Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30618

Na, kedves szaktársak.....most már mindent értek.

Most jöttem az Obiból, voltam hosszabbítót venni - és megnéztem a dekopírokat. Nahát, most már én is értem, hogy miért váltott ki csodálkozást az én fűrészlap-tuningolásom:

Egyetlen egy (Hyunday) kivételével minden gépnek !!! sokkal lejebb van a görgője, mint az enyémnek.
Vagyis (egy kivétellel) egyiknél se lehetne előadni a köszörülős-mutatványt.

Van, ahol a görgő szinte a talpat éri - de van egy B&D, amelyiknél nem vacakoltak - és a görgőt egyenesen a talpra szerelték, két, fix, talpból-kihajtott fülre.
Gondolom, hogy annál almás a pendel...dehát ez egy B&D.

Senkit nem akartam félrevezetni - különben is csak a saját tapasztalataimat írogatom le ...nem "hatósági utasítások" ezek, amit be kéne tartani. Lehet belőlük meríteni, el is lehet vetni.....szabad a gazda.

Ugyanakkor az sem kizárt, hogy másnak is van ilyen fajta "daliás", magasgörgős dekopirja, mint nekem (hisz üzletből vettem én is) - az ilyennél viszont működik ez a kis (néha hasznos) trükk.
.
Kamelot Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30617
Hááát azért ahogy a löketnél vastagabbra emeljük a vastagságot szerintem leromlik a forgács eltávolítás nagysága és ezzel a hatékonyság is.Persze ez az anyag tipusától és a vágás irányától és a lap fogazásától is jelentősen függ.
Előzmény: halaloszto (30616)
halaloszto Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30616
egy gep addig vag, amekkora penget teszel bele. az enyem csak 400W, de a 10 centis fenyogerendat siman atvagja.

vajk
Előzmény: GPS (30613)
Kamelot Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30615
Ja meg van egy megoldás ahol a támasztógörgő nem a pengét hanem a lökőrudat támasztja. Ruszki dekopíroknál van. Itt nem lenne gond a köszörülgetéseddel.
Előzmény: GPS (30613)
Kamelot Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30614
"Nehéz frankón megmondani, hogy mennyi a valós lökete - mert elég nagy a holtjátéka és az nem tudom, hogy az hogyan viselkedik vágás közben."

Ez olyan tipikus politikus duma.
Az alsó és felső holtpont különbsége a löket függetlenül itt a holtjátéktól és egyéb fölösleges dolgoktól.A talptól milyen magasan van a támasztógörgő és megértjük hogy mit értettünk félre.Mert ha olyan magasan van a támasztógörgő akkor nem értem hogy nem ver bele a lapbefogó.
Ezt az egész csodát amit előadtál valami viszonylag kicsi löket esetén tudom elképzelni. Kis löket esetén pedig vastagabb anyagot nagyon szarul vághat mert ugye nem hordja ki a forgácsot. Lehet hogy ez spéci alu vágó dekopír.
Előzmény: GPS (30613)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30613

Nehéz frankón megmondani, hogy mennyi a valós lökete - mert elég nagy a holtjátéka és az nem tudom, hogy az hogyan viselkedik vágás közben.

Tény, hogy egy 100x30x3 -as zártszelvény egyik oldalán kényelmesen tudtam vele lukat vágni - anélkül, hogy beüssön az aljába.

Nincs most itt másik dekopírom összehasonlításnak...de majd teszek fel fotót egy ilyen "megmachinált" pengével benne. Alsó-felső holtponton. Vagy akár vágás közben is.

Az lehet, hogy más gépeknek lejebb van a görgője - nem kizárt. Biztos nem előny, ha túl fent van, mert instabil(abb) lehet - dehát ez ilyen.
Ennyiért mit akarok - még így is szép tőle amennyit már ment.

Jaaa: a gép csak 55 mm-ig vág, ezt írja rajta és csak 600 W-os. Úgy tudom, vannak 70-esek is, lehet, hogy ott más az ábra görgő-ügyileg.
.
Előzmény: Erzsébeti (30612)
Erzsébeti Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30612
GPS, nekem is "sánta" ez a dolog.
Valahogy nem fér a fejembe, hogy hogy csináltad.

Egyébként meg reklámértéke van annak a dolognak, hogy a vezetőgörgő minél közelebb legyen a gép talpához, mivel akkor tudja a lehető legjobban megtámasztani a lapot, és így a vágáskép így lesz a legjobb.
Amennyiben a te gépeden a görgő néhány cm-re!!! feljebb van úgy el tudom már képzelni, de még ilyet nem láttam.
Kamelot Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30611
Mennyi a Te mezei dekopírod lökete? Mert ez nekem nagyon sánta.
Előzmény: GPS (30609)
Bubi504 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30610

Táblásítás : sajnos nincs annyi anyagom, hogy figyeljek a szálírányra, a hibás részeket forgatom az aljára, véletlenszerűen kerülnek egymás mellé a fel- és lefelé hajló évgyűrűk. A lépcsőmnél is így csináltam és nincs vele gond. Szerencsére nagy fákból vannak, és bél a közelükben sincs. 4 centi vastag gyalulás után, a szélességük nem egyforma, 8-16 centi között változnak. Némelyiket hosszában is toldanom kellett, ferde lapolást használtam, mivel a toldott elem mindkét oldaláról közre van fogva, ez is bőven elég erős, és ez látszik a legkevésbé.

A káva körív, vékony szeletekből fogom laminálni (a kőris kiválóan hajlik), a fecskefarkazás is rendben van (8-9 centi vastag lesz a láb, van benne hely bőven). A gondom nem ezzel van, hanem azzal, hogy egy zárt kávás asztalnál a lapot nem fixen szokták rögzíteni, a káva megáll magában, mondhatni fix, önálló egység. Itt viszont a körívet leszek kénytelen a laphoz csavarozni, mert más megoldást nem látok rá, hogy a két oldal szépen fusson. Ha meg már a káva a laphoz van rögzítve, a lábat is muszáj lesz, mert egy rúgás és a fecske farka letörhet.

Előzmény: Törölt nick (30589)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30609

Jól értetted - a leköszörült rész soha nem érintkezik a görgővel - de nem is kell neki.
.
Előzmény: Kamelot (30607)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30608

Ez nem az én gépem - ezt egyszer kölcsönkaptam és akkor döntöttem el, hogy nem veszek ilyet. Nem volt jó gép, nagyon nehezen haladtam vele - fogalmam sincs, hogy miért.

Nekem a létező legmezeibb gépem van (igaz, variós és pendeles) de annál a görgőtengely jó fél mm-el a talphoz mért löket felett van. Gyárilag van így, semmit se variáltam rajta.

Úgy teszem be a leköszörült lapot, hogy alsó holtponton egy kis lemeznek ütköztetem a vállat...és onnan visszatolok szemre valamennyit - a biztonságért.
És abban a helyzetben megszorítom a prizmát az imbuszokkal. Ennyi.

Boccs, ha ezt nem lehet minden géppel megcsinálni - azt nem tudhatom.
.
Előzmény: rferi (30606)
Kamelot Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30607
Ezért a le-nem-köszörült hátoldala simán támaszkodik még a görgőre - anélkül, hogy beütne (leérne) az anyagba.

És persze a leköszörült hátoldal soha nem érintkezik a görgővel mert akkor érdekes lenne. Ezt valami rajzon vagy fotón szemléltetni tudnád? Ehhez kevés a képzelőerőm vagy képzelőerőnk.
Előzmény: GPS (30605)
rferi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30606

De te ezt nem  mondod, csak a végkövetkeztetést!

Egyetlen bosch géphez nem jó a módszered, nem volt jó a B&D gépemhez sem.

De te erre nem hívod fel a figyelmet.

Egyébként abból a képből, amit ide betettél én nem hiszem el, hogy az a görgőtengely 22mm-re van a talp aljától.Vagy az a lap, ami bele van fogva, nagyon széles akkor, olyan 10mm kábé, vagy szélesebb.....

Előzmény: GPS (30605)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30605

Én ezért a te helyedbe elnézést kérnék - mert mindent azért te sem tudhatsz.

Nálam a görgő tengelymagassága picivel nagyobb, mint a löket. Ezért a le-nem-köszörült hátoldala simán támaszkodik még a görgőre - anélkül, hogy beütne (leérne) az anyagba.

Van ilyen.
.
Előzmény: rferi (30603)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30604

Az enyémbe hál'Istennek bármilyen félét be lehet fogatni. Lukast-lándzsást - egyremegy. Volt már ilyen is, olyan is.

Van két prizma, azokba egy-egy hosszanti bemarás - és az egészet 2 darab M4-es, imbuszfejű csavar szorítja össze.
Így aztán oda bármit befoghatok - ami lapos valamennyire :-))))

Nem olyan "úri megoldás" mint a gyorsbefogó - de legalább nem kell agyaljak a lap milyenségén.
.
Előzmény: Erzsébeti (30600)
rferi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30603

"de a lap szélességét is simán le lehet köszörülni akár a felére is - és még mindig műxik. "

 

Te ez már megint a hantaboy kategória, mint a tizedes lukfúrásod!

Honnan köszörülsz le belőle?

Ha a hátuljából, akkor nem éri el a görgőtámaszt, azzal vágni gépromboló játék.

Ha meg előlről, akkor meg fog nem marad rajta!

Nézz meg egy gyári kanyarítólapot: mind gnóm módon hátrafelé vékonyodik, hogy a görgőt is érje, meg foga is legyen.

Na ilyet házilag nem tudsz barkácsolni, csak ha új fogasat köszörülsz rá.

Előzmény: GPS (30588)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30602

Aha, kösssz, így már világos. Nem tudtam, hogy más márka is használja ezt az "elfordítós" rendszert.

A párhuzamosságon meg ne bánkódj - úgyis a jel mellett kell haladni - ahogy mondod.

Komplikáltabb nyomvonalaknál néha igen érdekes szögben kell tartani a rajzhoz képest - hogy kövesse a vonalat. Biztos valami ravasz vektorok együtthatása miatt.
.
Előzmény: SaGa (30598)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30601

"A bosch a lándzsást használja, tök mindegy milyen a befogásuk."

Ez biztos? Mert hogy abba a Bosch-ba, ami nálam volt, abba tuti nem lehetett mezei "lándzsás" lapot befogni - csak azt a speckó, "gyorsbefogóst".

Ez is lett volna a kérdés, hogy más márka használja-e ezt a rendszert? És itt nem az "egyhetes-kinaiakra" gondolok, persze.
.
Előzmény: Erzsébeti (30597)
Erzsébeti Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30600
ebből a szériából neked kb a jobb oldali oszlop a fontosabb.
Itt láthatod mind a kettő befogási rendszer késeit.
Előzmény: Erzsébeti (30599)
Erzsébeti Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30599
SaGa Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30598
Az én Einhel szúrókám is ezt az elfordítós rögzítést kapta. Igaz, pontosan beállítaniuk már nem sikerült, így a penge síkja nem párhuzamos a gép hossztengelyével, de mivel párhuzamvezetőt nem használok szúrófűrészhez, tulajdonképpen mindegy, úgyis a vonal mentén kell vezetni, majd mindegy, hogy merre áll...
Van az eredeti kékre festett pengék mellett egy Bosch készletem is hozzá, így kijelenthetem: egyformák, rögzítésileg...
Előzmény: GPS (30596)
Erzsébeti Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30597
két féle létezik
A lándzsás, és a lukas.

bizonyos gépgyártók ezt mások azt használnak.
egy gyártón belül nincsenek változatok.
A bosch a lándzsást használja, tök mindegy milyen a befogásuk.
Teljesen mindegy, hogy tőcsavaros, vagy pattintós, vagy felültekergetős a késbefogás, gépgyártótól függ, hogy melyiket preferálja.
A lándzsás az elterjedtebb, de a fűrészpengék dobozán fel van tüntetve, hogy melyik gyártó cuccához jó.
Természetesen a mindenféle 1 hetes kínai gyártmányok nincsenek feltüntetve rajta..
Előzmény: GPS (30596)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30596

Nem is az a kérdés, hogy sok, vagy kevés féléje van-e a Bosch-nak? Inkább abban kételkedem, hogy az az 1-2 féle stimmel-e más márka gépeihez?

Pl. arra gondolok, amelyiket szerszám (imbusz, stb.) nélkül, pusztán egy kis henger elfordításával rögzítünk a gépbe?

Van-e annak a befogási rendszernek más márkájú replikája is - vagy csak saját magával kompatibilis?
.
Előzmény: Erzsébeti (30594)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30595

Nézd: Ha sok pénzt adtam volna érte, biztos nem dobálom el a lemetélt maradékot....hanem új befogót köszörülök neki.

De anno, vagy másfél éve, 199 Ft-ért vettem egy komplet, 8 darabos fűrészlap-készletet a TESCO gagyi-standján - ahol minden 199 Ft volt. 8 lapot - 199 Ft-ért.

Olyan jeligére vettem, hogy ha 1 (egy darab) vágást kibír - már megérte.

Erre fel, annyi aluminiumot vágtam már azzal az 1 (első, befogott darab) lappal, hogy elképzelni se mertem volna.
Hosszú-hosszú métereket - nemegyszer 5-ös anyagba is. És még mindig "szakállasak" a fogak ...vagyis akadnak a bőrbe. Eszem megáll.

Érdekes dolog azért ez is, hogy néha mi kerül a "márkás"-...és mi kerül a gagyi-dobozba?
Néha van egy olyan érzésem, hogy ugyanarról a raktár-polcról csomagolják mindkettőt.
.
Előzmény: Törölt nick (30591)
Erzsébeti Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30594
a bosch ha lehet olyan dolgokat csinál, hogy ne lehessen más cuccokat használni hozzá csak az övékét, de...

Éppen a dekopíroknál nincs nagy kavarás.
két befogás létezik.
1) "lándzsás"
2) a "lukas"

Oszt annyi.
Előzmény: GPS (30590)
Bubi504 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30593
Megcsináltam a tartót, működik (vésőket már eddig is wd40-el befújt vizes csiszolópapírral fentem ami üveglapon fekszik).  Az elkészítése nem nehéz (másodikra sikerült eltalálnom azt a vágási szöget, amit 90-ből kivonva megkapom a vágóél felfekvési szögét, utóbbi olyan 52 körül volt). Harmadikra meg már tölgy helyett kőrisből csináltam, azt nem repesztik szét a csavarok :-)
Előzmény: MN 3100 (30584)
Erzsébeti Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30592
minek tuningolni, mikor létezik keskeny lap is?
Előzmény: GPS (30588)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30591
Arra még nem gondoltál, hogy a kopott részre köszörülj új befogót a dekopir lapnál?
Persze így macera amíg hosszú :-))
Előzmény: GPS (30588)
GPS Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30590

A fotón lévő Bosch-hoz is alig adnak valamit.

A félkör-fűrészt, egy gyémántos-félkört csempének, egy szélesebb és egy keskenyebb sima-egyenes fűrészt...és a delta-talpat, 2-3 smirglivel. Ennyi.

A fűrészekkel viszont csak óvatosan....mert én csak megmutattam az egyiknek egy kis vas-alapú vágnivalót...de máris fényesek lettek a fogai. Azonnal abba is hagytam.

Szóval nem egy "vasfűrész", az biztos - inkább rézre-alura és egyéb puha-holmira valók.

Nekem nagyon-nagyon gyanús, hogy a szerszámok nem csereszabatosak más márkával.
Elvégre a Bosch-dekopír gyorsbefogós pengéiről se tudom, hogy stimmelnének-e más géppel is.
.
Előzmény: SaGa (30587)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30589
Ez egy örökölt műhely, és egyelőre nem tudtam rászánni magam nagyobb korszerűsítésre, de már ettől a behavazástól függetlenül is gondolkodtam egy fóliázáson, mert egy viharos szél nem csak a porhavat, hanem a port is befújja. Majd ha megjönnek a jó idők, neki is látok.
Fűtést nem is tervezek, lehetetlen lenne felmelegíteni, födémet meg nem akarok tenni rá, mert akkor elveszítek egy csomó tárolóhelyet, ugyanis egy rakás cucc helyhiány okán a gerendákon dekkol.
Nem véletlen, hogy mostanában csak gépészkedő és vasaló hozzászólásaim voltak, famunkára nekem szinte totál alkalmatlan ez az évszak. Bár két hete kivételt kellett tennem, mert a fiam a barátnője családjának egy lámpát készített karácsonyra, de csak a vágás-marás-csiszolás volt abban a műhelyben, a ragasztás és felületkezelés az itthoni pici műhelyféleségemben történt.

Ez a késbefogó bigyó nekem is nagyon tetszik, bár egyelőre nincs nagy gyalugépem, de majd valamikor lesz, és jól jöhet az ötlet.

Most asztalhoz táblásítottál, érdekelne, végül is melyik verzió szerint végezted: a szokásos módon, váltva, vagy egy irányba forgatva a léceket, ahogy már korábban volt róla szó asztallapnál?
A lábat fecskefarkas beeresztéssel szerintem nagyon stabilan tudnád rögzíteni a kávához, lehet, hogy itt is úgy van, csak az nem látszik, ugye.
Előzmény: Bubi504 (30581)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!