Keresés

Részletes keresés

mr.York Creative Commons License 2024.02.16 0 1 227539

Egy ismeros megkert hogy bukkbol csinaljak neki papirtarto kocskakat 20db-ot lsd. kep.

Talaltam a garazsban a felretett maradekok kozott kigyalult ide pont jo anyagot.

Korfuresszel bevagtam a papir helyet felcsszoltam 80, 120, feldaraboltam, eddig ment gyorsan.

Majd egyesevel megcsiszoltam (excenterrel) a butut, majd kezzel letortem az eleket.

Kapot egy vizezest, majd visszacsiszoltam mindet, ezutan tungolajjal lekezeltem.

Hipp hopp elment ra egy laza fel nap, mennyiert kellene adnom oket ? :)

 

Előzmény: kofic (227537)
mr.York Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 227538

Jol leirtad, sehol nem mondja hogy tomor fa, csak azt hogy fenyo es ugy nez ki mintha tomor lenne, mert az se irja hogy nem tomor, es aki nem ert hozza az el is hiszi, hogy az. Errol szol, ki van jogaszkodva...

En azt latom az utobbi jo par evben sokat gyengult az ikea minosege, egyre tobb a papir betes butor, es eltuntek a minosegibb termekek.

De mindenki azt vesz amit akar... vagy amit a penztarcaja enged...

 

Előzmény: Soká (227529)
kofic Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 227537

Én meglepődtem, hogy csak ennyi. Mondom ezt, hogy nem láttam a kérdéses lécet. Sima, profilozott stb. Ugye most nem a epítőipari fenyő árával hasonlítgatod? Eleve ezeket a léceket lehetőleg csomómentes, az átlagosnál jobb minőségű anyagból lehet kimunkálni. 

 

Ha bemész egy asztaloshoz, - nem haver vagy falubeli- rendelsz  tőle azonnalra! néhány méter lécecskét akkor:  

 

Eleve mire elmondod, vakarózik és nem utasítja el a hihetetlen ajánlatot 10 perc

Keres valami alkalmas anyagot - megrendelő szerint hulladékot              10 perc 

Gyalulás , vastagolás, esetleg körfűrész                                                15 perc 

 

nálam a marógép alaphelyzetben a raktárban van ha be kell békázni       10 perc 

beállítésa                                                                                            10-15 perc 

 

elszámolás, anekdotázás, integetés                                                       10 perc 

 

fejben vissza az eredeti munkához, maró elpakolása,                               20 perc 

 

Nagyjából leszarnám a fenyő jelenlegi köbméter árát a számla kiállításakor.

Előzmény: Fűrész Elek (227536)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227536

Azért már messze nem kétszázezres a fatelepi fenyő. Nyilván minél kisebb a végleges méret, annál nagyobb a veszteség, plusz munka is van vele, ettől függetlenül kicsit erősnek érzem. 

Előzmény: rferi (227534)
BJaca Creative Commons License 2024.02.16 0 7 227535

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat a marással és a marószárral kapcsolatban. A Makita szár szépen dolgozik.

rferi Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227534

Mekkora keresztmetszeti méretű barkácslécet, gyalultat, vagy szőröset akarsz összehasonlítani a fatelepi, pallós, gerendás, és szőrös anyagok árával?

 

Azért kérdem, mert mire mondjuk 20x50-esre felvágod a pallót, majd meggyalulod, a fele elmegy forgácsba.

És akkor a mostani kétszázezres fenyőárakat számolva máris ott vagy a négyszázezernél.

Otthon, magadnak is ennyibe fáj, csak annak nem számolsz utána.

Előzmény: Fűrész Elek (227530)
BJaca Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227533

Vagy például csavartakaró, amit a neten találsz fillérekért csak még rájön a postaköltség, ilyenkor az obiban 10X-es áron is megéri megvenni. Ki van ez találva.

Előzmény: VargaRoland (227532)
VargaRoland Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 227532

https://www.obi.hu/biztosito-anyak/lux-biztositoanya-m8-horganyzott-8-darab/p/3077914

 

Lehet venni 8-as anyát is 100 Ft-ért darabját, pedig 10 Ft alatt megveszed szinte bárhol máshol. De ha Neked épp 1 darabbal van kevesebb, mint kéne és épp ott vagy, biztos nem mész el másik boltba csak emiatt, inkább elfordítod a fejed a kasszánál és a megoldandó feladat meg van oldva. :)

Előzmény: BJaca (227531)
BJaca Creative Commons License 2024.02.16 0 0 227531

Mondjuk egy barkácsáruházban, ahol minden is kapható, elég gyakori, hogy egy-egy dolog sokkal drágább, mintha azt szaküzletben vennéd meg. Ilyenek a lécek, gerendák, csavarok, villanyszerelési kellékek, fűtésszerelvények, csőidomok, stb. Viszont vasárnap délelőtt is meg tudod venni. De ahogy mondani szokták, a lóf-sznak is van vége, nem kell mindent ott megvenni :)

Előzmény: Fűrész Elek (227530)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.02.16 -1 0 227530

Ezen nekem is fennakadt a szemem tegnap.

A minap meg a praktikerben hőköltem vissza a barkácsléceknél. Tudom, hogy a barkácsléc nem annyira hasonlítható össze a fatelepi árakkal, azért a 430ezer forintos köbméterárat kicsit mellbeverőnek találtam.

Előzmény: BJaca (227528)
Soká Creative Commons License 2024.02.15 -1 1 227529

"Az Ikea leginkább abból él, hogy pozdorjából és kartonból készült, famintás fóliával bevont szemetet ad el nagy mennyiségben"

Csak annyi a gond azzal, amit írsz, hogy magadból indulsz ki, és elég jól bizonyítja azt, hogy azt sem tudod mit veszel meg, hogy csavart akarsz küldeni egy méhsejt struktúrájú bútorba. Amit, ha megvetted, elolvashattad, hogy miből készült, de ha az olvasás nehezen megy még mindig használhatod a józan eszedet, elég megemelni a tárgyat ahhoz, hogy tudd, ez levegővel van tele. Viszont amíg betartod a bútorhoz rendelt terhelhetőségi előírásokat, akkor a tárgy kibír akár 1-2 évtizedet is. És ha józanul elgondolkodsz az árán és az élettartamán, akkor nem írnál ennyi hülyeséget.

 

Bocs, nem szoktam ilyen nyersen fogalmazni, de ha valaki nem rendelkezik azzal a képességgel, hogy mérlegelni tudjon, annak a szájából az ilyen ikea-fikázós általánosító szöveget sem lehet elfogadni.

 

Egy csomó bútorunk az ikea-ból származik, mindegyik - kivétel nélkül - tömörfa. Teljes konyhafront(bükk), konyhapult(bükk), konyhai, gurulós tároló(nyír) étkezőasztal(bükk), étkezőszékek(tölgy), komód(fenyő), emeleteságy(fenyő), ruhásszekrény(fenyő), könyvesszekrény(fenyő), fürdőszobai rácsos polc és rácsos tároló láda(dió), rácsos polc(egzóta) kanapéváz(fenyő), ami hirtelen eszembe jut. Természetesen ezek nem a legolcsóbb IKEA bútorok és az is igaz, hogy ezek közül soknak már talán nincs tömörfa utódja. De az, hogy ki mit vesz meg az IKEA kínálatából (a legolcsóbbat vagy az igényesebbet) az nem az IKEA döntése. De jellemzően azoknak nagy a szájuk utólag, akiknek kicsi volt a pénztárcájuk, amikor a minőségről döntöttek.

mr.York

"Ez lenne a kisebbik baj, ha annak nevezne ami. Azt allitja hogy tomor fa butor, de kozben csak furnerozott butorlap."

Légy szíves, linkelj már erre egy példát! Nem vaqyok én IKEA szakértő, csak annyira elképzelhetetlennek tartom, hogy egy ilyen cég, akinek jogászból is tucatnyi áll a rendelkezésére, elkövetne ilyen védhetetlen hibát. Nehezen tudom elhinni, mert ez túl sok pénzükbe kerülne. De várom a megfelelő linket. Azt, hogy elhallgatnak, azt el tudom képzelni, de azt, hogy tömörfának nevezzék azt, ami bútorlap, azt nehezen.

 

pali923
A hasonlatod legfeljebb olyan szempontból releváns, hogy multinacionális cégekről van szó és az ügyfélkezelésben, minőségbiztosításban, stb. hasonlítanak. De azért én egy gyorsétterem-láncot, ahol árulnak húszféle ételt, nem hasonlítanék egy olyan lakberendezési céghez, ahol ezres darabszámú terméket forgalmaznak. A Mekinek nincs bútorrészlege, viszont az IKEA-nak van gyorséttermi részlege. Is.

Előzmény: rfc (227511)
BJaca Creative Commons License 2024.02.15 0 0 227528

Uhhbazz, 880 ezer per köbméter áron adnak repedt faanyagot. 

Előzmény: rfc (227526)
pali923 Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227527

Én nem mondtam, hogy nincs ilyen. De arra azért kíváncsi lennék, hogy manapság a lakások hány százalékában építenek be ilyen bútorokat, és mennyibe szemetet. Szerintem szomorú számokat kapnánk.

Az Ikeában is van tömörfa bútor, bár lehet, hogy csak mutatóban. És létezik számtalan olyan asztalos vállalkozás, akik kizárólag bútorlappal dolgoznak, és meg is élnek belőle.

 

Szóval nyilván én sem mondom, hogy a szemét normális, de a világ így gondolja. Sajnos ez nem csak a bútorokra igaz.

Előzmény: rfc (227525)
rfc Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227526

Inspirációnak még ott a Bauhaus Massiv Blox rendszere: 15x15-ös bükk gerendákat árulnak, különböző hosszúságúakat:

https://www.bauhaus.info/moebelbauholz/massiv-blox-holzbalken/p/22281766

Van hozzá tipliző sablon:

https://www.bauhaus.info/bohrzubehoer/massiv-blox-bohrschablone/p/22334350

Nyilván max ágykeretet meg polcot lehet csinálni belőle, semmi bonyolultat. De minimális tudással és kevés szerszámmal lehet tömör fa bútorokat csinálni. Ha pedig meguntad, nem a bolygót szarod tele műanyaggal, hanem csinálsz belőle carportot :)

rfc Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227525

https://www.etsberger.hu/

https://pfifferbutor.hu/

https://www.butormirek.hu/

De a nagyoknál is van:

https://www.xxxlutz.de/c/massivholzmoebel

https://www.roller.de/moebel/massivholzmoebel/

De pl. nézd meg egy manufaktúra árait, és gondolkodj el azon, hogy ezek meg tudnak élni:

https://www.seiler-manufaktur.de/

Ez pl. egy one-man-show:

https://www.schreinerei-schroedl.de/shop/

Sok ilyen van. Ne tegyünk úgy, mintha a szemét gyártása normális lenne.

Előzmény: pali923 (227516)
generátoros Creative Commons License 2024.02.15 0 0 227524

szerintem az nem véletlen, hogy nem ilyen rendszerű gépeket használnak az élező műhelyek. síkköszörű a jó megoldás. a tormek is holkerosra  köszörül, a nagyobb kő már jó lehet, de  ott is marad benne a körív. persze állítólag  nem számit.

Előzmény: apaf3j (227522)
Computerguru Creative Commons License 2024.02.15 0 0 227523

Igen. Ez a kiegészítő is jó, ahogy az összes Tormek cucc.

 

Én megvettem, hogy majd mennyit fogok spórolni az élezésen, majd 1 évre rá lecseréltem a gyalugépen egy spirálkésesre. :p

Előzmény: apaf3j (227522)
apaf3j Creative Commons License 2024.02.15 0 0 227522

Sziasztok!

 

Akinek Tormek köszörűje van, és van tapasztalata a gyalukés-élező jiggel, az írna pár szót arról, hogy jó minőségű élt kapott-e? Nagyon gondolkozom rajta, de csak akkor venném meg, ha tényleg normális élt ad. (Elvileg jónak kell lennie, de a gyakorlat nem mindig igazolja az elméletet.)

 

Köszi előre is! 

halaloszto Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227521

Akkor én vagyok elveszve. Mi az az elemes bútor? Az ilyen moduláris szekrénysor és társai?

 

Ilyet gyártani alig olcsóbb mint méretre konyhaszekrényt meg irodabútort. Szerintem csak lapszabászatok próbálkoznak vele, hogy kitöltsék a szabad kapacitást. Semmilyen hozzáadott értéke nincs, mi ketten is tudnánk ilyet gyártani.

Előzmény: Lambada7512 (227519)
Lambada7512 Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227520

Ott a pont.

 

Utólag visszagondolva sok magyar gyár volt, ország különböző szegleteiben, egyvalami közös volt bennük: amit megvettél, annál néha nem ott volt a luk, ahol kellett volna, és hiányzott pár csavar, tipli, stb.

 

Előzmény: sr1 (227505)
Lambada7512 Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227519

Igen, elnézését kérek, "elemes bútor"-ra gondoltam, de mást írtam.

Előzmény: halaloszto (227503)
stolaz Creative Commons License 2024.02.15 0 0 227518

sworzeń prowadzšcy (lengyel :-) )

Előzmény: 409 (227510)
stolaz Creative Commons License 2024.02.15 0 0 227517

Létezik. Csak fel kell kutatni.

Előzmény: skalp (227479)
pali923 Creative Commons License 2024.02.15 -1 1 227516

Melyik mai bútorgyárra nem igaz, amit leírtál?

A mi konyhaszekrényünk pácolt fenyőből van (többi is, csak az natúr színű). Átjön a fiatalasszony a szomszédból, és azt mondja rá, hogy olyan falusi. Nem ezt a szót használta, de ez a lényege. Neki meg otthon ugyanolyan csillogó, fényes, fehér konyhabútora van, mint az összes képen, amiket a szaklapokban vagy az interneten látok, és amiben én nem érezném jól magam. Ráadásul nem biztos, hogy az enyémet nem lehetne akár ma is olcsóbban kihozni, mint ezeket a csodákat.

Lehet az Ikeát szidni, de akkor a mai közízlést és trendeket is lehet.

Előzmény: rfc (227513)
VargaRoland Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227515

A többségnek meg tömörfa bútorokra keret nincs, még ha igény volna is ...

Előzmény: 409 (227514)
409 Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227514

 

  "senki nem fogja tudni húsz évig használni,"

 

 Többségében erre ma már nincs is igény.

Előzmény: rfc (227513)
rfc Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227513

A fogyasztók átverése a legkevesebb. Szerintem nagyobb probléma, hogy a harmadik világban teljességgel ellenőrizhetetlen körülmények között gyártatnak (gondolom mindenki sejti, mennyire szigorúak ott a környezetvédelmi követelmények vagy a munkabiztonsági előírások), és szeméttel árasztják el a bolygót. Ezeket a játékbútorokat senki nem fogja tudni húsz évig használni, míg egy lelakott tömörfa bútort lecsiszolsz, újralakkozol, és comme nuova. Még lomtalanításkor sem viszik el ezt a ragasztóval teli műanyag szart, külön fizetni kell érte, hogy átvegyék.

Az Ikea ugyanaz a kategória, mint a Kik az egyeurós pólókkal: környezetszennyező szemétgyár.

Előzmény: mr.York (227512)
mr.York Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227512

Ez lenne a kisebbik baj, ha annak nevezne ami. Azt allitja hogy tomor fa butor, de kozben csak furnerozott butorlap.

Nem reg kellett egy regi ikea butoron alakitanom, es meglepo volt a sulya :) pille konnyu. Aki hozta azt mondta, azert ilyen konnyu mert fenyo :), en meg azt, hogy azert mert a kozepen levego van :D.

 

Előzmény: rfc (227511)
rfc Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 227511

Az Ikea leginkább abból él, hogy pozdorjából és kartonból készült, famintás fóliával bevont szemetet ad el nagy mennyiségben, és a harmadik világban gyártat. Én egyszer próbáltam meg felcsavarozni egy USB hubot egy Ikea asztallapra, azóta veszek kizárólag tömör fa bútorokat.

 

Előzmény: Soká (227501)
409 Creative Commons License 2024.02.15 0 0 227510

 

 Magyarul meg illesztőcsap/illesztőszeg a neve.

Előzmény: sr1 (227507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!