Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46379

Kittről jut eszembe -bár ez itt off, vagy mégsem, hiszen az öntvénygépeseknek is kellhet-, hogy én többféle fémre való 2k kittel próbálkoztam aládolgozni a festéknek szerszámgépek öntvényeinél.

Ami eddig nálam a legjobban bevált, az a magyar Ferrofix kitt, amit a Politur gyárt.

Ezt tényleg jól lehet kenni, baromira tapad, nagyon jól csiszolható és olcsó.

Előzmény: GPS (46356)
GPS Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46378

 

Na, akkor te kivétel vagy.

 

Én itt sorra-kérdeztem egy csomó barkács-hajlamú embert (elsősorban azt szerettem volna megtudni, hogy vajon hol kapok itt ilyet?) - de nem hogy nem használják, de azt se tudták, hogy mi a fenéről van szó.

 

Egy ember volt, aki hallott róla - de az azt mondta, hogy hülyeség.

Kérdeztem hogy használta-e valaha - azt mondta nem, de akkor is hülyeség. Festeni ecsettel kell - és punktum!.

 

Egyetlen-egy boltban kaptam itt - ott porosodott a plafon-alatti (értsd: a lehető-legfelső) polcon - igaz, egy utángyártott példány - de 1:1 ben olyan, mint az Euro. Talán picit sorjásabbak a vájuk - de más gondot nem fedeztem fel.

 

2.500-ért mérték - komplekt párna-szettel benne - de szerintem örültek, hogy ennyiért is elvittem.

 

A röhej az, hogy ugyanitt volt külön tartalék-párna-szett is hozzá - ezt 1.300 Ft-ért vágták hozzám - a komplet szettet.

Ott szomorkodott a spakli-polcon - szerintem még ember nem volt, aki rákerdezett volna, hogy "Az mijaz?" :-)))

.

Előzmény: Törölt nick (46376)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46377

Ezt most miért kellett belinkelned? konkurencia akarsz lenni a blognak ?

 

Előzmény: Bubi504 (46374)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46376

Én már nagyon régóta az euro 2000-et használom, szinte minden nagy felületet azzal festek. A házat kívülről is ezzel festettem diszperzites festékkel. 2 nap alatt kész voltam az egész házzal pedig 2 soron kellett kenni mert még szűz volt a vakolat.

Előzmény: GPS (46373)
Bubi504 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46375

Te, ha eladó lennél egy festékboltban, mégis kitől szereznél gyakorlati tapasztalatot ? Éjjel otthon kenegetnéd a festékeket, uv lámpával öregítenéd, mikroszkóppal vizsgálgatnád ?? Elmondanám, hogy egyetlen "szakmai" fórum van ahol "okosodni" lehet, az pedig a gyártók által szervezett szakmai nap, ami termékbemutatókból, Koós Jánosból,pálinkából meg ingyen sörnyitóból és sapkából áll. 

 

Előzmény: GPS (46364)
Bubi504 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46374
Előzmény: Bubus1111 (46340)
GPS Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46373

 

A 2k -tól picit ódszkodom - már az "unorthodox" felhordási technikám miatt is. Nem akkar ezzel (is) megzavarni a köznyugalmat, de tény, hogy nem szórrom.

 

Egyébkén érdekes dolog ez a müanyag-oldás is - ugyanis akad pár műanyag, amit elég nyögvenyelősen lehet oldogatni - ilyen a polietilén, polipropilén... de még az ABS is elég rezisztens (hacsak nem dikloretánnal megy neki az ember).

 

Oké, elmondom mivel hordom fel: lehet a fiatalabbak már nem emlékeznek rá, de a '90-es években orrba-szájba nyomatták az Euro 2000-es festő-alkalmatosságot - ami valójában egy szivacs-alapra applikált millió apró szőrszálból álló kefe.

 

Na, én ezt akkor kipróbáltam úgymond "olajfestékkel" - hát én életemben nem kaptam még olyan felületet (ráadásul olyan szaporán és ekonomikusan) - mint azzal.

Az ecset vagy a henger ezek még szerszámot mosni se jöhetnek a nyomába.

 

Nitrón kívül bármit visz - egy húzás és kész a réteg. Nem kell visszamenni, pamacsolni - a végighúzás után azonnal tükörsímára terül a réteg - ami a millió mikroszálnak a hozadéka.

 

Biztos lehurrognak érte - de nekem piszkosul bevált.

.

Előzmény: Törölt nick (46366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46372

Én az illatos úton vásároltam 5 kilós kiszerelsében 2K-s autós gittet pár éve egy pici autófesték üzletben. Nem tudom megvan-e még az az üzlet, rég jártam arra.

 

Előzmény: Paco155 (46369)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46371

Pont azért nem pattogzik fel mert belediffundál a felületbe. Ja és persze a hőtágulási együthatója is a műanyaghoz van méretezve, meg a rugalmassága is.

Szóval elég sok eltérés van a sima alozókhoz képest, ezért is olyan drága a műanyag festék.

Előzmény: Paco155 (46367)
Soká Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46370

Ánizs utca párszám :)

Én az utca névre sem emlékeztem pontosan, csak hogy A-val kezdődik, no meg, arra sem hogy a Nagytétényi út melyik oldalán is van,  és persze a ellenkezőn kerestem, így aztán az Angeli úton végigkerekezvel gondoltam azt, hogy vissza kellene fordulni... :)

Előzmény: Paco155 (46369)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46369

Egy hete linkeltem be a helyüket meg az oldalukat Sokának. :)

 

Előzmény: *Steve (46368)
*Steve Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46368

tétényben a Kövesdi autófestékesnél voltál már ?valahol ott a a lidl környékén

Előzmény: Paco155 (46367)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46367

No meg abban, hogy "rugalmas"  így kisebb deformációra nem repedezik be, vagy pattogzik fel hanem hajlik a műanyaggal együtt.

Előzmény: Törölt nick (46366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46366

A műanyagra valaó alapozó festék amit használunk a cégnél az abban különbözik a többi alapozó festéktől, hogy megoldja a műanyag tetejét egy hártya vékonyságban majd belediffundál a müanyagba. Egyébként 2K-s a festék és elég húzós az ára is viszont nagyon jó.  Aerodux a márkaneve.

 

Előzmény: GPS (46356)
*Steve Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46365

műanyagra én caparolt  vizesbázisút vettem az is működott alapozó nélkül

Előzmény: GPS (46364)
GPS Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46364

 

"Ha ilyen extra dolgokat keresel mint pl műanyagra való alapozó, meg alura, stb akkor ne háztartási festékboltba menj hanem autófestékboltba. "

 

Én meg naivan azt hittem, hogy manapság - amikor lassan már több műanyag veszi körül az embert, mint fa - hogy nem lesz annyira egy elvetemült dolog a műanyag festéséhez szükséges anyag beszerzése - egy festékboltban!

 

Na de a festékbolti dolgozók szakképzése is meghökkentő (és itt nem a raktári targoncás-fiúra gondolok, hanem a szakképzett fő-eladóra!) - ugyanis azt vettem észre, hogy az úgynevezett "szakképzést" az odajáró iparosok tartják - ad-hoc módon: vagyis vagy anyáznak egy terméket... vagy ől-számra viszik - és ebből tudja az eladó, hogy jó-e a cucc, avagy inkább ne ajánlja.

 

A jelek szerint a gyártók (importőrök-forgalmazok) leszarják, hogy a kereskedelmi hálózatban tudnak-e valamit a termékről, vagy semmit az égvilágon

"Ott van a polcon, ha kell vidd, ha nem, hagyd ott"

Ennyiből áll az úgynevezett "szaktanácsadás" is.

 

Példának szóbakerült az UNITOP nevű, vízbázisú festék - amelyik állítólag (!!!) alanyi jogon, (alapozás nélkül is) tapad műanyagra is.

Ezt a (szak)eladó hölgy az egyik festő-mestertől hallotta - aki rendszeresen odajár - és talán ő mondta, hogy jó volt neki PVC-re is... de ez nem biztos, lehet keveri valakivel, vagy valamivel.

 

Ez ráadásul hazai termék - tehát külön gratula a gyártónak, a (kis)kereskedési kultúrájáért.

.

Előzmény: Paco155 (46357)
mzdude Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46363

Inkább a boltoson múlik. Itt nálunk eddig mindig tudtak tanácsot, tippet-trükköt adni, legalábbis az én szintemen. De viszont azt vettem ki az ott dolgozók szavaiból, hogy ők időnként csinálják is a festést-mázolást.

Előzmény: GPS (46356)
*Steve Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46362

amúgy nekem is a budafoki lenne közel  visznt a a Véső utca esik útba:)

Előzmény: Paco155 (46361)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46361

Nekem a budafoki van közel, a vésőben még nem jártam.  Ha más a készlet akkor elnézést, és nem szóltam egy szót sem. :)

Előzmény: *Steve (46360)
*Steve Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46360

a véső utcaiban eddig mindent kaptam ami kellett

 

a budafoki úti  az nem ez a a kategória

Előzmény: Paco155 (46359)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46359

Kőházynál nem lesz azt garantálom..... (járok oda is)

Előzmény: *Steve (46358)
*Steve Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46358

vagy szakboltba pl www.kohazy.hu

 

Előzmény: Paco155 (46357)
Paco155 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46357

Bár tudom, hogy más többször mondtam, de néha nem árt ismételni. :)  Ha ilyen extra dolgokat keresel mint pl műanyagra való alapozó, meg alura, stb akkor ne háztartási festékboltba menj hanem autófestékboltba.   Ott lesz többféle is.

Előzmény: GPS (46356)
GPS Creative Commons License 2012.09.21 0 0 46356

 

Kössz szépen, fiúk - hát majd most megpróbálok itt abból okoskodni, amit itt (Veszprémben)  kapni is lehet (!)

 

Érdekes dolog, hogy amikor bemegy az ember egy festékboltba, látszólag roskadnak a polcok a rengeteg (féle) árutól - de ez csak addig igaz, amig konkrétan rá nem kérdez valamire.

 

Olyat kerestem például, hogy "Műanyagra való alapozó".

Hoppáááá - ugye milyen egy hallatlan egy különlegesség ez - egy festékbolt számára?

 

Ugyanis így, frankón belekérdezve - azt se nagyon értették, hogy mi a fenét akarok?

Kicsit kiokosodtam a netről (konkrétan egy Gúgl nevű, öreg "festőmestertől") - és  már úgy kérdeztem, hogy "aluminiumra való alapozó" (merthogy ez a műanyaggal kéz-kezen jár).

Így se rohantak a polchoz, kiszolgálni.

 

"Gúgl-mestertől" azt is megtudtam, hogy a Tikurillának lenne egy ilyen cucca, EZ IIT NI -  amit az egyik üzletben meg is találtam, de a boltosoknak fogalmuk sem volt, hogy ez konkrétan miben más, mint mondjuk az ajtóra való olajfesték.

Ott ette a fene a polcon (volt vagy 3 dobozzal) és csak úgy emlékeztek rá, hogy "Jaaa, az a nagyon-drága alapozó" (4.800, egyébként)

 

De gittből sem állunk jobban, általában 2-3 féle van (a Mester mindenhol, egy Kencés-kitt, és jobb helyeken egy 2k poliészteres, no meg ez a színezett, amiről beszéltem).

De nem ám többféle kiszerelésben... mindenhol csak 1 méretben van - az egyik helyen csak félkilós... a másik boltban meg csak tubusos.

 

Szóval lenne még hova fejlődni ezen a téren - bár az is lehet, hogy nem a boltosok, hanem a környék szakmai igényessége tartja ilyen alacsony szinten a szektort.

Ki tudja?

.

Előzmény: gdzsozy (46354)
sötétpista2 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 46355

famatőr 2,

 

Nem dolgom koopalt védeni, de sötét vagy, mint az eredeti nicked. És a helyesírásod sem jobb...

Előzmény: famatőr 2 (46330)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.20 0 0 46354

gdzsozy Creative Commons License 2012.09.20 0 0 46353

Megtaláltam a tapaszt.

 

ill. a képet róla.

 

 

 

Borma Wachs Ecostucco.

 

http://www.bormawachs.com/prodotto.php?tp_id=13&id=115&lingua=2

gdzsozy Creative Commons License 2012.09.20 0 0 46352

A pácoláshoz pár szót...

nem azért kellene pácolni mert el akarsz térni az eredeti színtől. hanem mert ezáltal a tapaszt is az eredeti színhez közeli színre igazítja a pác.

bőven elég egy normál asztal esetében 2dl pácot venni, azzal átkenni véknyan, és ha megszáradt akkor mint írtam visszacsiszolni óvatosan.

nyugodj meg nem is fog látszani hogy pácoltad. de az se hogy javítottad.

Előzmény: GPS (46350)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.20 0 0 46351

Gondoltam hogy mester tapasz lesz.

felejtsd el.

 

zománc festék alá jó. akár van színe akár nincs.

bútorhoz csúnya.

bármivel lakkozod át ott fog virítani a sok tapaszolás

 

http://www.skandinavfatelep.hu/?s=places

 

itt van néhány telephely címe ahol van milesi felületkezelő anyag, ott fatapasz is lesz.

 

a mestert tedd el nyugodtan. olyan mintha az új mercidre a régi trabantod megmaradt gumiját akarnád felrakni csak azért mert még nincs elkopva.

Előzmény: GPS (46350)
GPS Creative Commons License 2012.09.20 0 0 46350

 

Köszi szépen.

 

Hát az van, hogy nem nagyon pácolnék.

 

Szerintem gyárilag se volt ezen egy gramm pác sem - csak a lakk - osz az hozta ki az erezetet, ami elég erőteljes még így nyersen is.

 

Amit "folyékony fának" neveztek - az valójában egy sima, műanyag-alapú, színezett fa-gitt.

Kb. olyasmi lehet mint a trinát Mester-Tapasza... csak ehhez adtak hozzá egy kis színt is.

 

Fehér Mester Tapaszom az van - már gondoltam is rá, hogy megszínezem valami megfelelő árnyalatra - oszt annyi neki.

 

A gőzöléssel az a bajom, hogy millió helyen vannak apró benyomódások - pl olyanok, amit a gyerekek ejtettek rajta, amikor türelmetlenül várták a kaját és veregették a villa hegyét az asztalba.

Kérem nem röhögni, mert ez komoly - a barátnőm magyarázta el, hogy honnan ered az a rengeteg apró benyomódás az asztal végein.

 

Na ezért gondoltam arra, hogy gittbe-húzom az egészet - aztán az ahol kell, ott tapaszt - a többit meg leviszi az excenteres, egy finomabb papírral.

.

Előzmény: gdzsozy (46347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!