Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2004.12.23 0 0 1385

Hali!

 

Itt van néhány körkivágó fotó.

Ezeket darabban lehet megvásárolni.

A lemezfűrészeseket nagyon nem ajánlom, mert azok még barkács célokra is igencsak igénytelenek:(

Nekem már bolt úgy, hogy mikor belekapott a fűrészrésze a dekorizált felületbe akkor egyszerűen kiugrott a tartójából, és összekaristolta a munkapultot... ott buktam 15 000 ft-ot, igaz lett két kisebb munkapultom, olyan színben amit azóta sem tudtam eladni senkinek...szóval bukó volt:(

 

Amit itt láttok az normális akár ipari célokra is használható körkivágó.

A szárat meg lehet venni kb 3000-5000 ft-ért, míg a koronákat mérettől fögően...

pl a 35-ös méretű kb 2000-2500 ft, a 65-ös körüliek kb 4000 ft körüliek...

 

 

 

 

czebemarci Creative Commons License 2004.12.23 0 0 1384

Pánthelyet bútorlapba kézi fúrógéppel is nyugodtan lehet fúrni, nem kell állványos gép hozzá. Felsőmarót csak akkor érdemes venned, ha tömörfával akarsz dolgozni.

 

czebemarci

 

Előzmény: Törölt nick (1383)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.23 0 0 1383
Ha pántfészekmarásra (35 mm) gondolsz, nem kell ahhoz maró, elég egy állványra szerelt fúrógép meg egy Fostner-fúró.
Előzmény: Törölt nick (1380)
GPF Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1382

Vannak mélyebbek készletben is.

A Fétis-nél vettem pár hónapja.

Előzmény: halaloszto (1381)
halaloszto Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1381

hi!

 

megiscsak a korkiszuro lesz a baratod.

 

a merolegessel nem lesz problema, mert a fureszkorona adni fogja magat a merolegesre allitashoz. beallitod hogy a furohegy a kozepen egy centit kilogjon, es nekiallsz furni. amikor a furesz eleri a feluletet, szepen behuzza magat merolegesre. ezzel 30mm-ig meg is vagy. utanna bemaszol a szekrenybe, es megkuldod alulrol egy kicsit. ha nincs mas, probalkozz az akkus furoval. bar elobb utobb ugyis szukseged lesz egy rendes furogepre.

 

amugy mekkora az atmero amit furni kell? mert szerintem 8-10cm korul mar egy jo szelesfogu, keskeny (kanyarodos) dekopirlappal is lehet probalkozni.

 

ha sok penzed van, akkor korkivagofureszt lehet venni dragan bosch meg hasonlo markakat is, amiknel kulon megveszed a tengelyt, meg kulon egyesevel a koronakat. szerintem abbol a nagyobb atmerojuek aranyosan melyebbek is.

 

vajk

Előzmény: Törölt nick (1378)
czebemarci Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1379

A felsomaro is cirka csak 2-2.5 centi melyre tud marni, ugyhogy azt is ket oldalrol kellene csinalni. Beszerelt munkalapnal ez kicsit nehezen menne.

 

Plusz kellene valami sablont gyartani hozza, szoval ez sem lenne egyszeru.

 

czebemarci

 

Előzmény: Törölt nick (1378)
czebemarci Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1377

Mekkora a kábelkivezető bizbasz pereme?

Lehet, hogy egy körív mentén fúrhatnál lyukakat, majd összeköthetnéd dekopírral. Cikkcakkos lesz a vagas szele, de lehet, hogy a perem rátakar?

Egyszerűbb nem jut az eszembe...majd írd meg hogy ment!

 

czebemarci

 

Előzmény: rferi (1376)
rferi Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1376

Hát egy kábelkivezetőhöz azért kéne egy fúrógép, legalábbis jó lenne.

Szóval a lapszabászboltban kéne venni egy műanyag kábelkivezető "biszbaszt".

Bocsi, de fogalmam sincs minek nevezzem.

Ezek szoktak lenni a munkahelyi asztalokban is.

Ennek a biszbasznak van egy gallérja alul, ami belemegy a vágott lukba.

Na ezt kell lemérni,és egy KÖRKIVÁGÓVAL kiszedni az anyagot a pultból.

Ilyen körkivágót kapsz obi-prakti-baumax háromszögben tuti.

Egy lapos korong alakú öntvénybe bele van pászítva pár darab lemezből hajlított fűrészélű, csőszerű lap.Azok vágnak, ha forgatod az egészet.

Na először fúrsz egy lukat a körkivágú középső fúrójának méretével.Aztán felülről és alulról egymás után megdolgozod a pultot a körkivágóval.

Egyben nem fogja át, de nem is baj.

Aztán beleteszed a lukba a biszbaszt,és kész! :)

Azért egy tubus FBS szilikonragasztót vigyél haza, és azzal tömítsed a biszbasz szélénél a pultot, hogy a víztől ne púposodjon fel

Előzmény: Törölt nick (1375)
halaloszto Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1374

Isten hozott!

 

A varrogeplabbal mi a szandekod a letakaritas utan? A kromofagon kivul a homokszoras/szemcseszoras is egy lehetoseg. Viszont tudnod kell mit akarsz utanna, mert a femtiszta ontottvas orak alatt is lerozsdasodhat.

 

vajk

Előzmény: nebamun (1373)
nebamun Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1373

Az elmúlt 3 napot a topik végigolvasásával töltöttem, érdemes volt, sok mindent megtudtam belőle, de jónéhány kérdés is felmerült.

 

Először is a rézküszöb lakkozásáról. Valamelyik web-oldalon egy tikkulirás pasi osztja az észt a festéssel kapcsolatos kérdésekre, és ott az volt a válasz, hogy a Temadur Clear nevű kétkomponensű lakkjuk pontosan erre való. Letöltöttem az ismertető pdf-et, ilyeneket írnak benne:

 

  • Kíváló időjárás- és kopásálló, poliuretán bevonatrendszerek fedőfestékeként alkalmazható.
  • Tartós, fényét megőrző, könnyen tisztítható, nem krétásodó felületet képez.
  • Alkalmas vörös- és sárgaréz, alumínium és horganyzott felületek lakkozására.

Kedvenc festékboltomban rákérdeztem mibe kerül, és az A komponensnek 5 liter a legkisebb kiszerelése, kb. 25e Ft. Plusz még a B komponens (3:1 az arány). Kimondottan ipari használatra ajánlják, nem lakosságira.

 

A faragasztó-fapor keverékű saját-tapasszal én is próbálkoztam. Az volt vele a baj, hogy mivel a ragasztó vizes-diszperziós, a faport, a rostokat teljesen átáztatta, és jóval sötétebb lett az egész, és száradás után is rugalmas, ragacsos, nehezen csiszolható trutyi maradt. Mit rontottam el? Milyen ragasztót használjak? Mennyire finom csiszolmány kell hozzá?

 

Emítettétek, hogy van olyan hely, ahová elviszi az ember a cumót, ott belerakják egy kád kromofágba és lepucolják róla a festéket. Hol van ilyen hely? Van két régi Singer varrógéplában, de rengeteg ócska fesékrétek van rajta. Valami asztalkát kellene belőle csinálnom, de állati ronda így, és a kézi kromofágozás nem nagyon volt sikeres (jugendstil láb, kanyargós, bonyolult minta, reménytelen).

 

Magamról annyit, hogy hobbiszinten foglalkozom csak a dologgal, a legtöbb munka valami házkörüli, házbavaló munka, ajtófestés. körablak akvárium elé, cipőszekrény a gyereknek, bortaró, meg ilyenek. Gépparkot majd összegzem, tapsztalatokkal együtt.

rferi Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1372

Hát bizony az élet veszélyekkel teli! :)

Az én nagyflexhez való állványomat, amit egyszer sem használtam odaadtam a kollégámnak, építsen kerítést.

Aztán majdnem elvitte a lábát, mert vágás közben tört ketté a nyakánál, és a félreboruló szabadon maradt flex, pörgött a kövön körbe-körbe.

Alig tudott elugrani előle! :((((

Sajnos túl sok szilíciukot raknak ezek a ferdeszeműek az aluöntvényekbe, mert attól folyósabb a cucc, csak az a baj, hogy szilárd állapotban viszont ridegebb.

A magnézium viszont drága, attól lenne jó....

Előzmény: nebamun (1371)
nebamun Creative Commons License 2004.12.22 0 0 1371
Nem kimondottam asztalos téma, de mikor legutóbb a Praktikerben álldogáltam, mert kétkomponensű kittemhez keresték a B-t, akkor épp a Kinzo márkájú fúró-vésőkalapácsot hoztak vissza. Szép nagy volt, ahol a motor 90 fokkal elfordítva tengelyhez képest, lehetett vagy 1200 wattos. A fogantyú előtt, a bekapcsológombbal szemben egy kávéscsészényi lyuk tátongott rajta, ki volt robbantva az aluminium, a műanyag, minden. A nő csak annyit kérdezett: történt-e személyi sérülés?
Előzmény: Garp szerint (1370)
Garp szerint Creative Commons License 2004.12.21 0 0 1370

Ja. kW (pl.) = kicsi Wong. Ez elég kínai ugye? :D

 

 

Előzmény: nebamun (1368)
rferi Creative Commons License 2004.12.20 0 0 1369

Na igen, az enyém igaz, 1400 Bosch watt! :)

Persze egy gyengén kivitelezett, rossz vasból épített motor, ami 1700wattot _vesz_fel_a_hálózatból, de a leadott teljesítmény csak mondjuk 500watt, az ugyi nem annnyira jó :(((

Sajna a kínai cuccokkal ezt már én is kezdtem itt ott sejteni....

Előzmény: nebamun (1368)
nebamun Creative Commons License 2004.12.20 0 0 1368
Gyakan van olyan gondolatom, hogy Kínában a kW mást jelent mint mondjuk Németországban...
Előzmény: rferi (1367)
rferi Creative Commons License 2004.12.20 0 0 1367

"a vekony korfureszlap szerintem jol johet egy hobby asztalosnak (nekem meg nincs, de neha vagyom ra) mert kiegyenliti a hobby gepek alulmeretezett motorjat, meg egy hobbistanak esetleg nincs is szalagfuresze. az en gepem 1.5kw es elvileg 76mm atvagas. namost szerintem egy 3.2mm szeles lappal 76mm melyen max hungarocellt lehet vele vagni, mar fenyoben is keves hozza a motor."

 

Azzal a géppel valami elég érdekes lehet....

Az én gépen 1400 wattos soros motorral bír, de 60mm tölgy meg se kottyan neki....

Előzmény: halaloszto (1364)
rferi Creative Commons License 2004.12.20 0 0 1366

Igen, ez az elv ismerős nekem valamikor egy talán '76-os ezermesterből.

Nem rázatnám szét a körfűrészem csapágyait vele... :(

Előzmény: droti (1363)
droti Creative Commons License 2004.12.19 0 0 1365

halálosztó!

 

"ahol nem 90fok a lap a tengelyre wobbler-nek is hivjak."

én az egyik újságban láttam ilyet. Úgy hívják ( legalábbis ott) állítható ingafűrész (nútoláshoz). Mérete: 300x42x30 mm . Ára potom 39.800 Ft nettó.

 

 

Előzmény: halaloszto (1364)
halaloszto Creative Commons License 2004.12.19 0 0 1364

hi!

 

ezt a dado dolgot en is kerestem sokaig. azt a valtozatot ahol nem 90fok a lap a tengelyre wobbler-nek is hivjak.

 

az jott ki, hogy europaban ilyent balesetvedelmi szabalyok okan tilos arulni. amerikai gyartok europaba szant gepein a tengely hossza max  16mm lehet, hogy ilyent meg se probaljon a polgar felrakni.

 

a hangszer rezgolapot szerintem nem korfureszen vagjak, egy szalagduresz kerf-je meg sokkal kisebb. sot vannak direkt iszonyu vekony szalagfureszlapok is.

 

a vekony korfureszlap szerintem jol johet egy hobby asztalosnak (nekem meg nincs, de neha vagyom ra) mert kiegyenliti a hobby gepek alulmeretezett motorjat, meg egy hobbistanak esetleg nincs is szalagfuresze. az en gepem 1.5kw es elvileg 76mm atvagas. namost szerintem egy 3.2mm szeles lappal 76mm melyen max hungarocellt lehet vele vagni, mar fenyoben is keves hozza a motor. ha a vekonyabb lap aranyosan kevesebb fureszport gyart, akkor valoszinuleg aranyosan kisebb teljesitmeny is kell neki. a surubb elezes meg nem hat meg, amikor most is vagy ket honapja nem voltam a muhelyben.

 

 

vajk

Előzmény: rferi (1360)
droti Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1363

rferi!

ösmerem ezt a dolgot, de még nálunk nem láttam ilyet.

van egy olyan is ahol egy lap van, és a két oldalán excenteres befogó tárcsa van . így tudod állítani a lap oldalirányú kilengését, gyakorlatilag a horony szélességét

Előzmény: rferi (1360)
droti Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1362

Petyus!

teljesen igazad van. a munka határozza meg a szerszámot. tenyérnyi fajátékok elemeinek darabolására baromi vastagnak tartom a 3,2-es lapot. viszont nagyméretű darabokhoz valószínűleg mindegy, hogy milyen.

azért az sem mindegy, hogy hetente 1 vagy netalán 2 zsák fűrészpor keletkezik.

Előzmény: PETYUS (1358)
droti Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1361

erzsébeti!

na jó. én is csak 4 szer voltam náluk. lévén hogy 200 km-re lakom.

egyébként teljesen igazad van a dolgok ügyében.

Előzmény: Erzsébeti (1355)
rferi Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1360

Erzsébeti, Droti: köszi a címet.

El kéne már mennem oda, csak ne lenne nekem olyan messze, ráadásul kocsim sincs,tehát sok-sok gyaloglás kinézőben nekem... :(

-

A vékony lapnál nekem sem a leeső anyagmennyiség miatti az érdeklődés, hanem időnként jó lett volna vékonyabb lap, már többször is.

-

Erről jut eszembe:

Van olyan az angol nyelvterületen, hogy DADO.

Ez speciális körfűrészlaprendszert jelent, aminek két szélső, viszonylag sokfogú lapja közé, párfogú, lépésenként eltolt  körfűrészlapokat tesznek be, és ezzel vágnak szélesebb hornyokat pl szekrénylapokba, a plocok éleinek mélyedése részére.

Lehet ilyet kishazánkban fellelni vajh?

GPF Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1359

Ja, és még egy utolsó viaszos hozzászólás.

 

Tegnap felhozta az asztalos az általam elmért és általa korrigált utolsó darabot, akkor látta a kész szekrényajtókat. Megsimogatta, GRATULÁLT és azt mondta, hogy szebben megcsináltam, mint ők szokták.

És kissé sajnálkozott, hogy miért nem kérik a kuncsaftok az ilyen felületkezelést.

 

Hízott a májam rendesen.

Persze lehet, hogy csak nagyon udvarias és akart nekem egy jó napot szerezni.

PETYUS Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1358
Engem pl. akkor bosszant a 3,2mm vágásvastagság, amikol a késztermék mondjuk 1,8mm, pl. egy hangszer rezgőlap esetében. Az anyag kétharmada már fűrészeléskor hulladékká válik.
Előzmény: Erzsébeti (1353)
GPF Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1357

Később elismertem, hogy az olaj drágább.

A kiadósságot a leírásukból vettem, ill. az Auro-nál saját tapasztalat is.

De simán lehet, hogy az Orange jobban megérte volna. Azt hiszem, akkor még nem fedeztem fel.

Előzmény: droti (1352)
GPF Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1356

Igazad van, kicsit tényleg marketinges duma.

Kérlek, a többi Auro-s PDF-et is olvasd el, abban is vannak reklámízű szövegek, de azt gondolom, hogy nagyon sok olyan szempont is szóba kerül, amikről máshol nem hallottam.

Meg kérlek nézd meg Sixay bútorait is meg kiállítási dolgait is. Nem marketinges ő elsősorban!

 

Sok volt a 6 ezer Ft-os anyagköltség a kb 10 nm lekezelésére? A nitronál biztos drágább, de ha valami igényesebb megoldást választanánk?

 

Na, jó. Nem akarok én az Auro mellett lándzsát törni. Nekem nagyon bejött, az utóbbi időkben ez volt a legjobb barkácsélményem, engem meggyőzött. Már bánom, hogy a könyvespolcot nem így kezeltem.

 

 

Előzmény: Erzsébeti (1353)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1355

droti, lehet, hogy én egy hitetlen gyaur vagyok, és ezért nem fog meg ez a mekkadolog, de én elég ritkán járok feléjük, pedig közel is lakom:)

Van sok szép dolguk, de én olyan vagyok, hogy ott veszem meg a dolgaimat ahol éppen akkor jót, és ezt olcsón is adják. Így gyak gépügyben 2-5 helyre járogatok...:) Na jó az egyik a paliszander...:)

 

Erzsébeti

 

Előzmény: droti (1354)
droti Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1354

rferi

 

A címük: Paliszander Kft   1181  Bp. Besence u. 14

       Tel. 06-1-290-3666

az asztalosok  mekkája. nagygépek-kisgépek-szerszámok stb.

 

Előzmény: rferi (1350)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.12.17 0 0 1353

Hali!

 

rferi a CMT-nek úgy tudom hogy a magyarországi "kiemelt" vagy talán "fő" forgalmazója a Paliszander Kft a Méta u. környékén van, de érdemes kocsival menni oda, mert nincs közelben BKV...

Cím: Bp 1181 Besence u. 14.

2-903-666 ; vagy 2-901-995.

 

A vékony lapoknál azzal is tisztában kell lenni, hogy ezek hamarabb kopnak és könyebben "beéghetnek, mint a vastagabb társaik. Én még sosem problémáztam azon, hogy sok a 3.2 mm vágásvastagság...

El tudom képzelni, hogy ez fontos lehet, de nem hinném, hogy ez a hobbiszinthez kellhet... pl létjogosultsága ott lehet ahol tömegméretekben vágnak léceket, mivel ott már számottevő anyagmegtakarításokat lehet elérni egy ilyen "kis" méretcsökkenéssel.

Az az igazság, hogy ezen munkák miatt lett kifejlesztve.

Szépen egy tengelyre felfűznek vagy 6-10 lapot megfelelő távtartókkal, és szakmányban lehet gyártani a lécanyagot:)

 

GPF

Engem ez a *.pdf állomány egy dologról győz meg:)

Arról, hogy a cég marketingese felmérte a terepet, és megállapította, hogy mi az oka annak, hogy nem veszik tömegesen az asztalosok az anyagot. Gondolom a konklúziója az volt, hogy: túl drága...

Valahogy meg kell magyarázni azt, hogy "nem is...":)

 

Sok csúsztatás van a cikkben, egy szakember egyből látja ezt... De tudod az az érdekes, hogy ezt a cikket éppen szakembereknek írták... Szóval kicsit hülyíteni akarnak minket...Nálam nem jött be:)

Nem az anyagról írom ezt, hanem erről a nem is kicsit marketinges-dumáról amit a belinkeltél:)

 

"

Lakkokból a fajlagos anyagfelhaszná-

lás meglehetõsen magas, s mivel legink

ább csak szórással felhordhatók, a

használat során is óriási a veszteség. Ami

ténylegesen a felületen marad, az a

doboz tartalmának jó, ha negyede (az,

hogy a többi a dolgozó tüdejébe és a

légkörbe kerül, átfogóbban tekintve

szintén nemcsak környezetvédelmi és

egészségügyi probléma, hanem anyagi

jellegû is, de ezt csak késõbb és nem

közvetlenül kell megfizetni)."

Bocsesz mindenkitől akinek még nem írtam választ, de így karácsony előtt nagyon el vagyok mindig havazva... Majd behozom a két ünnep között!:)

A köszörüléshez meg csinálok képeket, és azzal illusztrálva leírom a véleményemet. Előljáróban annyit, hogy nem kell ehhez akkora faxni.. egy köszörűgép, és egy fenőkő ennyi az eszközigény.. a többi meg csak dajjer...:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!