Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30437

Éppenséggel egy műanyag-csapágyházas gép is működhet a végtelenségig - pláne ha nem nylonzacskó-anyagból - hanem mondjuk egy megerősített, minőségi polipropilénből van az a csapágyház.

Az 110-120 fokon még vidáman és méretpontosan szolgál ám.

Meg aztán ha egy golyóscsapágy 100 fok körüli hőmérsékletre melegszik...azért ott vannak azért más gondok is - nem csak a műanyag csapágyház.
.
Előzmény: Erzsébeti (30433)
GPS Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30436

De felhőkarcolót azt még lehet.

Hisz azt írta az előszóban, hogy az nem annyira nehéz ügy - mint egy jó szék :-)))
.
Előzmény: halaloszto (30435)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30435
Engem az ilyen konyvek felidegesitenek. Muveszettorteneti munkanak jok, szepek, erdekesek. De mernokszemmel hasznalhatatlan informaciohalmaz, ami mennyisegi alapon akar teljesnek latszani.

Gondolom ebben is franko fotok meg rajzok vannak a diszitesrol, meg altalanossagban emlitenek fafajokat, de lehet hogy azt mar nem is. Hogy annak a targyalt hudekiba hires es erdekes es mestermu szeknek mennyi az ulesmagassaga, vagy neadjisten milyen csapolasokkal, milyen anyagokbol keszult, arrol garantaltan egy szo sincs benne.

A mottonal maradva, ebbol a konyvbol sem fogod megtudni, hogy hogyan kell jo szeket csinalni.

vajk
Előzmény: rferi (30418)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30434
Tenyleg, az a masik. A hazban kialakitott muanyag csapagyfeszek. A kedvencem.

A hotol a haz kicsit kilagyul, a csapagy meg megszorul, es szepen megforog a csapagy a hazban. Hejj dejo is utanna meroszalagbol vagott csikkal kibeilagolni...

vajk
Előzmény: Erzsébeti (30433)
Erzsébeti Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30433
meg van az úgy, hogy a csapágyház az olvad meg...
Nem kell, hogy nagyon elég egy fél mm... oszt a csapágy már nem is a helyén "fut" majd ettől még jobban melegszik majd még jobban megolvad a ház, ezután már beleérhet az állórész a forgóba, és kész a teljes káosz...

Sokszor csak annyi a különbség a hobbi, és a prof gépek közt, hogy az ilyen valamelyest ki van küszöbölve.
Előzmény: halaloszto (30431)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30432
loszart van benne aszinkron motor. annak egy faktorral szarabb a watt/kg aranya.

egy 350W gepben a motor nincs egy kilo. egy 350W aszinkron motor, ha meg alu hazas is, akkor kb 4 kilo, es masfelszer akkora mint az egesz csiszologep.

vajk
Előzmény: AzHofi (30423)
halaloszto Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30431
szetolvad a szenkefetarto a folyamatos uzemtol, mert hore lagyulo muanyagbol van.

vajk
Előzmény: GPS (30415)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30430
Azt a tárcsát csak a készítés során használtam, 2,5-ös és 1-es méretekkel próbavágtam.
0,4 mm-nél pontosabb?! Örülnék, ha a körfűrészem vágna ilyen kerfet!
Előzmény: AzHofi (30428)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30429
Dózerbike, a vaterán ölég jónak tűnő áron kínál valaki egy Festo excentert, bár kérdés, elég jóárasított-e ahhoz képest, ahogy most állsz.
Inkább flexes kinézete van, ezt előnyként írja az eladó a fekvő motor miatt, hát én nem értek hozzá...
AzHofi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30428
Mindentől függetlenül -pontosabb nem lesz- de vegyél bele 1mm vastag "vágó" korongot, ne ezzel a bazi vastag csiszolókoronggal vágj. Szerintem.


(Mi a hasonló Vágó István és Petőfi Sándor közt? -Mindkettőről hidat neveztek el.)
Előzmény: Törölt nick (30427)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30427
Zasszony nagy örömére karácsonykor is molyoltam kicsit a műhelyben.
Ezt gyártottam, mert nemsoká kelleni fog:



Mivel még vagdosnom kell a tízes alu lemezt, és nem szeretném meggyilkolni vele a lyukfűrészt, barkácsoltam egy "párhuzamvezetőt" a kis flexemhez.
Máshogy terveztem készíteni, de aztán megláttam a lomok közt ezt az alu zártszelvényt, és rájöttem, ennél egyszerűbben nem is tudnám megoldani.





Hogy a kapcsolóhoz is hozzáférjek.





A párhuzamosság beállítása.





A markolat két menete tartja masszívan a helyén a gépet.










A próbavágásról is készült kép, de a fiam (az ő mobilja volt a fotoapparát) elkeverte valahova.
Két vágást végeztem különböző tárcsákkal, mindkettőnél - GPS, te most takard el a szemed - 0,4 mm-rel volt nagyobb a vágásnyom a tárcsa mért vastagságánál.
Pedig ez egy 15-20 éves B&D, igaz, a címkéje szerint professional, ami akkor talán még jelentett is valamit.

GPS Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30426

Itt valami amerikai-licences kinai csapágyakat nyomnak ezerrel - amiről azt állítják, hogy egyébként hibátlanok.

Állítólag még a szerszámgép-felújítók is merik már venni újabban - mert rájöttek, hogy nincs velük baj - pedig féláron mérik az SKF-hez képest. Meg az alatt is.

Főleg, amióta kiderült, hogy az SKF is vidáman gyártat már Kinában.
.
Előzmény: Erzsébeti (30424)
GPS Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30425

10 ezer fordulatnál? Nem-nem - egy kis kefésmotor van benne - amiről be kell ismerjem, hogy igen szépen, halkan és kiegyensúlyozottan jár - a lehető legminimálisabb "szikravetivel" a komutátoron. Ugyanis az látszik a szellőzőrésen.

Az ilyen motorok minőségén rendkívül sokat lendítettek az új és remek kötőgyanta-anyagok, a rendkívül precíz, "embermentes" kiegyensúlyozó berendezések és a vákumos szigetelési technológia.

Egy valamirevaló, mai villanymotor élettartama rendkívül hosszú. Még a keféseké is....pláne, ha nincsenek úgy túlhajszolva, mint az öklömnyi, de 1 kW feletti porszívókban, például. És még ott se nagyon égnek le - pedig ott lenne rá okuk :-)))
.
Előzmény: AzHofi (30423)
Erzsébeti Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30424
Skf-ben kb 1600 fabatka bruttó.
De olasz gyártmányban 300 ft körül is van...
Előzmény: GPS (30421)
AzHofi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30423
Max szénkefecserére szorul (na)...de kb. annyi.

Ezekben az excentergépekben kefés motor van? Szerintem simán rövidrezárt aszinkron.
Előzmény: GPS (30421)
AzHofi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30422
Igazad lehet, csak mellesleg jegyezném meg, hogy egy motor valszeg 4-5 óra alatt áll termikus egyensúlyba. Anno csináltam ilyen robbanásbiztonsági méréseket, és egy sima műanyagfoglalatos izzónak állt be 2,5 óra alatt a termikus egyensúlya, ami azt jelenti, hogy 1°K/h-nál laposabb lett a melegedési görbéje. Egy motor gyanűm szerint 6-7 órán át is melegszik, mire beáll, de ezek a barkácsdolgok előbb égnek le szerintem.
Előzmény: GPS (30421)
GPS Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30421

Áhh, egy ilyen golyóscsapágy sokat kibír ám - de egyébként is ez a méret a lehető legolcsóbb kategória - mert rendkívül "járatos" - ahogy mondani szokták.

Még márkásba, (mondjuk SKF-ben) sem több egy ezresnél...ha van annyi, egyáltalán.

Én most vettem nemrég a kormányműhöz ennél jóval nagyobbat (20x42-est), gumiszimeringest - 550-ért. Nagyon-márkásba 1.100 lett volna, de oda nem kellett.

A motor az meg egy olyan dolog, hogy ha az tud menni folyamatosan 1 órát - amig tényleg beállnak a hőmérséklet-egyensúlyi viszonyok - akkor az általában megy 100 órát is...vagy akár ezer órás nagyságrendet is ledarál hibamentesen.

Elég ha megnézzük a porszívókat - miket művelnek azokkal is - és sokszor időtlen-időkig, hosszú évekig pörögnek - mégpedig órákig, egy-egy alkalommal.
És a legtöbbször a többi cucc elavulása miatt dobják ki - nem a motor miatt.

Max szénkefecserére szorul (na)...de kb. annyi.
.
Előzmény: AzHofi (30420)
AzHofi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30420
Sztem a motor meretezesen mulik sok, van amit szakaszos, un. barkacs uzemre terveznek, van amit meg reggel beszigszalagozod a kapcsolojat, este levagod rola, es nem romlik el. Amugy a csapagyon is sok mulhat foleg ilyen "excenteres" uzemben. Az a gaynum, hogy ide nem az altalad emlitett 400 Ft-os valo.
Előzmény: GPS (30415)
GPS Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30419

Hát - mint a képből is látszik - az egyetlen alkatrész ami összeköti a tengelyt a tárcsával...az egy "leg-mezeibb" fajta golyóscsapágy. Ennyi.

Más "surlódó-alkatrész" nincs benne - így hát a tárcsa forgása vagy állása - igencsak esetleges.
.
Előzmény: Teaway (30417)
rferi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30418

Karácsonyra megkaptam ezt:

 

Mindenkinek csak ajánlani tudom (bár 15 ropi az ára, ami sokunknak húzós kissé).3000 év bútortörténete 3000 képpel.

 

Idéznék az előszóból:

 

Mottó: "Széket készíteni nagyon nehéz.Felhőkarcolót szinte könnyebb.Ettől olyan híres Chippendale" Ludwig Mies van der Rohe

"Aki valaha megcsodálta egy Chippendale- szék részleteit, vagy egy Anna királynő kori magas fiókos szekrény finoman faragott oromdíszét, rájön, hogy egyetlen mesterség sem kíván annyi szakértelmet, mint a műbútorasztalosság. Hihetetlenül jó érzés életre kelteni egy bútort - először papírra vetni a tervét, aztán kiválasztani a faanyagot, majd addig dolozni a  felületét, míg tükörsima lesz, végül rászerelni a fogantyúkat és a kulcslukpajzsokat -a jó kézművesnek minden lépésben öröme telik. Ezt a jó érzést megkoronázza a gondolat, hogy egy-egy okosan megkonstruált íróasztal, vagy asztal nemzedékeken át kitart, és örömet szerez mindazoknak, akik használják.......

...És még egy gondolat - a stílus és az izlés változnak, csupán egyvalami marad ugyanaz:a műbútorasztalosok lelkesedése és kreativitása. "

 

Egyszóval skacok: HAJRÁ !  :)

Teaway Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30417
"Mivel azonban a csiszolótányér munka közben csupán a súrlódó alkatrészek miatt forog körbe, de nincs kényszer kapcsolatban a meghajtómotor tengelyével, túlterheléskor megáll, és csupán finom excentrikus mozgást végez."
Előzmény: GPS (30415)
sujgojo Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30416
sziasztok, probalt mar valaki hajopadlot drotkefezni, antikhatas elerese celjabol? erdekelne tapasztalat ha van. igazabol kefet keresek de eddig csak a keskeny flexre szerelheto kefeket talaltam, ezekkel >50nm atdolgozasa nem tunik realisnak. ha tudtok kefeboltot az is erdekelne esetleg mas eljaras pl. homofuvas, ha valaki csinalta mar maga.
GPS Creative Commons License 2009.12.27 0 0 30415

Na, kedves szaktársak - beigazolódott a gyanúm. Mármint az, hogy:

Az excenter-csiszoló a világ legegyszerübb elektromos-szerszámgépe !!!

Ennél egyszerűbb nem is létezhet - olyan mint egy faék - a többi géphez képest.

Én mindenféle ravasz, nyomatékhatárolós mechanikát vizionáltam bele - amelyik adott nyomatéknál (részben) átadja a forgómozgást a tárcsának...meg ilyesmiket.

Hát egy nagy túrót. A motor tengely-végét excenteresre esztergálták - és direktbe !!!! ráhúztak egy sima, mezei, 6002-es csapágyat. Ennyi a gép - összesen - az alsó fotón jobban látszik az eltolás is.
Ez az eltolás cirka 1,4...1,5 mm...tehát vagy 3 mm amplitúdó van összesen.

Ezekután felvetődik bennem pár kérdés: mi a fenéért nem mehetne ez a gép éjjel-nappal? Egyáltalán mi romolhat el benne - ezekután? Az a 400 Ft-os golyóscsapágy? Naneeee.....

Meg az, hogy - amennyiben a profi gépek is ugyanilyen konstrukciók - akkor...na de nem is folytatom....:-)))
.
GPS Creative Commons License 2009.12.26 0 0 30414

Csak halkan jegyzem meg, hogy ez a gép 1:1 ben ugyanaz - mint amit most vettem - a "kék-Asist". Nem hasonlit - hanem ugyanaz.

Na, ennyit a "márkákról"...bár ezt már javában tudtuk.
.
Előzmény: garfieldka* (30412)
GPS Creative Commons License 2009.12.26 0 0 30413

Háát, erre szokták mondani, hogy "ha én is havi 40 ezer darabot gyártanék ebből - akkor tudnám mit jelent a darabonkénti 20-30 deka plusz-súly" :-))))

Persze, az anyag - mindegy mi legyen az - az pénzbe kerül.
Sőt, még talán a szállításnál sem mindegy, hogy mondjuk egy 20-ezres szállítmánynál 4-5 tonna plusz-súllyal kell számolni.

Az is igaz, hogy szeretjük a könnyű szerszámokat...de az olyanoknál, ahol a munkavégzés pont a gép tömegének a tehetetlensége ellen dolgozik (pl. ütvefúró, rezgő- és excentercsiszolók, ilyesmik) - ezeknél a kis tömeg nem feltétlenül előny.
.
Előzmény: garfieldka* (30412)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.26 0 0 30412
Kicsit nem voltam, mert főszakács lettem. Kínait főztem és eltartott egy darabig a hal meg a rizs szutyakolása.

Most visszaformázom a szemem európaira és látom, hogy mennyi a géped tömege. Ne izgulj! A többi is annyi! Legalábbis nem lényegesen több. Valami lehet a dologban, hogy mind ilyen könnyű. Még akkor is, ha a logika szerint nem ártana egy kissé nehezebbnek lenniük. De én nem tom a választ rá, hogy miért van így? :(
Előzmény: GPS (30411)
GPS Creative Commons License 2009.12.26 0 0 30411

Na, megmértem a kék-Assist-omat ...ha már szóbajött. 1,88 kg.

Összesen - egy 80-as papírral a talpon. Hááát, szerintem ez elég karcsú a 380 W-hoz.
.
Előzmény: garfieldka* (30407)
GPS Creative Commons License 2009.12.26 0 0 30410

Húha, itt aztán van felhozatal.

Egyébként valamelyik oldalon megtaláltam az euró-árát az én "kék-Asist"-omnak (ne röhögjetek, tényleg kék) - szóval 30 euróért mérik újonnan - valamelyik külföldi webshopban.

Ha így van, akkor mondhatom, hogy az OBI még át se vágott a 7 rugós árával.
.
Előzmény: garfieldka* (30409)
garfieldka* Creative Commons License 2009.12.26 0 0 30409
Túlzásokba én se szívesen esnék! Nekem is megfelel egy ilyen kicsi gép, alkalomszerű használatra.

Itt nézelődhetsz: excenter csiszolók
Előzmény: GPS (30408)
GPS Creative Commons License 2009.12.26 0 0 30408

Áhhh, az én célomra még 20-30 ezer is túlzás lenne egy ilyen masináért.

Persze, a hajótest-gyártó kollegáknál más a helyzet - ott szinte ez a fő-gépük - náluk valóban szinte 8 órát üzemel a 8-ból.
Én inkább a kész alkatrészeim "pofásítására", karcmentesítésére, ilyesmikre akarom használni - 5-10 perces műveletekre mindössze.

De a hegesztő-barátomnál a varratokat is szépen eldolgozta (az övé) - ezzel még nem próbáltam, de nem kizárt, hogy ez is ugyanúgy viszi.

Más kérdés, hogy most "asszonyi nyomásra" kinéz nekem egy kis ajtó-ablak festés is. Kipróbáltam az egyik házgyári ajtófélfán - hát igencsak meg voltam elégedve az irammal...pedig csak 80-as papírral mentem neki.

Egy húzás fentről lefelé...és bizony itt-ott megjelent a (többször átfestett) fa - de a felületet szépen lesíkolta - vagyis nagyon elfogadható, sík, fújásra kész matt felületet kaptam -

Ismétlem: egy húzásból !!! Ez jó, nem?

Fogalmam sincs mennyivel tudhat többet egy ilyen méretű, de profi gép - de még az is meglehet, hogy munkavégzésben nem sokkal többet...viszont tartósságban garantáltan akár nagyságrendekkel is.
.
Előzmény: garfieldka* (30407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!