Keresés

Részletes keresés

Alex Raps Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46259

A "famatőr" valami olyan helyi jellemző lehetne mint a Volvo topikon a "Sakál". :)

Előzmény: Paco155 (46255)
egyteles mv Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46258

A pattintott kő már igen fejlett technika,igen sokat kellett hozzá kisérletezni,sok selejttel.

Előzmény: Paco155 (46254)
GPF Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46257

Én egy sima fúrógépbe fogható tépőzáras koronggal használom. Ott épp elszívás nincs, de nagyon jó minőségű ez a "vászon". Szóval a sima horgos tépőzáras oldalra feltapad.

Előzmény: Soká (46256)
Soká Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46256

"Nagyon tartos,..."

 

Ez jól hangzik, és Repítő kollégának a géppel is van tapasztalata. Ha jól értem, akkor, ugye más gépek tépőzáras talpával is használható?

Előzmény: kofic (46247)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46255

"famatőr"

 

Ez tetszik. :)

Előzmény: Törölt nick (46253)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46254

"Én azt útálom ha van egy kiforrott technika amit használunk és működik majd jön valaki aki újítani akar, és csak megy vele az idő amig próbálkozik."

 

 

Akkor maradjunk a pattintott kőnél, még véletlenül se használjunk csiszolt követ.... :P

Előzmény: gdzsozy (46229)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46253

"

Azt írod többnyire tömörfával dolgozol.

 

őszintén. milyen érzés neked forgácslapból dolgozni?"

 

Mostanában többnyire.

Illetve mostanában csak, és az utóbbi pár évben forgácslapból csak műhelybe szánt cuccokat készítettem, sőt a legutóbbi időben, mióta van vastagolóm, még a táblásított anyagok vételéről is leszoktam.

Mint anyaggal tulajdonképpen nincs különösebb problémám a forgácslappal, elvi síkon legalábbis, a megmunkálása viszont valóban nem olyan jó érzés, mint a fáé.

 

Ha jól emlékszem, valamikor régebben még érveltem is a létjogosultsága mellett, ipari méretekben mindenképpen célszerűbb és gazdaságosabb megoldás, és tömegeket bútorral ellátni nem lehet ipari megoldások nélkül.

 

Tulajdonképpen még azt sem mondhatom, hogy kifejezetten utálnék vele dolgozni (bár a porát én sem szeretem), amit Bubinak írtam, hogy nem olyan élvezet, a menet közbeni alkotói szabadság szempontjából értettem, egy forgácsdoboz elkészítéséhez nem lehet úgy hozzákezdeni, ahogy én szeretem, hogy "ekkora legyen, aztán majd kialakul".

Még csak azt sem mondhatom, hogy a megmunkálás változatossága miatt szeretem jobban a valódi fát, olyan különleges, részletgazdag díszítéseket fabútorokon sem szoktam alkalmazni, jó, persze profilmarás van, de faragás, berakás, díszítő jellegű csapolás ilysemi nem nagyon játszik.

 

Ha az interneten sok helyen, többek közt itt is látható, hobbisták által készített munkákat elnézem, néha elgondolkodom, egyáltalán nevezhetem-e magam hobbiasztalosnak, vagy jobban tenném, ha mondjuk famatőr kifejezéssel illetném magam.

Előzmény: gdzsozy (46232)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46252

Hogy errefelé mennyi Sándor van!

A sógornőm férjének a bátyját is úgy hívják.

rferi Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46251

Gyerekek!

 

Tudom , hogy ez nem egy nyelvtani topik, de mostmár nem bírom megállni ezt az elharapózó hibát szó nélkül!

 

Szóval:

Az igekötőket egybeírjuk az igével, mivel egyben is mondjuk, ha nincsen köztük harmadik szó és az igekötő van elöl!

Nincs olyan, hogy meg győző, csak meggyőző; le égett csak leégett; ki adta csak kiadta, és a többi hasonló rettenet!

 

Kérlek most ne küldjetek el a fenébe, egy véletlenül elírja, onnantól a bizonytalanok már úgy írják, végül a biztosak is elbizonytalanodnak, és a végén mindenki követi ezt a marhaságot.

 

Egy lista az igekötőkről:

http://magyarelme.blogspot.hu/2012/09/az-igekotok-2-az-igekotok-listaja.html

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46250

Pár napja kaptunk új gépeket a melóhelyen a gittelés csiszolásokhoz illetve a plexi csiszolásokhoz. Ezt kaptuk 

http://www.mirka.com/en/TOOLS/Electric_Sanders/

 

2 db csiszológépet és 2 db polírozó gépet + 1 db porelszívót kaptunk hozzá, azzal a háló szerü csiszolóval. A főnök nagyon bizonytalan volt a vásárlás elött és ezért bekérette a céghez a gépeket bemutatóra. Nagyon meg voltunk lepődve az eredményen, nagyon jó gépek, bár elég hangosak.

A régi elektromos és levegős gépeink már nagyon kivoltak, állandóan szétestek, leégtek, a csapágya mindnek ki volt már kegyetlenül, A fordulatszám szabályzójuk is külön egység volt, azok is szarakodtak. 

Ehez képest az új gépnél a gépen van már a fordulatszám szabályzó, a porszívóhoz csatlakozik, mert oda van felszerelve a külön fordulatszám szabályzó elektronika doboza. A vezetéke meg a levegő elszívó gégecső mellé van fogatva.

Az elszívás is csak akkor kapcsol be ha a gépen lenyomjuk az indítókart, tahát a porszívót is vezérli.

Az újfajta háló csiszoló eszméletlen tartós, a forgalmazó igérete szerint kb tízszer annyit kibír mint a papír csisoló. Ezt meg is tapasztaltuk már, és így is van. Egy replőgép ablakinak a csiszolásához elhasználtunk a papír alapú csiszolópapírból több száz darabot, míg ezzel a hálóssal már több repülőgépet végigcsiszoltunk és még nem kellett cserélni.

A porelszívása a hálósnak tökéletes, gyakorlatilag semmi por nem jut ki mert a hálón keresztül mindent el tud szívni. Élvezet vele dolgozni. Ja és persze a hálós csiszoló töredékébe kerül az öntapadós csiszoló papírénak. 

Ha tehetném akkor ilyen gépet vennék magamnak otthonra.

 

Előzmény: kofic (46238)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46249

Ugyan így vagyok én is. 

Előzmény: halaloszto (46221)
darki2 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 46248

Ilyen  HolzHer szalagcsiszoló van nekem beállítva élcsiszolónak,miután leégett a motorja egy felsőmaróval meghajtva:-)

Hát a minimax igazán meg győző .Elhiszem hogy e mellett nem vágyik senki a szénkefés kisgép tuningolására.Ha már volt az AEG-ről szó itt a kedvenc fúrógépem talpszelemen fúrás közben.

Előzmény: Soká (46233)
kofic Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46247

Nagyon tartos, rengeteget hasznaltam, haladoasan lehet vele csiszolni, elegge eles "papir" . En 150- es alatt lehetoseg szerint nem is kezdtem oreg feluleten,  de kb. ugy vitt mint egy 120-as finomsagu .

 

60-80 as finomsag nyomait  tapasztalatom szerint nem lehet eltuntetni, vagy nagyon kockazatos . 60 pairt csak kobaltazasra hasznaltam. 

 

Kontaktolas utan is atcsiszoltam  150- 180 papirral, mert ha a kontakton kicsit kopottabb volt a papir az nagyon finom hullamokban jelentkezett lakkozas utan .

Reszemrol nagyon indokolt esetben 120(alatta semmit sem )  aztan 150- 180- 240 - 320 . 400- as papirral olajba csiszoltam ha politurozni kellett . 

Előzmény: Soká (46245)
Bubi504 Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46246

Azért az erős túlzás, hogy veszi a designt.

 

Itt is lehet nagyokat csodálkozni (több oldalas) : http://www.garagejournal.com/forum/showthread.php?t=101740

 

De futottam már bele olyan fórumba is, ahol valaki a történetét is leírta ennek a szalagcsiszolónak, meg pár másik gépnek is (tervező volt az illető). 

Előzmény: halaloszto (46239)
Soká Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46245

:)

Köszönöm!

És mit tapasztalsz, mennyire tartós?

Előzmény: kofic (46244)
kofic Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46244

 

 

 

 

Előzmény: Soká (46242)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46243

nem a kis lukakon fuj! hanem a talp kozepen! igy a legaramlas kozeprol a lyukkor fele, es kivulrol a lyukkor fele. at van oblitve az egesz talp alatt.

 

Vajk

Előzmény: Soká (46241)
Soká Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46242

Kár, hogy a "forradalmian új" mellett nincs egy közeli fotó erről az anyagról.

És ez a Mirka nem csak csiszolóanyagot gyárt, de gépet is!


http://www.mirka.com/top_menu/News/MIRKA-PROS650CV-Random-Orbital-Sander/

 


 

 

http://www.lackier-bedarf.info/MIRKA-Elektro-Exzenter-Zentralabsaugung-150-mm-50-mm-Hub-516-Gewinde-inkl_p2228_rx239_x2.htm

1 kg sincs... viszont 400Euro...

 

 

Előzmény: kofic (46238)
Soká Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46241

Nem tartom valószínűnek, hogy direkt módon fújna is (nincs türelmem újra megnézni a videót) szerintem a kicsi lyuk annyit tud, hogy a nagyobb lyukakon kifejtett szívóhatás nem csak a korong széle felől kap levegőt. Amit kofic említ, hogy megemeli a munkadarabot szintén nem lenne lehetséges, ha fújnának a kis lyukak - gondolom én.

 

"a festool sem maga tervez, hanem veszi a design-t is."

 

Nem érdemes általánosítani. Van néhány géptípus, ami tényleg saját fejlesztés, és van amit megvettek, mint ahogyan felvásárolták a HolzHer-t is. Csodálkozom, hogy még nem tervezték újra a szalagcsiszolójukat, szerintem csak idő kérdése. Egyébként nem vagyok meggyőződve arról, hogy részletekben ne változtattak volna az eredeti terveken. Apró különbséget még a fotón is látok, belül meg ki tudja... Amit az én gépemen cserélni kellett, az mondjuk már Festool volt és kompatibilis.

Előzmény: halaloszto (46239)
kofic Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46240

Nem tudom hogyan mukodik az elszivas, de egy 50x50 cm 5mm-es furneros lemezt siman fel lehet vele emelni mukodes kozben ugy, hogy a porszivo a legalacsonyabb fokozaton uzemel  .

Előzmény: halaloszto (46239)
halaloszto Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46239

szia!

 

festool sokluku elszivas: nekem a video alapjan ugy tunik az a poen benne, hogy a kozepen fuj, nem sziv! a mezei moricka csiszolo sziv mindenutt, igy a szelen megy be a levego, a lukakon meg ki. igy a lyukkortol befele semmi nem tortenik, hiszen oda nincs bearamlas. itt meg rendesen oblitve van az egesz talp alatt.

 

ezek a kepek a klonokrol nekem csak azt mondjak, hogy akkor a festool sem maga tervez, hanem veszi a design-t is. pedig jo lett volna hinni, hogy sajat tervezes.

 

Vajk

Előzmény: Soká (46233)
kofic Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46238

Termeszetesen elegge reklamszagu az a video, de ezt nem lehet hibakaent felroni, nem is tetted . A sznobra meg azert mertem hivatkozni, mert biztos voltam benne, hogy nem erted felre, es nem a szemelyed elleni burkolt tamadasnak minosited :) 

 

Tobbszor hivatkoztam a csiszolokorongra :

 

Mirka Abranet

Az Abranet egy forradalmian új csiszolóanyag a pormentes csiszoláshoz

Jellemzői:
-az apró több ezer lyukból álló struktúra megakadályozza az eltömődést
-a munkakörnyzetbe kerülő porszennyeződés minimális igy egészséges munkakörnyezetet biztosit
-igazi többfunkciós termék mely felhasználható a fa,az autó és a műnyag/kompozit iparban is.

Kiszerelés:
-tekercs
-korong
-lap

Finomágok:
P80, P100, P120, P150, P180, P240, P320, P360, P400, P500, P600, P800, P1000

 

http://www.mirka.com/

 

Előzmény: Soká (46233)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46237

Az öregnek vannak kézi gépei.

 

mosolyogtam amikor mutatta kézi körfűrészből kb 5db van neki. egyik fenn a padon, mert ott tárolta az anyagot, és azt mondta így nem kell felhúzni, csak ott lecsapja oszt kész.

A másik: olyan fűrészgépet vett ami ellentétes mint a megszokott, vagyis másik oldalon van a kézi gép motorja, mint a többségnek. már nem is emlékszem miért de mondta hogy ezt hova használja..

 

 

:))

Előzmény: Alex Raps (46234)
Alex Raps Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46236

Az én asztalos nagyapámat is Sándornak hívták és az utolsó időkben Neki is a gépparja csak egy szalagfűrész volt. :))) Amúgy mindent megcsinált gépek nélkül is, de sosem anyázott a gépek ellenében.  

Előzmény: Soká (46233)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46235

A jobb alsó Holcz-her csiszológépet használtam sokat.

ugyancsak a holcz-her felsőmarót. szuper kiüthetetlen gépek voltak.

 

régebben nagy márka volt még a mára kissé feledésbe és háttérbe vonult Kress is.

Előzmény: Soká (46233)
Alex Raps Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46234

Ez is csak azt igazolja, hogy a legjobb hardware sem ér semmit a hozzávaló színvonalú software nélkül. :))) A történet szerinti Sanyi bácsi egészen biztosan használná ezeket a vackokat ha lenne neki. ;) 

Előzmény: gdzsozy (46228)
Soká Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46233

GPF (46190)

"Ugye te vettél az uni-max-tól korongcsiszolót?"

 

Valóban,  és akkor még a honlapon egy kék színű gépet mutattak, de amit megkaptam, az megegyezik a mostani fotóval.  Nekem bevált, bár nem használom túl sokat, elsősorban csak nagyoláshoz, de ennek az elsődleges oka, hogy még mindig a gyári durva vászon van rajta (ami nagyon harap) és nem jutottam el oda, hogy tépőzárasra cseréljem. Azzal nyugtattam magamat, hogy majd lecserélem, ha elkopott, de még mindig tart, pedig fémet is csiszolgatok rajta. Szerintem megéri, ugyanezt(?) dupla áron adják ipari gép kategóriában. A hangjától ne félj, a motor halk, a csiszolás az, ami hangos, de még mindig jóval csöndesebb, mint egy szalagcsiszoló. A fotóimat már láthattad. Egy biztos, csak(!!) elszívóval szabad használni, úgy viszont pormentes.

 

 

kofic (46202) (46203)

 

A linkeket köszi, a videó úgy van megcsinálva, hogy mindenkit meggyőzzön :) ezzel együtt nem lepődnék meg ha a valóságban kicsit másként, más okból működne jól a csiszoló, én legalábbis nem biztos, hogy elárulnám pontosan, mitől is jobb a rendszerem :) A több perforációnak az is a következménye, hogy kisebb felületen történik a csiszolás, tehát már ez önmagában is csökkenti a talp hőmérsékletét, amit még növel a "szellőzés". (elvileg egyébként a sok lyuk miatt csökken maga a munkavégző felület, de ez vagy nem számottevő, vagy a leválasztott anyag gyorsabb elszívása összességében javítja a hatékonyságot. 

A "sznob" kifejezést bedobása az én "bűnöm" volt, de szerintem nem olyan kontextusban, ami miatt bárki, aki Festoolt használ közülünk, rosszul érezhetné magát. De nem ragozom tovább. :)

Nálunk Minimaxot csak a gyerekek használnak (néznek) :) Nem illik hobbistáknak tonna feletti gépeket mutogatni, de majd meglátjuk darki2 mit szól hozzá :)

 

 

vajk (46214)

 

A Milwaukee meglep, hogy kínai lett. De ugyanazt és ugyanolyan minőségben (és áron) adják kínaiként is? Mert véletlenül nekem erről a márkáról a szalagcsiszolójuk jut eszembe.

 

 

Ami ugyebár HolzHer klón, akárcsak a Festool... (Ezek a fotók és árak 2007-ből valók)

 

 

 

gdzsozy (46228)

 

Ha Sanyi bátyád újra 30 éves lenne, hidd el nekem, nagyon is érdekelné a Festool és társai. :) Az én nagyapámat is Sanyinak hívták, asztalos volt és szerintem szalagfűrészen kívül nem volt más gép a műhelyében, de azért nem gondolom, hogy ne irigyelné meg egyik másik gépemet. Az egy dolog, hogy ügyesen bántak a régi mesterek a kézi szerszámokkal, de szerintem nem kell feltétlenül ütköztetni a két eljárást. A lóval szántásnak meg a kombájnnak is meg van a maga szerepe meg öröme.

Ahogyan a forgácslap is elsősorban a bútorgyárak anyaga és nem az asztalosé. Főleg nem a nagyapáinkké. Ezért ne csodálkozz, ha nem szeretsz vele dolgozni. :)

 

 

 

 

gdzsozy Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46232

Azt írod többnyire tömörfával dolgozol.

 

őszintén. milyen érzés neked forgácslapból dolgozni?

 

 

Én szintén 95% ban tömörfából dolgozom, legtöbbször boroviból, lúcból, kőris és bükk fából.

ha bútorlapos melóm van azt is megcsinálom. de hidegnek, idegennek, és a por miatt útálatosnak tartom. nem szeretem.

szeretek rajta hamar túl lenni.

 

 

 

szétszedtem most a régi 30 éves bútorom, és összeraktam a lakásban ujra.

közben megtaláltam a hátfalon a ráragasztott MEÓ-s papirt. Avodir-Avodir fúrnér, poliészter bevonat.

Azért találtam a régi szocialaista megoldásokra jó pár példát, az egyik: elfogyhatott az avodir fúrnér, hát pótolták mással.

még összetehetem a kezem hogy mahagónit raktak be, bár színben totál elüt, de a szekrényfenék padló felőli oldalán nem látszik.

Előzmény: Törölt nick (46227)
spapda Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46231

Közben megoldódni látszik az excenter csiszolós válogatásom, mert ma betértem az egyik helyi Lidlbe, és legnagyobb meglepetésemre ki volt rakva két darab Parkside PEX S 270 A1 csiszoló, és utolsó darabos kiárusítás kapcsán 5000 Ft-ért lehetett elvinni. Azért meglepő, mert 1 hónapja már láttam több másik Lidlben is, de azokból már rég elfogyott, későn kapcsoltam. Így nem gondoltam volna, hogy még belefuthatok az akcióba. Szóval vettem egy ilyen jószágot, és jónak tűnik. Lemértem, a 4 méteres kábellel együtt 1.8 kg, kényelmesnek tűnik (bár azért a zöld Boschoknak jobb a fogása), a hangja is vállalható. Mondjuk egy fordulatszám-szabályozó még jöhetett volna rá, de 5 rugóért ne ugráljon az ember. Kipróbáltam egy deszkán, egész jól muzsikál a porzsák, pedig nem voltak nagy elvárásaim, mert a műanyag kazettán belül egy sima szövetzsák van, semmi extra filter, mint a nagyobb márkáknál. Majd meglátjuk, milyen gyorsan tömődik el.

Előzmény: halaloszto (46220)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.16 0 0 46230

én is válaszoltam a gondolatodra amit leirtál majd töröltél...

 

:)

 

én is töröltem. úgyhogy dűlj hátra és találgasd mit írtam, én is ezt teszem.

 

:)))

Előzmény: Bubi504 (46225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!