Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2009.08.02 0 0 2147
Feri,

mailed érkezett..
:-))
Előzmény: Dr. Klíma (2146)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.08.02 0 0 2146
szakember nélkül is fel lehet szerelni, csak nem biztos hogy működni fog és ha működik is akkor kérdéses, hogy meddig.....
szakember (vagy aki ért hozzá és tudja mit csinál, vannak szerszámai, stb) azért is kell, hogy ne legyen baleset, ne legyen környezet károsítás.....és hogy az úgy működjön ahogy működnie kell....

doki
Előzmény: jakapapa (2145)
jakapapa Creative Commons License 2009.08.02 0 0 2145
sziasztok Mindenki.

szeretnem megkerdezni, hogy hasznalt (tehat mar uzembe helyezett) split klimat szakember segitsege nelkul is fel lehet-e szerelni??
...esetleg vna vki itt aki olcsobban mint egy szakszerviz felszerelnee**

koszonettel
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.08.02 0 0 2144
üdv mindenkinek

Tehetnék fel képeket Daikin klíma, Lg klíma, Toshiba klíma, Panasonic klíma, Samsung klíma és még sok más termék ismertetésére. Most ismét egy Fujitsu klíma beltéri egységét mutatok be felszerelt állapotban, hisz erről kaptam felvételt.

A berendezést nem a legszerencsésebb dolog sarokba telepíteni, hisz ott mindig "hangosabb" minden klíma berendezés legyen szó daikin vagy midea készülékről.
Mégis a legtöbb esetben a sarokba való klíma szerelés mellett dönt a vevő, hisz helyileg ott fér el, vagy esztétikai megjelenésben ott a legelfogadhatóbb. A képen látható fujitsu beltéri egység az igen halk készülékek közé tartozik, így egy nappaliban nem okoz problémát ha ott a sarokba van telepítve.Fujitsu_Klima_FrigoTrade_Team_Klima_Kft_klimaszereles_Fujitsu_Klima_inverter_ASYB09_ASYB12_004










a képet a frigo trade team klíma kft engedélyével teszem közzé
Dr. Klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.31 0 0 2143
panelház...
A képen egy fujitsu klíma látható. A klíma az étkezőt hűti, illetve fűti télen.
Mivel a klíma berendezés rendelkezik elektrosztatikus elven működő szűrővel (ismertebb néven: plazma szűrő), így a levegőből igen hatékonyan "kiszedi" az apróbb szennyeződéseket is.

Frigo_Trade_Team_Klima_Kft_LG_klima_Fujitsu_klima_Daikin_klima_Toshiba_klima_Samsung_klima_forgalmazas_telepites_ahogy_NE_air_conditioner_001









A képet a frigo trade team klíma kft engedélyével teszem közzé.

üdv
Dr. Klíma
dejódió Creative Commons License 2009.07.31 0 0 2142
http://www.168ora.hu/buxa/magyar-eletszinvonal-banyaszbeka-40944.html
dejódió Creative Commons License 2009.07.27 0 0 2141
Szerintem nem érdemes várni a béka előbb utóbb az ülepét felemeli.
Előzmény: Kókusz. (2139)
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.07.27 0 0 2140
Szia

Nem kell arra 1-2 hónapot várnod, már most is a béka se**e alatt vannak az árak.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: Kókusz. (2139)
Kókusz. Creative Commons License 2009.07.27 0 0 2139

Sziasztok,

 

Varható, hogy 1-2 hónap múlva a szezon vegere valo tekintettel esetleg olcsobban lehet legkondit venni?

Jelenleg van egy Sanyo 3.5kW-os keszulek (amivel meg vagyok elegedve), amivel a konyhaban/nappaliban franko fagyot lehet csinalni, es a haloban is egesz kellemesre tudja lehuteni a levegot, de a kovetkezo szezonra gondoltam, lehetne a haloban is hazibulit tartani az eszkimoknak :)

Sanyora gondoltam (csak hogy egyforma legyen a taviranyito), mindenkeppen inverteresre, teljesitmenyben meg a legkisebbre.

 

dejódió Creative Commons License 2009.07.24 0 0 2138
Ez kemény.... jó a nyaralás a cseréptetőn, az 55-60 fokos padláson, lapostetőkön.... Isteni hidd el!
Gyere és próbáld ki, szívesen vendégül látlak egy napot.
Előzmény: noncsimókus (2135)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.24 0 0 2137
szia :)

40 fokban egy klímás topikban elég "húzós" dolog "jó nyaralást" kívánni.... :)))
A klímások többsége ilyenkor dolgozik a legtöbbet és az ilyen "beszólás" padlóra teszi őket :)))) ..és engem is.... :)))

jó pihenést
szia
dr klíma
Előzmény: noncsimókus (2135)
Mud Rider Creative Commons License 2009.07.24 0 0 2136
Esetleg tedd fel a kérdést itt
Előzmény: kisbendi (2132)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.23 0 0 2134
Frigo_Trade_Team_Klima_Kft_LG_klima_Fujitsu_klima_Daikin_klima_Toshiba_klima_Samsung_klima_forgalmazas_telepites_ahogy_NE_air_conditioner_003









a képen a jól ismert lg art cool galery inverteres klíma látható egy egyedi előlappal

dr. klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.23 0 0 2133
szia

ma 40 fok van, s a moderátoroknak is melegük van. a másik topikban rendesen törölték azon hozzászólásokat melyek konkrétan nem a topik témájához kötődtek.....mivel ez a topik nem kimondottan a feltett kérdésed témakörével foglalkozik, így nem hiszem hogy sokáig itt maradna a válaszom.....mailban vagy egy másik topikban tudok segíteni
sajnálom.....
dr klíma
Előzmény: kisbendi (2132)
kisbendi Creative Commons License 2009.07.23 0 0 2132

Mi a véleményetek a fain coil rendszerről? Melyek az előnyei, hátrányai? Az újépítésű lakóparkokban ilyenek vannak többnyire. Várom a véleményeteket!

Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.21 0 0 2131
Sziasztok

Még mindig a klímát vásárlók többsége "dömpingszerűen" a második melegebb nap után ront be az üzletbe, hogy klímát akar, de azonnal.....
Nos klíma az van, mert a gyárak nem vették vissza a termelést, sőt klímás is van, mert egyre többen "rákaptak" a fusi munkára.... A legtöbb fusizóval az a baj, hogy fogalma sincs, hogy hogyan is néz ki egy normális klímaszerelés (a felhasznált anyagoktól kezdve a kivitelezés minőségéig).
A következő képen egy fujitsu klíma beltéri egysége látható. A csövek szaniter csatornában mennek. A csatornázás nem láthatatlan, de elviselhető.....
Sok szerelési kép felrakására jelenleg nincs idő, de talán elgondolkodtató, hogy lehet így is szerelni.......Frigo_Trade_Team_Klima_Kft_LG_klima_Fujitsu_klima_Daikin_klima_Toshiba_klima_Samsung_klima_forgalmazas_telepites_ahogy_NE_air_conditioner_004










üdv
dr.klíma
Krist11 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2130
Sziasztok!

Olvastam itt a fórumon, hogy néhányotoknak van eladó mobil klímájuk. Igazából nem hűtésre, hanem páramentesítésre kellene, ugyanakkor nem szeretnék párátlanítót venni, mert kb. ugyan annyi, mint egy mobil klíma, ami ráadásul alkalomadtán hűt is. Tud valaki ajánlani mobilklímát? Vagy a párátlanítóval kevesebb a hibalehetőség?

Köszönöm szépen!
dejódió Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2129
Egyszerűbb lenne megnézni...
Előzmény: teknősbéla (2127)
paulkaresz Creative Commons License 2009.07.17 0 0 2128
 

sziasztok!

tavaly amikor kellett itt találtam megoldást ezért most is hozzátok fordulok.

csepeli panel 50 nm,inverteres lehetőleg valami jófajta érdekelne szereléssel számlával mihamarabb.köszönöm.

teknősbéla Creative Commons License 2009.07.16 0 0 2127
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! A klímákhoz egyáltalán nem értek, enyit előljáróban.
Tehát kertse házat szeretnék klímázni élhetően.
Ház: földszint + tetőtér
Lent egylégterű nappali/konyha/étkező, + előszoba+1,5 szoba.
A lenti szoba elfogadható hőmérsékletű egész évben, ez anyám szobája.
Tetőtér 2 kb 20nmes szoba előtér, konyha, fürdő, dolgozó(picike nagyon)
A ház kb alul 80 fent 70 nm. A tető és a falak szigeteltek, szobánként egy-egy kb 1,3x1,3as ablakkal, termoüveggel, redőnnyel.
A tetőn 15 cm rockwool van, padlás kb nincs. A tető merdek manzárt tető.
A lenti nappali ablaka észak-keleti. A konyháé dél-nyugati.
A fenti gyerekszobáé szintén Ék. A miénk Dny-i.
Jelenleg lent kb 25 fok van, fent 30-32. Ebből van elegem, nem lehet megmaradni.
A lenti belmagasság a normális. Fent kicsit magasabbak a szobák kb3-3,5m, de tető van tehát nem egyenesek a falak.
Felmerült két alternatíva:
1, a fenti két háló kap klímát és slussz. Ezzel valamiért nem tudok szimatizálni, nem szeretem ha a szobából nem lehet kilépni, nem nyithatom ki az ajtókat, stb. Bár tudom ez tűnik a leg ésszerűbb megoldásnak.
2, a lenti közös rész kap egy klímát és fent a közlekedő még egyet. Lentre lehet elég kisebb fentre lehet nagyobb kel.
A lentivel nincs is bajom, akár hasra ütve behasalható(szerintem, nem bántsatok) egy 3,5kwos klíma.
A fentivel vagyok gondba. A 3,5ös valszeg kicsi. 5akárhányast láttam az elég? A netes kalkulátorokat böngészve a tetőté és egyebek miatt olyan számok jönnek ki amit nem akarok elhinni. Jégvermet nem akarok, csak élni.
Hőterhelési képletet nem találtam, amiből normálisan számolni lehetne :(
Aztán a kültérik helye még kérdés. A lenti viszonylag egyszerű megy a hátsó árnyékos falra, ami északi. A fenti tesóját is oda tenném, DE ezt csak úgy lehet megcsinálni ha kb 2m!!! szintkülönbség van köztük tehát a kültéri enyivel lejebb van a beltérinél. ILYET LEHET???? vagy így nem műkszik.
Vízszintes távolsági megkötés van?
Elnézést a regényért, de ehhez tényleg nyomi vagyok :(
Előre is köszönök mindent.
Ízirájder Creative Commons License 2009.07.12 0 0 2126
cumpika Creative Commons License 2009.07.09 0 0 2125
Szuperül bevált!

Lehet,hogy a bogarak ellen jó, de hűtésre teljesen alkalmatlan.
Aki az ellenkezőjét állítja, lódít.
Előzmény: noncsimókus (2123)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.08 0 0 2124
Szia
Érdekes amit írsz, s így kapásból nem is igen tudom elképzelni. Megtennéd, hogy teszel fel róla képeket?
köszi
Dr Klíma
Előzmény: noncsimókus (2123)
noncsimókus Creative Commons License 2009.07.08 0 0 2123
Én idén a teraszra akartam klímát. Mivel elég nagy ablak felületeim vannak és nincs épített teteje a terasznak (csak árnyékoló), ezért sokáig nem találtam optimális megoldást.
Semmit nem tudtak telepíteni, mert valamilyen egysége, szerelvénye mindig kilógott valahol. Ismerősöm ajánlott egy mobil klímát. Olyan, mint egy nagyobb álló ventilátor. Nem helyhez kötött, vízzel működik, tehát környezetbarát és nem fogyaszt többet, mint a mosógépem :) A legjobb, amire nem is számítottam, hogy azóta sokkal kevesebb a szúnyog, a légy, mivel nagy nyomású párával működik, ezért a bogarak nem tudnak berepülni a teraszra. Szuperül bevált!
Mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek gondja van azzal, hogy hogyan helyezze el esztétikusan a klímát, hogyan kerülje el a falfúrást.
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.04 0 0 2122
Nagyon sok esetben vita van arról, hogy "mi a jó gép?, melyik a jó klíma?"...... Ha valami Kínában készül, arra hajlamosak rámondani, hogy gagyi. A valóságban nem mindig így van, hisz Kínában is gyártanak csúcsminőséget.
Legtöbbször a minőség ellenőrzésen és a megrendelőn múlik. Most nem a csúcsminőségről rakok fel képet.
A képen egy split klíma kültéri egységének kondenzátora látszik. Jól látható, hogy a csőtágításnál elrepedt (szétnyílt) a rézcső...... A berendezés új és még üzemképes......ránézésre hasonló "szépséghibájú" berendezés 1 hónap üzem után adta meg magát......











Ezért mondjuk többen, hogy az alacsonyabb árfekvésű gépek esetében jelentősen magasabb a meghibásodás kockázata. Ez a gép lehet hogy soha nem fog tönkremenni, de lehet hogy rövid idő elteltével javításra szorul....... és a javítás költségét nem téríti meg sem a gyártó, sem az importőr, sem a multi.....

doki



dejódió Creative Commons License 2009.07.04 0 0 2121
Áttörtem volna a gép alatt és az ajtó mögött levittem volna kb 70 cm magasságig, onnan visszatör és a kanapé mögött ki, igaz így egy kicsit bajosabb a csővel meg nem biztos, hogy van hely a kábelcsatornának az ajtó mögött azt nem látni a képen.
Előzmény: klimakiraly (2120)
klimakiraly Creative Commons License 2009.07.03 0 0 2120
Szia!

Szerintem jó lett így is, takarásban nagy része ... ötletes.

Mondjuk Én vízszintesen vittem volna a a gép mellet, és a függöny mögött.

Előzmény: kokler? (2116)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.02 0 0 2119
Ha a kondenzvízzel nem kell foglalkozni, mert az más útvonalon megoldható, akkor az is egy megoldás amit írtál, bár a géptől a mennyezetig tartó utat akkor is kell takarni.
A villamos betápra is gondolni kell.....

Az ötleted jó, de vitathatatlan, hogy ez plusz pénzbe kerül amire jellemzően nem jut...

köszönöm véleményed
üdv
dr klíma
Előzmény: Jancsii (2118)
Jancsii Creative Commons License 2009.07.02 0 0 2118
Mi a véleményed arról, ha felviszed a falsarokba és egy szélesebb gipsz(polisztirol) stukkóval eltakarod. Persze ehhez a tulaj akarata és némi festő szakember munkája is kell.
Előzmény: Dr. Klíma (2117)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.07.02 0 0 2117
igen, ha a gép mögött átviszed a csöveket az előszobába, majd a konyhába és úgy a kültérre. Ennek megvalósításához 2 akadály volt.
1, konyhában polcrendszer, mely miatt a csövek nyomvonala nem kivitelezhető
2, a konyhai polcrendszer leszerelése, átalakítása, visszaszerelése oly mértékű plusz költség lett volna az ügyfélnek, hogy annyit "nem ér" neki.........
A panelházban lakók többsége tisztában van azzal, hogy bizonyos dolgokat nem lehet "eltüntetni" a falban....

Te hogy oldottad volna meg? (az előszobában a két falsík találkozásánál nincs hely függőleges csatornázásra)
üdv
doki
Előzmény: kokler? (2116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!