Keresés

Részletes keresés

Erzsébeti Creative Commons License 2004.09.29 0 0 636

Ragasztó.

 

Én Rakol-t használok, de van olyan, hogy Emfit.

Mind a kettő olyan fehér trutyi...

A hivatalos megfogalmazása a fehér trutyinak: PVAC ragasztó, ami annyit takar, hpgy Poli Vinil Acetát... vízbázisuak, és fizikailag kötnek. Ezeket használja a faipar alapban.

Henkel dolgokat meg azért nem mert pofátlanul drágán mérik gyakorlatilag ugyanazt...

Nekem a rakol jobban bejött, és nem azért mert jobban ragaszt, henem az alap állaga sokkal "jobb"...

Ha speciális célokra kell ilyesmi faragasztó akkor meg kell, hogy különböztesd, hogy mit is akarsz, és hogyan is akarod ragasztani... Ugyanis különböző célokra mást gyártanak.

Van pl a "sima" egyszerű faragasztó Ez általában elég...

De választhatsz olyat is hogy kimondottan keményfaragasztására "kihegyezett"

vagy vízálló!!! ami azt takarja, hogy a ragasztó kikeményedése után már víz hozzáadása után sem oldódik újra, mint a többi nem vízálló de vízbázisu ragasztó!

Van még ezen kívül pl gyorskötésű, vagy akár főzésálló is...szal azért van miből választani:))

A reklámok tényleg nem hazudnak ebből a tekintetből, ugyanis tényleg erősebb a ragasztó a fánál!!!

De ez nem a henkel dicsősége..hanem az ilyen tipusu ragasztó "alaptudása"!!

A klasszikus faipari ragasztó pl nem volt ilyen (melegenyv), azon kívül igen macerás volt használni!!! Jó, hogy eltűnt a szakmából. Igaz van ennek is létjogosultsága!! pl antik, vagy hasonló felhasználásokkor!

 

A viaszoláshoz nem tudok hozzászólni, mert nincs ismeretem (vagyis csak elméleti, de az kevés...) erről a területről.

 

Öregíteni a legegyszerűbben pl páccal lehet:) persze ez nagyban függ, hogy mit és miért akarsz öregíteni!!

Ha kiszáradt, és fizikailag "sérült" fát akarsz utánozni az már kicsit restaurálás szagú dolog...:) Ezt megteheted pl vegyszerekkel savak-lúgok... de erre itt nem nagyon lehet tanácsot adni mert ez teljesen esetfüggő! Én ebben sem nagyon tudok a segítségedre lenni, mert én nem restaurálok. Ez a része a szakmának eddig kimaradt, és nem is nagyon akarok erre vállalkozni.

 

Erzsébeti

Előzmény: Garp szerint (441)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.09.29 0 0 635

Hali!

 

Nu, megprószálok válaszolni a napokban felmerült kérdésekre (és nem csak a napokban felmerültekre...:)) Bocsi Garp szerint!!:)

 

Kérdezted, hogy hol lehet vasalatokat kapni:

Én több helyen vásárlok mindig az adott feladat függvényében, de segítségképpen leírok pár címet:

 

1)Color Panel kft Bp XIV.k. Gvadányi út. ?hsz. tel: 3-831-308

Könnyű megtalálni.. pont az APEH székház mellett van, be kell menni egy ipari jellegű udvarba, és rögtön a kapu mellett jobbra van a bolt. Lehet az udvaron parkolni. Ne lepődj meg a kapunál egy eléggé meredek lejáró van.

Nem túl nagy a választék, de ami van az általában olcsó.

 

2)Dosafa Kft. Szintén a XIV.k Várna u. 14. tel: 3-838-623

Ez már egy kicsit "finomabb" hely, sok mindenféle bútor alkatrésszel.

 

3) Bubívspan XIII.k. Déva u. 19. tel.: 3-290-226

Ez is inkább bútoros bolt.

 

4) Négy Lama kft XXI. Kiss János alt.u. 32. tel.: 4-251-961

Ez is bútoros...

 

5) fatelep: Larex kft. X.k. Maglódi u. 123. tel.: 2-628-488

Itt lehet kapni pl műszárított borovi fenyőt és ha úgy kell akkor igen jó minőségben is!

Van honlapja is!! És minő véletlen övék www.fatelep.hu !!!:))

 

6) fatelep-barkácsáruház: Zatik faáruház Üllői u. 829. tel.: 06-29-354-000

Itt kapható akár speciális faáru is!! különféle egzoták!!!

Van a faáruház részén minden akár bútor, akár épületvasalat is, és mindenféle faárukiegészítők!!

Nekik is van honlapjuk!

www.zatik.hu

 

 

 

Más.

 

A gyalu forgási sebessége: nyílván ha kevesebbet forog akkor a gyalukések egy adott időn belül ritkábban érik a felületet tehát ha azonos gépekről beszélünk, de 2 X a forgás szorzója akkor ez pont 2 x annyit fog érintkezni a felülettel mint a gyengébb sebességű!

De vigyázni kell azzal, hogy a home szegmensben kiadott NEVES gépgyártók a napjainkra igencsak lementek kutyába!!!

Ebben a kategóriában kihozták az 1 azaz egy késes gyalugépeket ami már hogyismondjam...szóval nem aratott nálam sikert na...

Ezeknél a gépeknél, hpogy meglegyen a forgácsleválasztás mennyisége felemelték a fordulatot. Na és itt jönnek a buktatók!!! Mivel nagyobb a fordulat így a gépben lévő alkatrészekre nagyobb terhelés jut, így gyorsabban elhasználódnak!! És akárhogy is nézzük a felület minősége nem azonos a két késmegoldásnál...

Persze itt is lehet játszani  pl. lassabban tolni... de mivel 1 kés dolgozik minimum 2 x gyorsabban el is kopik ugyanannyi munka után (persze most nem számolom azokat a sérüléseket amik azért szerepelhetnek a gyalulás közben szög, meg egyebek...)

Én nem pártolom ezeket az 1 késes gépeket, de barkács célokra attól még megfelelők lehetnek.

Nekem alapkövetelmény egy gyalugépnél, hogy tudjon falcolni!!! Sokat használom ajtó-ablak passzításra, és ott ez minimál követelmény... A szenya gyártók is tudják ezt, és gyak az alsó kategóriába ilyen gép talán nincs is... persze csak azért, hogy akinek ilyen kell az vegye meg a drágábbat, pedig messze nem kerül ez gyártásiköltségben akkora összegbe.. de hát tudjuk a gyártók is a piacból élnek...

 

 

nah, ez kicsit hosszúra sikeredett...:)

 

Erzsébeti

mdk Creative Commons License 2004.09.29 0 0 634

OFF

 

Elolvastam a szabályzatot...hát nem semmi egy fórum.

 

Azt pl. nem is értem hogy gondolják hogy csak akkor nyithatsz topicot ha megan mittudomén hány hsz.-od.pff. :F

Ha vkinek vmi problémája van és szeretne kérdezni vmit aminek még nincs topicja akkor irogatnia kell orba-szájba hogy meglehegyen az x hsz.-a.

Na mind1 csak kicsit felUp-oltam a topicot.(remélem ilyet csak szabad?)

 

ON

mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 633

Véleméynem szerint korrekt ár nem létezik mert ketten vagytok...azaz lehet korrekt ár de akkor te nem jársz túl jól. :))

Ahogy leirtad hogy tömör bükk meg fúrnérozott éllécezett asztallap szép kis fiókokkal hát ezek alapján azt mondanám hogy 50k alatt nem állnék neki de pontosan nem tudom a kinézetét a méreteit és azt se hogykinek készül(értem a rokonokat mert azoknak én olyan 10%-al olcsóbban dolgozok).

Még lehet hogy keveset mondtam mert a tömör bútor manapság már luxusnak számít.

Előzmény: GPF (631)
mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 632

Ahogy gondold.

Ha kiszárítunk egy fát teljesen :) akkor az úgy marad szerinted.

 

 

Előzmény: GPF (630)
GPF Creative Commons License 2004.09.23 0 0 631

No akkor egy kérdés az asztalosokhoz!

 

Mennyi lehet egy korrekt ár egy tömör bükkfa íróasztalért? 4-6 fiók, 140*70-es lap.

A lap lehet furnérozott is, de akkor éllécezve. A fióktartó szekrény az asztal egyik lába, a fiókok fém síneken futnak, de fa testűek. Az lehet rétegelt lemez.

GPF Creative Commons License 2004.09.23 0 0 630

A nedvességtartalmat jelölő számról beszéltem.

 

Ha egy 10%-os nedvességtartalmú fát beviszel 100%-os páratartalmú levegőbe akár több évre, akkor sem lesz 100%-os a fa nedvességtartalma.

 

Tehát ha vesz valaki 8%-os fát és 50%-os a műhely, attól még nem biztos, hogy nő a fa nedvességtartalma.

Előzmény: mdk (628)
mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 629
A 2. szerintem is így van az 1. meg csak bólogatok 8-D.
Előzmény: halaloszto (624)
mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 628

Bocs de, szeritem igenis sok köze van egymáshoz a fa- a és levegő nedvességtartalmának.

Ha nem így lenne akkor nem mozogna, rosszabb esetbe repedne el a fa.

Máshonnan nem tudja felvenni a vizet a fa csak a levegőből meg persze ha nyakonburítod egy vödör vizzel de ez utóbbi nem sűrűn fordúl elő.

 

Azt hogy melyik fa mennyi idő alatt áll be az átlagos nedvességtartalmra nagyon nem tudom....meg nem is akarom.

Előzmény: GPF (623)
mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 627

Erről van szó!

 

Ha lefestjük a fát akkor is mozog vmennyire(persze helységtől függ) de már védjük a külső hatásoktól.

Előzmény: Garp szerint (621)
mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 626
Nem nő meg a fa nedvességtartalma 50% mert nem órákba lehet mérni azt az időt ami idő alatt felveszi az 50% ot.
Előzmény: GPF (620)
mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 625

Ok!

 

Csak szemet szúrt hogy leirtál minden szépen és odairtad hogy "rögtön megállós" és...az nem passzolt oda.

 

Hátha vkivel nemértek egyet azt csak úgy lehet leírni hogy kicsit kioktatós.

De majd megpróbálom másképp de nem hiszem hogy meg menni fog.

 

Nem itt moderálok és még ilyen linkeléssel nem találkoztam de majd utánnanézek mert úgy néz egyszerübb mint megkérdezni. :F

 

ui.:alakul a hangulat de még mindig bennem van az a "hoszba 10-15cm".

Előzmény: Erzsébeti (619)
halaloszto Creative Commons License 2004.09.23 0 0 624

hi!

 

1. a levego pratartalmanal kulonboztessunk meg relativ es absz. paratartalmat.

 

termeszetesen ha a levego hul, a harmatpontig az absz. paratartalom nem valtozik, a relativ no. (ugyanannyi viz van benne, es a viztarto kepessege csokken) A harmatpontban a rel paratartalom eleri a 100%-ot, a viz kezd kicsapodni (pl kod lesz), a tovabbi hulessel a rel paratartalom 100% marad, az absz paratartalom csokken.

 

pl ugy lesz telen szaraz a lakasod, hogy kint a levego jol le van hutve, megvan a kicsapodas, kod minden, az absz paratartalom jo alacsony. Ezt a levegot beengeded a lakasba, felmelegszik, ha nem parologtatsz az absz paratartalom marad, a rel. meg ugye jo alacsony lesz.

 

2. a fa nedvessegtartalma ha jol tudom egyszeruen tomegszazalek. Ha van egy 1kg fadarabod, es beteszed a villanysutobe egy par orara (kozben meregeted a tomeget, ha nem csokken tovabb, akkor van total kiszaradva). ha a vegen 90deka lesz, akkor 10% (m/m) volt a nedvessegtartalma.

 

vajk

Előzmény: GPF (623)
GPF Creative Commons License 2004.09.23 0 0 623

Bocs Garp, de nem teljesen van igazad.

Ha lehül a levegő, igenis nő a páratartalom, hiszen a hideg levegőben ugyanannyi pára már a 100% körüli is lehet. Épp ezért csapódik ki.

És fordítva, ha melegítjük a levegőt, akkor csökken a páratartalma, ezért működik a hajszárító vagy a meleg levegős szárítók.

 

A többiben teljesen igazad van.

 

Bár abban azért nem vagyok biztos, hogy egy jó lakkozott, impregnált, festett fa már nem változtatja nedvességtartalmát. Sőt, biztos hogy változtatja.

 

Azt mondják, hogy egy fát annyi évig kell szárítani (természetes úton), ahány cm vastag.

 

Amiket írtam, azok inkább mdk érvelését próbálták cáfolni, mert úgy tűnt, hogy a levegő és a fa nedvességtartalmát valami nagyon hasonló dolgokként kezeli. (Biztos van közük egymáshoz, de nem olyan szoros.)

 

Mit is jelent az, hogy egy fa nedvességtartalma pl. 10%? Erre tudja valaki a pontos meghatározást?

Előzmény: Garp szerint (621)
Garp szerint Creative Commons License 2004.09.23 0 0 622
Kedves Erzsébeti, korábban intéztem hozzád néhány kérdést, szeretném tudni, fogsz-e rájuk válaszolni, egyáltalán észrevetted-e a kérdéseket. :)
Előzmény: Erzsébeti (619)
Garp szerint Creative Commons License 2004.09.23 0 0 621

A hideg levegő páratartalma nem nő, hanem csökken a meleg levegőéhez képest, hiszen a lehűlés következtében a benne lévő páratartalom egy része kicsapódik.

 

Ezen kívül szerintem fontos tényező az is, hogy a (pl.) fa messze nem tudja olyan sebességgel felvenni és leadni a levegőből/levegőbe a vízpárát, mint ahogy az a levegőben változni tud. A fa szárítása is pl. akár évekig is eltarthat, tudod jól.

 

A dologba pedig belejátszik a fa szerkezete, a hőmérséklet és a fa vastagsága is, gondolom, hiszen egy nagy gerenda "átnedvesítése" eleve más tészta, mint egy kis lececskéé.

 

Ezen kívül, ha az ember fából tárgyakat készít és szeretné, ha ezek tartósak és méret-, valamint formatartóak legyenek, akkor a készítés különböző fázisaiban ezért tesz is valamit. Pl. impregnálás, festés, lakkozás. Ha ezek jól vannak megcsinálva, a levegő nedvességtartalma már eléggé érdektelen téma a fa szempontjából. Vagy nem?

Előzmény: GPF (620)
GPF Creative Commons License 2004.09.23 0 0 620

Én csak azt nem értem, hogy mi köze van a levegő nedvességtartalmát jelölő számnak a fa nedvességtartalmát jelölőhöz.

Egy párásabb napon bizony a nedvességtartalom az utcán könnyen lehet 100% is. Pl. most kint annyi. Egy ködös napon is 100%.

A levegő nedvességtartalma azt fejezi ki, hogy a kicsapódás nélkül "oldható" párának hány %-a van a levegőben. E miatt pl. ha lehül a levegő, automatikusan megnő a páratartalom, hiszen a hideg levegő kevesebb párát bír elnyelni. Ugye azt nem gondoljuk, hogy a szobában levő fa tárgyak nedvessége mondjuk 50%-kal megnő, ha beesteledik.

Előzmény: mdk (610)
Erzsébeti Creative Commons License 2004.09.23 0 0 619

mdk

 

az az ominózus hozzászólás rész így néz ki: 

 

"Ja, és még a leállásuk is olyan "rögtön megállós" mindegyiknek."

 

szóval láthatod, hogy a rögtön megállós idézőjelek közé van téve... tehát ez csak egy egyfajta kifejezés amit a nagyérdemű száműára írtam... Igaz, hogy a hozzászólás neked lett címezve, de hidd el, hogy tudok én olyan szakmai bikkfanyelven beszélni, hogy egy másik szakember is csak kapkodja a fejét...(az is igaz, hogy nagyon nem szívesen teszek ilyet)

 

Más.

Nem hiszem, hogy másoknak, ahogy nekem is a szakmaiságoddal lenne a baja.

Itt nem erről van szó. Többek utaltak már rá, de te sehogy sem akarod tudomásul venni, hogy az eddigi munkásságod (ezen a nicken) itt az Index-en, hagy némi kívánni valót maga után. Ez pedig a hozzászólásaid stílusában keresendő. Egy hozzászóláson belül egy sorban barátságos vagy, míg a következő sorban kioktató, míg a harmadikban pedig kötekedő... és ezen sorok különböző ritmusban de váltakoznak. Ez az amire a többiek is finoman utaltak. A soraidban sokszor azt lehet kiérezni, hogy kioktatni akarsz, és nem véleményt mondani.

 

 

Más.

 

Azt nem tudom, hogy hol is moderálsz.. de nem valószínű, hogy az index-en, mert akkor nem kérdeztél volna ilyet, hogy

 

"Nem lehet utólag moderálni a hsz.-ket?

Hogy kell berakni linket mert ilyennel még nem találkoztam?

THX"

 

Itt nem lehet utólag szerkeszteni a hozzászólásokat, és a beszúrásokat, meg a linkeléseket nézd meg a szerkesztőablak alatti részen.

Van a fórumokon olyan topic ahol ki is tudod próbálni, hogy hogy is kell. Ez mindazért jó, hogy ne az adott topicot rombold, ha még nem ismered a rendszert.

 

HTML Próba topic

 

 

Erzsébeti

mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 618

Ez a bemutatós dolog nekem nagyon nem tetszik úgyhogy bocsánat érte de elég sok fórumba megfordulok ráadásul moderátorkodom is és még sehol nem volt erre példa.

PLS :P

 

mdk Creative Commons License 2004.09.23 0 0 617

Ok!

 

Szóval ha mutatok képeket a munkomról akkor becsültök vmire nem akkor amikor megszólalok.

Hát legyen. :))

Előre elmondom hogy nem sok mindent csináltam magamnak mert ugye a "suszternak a cipője is lyukas"(vagy hogy is van pontosan).

Van egy két apró dolog de ebbe a lakásba nem merültem bele ugyanis költözünk el.

Az új házat viszont én bútorozom be úgyhogy tudok mutatni egy-két bútort úgy december körül.

 

Tudom hogy viccelődni akartál csak kiváncsi voltam hogy vágod ki magad,  meg bíztam benne hogy segítesz és mondasz vmi értelmeset.

Egész jól ment. 8-D

 

Ha csak hozzászólok akkor nem lesznek viták. De persze az is megoldható és akkor kussolok hozzászólás formájába.

Előzmény: Garp szerint (616)
Garp szerint Creative Commons License 2004.09.23 0 0 616

Tényleg, azért. És örömmel vesszük, ha valaki teljesen normális stílusban válaszol a kérdéseinkre és vitázik velünk szakmai dolgokon, hadd épüljünk mi is. Ha ezekre ilyen módon hajlandó vagy, akkor velkomálunk (szerintem a többiek is). Azt meg elhiszem, hogy Te már mindegyikünket jól ismersz, de mi téged még egyáltalán nem.

 

Hogy mire lehetünk kiváncsiak? Hát mire? pl. dobj be pár képet a produktumaidról, vagy ilyesmi. Biztos nem a személyi adatokra, az itt érdektelen. Nem, politikai állás, stb-stb mind nem téma.

 

Ez a "rápökök és smírolom erőssen", meg az az egész hozzászólás valamiféle szolid ironizálás akart lenni, némileg vicces felhanggal. Na mindegy.

 

A Grindcat, ahogy oda is írtam 125 mm-es tárcsát használ, tehát nem "nagy" flex. A Praktikerben vettem, valami bevezető akcióban pontosan bruttó 10000,- forintokért. Meghallgattam az ott tébláboló Bosch-márkafelelőst, aki magasról leszarta az összes Skil-t, mondván pl. hogy "Ehh, ezt a szart is csak a bajnak vette meg a Bosch", majd úgy gondoltam, ha ennyire haragszik rá, nem lehet az rossz. :D És akkor épp azt hittem, hogy elromlott az Einhell olcsó flexem, ezért csámborogtam flex után. (hát el is, de csak valami csavar nem volt meghúzva benne és a szomszédom szétszedte, megigazitotta, meghúzta és kész)

 

És - ha kérhetlek - NE szólj KÖZBE, hanem inkább SZÓLJ HOZZÁ. :) Az nagyon jó lesz.

 

 

Előzmény: mdk (615)
mdk Creative Commons License 2004.09.22 0 0 615

Egyébként ha gondoljátok nem javítok ki senkit hanem egy jót röhögök magamba de szerintem ez a topic azért nyílt mer el akarjátok sajátítani a szakma furmányosságait és ha leszóljátok az embert mert kijavít vkit mert szerinte az nem úgy van akkor elég nehéz lesz.

Ebből adódnak a viták amik ti javatokat szolgálja mert megtudjátok melyik áll közelebb a valósághoz.

De mondom.....ha gondoljátok nem szólok közbe csak elmondom a véleményem vmiről azt kész.

mdk Creative Commons License 2004.09.22 0 0 614

'Skil Grindcat flex (750 W, 125 mm) - nagyon jó kis masina, forgatható a szikraterelője és nagyon jó a fogása is. Ez olyan bennmaradós-kapcsolós, ami jó, mert homokszórásra is fogom használni (van hozzá gyári kiegészítő ehhez a feladathoz is!)."

 

Ezt hol vetted, mennyiért, és mekkora a mérete?

THX

Előzmény: Garp szerint (604)
mdk Creative Commons License 2004.09.22 0 0 613

Jóll rápökök, osztan smírolom erőssen a tenyéremmel. Aztat csinyálom. GarPolír. Szabadalmaztatva!

 

Ezt kicsit fejtsd ki bővebben légyszi.

 

"hirtelen megállósat"

Ezt pedig nekem irta.

 

De ha bömísz a boltba és hirtlen megállós behajtót kérsz ne csodálkozz ha furcsán néznek rád.

 

"begyön ide az észtet osztani, akkó' "

Én nem osztottam hanem elolvastam a hsz.-ket és tudom kivel merre hány lépés ezért javítottam ki Erzsébetit.

Előzmény: Garp szerint (603)
mdk Creative Commons License 2004.09.22 0 0 612

1.

Nagyon nagyon kimaradt vmi.

BOcsi kicsit hülyeséget irtam.

Küszöb helyett küszöbsín.

Ezért néztetek vszeg furcsán 8-))).

Szóval a küszöbsín  leragasztására és felpolírozására milyen módszert használtok.

 

2.

Én ismerek mindenkit ugyanis elolvastam a hsz. kat.

Ezért jöttem és irtam.

Mire vagy kiváncs azon kívül hogy egy Székesfehérvári asztalos vagyok?

 

Előzmény: halaloszto (611)
halaloszto Creative Commons License 2004.09.22 0 0 611

1. Az fbs ragasztot mindenutt lehet kapni, nezd meg ha boltban jarsz. zold tubus, de kartusban is van ha sok kell. kb egy toltoanyag nelkuli sziloplaszt.

 

Termeszetesen a kuszob nalunk nem rezbol van, hanem tolgyfabol, es mivel nem jajunk a lakasban csizmaban, tok feleslegesnek tartottam barmi femet tenni ra.

 

Ennek megfeleloen fbs-el maga a kuszob van leragasztva nem a pant.

 

2. Nem kivancsi vagyok, hanem fel akartam hivni a figyelmedet hogy ha valahol ujfiu vagyok, akkor elobb bemutatkozok, aztan megismerem a tobbieket, es utanna kezdek el vitatkozni meg kotozkodni.

 

vajk

Előzmény: mdk (609)
mdk Creative Commons License 2004.09.22 0 0 610

Én se akarok vitázni amit már irtam is mert se időm se enrgiám ilyeneken vitázni főleg nem írásba.(de ezt már irtam)

 

Gépeket olyat veszel amilyet akarsz és úgy használod ahogy akarod ebbe nem is szólok/tam bele.Ha mégis akokr bocsánat.

A nedvességtartalomról pedig nem hiszem hogy 10% alatt dolgozol de aztán lehet hogy van szárítód.

A levegő relatív páratartalma egy normál napon 20% körül van.

Egy párásabb napon akár 30-40% is lehet.

SZóval hiába szárítod ki a fát 10%-ra. pár héten belül úgy is felmegy 20% körülire vagy feljebb helységtől meg egyéb mástól függ.

Egy szóval csak akkor dolgozol 10%-os fával ha a szárítóból vetted ki a fát vagy elötte szabadba volt és sütött  a nap mint állat(vagy egyéb más módon szárítottad ki 10% ra)de akkor is csak azért dolgozol 10% os fával mert elég lassan veszi fel a levegőből a nedvességet(persze fa válogatja).

Az igaz hogy a szárításhoz idő kell és akkor kevesebb az esélye a repedésnek.

Na mind1 nem akarok okoskodni csak elég sokat foglalkoztam a nedvességméréssel és tudok amit tudok.

 

"Ha szakszerű a szárítás akkor a repedés is alig játszik...

Sőt tudok olyan módszert amivel csurom vizes fát is ki lehet szárítani egyeszerű fűtött helységben úgy, hogy egyetlen repedés sem lesz rajta!"

 

Ez is igaz mert én is csináltam így!(pl.:olyat amire rá volt fagyva a1cm es hó 8-) )

 

A dudás szót nem a főnök szinonímájaként akartam használni.

Előzmény: Erzsébeti (602)
mdk Creative Commons License 2004.09.22 0 0 609

1. Fbs ragaztó alatt mit értesz pontosan mert még nem hallottam ilynről.

Olyan mint újkorába?

Akkor nálatok vagy vakuum van vagy nem rézből van a küszöb.

Melyik igaz?

 

2.Mire vagy kiváncsi? :P

Előzmény: halaloszto (601)
Garp szerint Creative Commons License 2004.09.22 0 0 608

Finomszemcséjű kvarchomokot vékony sugárban nagy sebességgel szórsz. Majdnem úgy néz ki, mint amikor festéket szórsz, de ez sokkal agresszivabb dolog. Nagyon kell vele vigyázni, el lehet képzelni, hogy ha még az üveget is kiválóan meg lehet vele mintázni, akkor a puhább anyagokkal mit tud csinálni. Óvatosan alkalmazva lehet, hogy fát is meg lehet vele munkálni. Majd ki is fogom próbálni.

 

A dolgot úgy szokták csinálni egyébként, hogy csinálnak egy magas peremű ládát, afféle "homokozót" :D. Aztán ebbe beleteszik a tárgyat és megmunkálják. A láda nyilván arra való, hogy a homok ne menjen arra, amerre csak akar.

Előzmény: GPF (607)
GPF Creative Commons License 2004.09.22 0 0 607

De hogy működik az a homokszórás? Légyszi, részletesen írd le!

 

Azért nekem rögtön a fa udrott be, két dologra is el tudnám képzelni.

 

Az egyik, amihez létezik is célszerszám, a fa struktúrálása. Ez valami olyasmi, hogy le kell koptatni finoman a fát és az erezet kiemelkedik. Nekem nagyon tetszik.

A másik, amire el tudnám képzelni a homokszórást, (vagy fúvást, én inkább így ismerem) az pl. a rengeteg apró korongom, kicsi kockám élének letörése, kicsit "organikusabbá" tétele.

Előzmény: Garp szerint (606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!