Keresés

Részletes keresés

SoosBalazs Creative Commons License 2023.11.17 0 0 4546

Sziasztok.

Vákuumszivattyú csaptelep (konkrétan: VALUE VMG-2) esetén, ha nem gáz lefejtésre vagy újratöltésre lenne használva, hanem csak az első használat/beüzemelésnél vákuumozásra kellene akkor van különbség az R32-es vagy a R410A-B típus között?

Vagy sima vákuumozásnál tök mindegy? Normál inverteres lakás klímáról van szó...

Előre is köszi a válaszokat

Törölt nick Creative Commons License 2023.07.17 0 0 4545

Majd ha mindenkinek ledurran az összes klíma, lehet lesz erre fogadókészség társasház szinten, és valahogy át lesz verve városképen, helyi önkormányzaton,  meg mi egyében...jelenleg biztosan nincsen.

Egyébként vannak nyitott tetőablakok, meg rácsozott a vas padlásajtó alja, de ez kevés, forróság van.

 

 

 

Előzmény: 1 valaki (4544)
1 valaki Creative Commons License 2023.07.17 0 1 4544

Cserepezést megbontva lehet kidobónyílást csinálni.

Nem lehetetlen.

 

Előzmény: Törölt nick (4540)
peterch Creative Commons License 2023.07.17 0 1 4543

Esetleg két ilyen a két legtávolabbi oldalra a szélirányt figyelembe véve ? 

Előzmény: Törölt nick (4542)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.17 0 0 4542

Nem hallatszik le a födémen át, csak valami távoli nagyon tompa hang, mi lakunk fent, felső lakók, akiknek klímájuk van.

Sajnos egy bérház falára a tűzfalra nem bonthatunk lukat, főleg hogy ott egy másik (szomszédos ház) padlása van.

 

Előzmény: peterch (4541)
peterch Creative Commons License 2023.07.17 0 0 4541

Szia !

 

Nekem a " tűzfalon " keresztül van a nyílás és azon keresztül jut a külvilágba a levegő . Annyi előnyöm van , hogy direktben a falnál van a klíma oldala , tehát nincs más lehetősége a ventilátornak , csak ki a szabadba fújni a levegőt . 

Mivel több klíma is van a tetőtérben , így azért gondolom megtudnátok valahogyan győzni a többieket  egy tetőtéri kivezetés létrehozásában . A fent lakókat nem zavarja a morajlás ? Vagy csak azoknak van klímájuk a padlástérben ?

Előzmény: Törölt nick (4540)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.16 0 0 4540

Padlásból hogyan nyomatsz levegőt a kültérre? A tűzfalat bontod lukasra, vagy a cserepezést szeded le? :D

 

Épp az a gond, a lakók nem fognak beleegyezni semmiféle kültéribe, mert ezek hangosak, és ahol levegő jár, ott kimegy a "dübörgés" is.

Itt éjjel egy 10forintost ledobsz a gangról, olyan mintha kirobbantottad volna a világháborút. Kis túlzással persze, de ez egy soklakásos társasház egy nagyon csendes környéken, mellette egy park, semmiféle tetőátalakítás vagy egyéb nem lehetséges.

 

Értem és tudom ,hogy ez így nem jó, de a mobil kílma korszakhoz képest ez is előrelépés volt.

 

Nekem ez a szar, legalább nem 450 ezrembe került, telepítéssel, mert azok az új drága inverteres gépek is tönkre fognak menni a padláson.

Nem mintha egy telepítő is mondta volna a szomszédoknak, na ide nem teszem.

 

Persze miután mindenkinek lett, már egymásra is fűtjük a padlást, amítől az van, hiába hűtöd le a szobát, kinyomod a klímát, 20perc múlva újra 30fok van, szó szerint fűt a plafon.

 

Előzmény: peterch (4539)
peterch Creative Commons License 2023.07.16 0 0 4539

Szia !

 

Ha már padlástérbe lehetett csak szerelni , akkor a levegőt legalább a kültér felé kellett volna megoldani , hogy kitudja fújni , mert körforgásban a klíma is a légteret fűti . :-(

Nekem is a padlásban van a klíma , de én csak fűtésre használom , de a levegőt a kültérbe nyomja az enyém  így is .

Előzmény: Törölt nick (4538)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.16 0 0 4538

R407C van benne a típustábla szerint.

 

Hűt minden locsolgatás nélkül is.

 

A szobában az elpár teteje 11-15 fokos, 20-24 fokos levegőt fúj kis fokozaton, a 31 fokos szobában elfogadható hűtés.

Fent a kondenzátor simán 60 egynehány fokra is felmegy, ami meredek, de ha nem menne, nem adna le hőt a közel 50 fokos levegőnek, tehát nem hűtene

 

Nincs mindig 50fok, de ha kint közel 40, a sötét tetőt tűzi a nap, plusz bömböl az összes klíma (itt mindenkinek a padláson van, mert nem lehet máshol), akkor sajnos lehet kb 50 fok is.

 

 

Próbáltam jeges vizet permetezni vastagabb sugárban, de túró nem változott, hűvös csövek.

A szívóoldali nyomás kicsit lejjebb ment, erről a 4-5 bar köztiről inkább 3-4 közé permetezés közben, de ennyi, kissé bele vagyok zavarodva,

 

-most a kompresszor kezd meghalni, nincs elég nyomás a kondenzátorban, ezért nem kondenzál le, de akkor hogyan hűt ha nincsen körfolyamat..

 

-simán kevés a közeg, azért a gáz rohangál körbe körbe, mert nincs elég anyag, de akkor a szívó oldal majdnem vákuumra menne, (képzelem én), nem lenne 5bar körül full hűtésben..plusz megint csak ,hogy a francban hűthet, ha nem keletkezik folyadék

 

-el van dugulva, ami egy második életét élő, így úgy kitudja hogy gányolt gépnél épp előjöhetne, de évek óta érintetlenül berreg, pont most kapott be valami valahol egy darab koszt úgy ,hogy közben azért megy körbe körbe a közeg

 

 

 

Előzmény: 1 valaki (4537)
1 valaki Creative Commons License 2023.07.16 0 0 4537

Hogy is működik?

Melyik cső fagy mikor?

Ha kevés: ahol elpárolog, ott hűt. Ha a folyadék csövön, akkor kevés.

Ha a gőz csövön, akkor mi is van?

Vagy túltöltve, vagy koszos a beltéri.

Ha nem hűt, miért is van?

50 fokos padláson milyen hűtőközeg tud lekondenzálódni? (R32 48 felett az nem)

Sorolj fel párat.

 

 

Ha locsolod a kültéri hőcserélőjét, akkor hűt?

Előzmény: Törölt nick (4536)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.16 0 0 4536

Képhez kapcsolódó találós kérdés:

Mennyire valószínű, hogy ilyen on-offos matuzsálemnél,  a folyadék oldali cső is hideg, (nem fagyosan, csak úgy nyirkosan) akkor már kevés a közeg benne?

Egyébként hűt, bár nem túl fényesen, ..(de azt betudhatom annak is, hogy az 50 fokos padláson kínlódik)

1 valaki Creative Commons License 2023.07.14 0 0 4535

Tekercs soha nem lesz szar benne.

Táp hibás, vagy relés.

Előzmény: Don Tomato (4533)
1 valaki Creative Commons License 2023.07.14 0 0 4534

10.000 Forintos megoldás, utalhatod is..

Relé el van égve?

Átkötve röffen?

 

ssr működik? 12 voltos táp feláll?

 

 

Előzmény: Don Tomato (4531)
Don Tomato Creative Commons License 2023.07.14 0 0 4533

Szia,
Köszi szépen!

Jelenleg ott tartok, hogy az 1. jelzésnél lévő 5 millihenry-s tekercs oldalán látszódott kifolyás, azt cserélték ki 4,7-esre (ennél közelebbit sehol nem találtam), illetve a 2. jelzésnél lévő biztosítékot azonosra. Szemrevételezéssel egyéb sérülés vagy hibára utaló jel nincsen. Hétvégén beteszem, aztán ha nem indul el továbbra sem a gép, akkor jön az általad említett 0. lépés, ha esetleg ezen - általam leírt infok alapján - nincs újabb tanácsod! :)

 

  

 

Előzmény: Overengineeringg (4532)
Overengineeringg Creative Commons License 2023.07.14 0 0 4532

0. körben az összes elkó cseréje, ha nincs égés vagy hasonló nyom rajta.

Előzmény: Don Tomato (4531)
Don Tomato Creative Commons License 2023.07.12 0 0 4531

Sajnos a biztosíték hiba is kilőve, ugyanis teljesen ép.

 

Előzmény: 1 valaki (4530)
1 valaki Creative Commons License 2023.07.10 0 0 4530

Mostani gépek bárhonnan kaphatnak tápot, akár.

Persze gyártója válogatja, de a java tudja.

ÉS van beltéri betápos is, és van, amit kültérről tápolsz meg, bemegy a beltéribe, és az kapcsolja a kültérit.

Előzmény: Don Tomato (4529)
Don Tomato Creative Commons License 2023.07.10 0 0 4529

Szia, köszi!

Természetesen a távirányító elem volt az első amit kicseréltem, de tőle függetlenül is működnie kellene a beltérinek (ez kapja a tápot és innen megy ki a kültéribe, nem úgy mint a mostani gépeknél).

Előzmény: 1 valaki (4528)
1 valaki Creative Commons License 2023.07.10 0 0 4528

Szia.

Ha nem tudod, merre indulj tovább, akkor a tudásodat meghaladja a hiba.

 

De kezd a kültéri és beltéri panelnál, ha van.

 

Biztosíték ,vagy táp rész.

Vagy távirányító elem.

Előzmény: Don Tomato (4527)
Don Tomato Creative Commons License 2023.07.09 0 0 4527

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hátha találkozott már valaki hasonlóval!

Van egy Samsung Vivace fantázianéven futó  (AQV09VBCN) 2,5 kw-os split klímám, kb 10 éves.
Eddig semmi baj nem volt vele, tette a dolgát rendesen. Most viszont se kép, se hang. Egyik nap még kikapcsoltam, másnap mikor újra használnám már semmi életjelet nem mutat. Se egy csipogás, se egy lámpa felvillanás, se egy hibaüzenet, semmi.
Ameddig eljutottam: konnektorban van áram, normál 230 V, másik konnektorban is tesztelve, nincs eredmény. A tápkábele beltéri egységen lévő bekötési pontjánál feszültséget nem mutatott a multiméteres mérés. Gondoltam meg is van a hiba, valahol szakadás lehet a vezetékben.. kicseréltem egy újra, áram alá helyeztem, itt már ki tudtam mérni a megfelelő feszültséget a bekötési pontoknál, de a klíma továbbra sem kelt életre. Lenne ötletetek, hogy merre haladjak tovább, vagy esetleg mi lehet a legvalószínűbb hiba?

rostiron2 Creative Commons License 2023.06.19 0 0 4526

Szia.

A klíma tiszta, beltéri kültéri egyaránt. De nem okokat keresek, hanem hogy normál állapotba kb. hány fokos levegőt fúj be.

 

Előzmény: 1 valaki (4525)
1 valaki Creative Commons License 2023.06.19 0 0 4525

Szerinted a kocsimban jó a mstani olajszint?

Kb ugyanaz.

Még azt sem tudni, ,ennyire koszosak a hőcserélők, kin bent.

Vagy  mókuskerék.

Vagy a szűrők.

Vagy mennyire lukacsos a beltéri hőcserélője, stb.

Szivárgás keresés kellene, műszerrel.

Meg teljes tisztítás, hogy legyen alap állapot.

 Ekkor nyomás mérés, vagy hőkamerás mérés.

 

 

Előzmény: rostiron2 (4524)
rostiron2 Creative Commons License 2023.06.18 0 0 4524

Sziasztok.
Egy régi on/off 3.5 kw midea klimám van, és szeretném megtudni, hogy kb hány fokos levegőt kell neki befújni ? Lehet hogy csak beképzelem, de mintha régebben hidegebbet fújt volna.
Most kipróbáltam a beltéri tetején a beszívott levegő 24 fokos volt, a kifújt pedig 10-11 fokos. A mókuskerék low fordulaton.
Mennyi lenne az ideális hőfok ?

diag88 Creative Commons License 2022.09.27 0 0 4523

Középkonzol légbefúvóknál? ott én nem nagyon merem fújni mert félek, hogy a rádió stb vezetékek, csatik pont ott vannak :/

1 valaki Creative Commons License 2022.09.21 0 0 4522

Igen, vagy a légbefújók felől.

Előzmény: diag88 (4521)
diag88 Creative Commons License 2022.09.14 0 0 4521

Értem, de általában a pollenszűrő helyénél fértek hozzá az elpárologtatóhoz ugye?

Előzmény: 1 valaki (4520)
1 valaki Creative Commons License 2022.09.14 0 0 4520

Szpréhez adnak hosszú csövet, azt endoszkóp kamerához hozzá rögzítve egész jól látod mi van bent, mit csinálsz.

Előzmény: diag88 (4519)
diag88 Creative Commons License 2022.09.13 0 0 4519

Hali!

Autó klímafertőtlenítéskor, az elpárologtatóhoz, ti hogyan szoktatok hozzájutni, hogyan fertőtlenítitek ki? nekem is van Ózonos gépem, de úgy érzem nem ér sokat, közvetlenül az elpárologtatóra kellene fújni valamilyen fertőtlenítő folyadékot.

Létezik valami speckó befújó cucc, hogy a szellőzőrostélyokon betoljam, vagy valami ötlet? Korrektül akarnám csinálni, de azért műszerfal lebontás nélkül :D

Zöldár Creative Commons License 2022.08.30 0 0 4518

  Majdnem eltaláltad,de csak majd nem.

 

 

 " Esetleg valamilyen cementes vakolatot használjak?"

 

 Cement helyett gipsz.A cement lassan köt és szilárdul, a gipsz gyorsan.

 

 " szerelők nem csinálták meg."

 

 

Mert pepecs munka !

Előzmény: Gabesz_1 (4512)
1 valaki Creative Commons License 2022.08.29 0 0 4517

Te, sehogy. Klímás megoldja.

Előzmény: cei (4516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!