ajtokat akkor is teljesen mas szinu lesz az ajto es a butorlap, hiaba mindketto bukk. Azt a valaszt kaptam hogy azert mert mas a gyartoja.
a masik problema hogy faajtobol nem tudnak csinalni egyedi meretut. 1mx40cm korul nincsen bukkbol. :-( csak cseresznyebol.
a minta miatt meg nem lehet felcerelni a magassgot a szelesseggel.

Holnap vagy holnaputan benezek a woodexpresshez hatha ott talalok egyezo szinu ajtot es butorlapot.
Bar arr ais gondoltam hogy esetleg a bukkhoz egy voros mahagoni butorlapot valastzok (egyreszt ilyen szinu a hangfalam, masreszt a ruhasszekrenyem a masik falon).
Előzmény: GPF (495)
GPF Creative Commons License 2004.08.03 0 0 495

Ez a woodexpress nagyon korrektnek tűnik fóliás ajtókban. Érdemes megjegyezni.

Kár, hogy én most fát keresek.

Előzmény: kirumiru (492)
rferi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 494

Skacok!

Most jövök a praktikerből, ahol éppen vettem egy felsőmarót.

Kinzo gyártmány, 10990-. volt brutto.

Ez még nem érdekes így annyira, de 1800Wattos, és 8-12mm patronok vannak hozzá.

Fordulatszámszabályozós, lágyan indító elektronikával.A bekapcsológombja olyan nem bentmaradós (asszem ugrik a gari, és átteszem fixen benntmaradósra).

A függőleges megvezetés korrektnek és erősnek tűnik.

A hozzáadott párhuzamvezető nem lemez, hanem öntvény.

Ami gyengének tűnik rajta, az a tengelyrögzítés, amikor kiveszed/beteszed a marót.Ezen esetleg be kell fejezni a gyártást.

Illetve gyengécske még a függőleges méretbeállító alkatrészei, de ezek nem is érdekelnek, mert azt én tolóméterrel szoktam állítani, nem a gyári szerkezettel.

Akit érdekel még lehet menni venni....

GPF Creative Commons License 2004.08.03 0 0 493

Van a Lemex-nél minden. Az előbb beszéltem velük, fa ajtók is vannak, és azoknak sincs kinn az ára.

 

Oldalról szokták rácsavarozni. Igazából nem tudom, miért. Lehet, hogy pont az általad is említett méretproblémák miatt. Az IKEÁS-nál az alsó oldalról van, a felső felülről, de az egy más vastagságú fedlap.

 

Kösz a linket, megnézem.

Előzmény: kirumiru (492)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.03 0 0 492
Amit neztem:
http://www.woodexpress.hu/

A lemex weboldalan csak feher almit talaltam. De ellatogatok korbeszaglaszni egy kicsit.

Akkor maradok a csavarnal, a sullyesztesre en is gondoltam. :-)
Egyebkent nem fog latszani mert vegig szekreny lesz.
A csavarozas mar ok. A tervezesnel (meretek) az nem vilagos hogy ha 20 mm-rel szamolok 19mm helyett akkor ha egy polcot vagok a szekrenybe akkor 1-1 mm lesz a ket oldalan. Ha a polc az ilyen kis polctarto pockokon van akkor nem gond, de kell idonkent berakni egy merevitot is legalabb a 2m magas szekrenybe, ott pedig nem lehet 2 mm elteres mert a csavar tul osszehuzna a szekrenyt es akkor nem lenne egyenes az oldala.

HA kiindulok a legalso vizszintes butorlapbol akkor erre az oldallapokat rarakjam (alulrol csavarozom) vagy oldalrol csavarozzam.
Ha oldalrol csavarozom akkor tuti jok lesznek a bevagott polcok akar pockokon akar csavarral fogatom ossze.
Előzmény: GPF (490)
GPF Creative Commons License 2004.08.03 0 0 491
Szerintem először próbálj meg egy kis éjjeli szekrényt csinálni egy ajtóval meg egy fiókkal. Azon sok mindent megtapasztalsz, és utána vágj bele a nagy műbe.
Előzmény: kirumiru (488)
GPF Creative Commons License 2004.08.03 0 0 490

Mi az a cég, ahol az ajtókat találtad? Nézted a Lemex-et? Az az egyik legnagyobb, legjobb ilyesmivel foglalkozó társaság.

Szerintem nézd meg a lehajtós asztal vasalatát. Jó lesz az a billentyűzetnek.

 

Az összeerősítésnek a csavar a legegyszerűbb módja. Arra van esély, hogy gyakorlat nélkül is viszonylag pontosan meg tudod csinálni. Van a Reiser pozdorjacsavar vagy a már említett konfirmátor csavar, mindkettő ilyesmire van kitalálva. Mindkettőhöz lehet kapni kupakot so színben, akár még igazi fából is. Ha egymás mellett vannak a bútorok, nem látszik a csavar.

 

Vannak más módszerek is. Léteznek bútorösszehúzó szerelvények. Ezek közül a legegyszerűbb egy belülre felerősíthető derékszög, azt kell felcsavarozni rövid, vastag csavarokkal.

 

Van a csapozás, ami a legláthatatlanabb. Az azért nem egyszerű meló. És nem is lesz oldható a kötés.

Köldökcsapozáshoz lehet kapni átjelölő bizbaszokat olcsón, az szerintem tök jó.

Van a piskóta csapozás, amihez spéci gép kell, de kicsit állítható amíg meg nem köt így pontos lesz. Most a Praktikerben 20 ezer alatt van ehhez való Ferm lamellózó.

 

Előzmény: kirumiru (488)
ragyabacsi Creative Commons License 2004.08.03 0 0 489
Én a bútorlapokat csapolni szoktam, 8-as köldökcsappal. Pontos sablon kell, hogy "fussanak" a furatok. Ha nem kell több költözést kibirnia, jó a csavarozás. 4 x 50-ex pozdorjacsavar kell, a fejét az anyagba kell süllyeszteni. Látszik, de csak a szélső szekrény oldalán. Lehet kapni hozzá a bútorlaphoz hasonló szinű sapkát. Az előzőekben emlitett konfirmátorcsavarral nincsenek tapasztalataim, de igen erősnek tűnik. Ehhez is kapható sapka.
Előzmény: kirumiru (488)
kirumiru Creative Commons License 2004.08.03 0 0 488
Nem szeretnem 2,7m magasra mert tul sok teret venne el es a tetejere igy egy-ket disztargyat tudok rarakni majd (vaza, stb.)
Egy 37 nm-s lakasrol van szo amiben 23 nm a szoba nagysaga.
Ruhasszekrenyem mar van egy masik falreszen, az toloajtos es 2,7m magas.
Azt hiszem, hogy nagyon sok teret elvenne ha ez is 2,7m magas lenne.

A fioksinre en is gondoltam, de a problema meg mindig megvan. A monitort takarni szeretnem ha nem hasznalom, de ha lehajthatos az asztal es mondjuk 60cm mely(magas) a lehajthato resz akkor tul messze lesz a monitor. ha kevesebb akkor meg a monitor nem fog beferni.

Egyebkent mindnhol racsukodo ajtokat szeretnek.

Egyebnkent ilyen bontasban kepzeltem el a szekrenysort:
1 duplaajots szekreny
1 szimpla konyvespolc (benne helykihagyassal a hatso hangfalnak)
1 konyvespolc vagy cd/dvd tarto
1 duplaajtos szekreny szamitogep asztal funkcioval
1 fel magas polc, alatta a hangfallal

kozben talaltam egy ceget ahol vannak szekrenyajtok 10e Ft/nm-ert.
Azt meg megmondhatna valaki hogy hogyan illesztem ossze a laminalt butorlapokat. Gondolom nem csavarral mert az latszana. A konyhaszekrenyem ugy tunik mintha csapokkal lenne osszerakva.

az ajtok 297, 397, 407, 597 szelesek lehetnek. En 497-est fogok hasznalni akkor a duplaajtos szekreny se lesz 1m-nel szelesebb.
Előzmény: GPF (475)
halaloszto Creative Commons License 2004.08.03 0 0 487

[i]Glettelik, tapétázzák?[/i]

 

Pontosan ebben a sorrendben. A ketto kozott esetleg meg csiszoljak is.

 


v

Előzmény: mammamija (486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!