Keresés

Részletes keresés

AzHofi Creative Commons License 2009.12.25 0 0 30399
A lépcsőmet viszont volt szerencsém egy GEX125AC-vel végigcsinálni (ami kb ugyanez kékben) - ez egész más világ, szinte egyáltalán nem vibrál.

Vajon ami nem vibrál, az hogy csinálja? A vibrálósnak ha le lenne súlyozva a teste, kevésbé vibrálna Newton I. szerint?
Előzmény: Bubi504 (30384)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.25 0 0 30398
Csak azért értetlenkedek mert nyáron közölted hogy a parkside flexed főcsapágya pár óra!!! használat után kikotyogósodott.
Ez után meg jött most ez az ezer óra. Itt éreztem némi ellentmondást, bár azt hittem elírtad:).
De ezek szerint a pár óra alatt kotyogóssá ment csapággyal még a nyarat végigdolgoztad vele.
Végül is ez is figyelemreméltó hogy szar csapággyal kibírta még 100 órát.
Na majd kíváncsi vagyok mit találsz belül ha szétszeded.
Ha van benne csapágy és kicseréled akkor tényleg bőven megérte az árát.

Vicc:
Legalább milliószor mondták már neked a többiek hogy ne túlozzál, de úgy látszik hiába :))).
Előzmény: GPS (30397)
GPS Creative Commons License 2009.12.25 0 0 30397

Hááát, május elejétől - szeptember közepéig naponta vágtam vele órabérbe, 125-ös gumitárcsával csiszoltam (lakkot is)...és (talán, ami a legdurvább volt) - egy jó, hót-vakrozsdás hajó-trélert drótkeféztem át vele...festés alá.

Ez valóban nagyon "modortalan" művelet volt - azt hiszem, hogy pont az vágta haza a csapágyat is.

Az 1000 óra persze túlzás...de úgy saccra a cirka 100...150 óra azt hiszem hogy egyáltalán nem az.
Ez nem olyan kevés ám egy flextől...és a gépnek valójában nincs baja...csak ez a fránya csapágy-ügy, ugye.

Jaa, előtte meg járólapot is vágtam vele gyémánttal...de azt felváltva a tesco-sal....viszont a fugákat már azzal martam-mélyítettem át. Hááát, por az volt, az biztos.
.
Előzmény: Vikusz1977 (30396)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.25 0 0 30396
"Persze, attól én is kiakadtam, hogy 1.000 óra használat után a félgagyi flexem csapágya kissé lötyögős lett"

Ezer órát ment a gép??? :)

Vagy csak egyet?
Előzmény: GPS (30395)
GPS Creative Commons License 2009.12.25 0 0 30395

Hááát, biztos én is keményen átértékelném a dolgot - ha mondjuk sorra főttek volna meg a gépeim - lehetőleg a határidős meló kellős közepén - ahogy szoktak.

Eddig szerencsésnek mondhatom magam, mert a jelek szerint még nem nagyon "válogattam bele" ezekbe az alja-osztályú gépekbe...vagyis egyelőre még tudok velük dolgozni. Mondhatom: megkeresték már párszor az árukat.

Persze, egy idő után már szeme is van az embernek ahhoz, hogy mi az amit még (neccesen ugyan), de még megvehet - és melyiket kell azonnal letenni a kézből....és utána gyorsan kezet mosni.

Persze, attól én is kiakadtam, hogy 1.000 óra használat után a félgagyi flexem csapágya kissé lötyögős lett - hát még ha sűrű füst is jött volna kifelé a szellőzőkön :-))))
.
Előzmény: Dózerbike (30394)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.25 0 0 30394
na igen,más a hobbi,és más,a pénzkeresés.Valószínűleg,(még nem volt alkalmam olcsó exc. csiszolóhoz) az olcsó gépek nem csak anyagminőségben,tartósságban,és a velük végzett munka végeredményében jobbak,hanem a használó egészségére is kevésbé vannak káros hatással.Ez esetben a rezgés,ami a legfőképp károsító.És évek alatt,ez nem elhanyagolható körülmény.Egyébként én is hobbiként kezdtem az asztaloskodást,de már akkor profi gépeket akartam venni,mert van bennem egy hülye perfekcionizmus,ami sokszor jó,máskor hátrány.Na meg akkor nem volt még Tecsko,meg OBI,a barkács minőség akkoriban a zöld bosht,Skil,Black & Deckert stb.jelentette,és nem volt ekkora a árkülönbség a profi és a barkács gépek között,mint most.A Festool legtöbb gépe,kategórián felüli,a többi profi géphez képest.A dekopirinyójukkal szemezek,egyszer arra akarom leváltani a jó öreg zöld Boscht.Szerintem egyszer,legalább mindenkinek ki kéne próbálnia egy Festo gépet,hogy tudjon viszonyítani.Szerszámboltokban,erre évente valószínűleg mindig sor kerül.Itt a Bozsi-nál volt idén,de lehet hogy máshol is.
Előzmény: GPS (30393)
GPS Creative Commons License 2009.12.25 0 0 30393

Kössz a tanácsot (tanácsokat).

Abban TÖKÉLETESEN IGAZATOK volt, hogy varió nélkül, (pl. számomra) a gép használhatatlan lenne !

Vagyis max-fordulaton semmit se tudnék kezdeni vele a - főleg kisméretű alu-alkatrészeimnél....sőt, még a mostani 1-es fokozat alá is szívesen vennék egy annál valamivel még lassabbat is.

De azért továbbra is meg vagyok döbbenve ezeken a "profi-árakon".

Hisz ez a gép - az én felfogásomban, legalábbis - nem egy túl bonyolult szerkezet.
Túl sok alkatrész sincs benne de a műveleti pontosságát még meg se tudom határozni...a jellegzetes hatásmechanizmusa miatt.

Kis túlzással, ennyi pénzért szinte egy komplett, műszerész-kisesztergát is lehet venni - még ha hobbi szintűt is - dehát azért annak a komplexitását és anyagtartalmát mégsem lehet egy napon emlegetni egy ilyen kóválygó-csiszológépével.

Namindegy, ez van - gondolom, hogy akinek ez a kenyere, az (még ha anyázva is) - de csak megveszi a méregdrága (80-90k) verziót is.
.
Előzmény: Dózerbike (30392)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.25 0 0 30392
ha meg vagy vele elégedve,akkor használd egészséggel,jó sokáig.Ha majd úgy állok,akkor beruházok megint egy Festo exc. csiszolóba,mert "sajnos" az nagyon jó.Csak brutál drága.Meghökkentem azon,hogy a kék bosch 90 000,a Festo meg 97000 Ft.Eddig kb a duplája volt a festo, a kék bosch árának.Ezek szerint a bosch nagyon megemelte az árait,vagy csak ez lett ennyire drága.
Előzmény: GPS (30389)
GPS Creative Commons License 2009.12.24 0 0 30391

Nahát, én halált-megvető bátorsággal mégis megvettem magamnak "karácsonyi meglepinek" ezt az Assist-kacatot.
Ha nagyon nem lesz jó - akkor vasárnap legfeljebb visszaviszem.

De most az a helyzet vele, hogy CSISZOL. És mondhatni: JÓL.

A fordulatszabályzója - fordulatszabályoz, a porelszívója meg "porelszív".
Szép, csendesen megy....kisebb fordulaton kisméretű alkatrészeken is kipróbáltam.

Hát a helyzet az, hogy még azokra is szép felületet csinált - 400-as papírral.
40-es papírral meg rabol, mint az állat.

Mindezt 7 (hetes) ezer Ft-ért.

Én kicsit drágálom - mondjuk az ennél komplexebb dekopírhoz képest - de hallottam, hogy mások lényegesen többet is adtak már ilyesmiért...sőt, láttam is 26 ezer Ft-ost, igaz, az 150-es volt.

Na, meglátjuk - vasárnapig eldönthetem, hogy megtartom-e, vagy visszaviszem.
.
Előzmény: Bubi504 (30390)
Bubi504 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 30390
Kis fordulaton, terhelés alatt normális ha nem forog (csak rezeg). Ha fordítva csinálja az nem normális - bár egy Assist szemszögéből nézve... ki tudja mi a normális ? A helyedben gyorsan eltávolodnék attól a kacattól.
Előzmény: GPS (30389)
GPS Creative Commons License 2009.12.24 0 0 30389

Amit én néztem ki magamnak - a vario-sebességes Assist - annak a talpa egyáltalán nem forog üresjáratban.

Ha odanyomtam a polcra, akkor elkezdett forogni - de felemelve leállt.
Rezgett - de nem forgott egy szálat se.

Akkor ez most jó vagy rossz, hogy így műxik?
.
Előzmény: Dózerbike (30388)
Dózerbike Creative Commons License 2009.12.24 0 0 30388
én évek óta egy kék Bosch excentercsiszolót használok.125-ös talppal vettem eredetileg,aztán átalakíttattam 150-esre,és a legpuhább talpat vettem rá.Sokkal jobb a puha talp.Volt egy Festo exc.csiszolónk is,sajnos azt már nem én használom.Na az igazán kényelmes és csúcs gép volt,öröm volt vele dolgozni,ez a kék Bosch egy osztályzattal gyengébb,de ez se rossz.Fordulatszabályozás szerintem mindenképp kell a gépre.Lakk,festék vagy a csiszoló talpnál keskenyebb dolgok csiszolásához elengedhetetlen a fordulatszabályozás.Fontos,hogy üresjáratban az exc. gép talpának nem szabad gyorsan forognia,hanem csak lassan.Ha nem így van,akkor kopott,vagy rosszul beállított (tervezett) a gép.Mióta exc. csiszolót használok,a kék Bosch rezgőcsiszolót egyáltalán nem használom,ha valakinek kell,eladó.
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 30387
Azért írtam több verziót is.
A vaterát meg nekem inkább ne védd... Nem részletezem hogy szopattak meg.
Ha semlegest ad az eladó, mert nem felelt meg a termék nincs semmi probléma.
Föleg hogy utána újra ott hirdeti a gépet.
Előzmény: kivi (30382)
Kamelot Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30386
Nekem tetszik, gratulálok!
Előzmény: halaloszto (30365)
GPS Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30385

Köszi szépen - még ha ez minusz 3 ezret is jelent nekem...de legalább nem veszek valami használhatatlan marhaságot.

Mert az örök dilemma (főleg alsókategóriában) hogy a több tudást vagy több tartósságot válassza-e az ember?

Mert vannak nagyon keveset tudó de nagyon tartós gépek...és fordítva is. Ha a kettő együtt van - az már nem alsókategória - viszont akkor ott feltevődik, hogy kihasználja-e azt a + minőséget a júzer?

Részemről - aki nem iparszerüen űzöm - inkább választok egy nagyobb tudású, de "iparira nem való" gépet....mint egy zsír-buta, de 100 évig elmenőt.
Mert nem hajtom olyan gyakorisággal, hogy azt a nagyon-tartósságot kiélvezzem...viszont a "kevés tudással" minden alkalommal megküzdenék.

A Bosch-dekopir - pendel és vario-sebesség nélkül !!! 3x annyiba kerül - mint az én alig 5 rugós noném - de pendeles+variosebességesem.
Ráadásul nekem, aluminiumra - pendel és vario nélkül - szinte használhatatlan is lenne.

Így hát (az én munka-volumenemnél !) az utóbbi a jobb választás - szerintem, legalábbis.
Így fogok dönteni az "orbitális"-vásárlás ügyében is :-)))))
.
Előzmény: Bubi504 (30384)
Bubi504 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30384
Excentercsiszolók :
A fordulatszámszabályozás nélkük nem tudom elképzelni a használatot, elengedhetetlen. Bosch PEX400-ból kettőm is van. Azon kívül, hogy hosszabb távon kényelmetlen fogni a vibráció miatt (lezsibbadsz) semmi baja, pedig ütöm-vágom, ha kell teljes súlyommal ránehezedek (tudom, nem kéne) bírja. Aztán van még egy űbernoname, az is zöld színű, meg egy szürke Kinzo is, ezek gyengébbek, de ugyanúgy zsibbasztanak (ha nem jobban).
A lépcsőmet viszont volt szerencsém egy GEX125AC-vel végigcsinálni (ami kb ugyanez kékben) - ez egész más világ, szinte egyáltalán nem vibrál.
Abban jobb egy excenteres mint egy vibrációs, hogy a forgás miatt ki tudja dolgozni maga alól a port, tovább bírja a papír eltömődés nélkül.
Előzmény: GPS (30383)
GPS Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30383

Én még sose csináltam - illetve ha az nem számít annak, hogy az eladótól vettem másegyebet is - mint amit kifejezetten leütöttem.

Egyébként a Vatera meg csak ne panaszkodjon - mert egyrészt elég szépen bekeményített a jutalékaival...másrészt meg nem nagyon tartja be azt, hogy oda kizárólag csak magánszemélyek rakhatják fel a személyes !!!! új, vagy használt - de mindenképp: személyes !!! cuccaikat.

Nagyon is sok bolt van fent a teljes, kurrens kínálatával - ami még végkiárusításnak sem nevezhető -

Így hát - ha ők sem tartják be a cégük alapfilozófiáját...akkor ne lepődjenek meg, ha igen sok "50 Ft-os, használt gyereksapka" fog elkelni a liciteken.
.
Előzmény: kivi (30382)
kivi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30382
OFF

Azért ez a Vaterán (vagy eBayen) kívüli megállapodás... khm... érted, ugye?
Előzmény: Vikusz1977 (30379)
GPS Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30381

"Csiszolgatni" ÍGY is lehet: PROFI CSISZOLGATÁS
.
GPS Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30380

A Parkside-hoz több gusztusom lenne - megmondom őszintén.

Még akkor is, ha a Parkside flexemnek bólogat is a csapágya (ha egyáltalán van neki olyan - de az Ünnepek közt fényt derítek arra is).

Pláne, hogy az Assist gép "javítós" és nem "cserélős" gariban - pedig megfogadtam, hogy többet "javítós" gépet az életben nem veszek.

Jajjj, jut eszembe - ezt most láttam, ezelőtt 2 órával az Obiban. Jött egy öreg egy "ződbosch" dekopirral - hogy szarráment neki a fűrészlap-befogója.
Tudjátok, az a Bosch-féle gyorsbefogó.

Hát az ügyfelesek vergődtek, hogy "hát az nem igazán garis-dolog, merthogy azt a kuncsaft is elcseszheti, ha nem vigyáz rá, bla-bla-bla."

Nem tudom mi lett a vége - de nagyon sajnáltam a kisöreget - mert lehetett olyan 70 körül és nem nagyon értette, hogy "ilyenkor mi van?"
.
Előzmény: Vikusz1977 (30379)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30379
Írd meg az ürgének hogy ha lejár hirdesse meg expresszben a neten.
Azért akkora kereslet nincs ezekre, nem valószínű hogy elvinnék míg lejár.
Vagy tegyen fel valami filléres kacatot. De ha megbeszéled vele hogy megnéznéd a gépet, szerintem belemegy, mert max ad egy semleges értékelést az adásvétel nem jött létre megjegyzéssel.akkor nem kell neki fizetnie jutalékot, nem bukik rajta.
Vagy akkor assist , vagy ha lenne akkor parkside.

Előzmény: GPS (30378)
GPS Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30378

Megnéztem és kössz a tippet. Jó lenne itt személyesen megbótolni vele Veszprémben

De ez a hülye eladó nem tett fel a termékei közé mondjuk egy "használt gyereksapkát", vagy egy "újjhiányos, egyújjas kesztyüt" - mondjuk 50 Ft-ért - amit megvehettem volna a címért.

Egyébként nekem olyan üzemmódra kéne a gép, hogy 3 napig pöcsölök egy aluminium-alkatrésszen - aztán 3 perc alatt átcsiszolom "emberi"-felületűre.

Én csak szerkezeteket gyártok hajókra - de aki a nagyfelületű hajótesten !!! magán ügyködik - az biztos, hogy más tartóssági igényeket támaszt egy csiszolóval szemben.

Sőt, most már emlékszem is, hogy hallottam is sűrű anyázásokat a hajótest-karbantartó szakiktól ott a parton - mert az egyiknek a munka kellős közepén égett le a vélhetően "nagyon nem-olcsó" gépe...a hajót viszont határidőre át kellett adni a kifejezetten rosszmodorú kuncsaftnak.
.
Előzmény: Vikusz1977 (30377)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30377
Strauss gépet ingyen sem fogadnék el, nemhogy pénzt adjak érte.
Az assist márka is egy fos, de talán jobb.
Én tennék még hozzá, és vennék valami komolyabbat 20 körül.
Mert úgy fogsz járni mint a parkside sarokcsiszolóval.
Szerintem is kell a fordulatszámszabályozás, mert maxon már az enyém is kezd vibrálni, hát még a szar gépek.

Én a helyedben akkor már inkább ezt nézném meg, pont veszprémi.
http://www.vatera.hu/bosch_excentercsiszolo_158669645.html
8-ért odaadja szerintem és új a talpa.
Ez még svájci, nem kínai bosch.

Ha 10 alatt kéne, valami ilyesmit vennék szerintem. De ezen meg nincs fordulat, de akkor is, ez legalább talán egy gép és nem hulladék.

Előzmény: GPS (30376)
GPS Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30376

Hát igen - dehát ez nagyjából mindenféle (házi) csiszolásra igaz. Előbb "durvulni" kell...aztán meg a kívánt finomságig - felfelé.

Festés alá nem baj ha szemmel látható de kézzel nem tapintható "kukacok" vannak a felületen - legalább jobban tapad az anyag. Porfestés alá - mindenképp.

Aluminium-gányolásnál meg tényleg aranyat ér - hogy eltünnek a technológiai jelek-karcok...de még a finomabb satú-, vagy amerikáner-nyomok is.

Arra viszont továbbra is kiváncsi lennék - hogy megér-e +3 ezret a varió-sebesség - használja-e azt az ember valaha is?

.
Előzmény: halaloszto (30374)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30375
kell a fordulatszamszabalyzas. legalabbis nekem hianyzik. mondjuk leginkabb azert, mert vollgas-on majd szetesik, raz, ugral, nem lehet precizen iranyitani. 2500 volt 5 eve a bricoban.

vajk
Előzmény: GPS (30373)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30374
nekem van. raz mint allat. lehet vele haladni is 60-as papirral, meg fenyesiteni is 320-assal.

durva papirral kukac alaku karcokat csinal, amik csak kozelrol latszanak, de onnan nagyon. ha utanna szepen a sorozattal nem mesz rajta vegig, akkor soha nem lesz tokeletes.

vajk
Előzmény: GPS (30369)
GPS Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30373

Na, fiúk, "vótam a bótba".

1) A TESCO-ban van egy Strauss fantázianevű, 380W-os - 4 ezerért
2) Az OBI-ban meg van Assist - fordulatszámszabályzós !!!! - 7 ezerért.

Na most azt nem tudom, hogy ebben az esetben vane sok értelme a fordulatszabályzásnak ??? - talán aki már dolgozott vele, az meg tudná mondani?
.
Előzmény: Vikusz1977 (30372)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30372
Persze, ami jó az nem ráz.
A legjobb ebből a gépből a festool amit használtam, de a metabo is és a kék bosch is jó. Kis makitától nem voltam elájulva, nem bírta a strapát.
Csak ezekből a 125-ös méret minimum 25e, a 150-es méret meg 45e.
Festool meg a duplája.Nekem metabo sxe 450 duo van(45e volt), jó gép, de már megbántam hogy megvettem, mert alig használom. Akkor még azt hittem kelleni fog...
Keveset barkácsolok fával.
Ha ma vennék, egy 125-ös gépet vennék feleannyiért, és annak megvan az az előnye hogy sokkal könnyebb, nagy függőleges felületen is használható, kis munkákhoz meg bőven elég.

Előzmény: GPS (30371)
GPS Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30371

Dehát ez - ami a kezemben volt - ez semmit nem rázott.

Lassan koválygott alatta a korong össze-vissza...és remek felületet hagyott maga után.
.
Előzmény: Vikusz1977 (30370)
Vikusz1977 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 30370
Magyar nevén: excentercsiszoló.
Olcsóbbak állítólag inkább a kezedet rázzák mint csiszolnak.
Olcsóbbak közül a Parkside-os állítólag nem rossz, de az is ráz eléggé.
Előzmény: GPS (30369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!