Tedd olyan magasra a fogantyút, hogy a kölök ne érje el.. ha meg már eléri akkor meg már nem kell előle elzárni:)
De ha rúdzárat választassz azzal mindig szívni fogsz...
Vannak olyan dolgok a faiparban amit meg lehet csinálni, de JÓL megcsinálni soha!:(
Ilyen pl az ominózus rúdzár, de mondhatom pl a házgyári lakáásokban előszeretettel használt forgóabalkokat is... Na azokat sem lehet jól megcsinálni:((
MEgrendeltem a lapokat, szerdan hozom el... Mar izgulok ezerrel...:) Mar latom, azt meg kell tervezni, mit hova pakolok le, hogy konnyu legyen eloszedni, minnel kevesebb atrakodassal...:)
MA elneztem a "praktikus" muintezmenybe gyors/sarokszoritot venni. Elborzadtam, es nem vettem. Mindketto eleg gagyiszeru volt...
Vajon hol tudok ilyet venni? NOrmal szerszamboltban van ilyen?
Rudzarat is kerestem soik helyen, de asse talaltam, csak max. 180cm-est, nekem meg kb. 220cm-es kellene...
Keményfát kérdeztem, mert én is úgy tudom, hogy kültérbe az való. És nekem a keményfa az bükk vagy tölgy, esetleg akác - meglátszik hogy nem sok fát láttam eddig :) !
A telepvezető ajánlotta a vörösfenyőt, alternatívaként, mert azt csak elég lazúrozni (sőt, pont a magas gyantatartalma miatt mást nem is ajánlott a kezelésére) és legalább olyan tartós mint a keményfák.
Amit palló és deszka viszonylatban írsz, azt én is úgy gondoltam először. Aztán elbizonytalanodtam, és ugye a szerkezetet úgy kell megtervezni, legyártania a lakatosanak, amilyen anyag lesz.
>Pallóvastagságban, vidéken, a gatterosnál 100 ezer a fa?
Sokallod vagy keveselled ? Mindjárt nézek árakat a Zatiknál.
Van fafaragó ismerősöm, gyögyörű székeket, asztalokat, tükörkereteket, képkereteket szokott faragni, szinte kizárólag hársfából. Nemrég faragott megrendelésre bükköt, nagy kínlódás volt, folyton összevagdosták az ujjait az élek (pedig nagyon drabális tenyere van). Kérdeztem a fenyő faragásáról, azt mondta lehet azt is, de rettentő éles szerszámok kellenek hozzá, így csak extra esetekben szokás.
A gertyán állítólag ultrabrutál kemény fa, nehéz is mint a fene, szerszámnyelet szoktak belőle csinálni (különösen kalapács), ez mindent elmond.
bocsi, hogy belekötök de az éger az nem keményfa, és a hárs sem (ezek középkemény fák, úgy mint pl a bükk is...) De persze ez nem von le semmit a hozzászólásod értékéből!:)) Ezt csak mint "tisztánlátásból" írtam:))
Köszi a címet! Mellesleg a környéken laktam 8 évvel ezelőtt, mégsem ugrott be lehetséges célpontként. Viszonyításképp kiszámolom otthon, hogy az Ikeás bútorok milyen nm áron futnak, ha szabad ilyet mondani ebben a topikban (mármitn Ikea). Habár, ahogy visszaolvastam a topikban, találtam utalást bükk munkalapra. Nem véletlen csillant fel a szemem, én is olyat szeretnék. Egyéb lelőhely vagy egyértelműen az Ikea árulja a legjobb áron?
"Keményfát kérdeztem, 5 centis vastagságban 102500 ft/m3, ahogy a gatterből kijött olyan állapotban, vörösfenyő kicsit drágább... Ezeket az árakat kicsit sokallom, a zatik.hu-n ennél olcsóbbat találtam "
Ezt nem értem.
Keményfát kérdeztél és az még olcsóbb mint a vörösfenyő? oké, de milyen keményfát? Tölgy, bükk, kőris, hárs, éger? Ezek keményfák, és ennél láttál olcsóbbat a zatikban?
Pallóvastagságban, vidéken, a gatterosnál 100 ezer a fa?
Valami itt nagyon nem stimmel...
Mivel kinti munkáról van szó, én semmiképpen nem ajánlanám a fenyőt, de ajánlható a vörösfenyő.
Ennek magas a gyantatartalma, jól bírja a nedves környezetet.Persze a legjobb a tölgyfa lenne, évtizedek alatt sem öregszik el. Bükköt nem kéne erőltetni, a sima bükk nagyon sokáig "dolgozik", képes a csavarokat letépni a vasvázról!
A padozatnak jó lehet a palló (5cm) vastagság helyett a deszka is (2,5cm), de akkor a lakatos rakja sűrűbbre az alátétvasakat, olyan 60-80 centisre, mert meghajló deszkákon elég kényelmetlen járni.És figyelembe kell venni azt is, hogy ezen álltok,kis helyen akár két-három ember is, ezért talán mégis szerencsésebb lenne a palló.......
Múltkor már zargattalak benneteket fesés ügyben, azóta vettem egy Wagner festékszórót, leárazva 15 eFt volt. Egyébként meg olvasni kezdtem a topicot az elejétől.
Most a hátfelújítás-átépítés kapcsán egy terasz előkészítő munkáit folytatom. A terasz acélvázon áll, a padlózat és a korlát fából lesz, egy lépcsőn a kertbe lehet lemenni, a lakás felé (nappali egész pontosan) pedig egy ajtó lesz nyitva hogy ki lehessen menni.
Lakatos a vázat megcsinálja, most próbáltam faanyag és asztalos után nézni aki a famunkát megcsinálná. Irány a fatelep tehát ! Keményfát kérdeztem, 5 centis vastagságban 102500 ft/m3, ahogy a gatterből kijött olyan állapotban, vörösfenyő kicsit drágább... Ezeket az árakat kicsit sokallom, a zatik.hu-n ennél olcsóbbat találtam (persze az ide 250km-re van).
Nem tudom, de szerintem 25 mm vastag anyag elég lenne, korlátnak még annyi sem kell. Az egész terasz kb 2x4 méter lenne durván.
Ha esetleg tudsz ilyen lelőhelyet, akkor ne fogd vissza magad
Ecserin (vagy más bolhapiacon) lehet találni olyan bútort amit fel lehet újítani, vagy egyes részeit felhasználni. Ha antik bútorra vágysz, akkor ez járható út lehet, az újragyárott/leutánzott antik sohasem lesz olyan mint az eredeti, ezt én sem próbálnám meg. Viszont régi bútort szívesen restaurálnék, ha szükségem lenne rá.
Akkor üdv a klubban sakkmatt@szinténszéttártkéz.hu :-)
A csiszolás, koptatás vagyis antikolás dologhoz nem mernék hozzáfogni, meg hát eleve azt feltételezné, hogy van egy megfelelő alap, mármint ajtólap amin mindezt véghez lehetne vinni. Ha esetleg tudsz ilyen lelőhelyet, akkor ne fogd vissza magad :-) Sajnos külön vásárolható fa ajtólapból még csak olyan mintát (bemarás?) láttam, ami felül íves és az nekem nem tetszik. Tivelinről még nem hallottam, de mindjárt keresek valami info-t a neten. Köszi a hozzászólást :-)
Ez az! A 400-as vászonnal a fa tizedét csiszoltad le, szerintem.
Bizony a rétegeltet is többször, fokozatosan kell csiszolni. És bőven elég 240-ig elmenni.
És be is kell ereszteni. A csiszolásnál egy csomó apró szálkát csak visszanyomsz a felületbe. Azt az első híg lakkozás vagy vizes beeresztés felhúzza, utána már le lehet csiszolni rendesebben.
Volt már itt szó a csiszolásról, nézz vissza egy kicsit. Azt szokták mondani, hogy egy jó csiszolás felér egy fél fényezéssel. Nem megfelelően előkészített alapra nagyon nehéz szép felületet felvinni.
Ha én akarnám csinálni, először valami sötét alapozás, arra a fedőszín.
Aztán azt lekoptatnám, csiszolópapírral -ez kábé művészet kategóriába eső művelet, ha tetszetősre akarjuk, biztos baromi nehéz - , és aztán lelakkoznám félmatt Tivelinnel, hogy jól lehessen tisztítani.