Keresés

Részletes keresés

DJ. RYLO Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30279
Egyrészt azért,mert minden asztalosnak,ahogy nekem is szüksége van villanymotorra,mert belsőégésű motoron kívül nemigen van más,amivel használható teljesítményű forgómozgást lehetne előállítani.
Másrészt pedig azért,mert a böngésző találataiban elég ködösen beszélnek a témáról és ebből adódóan abban bíztam,hogy itt segítségre találok.
Úgy látom,hogy rossz helyen járok.Bocs,hogy kérdeztem... :(
Előzmény: Bubi504 (30276)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30278
ha valaki megnézi,általában miről folyik itt a diskura,az méltán gondolhatja,hogy egy villanymotoros kérdést itt jó helyen tesz fel.Szerintem.:)
Előzmény: Bubi504 (30276)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30277
Na ez ennél nem megoldás.
Itt ugyanis az ellendarab "gyűrűje" kisebb mint az a gyűrű ami a tengelyre először kerülő darabon van van, pont belefekszik az abban belül kiképzett vállba.
Ha nem világos lefényképezem.
A másik gépemen tényleg így működik ahogy írtad, de ennél nem.
Nem igen látok megoldást a dologra. De hogy ez ne tűnne fel nekik ez furcsa...
Előzmény: lackok (30275)
Bubi504 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30276
Áruld már el légy szíves, hogy milyen megfontolásból tetted fel ezt a kérdést pont itt ??
Előzmény: DJ. RYLO (30273)
lackok Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30275
Ilyenkor meg kell fordítani az ellendarabot amivel megszorítod. Azon van egy váll ami beleül a korong fém részébe. Csiszolókorongoknál ez a módi.
Előzmény: Vikusz1977 (30274)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30274
Adtak egy 6MM vastag csiszolótárcsát a hitachi kisflexemhez.
Vagy én vagyok láma, vagy ők hülyék.
Ha úgy teszem fel a helyére a tárcsát hogy a "púp" van a gép felé (ahogy szerintem kell, és a haszn.utasítás szerint szerintük is) akkor kb 2mm oldalirányú játéka van azon a kis "tengelyen"amire ráül.
Ugyanis a lyuk a tárcsa közepén csak a másik oldalról kapott fémborítást, ezen az oldalon nem, így bővebb. Tehát nagyobb a lyuk 2mm-el mint kéne.
Régi gépre rátéve ugyanez a helyzet (gondoltam hátha azon magasabb az a gyűrű ami bele megy a lyukba, de nem)
Ha ez így van akkor szerintem ez kissé balesetveszélyes, szétrázza a gépet ha valaki így felteszi stb...
Érdekes.
DJ. RYLO Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30273
Sziasztok!
Van egy bazi nagy villanymotorom,ami csak kondival indul el,de miután felpörög,le kell kapcsolnom,mert különben a kondit kinyírja a motor.Egy villanyszerelő hawerom azt mondja,hogy kössek be egy üzemi kondit és egy indító kondit is.Az indító kondit egy indítórelé kapcsolná rá a motorra.

A villanymotor adatai:220V , 2,2 KW , 1400 ford/perc.Az lenne a kérdésem,hogy hol tudnék ilyen erős motorhoz indítórelét keríteni.

Köszönöm előre is!

Géza
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30272
Ja, tényleg, erre is akartam írni valami okosat.
Ha ilyen nagyobb darabokat kéne átfúrnom vasalt táblásításhoz, úgy tenném, hogy pontosan kimérném a két oldalon a helyét, mindkét felől oszlopossal/állványossal belefúrni. Ha netán nem találkoznak milliméter pontosan, azon lehet segíteni belső tágítással, csak az a lényeg, hogy a bemeneti nyílás ne bővüljön. Mondjuk a száron letompítani a spirál élét, hogy ne marja a fát.
Most akkor elég okosat írtam, vagy hibádzik valami?
Netán jobb ötlet? Mert még szükségem lehet rá.
Előzmény: AzHofi (30271)
AzHofi Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30271
hogy a 15cm szeles cuccot nem tudod atfurni pontosan egyenesen
El kell GPS kollegahoz vinni, o 0,1mm-re megcsinalja :-)
Előzmény: halaloszto (30263)
Kamelot Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30270
Majd Tschaby ismét elmondja mire fogja használni. Mert lehet (megint csak feltételezés)
hogy csak dominót és dobókockát fog csinálni, csak kell neki egy nagy felület ahol ki is tudja rakni. Egy képkeretléc darabolásra használt körfűrésznek sem érdemes 10-es kazánlemezből csinálni az asztalát. A lónak két oldala van néha átesünk a tulsóra is.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30269
Már írtam, hogy a vasas szakmát is ugatom, de azért gányolok egy-két dolgot néha, és az a tapasztalatom, hogy egy satupadon igencsak ütni-vágni kell néha, nem lehet minden fémdarabbal finoman boldogulni. Egy kerekesszék gurigája, meg egy lecsúszott kalapácsütés között valószínűleg nagyságrendnyi különbség van, én biztosan nem egy laminált anyaggal burkolnám a felületet.
A konyhánkban egy elég tűrhető minőségű munkalap van, egyszer bénán nyúltam egy kistányérért a felső szekrénybe, az leesett, olyan 60cm magasról és lepattintott egy körömnyi darabot a lap ívéről. Gondolom, nem az ép tányér tette ezt, hanem ahogy eltört, egy nagyobb darab éle ütötte meg, ahol kis felületen nagy erőt tudott átadni.
Egy munkalap azért elég strapabíró darab, és mondom, ez nem is a legolcsóbb fajta, szóval szerintem nem satupadnak való a lami cucc.
SaGa Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30268
Ha összeraktad, a "széle" sem sérülékenyebb, mit a közepe és a víz is csak akkor jelent gondot, ha beáztatod. A ragasztó igen jól elzárja az összeillesztéseket a víztől. Az asztallap legszélét valóban óvni kell valamiképp, de a felületen nemhogy egy fúró, de egy fúrógép ráejtése sem okoz gondot. Ha olyan könnyen sérülne, a görgős bútorok is összezúznák. Kifejezetten irodai használatra valót kell ilyen célra használni...
Én a magam részéről nem szeretem padlónak, mert túl "hideg" a tapintása, (kivéve a mesterségesen erezettel ellátottakat), de munkaasztal burkolatnak teljesen jó a ragasztós kivitel. Clickeset nem tennék oda...
Előzmény: B-road (30267)
B-road Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30267
Persze tudom, hogy az a kopásálló réteg, de a szélén nagyon sérülékeny. Illetve a vízet se bírja.
Bár most hogy belegondolok, az a "gyalu pad" biztos nem az az általános műhelyasztal amire én gondolok. :-)
Előzmény: SaGa (30266)
SaGa Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30266
Az a laminált padló, csak nem a 2-3 ezer Ft-os fajta. A jó lami igen sokat kibír. Be lehet zúzni, de sokat kell érte harcolni, hogy sikerüljön, ha jól felfekszik...
Az a "műanyag lakkréteg" egy kemény kopás és ütésálló réteg rajtuk...
Előzmény: B-road (30265)
B-road Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30265
Félve kérdezem meg, hozzánemértőként, de ügye ez a laminált padló nem ugyanaz a laminált padló amit kb 1-2eFt/m2-ért árulnak, és nagy része műanyag?
Az nem igazán bírja a gyűrődést, könnyen sérül az a műanyag lakkréteg, ha mondjuk egy fúró ráesik, vagy ilyesmi.
Előzmény: SaGa (30264)
SaGa Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30264
Kérdés: "satu" pad, vagy "gyalu" pad lesz?

Ha satupad, akkor majd mindegy, milyen a teteje, nem azon szokás síkolni. Ellenben mindenképp fém borítást adnék neki, egy legalább másfél mm vastag acéllemez képében. A laminát is jó kemény, de a meleget nem bírja, egy satupadon meg elég gyakori, hogy gyorsvágóval szabdalsz, esetleg hegesztesz, forrasztasz. A fa ezt nem szereti, védőburkolat nélkül.

Ha gyalupad (fához), akkor síkba kell gyalulni, majd ha nem elég kemény a felület, rakhatsz rá laminát padlót. Akár ragasztva, de ha mégisengeded a gyalus embert dolgozni és alá megy a 43 mm-nek úgy 4-5 mm-rel, elég csak nagyon pontosan beszabni és a keret majd megtartja oldalról...

Szerintem...
Előzmény: Tschaby (30262)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30263
igymar kicsit mas a keplet.

a kerdes, hogy kell-e, hogy a ket darab szepen egysikban legyen. nekem kellene.

mert akkor csak a helyen, de legalabbis a keretben osszegyalulas mukodik. hiaba vastagolja le valaki faszara, amikor berakod, tuti nem fekszik tokeletesen, es kicsi lepcsok lesznek kozte. meg resek a darabok kozott, ahol ottmarad a kosz.

a magassag nem gond, legfeljebb a felfekvesnel teszel ala 5mm lecet, retegeltlemez csikot, akarmit. a sikban felfekvesnek is hasznal.

en csinalnek ket 80x60 kockat, osszeragasztva, vagy egyesevel kifurva es menetesszarral osszehuzva. aztan ha annak a teteje sik meg egyenes, akkor olyan labat csinalok ala amilyent akarok. a szogvas keretnek en inkabb hatranyait latom mint elonyet. ala kell egy vaz es kesz.

ha lenne idom, (mint nincs) es szeretnek faval jatszani (mint szeretek), akkor szelessegre is meggyalul(tat)nam egyformara, es elszorakoznek az osszevalogatassal, hogy parkettara hossztoldva egyben meglegyen a 120cmx80cm.

egy nagyobb kezigyaluval azert eleg jol sikra lehet hozni a tetejet, plane ha eleve valami egyenes dolgon raktad ossze.

a menetesszaras temaban problemas lehet, hogy a 15cm szeles cuccot nem tudod atfurni pontosan egyenesen. lehet felszeletelnem a felere, a parkettazashoz is jobb. vagy 5cm-t belefurok oszlopossal, es utanna az mar megvezeti a hosszufurot talan eleg jol.

vajk
Előzmény: Tschaby (30262)
Tschaby Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30262
...és végszóra... :)

Na szóval az este kicsit pilledt voltam már és lehet, hogy nem fogalmaztam elég pontosan. Bocsánat.

Van nekem jópár darab, nemtommilyenfa padlóm. 15cm széles 70-75cm hosszú és elég egyenletesen 43mm vastag. Nem görbék, szemre kb 1-2 mm-eket látok benne.

Az elképzelés, hogy a 120*80-as asztallapot nem úgy rakom össze ahogy szokás - 80-as oldallal párhuzamos padlók - mert olyan anyagom nincs, hanem a 120-as oldal közepén behegesztek egy T vasat, és így 2db 60cm-es padlóból jön ki a 120.
Tehát a padlók külön vannak. Egyébként nem terveztem táblásítást. Kellene? Lapos tiplivel, vagy a hengeressel?
A külön gyalulás benne van a pakliban, de ahhoz valóban transzportálni kell az anyagot. Nem egy nagy durr, mert megvan az ember a gyalugéppel, és a 12 darab sem igényel nyerges vontatót.
Ezzel a két bajom, hogy ő mikor ér rá - mert ő is csak hobbi szinten farigcsál - a másik, hogy nem akarok túl sokat veszíteni a vastagságból, merthogy az asztallap kerete 50-es szögvas aminek egész véletlenül 43mm a "belseje".

Mindeközben én olvasgatom a fórum régi beszólásait. Olvastam ott olyanról, hogy maróasztalt laminátorpadló maradékkal burkolt valaki.
Mennyi esélyem van arra, hogy ha egy kis maradékkal beburkolom a pad tetejét akkor az úgy áll ahogy kell? Hogy rögzítsem a lamináltat a padlókra? Ha ilyen megoldás lesz akkor is illene a padlókat meggyalulni, jól sejtem?

Hogy mennyi macera van egy x@r satupaddal !?
De mondjuk ha elképzelem, hogy kész állapotában festve, laminálttal a tetején milyen pöpec lehetne? Nem is tennék rá semmi olajos, koszos alkatrészt:)

Erzsébetinek köszönöm a gylaupados javallatot. Akkor hegesztek valamit a lábak alá :).

Előzmény: Kamelot (30261)
Kamelot Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30261
Várjuk meg hátha Tschaby megszólal és akkor nem kell gondolatolvasással erőlködni.
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30260
szerintem nincsen egyben a 80 cm,de ha egyben lenne,akkor azt vastagolni kéne,nem egyengetni,mondjuk vastagolóban is ritka a 800-as.A bevált módszer,ha ilyen széles táblát akarunk,hogy akkorára kell összeragasztani,amekkora a gyalu,pl.400asra,aztán ezek gyalulása után összeragasztani a két táblát,majd összecsiszolni.Mindkét oldalt méretre kell gyalulni akkor is,ha nincsenek összeragasztva a pallók,mert pl ha egy szögvas keretbe teszi a pallókat,akkor nem lesznek egy síkban.
Kamelot Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30259
Mint írta 43mm vastag fűrészelt padlók.Látszólag max 3mm eltéréssel.Lehetne az egyik oldalt egyengetni és utána táblásítani. Az alja meg tök mindeny.Bár lehet hogy nincs gyaluja mert a csiszolást erőlteti.
Előzmény: Törölt nick (30258)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30258
Ja, én úgy értettem, hogy deszkánként egyengetni.
Előzmény: halaloszto (30257)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30257
nem ertelek. ez egy asztallap. leegyengeted a tetejet. vastagolni akkor kellene, ha az aljat is egyenesre akarnad. de attol hogy az alja nemcsak szoros, hanem meg nem is sik, attol meg tokre hasznalhato. az asztallap aljan nem csinalsz semmit.

vajk
Előzmény: Törölt nick (30256)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30256
Nem is az a baj, hogy szőrös marad, hanem hogy nem egyforma méretű. Úgy meg nemigen lesz belőle sík felület.
Előzmény: halaloszto (30254)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30255
A hétvégén emlegetett Dewalt fúró-behajtó kombi cucc most jelentős akcióban kapható az Amazonon.
Ha valakinek nagyon kell egy ilyen, ennyiért most biztosan megéri olyan messziről is rendelni, ahogy nézem, egészen korrekt szállítási díjak vannak.
Persze lehet, hogy itthon is akciózzák esetleg.
halaloszto Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30254
vastagolni minek? az alja nem mindegy hogyan nez ki?

vajk
Előzmény: Erzsébeti (30249)
GPS Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30253

Nem véletlen, hogy a konyhai (házi) elektromos húsdaráló etető-csöve 40 mm átmérőjű...és 120 mm hosszú.

Nem bízzák a kuncsaftra, hogy szeretne-e tömőfát használni...vagy inkább az újjával tolja - mert "abban van az érzés".

Egy darabig.
.
Előzmény: pajaci (30252)
pajaci Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30252
Nem kell tömőfa, a szomszédom is kézzel nyomta, holnap jön ki a kőrházból :-(
Előzmény: GPS (30251)
GPS Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30251

...innen már csak egy lépés - és 800-as kifutású síkköszörű után fogunk keresgélni :-))))

Nade kollegák ! Hogyhogy az idén senki nem gyárt tömőfát - húsdarálóhoz?

Most akkor vagy a tömőfából lett túl sok - a tavaly....vagy a disznókból túl kevés - az idén ?
.
Előzmény: Erzsébeti (30249)
Kamelot Creative Commons License 2009.12.15 0 0 30250
"de most a satupad "deszkáit" igazítanám "méretre". Arra gondoltam, hogy bepakolom, becsavarozom a fűrésszel kialakított felületű padlókat (43mm vastagok) és a tetejét valamilyen eszközzel egyenesbe hozom"

Kicsit képzavaros nem biztos hogy már egyben van a 80 cm-es méret.
Előzmény: Erzsébeti (30249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!