Keresés

Részletes keresés

SaGa Creative Commons License 2008.07.24 0 0 20362
Mindegy, csak járasd be. Nem vicc. Nagy fordulat, gányolt pontosság, így ha egyből terheled, hamar túlmelegszik és a fene megette az egészet. 15-20 percig "használd" úgy, hogy nem vágsz vele semmit, csak szakaszosan pörgeted-leállítod, egyre hosszabb pörgésidővel. Aztán még egy ideig csak max 1-2 perces terheléses üzem (levágsz egy gömbvasat, szögvasat, collos csövet, majd hagyod pihenni. Esetleg finom csiszolással terheled óvatosan. Ez után már bátran használható bármelyik, amíg szét nem esik. Ha a kesztyűn (melóskesztyű javasolt a használathoz) át érzed, hogy meleg, tedd le kicsit pihenni... 125-öst vegyél, a 115-ös talán olcsóbb, de nehezebb hozzá tárcsát szerezni.
Előzmény: GPS (20361)
GPS Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20361

Apropó kisgép: spekulálok egy kis flexxen - eddig megvoltam nélküle, de most - hogy hajókat gányolok - egyre többször lenne rá szükség - ha másra nem is, hát a régi szarokat levágni a hajóról.

Sok pénzt nem adnék érte...de azért nem lenne baj, ha működne - alkalomszerű használatban.

Ha tudtok valamilyen bevált (és most is kapható) cuccot ajánlani - szívesen venném.
.
GPS Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20360

Levitték vagy 2 ezerrel a TESCO-s dekopír árát - már 3700 -ért az ember után hajítják.

Tud mindent (vario-sebesség, pendel, 80 mm fába, 700 Watt, börönd) - és egy nagyon jókinézetű, szinte Parkside minőségű, kézbeillő darab.

Hallottam a hangját is - kifogástalan - nem gagyi kintorna, hanem kifejezetten szép hangja van. garantáltan nem valami ótvar beszállítótól van.
Az OBI-ban kaphatók ebben a kategóriában 20 osztállyal ez alatt vannak.

Tehát ha valaki dekopiron töri a fejét - hát ne sajnálja rá a (most !!!) 3700 -at.
.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20359

Ha jól emlékszem, az egyenes fűrészlapok 1500 körül, a körszegmens olyan 2500+ körül van, ha jól emlékszem. Amíg az aljzatbetonba nem vágtam bele, jól bírta :-)

 

Előzmény: peaso25 (20357)
peaso25 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20358
elnézést a debil magyartalan mondatért.
Előzmény: peaso25 (20357)
peaso25 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20357
megvettem a bosch (zöld) multifunkciós gépét. korábban kérdztem itt, hogy parkettát lehet vágni, dilatálási céllal, vagy például ajtótok alából kivágni (szalagparkettával foglalkozom). ha valakit érdekel: előbbire nem jó utóbbira valamint minden rövidebb vágásra ami pontosságot igényel és/vagy nehezen hozzáférhető akkor rendben van.

nem tűnik hosszú életűnek a hozzá adott fűrészlap, kíváncsi vagyok mennyibe kerül...
archivalo Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20356
Még annyit a dologhoz, én úgy tudom:
A lucfenyőnél a gyanta önálló táskában gyűlik össze és válik "ki" a faanyagból
A borovinál a gyanta nem áll össze táskákba, hanem a fa szálai között leledzik
A vörösfenyőnél (ettől vörös) a gyanta magában a fa sejtjeiben van benne.

Emiatt más és más a különböző fenyőfélék gyantásodási jelensége és magának az anyagnak az időállósága is - a gyanta ui jelentős mértékben javítja a fenyő minőségét. Amennyiben ez csak lokálisan, de ott aztán nagy mennyiségben van jelen, akkor természetesen ennek hatása alig kimutatható (luc), ha ennél jobban, majdhogynem egyenletesen oszlik el, akkor jobb (borovi) és ha terljesen "feloldva" a faanyagban (vörös), akkor nagyon jó.
Vélhetően ebben lehet igazság - nem azért, mert én mondom - hanem azért, mert a terpentines itatás bármelyik fenyőfélének kimondottan előnyös - az igazi terpentin pedig fenyőgyanta kivonatból készül...
Előzmény: archivalo (20354)
kutyala Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20355
szerintem hiába volt kiszáradva, ha megsüti a nap, megolvad, ami benne van. nekünk sötétvörös az ajtó, és a déli nap telibekapja. megfogni nem tudom, olyan forró. volt egy szem az anyagban, az könnyezik nyáron rendesen. tkp. nem zavar...
Előzmény: Bubi504 (20353)
archivalo Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20354
Szia!

Ehhez már nem értek - de valószínűleg, a boroviban is vannak "szálközi" gyantatokok és ha ilyet fogsz ki, akkor nincs mentséged.
Azt tudom, hogy dolgoztunk borovi pallókkal és a felhasznált anyagból egy esetén, természetesen abból készült a pad ülődeszkája - találkoztunk a jelenséggel. Utólag semmivel sem lehetett meggyógyítani: citlingeztük, terpentineztük, benzineztük és ideig-óráig jó lett, de ahogy megsütötte a Nap, megint kezdődött előről. A másik kilenc pallónál semmi ilyen nem fordult elő - ebből gondolom, hogy valami lokális problémája lehet.
Előzmény: Bubi504 (20353)
Bubi504 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20353
Köszönöm ! Ez azért van, mert nem volt rendesen kiszárítva ? Nyílászáróknál miért nincs ilyen probléma ?
Előzmény: archivalo (20352)
archivalo Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20352
Sajnos, ha megindult, akkor nem tudsz vele mit csinálni.
Ez a borovi legnagyobb problémája és ettől "rosszabb" faanyag, mint a vörösfenyő. Sajnos, ha a "szálközi" gyanta folyása megkezdődik, akkor lemosni lemoshatod, akár évenként 10szer is, be is kenheted bármivel, de a gyanta mindent elsöprő erővel ki fog türemkedni mindaddíg, amíg van a fában.
Előzmény: Bubi504 (20345)
archivalo Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20351
A gyantát oldja még a terpentin is - hiszen abból készül...
Előzmény: rferi (20349)
kutyala Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20350
és a milesi lakkot a gyanta körül nem? én csak emiatt nem merek az ajtón lévő szemnek nekiesni...
Előzmény: rferi (20349)
rferi Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20349
A fenyőgyantát a glicerin oldja!
Előzmény: Bubi504 (20345)
rferi Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20348

Na, akkor mégsem mondtam nagy marhaságot!

Kicsit kikerültek a látókörömből itt az új munkahelyen, erről a liporól nem tudok semmit.

Majd utána kell nézzek asszem.

Előzmény: halaloszto (20347)
halaloszto Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20347
LiPO Litium Polimer az, ami tudja a nagy aramot. Elsore jobb mobilokban volt, aztan elektromos repulomodellekben, es most jon a szerszamokba. Autokhoz(villanyautohoz) is van mar, azt valami LiFePo-nak hivjak, az is durva aramokkal sutheto a kapachoz kepest.

vajk
Előzmény: rferi (20340)
misikt Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20346

Az ebédlőasztal se rossz, de lehetne íróasztal is :=))

A felgyújtást nem is gondoltam, hogy jó valamire, csak beszámoltam piromán tevékenységemről.

Előzmény: archivalo (20343)
Bubi504 Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20345

Sziasztok !

 

Segítség kéne : új házunk ereszének alja borovi hajópadlóval lett burkolva tavaly ősszel, mostanra a csomóknál szépen kiütött rajta a gyanta. Mivel lehet eltávolítani ?

archivalo Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20344
Csatlakozva hozzád, mondjuk az 5-ös szélben történő "repesztés" esetén, nagy valószínűséggel, nemcsak a külső hullámoktól telne meg folyadékkal a gumicsónak...:o)
Pedig én sem panaszkodhatok, mert még versenyről, nagy szélra való hivatkozással egyszer sem álltam ki, pedig volt rá eset, hogy a kajütből kiúszott a holmim...
Előzmény: rferi (20341)
archivalo Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20343
"...
Mondtam az asszonynak, hogy készítek pelekázót, de az a baj, hogy tudja már, hogy nálam egyes projektek néha - hogy úgy mondjam - elhúzódnak, ezért inkább szeretne venni egyet.
..."

Akkor készíts olyat, ami legalább ebédlőasztalnak is jó lesz... :o)))


"...
Ha egy fára viaszdarabokat helyezek, leöntöm denszesszel, és begyújtom, szépen felolvad, és beszívódik a fába. ..."

Ezt hívták régen alágyújtósnak. Egyébként az "eredményt" nem fogod tudni használni semmire, mert rögtön füstté válik. :o)))
Előzmény: misikt (20342)
misikt Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20342

Köszönöm az ötletet a pelenkázóval kapcsolatban.

Mondtam az asszonynak, hogy készítek pelekázót, de az a baj, hogy tudja már, hogy nálam egyes projektek néha - hogy úgy mondjam - elhúzódnak, ezért inkább szeretne venni egyet.

 

Viaszról: a denaturált szesz tényleg nem oldja a méhviaszt, még melegítés hatására sem. Ha annyira felmelegítem, hogy megolvadjon a viasz, akkor is külön maradnak.

 

Ha egy fára viaszdarabokat helyezek, leöntöm denszesszel, és begyújtom, szépen felolvad, és beszívódik a fába. Ez viszont nem használható bútorhoz.

Előzmény: HUNsnoopyka (20324)
rferi Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20341

Hogy én ebben hogy félnék!!

Pedig úszástudás és mentőmellény nélkül végigeveztem a Dráva mind a 200 folyamkilométerét, ami a magyarországi szakaszát adja egy túrakenuban!

Előzmény: GPS (20329)
rferi Creative Commons License 2008.07.23 0 0 20340

Hát, akkor valami újfajta fejlesztés is a piacra került, amióta én nem néztem rá ezekre az akksikra, azaz 2004-től.

Akkor még a hirtelen nagyáramú löketeket kifejezetten nem ajánlották a lítiumra.

Előzmény: archivalo (20306)
archivalo Creative Commons License 2008.07.22 0 0 20339
Hááát, szóval, mindazonáltal, még lehet, hogy igazad is van.
Én sem vagyok egy lexikon, de én úgy tudtam, hogy az összes, ilyen "jellegű" (tehát háromszög alakú, de középtájt alátámasztott) vitorlát latin vitorlázatnak hívják, függetlenül attól, hogy milyen arányban osztja meg a felfüggesztési pont.
Anno domini, amikor kialakult, az volt a mérhetetlen előnye az ejrópai keresztrudas vitorlázattal szemben, hogy szél ellen is tudott hajózni (a görög-római hajósok, de még a vikingek is a legegyszerűbb keresztrudas vitorlát használták - aztán ha nem volt szél, vagy nem volt jó az iránya, felgöngyölték a vitorlát és evezőre kaptak) Gyakorlatilag ennek a "fazonjára" formálták először meg sz osztott orr és nagyvitorlát, akkor még gaffos (azaz négyszögletű) nagyvitorlával: ugyanezt a fazont kapod meg, ha a latin vitorlát az árbóc vonalában kettévágod. A gaffra meg azért volt szükség, mert nem tudtak olyan hosszú árbócot csinálni, mint amit a vitorla mérete megkövetelt volna, ezért egy tartalék rúddal (ami az árbóchoz csatlakozott) megemelték a végét és ez adta ezt a jellegzetes (szabálytalán négyszög) alakú nagyvitorlát.
Előzmény: halaloszto (20338)
halaloszto Creative Commons License 2008.07.22 0 0 20338
Sajna nem ertek hozza, meg a szakszavakat sem ismerem. Csak ugy remlett, hogy ha a virotlaba varrt rud kozepenel van az arboc, akkor arab, ha a szele fele, akkor latin. De nem ertek hozza, es biztam benne, hogy kapok egy jo kis ertekezest :-)

vajk
Előzmény: archivalo (20337)
archivalo Creative Commons License 2008.07.22 0 0 20337
Szia!

Fogalmam sincs, mi az arab vitorla.
Ha leírod, hogyan néz ki, akkor talán meg tudom mondnai.
De így???
Előzmény: halaloszto (20335)
GPS Creative Commons License 2008.07.22 0 0 20336

- 360 dolcsi a vitorla - vasalattal kompletten - de árboc nélkül.
- 140 csak kopaszon - a megvarrt rongy-része...cserélni, ha elszakad, elkopik, stb.

De nekem is benne volt vagy 17 ezerbe az anyag-része, mindenestül (vitorla-anyaggal, vasalattal, árboc- karikával, csigákkal, karabinerekkel, vitorlaszemekkel együtt).

Hogy 2 napig varrtam - azt már hozzá sem számolom.

Persze, ez volt életem első vitorla-varrása - például most tanultam meg a "francia varrást" is...és nem csak azt :-)))
.
Előzmény: archivalo (20334)
halaloszto Creative Commons License 2008.07.22 0 0 20335
Es mi az arab vitorla?

vajk
Előzmény: archivalo (20334)
archivalo Creative Commons License 2008.07.22 0 0 20334
Szia!

Ez meérne egy bővebb, értelmezési kitételt:
"...
Egyébként ez egy legendás vitorlatípus, vagy 45 évvel ezelőtt fejlesztették ki és azóta is gyártják és kapható is 360 dollárért - csak a vitorla. Külön a rongy az 140 dollár.
..."
Most akkor mi 360 dollár és mi 140?

Egyébként a "hivatalos" terminus technicus nem ismer görög vitorlát, csak latint. A görögök egyébként keresztvitorlát használtak, a főniciaiak találták kia "latint" és manapság is használják, igaz Egyiptomban...

A terveket szívesen megnézném, ha van "kalóz linked", az is jóljönne...
Előzmény: GPS (20331)
SaGa Creative Commons License 2008.07.22 0 0 20333
Viaszolásra kifejezetten kemény viasz kell, a lágyított nem annyira jó, mert sokáig tapadós marad a felület. Kemény viaszt elvileg úgy lehet előállítani, hogy a méhviaszt tengervízzel főzik addig, míg a víz teljesen el nem tűnik. Gondolom a visszamaradó só miatt lesz kemény. Az olvadáspontja is felmegy úgy 110 fok környékére, ha igaz. Valami régi recept szerint...

Viaszt lágyítani egyébként paraffinnal (szilárd, tablettás) lehet legkönnyebben. Együtt kell felolvasztani a kettőt. A paraffin olaj is jó lehet terpentin helyett, de nekem valahogy nem jött össze azzal...
Előzmény: szuszetti (20325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!