Keresés

Részletes keresés

ppippa Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20516

Csinált itt már valaki tolóajtós beépített szekrényt? Milyen tolóajtóvasalatot preferáltok? SMART???

ppippa Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20515
Meg miért hívják sarokcsiszolónak?! Azért, mert a sarkot nem lehet vele csiszolni!
Előzmény: GPS (20507)
rferi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20514

Naszóval:

a purhabot nem oldja az aceton. Kipróbáltam.Az volt az első, amit kipróbáltam, mikor a farmerom szárát elkapta egy püffenő pisztoly, mikor elmentem mellette a nővéreméknél.

Amúgy az acetont NEM vonták ki a lakossági ellátásból.

Max 2% szennyezővel kapható annyi amennyire pénzed van.Valami 1200 forint és körömlakklemosónak hívják, és literes kiszerelésben árulják a körúton.De nincs benne olaj, vagy ilyenek, csak víz abban a 2%-ban!Acetonként tökéletesen használható.

A purhabhoz "komolyabb" oldószerek kellenek, az aceton kevés hozzá.

Mondom: xilol, benzol, toluol, ilyesmi.

Csak ezek jóval drágábbak az acetonnál.Viszont mind kapható nagy tisztaságú vegyszerként simán.

Nincs két hónapja, hogy xilolt vettem, de akkor kérdeztem, a toluol is ugyanúgy kapható, meg a benzol is.

halaloszto Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20513
akkor mar kezdem erteni miert vontak ki az acetont lakossagi forgalombol. ...

ugyis kell menjek vegyszerboltba, megkerdem adnak-e.

vajk
Előzmény: archivalo (20512)
archivalo Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20512
Szerinted az aceton nem oldja a polimerizálódott műanyagot???
Mert akkor vagy az acetont nem ismered, vagy a polimereket...

Ami pedig a PUR lakkok festékek hígítóját illeti, szerintem az sem "gátolja" a polimerizációt, hanem feltöri a megkötött láncokat, ugyanis leszedi a kezemről és az ecsetről is...
Előzmény: halaloszto (20511)
halaloszto Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20511
" biztosan oldja "


?????


Ezek polimerek. Az oldoszer gatolja a polimerizalodast. Koteskor nem beszarad, hanem polimerizalodik. Azt az oldoszer nem fogja felszedni. A nitrolakkot sem mosod le nitrohigitoval ha megszaradt, meg a diszperzit sem oldodik le a falrol vizzel.

vajk
Előzmény: archivalo (20510)
archivalo Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20510
Szerintem oldja az aceton is - csak kérdés, hogy apisztoly többi részét nem fogja-e.
A másik lehetőség, hogy léteznek PUR festékek, lakkok - ezek hígítója biztosan oldja - bocs, de nem tudom, mi az. Szerintem az első festékboltba megmondják.
Előzmény: groovejet (20502)
archivalo Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20509
Szia!

A garancia időn belül, sztem ne vedd le róla, hanem tanulj meg együttélni vele, mint a Tesco Gazdaságos Mobiltelefontartozék-kal... :o)
Címke híján nem fogják visszavenni, becserélni.
Előzmény: GPS (20507)
garfieldka Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20508
Ha így néz ki, akkor ugyanaz, amiről pár napja írtam itt. Az enyém akkor érkezett és az állványra felszerelve, zsírozás után már elég sokat használtam. Ezzel van most tele minden bolt - itthon is. Szerintem ennyi pénzért ajándék.

Előzmény: GPS (20507)
GPS Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20507

 

Szerintem is menni fog melegítéssel, mert olyan metalizált, fémlemez-hatású )de mégis öntapadós) jellegű cimke lehet rajta.

 

Vicc ide, vicc oda - de nekem komolyan égnek áll a hajam attól, hogy egy alapvetően kaja-diszkont márkajelű géppel "csiszoljam a sarkot" :))))

.

Előzmény: SaGa (20506)
SaGa Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20506
Ha ragasztva van, akkor hajszárítóval felmelegíted és lehúzod. Szegecselt esetén macerás, mert szét kell(het) szedni, festett esetén meg átfested...
Előzmény: GPS (20505)
GPS Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20505

 

Szevasztok!

Most készülök venni egy TESCO "márkájú" sarokcsiszolót. Nem röhögni - mert nem a TESCO gyártja, a raktárban.

 

125 mm-es, 900 W-os és úgy néz ki, hogy ha levenném róla a cimkét, még "komolygépnek" is eladhatnám egy tudatlannak.

 

Jaaa - és most minusz 2.000 Ft azaz 3990 Ft. Gondolom, hogy ennyiért nehezen kapnék 900 W-os, gumimarkolatú, 125-ös flexet....mit börönd.

 

Na, meglátjuk hogy válik bééé - viszont a TESCO-cimke szakszerű eltávolítására (a gépről) -  várom szíves tippjeiteket :-))))

.

SaGa Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20504
Megfelelő vastagságú dróttal takarítsd ki. Mást nem tudsz vele csinálni. Nitro higító valamelyest oldja, de csak ragacsos lesz tőle. A purhab pisztoly semmi egyéb, mint egy csőtoldat, aminek a vége lezár, ha elengeded az "elsütő billentyűt", így nem a palack szájánál zár, hanem a cső végénél.

Ha fém, esetleg lehet próbálkozni a felhevítésével (hőlégfúvó). Hőre lágyuló alkatrész esetén ez nem jó ötlet. Amúgy a purhab elég nehezen (mondhatni semennyire) tapad a fényes, sima felületekhez. megkötés után (addig ragaszkodik, de a megkötött cucc lepattintható pl a műanyag ablakokról, tapasztalat. Soha ne akard letörölni, míg nem keményedett át, mert örökre ott marad a nyoma, míg a megkötése után leválik nyomtalanul), így van esély arra, hogy a szabad nyílásokba pl megfelelő vastag facsavart óvatosan betkerve, azzal ki lehet húzni belőle a cuccot. Én a beszáradt "csövet" (amit a palackhoz gyárilag adnak) szoktam így újraéleszteni, ha nem fogy el egy menetben a massza a dobozból...
Előzmény: groovejet (20502)
rferi Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20503

Elméletileg létezik purhab lemosó anyag, ami feloldja a kötött purhabot, de elég drága és nagyon ritkán kapható.

Nem összetévesztendő a másik szerrel, ami gyakrabban van, és valami purhab tisztítónak vagy minek hívják.Az csak a még be nem kötött purhabot takarítja el-le.

 

Aztán persze lehetne még próbálkozni xilollal, benzollal és hasonlókkal, nem tudom mi oldja a purhabot.

Viszont ezek a szerek sem olcsók, egy liter xilol 3500.-, például.

Előzmény: groovejet (20502)
groovejet Creative Commons License 2008.08.01 0 0 20502
Találtam itthon egy purhab kinyomó pisztolyt, csak egy a baja, hogy bele van száradva az anyag. Ki lehet valamivel ezt mosni vagy kidobhatom a kukába?
kofic Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20501
Az igert kep , csak az olcsobbol talatam ,van meg 28 db.A masik ,jobb oldalon allobol mar csak ez az egy darab van . A mukodisi elvuk szinte ua.
Mindketto 35mm-es furatba ul bele .
Előzmény: optikus (20469)
Kamelot Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20500
Nagyon szívesen, örülök, hogy segítettem.
Előzmény: ppippa (20499)
ppippa Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20499

Nagyon köszönöm a hasznos tanácsot! Tetszik, azt hittem bonyolultabb pontosan megcsinálni.

Hát úgy néz ki egyébként így szakszerű, mert ahogy látom a szakik mélyen hallgatnak :-))

Előzmény: Kamelot (20425)
Kamelot Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20498
Akkor sértődhetnék meg ha a szerszámot én készítettem volna és azt kritizálnátok. A figyelmetlenségem árát én már egyszer megfizettem.Azóta jobban átgondolom, hogy mit hogyan csinálok.Ez a szerszám is megvan több mint 10 éve.Nem napi használatban.Volt, hogy 2-3 évig nem is használtam.Most kezdjek el félni?Félelemmel nem lehet dolgozni.Talán akkor tudnék azonosulni félelmeitekkel ha lenne egy 5kw-os vill.motorom és tolnám neki mint süket az ólajtót. Ez nem áll fenn.
"meg lehet beszélni egy szerszámkészítővel, és mivel ő a készítő, figyeleme is veheti "- Azt is írtam, hogy volt olyan ötletem amibe a szerszámkészítő nem ment bele.Most már ha kell ajtó akkor kontraprofilost csinálok.Sokkal egyszerűbb.
"a vele való munkánál eztán figyelhetsz és vigyázhatsz még jobban"
Magamnak nem határidőre dolgozok ráérek többször átgondolni, hogy mit hogyan csinálok.
Előzmény: rferi (20497)
rferi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20497

Nem jól fogod fel az érveinket.

Még mindig kiérzem a sértődést belőled, pedig tényleg féltésből írtuk, amit.

Nyilván nem gondoltuk, hogy kidobod ezt a szerszámot.

De egyrészt a vele való munkánál eztán figyelhetsz és vigyázhatsz még jobban, de ami fontosabb: a következő szerszámvásárlásaidnál már figyelhetsz arra, hogy ilyen kialakítású szerszámot ne vegyél - ha lehet. És más se, aki most ezt itt elolvasta.

A kételyeinket meg lehet beszélni egy szerszámkészítővel, és mivel ő a készítő, figyeleme is veheti - a te érdekedben és a pénzedért.

Ennek a beszélgetésnek talán ez lenne a legnagyobb haszna!

Előzmény: Kamelot (20496)
Kamelot Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20496
Nem sértődtem meg.Csak itt egy harmadik ember munkájáról esik szó amit én raktam fel ide -mivel nem tudja megvédeni a munkáját-így kötelességemnek éreztem ha már ilyen helyzetbe hoztam.De azt azért nem gondolod, hogy most hallottam itt aggódó véleményeket fogom és leadom a fémkereskedésbe.Érveidet elfogadom.Ígérem ha sok pénzem lesz akkor csak gyári szerszámokat fogok használni de most arra nem fussa.Így sajna az asztalosipar alsó árkategóriáját tudom megcélozni.
Előzmény: archivalo (20494)
archivalo Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20495
Még egy dolog:
"...
Nem vagyok járatos szerszámkészítési ügyekben de feltételezem vannak erre képletek számítások és nem ránézésre csinálják a szerszámot.
..."

Ebben igazad van - de a legtöbb esetben a szerszámTERVEZŐ és a zserszámKÉSZÍTŐ nem ugyanaz a személy, sőt legtöbbször az első mérnöki végzettségű, a másik pedig a legkomolyabb tudású forgácsoló szakember. Ezzel nem kisebbíteni akarok semmit, sőt: a szerzsámkészítőket a legnagyobb gyakorlati tudású szakembereknek tartom - azonban a tervezési és elméleti felkészültségük (alapértelmezésben) nem összemérhető, az ugyanilyen pályán mozgó mérnökökével.
Előzmény: Kamelot (20491)
archivalo Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20494
Kedves Lovagtárs - hamár Camelot... :o)

Mielőtt megsértődsz, hidd el, belőlem (is), meg rferiből is leginkább a féltés szólt, nem a fikázás igénye.
Nem akarlak meggyőzni semmiről, csak elmondtam, hogy miért érzem rossznak a konstrukciót, mindenféle elő és utó számítások nélkül (és nem mondtam le teljes mértékben az összes kifogásomat, emrt még van bőven).
Elhiszem a szerszámkészítő tudását, de te meg hidd el, hogy a gyáriak is tudnak valamit. Az sem véletlen, hogy ők olyanra csinálták, amilyen és ezt már ránézésre is látod, hogy nem ugyanolyan, mégha azonos is a vele mart profil.
A gyári szerszámosok számára kb 10-1000szer nagyobb tapasztalat áll rendelkezésre, mint egy "otthoni" szerszámkészítőnek, kezdve a méretezési eljárások ismereténél, és befejezve az ellenőrzött körülmények között végzett próbatörésekkel. Egy nem ugyanaz, minthogy "10 éve csinálok szerszámot és eddig nem volt baj..." Elég, ha egyszer van, akkor ott minimum ujjak hullanak...
Nem akarok kasztrendszerbeli ellentéteket szülni, de valamikor az volt a divat, hogy a melósok megújították a mérnökök terveit - lehet, hogy volt bennük ráció, de sok esetben sokkal inkább politikai tartalma volt: tudatosítani kellett az "értelmiséggel" és a "munkásosztállyal" is, hogy kinek hol a helye. Ilyet a rohadt kapitalista nyugaton elképzelni sem lehetett. Ha a mérnök rosszat tervezett, akkor annyi volt neki, de nem hozták olyan helyzetbe, hogy a melósok között kanosszát kelljen járnia. A fenti, beszúrt képek kapcsán ugyanez a vélemény alakult ki bennem, kapásból: megújítom, emrt itt, meg itt én sokkal jobban tudok valamit.
Egyébként, meg ezt a szerszámot nemcsak törésre illik méretezni, hanem még, pusztán csak a forgásból szármató röperőre is. Lehet, hogy röhejesen hangzik, de az agyhoz való kapcsolódáskor, a marógépek forgási tartományában, pusztán a forgás miatt nagyon komoly feszültségek ébredhetnek és ekkor még nem beszéltünk a szerszám dinamikus kiegyensúlyozásáról (ennek hiányából adódó egyenetlenségi erőről), illetve a görcsbe való beakadásból származó egyéb nyalánkságokról.
Előzmény: Kamelot (20491)
Kamelot Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20493
Nekem is hiányzik 2x1 ujjpercem de ez nem szerszám hiba.Az én balfaszságom.
Előzmény: rferi (20489)
rferi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20492

Ezt a vasalatot az Erzsébeti féle oldalon a webáruházban meg lehet venni, és ha rámégy a webáruház menüpontra, ott írják, hogy mivel nagykerek, a 30000.- pénz alatti vásárlásokra 30% felárat számolnak.

Namost az erre azt jelenti, hogy 1500.-ért megkapod.

Az mégsem 2000, ahogy írod, és szerintem nem is drága ennyiért sem.

Itt  a helyi kispiszkosban, ami amúgy elég olcsó, a multkor megállapítottuk, hogy rendesen kinéző ajtózsanér darabja 1200 alatt már nincs is, csak picinyke méretben.

Előzmény: kutyala (20490)
Kamelot Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20491
Tévedés ne essék a maró képét nem reklám céllal raktam fel.Csak mlipee olvtárssal volt polémiánk kontraprofil csapos illesztés ügyben.Véleményeiteket magán véleményként megérzésként elfogadom.Nem vagyok járatos szerszámkészítési ügyekben de feltételezem vannak erre képletek számítások és nem ránézésre csinálják a szerszámot.Ha az 5 szegmens nem férne bele akkor gondolom 4 szegmensre csinálta volna mivel akkor kevesebb a meló is vele.Szerintem a 2-es tanulók ua. a melót kevesebb munkával akarják megcsinálni mint a 4-es tanulók.Én hiszek a szerszámkészítőnek hiszek a virslis fűrészmegállítónak hiszek a kontraprofilba, lehet ,hogy én vagyok itt a fórumon a fafej.
Előzmény: rferi (20486)
kutyala Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20490
á, értettem én nagyjából. csak így beépítve jó látni. mégeccer köszi, mindenkinek.
Előzmény: rferi (20487)
rferi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20489

Én megmondom neked: addig nagy valószínűséggel nincs baj, amíg mindent rendben csinálsz.

Aztán - ez a baltavágós kórházi saját tapasztalatom, nem hallottam valakitől, aki látott már olyat, akinek a nagyapja így járt- amikor véletlenül valami nem smakkol, na akkor térdre imához.

A figura -együtt jártunk rehabra, én a baltázott lábammal, ő pedig a mínusz három ujjpercével- marta a bútoralkatrészt.

Csakhogy megilyesztették, mikor bejöttek a műhelybe, és nem hallotta, csak mikor megálltak vele szemben.Ettől az ijedtségtől egy pillanatra visszafelé mozdult az anyag a kezében, és elkapta a kés, visszavágta, amitől befordult, a sarkát aztán szépen elkapta az a baromi mély árok a két fog között, és egy hatalmas csattanás kiséretében repült minden, mindenfelé.Ő is éppen ajtót gyártott.

A pasas nem is tudta pillanatról pillanatra rekonstruálni mi is történt, és mikor vitte le a két ujjáról a felső perceket, olyan gyors volt minden.A gép is rendesen gajra ment, a késnek annyi, egy darabját meg sem találták.A munkadarab szintén, és mostantól elég érdekesen kéri az öt sört a kocsmában az ipse.

Amúgy egy nagyon értelemes hobbiasztalos, sokat beszélgettünk, diplomázott figura, csak szereti a gépeket, ő építette őket.A beszélgetésekből kiderült, hogy nem az első ajtót alkotta éppen.Otthon volt a feladatban rendesen.

És mégis......

Előzmény: Kamelot (20484)
rferi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20488

Ja, ezt most olvasom.

Egyetértek.

Előzmény: archivalo (20477)
rferi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 20487

Ezt a fajta zsanért próbáltam neked elmagyarázni, de ezek szerint nem sikerült ! :)))))

Bénán magyaráztam.

Előzmény: kutyala (20476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!